J NIEUWSBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN De radio-aangifteplicht en de luistervergunning Zaterdag 28 Dec. 1940 2öf in titaan Men is verplicht vóór 15 Januari aangifte te doen als men in bezit is van ontvangtoestel Voor meer toestellen in één woning slechts één ver gunning, indien zl| niet gelijktijdig worden gebruikt SPANJE? re toe an SP MAROK OORLOGSSCHADE VAN MILITAIREN TE VELDE. Een vergoeding op komst NIEUWE I VAN KA DEELING TONS. Besluit betreffende wijziging van rechterlijke indeeling. DE HYPOTHEEK. RENTEN Maatregel ter voor koming van opdrijving. Diensten in Joodsche huishoudingen. „BLIKSEM- AANVALOP LONDEN. De hevigste sinds het begin van het lucht- offensief tegen En geland. AZIË FRANSCH VLIEGTUIG NEERGESCHOTEN. Door Engelsch afweer geschut. Poging tot opstand tegen Ibn Saoed. DtpSCHLAND Minister Gobbels over de plutocratie. léÊÊÈtsm goudsche TPt Jaargang, No. 20514 Directeur F. TIKT KR Postgiro 48400 Bur. Markt 31. Tel. 1741 i Het besluit van dep directeur-gene raal der P.T.T. betreffende maatrege len op het gebied van den Nederland- achen radio-omroep luidt als volgt: Op grond van de paragrafen 3 en 5 dar verordening van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende regelen inzake den NederlandscKbn radio-omroep nr 232/ 1840, wordt bepaald: 1. Zonder in het bezit te zijn van een luistervergunning is het verboden, andera dan ten vervoer of in op slag aanwezig te hebben een inrich ting door middel waarvan de uitzendin gen van den radio-omroep kunnen worden ontvangen (ontvanginrich- ttng), 2. Ter verkrijging van een luister- vergunning moet hij, die anders dan ten vervoer of in opslag een ont- vanginrichting aanwezig heeft: a) hiervan aangifte doen bij het hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Graven- hage; b) jaarlijks tot instandhouding en verderen uitbouw van den Nederland- schen radio-omroep een door den direc teur-generaal der P.T.T., na gepleegd overleg met den secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, telkenjare te bepalen bij drage (luisterbijdrage), welke een be- drac van 12,niet zal te boven gaan, voldoen. 3. De luistervergunning wordt afge geven door het Staatsbedrijf der P.T.T. op de in de bijlage van dit besluit aan- gegeven wijze en onder de in deze bij lage omschreven voorwaarden. Deze bijlage bevat daarnaast de voorschrif ten, welke ter uitvoering van het in dit besluit bepaalde noodig zijn. 4. Dit besluit treedt in werking op 1 Januari 1941. Aan een bij dit besluit behoorende bijlage ontleenen wij het volgende: Onder een ontvanginrichting worden verstaan: a) een radio-ontvangtoestel, door middel waarvan de uitzendingen van den radio-omroep kunnen worden ont vangen;- b) een aansluiting op een radio-cen trale, door middel waarvan de door de radio-centrale doorgegeven program ma's naar keuze van den aangeslotene volledig kunnen worden ontvangen; c) iedere andere technische inrich ting. door middel waarvan de uitzen- c :»n van den radio-omraep kunnen v "d"n ontvangen. Hijj die bp 1 Januari 1941 anders dan ten vervoer of in opslag aanwezig heeft een ontvanginrichting, is verplicht daarvan aangifte te doen vóór 15 Januari 1941. Wie na 1 Januari 1941 houder wordt Van een ontvanginrichèng, is verplicht daarvan aangifte te doen binnen 14 da gen, nadat hij de inrichting anders dan ten vervoer of in opslag aan wezig heeft De aangifte van de ontvanginrichtihg dient te geschieden op een daartoe be stemd formulier dat kosteloos bij alle postinrichtingen verkrijgbaar is. Na toezending van het aangiftefor mulier ontvangt de houder van de ontvanginrichting vanwege het staats bedrijf der P.T.T. een luistervergun ning. De luistervergunning vervalt aan het i «inde van het kalenderjaar, waarop zij betrekking heeft De luistervergunning staat op naam van den houder der ontvanginrichting «n mag zonder toestemming van den j directeur-generaal der P.T.T. niet aan derden worden overgedragen. Zy moet ter plaatse, waar de ont- vanginrichting zich bevindt, op ver langen van de daartoe bevoegde amb- «naren worden getoond. Voorts is zij alleen van kracht indien zy is voorzien I /'an het bewys, dat door den houder aan de verplichting tot het betalen van I de luisterbydrage is voldaan. BETALING DER LUISTER BIJDRAGE. Voor het, kalenderjaar 1941 wordt de hiisterbydrage bepaald op 9.