J.L.BRUNS ouósche COURAnt Als de zon onöeRQAat.... ABonneect u thans UIT DE PERS RECHTSZAKEN SPORT KOLONIËN RADIONIEUWS ADVERTEERT X IN DIT BLAD Z Gevestigd W. RUTGERS H. VONAU Adverteeren doet Verkoópen. 2" 35 I °pde 11 QOUÖSChe COUCAHt TWEEDE BLAD WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1& Hekendorp. Waddinxveen. Beslissend ingrijpen. Unie en N. 5. B. De Nederlandsche Socialistische werk gemeenschap. Oude heer in zyn voor tuin neergeschoten. Echtelijk drama. A.s. Zonda voetball weer Het bezoek van Kobayasji. TANDARTS is waardevolWij helpen U deze goed te besteden Bijzonder Voordeellge Aanbiedingen FLANELLEN GOEDEREN TURFMARKT - GOUDA Het licht in de huiskamer OVERWINT MOEILIJKHEDEN WAT OVERGEHOUDEN. riet aandeel in de winst gemaakt in des Vtoeschkeuringskring _Oudewa- Ser",waarbij de» gemeente ia aange meten, is voor IS3» voor Hekendorp vastgesteld op 7.85. KERKDIENSTEN VERVROEGD. In verband met de verduistering, rullen de avonddiensten in de Ned. Herv. kerk te Lange Buige Weide voorioopig des middags i uur worden gehouden. NIET BUITENSHUIS TUSSCHEN 11 EN 5 uur. Vijftien personen hebben nacht ap politiebureau moeten doorbrengen. Op last van de Duitsche militaire overheid heeft de burgemeester in de vorige week regelen vastgesteld, krach tens welke het tusscben des avonds 11 en des morgens 5 uur verboden is zich op den openbaren weg te bevinden. De overtreders worden in eerste instantie naar het politiebureau ge bracht, waar zij tot 's morgens vijf uur moeten verblijven, terwijl zij verder nog een proces-verbaal krijgen. In de beide afgeloopen nachten zyn respectievelijk 7 en 8 personen aange houden en naar bet politiebureau over gebracht Deze zuilen zich bovendien nog voor a on bevoegden rechter heb ben te verantwoorden. GERINGE WERKLOOSHEID. Bij, de arbeidsbeurs stondèn de af geloopen week 25 personen als werk zoekende ingeschreven. Dit is het laag ste cijfer van dit jaar. V De Waag schrijft om.: „Ook de binnenlandsche politiek^ situatie schijnt rijp te worden voor ee-n beslissend ingrijpen: zooals de dingen thans loopen, kunnen ze niet lang meer blijven loopen. Het ooilege van secretarissen-generaal, dat eigen lijk nooit een echt college is geweest, al had men Snouck Hurgronje zoo min of meer een presidentschap toebe dacht, dreigt'allen samenhang te ver liezen: twee belangrijke bestanddee- len, als wij zoo mogen spreken, zijn er uit weggenomen, de positie en het gezag van een paar anderen schijnen ernstig aangetast te zijn, de homo geniteit, zoo die er al ooit was, is ge heel verdwenen. Alle samenwerking van Duitsche bezettingsautoriteiten en Nederlandse)^ bestuursorganen dreigt in zuiver passieve gehoorzaamheid van de Nederlanders te zullen ontaar den. Dit levert voor de Duitsehers evengoed bezwaren op als voor de Nederlanders. Niet alleen de rechten, maar ook de belangen van een bezet tende macht eischen een tegenspeler, een andere partij, waarmedW-inon de dingen regelen kan in het «jfeng van het bezettende leger eygngoed als- in dat van de bevolking Van het bezette gebied. Wanneer die tegenspeler er niet is of wanneer hij zich geheel pas sief ged.aagt, dan werkt hei gecom pliceerde mechanism'e van een bezet ting niet goed. Men krijgt in de laat ste dagen steeds meer den indruk, dat het college van secretarissen-generaal niet meer voldoende gezag heeft, om het yacuum, dat zich aan de Neder- lgndsche zijde vormt, geheel