Zeer hevige luchtaanval ap Londen WELKE BONNEN ZIJN GELDIG? 3- Britsche koopvaarder van 10.000 ton tot zinken gebracht BINNENLAND EERSTE BLAD MAANDAG 10 MAART 1» Buitenland. Londen had tot 6 Maart ruim 500 maal luchtalarm Japanners ontruimen kuststrook van Kwan- toeng. ITALIË SPANJE Aanvallenjptan Grieksche front afgeslagen. Wettelijke regeling der dierenbescherming. 3ELGIË Nieuwe regelingen betreffende zoetwaren. Vereeniging ran vorschers opge Handelsbesprekingen te Helsinki. a. es IERLAND. ■iet t/m. if Maart n Bet opperbevel van de weermacht maakte gisteren bekend: „Duikbooten melden het tot ziaken brengen van IS.000 brt. vijandelijke scheepsruim te. Een aanval van vrij sterke strijd krachten der gevechtsvliegtuigen heeft ia den afgeioopen nacht haven- en dock installaties te Londen met groote kracht getroffen. Verscheidene groote en talrijke kleine branden en ontplof fingen deden de goede uitwerking van den aanval blijken. Andere succesvolle aanvallen riehtten zich op vliegvelden ten' Noorden van Londen, aan de Oost kunst van Schotland en op de Orkaden. Bomtreffers vernielden hangars en onderkomens. Ook op de haveninstal laties van Portmouth zijn verscheidene treffers geplaatst. Het luchtwapen heeft van een kon vooi in het kanaal van St George een Britschen koopvaarder van 10.000 brt. tot zinken gebracht. Het schip zonk na een vollrefferbom binnen enkele minu ten. Bij aanvallen op twee konvooien in den Atlantische^ Oceaan en aan de Zuidoostkust van Engeland kregen twee groote vrachtbooten bomtreffers «ai vertoonden slagzij. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in Cyrenaica ten Oosten van Alen el Gad Britsche pantserwagens met bom men bestookt. De vijand heeft met zwakke strijd krachten bommen geworpen in het be zette gebied, zonder noemenswaardige schade aan te richten. By - het groote succes van het snel- bootwapen. bekendgemaakt in- het weermachtbericht van gisteren, heb ben de snelbootformaties onder bevel van korvettenkapitaen Petersen, luite nant ter zee-eerste klasse Birr:-bacher en luitenant 'ter zee "tweede klasse Wup-permann zich bijzonder onder scheiden. Aan de luchtverkenning voor de Zuidoostkust van- Engeland heeft de bemanning van een verkenningsvlieg tuig, eerste luiterant Schofer, Feldwe- bel Nowakawski, Feldwebel Ruestigen Obergefreiter Schubert een groot aan deel gehad. De suctesvolle aanval op een- bewa- pentngsfabriek bij Bristol, vermeld in het weermachtbericht van 8 Maart, werd uitgevoerd door een bemanning, bestaande uit eersten luitenant Loh- mann-, Oberfeldwebel Beekmann. Stabs feldwebel Koester, Stabsfeldwebel Trageser en Getreiter Hey. Deze bemanning heeft zich reeds by ver- seheidene andere scheeraanvallen bij zonder onderscheiden. Aanvallen op Londen. De Engelsche berichtendienst meldt, dat de bedrijvigheid van de Duitsche vliegers gisternacht voornameiyk Lon den heeft gegolden, waar kort na het Invallen van- de duisternis alarm ge maakt werd en hevig vuur van het. afweergeschut te hooren viel. Ook in de graafschappen rondom Londen bene vens in het Zuiden en Zuidoosten van bet land bommen gevallen. Uit New York komt het bericht, dat Associated Press uit Londen meldt, dat deze Duitsche aanval op de Britsche hoofdstad buitengewoon veel uitwerking heeft gehad. Zes of zeven aanvalsgolven- zijn ondanks hevig vuur van net afweergeschut over de stad gegaan. Verscheiden wijken hebben onder een hagel van brisantbommen zwaar te ïyden ge had. United Press noemt in een eigen verslag uit Londen den aanval „buitengewoon hevig" en het vuur van de luchtdoelartillerie „het fel ste sedert maanden". De Duitsche aanvallen van gisteren.