WELKE BONNEN ZIJN GELDIG? DE REDE VAN MUSSOLINI V EERSTE BLAD DINSDAG 25 FEBRUARI 19^ BUITENLAND AZIË THAILAND EN INDO- CHINA. WapeiutHttandsaccoo^d verlengd. Door de Duitsche pers zonder voorbehoud goedgekeurd - Zeer sterke indruk in politieke kringen te Berlijn Woorden oan overtuigend mensch en soldaat", aldus ïtaliaansch blad ITALIË Aanval op Dzjaraboeb afgeslagen. FRANKRIJK ENGELAND ENGELSCHÉ SCHEEPSVERLIEZEN. Mislukte Britsche aanval len in Noordzeegèbièd. BINNENLAND De wederopbouw van 'door oorlogsschade vernielde panden. Voorlichting in bioicQ^ bedrijf. De heer C. Walraven. t«s- Khcn Thailud en Franseh Indo- Cbina i* met 14 daten verlengd. Dese verlenging is in een ge meenschappelijk officieel communi qué van FnuiSeb Indo-Chlna en Thailand medegedeeld. Hierin wordt em. gezegd: Wegens; de om standigheid, dat de termijn voer de staking. dier vijandelijkheden tus schen Frankrijk en Thailand slechts kort was en er bovendien neg ever eenige andere ponten noodzakelij kerwijze beraadslaagd motst wor den, hebben de Japansohe' vertegen woordigen als bemiddelaars aan de Franse he en ThaNandsche afge vaardigden voorgesteld, den wapen stilstand met (>en dagen tot het middagnor van 17 Maart (Japan- aehe tijd) te verlengen. Dit voor stel is deneelfden clag aangenomen. De Japansch-Indo-Chineesche onderhandelingen. De Japansche minister van Bniten- landschc Zaken Matsoeoka heeft in den Rijksdag verklaard, dat Japqn over verschillende economische vraag stukken met Franseh Indo-China be sprekingen voert en dat in de rijst- kwestie de JaDansche cischen door Franseh Indo-China aangenomen lijn en trans in de praktijk verwezenlijkt werden. Kaast die over economische vraag stukken gaan de besprekingen over de bemiddeling tusschen Thailand en Franseh Indo-China voort. Hierbij zijn echter nog enkele moeilijkheden te overwinnen. In het algemeen gezien is de houding van Franseh Indo-China bij deze' onderhandelingen tegemoet komend. Matsoeoka over zijl) antwoord aan Eden. De Japansebe minister van Buiten- landsche Zaken Matsoeoka heeft gis teren in antwoord oo een interpellatie in de lagerhuiseommissie nadere me- dedeelingen gedaan over het memo randum. dat hij aan Eden, den Bnt- schen minister van Biiitenlandsclic Zaken, gezonden heeft in antwoord op diens verzoek om ihlichtingen be treffende de vredesconfenrentie te Tokio, Van Britsche zijde heeft men het. naar men weet, zoo voorgesteld, alsof dit memorandum een Japansch aanbod tot bemiddeling in den Europeeschen Oorlog bevatten. Matsoeoka zeide, dat hu geen per soonlij1 e boodschap aan Eden gezon den had doch een memorandum in verband met Je zienswijze die Eden tot uiting had gebracht, waarschijnlijk op 7 Februari, in een gesprek met den Japanschen ambassadeur Mamoroe Sjigemitsoe ten aanzien van het Zuid- zeevreaestuk en ook ten aanzien van de bemiddelingsconferentie inzake het Thallandsch-Indo-Chineesrhe grensge schil. Daar Eden een.oude kennis van hem is, hnd Matsoeoka de gelegenheid te baat genomen om Eden te zijner in formatie zijn reeds lang gekoesterde denkbeelden omtrent den wereldvrede in het algemeen uiteen te zetten. In zijn gesprek mét den Japanschen am bassadeur had Eden de bemiddeling van Tokio ter sprake gebracht er daarom had Matsoeoka, naar hij zeide. Eden geantwoord. Hij voegde er aan toe, dat in zijn antwoord niets omtrent een andere bemiddelingskwestie was gezegd. De onjuiste opvatting van Engeland vond, naar de minister