in te vul len. Over de vraag, wie daar het meest ongemak\ van ondervindt, het Neder- landsche (volk of de Duitsche autori teiten. zou men wellicht lang kunnen redetwisten. Belangrijker is echter het feit. dat deze toestand njet lang kan worden in stand gehow' Het Dagblad voqr Noord- Brabant en Zèeland schrijft naar aanleiding van het manifest van het drieminschap tegen de N.SJ3.: „Men doet de werkelijkheid zeker geen geweid aan, wanneer men vast stelt. dat er bij het Nederlandsche Volk een geweldige afkeer leeft tegen •de NSB. en dat die afkeer, hoe zeer ook bevorderd door ongegronde ver denkingen en beschuldigingen, toch door het optreden van de ÏLS.B. zelf feitelijk is aangeblazen." „Dit zou een even belangwekkend als spannend verschijnsel kunnen zijn, wanneer de wrijving uitsluitend kon worden beschouwd als een burgerlijk geschil in rustigen vredestijd. Maar zóó is de toestand niet. Nederland is overwonnen. Nederland heeft gecapi tuleerd en Nederland moet het ver trouwen van den Duitschen overwin naar verwerven, wil het een zelfstan dige plaats in het nieuwe Europa be reiken." „Ieder, die de werkelijkheid nuch ter onder de oogen ziet, moet begrij pen, dat de Duitsche bezettende macht in géén geval een Nederlandseh be wind zal toevertrouwen aan handen, die weigeren mede te werken met persoonlijkheden uit die beweging, die in de oogen van de bezettende overheid bijzondere titels op haaj vertrouwen kan doen geldgn. Toe geven aan sentimenten van de massa be teekent in deze niets anders dan zelfuitschakeling of, wat nog erger is, het bewt.kstelUgen van een soort geestelijken oorlogstoestand tegen de feitelijke macht in het land." „Wij begrijpen volkomen, dat de Nederlandsche Unie, evenals Natio naal Front, niet eraan denkt, om zich over te geven aan een beweging als de N.S.B., die slechts wei pig weer klank in het volk beeft gevonden en die niet op resultaten kan borgen van voldoenden omvang om in dezelfde mate het vertrouwen van het Neder landsche Volk en dat van de Duitsche overheid te kunnen dragen. Maar wij meenen goed te doen hierbij erop te wyzen, dat ten aanzien van Nader- lands taak in het nieuwe Europa de wezenlijke scheidingslijn tusschen de politieke mèeningeo in one land el ders ligt, dan wam- men ze op dit oogenblik schijnt te ieggen. De wezen lijke scheidingslijn loopt tusscben voorstanders van de oude en die van de nieuwe orde en tot de voorstanders van de nieuwe orde Lehooren naast de leidende persoonlijkheden van Neder landsche Urue en van Nationaal Front ook die van de N.S.B." „De Hemel behoede ons voor onder- lingen burgerstrjjd render uitzicht op redding van de alsnog bereikbare Ne derlandsche zelfstandigheid en bevor- dere de bereidheid van degenen, die daarvoor de verantwoordelijkheid dra. gen, om met elkaar en niet tegen elkaar de gelegenheid te benutten, welke de Duitsche overheid geboden heeft om tot de voor onze vrijheid be slissende politieke wilsvorming te komen." r t.t HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De N. R. Crt. schrijft naar aanlei ding van de oprichting der N.S.W., dat mat dit besluit de eerste der tot- dusver bestaande politieke partijen uit zichzelf getreden is op zoek naar een nieuwe zaak in een nieuwen tijd. „Men kan zeggen: de S.DA.P. had het gemakkelijk. Door de aanstelling van mr Rost van Tonningen tot com missaris van deze partij, met haar lei ding en uitsluitend beheer