- Een communiqué van het Engelsche ministerie van Luchtvaart en van het ministerie van Binnenlandsche Veilig heid, meldt over de vijandelijke activi teit in de lucht van gisteren, dat kort na het aanbreken van den' dag "op •enige punten in Zuidoost-Engeland bommen zyn neergeworpen, waardoor •chade ia aangericht. Zondagmiddag hebben vyandelijke vliegtuigen op •enige plaatsen in Oost-Engeland bom men neergeworpen. „Eenige schade" werd aangericht. Een aantal personen werd gedood. Duitsche vliegeraanval •p Malta. Duitsche bommenwerpers hebben, naar 'het D.N.B. van het Middelland- ache Zeefront wordt gemeld, gister ochtend vroeg een vliegveldop het cnland Malta aangevallen, waarbij zij verscheidene op den grond staande Engelsche jachtvliegtuigen, die zü had den opgemerkt, vanuit zeer geringe hoogte aanvielen. Hierhy werden drie vliegtuigen door de boordwapens in brand gestoken. Bij een tweeden aanval werden de hangars bestookt. Hiervan geraakte er een in brand. Aan de Engelsche Zuidoostkust is gisteren eveneens een vliegveld met succes door Duitsche gevechtsvliegtuigen 'ge bombardeerd. Hangars en schuilplaat sen werden getroffen, waardoor bran den en onploffingen ontstonden. Bat Maart ruim SM maal hMhteteras. De Londenacbe correspondent van de A-B.C. geelt een statistiek van de lucht alarmen, die te Londen zjjn gemaakt. De (de Maart, toen er twee korte «termen overdag en een narttelyk alarm waren, was de 551ste oorlogsdag. WkJm. dien had Londen 501 beleefd, die tezamen 1286% uur of ruim 53 etmalen duurden. In de ochtenduren ia 160 maal alarm ge maakt, des middags 154 maal, des 48 maal en des nachts 138 maaL Het langste alarm duurde 14 uur 40 min., het korste 9 minuten. Engelsche treiters ver loren. Volgens een communiqué van de Britsche admiraliteit, dat door den Engelschen berichtendienst gepubli ceerd is, moeten de treilers Remillo en Cobber verloren geacht worden. De naaste verwanten van de slachtoffers zqn verwittigd. Geen vreemdelingen, aan Engelsche kust. Naar de Engelsche berichtendienst meldt, is een breede strook langs de Engelsche kust tusschen Brighton en Littlehampton voor vreemdelingen ge sloten. Hitier bezoekt Keitel. De Führer en opperbevelhebber van der weermacht heeft gisteren den chef van het opperbevel der weermacht, generaal-veldmaarschalk Keitel, een bezoek gebracht om hem persooniyk zijn gelukwenschen met diens veertig jarig dienstjubileum aan te bieden. By deze gelegenheid overhandigde Hitier aan Keitel zyn foto met een hartelyke opdracht. Achtste officier krijgt het eikenloof. De Füherer en opperbevelheber van de weermacht heeft den luitenant kolonel in den generalen staf van het luchtwapen, Harlinghausen, het hem als achtsten officier van de weermacht yerleende eikenloof, behoorende by het ridderkruis van het ijzeren kruis, persoonlijk overhandigd. AZIË POSITIES ROND WOENING VERLATEN. Naar de persafdeling van hét Japan- sche expeditieleger in Midden-China gisteren mededeelde, hebben de Japan- sche troepen „uit eigen initiatief' de frontposities rond Woening. in de pro vincie Kiangsi ontruimd. Woening ligt 90-k.m. ten Z.W. van Kioekiang aan den oever van de rivier de Siao. Volgens een mededeeling van de persafdeeling van het Japansche expe ditieleger in Zuid-China hebben de Japansche strijdkrachten Zondag de kust van de provincie Kwangtoeng van Macao tot Pakhoi, die zij byna een week bezet hebben gehouden, én waar zü een rijken buit veroverd en de steunpunten van Tsjoengking vejpwoest hebben, ontruimd. Het wegtrekken geschiedde ongehinderd. De Japansche Strijdkrachten hebben zich terugge trokken op een niet genoemd steun punt, van waaruit, naar de persafdee ling meldt, de operaties herhalad zul len worden, zoodra Tsjoengking via de