ver moedde. wellicht zijn oorzaak in de zinsnede, die Matsoeoka met betrek king tot de vredesonderhandelingen te Tokio had gebruikt, namelijk dat Japan gaarne maatregelen zou nemen voor het herstel van normale toestan den niet alleen in groot Oost-Azië doch overal ter wereld. Ter voorko ming van mogelijke misverstanden had Matsoeoka echter een afschrift van zijn memorandum aan den Britschen ambassadeur overhandigd en dezen er op gewezen, dat zijn memorandum niets met Duitschland te maken had. JAPANEN DE AMERIKAANSCHE BASES IN DE ZÜIDZEEx In den Japanschen Landdag heeft de onder-minister van Marine Toyada fisteren een interpellatie beantwoord, welke de aandacht vestigde op de tegen Japan gerichte Amerikaansche omsingeiingspolitiek, o.a. de verster king van het eiland Guam. Toyoda seide, dat het Amerikaansche pro gram voor het aanleggen van verster kingen in de Zuidzee een uitgave van 240 miilioen dollar vereischt, waaraan het Lagerhuis reeds zijn goedkeuring heeft gehecht, en waarin 4.400.000 dollar begrepen is door versterking van Guam. Japan zou zich in zijn- landsverdediging geenszins ernstig be dreigd gevoelen door versterkingen op zulk een schaal. De onder-minister voegd* hier nog aan toe, dat de Ja pansche marine reeds een plan had uitgewerkt, waarin met zulk een ont- wdckeling tan den toestand ten volle tekening was gehouden. „OCEANIE VESTIGINGSGEBIED VOOR AZIATEN". In het Japansch Lagerhuis heeft de minister van Buitenlandsche Zaken. Matsoeoka. by de behandeling van ves- tigingsproblemen verklaard, dat z.i. het groote gebied Ocanie met zijn 1200 mijl van Noord naar Zuid en 1000 mijl van West naar Oost als vestigingsgebied voor de Aziaten bachouwd moet wor den. Dit gebied kan nog I a S00 mil- Z?ÏP m'nschfn bergen, want er zijn V?v c6" grondstoffen voorhanden. overtuigd", zoo vervolgde 4»wÜ hier het on* door en f voo"'eni*heid geschon- «i recht tot vestiging hebben" In ,de rede van Mussolini wordt in de Duitsche pen uitvoerig weergegeven en zonder voorbehoud goedgekeurd. Gewezen word: op de openhartigheid der woorden 'van den duce, alsook op den omiskenbaren wil van Italië, zij aan zij met Duitschland op te marchee- ren te>t de uiteindelijke overwinning. De Boersen Z e i t u n g schrijft: Met zulk een openhartigheid kan.alleen een man spreken, die zich van de mili taire en moreele kracht vin zijn volk bewust is. Italianen zoowel als Duit- schers weten, waarvoor zij vechten. Dat waarborgt hun, geheelafgezien van militaire en materieelë dingenV de superioriteit over een natie, die op alle vragen naar het oorlogsdoel van haar leiders slechts ontwijkende antwoorden krijgt.. Def Nachtausgabe verklaart: Wannsgr dén Italianen deze rede slechts een bevestiging van hun opvat ting is en vai» hun wil te overwinnen, dan heeft Churchill vergeefs een oorlog in het Nabije Oosten ontketend. Dan is hij niet slechts in een val geraakt, zoo- ajs spoedig zal blijken. Hij heeft ook tegenover Italië in plaats van het, zoo als het parool luidt, „Van de as te hebben losgerukt", een politieke en moreele nederlaag geleden. Hel Hamburger Fremden- b 1 a 11 is van oordeel, dat de afreke ning van Mussolini er op de grondigste wijze toe bijgedragen heeft, de vol komen onmogelijkheid van een Britkche overwinning op de asmogendheden te bewijzen. DE DIPLO OVER DE REDE. De Deutsche diplomatische poiitisehe Korrespondeni merkt' ten aanzien van de door Musso lini gehouden redevoering op, dat in