ALLE SPOREN LEIDEN NAAR ULF Woninginrichting B. de Jong STADSNIEUWS AT AAR ANNEER SCHOUWBURG BIOSCOOP Aanvang der Voorstellingen Einde der Voorstellingen half tien TWEEDE BLAD VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1940 OOK GOUDA ONDER UITGAANSVERBOD. Er komt schot fede uitreiking der identiteits bewijzen. Gouwe 89 Expositie van werken van Mej. NELLIE GOEDEWAAGEN en Mej. RINI NAGTEGAAL Uilf vroeger tyden. 4? S taling. J j mepi 0.20. J j tarief. j Rechtbank te Rotterdam. Paard op hol. fluweklensingel omver geloopen. Distributiedata. Advertentiën Waar de risico het minst is Weekdagen 7 uur Zaterdag 2 Voorstellingen aanvang: 4 u, 30 en 7 uur (doorloopend). Zondag van af 2 uur FEUILLETON. OP EEKSTEN AVOND 25 PERSONEN AANGEHOUDEN, DOCH DE BEPA LING WERD SOEPEL TOEGEPAST. Van beden af: tot 4 uur op het politie bureau blijven en proeee-verbaal. De verordening, waarbij bet o.m. voor geheel Zuid-Holland verboden ia aich tuaschen 22 en 4 uur in de open lucht op te houden, heeft ook Gouda onder het uitgaansverbod gebracht. Omdat de verordening pas laat be kend geworden was en nog niet ieder een de nieuwe bepaling kende, is gis teravond de verordening .nog soepel toegepast. Dat wil leggen, de politie, heeft weliswaar personen, die zij na 10 uur op straat aantrof, aangehouden en naar het bureau gebracht, maar de menschen zijn nog niet den geheelen nacht vastgehouden en verbaliseerd. In totaal zijn vijf en twintig personen aan gehouden. Vier waren afkomstig van buiten de stad en daar deze uiteraard ide reis niet konden voortzetten, zijn ze tot 4 uur ojf het bureau gebleven. De 21 ingezetenen bleken te goeder trouw •n konden naar huis gaan. Deze soepele houding heeft de politie alleen gisteravond aangenomen. Met' ingang van heden wordt zonder uitzon dering leder, die zich zonder dringende noodzaak in den verboden tijd buiten bevindt, tof 4 Uur op het bureau vast gehouden en voorts wordt proces-ver baal opgemaakt. ■Overigens is den eersten avond wel gebleken, dat men zich in het alge sneen goed aan het voorschrift gehou den heeft. Ook de treinreizigers dienen voor 10 uur binnen te zijn. Alleen pis treinen, die voor 10 uur hier moeten aankomen, te laat zijn, kan men nog naar huis gaan, maar dit geldt niet voor den trein, welks aankomsttijdstip na 10 uur valt. Dit is er een, de laatste trein uit Ütrecht die hier om 22.22 moet aan- komen, welken het publiek dus niet meer kart nemen. Wie met dezen trein geist, moét tot 4 uur op het station" blijven. De 'bioscoopvoorstellingen zijn in verl&nd met de bepaling vervroegd en 'fle café's sluiten Oijdig voor 10 uur. In Continubedrijven met ploegenstelsel geschiedt de „wisseling thans vóór-tie nen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de politie geen ontheffing van het .Uitgaansverbod' kan verleenen," zoodat het overbodig is zich tot haar te wen den. Wie een vergunning wil hebben, die alleen in zeer speciale gevallen wordt verleend, moet het verzoek daartoe richten tot den districtscom mandant van de R.jksveldwacht te 's-Gravenhage of tot den dictricts- eommandant van de Nederlandsche marechaussee, eveneens te 's-Graven- hage. ECHTER VOOR 1 OCTOBER ZIJN NIET ALLE FOTO'S GEREED. Na vandaag bestaat/ er nog één dag, a.s. Maandag, gelegenheid om in het bezit te komen van het identiteits bewijs, dat met irfgang van 1 October Voorliederen Nederlander boven 15 jaar verplldhend is. Nog altijd zijn er velen, die hun distributie-stamkaarten nog niet heb ben laten geldend maken.' Nadat het de eerste dagen dp het uitreikings- bureéu in de voormalige boterhal on der het stadhuis, bepaald kalm was geweest, is het deze week, naarmate «e pasfoto's gereed kwamen, wat druk-. Zaterdag 28 September heropenen wij onze geheel verbouwde magazijnen Gaarne noodlgen wij U uit tot bezichtiging van