belast, was het deze partij al héél duidelijk ge maakt, dat zij zich zou moeten ver nieuwen, indien zij wilde blijven voortbestaan. En door de terzijdestel ling van de bestaande leiding was bo vendien de weg vrijgemaakt voor naar vernieuwing strevende krachten, wel ke misschien ook elders te voorschijn zouden hebben kunnen komen, riet zjjn andefs dan in Belgié, waar Hendrik de Man, de voorzitter van de Belgisch werkliedenpartij, reeds op 28 Juni de socialisten voor een be weging van nationale wederopstan ding heeft trachten te mobiliseeren, dan ook niet de bekende leiders, welke het parool uitgeven om de S.D A.P. in de Nederlandsche Socialis tische Werkgemeenschap te laten in- keeren, maar mannen van onderop." ,Dat verhindert allemaal niet, dat de oproep, Welken de sociaal-demo craten van gisteren tot de socialisten in Nederland richten om zich mor gen in een nieuwe werkgemeenschap ie hervinden, waard is te worden ge hoord." „De Nederlandsche Socialistische Werkgemeenschap werpt zich niet op als leidster van het Nederlandsche volk; zij beseft zeer wel, dat zij daar toe zeker niet als eenige geroepen zal zijn en de kring, waarin zij door handreiking zal worden opgenomen, is waarschijnlijk nog niet voltooid." „Maar in haar programma klinken door werkelijkheidsbesef en doelbe- wustzijn, beide krachtig genoeg, om de werkzaamheid van de nieuwe ge meenschap meteen in het heden te durven plaatsen, zoowel in haar uit werking naar buiten als in haar be moeiing naar binnen. Het streeft naar de samenvatting van alle krachten van het Nederlandsche volk tot een on deelbare gemeenschap op den grond slag van den arbeid. Het wil de Ne derlandsche volkshuishouding haar plaats laten vinden in de nieuwe oeconomische ordening, die bezig is zich in Europa te voltrekken, met ber houd van aard en karakter van ons volk." „Dat klinkt zoo simpel, dat men ge- neigd zou zijn erover heen te lezen. Maar het is voor het eerst, dat in den kring van een der oude partijen er naar gestreefd wordt, zichzelf naar de nieuwe omstandigheden te oriënteeren, in het begrip voor de buitenlandsche betrekkingen en in het inzicht voor wat er ook binnenslands' anders wor den mdet, inplaats van tevergeefs te blijven trachten de veranderende .om standigheden te laten aanpassen bij het eigen program." „Dit program is in zijn eerste stel lingen een uitgangspunt en een grond slag. krachtiger, maar vooral actuee- ler dan dat waarop totdusver zelfs de Nederlandsche Unie steunt. Het is een voorbeeld, hoe men ook nu reeds over de gewörhtigste vraagstukken van ons staatkundige' en volksleven spreken kan, voor het heden en met behoud van den eerbied voor. zichzelf. En hoe nobdig dat is, dat hebben we hier ter plaatse reeds den treuren uit her haald." v Op den dertienden Mei werd 's na middags om vjjf uur in de Van Hoey- laan (park Marlot) te 's-Gravenhage alarm gemaakt op het gercht, dat m een van de huizen parachutisten aan wezig zouden zjjn. By het onderzoek, daarnaar inge steld door een reserve-luitenant der huzaren, een wachtmeester en eenige andere militairen, bleek dat in het aangegeven perceel geen enkele para chutist was te vinden. Daarna wenschte de luitenant de naastliggende huizen te inspecteeren en hij begaf zich met den wachtmees ter daarheen. Op het bellen deed een oude heer open, tot wien de wacht meester onmiddelijk het beVel „han den omhoog" richtte. De oude heer gaf, vermoedelijk in zijn beduusdheid, slechts ten deele aan dit bevel gevolg, want hij stak één hand omhoog en hield met de andere de deurknop vast, hetgeen den wachtmeester deed ver moeden, dat de heer naar een revol ver greep. Bovendien meende de wachtmeester, dat de oude heer den luitenant op zij drong. 