het Noorden zoowel als in het Zuiden, het, voorjaar niets anders ziet dan den vasten wil om de afrekening met Enge land zoo grondig mogelijk uit te voe ren. Daarmede zijn echter ook alle Engelsche pogingen mislukt om van den „tijd der successen" gebruik te maken voor een propaganda tot hulp verleening door Amerika. Waar het •cwicht van den oorlog op het oogen- blik het sterkste overhelt, vindt de Britsche tegenstander, als iets vanzelf sprekend, beide bondgenooten gemeen schappelijk aanwezig. Al poogt de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken door zijn aanwezigheid aan de Middellandsche Zee de betekenis welke het Britsche rijk en zijn hulp bronnen aan dit oorlogstoon eel nog zoo te onderstreepen, de krachtige verklaringen van Mussolini toonen aan MF wereld,, dat Italië met ijzeren vast beradenheid zijn levensstrijd vecht in het bewustzijn, dat de trouw aan zijn Duitsehen bondgenoot de waarborg is voor de eindoverwinning, voor een rechtvaardige nieuwe ordening der oude wgreld met uitschakeling van de aan het land vreemde indringers. DE REACTIE IN BERLIJN. Van wélingelichte zijde wordt ver nomen; De rede van Mussolini heeft in politieke kringen alhier een zeer ster ken indruk gemaakt In de Wilhelm- strasse hoorde men algemeen de op vatting verkondigen, dat deze rede ook het formeele einde van alle'combinaties beteekent, welke men in Engeland over den politieken toestand ih Italië ge maakt heeft Wanneer de Engelschen zich genoopt voelen, juist Commentaar te leveren op de zinsneden der rede van Mussolini, welke betrekking hebben op het bond genootschap met Duitschland, dan her innert men van'Duitsche zijde aan de stelling: „Samen strijden, samen wer ken, samen overwinnen". Opmerkelijk vindt "men te Berlijn voorts de Italiaansch-Engelsche tegen stelling in de opvattingen over hulp verleeningen en de uitwerking daar van. Terwijl Mussolini verklaarde, dat de Italianen dubbel zoo sterk zullen zijn door de hulp der bondgenooten, luidt de stelling van de Engelsche staatslieden steeds slechts: Amerika help, anders zijn wij verloren. Overi gens acht men in Berlyn op het bezoek, dat de Engelsche minister van Buiten landsche Zaken, Edeh, thans aan Egypte brengt. DE ITALIAANSCHE FERS. De Italiaansche bladen staan in het teeken van de rede. De pers merkt op, dat 'het geheele Italiaansche volk onwankelbaar achter den duce .staat, om den strijd tezamen met de Duitsche wapenbroeders tot de eindoverwinning voort te zetten. De Popoio di Roma constateert, dat de woorden van Mussolini die van een overtuigenden mensch en van'een soldaat waren. De Piccolo verklaart, dat de hechtheid van de spil opnieuw be vestigd is, waarmede alle kinderlijke en vaak smadelijke manoeuvres der Britsche propaganda gelogenstraft zijn. LEGERBER1CHT VAN GISTEREN BRITSCHE AFDEELINGEN IN DEN SOEDAN TERUGGEWORFEN. Het 262ste commyniqué van het Itaiiaansche hoofdkwartier luidt: Aan het Grieksche front bedrijvig heid van patrouille^ en artillerie aao weerszijden. Onze luchtmachtafdee- lingen hebben militaire installaties, wegen, bruggen en achterwaartsche verbindingen van den vijand met succes gebombardeerd. In gevechten met vijandelijke jagers hebben onze jachtvliegtuigen vijf Glosters neerge schoten. Drie onzer bommenwerpers zijn niet teruggekeerd. In Noord-Afrika zijn hevige vijan delijke aanvallen oj Dzjaraboeb op nieuw gestrand op den hardnekkigen tegenstand onzer heldhaftige troepen. Onze vliegtuigen