Zuid-Chineesche kust weder leve ranties zou ontvangen. LEGERBERICHT VAN GISTEREN DE POSITIE DER AMERIKANEN IN JAPAN. Naar Domei meldt, hebben de nog m Japan vertoevende Amerikaansche staatsburgers opnieuw Van het Ame rikaansche consulaat-generaal den raad gekregen, het land te verlaten. DEMONSTRATIES TE DAMASCUS. Te Damascus is het enkele dagen geleden tot politieke betoogingen met incidenten van weinig beteekenis ge komen, aldus het D.N.B. Blijkbaar waren het straatdemonstraties van studenten en nationalisten. Volgens een rapport van den hoogen commis saris, generaal Dentz, heerscht in het land weer volstrekte rust. DE DOOD WAS PASSAGIER. Op den straatweg tusschen de plaat sen Puigreig en Vich heeft zich een merkwaardig ongeluk voorgedaan, al dus het D. N. B. In verband met een begrafenis, welke te Vich moest plaats vinden, was in Puigreig een doodkist besteld, die op het dak van een omni bus vervoerd werd. Onderweg stapte een boer in, die op het dak van het voertuig plaats nam. Toen het echter begon te regenen, meende de boer in de doodkist een prachtige beschutting tegen het hemelwater te kunnen vin den. Hü legde zich in de kist en schoof het deksel over zich heen. Bij de volgende stopplaats stegen twee argelooze passagiers in, die zich naast de kist zetten. Plotseling begon het deksel van de doodkist te bewegen. Een hand schoof naar buiten en een stem klonk uit het inwendige van de kist: „Is het al droog?" De beide passa giers werden door een paniachen schrik bevangen en wisten niet beter te doen, dan zich van de rydenjie bus op den weg te laten vallen. Tragisch genoeg werd een hunner 'op slag ge dood; de andere bleef met zware ver wondingen liggen. PLAATSELIJKE SUCCESSEN IN AFRIKA Hief Volgt het 275e Italiaansche leger- bericht: Au het Grieksche front züp vyande lijke aanvallen in den sector van het elfde leger volkomen afgeslagen door onae aanvallen, die den vijand aanmer kelijke verliezen hebben berokkend. Onze luchtstrijdkrachten hebben in stallaties, battery en en troepen van den vijand intensief met bommen en mi trailleurvuur bestookt en belangryke bases van den-vyand getrolfen. In Noord-Afrika heeft onze lucht macht militaire inrichtingen te Bengazi en een vyandelijke luchtbasis in Cyre naica gebombardeerd. In Oost-Afrika heeft een onzer deta chementen in den sector van Keren' een vijandelyk detachement aangevallen en uiteengedreven. In den Somalisector hebben onze Vliegtuigen Britsche ge motoriseerde stryplmkldelen en pant, serwagens gebombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben een plaats in Ery- threa gebombardeerd. Geen slachtof fers; geen materieele schade. Op 7 dezer hebben vliegtuigen van het Duitsche lucMcorps militaire in richtingen op V "bombardeerd. De lyniaansehe verliezen Het opperbevel van de Italiaansche weermacht deelt mede: Door de gebeurtenissen van den oor log, vooral in Cyrenaica, was het niet mogelyk van de afdeelingscommandan tne, die te zorgen hebben voor het op maken en doorgeven der verliezen, de volledige opgaven met naam- en toe naam te verkrijgen. De volgende cyfers hebben ^trekking op de verliezen in de maand Februari en op die verliezen, die nog niet op vroegere lijsten voor kwamen en op verliezen, waarvan tot «i met 28 Februari van dit jaar de voorgeschreven documenten of offi cieel? rapporten zyn ontvangen. Aan het Grieksche front: gesneuveld 2.386, gewond: 4.841, vermist: 5.590, Al- baneezen gesneuveld 14, vermist 42. In Oost-Afrika. Italianen: gesneuveld 127, gewond 530, vermist 126. In Noord-Afrika. Italianen: gesneu veld 68, gewond 98, vermist 12.230; ma rine: gesneuveld 35, gewond 20, ver mist 142. Het luchtwapen:-gesneuveld 37, ge wond 87, vermist 