onze meubel-expositie. welke ge houden wordt des middags van 2-6 uur, tot en met 5 October Aan deze tentoonstelling is verbonden een -ingez. Med. U 3166 50 ker geworden, maar een heel groo.e drukte ÏS er toch niet geweest, integen deel de uitgifte heeft zidh over het al gemeen gekenmerkt door een zekere geleidelijkheid. Een enkele maal vorm de zich een wat grootere rij, en maar een bijzondere omvang nam deze niet aan en met het wachten is het best medegevallen. Op het stadhuis had men overigens, toen duidelijk was, dat de pasfoto's niet tijdig gereed konden zijn en in het tweede gedeelte van de uitreikings- periode ook nog"vele achterblijvers ge holpen zouden moeten worden, z'n maatregelen genomen. Er kwamen eenige tafeltjes bij en daardoor werd de capaciteit zoodanig- verhoogd, dat wel vierduizend kaarten per dag gel- Polsbroek, Reeuwijk, Schoonho- f ven, Stolwijk, Waddinxveen, t j Woerden, Zevenhuizen. ABONNEMENTSPRIJS: voor f overal waar de bezorging plaats j i vindt. Postabonnement per kwar- j t taal 3.15. Alles bij vooruitbe- J t i ADVERTENTIEPRIJS: 1—5 ge- J f wone regels 1.05, elke regel j dend gemaakt konden worden en op deze manier is het extra-werk vlot verloopen, men kon de drukte volko men aan. De fotografen beginnen nu ook op te schieten. De groote drultle van het maken der opnamen is over en mot man en macht wordt aan de afleve ring van de foto's gewerkt. Er zijn er reeds duizenden"de deur §kit. Evenwel, men kan alles niet' in Wen paar .dagen afwerken en boven dien komènver nog telkens menschen een foto laten maken, die blijkbaar een rustiger oogenblik hebben afge wacht. Bij informatie werd ons mede gedeeld, dat het wel in de tweede helft van de volgende week zal worden voor alle foto's gereed zijn. Dit beteekent, dat, waar a.s. Dinsdag de vérordening van kracht wordt, niet ieder op tijd zijn identiteitsbewijs zal hebben. Het aantal diergenen is uiter aard moeilijk "te schatten, maar in elk geval zullen op nog heel wat inwoners op 1 October niet in het bezit zijn van een geldend identiteitspapier. Hoe dat n.u zal gaan, is nog niet be kend. Er zijn twee mogelijkheden, de betrokkenen zullen of binnenshuis moeten bly'ven o,f men zal nog enkele dagen respijt moeten geven. In elk ge val verdient het aanbeveling, dat de genen, wier foto tijdig gereed is, dep' zekeren weg nemen en niet leven in de gedachte, dat het de eerste dagen wel niet zoo krap zal worden geno men, maar van de gelegenheid gebruik maken om a.s. Maandag hun kaart nog geldend te laten maken. Op dezen dag kan ieder, onverschillig de letter van zijn of haar geslachtsnaam, zich aan het uitreikingsbureau in de boter hal vervoegen. INGEZONDEN MEDEDEELIN- GEN op een gewone tekstpagina: j 13 regels 1.25. elke regel meer j 0.40. Bij overeenkomst geredu- i ceerde prijzen volgens speciaal j j KWARTJESRUBRIEK (kleine i. advertentiën) alleen des Zateh- J dags: 13 regels 0.25,, elke J j regel meer 0.10, maximum j f grootte 6 regels. Uilsluitend bjj vooruitbetaling. Inzending tot J 4 Vrijdagmiddag 2 uur. Opgaaf van abonnementen en advertentiën in te zenden aan het j f Bureau: Markt 31, Gouda, Tel. J 4 2745 en bi) de plaatselijke agen- i ten. Schouwburg Bioscoop^ Het geheim van luitenant Runeberg (met Willy Birgel en Brigitte Homey). Aan vang 7 uur, Zaterdags vanaf 4.30 uur, Zondag vanaf 2 uur. 28 Sept. 4 uur Ambachtsschool: Leden vergadering Vereeniging De Am bachtsschool voor Gouda en omstre ken. 28 Sept. 5.30 uur Kattensingel 86: Start singelloop-estafette. 28 Sept. 8 uur: De Beursklok: Feest avond athletiekvereeniging Vires et Celeritas. 30 Sept. 11 uur: Kunstmin: Verkooping notaris J. van Kranenburg, 1 Oct. 7 uur Nieuwe Schouwburg: Op voering Gaslicht door Tooneelgroep Het Masker. DE „GOUDSCHE COURANT" MELDDE'. 