9e wachtmees ter loste toen een tweetal revolver schoten en de luitenant meenende, dat op hemzelf werd geschoten, schoot eveneens. De oude heer werd zoo danig getroffen, dat hij korten tijd later in het ziekenhuis overleed. De krijgsraad te Utrecht, voor welk college beide militairen zich onlangs hadden te verantwoorden, sprak den wachtmeester vrij op grond, dat deze mocht denken, dat de bedoelde heer kwaad in den zin had en dat in die dagen van algemeene verwarring en angst voor parachutisten, deze ook werkelijk op het meest onverwacht te voorschijn konden komen, terwijl het begrijpelijk en zelfs in overeenstem ming met beklaagde's plicht werd ge acht, dat hy onmiddellijk handelend is opgetreden toen ziin meerdere niet werd gehoorzaamd. De inmiddels tot reserve-ritmeester bevorderde luite nant werd ter zake van mishandeling tot een maand gevangenisstraf ver oordeeld omdat hij zonder noodzaak het derde schot op den ouden man zou Itebben gelost. Heden werden de zaken tegen deze beide militairen in hooger beroep voor het Hoog Militair Gerechtshof behan deld, welk beroep zoowel door den veroordeelden officier als door den auditeur-militair was aangeteekewi. Na langdurig verhoor was het woord aan den advocaat-fiscaal, die ten aanzien van den wachtfeester con cludeerde tot bevestiging van het vrijsprekend vonnis en ten aanzien van den ritmeester tot drie maanden gevangenisstraf, omdat deze zonder eenige bedachtzaamheid het sschot zou hebben gelost. De ritmeester verdedig de zieh met de opmerking, dat hij zich niet bewust was op den ouden heer te hebben geschoten, doch het schot een voudig te hebben gelost in de richt- ting vanwaar hij veronderstelde, dat op hemzelf geschoten werd. Mr. van Es, voor den ritmeester pleitend, gaf uiting aan de gevoelens van deernis met de nagplaten betrek kingen van het slachtoffer (den heer L. W. Taaie) en wéés er op, dat bet geheele drama in nauwelijks een halve minuut was geschiedt en dat, waar geen sectie op het slachtoffer is gehouden, geenszins bewezen kan worden geacht, dat de ritmeester, die als een kalm officier bekend staat, op .den heer T. had geschoten. De uitspraak van het Hof volgt later. Hoewel thans nog niet is' komen vast te staan, ,of het bestuur van den N.V.B. het Verbod voor het spelen van compe titie- en vriendschappelijke wedstrijden ook nog voor a.s. Zondag zal moeten laten voortduren, verneemt het A.N.P„ dat stappen worden ondernomen om zoo spoedig mogelij: heffing van dit vei van den N.V.B onbillijkheid gevi wedstrijden z terwijl andere takki hün programma's werken. Het ligt in de bedoeling der wed strydleiding om voor den komenden Zondag, indien mag het programma v: kén lie te komen tot op- Van de zijde men het als een dat de voetbal- worden afgelast, van sport rustig ebben mogen af- tember vast te kele kleine wij van het al of niet wedstrijden. worden gespééld, Zondag 15 Sep- behoudens en- gen, afhankelijk gaan" van serie- TWEE JAREN TEGEN DADER GEEISCHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren terecht gestaan de 39- jarige straatmaker J. S. te Rotterdam, die op 25 Maart