—- per jaar. De omroepvereenigingen zij» ver plicht aan de houders van een ont vanginrichting, voorzoover mogeiyk in den vorm van radiozegels, terug te betalen hetgeen deze als lid of als luistervink aan .vrijwillige bij- dragén, anders dan als abonnement op een omroepblad, voor het jaar 1941 of een deel. daaraan aan deze omroepvereenigingen vóór 1 Jan. 1941 hebben betaald. De houder van een ontvanginrich ting kan aan de verplichting tot het betalen van de luisterbydrage vol doen: a) door v ór den 15en van iedere kalendermaand een radiozegel ter Waarde van 1/12 gedeelte van de luis- tebydrage (voor 1941 een radiozegel van 0,75) te plakken op het daartoe bestemde vakje van de luistervergun ning; b) door jaarlijks, halfjaarlijks dan wel drie-maandelijks een bedrag, overeenkomende roet de luisterbij drage, resp. Vz en Vt gedeelte der luisterbijdrage (voor 1941' bedragen van resp. 9,—, 4,50 en f 2,25) over te schrijven of te storten op postreke ning nr. 400200 van het Staatsbedrijf der P.T.T. te 's-Gravenhage. Deze be dragen moeten worden voldaan bin nen 2 weken na den aanvang van den termijn waarvoor zij galden. Voor de betaling kan men gebruik maken van radio-zegels welke ver krijgbaar zijn by de postinrichtingen. Hij, die zijn ontvanginrichting af schaft, dient hiervan door het, opzeg gen van zijn luisterVergu/fh ing ken nis te geven aan een postinrichting. MEER TOESTELLEN IN ÈÈN WONING De houder vart één luisterver gunning mag in het bij hem in. ge bruik zijnde perceel, vervoermid del of in zijn woning te eigen ge- bruike of ten gebruike van het gezin, waarvan hij het hoofd is, meer dan één ontvanginrichting aanwezig hebben. Deze ontvang- inrichtingen mogen echter op grond van één luistervergunning niet ge- lijktydig worden gebruikt. Wenscht de houder van meer dan één ontvanginrichting deze gelijktijdig te gebruiken of te doen gebruiken, dan is voor iedere jwitvanginrichting afzonderlyk een luistervergunning noodig. Zij, die van den verkoop, de ver huur of het herstel van opvangin richtingen een beroep maken, mogen zonder in het bezit te zijn van een luistervergunning van de in hun verkoopruimte of werkplaats aan wezige ontvanginrichting geen ge bruik maken. Zij mogen echter op grond Van één luistervergunning meer dan één ontvanginrichting ge- lyktijdig in hun verkoopruimte of werkplaats gebruiken. In bijzondere gevallen kan vrijstel ling van de verplichting tot het be talen van de luisterbijdrage worden verleend. Hierby wordt als algemfeene norm aangenomen, dat niet meer dan 10 van het totaal aantal houders van op vanginrichtingen van het betalen der luisterbydrage vrygesteld kan wor den. De door den directeur-generaal der P.T.T. aan te wyzen ambtenaren heb ben, op vertoon van een legitimatie bewijs, te. allen tijde toegang tot alle plaatsen, waar redelijkerwijs kan wor den aangendhien, dat een ontvangin richting aanwezig is. Overtreding van het in dit besluit bepaalde wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste 6 maanden of met een geldboete van ten hoogste 1000.