75 JAAR GELEDEN. De burgemeester en Wethouders van Gouda doen weten, dat door den raad dier gemeente is vastgesteld de vol gende verordening: Verordening op het in-, uit- en ver voeren-van rundvee, enz. i Art. 1. De in- en uitvoer van rund (vee. versche huiden, horens, klaauwen Vn verder dierlijk afval is verboden. Uit en naar de gemeente Broek evenwel is de in- en uitvoer van rundvee tusschen zonsop- en zonsondergang geoorloofd, mits de geleider voorzien zij van een bewijs, dat het dien dag door een rijks veearts gezond bevonden is. Art. 2. Vervoer van rundvee, versche huiden, horens, klaauwen en verder dierlijk afval tusschen zonsondergang en zonsopgarfg is verboden. Art. 3. De burgemeester is bevoegd van de bovenstaande verbodsbepalin gen schriftelijk ontheffing te verlee nen. Art. 4. De overtreding dezer ver ordening tot het constateeren waarvan al die beambten der gemeente bevoegd zijn, wo-rdt gestraft met eene geldboete van 110,— tot 25,en gevangenis straf van een tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk, en met verbeurdver klaring van het vee of andere voor- voorwerpen, waarmede de overtreding is gepleegd. Art. 5. Deze verordening, waarbij die van den 12n Sept. j.l. wordt inge trokken, zal heden worden af gekorfd digd, en treedt terstond daarna Jn werking. 50 JAAR GELEDEN. In de vergadering van den gemeente raad werd door den voorzitter mede gedeeld, dat dijkgraaf en heemraden v.an Schieland de gemeente hadden gesommeerd ter betaling van een som van. ƒ7541,25 als kosten van de ver zwaring van een gedeelte van den Hoogen Schielandschen Zeedijk. De vborzitter bracht in herinnering dat de raad eenigen tijd geleden had gewei gerd bedoelde verzwaring voor reke ning der gemeente te doen plaats hebben en wel op advies van een daar over geraadpleegd® rechtsgeleerde daar de gemeente daartoe niet was verplicht. De voorzitter stelde qu voor de teruggave der kosten, die nu ge vraagd werd, eyeneens te weigeren. Na een zitting met gesloten deuren werd, op voorstel van den voorzitter, zonder hoofdelijke stemming besloten aan de sommatie ter betaling van ge noemde som niet te voldoen. 25 JAAR GELEDEN. "Uit Ammerstol: De heer P. H. v.d. Berg alhier, is met algemeene stemmen door den raad benoemd tot gëmeente- on-tvanger. gekregen, eveneens door aldaar het on ware verhkal te doen, dat hij vluchte ling was. Bij deze dames had hij bovendien de onwaarheid verteld^dat hy door den burgemeester van Gouda was aangesteld tot administrateur van het vluchtelingenkamp. De leider van het vluchtelingenwerk, de heer E. van Dantzige, verklaarde, dat hU niet zooveel geloof gehecht had aan de praatjes van verdachte. Deze hadden hem dan ook niet bewogen tot de afgifte van den bon. Alleen de om standigheid, dat verdachte zich voor vluchteling had uitgegeven, was beslis send .geweest. Indien getuige geweten had, dat verd. iemand was die Juist uit de gevangenis te Tiel was ontslagen, dan zou hij. hem in het geheel geen bon hebben verstrekt. De leidster van de V.V.H., mej, M. M. Peeters, had al,evenmin veel geloof ge hecht pan .de verhalen van verdachte, die zelfs vdheld had, dat hij driemaal door de vuiXqlihie had moeten gaan en over lijken had moeten klimmen-om het veege lijf te redden. Getuige had echter wel aangenomen, dat zyn mede- deeling, dat hij tot administrateur van hpt vluchtelingenkamp was benoemd, waarheid was geweest en als zoodanig had zü hem de goederen doen afgeven, waarom hij gevraagd had en waarmee hij, zooals later gebleken is, een ken nisje'van hem gelukkig heeft willen maken. Het bleek, dat over verd. een psychiatrisch rapport uit uitgebracht, waarin de psychiater tot de conclusie komt, dat verd., wegens zjjn gestoorde geestesgesteldheid, slechts ten deele aansprakelijk kan worden gesteld. In verband met dit rapport heeft de Vertegenwoordiger van het