hebben met goed ge volg vijandelijke troepen en strijdmid delen in de zone van Koefra gebom bardeerd. Afdeelingen van het Duit sche vliegercorps hebben eenige vij andelijke bases in Libye aangevallen. Verscheidene zware auto's van den vijand geraakten in brand; een vlieg tuig werd op den grond vernield. Een vijandelijke vlootbasis fs op doeltref fende wijze gebombardeerd. Een andere afdeeling Duitsche vliegtuigen heeft in het Oosten der Middellandsche Zee een opstoomend vijandeiijk vlooteskader aangevallen en een groote eenheid, waarvan het type niet kon worden waargenomen, zeer ernstig getroffen. Dit schip is waarschijnlijk tot zinken gebracht. Ii> de Aegeische zee hebben onze vlieg tuigen met succes vijandelijke mili taire installaties op het eiland Myty- lini gebombardeed. In Oost-Afrika hebben twee onzer compagnieën ten westen van Zilmani in den Soedan een aanval gedaan op numeriek sterkere vijandelijke afdee lingen, die zich- na hardnekkigen tegenstand moesten terugtrekken met zware verliezen aan menschen en ma teriaal. Aan den benedenloop van de Joeba duurden de gevechten voort Onze vliegtuigen hebben vijandelijke installaties en troepen in de Joeba- zóne gebombardeerd. Onze jagers hebben een vliegtuig van het type Hurricane neergeschoten. D A KL AN ONTVANGT AMFFflKAANSCHKN AMBASSADEUR. Vice-president Darlan heeft gister ochtend den Amerikaanscbsn ambas sadeur Leahy, ontvangen. In politieke kringen gelooft men, dat het onder houd betrekking heeft gehad op de Fransche levensmiddelenvoorziening door de Vereenigde Staten, die deur de Engcl.whe blokkade nog steeds zeer belemmerd wordt, en op den toestand in het Verre Oosten. Duitsche .duikbooten hebben een krachtig beschermd ponvooi aangeval len en na talrijke hardnekkige aanval len 125.000 br. ton tot zinken gebracht, waaronder een ter bescherming aan wezigen hulpkruiser. Het convooi werd verstrooid. Andere duikbooten branch- ten talrijke vijandelijke, koopvaardij schepen, deels eveneens tot coovooien behoorend, tot zinken. Het totale esultaat wordt daarmede verhoogd, incl. de in het legerbericht van gisteren vermeide gedeeltelijke resultaten, tot 192.300 brt. Andere resultaten van zeestrijdkrachten, brengén de thans gemelde verliezen van djen vijand aan koopvaardijscheeps ruimte op totaal 217.300 brt. Acties van Engelsche luchtwapen. Alle afzonderlijke acties die het En gelsche luchtwapen in de afgeloopen dagen in het Noordzeegebied heeft ondernomen, zijn naar het D.N.B. wordt medegedeeld, mislukt Zoo wordt thans nog gemeld, dat de hiarine-artillerie op 22 Februari bij Norderhey twee alleen vliegende Engelsche vliegtuigen heeft neergeschoten. Evenals het dezen vliegtuigen niet gelukte de Duitsche bocht binnen te vliegen, evenzoo is de aanval van een bommenwerper op een Duitsch schip mislukt. Bij Egersund voor de Noorsche kust werd dit-schip door een Lockheed vliegtuig ontdekt, dat onmiddelijk tot een aanval met bommen overging. Door handig te ma noeuvreeren wist de kapitein de uit geworpen bommen te ontwijken en kon het schip onbeschadigd zijn reis ver volgen. Duitsche artillerie in actie. De Duitsche marine-artillerie heeft met succes verscheidene vijandelijke koopvaardijschepen, die in de buurt van Dover het Engelsche kanaal tracht ten door te komen, beschoten. De schepen veranderden van koers en verspreidden zich. Engelseh vliegtuig neer geschoten. Een BhgeTsche Bristol-Blenheim is, naar het D.N.B. verneemt, gistermiddag Verklaring: door een .Duitsehen jager boven de Fransche Kanaalkust neergeschoten. TOELICHTÏMC OP rfE MOGELIJK HEID VAN RIJKSB1JDAGE A FONDS PERDU. 