—. Niet-nakoming van het in dit besluit bejfealde wordt beschouwd als over treding. csrc Tot dusverre heeft het departement van Defensie, behoudens in bepaalde uitzonderingsgevallen afwyzend be schikt om verzoeken wegens het in verband met de oorlogshandelingen verloren gaan van particuliere eigsn- dommen, welke militairen op hun mo- bilisatiestandplaats by zich hadden. Thans kan worden medegedeeld, dat de secretaris-generaal van het departe ment van Financiën bereid is te over wegen of en in hoeverre deze schade kan gebracht worden onder het bes Pil ter regeling van de van Rijkswege te verleenen bydragen in de oorlogsge- weldschade, haar op denzelfden voet te vergoeden als de oorlogsgeweld- sehade, door burgers geleden. Deze schade van militairen te velde* moet even Wel nietby dé reeds pt- staande schade-enquete-commissié #or- den opgegeven, doch te zyner tyd bij een daartoe afzonderlijk in tè stel len „Commissie oorlogsschade militai ren te velde". Binnenkort zal nader bekend worden gemaakt, waar deze commissie geves tigd zal zyn en op wélke wijze aan gifte van de hierbedoelde schade zal kunnen geschieden. Het departement van Defensie pleegt aan een groot aantal verzoeken, gelyk- tydig met de beslissing, ook de op hun schade betrekking hebbende papieren (zooals requesten, brieven, "rapporten, processenverbaal, e.d.) mede terug te zenden. Aan belanghebbenden wordt ge zien het vorenstaande aangeraden deze bescheiden zorgvuldig te bewa- ren. ij** Er bestaat geen bezwaar vtgen, dat degenen, die zich wegens olfvkermogen tot de Nationale vereeniging tot steun aan miliciens (Stamil) wenden, de van het departement van Defensie terug ontvangen bescheiden aan die vdreeni- ging overleggen. Reeds overgelegde be scheiden behoeven niet aan die ver eeniging te worden teruggevraagd. Men onthoude er zich vooral van om zich naar aanleiding van het voren staande met vragen te wenden tot het departement van Defensie, het depar tement van Financiën, de afdeeiing oorlogsschade, de schade-enquète-com- missies of de Stamil, aangezien dit slechts tot vertraging kan leiden. Nogmaals: zoodTa de werkwijze van voormelde commissie zal zijn vastge steld, zullen nadere mededeelingen volgen, ook ten behoeve van hen, die nog geen verzoek hebben ingediend, of nog geen beslissing op een ingediend verzoek hebben ontvangen. Utrecht. De gcmemiten van het kanton Wa- geningen, gelegen in de provincie Utrecht, gaan over naar het kanton AmersfoorflbF" De gemeenten van het kanton Gouda, gelegen in de provincie Utrecht, gaan over naar het kanton Utrecht. Drenthe. De gemeenten van het kanton Gro ningen, gelegen in de provincie Drenthe, gaan over naar het kanton Assen. Het 'besluit bevat voorts een aantal overgangsbepalingen ten aanzien van advhcalen, deurwaarders en notarissen. Het kaartje geeft de Tanger-zöne aan, welke een dezer dagen bij Spaansch- Marokko is ingelijfd. Tevens kan men de ligging van Tanger ten opzichte van Gibragar overzien. (Cartografisch bureau voor de Nederl. Dagbladpers) In Verordeningenblad no. 42 ia op genomen h*t volgende besluit.van den secretaris-generaal van het departe ment van Justitie betreffende wyzi ging van de rechterlyke indeeling: Limburg. De gemeenten van de kantoni Ny- megen en Boxmeer, gelegen in de provincie Limburg, gaan over naar bet kanton Venlo. Noord-Brabant. Het kanton Helmond gaat over naar het arrondissement 's-Hertogenbosch. De gemeenten van het kanton Roer mond, gelegen in de provincie Noord Brabant, gaan over naar het kanton Eindhoven. De gemeenten van het kanton Gorin chem, gelegen in de provincie Noord- Brabant, gaan over naar het kanton 's-Hertogenbosch. Gelderland. De gemeenten van de kantons Utrecht, Gorinchem en 's-Hertogen- xisch, 'gelegen iii.de provincie Gelder and, gaan over üaar het kanton Tiel. De gemeenten Hoevelaken en Otter- too gaan over naar het kanton Harder, wijk. De overige gemeenten van de kan tons Amersfoort en Zwolle, gelegen in de provincie Gelderland, gaan over naar Jjet kanton Apeldoorn, Het kanton Harderwijk gaat over naar het arrondissement Zutphen. Overijssel Het kanton Deventer gaat over naar het arrondissement Zwolle. Zeeland. De gemeenten van het kanton Ber gen op Zoom, gelegen in de provincie Zeelar.