O.M., mr. J. C. V. Meischke, 8 maanden gevan genisstraf, te ondergaan in een bijzon dere strafgevangenis tegen hem ge- ëischt. De verdediger, mr. M. J. Pool, was van oordeel, dat verdachte, die wel degelijk een vluchteling was, in zoo verre, dat hij niet wist waarheen hy gaan zou, dus geen valschè hoedanig heid heeft aangenomen, zoodat vrij spraak zal moeten volgen. Mocht de rechtbank het bewijs geleverd achten, dan verzocht pleiter oplegging van een clemente straf. FANTASIE-RIJKE KLEERMAKER LICHTTE DE V.V.V.H. OP. De 31-jarige kleermaker G. J. P.. zonder vaste woonplaats, gedetineerd, heeft gisteren voor de Rotterdamsche rechtbank terechtgestaan terzake van oplichting. Op 15 Mei had verdachte zich gemeld bij den leider van het vluchtelingenwerk te Gouda, aan wien hij verteld had, dat hy gevlucht was uit Aalten, welke plaats gebombar deerd was. In Aalten had verdachte, naar hij vertelde, een groote kleerma kerij" met zes kwechts en tijdens zijn verblijf te Gouda was hij nog een be drag van ƒ2200, dat hy bij zich had gehad, kwytgeraakt, Verdachte vroeg den leider nu om een bon, waarop hij een costuum zou kunnen krijgen. Aan verdachte's verlangen was voldaan en later had verdachte nog van een der dames van de Vrijwillige Vrouwelyke Hulp eveneens een bon voor kleeren TWEE AUTO'S IN DE SNEEUW IN BOTSING. De 27-jarige N. Z„ uit Vlaardingen, was op een avond in December van het vorig jaar met zijn auto uit Gouda naar Vlaardingen gereden. Onder de ge meente Nieuwerkerk a, d. IJssel was zijn auto in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting komen de militairg auto, tengevolge waarvan verdachte zelf een hersenschudding had bekomen en de naast hem zittende dame zulke ernstige verwondingen, dat zy eenigen tijd in het ziekenhuis ver pleegd is moel^i -worden. Verdachte beweerde geen verklaring van het on geluk te kunnen geven. Volgens hem had hij, aangezien er een dik pek sneeuw op den weg lag, uiterst voor zichtig gereden. Uit de verklaringen der gehoorde ge- tuigen bleek echter, dat het spoor van verdachte's auto geheel aan de linker- zyde van den weg was gevonden. De vertegenwoordiger van het O.M. achtte verdachte's schuld aan de aan- rydmg en het ala gevolg daarvan ont stane lichamelyke letsel bewezen en eisclite 14 dagen hechtenis, benevens ontzegging van de bevoegdheid om mo. torrytuigen te besturen voor den tüd van 1 jaar. v Uitspraken 10 October. MUURTJE VOOR WONING OP Toen de landbouwer Blokland uit Stolwijk gistermiddag omstreeks half twee met zijn kaaswagen van de markt naar huis reed, schoot op den hoek van de Tiendewegsbrug en den Fluweeley- singel het boomenstel, waartusschen het paard liep, van het voertuig. Het paard sloeg op hol en rende met het boomenstel achter zich den singel op. Halverwege den singel, week het naar het trottoir af, waarna het paard met de boomen in botsing kwam met het steenen muurtje, dat vóór de wo ning van den heer A. Dorgelo stond, Het ging met zooveel vaart, dat het drie meter lange muurtje volkomen verhield werd. Het paard kon gegre- pen worden; het was aan de knie licht gewond. - De wagen was, toen het paard er vandoor ging, van de brug af recht door gereden. Het voertuig hobbelde over het trottoir en het hekwerk het plantsoen van het Amerika in, waar de landbouwer door den schok van den bok viel, Hij kreeg geen letsel. Uiteindelijk is het paard weer voor den wagen gespannen en de reis naar Stolwijk voortgezet. De landbouwer was tegen schade gedeeltelijk ver zekerd, APOTHEKERSDIENST. Steeds geopend (des nachts alléén voor recepten): Apotheek P. Weyer, Gouwe 135. MAANDAG. Stadhuis, archief ingang .voormalige Boterhal, 8.30—12.30 en 1.305.30 uur: Geldend maken distributie-stamkaar ten als identiteitsbewijs voor alle inge zetenen. HEDEN EN MAANDAG. Stadhuis, archief ingang voormalige Boterhal 