tegen middernacht op Katendrecht eenige schoten uit een revolver op zijn vrouw had gelost, waardoor deze in de buik werd ge troffen en ernstig werd gewond. Verdachte verklaarde, zich niets meer te kunnen herinneren. De 33- jarige vrouw van verdachte verklaar de, dat zij tegen den zin van haar man een dancing had bezocht Op den be- w usten avond bevond zij zich weer in de dancing, toen haar man binnen; kwam. Zy liep onmiddellijk naar bui ten en haar man volgde haar. Onder de woorden: „Het zit ér by je in en het zal er wel in blijven", schoot hij haar vervolgens in den buik. Zij kon de vlucht nemen en terwijl zij wegliep vuurde de man nog twee maal op haar. Getuige ontkende, dat haar man de bedoeling zou hebben gehad haar te dooden, doch uit het verhoor bleek, dat hjj haar eenige malen heeft bedreigd. De officier van Justitie, mr Reumer, requisitoir nemen.de, zei, dat ver dachte uit jaloerschheid heeft gehan deld. De man houdt zich van den domme, maar hy Had wel degelijk het plan haar te dooden, zoodat hier van doodslag kan worden gesproken. Vol gens een psychiatrisch rapport is -de man niet geheel toerekenbaar. Hier van is evenwel nooit iets gebleken. In aanmerking nemende, dat de vrede tusschen man en vrouw is hersteld, eischte spr. twee jaren gevangenisstraf.: Mr H. Verheul meende, dat de vrouw feitelijk als verdachte had, moeten voorkomen, omdat zy schuld, van alles draagt. Dat de man vroe ger nooit, domme dingen heeft uitge haald achtte spr. geen reden om aan het psychiatrisch rapport te twyfelen., DE UNIFORMENZAAK. De officier van Justitie bij de arron- tsreehtbank te Almelo deelt dat de heer Van O., verdacht in z.g. uniformenzaak, door hem bui- tére vervolging is gesteld, omdat is ggp bleken, dat hy geen schuld heeft aan eéreig lands verraderlijk misdrijf. De officier vertrouwt, dat door déze mede- deeling de heer van O. volkomen ge rehabiliteerd is. PLUNDERING TE WOUDENBERG. In de Mei-oorlogsdagen vermiste te Woudenberg zekere H. B. een over jas. eenige manufacturen en een par tijtje sigaren. By onderzoek bleek een en ander zich in handen van den 22- jarigen soldaat J. van der L. te be vinden, die zich deswege te Utrecht voor den krijgsraad had te verant woorden ais verdacht van plundering De krijgsraad veroordeelde hem tot drie jaren gevangenisstraf, tegen welk vonnis de beklaagde, die zeide de goe deren van een derde in bewaring te hebben genomen tijdens den terug tocht van de Nederlandsche troepen hooger beroep aanteekende. De advocaat-fiscaal eischte heden bevestiging van het vonnis. Mr W. Ch. H. van Dillen pleitte een voorwaardelijke veroordeeling en sprak de hoop uit dat het Hof reke ning zou houden met het feit, dat be klaagde een blanco-strafregister heeft en met de omstandigheid, dat het leger in terugtrekkende beweging was toen beklaagde de bedoelde voor werpen onder zich had genomen. De uitspraak volgt later. HANDELSOVERLEG BEGONNEN. De onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandseh-Jn- d i ter oplossing van economische vraagstukken tusschen de beide landen zijn te Batavia gistermiddag officieel begonnen. De Japansche minister van Handel en Nijverheid, Ichizo Kobayasji, hoofd van de Jèpansche delegatie, en de Japansche consul-generaal te Ba tavia, Otodzji Saito, kwamen met de Nederlandsche onderhandelaarssamen in Kobayasji's kamer in Hotel des Indes. Laatstgenoemden stonden on der leiding van den directeur