165. De lijst der gesneuvelden zal in een extra nummer van het tydschrift „Le forze 'annate" (het blad van de Itali aansche weermacht) gepubliceerd wor den. Het vaderland brengt den roemrü- ken strijders en hun gezinnen zyn ont roerden en eeuwigen dank. Eagelsche lof voor Italiaansche troepen. Een te Lissabon teruggekeerde hooge officier van de Britsche pantserafdee- ling heeft volgens het A N.P. verklaard: Het is niet juist, dat de Italiaansche troepen in Libye den Britschen troe pen weinig verzet geboden hebben. Zij streden beter dan de meesten gelooven Ongelukkigerwijs was een groot -deel van hun infanterie slechts met geweren uitgerust. Er behoprt moed toe, zich met zulk een uitrusting tegen tanks'te verdedigen. Er bestaan niet véel'infan- teristen, van welk land ook, die zoo iets doen. De kleine Italiaansche tanks heb ben in Benghasi zeer dapper gestreden. De officier prees de Libysche troepen, vooral die van Sidi el Barrani. BIJEENKOMST IN DEN HAAG. De Nederlandsche vereeniging tot bescherming van dieren heeft in Pul- chri Studio te 's-Gravenhage een by- eenkomst belegd, in verband met de voorbereiding eener wettelijke rege ling der dierenbescherming. Deze re geling is door het departement van Sociale Zaken ter hand genomi wijl de uitvoering is opged nV den directeur van den Veeartsenij kundigen 'Dienst, prof. dr C. L. E. Berger. De voorzitter der vereeniging, jhr mr J. L. W. C. von Weiler, opende de bijeenkomst. De ondervoorzitter, de heer van Poelgeest, gaf hierna een uitvoerig overzicht van, betgeen door., de», ver eeniging in de afgeioopen jaren reeds is gedaan ten opzichte van de voorbe reiding van een wettelyke regeling der dierenbescherming. Veel werd bereikt, doch een regeling over de ge- heele linie bleef een wensch. In 1927 werd een nieuwe koers ingeslagen door nog meer dan voorheen in de praktykte gaan Pm zelf te kunnen weten en te kunnen voorlichten. Ver schillende commissies werden inge steld, die ieder een bepaald doel. van het terrein bestreken. Deze commis sies hebben belangryken arbeid ver richt, waarvan getuigen dé gebundel de verslagen, welke aan de regeering werden aangeboden, met de vraag thans de samenstelling van een die- renwet aan de orde te willen stelien. Dit verzoek werd niet afgewezen, doch aangehouden. In 1936 werd be sloten de gezamenlijke ervaringen vast te leggen in een concept van wet, het geen geschiedde door de wettencom- missie der vereeniging, aangevuld met juristen uit de andere organisa ties. In 1938/1939 werden de voorloo- pige, besprekingen met de autoriteiten geopend en in den.zomer van 1940 .werd het resultaat van den arbeid ter Beschikking der secretarissen-generaal gesteld. Vervolgens sprak de gevolmachtigde voor veterinaire aangelegenheden van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, Oberregierur.gs rat dr Pschorr. Bij de totstandkoming van de Ne derlandsche wet zal gebruik kunnen worden gemaakt van de voordeelen in de Duitsche wetgeving, aidus spr. De wet zal den rechter een bruikbaar wapgn in de hand geven tegenover dierenmishandelingen. Ten aanzien van de trekhonden meent spr., dat niet kan worden vol staan met een verbod. Echter zullen nauwkeurige voorschriften worden ge geven .ten aanzien van grootte, tuig en de lasten. Een treurig hoofdstuk vor men de kettinghonden, waarbij veelal geen opzet, doch onwetendheid in liet spel is. Aan de hand van de wet za] den bezitters duidelijk kunnen wor den gemaakt hoe deze trouwe wach ters dienen te worden behandeld. Een ander vraagstuk is de vivi sectie. In Duitsehland is hiervoor toe stemming noodig. Een voortdurende controle draagt zorg dat de dieren goed worden verzorgd, en dat onge