£, gaan over naar het kanton Zierikzee. Zu i d-H o 11 an d. De gemeenten van 't kanton Utrecht, gelegen in de provincie Zuid-Holland ten Zuiden van de Lek, gaan over naar ket kanton Gorinchem. De overige gemeenten van het kan ton Utrecht, gelegen in de provincie Zuid-Holland, gaan over naar het kan ton Gouda. De gemeenten van het kanton Haar lem. gelegen in de provincie Zuid- Holland, gaan over naar het kanton Gouda. De gemeenten van het kanton Haar lem, gelegen in de provincie Zuid- Holland, gaan over naar het kanton Leiden. Verordeningenblad no. 42 bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie en van Financiën ter voorkomjng van opdrjjving van hypotheelrf?nt®n en over verlenging van den geldigheids duur van de Cj-isishypotheekaflossings- wet 1936. De nieuwe verordening luidt: Artikel 1. (1). Leeningen, tot waarborg waar in «en hypotheek is verstrekt, kun nen van het in werking treden van dit besluit at geen hoogere rente dra gen dan: 1. Die op 9 Mei 1949 voor de lee ning volgens overeenkomst was vast gesteld, indien de lëening op dien dag reeds was afgesloten en tot waarborg daarvan een hypotheek was verstrekt. 2. Die op 9 Mei 1940 w>or soortge lijke leeningen algemeen geldend was, in de overige gevallen. (2) De secretaris-generaal van het departement van Financiën is bevoegd voor de toepassing van lid' 1, onder 2. vast te stellen, weike rentepercentages op 9 Mei 1940 algemeen gelden waren. Deze 'worden in de Nederlandsche Staatscourant bekend gemaakt/ (3) De secretaris-generaal van het departement van Financiën is bevoegd aoowcl in het algemeen als voor een bepaald geval uitzonderingen op het bepaalde in .lid 1 toe te staan. Artikel 2. (1) Voor zoover m overeenkomsten percentages zijn of worden bedongen, welke thans ten gevolge van het be paalde in artikel 1 niet meer rechts geldig kunnen worden bedongen, ko men daarvoor de volgens artikel 1 geoorloofde maximum percentages in de plaats. (2). Rente, welke over den tijd tot en met 31 Maart 1941 vóór het in werking treden van dit besluit is be taald, kan niet teruggevorderd worden met de motiveering, dat zy volgens lid 1 niet verschuldigd was. Artikel 3. Ten aanzien van het vorderen en aannemen van bedragen, waarvan be taling tengevolge van het bepaalde in artikel 1 niet meer rechtsgeldig be dongen kan worden, vindt artikel 12, eerste lid, onder a, tweede en derde lid, alsmede de artikelen 15 tot er. Siet 19 van de Prijsopdry vings- en Hamsterwet 1939 ovfenkomstige toe passing. Artikel 4. (1). De Crisis-hypotheekaflossings- wet 1936 blyft ook na 31 December 194:1 van kracht en "vindt ook op de tusschen 8 Februari 1936 en 10 Méi 1940 afge sloten overeenkomsten toepassing. (2). Heeft.ten gevolge van een tus schen 8 Februari 1936 en 10 Mei 1940 afgesloten overeenkomst de gerechte- hjke of onderhandsche executoriale verkoop reeds vóór den dag van het in werking treden van dit besluit een aanvang genomen, dan kan de schul denaar uiterlyk binnen veertien dagen na het in werking treden van dit be sluit een verzoek 'op den voet van artikel 1 van de Crisishypotheekaflos- singswet 1936 indienen, indien de executoriale verkoop nog niet is ge ëindigd. MOGEN NIET DOOR DUITSCIIERS WORDEN VERRICHT. Verschenen is een verordening van den Rykscommissaris betreffende het doen verrichten van arbeid door Duit- schérs in Joodsche huishoudingen. Wy laten de verordening hier vol gen: Artikel 1. (1) Het is verboden, personen van Duitsche nationaliteit, van Dui(schen of stamverwanten bloede, arbeid te doen verrichten in huishoudingen van gezinnen, waarvan een Jood het hoofd is of waarvan een Jood blyvend dan wel tydelykjaomits voor langeren tyd dan vier weken