6—8 uur: Geldend maken dis- tributiestamkaarten als identiteitsbe wijs voor personen, die op voorgeschre ven data niet kunnen komen. LIKDOORNS Ook Uw likdoorns en eelt ver dwijnen onfeilbaar zeker door de onweerstaanbare werking van Gedé-zalf. Per doos 45 cent bij Apothekers en Drogisten. G 1528 6 Adverteeren in de dagbladpers levert vooral in dezen tyd de ministe risico op. Want deze reclame kan men, wanneer het noodig is, direct veranderen of desnoods uitstellen. „Cebuco". (3 voorstellingen doorloopend). G 3079 30 (Nadruk verboden.) Waar is Ulf dan? vraagt Fritz. Lore springt op en neemt een brief van d^ schryftafel. Hier, zegt zij. Fritz leest de haastig geschreven woorden. Lieve Moes, lieve Lore," schryft Ulf, ik moet in groote haast op reis. Helaas kon ik jullie niet meer waarschuwen. Het kwam alles te plotseling. Een bijna niet te begrypen gebeurtenis, welke eensklaps in mijn leven is gekomen. Maar bin nen enkele dagen ben ik jveer bij jullie. Wees niet bang. Hermsbach weet alles. In haast, vele lieve groeten van jullie Uil. Fritz heft het hoofd op, hij legt den brief voor zich op de tafel en geeft Lore een wenk om hem in de naaste kamer te volgen. Hier trekt hij haar in een hoek. Luister eens, zegt hy, de portiersvrouw verdenkt Ulf be trokken te zijn bij den moord. Lore onderdrukt een kreet. Dat is toch onmogelijk, hijgt zij. Bij schudt geërgerd het hoofd. Onmogelijk of niet, in leder geval is het hoogst onaangenaam, dat Ulf juist nu met ee t onbekende bestem ming vertrokkei is. Maar je hebt toch gelezen, valt zij hem In de réde, dat zijn chef op de hoogte is. ;7jelyer een of andere zakenreis. 1 Mogelijk, anjtwpordt hy, maar vergeet den vreemden zin in zijn brief niet over de ongelooflijke gebeurtenis in zijn leven! Neem eens aan, dat de portiersvrouw beWeert hem gister avond gezien te hebben, toen hij naar Hilde Merzbach ging... Hij was gisteravond niet thuis. Zij stamelt het. Ddch eensklaps her innert zij zich, dat zy gisteravond om tien uur zelf meende gezien te hebben, dat haar broer het huis binnenging. Een doodelijke angst springt in haar op. Kalm, zegt Fritz, vóór alles moet je kalm blijven. Hij trekt haar naar zich toe en streelt haar over het haar. Op de trap worden schreden en stemmen gehoord. De politie, fluis tert zy opgewonden. Kalm kindje, kalm, fluistert hy, ik ga intusschen naar je moeder en zal haar voorbereiden. Ga met de beambten zoolang in een kamer, wel ke het verste weg ligt van de huis kamer. Het beste is naar je eigen kamer, achter in het huis... By'na op hetzelfde oogenblik, dat hij de hand op den knop van de, huiska merdeur legt, wordt er gebeid. Hy werpt haar nog een geruststellenden blik toe en verdwynt dan fa de huis kamer om mevrouw Hartmann voor te bereiden. Lore beheërscht zich. Nu kalm blij ven, niet opgewonden zijn, het gaat om Ulf, om haar broer. Met een on bevangen gezicht opent zy de deyr. Een man staat voor haar die zyn ron den, styven hoed voor haar afneemt en vriendelijk lacht. Juffrouw Hartmann? vraagt hij en pis zij bedeesd knikt, komt hy naar binnen. Dr. Petermann, commissaris van politie. Hy zegt dit op een toon alsof het niets beteekent. Lore gaat hem voor en opent de deur van haar kamer. U wenscht my te spreken? De commissaris antwoordt niet, hy gaat de kamér binnen, draait het licht op en kykt rond. Aardig ziet het er hier uit, zegt hy goedkeurend en kijkt haar onderzoekend aan. Zy wyst naar een stoel. Een poos lang heerscht er zwygen tusschen hen. Lore die haar hart hoort kloppen, ver breekt tenslotte de stilte. U wilt zeker iets omtrent deze geschiedenis van my weten? vraagt zy. Enkel een paar kleinigheden, zegt hy verontschuldigend, waarom be zocht u vanavond juffrouw Merz bach? U bent toch geen leerling van haar? Neen, maar ik wilde een leerling worden. Lore had