van Economische Zaken, H. J. van Mook. Voorts namen van Nederlandsche zyd aan de besprekingen deel de directeur van Justitie, K. L. J. Ent hoven, en J. E. van Hoogstraten, direc teur van het bureau voor Handels aangelegenheden. De conferentie begon om half vier en duurde tot zes uur. Omtrent het verloop der besprekingen is evenwel geen offcieel communiqué uitgegeven. Dek andere taken besproken* De wtórsehynlijke omvang der on derhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch Indië werd gisteren door de Japansche pers uitvoerig bespro ken. Naar aanleiding van de onlangs door den Japanachen minister van Economische Zaken Kobayasji afge legde verklaring, dat de onderhande lingen zich tot har.delsvraagstukken zouden beperken, geeft het te Tokio verschijnende blad Tsjoegai Sjo- gyo als zijn meening te kennen, dat by de besprekingen met den gou verneur-generaal van Nederlandsch- In'dië ook andere belangrijke zaken behandeld zullen worden. Het blad noemt als voorbeelden .de vraagstuk ken van het Japansche kolonisatie- recht in Nederlandsch-Indië, de Ja pansche beleggingen in economische ondernemingen en de actieve deel neming aan het winnen van grond stoffen. Tenslotte merkt het blad op, dat de onderhandelingen met groote omzichtigheid gevoerd moeten wor den, daar Engeland en de Vereenigde Staten trachten, de Japansche pogin gen te verijdelen en ook van de zij4e der Nederlandsch-Indische ambtenaren een zekeren tegenstand verwacht kan worden. Donderdag 19 September. JAARSVELD. 414.4 M. A.VJLO. 8.00 Nieuwsberichten ANP gramofoonmuziek ItAi Ifiorgen wijding. 10.1$ Gramofoonmuziek. 1030 Voor de vrouw. 1035 Ensemble „De Aether-VLrtuoozen" (11.00—11.20 Huishoude lijke wenken). 12AO Berichten; Gramofoon muziek. 12w4f Nieuws- en economische be richten ANP, gramofoonmuziek. 1.00 AVRO- Amusementsorkest en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest (opn 3.15 Cyclus „In de schijnwerper". 3.30 Ensemble Jonny Kroon en gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5,30 De Vage bonden en solisten. VjPJLO. 630 Cyclus „Lezen in den flijbei". A.V.R.O. 6.45 Berichten. 6.50 Gramofoonmuziek. 7j00 Vragen van den dag "(ANP). 7.15 Gramofoon muziek. ï-20 Pianosoli. 7.25 Reportage. 0L00 Nieuwsberichten ANP, eventueel gramofoon- platen 0.15 Omroeporkest en soliste. 835 9.0# Nieuwsberichten A.NP, KOOTWIJK, 1075 M. VJLR.A. 730 Berichten Duiisch. 3.15 Berichten Eng. 7.30 Gramofoonmuziek. (Om 8.00 Nieuwsbe richten ANP). 10.00 Zang piano- en gramo foonmuziek- 10-30 Orgelspel, 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Es meralda en solist. 12.30 Berichten Duitsch 12.45 Nieuws-en eoonomische berichten ANP 1.00 VARA-orkest 230 Berichten Duitsch. 2.15 Eerste, 2e en 3e acte van de opera „La dam nation de. Faust" (gr.pl.). J.15 Gramofoonmu ziek. 3.30 Berichten Engelsch. 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.20 Keuken praatje. 430 Gramofoonmuziek. 5.00 Berich ten Duitsch. $.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Esmeralda. 6.15 Berichten Engelsch 6.30 Orgelspel. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7-15 Gramofoonmuziek. O0O0OA dag (ANP). 7.15 VARA-orkest. 730 Re portage 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Berleh- Hen Duitsch. 1.15 Nieuwsberichten ANP.even tueel gramoföonplaten). 830 Berichten Eng. 8.45 Gramofoonmuziek. 