ononderbroken, deel uitmaakt. (2) In den zin van het eerste lid? 1) is „jood": hij die volgens de be palingen vaji artikel 4 der verordening, no. 189/1940 betreffende het aangeven van ondernemingen Jood is of als Jood word* aangemerkt; 2) verricht arbeid in de huishou ding van een gezin, hy die geheel of gedeeltelijk voor bepaalden of onbe- paalden tijd in dat gezin is opgenomen, om ip de huishouding daarvan arbeid te verrichten of die zich, zonder in het gezin te zijn opgenomen., met dagelijk- sche huishoudelijke werkzaamheden of met andere dagelijksche werkzaam heden, welke direct of indirect met de huishouding in verband staan, bezig houdt. (3) In afwijking van het in het eerste lid bepaalde is het geoorloofd arbeid op grond van een reeds ge- staande dienstbetrekking verder te doen verrichten: 1) vanaf het tijdstip vim inwerking treding dezer verordening tot Februari 1941; 2) vanaf -het tydstip, waarop de omstandigheid, op grond waarvan het in het eerste lid bedoelde verbod van toepassing wordt, ontstaat, tot het tijd stip, légen hetwelk de werkgever de dienstBCtrekking op zijn vroegst ng het ontstaan dier omstandigheid kan op zeggen, ten hoogste echter der dertig dagen nadien. Artikel 2, s (1) Overeenkomsten zyn nietig, voor zoover zij de verplichting tot het verrichten van arbeid in strijd met de verbodsbepalingen van artikel 1 in houden. (2) Voor den werkgever wordt niet als dringende reden in den zin van artikel 1639 p. lid 1, van het Burger lijk Wetboek beschouwd het feit. dat de bepalingen v.ar. he: eers'e lid van artikel 1 op die dienstbetrekking van toepassing ziin of worden. Artikel 3. (1) Hij die in strij'd met de ver bodsbepalingen van artikel 1 een per soon van Duitsche nationaliteit arbeid doet verrichten, wordt gestraft me,t gevangenisstraf van ten hoogste èen jaar en met geldboete van ten hoogste tien-luizend gulden of iret een dezer «troffen. f2) Het instellen van een strafver volging tegen iemand, die noch de Dui'sche nationaliteit. noch de Neder landsche nationaliteit bezit, noch zon der nationaliteit is, kan sléchts plaats vinden me{ toestemming van den Rijkscommissaris voor het bezette Ncdprtatjrische gebied. (3) Feiten, als bedoeld in het eer ste lid, worden beschouwd als delicten in den zin van hef tweede lid van par. 2 der verordening no 52/1940 betref fende de Duitsche rechterlyke macht voor strafzaken. Artikel 4. De Rijkscommissaris voor het bezet te Nederlandsche gebied kan vrijstel ling van bepalingen dezer verordening verleenen. De Duitsche luchtmacht heeft giste ren een aanval op Londen onderno men, die, volgens radioberichten uit de Erigelsche hoofdstad, bijzonder zwaar was. Volgens alle aanwyzipgen, aldus wordt in deze berichten gezegd, was dit de vreeselykste „biiksemaan- val" sedert het begin van het Duitsche luchtoffensief tegen Engeland. Het ontploffen der bommen, het licht der lichtfakkels en het oplaaien van tal rijke branden zyn voor de Londer.aars een angstaanjagend schouwspel ge weest. Deelen van de stad. waarin het Duitsche luchtwapen reeds by vorige aanvallen zyn doelen gezocht had, hadden thar.s opnieuw den voomaartl- stoji aanval te verduren Behalve lieht- fakkeis en brandbommen werden ook licht ontplofbare bommen neergewor pen, waaronder een aantal bommen van zeer zwaar kaliber. De Loqjjensche radioberichten sp/eken verder van een aantal vernielde/gebouwen. De aanval :s wat hevigheid betreft, slechts met enkele van de hevigste aanvallen, die lot dusverre op" de Engelsche hoofd stad werden ondernomen,1 te verge- lyken. De Duitsche 'bommenwerpers hebben byna onophoudelijk over Lon den gevlogen en vanuit ver uit eikaar liggende wyken van de Engelsche hoofdstad zyn gelyktydig berichten ontvangen over neergeworpen bom men. Hierby ia schade aangericht en een aantal brand^riiitgebroken. DE ECONOMISCHE