haar zekerheid te ruggevonden. Zy -weet, dat zjj voor haar broer moet vechten, dat geeft haar plotseling reuzekrachten. Zy zit tegenover den commissaris, de tafel is breed en bedekt met een bont ge kleurd kleed. De commissaris legt zijn hoed naast zich neer en trekt met zyn vinger de patronen van het kleed na. Was u met juffrouw Merzbach bevriend, ik bedoel, kunde u haar goed? Of kende u haar slechts zooals men buren kent? Alleen het laatste, antwoordt Lore en glimlacht zoowaar. Een korten blik van den commissa ris. En uw broer, juffrouw Hart mann? Slechts een fractie van een seconde aarzelt zy met het antwoord. Ik geloof, zegt zy dan, dat Ulf haar beter kende. Hy ging vaak met haar wandelen. Maar daar stak niets ach ter. Waarom denkt u dat? Omdat, ja, hoe zal ik u dat uit leggen. Ik denk, dat myn broer bea greep, dat juffrouw hferzbach geeiï omgang voor hem was, Dr. Petermann trekt een verwon derd gezicht. Sprak hy daar met u over? Lore knikt. Ulf en ik zyaHieel goed met elkaar. Wy bepraten alles samen. Een korte pauze, dan: Maar hy was gisteravond "by haar, juffrouw Hartmann. Lore fronst het voorhoofd. De portiersvrouw kan zich vergissen, zegt zy kalm. De commissaris kykt haar aan. Hoe weet u, dat de por tiersvrouw dit heeft gezegd? Lore voelt, dat zU een domheid heeft begaan. Omdat... Fritz... mynheer Schroter, heeft my daar straks gezegd, dat mevrouw Breit - specht zooiets vermoedde. U hebt mynheer Schroter ge sproken, is hij soms nog hier? Dr. Petermann heeft zich over de tafel naar haar toe gebogen. Waarom zou Lore liegen. Ja, zegt zy, hij is bij mijn moeder, die erg opgewonden is over deze geschie denis. Dr. Petermann is boos, Dat is niet erg verstandig, zegt hy, ove rigens, wy hebben andere bewijzen, dat uw broer gisteravond bij juffrouw Merzbach was. Wij vonden een kwi tantie voorzien van zijn handteeke- nfag, de datum was gisteravond, Daar weet Lore werkelijk niets van. Zij trekt haar schouders op. Daar heeft hy my niets van verteld, com missaris. Wanneer hebt u uw broer voor het laatst gezien, juffrouw Hartmann? Gistermorgen vroeg, wy ontbijten samen. Weer valt een oogenblik stilte. Dr. Petermann houdt zich met zyn hoed bezig, hy strykt er zacht over heen, legt hem dan terzijde en kykt er met een scheef gehouden hoofd naar. Uw broer is op reis, zegt hy met een vlakke stem, u kunt mij na- tuurlyk vertellen, waarom en waar heen? Lore moet een oogenblik haar oogen sluiten. Dit la de beslissende vraag, waarop zy heeft gewacht en waarvoor zij bang is geweest. Nu komt het er al leen maar opaan, kalm te biyven. Het spyt my, commissaris, ik weet het niet. Haar stem klinkt volmaakt kalm, alleen is zij iets luider dan zoo even. Dr. -Petermann lacht haar vriende lijk toe. U zeide daareven, dat u alles met uw broer besprak. Dat was wel een beetje teveel gezegd, niet? Wanneer is uw broer vertrokken? Deze vraag zult u toch zekér kunnen beantwoorden. Hy moest gisteravond in de villa van zijn chef in Wannsee werken, waarschijnlyk is hij van daaruit ver trokken. De commissaris denkt na. Als deze reis zoo plotseling is vastgesteld, kon hy u toch gisteravond niet meer op de hoogte brengen. U hebt geen te lefoon, niet waar? Maar hy had u vanmorgen vroeg bericht kunnen stu ren... Lore verwondert zich over zichzelf, dat zy den blik van den commissaris kan beantwoorden. Hy heeft echter niet geschreven. Dr. Petermann zucht. De heden- daagsche jongemannen, zegt hy met phiiosophische kalmte, hebben een griezelig tempo, niet waar? Zy gaan od reis zonder er maar een woord n ta zeggen. Zy nemen ook niets mee op reis, geen toiletartikelen of dergeiyke en ook geen nachtgoed,... Lore maakt een handbeweging, Ik kan my voorstellen, zegt zü, dat hij daar geen tyd voor had. IWordt vervolgd.).

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 3