8 55—9.00 Nieuwsbe richten ANP. Adverientiën KLEIWEG 98. T«L 3084. Gouda G 2983 T Jongedame 23 jaar, zoekt plaatsing •la Hulp in de Huishouding, waar se geheel ais huisgenoote opgenomen wordt Liefst niet la Gouda. Brieven No. G 2994 Bureau van dit Blad. 6 profesaeur de fraafals traducteur juré corresponding gram tsaire - couverreti*,. 12 VmtsM 12 GOUDA Telefoon 3308. 0 2995 10 WIT FLANEL I goéde kwaliteiten 948 i 7 punten per M 35- F YAMA FLANEL in rose, zalm en bleu ook gekeperd. T p. O ET per M. «5 - 4S - 59 P YAM A'S voor jo-gens eu effen en gestreept J 20 punten vanaf PYAMA'S ▼oor Damis en Heeren nieuwe flanel des stas 45 p. 4 95 - 3.85.. GESTREEPT FLANEL voor pyama's nieuwe des- sfns. 7 punten per M. 45- NACHTHEMDEN voor dames, prima flanel in rose, salm en Men ECJ 21 p. 2.75 - 1A5- 1 G 2996 1 Het niéuwe kwartaal vangt weldra aan! Het aantal abonfté's op de Goudsche Courant neemt van dag tot dag toe. In Gouda zoowel als in de omliggende gemeenten melden de nieuwe afconné's zich dagelijks aan. Dat k heel begrijpelijk. DE GOUDSCHE COURANT BIEDT DAG AAN DAG WAT IEDER INTERESSEERT. Het actueele nieuws uit binnen- en buitenland; Het laatste nieuws uit Gouda en breede omgeving; Uitgebreid sportnieuws De beursnoteering; Al wat de Huisvrouw weten moet van de Distributie en alle huishoudelijke aan gelegenheden; Alleraardigste lectuur voor de Jeugd. Geen rakel gezin kan thans de Goudsche Courant nissen ieder gezin moet thans de» krant Ieren en heraren am al het wetenswaardige dat re biedt De Goudsche Couraat is de vraagbaak voor eiken dag! Voor f 2.25 per kwartaal, f41.75 per maand of 17 ct. per week (buiten Gouda 18 ct.) komt de Courant eiken avond in huis Wie nog geen abonné is ook' de medelezer geve zich thans op.. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan het Hoofdkantoor: Markt 31, Gouda, de bezorgers en de agenten in de gemeenten HaastrechtJ. Mde Graaf, Jan van Arkelsiraat C MM; Stolwijk: H. van den Heuvel; Boskoop: C. de Groot, Zijde 320; Nleuwerkerk a/d. Usel: C. M. Kauffeltf Kortenoord no. 1; Oudewater: Boekhandel Firma Rahms; Waddiujtareen: A. Koster, Jan Dorkenskade 38; - Nog kunnen' actiever agenten worden aangesteld te Ammerstol; Bergambacht; Berkenwoude; Bodegraven; Hekendorp; Moercapelle; Moordrecht; Ouderkerk a/d. Uori; 'Polsbroek; Reeuwijk; Schoonhoven; Zevenhuizen. en de winkels niet zijn verlicht, worden de stralen somber en leeg. In de huizen, 'waarvan de ramen goed zijn ver duisterd, brandt dan het'licht. In de gezellige sfeer van den huiselyken kring lezen taflooze vaders en moeders hun krant, de waarin zij, ieder voor zich en ook hun kinderen van hun gading vinden. Dan gaat de krant van hand tot hand. In die sfeer kan iedere winkelier en zakenman op rustige wijze tot zijn afnemers spreken. Dat is het juiste moment om hen opmerkzaam te maken op datgene wat hij hen heeft aan te bieden. Winkelier en zakenman, als de zon ondergaat,: mogen de donkere winkels het publiek niet meer trekken, bestraalt dan Uwe aankondigingen in de Goudsche Courant en brengt Uwe afnemers tot U. Zorg daarom, dat Uwe aankondigingen steeds in de Goudsche Courant verschijnen, die eiken avond onaer duizenden oogen kom» Zakenman, gee! thans méér daa ooit aandacht Uw reclame en wat daarvan de kern moet Courantenreclame. ge Vraagt inlichtingen, voorbeelden etc. van courant^nrecigme ^rkencte advertentiebureau* of het ..Cebuco", Dam 2a, Am

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 4