BESPREKINGEN TUSSCHEN JAPAN EN INDO-CH1NA De eerst te Hanoi gevoerde econo mische besprekingen tusschen Japan en Fransch Indo-China zyn thans te Tokio formeel hervat. In de ambtswo ning van den minister van Buiten land- sche Zaken is de eprste byeenkomst der beide delegaties gehouden. De Engelsche batterijen luchtafweer geschut hebben, naar uit Lm Llnea wordt gemeld, een Fransch vliegtuig neergeschoten, dat van Marokho kwam en in Noordoostelijke richting vloog. Het toestel stortte in see. De vyf inzittenden kwamen om bet leven. Volgens tot dusver nog niet beves tigde geruchten zouden zich aan boord van het vliegtuig twee invloedrijke persoonlijkheden van de huidige Fran- sche staatsie''ing hebben bevonden, die op weg waren naar Vichy. Het toe stel zou van Fransch-Marokko naar Toulon of Marseille onderwJg zijn ge weest. WERK VAN ENGELAND? Het Turij'nsehe blad S t a meldt uit Beiroet, dat de Arabische politie nog 'te rechter tijd een revolutionnair complot tegen de regeering van ko ning Ibn Saoed heeft kunnen ontmas keren. In opdracht van zijn regeering hééft 'de consul-generaal van Saoedisch Ara ble te Damascus de volgende verkla ring afgelegd: De bij de vz.^tandige beweging be trokken personen waren de sheriff Abaoel Hamid en talrijke andere poli tieke persoonlijkheden. Alle verant woordelijken zijn gearresteerd. De sheriff is terechtgesteld en de overigen zijn tot zware kerkerstraffen veroor deeld. Allen stonden in verbihding met de Britsche intelligence service De Stampa merkt op, dat het be richt van het complot tegen de regee- rir.g van Ibn Sèoed een hel licht werpt op den toestand in de Arabische we reld. De Britsche propaganda tracht op alle manieren, de almogendheden als de vijanden der Arabische volkeren voor te stellen. Doch. aldus het blad," de feiten bewijzen dag aan dag, dat de onderdrukking en de terreur uitslui tend van Britsche zijde uitgaan. Ibn Saoed heeft steeds als vijand van het Britsche imperialisme gegolden. De En gelsche aanslag zal zonder twijfel den argwaan tegen die kringen, welke voor geld de aspiraties aan de Arabische wereld verraden, versterken. De Ara bieren hebben één gerr een sch appel ij ken vijand en onderdrukker: Engeland. „WAT DENKT CHURCHILL EIGENLIJK?" Dr Göbbels heeft in de V I k i- scher Beobachter een artikel geschreven, dat als kop draagt: „Wat denkt Churchill eigenJijk?" en waarin Gobbels (zieh bezig houdt met het wezen en de ziel vun de thans op het Britsche eiland en in het Engelsche wereldrijk regeerend plutocratische heeren. Deze plutocratie, aldus constateert dr Gobbels. heeft den oorlog gewild, zij heeft den oorlog voorbereid en voert hem thans ook. Er bestpnd geen enkele mogelijkheid dezen oorlog te vermijden. Al hadden wij op engelachtige wijze gesproken, al hadden wij onszelf tot nationale eerlooslveid vernederd, al hadden wij afgezien van onze elementaire levens rechten, deze oorlog zou toch gek%men zyn, omdat wij er zijn, omdat aneen ons nationaal bestaan van 86 millioen menschen een bedreiging vormde voor de onder Londensche leiding staande wereldplutocratie. Een noodelooz.e vraag, wat ChurchiH eigehlijk denkt. Ifen gelooft heele- - maal niet met hoe weinig intelligentie deze plutocratische wereld geregeerd wordt. Daarom is het nu hoog tijd haar te waardeeren zooals zij het verdient. In de oorlogvoering, evenals in de politiek, ajdus constateert dr GÖbbels in het slot van zijn artikel, besli^ ten slotte niet het holle gezwets, doch alleen de harde feiten. En> di^ staan zonder' uitzonderingen aan onze zijde. Daarom praat Churchill en handelt de Führeri Zon: op 9.50, onder 17.34. Maan: óp 9.45, onder 18.50. Men ia verpHchf te verduis teren van zonsondergang tot 'zonsopkomst. Lantaarns van voertuigen moeten uur na zonsonder gang ontstoken worden. j

Goudsche Courant | 1940 | | pagina 1