oorloofde' proeven niet voorkomen. Vivisectie in den waren zin komt momenteel niet meer voor, meestal betreft het proeven op djgren ten aanzien van voedsel, vitammeh. hor monen enz. Dit valt niet onder die- DE ITALIAANSCHE CONSULATEN IN NEJE yORK'EN DETROIT. Met betrekking tot de door minister Huil aangekondigde sluiting der Italiaansche consulaten in New York en Detroit wordt in bevoegde Italiaan sche kringen nog geen standDunt in genomen. Voor zoover hierbij sprake zou zyn van een tegenmaatregel tegen den wensch welke de Italiaansche regeering jegens alle neutrale landen heeft uitgesproken, hun consulaten in de Zuid-Italiaansche oorlogszone, d.wz. voora! in Napels en Palermo, tydeliik naar andere plaatsen over te brengen wordt er in Italiaansche kringen de aandacht op gevestigd, dat de door de Ver. Staten bevolen sluiting der beid," consulaten in" geen enkel opzicht over eenkomstig den stand van zaken is. daar eenerzijds Italië slechts den wensch heqft uitgesproken in zake een verplaatsing van de betrokken con sulaten en anderzijds deze wensch gericht werd tot alle niet-verbonden landen, die ook zonder uitzondering oo dezeh wensch zyn ingegaan, en bereid waren met den biizonderen toestand van Italië als oorlogvoerend land reking te houden. DE VROEGERE MINISTER PAUL HYMANS OVERLEDEN. De vroegere Belgische minister Paul Hymans is gisteren te Nizza overleden. Hymanj was een van de onderteeke naars vzg het vredesverdrag van Ver sailles en meerdere malen voorzitter van den Volkenbond. Hij is gelyktydig met de Belgische „regeering" naar Frankrijk gevlucht, toen het leger van koning Leopold III den strijd in Vlaan deren moest opgeven, aldus het D.N.B. reiunishandeling, zooals de praktijk leert en duizenden menschen en huis dieren kan hierdoor het leven wel licht worden gered. De Moedige proe ven op dieren liggen ver achter ons, de huidige stand van de wetenschap heeft deze over het geheel overbodig gemaakt. Tenslotte hield spreker een plei dooi voor samengaan der verschillen de vereenigingen, waardoor meer kracht kan worden ontwikkeld. ONDEENEMERSOVEREENKOMST LEVERINGS- EN BETALINGS- VOORWAARDEN In het zoet waterbed ryi is een onder- neipersovereenkomst betreffende leve- rings- en betalingsvoorwaarden tot stanS gekomen. Het doel hiervan is de saneering vervden handel in zoetwaren. De verschillende misstonden als: Het aftrekken van niet overeengekomen kortingen, het niet of niet-tljdig terug zenden van emballage, het niet of riiét- tijdig betalen, het zonder reden retour- neeren van goederen, zonder dat dit krachterts overeenkomst geoorloofd ia, zullen hierdoor ondervangen worden. Fabrikanten en grossiers zijn op boete verplicht op te geven aan het Zoetwarenbureau, wie niet of niet-tydig aan zijn verplichtingen voldeed. De bestaande achterstallige vorde ringen moeten thans door fabrikanten en grossiers, binnen een maand worden opgegeven aan het Zoetwaronbureau. Het Zoetwarenbureau zorgt dan voor de incasso van deze vorderingen. Even tueel treft,zij een betalingsregeling met in gebrek? gebleven afnemers. Het Zoetwarenbureau kan bij niet- naleving van de overeenkomst sancties treffen o.m. in den vorm van uitslui ting van levering van een bepaalden afnemer. Het is dus in het belang van iederen afnemer strikt aan zijn ver plichtingen te voldoen. Verbod van levering van zoetwaren. Tevens is thans een regeling vastge steld, waarbij het den fabrikanten en grossiers in zoetwaren verboden is, te leveren aan hen, die voor 10 Mei 1940 niet handelden in zoetwaren en is het aan grossiers en détaillisten verboden te betrekken van hen, die voor 10 Mei 1940 geen zoetwaren fabriceerden, be houdens toestemming van het Zoetwa renbureau. Deze