1 Nu de mogelijkheid geopend is om in die gevallen, waarin de wedrnpbouw van door oorlogsschade vernielde pan den afstuit op financieele moeilijk heden, met speciale voorzieningen op te lossen - zie ons blad van gisteren heeft men ons van de zijde ven het regeeringscommissariaat voor den Wederopbouw de volgende toelichten de beschouwing verstrekt. De stijging der materiaal- prijsen." Overal in ons land blijken moeilijk heden te zijn in verband met de enorm gestegen bouwkosten. De rijksbijdrage in de maferieele oorlogsschaden vindt zopa Is bekend lw,a r basis in de getaxeerde, verkoopwaarde op 9 Mei 1940. Maar'indien een too ven aar on middellijk na den oorlog in 3 dagen ons geheele land' had kunnen her bouwen. dan zoudèn velen waar schijnlijk met de schadefegefag toeh moeilijkheden gehad hebben, (V omdat naar thans blijkt tqen reeds een vrij groote afstand tusschen bouwkos ten en verkoopwaarde bestond van zeer vele panden. Jïoeveel te grooter zijn die moeilijkheden thans, nu de Drijsstijging zich in een snel tempo heeft voortgezet en tengevolge daar van de verhouding van- schadebedrag tot herbouwkosten nog veel ongun stiger geworden is. Nu thoet men de dingen goed on derscheiden. De grondslagen van de schaderegeling worden nog steeds al gemeen juist geacht. Tegen de vast stelling op basis van 9 Mei is veel verzet gerezen en niemand zal be weren, dat de thans gevolgde metho de in alle opzichten ideaal is. F.r zijn zeer velen in Nederland, die het rechtvaardiger en socialer zouden achten, wanneer de belanghebbenden, die huizen hebben verloren op een bepaalden stand en in een bepaalde omgeving, soortgelijke huizen terug kregen op een dergelijken stand en in ""■n dergelijke omgeving, onverschil lig of de kosten daarvan hooger of lager ziin dan de verkoopwaarde op 9 Mei 1940. Deze* gedachtengang vergoeding van de reconstriictiewaarde schijnt 'nderdaad lW/ch en rechtvaardig' te zijn. maar men zal ook hier door den schijn heen moeten zien. Betaling aoor de gemeen schap. Om te beginnen is er tengevolge van den oorlog in ons land veel meer schade geleden dan de vernieling van onroerende en roerende goederen. Voor deze schade, waarvan de om vang niet te overzien is, wordt geen regeling getroffen en geen enkele vergoeding gegeven. Dat er voor de vernieling van huizen en eigendom men een aanzienlijke rijksbedrage wordt gegeven vindtdan ook vDor een nier gering deel zijn oorsprong in de overweging," dat deze schade psychologisch zoo sterk tot het volk in iijn geheel spreekt, zoo „schreeu wend" is, dat een ieder het als een moreelen plicht voelt om een bijdrage in deze schade door de gemeenschap te lateft* betalen. De billijkheid tegen over de andere gedupeerden verbiedt echter verder te gaan daneen „bij drage" in deze schade. Consequénte toepassing van bet beginsel der reconstructie waarde is ook om andere reden bezwaarlijk aanvaardbaar. Het zou tot groote on billijkheden leiden. Incourante ge bouwen immers hebben een geringen verkoopprijs, doch zullen zeer vaak hooge reconstructiekosten hebben. Nu zal men opmerken, dat het in courante karakter van het gebouw in aanmerking genomen kan worden en tot uitdrukking worden gebracht door een zekere afschrijving toe te passen. Dan laat men ^chter het systeem yan vergoeding van de reconstructiewaar- de los en komt men automatisch te recht bij het andere systeem, vergoe ding van de waaFde op een bepaalden datum en als meest- logisch is dan de datum van 9 Mei 1940 gekozen. Aanvullingen onvermijdelijk. Indien nnen het er echter over eens is, dat de gevolgde methode weliswaar niet zonder feilen, doch in de gegeven omstandigheden wel de best denk bare is, dan vloeit onmiddellijk de erkenning hieruit voort, dat de om standigheden zich zóó ontwikkeld hebben, dat, hoewel de schadevergoe ding uit een gemeenschapsoogpunt te verdedigen moge zijn, zij geen waar borg biedt voor een onmiddellijken herbouw; Om dezen herbouw, welke economisch en sociaal zeer noodzake lijk is, mogelijk te maken, zijn zekere aanvullingen op de algemeene rege ling onvermijdelijk gebleken. Geen algeheele verhooging van de normen van de schaderegeling dus, doch een regeling, welke geval voor geval "be ziet en aanvullend optreedt om op deze wijze tot herbouw te komen in die gevallen, waarin dit voor het wel zijn en de welvaart van ons land en volk noodzakelijk is. Er zijn reeds" enkele dergelijke aan vullingen. welke door dfjn algemeen gemachtigde voor den wederopbouw gehanteerd kunni'n worden. De hypo- thoekregeling 1940 biedt zekere mo gelijkheden en ook de bouwpremie van 10 gaat in die richting. Oplossing gevonden. Een oplossing van de zich voor doende moeilijkheden is gevonden, nu de secretaris-generaal van het departement van Financiën en de algemeen gemachtigde voor den Wederopbouw tot overeenstemming zijn gekomen over 'een regeling, waarbij extra financieele hulp kan worden verleend naar den aard van elk bijzonder geval, zelf door verstrekking van gelden a fonds perdu. Hierdoor is het mogelijk in elk geval ten volle de billijkheid te betrachten. Het spreekt vanzelf, dat deze rege ling tot verheugenis stemt. Dr Ringers zal met deze regeling gewapend niet rusten, voordat het laatste stuk materiaal, dat in ons land aanwezig is. verwerkt is en voordat de laatste mén aan het werk is. GEEN MELKPOEDER EN MELK VOOR BROOD ENZ. De secretaris-generaal van het de partement van Landbouw en Visscherij heeft het gebruiken van melkpoeder, andere dan magere melkpoeder en van mellj, andere dan gecondenseerde melk en ondermelk in den zin van artikel .4 van het Melkbesluit bij de bereiding van brood, biscuit, koek, banket, beschuit en wafels verboden. RAAD VAN BIJSTAND VOO» I NEDERL. BIOSCOOPBOND Het departement »»n Volksvoorli* ting en Kunsten maakt bekend- Met ingang van 19 Februari zijnd,*, den secretaris-generaal van het deW tement Voor Volksvoorlichting en K,, sten benoemd tot leden van den raw van bijstand voor den NederlandschT Bioscoop Bond de heeren C. v. d W den te Haarlem (fabrieken van nrnA, tie), G. J. Teunissen te 's-Gravenh^ (kunstenaars), dr. B. Kiinzig te sterdam (verhuur), H. J. B. Daudeyp Amsterdam (theaters), E. J. Verschut! ren te Haarlem (smalfilm), J. p vh" Anrooy te 's-Gravenhage (reclame propaganda), A. C. van Dam te Rotter dam (financiën en belastingen) en v P. M. Vermin te Maastricht (arbitrage) Reeds in het besluit tot reorganisatie van het filmwezen was bepaald, dat de voorzitter van den Nederiar.dsch» Bioscoopbond terzijde zal worden ge, staan door een raad van bijstand, welk» hem op verzoek in bepaalde gévallen deskundige adviezen zal kunnen vér- strekken op de verschillende gebieden, die het zeer uitgebreide bioscoopbe drijf omvat. Nu na de benoeming van den nieuwen voorzitter de grondige reorganisatie van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf krachtig door. gevoerd zal worden, wordt tevens voor- zien in de behoefte aan een, zoo groot mogelijke voorlichting op ieder gebiad. COMMISSARIS VAN POLITIE TE 'S-GRAVENHAGE. De commissaris van politie te Alk maar, de heer C. Walraven, die begin Januari was benoemd tot commissaris van'politie, waarnemend hoofdcommis saris van politie te 's-Gravenhage, maar deze benoeming wegens ziekte niet aanvaardde, is hersteld en zal met ingang van 1 Maart gs. alsnog in functie treden. OOK TREITERS ÜIT IJMUIDEN TER VISCHVANGST. De zeer bevredigende resultaten, die Je loggers en andere kustvisschirs. vaartuigen thans behalen, hebben enkele reeders van Umuider stoom- treilers doen besluiten een aantal op gelegde schepen weer voor de vis scherij klaar te maken. De treilers, die ongeveer 150 ton meten, zullen even als de loggers, de treilvisscherij uit sluitend langs de kust uitoefenen. Begin Maart reeds zal vermoedelijk de eerste IJmuider stoomtreiler sedert Mei van verloden jaar ter vischvangjt uitvaren. Deze uitbreiding van de kust. vaart is van groot belang voor de binnenlandsche voedselvoorziening. NOODLOTTIG SPEL Zaterdagmiddag was een groepje jongens aan het spelen op een in de Leuvënstraat staande Magyrusladder van de stedelijke lichtfabriek te Leiden. De jongens maakten een pal los en draaiden aan den slinger waardoor de ladder, die als wipplank werd gebruikt, losraakte. De 9-jarige P. J. C. werd door het zware contragegewicht aan het hoofd getroffen en was op slag dood. ARTIKEL. BON V DUUR. HOEVEELHEID. Bloem BJ. 5 24 Febr. t/m. 23 Mrt 50 gram roggebrood of 50 gram ander brood of 44 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem Boter of margarine Bo. 92 Bo. 95 t/m. 2 Maart 24 Febr. t/m. 9 Mrt 4i p. boter of margarine, of 200 gr. vet 24 Fébr. t/m. 9 Mrt. Op bon 02 geen vet Brandstoffen: (Vierde periode) t/m. 28 Febr. Haarden en kachels Centrale verwarming K. 11, 12 en 13 K. 25 t/m. 32 t/m. 28 Febr. t/m. 28 Febr. t Eenheid vaste brandstof 1 Brood Br. 93 Br. 05 Mm. '2 Maart Sf Febr. t/m. 9 Mrt 100 gr. roggebrood of 100 gr\ ander brood of 1 rantsoen ge bek Eieren A. 95 A. 12 t/m. 2 Maart 24 Febr. t/m. 9 Mrt 1 kippen- of eendenei Gebak Br. 03 Br. 05 t/m. 2 Maart 24 Febr. t m. 20 April 1 rantsoen Gort, Gortmout of Grutten A. 08 24 Febr. t/'m. 29 April 44 pond Havermout, Havervlokken, Gort of Grutten A. 97 24 Febr) t/m. 29 April 44 pond Kaas A. 13 en 14 24 F*br. t/m. 23 Mrt Elke bon 100 gram. Koffie A. 02 t/m. 14 Maart 125 gram Macaroni ofrt Vermicelli of Spaghetti t A. 09 24 Febr. t/m. 29 April 1 ons Maïzena of Griesmeel of Pud dingpoeder A. 19 24 Febr. t/m. 29 April 1 ons Peulvruchten A. 15 24 Febr. t m.34Mrt 1 pond Petroleum Per. 9 Per. E 24 Febr. t/m. 39 April 24 Febr. t/m. 39 April Voor de keuken Voor verlichting 2 liter Rijst (-emeel, -gries, -ebloem) of Gruttemeel A. U 24 Febr. t/m. 23 Mrt 44 pond Scheerzeep 117 (apart strookje) t/m. 30 April 50 gr. scheerzeep of tube of Pot Slaolie niet aangewezen Suiker A. 99 t/m. 19 Maart 1 kilogram Thee A. 92 t/m. 14 Maart 50 gram Vleesch VI. 92 t/m. 29 Febr./2 Mrt plm. 1 ons vleesch Vleesch waren VL 92 t/m. 29 Febr./2 Mrt 1 rantsoen Zeep A 91 t/m 28 Febr. 1 rantsoen A. Alg. Distributiebonboekje BI. bioernjion Bo. Boterbon Br. K. Per. VL c Brood bon sa Kelenbon s= Periode Vieeschbon

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 2