regeling werd getroffen ten einde te bevorderen, dat bü de huidige goederenschaarschte zooveel mogelijk de bestaande industrie en handel in zoetwaren intact kan blijven. MAATREGEL VAM HOOFD VElLIGHEIDSPOLrrnt Men deelt ons van bevond» mede: Op grond van een verorden», den Rykscommissexia van 2t wj heeft bet hoofd der veiligheid- de Internationale vereeniging belvorschers In Nederland^ Voorts heeft hij inbeslagn, verbeurdverklaring van de L dier vereenigiim en van ha*' organisaties („Wachttoren" en EiC" tractaatvereenigingen) gelast De internationale vereenigin» by belvorschers in Nederland ra k nevenorganisaties voeren in wom* geschrift onder den dekmantel van genaamd wetenschappelijk bijbew derzoek een onmiskenbare „hetze" ÏT gen alle staats- en kerkelyke inst.ii?" gen. Terwijl deze vereeniging^^ instanties als organen van den beschouwt, ondergraaft zij de =r- gen van het gemeenschapslef het volk en tegelyk ook de autsritS van den staat ia anerchiitiseben pJ Het voortbestaan van deze vereenióh. zou de openbare veiligheid m 52 ernstig in gevaar bebkyn gebracht HOTEL ZEERUST TE SCHEVENIN- GEN DOOR RIJKSINSTANTIE GEVORDERD Naar het Ochtendblad verneemt is het Hotel Zeerust aan den Strand- boulevard te Scheveningen door den dienst van de Voedselvoorziening ge vorderd, teneinde daarin de bureaux voor dezen dienst in te richten, zoodat dit hotel dezen zomer niet beschikbaar zal zijn voor vacantie-gangers. HET VOLK Naar Het Volk mededeelt, zal het Voortaan .uitsluitend als avondblad ver schijnen. Alleen op Maandag komt het tevens met een ochtendblad uit. TUSSCHEN FINLAND, NEDERL.i» EN BELGIS. Het D.N.B. meldt wit Helsinki begin April tusschen Finland, Ned*, land en België, blykens een beridyj. de bladen, besprekingen over era uit. wisseling 'van goederen zullen uj. vangen. Deze besprekingen mil— j, Helsinki worden gehouden. Het béte lings verkeer voor deze uitwuseli* van goederen zal via Berlijn word* geregeld. TIJDELIJKE WEGAFSLl'nroo LEKDIJK In verband met .verbetermgswsih. zaamheden zal de weg op den Lekdgfc tusschen de km.-palen 112 en 191 (dk is tusschen den afrit neer het Ti«L_ vensche veer en Schoonhoven) voor hst verkeer gesloten zyn van 17 Maart '41 af gedurende zeven maanden of u» veel langer of korter als in verb roet het werk noodig zal blijken. De afsluiting geschiedt in dier voegt, dat het eerst het gedeelte tusschen de zoogenaamde Schoototeeg en Schoon hoven zal worden afgesloten en nt ei- werking van dit vak het resteerendt gedeelte weg. KAMPEEREN 'S NACHTS VERBODEN In verband met het voorschrift, Att men zich van twaalf uur 's avonds lal vier uur 's morgens niet in de opa luchtmag bevinden, is in de kringa van kampeerders de vraag gerezen, oa het kampeeren eveneens onder dit verbod valt Wy vernemen thans van bevoegde zijde, dat deze vraag bevestigend moet worden beantwoord. Kampeeren wordt beschouwd als een verblyf in de-opa lucht en is dus van 24 tot 4 uur ver boden. ARTIKEL BON DUUR. HOEVEELHEID. Bloem BI. 5 24 Febr. Vee. 23 Mrt 50 gram roggebrood of 50 gram min brood of 14 rantsoen gebak of 35 pm meel of bloem Boter of margarine Bo. OS Bo 97 3 t/m. 16 Maart It Mrt t/m. 23 Mrt 14 p. boter of margarine, of 200 gr. vet Op bon 06 geen vet Brandstoffen: Haarden en kachels Centrale verwarming Vierde periode Vijfde periode K. 11. 12 en 13 K. 15, 16 en 17 K 25 t/m. 32 K. 35,t/m. 41 t/m. 14 Maart t/m. 31 Maart t/m. 14 Maart t/m. 31 Maart J t/m. 14 Maart t/m. 31 Maart Eenheid vaste brandstof Brood Br. 66 Br. #7 3 t/m. 16. Maart It Mrt t/m. 23 Mrt 100 gr 'roggebrood of 100 gr. rader brood of 1 rantsoen gebak Eieren A. 81 A. 91 3 t/m. 16 Maart 16 Mrt t/m. 23 Mrt 1 kippen- of eenden ei Gebak Br. 66 Br. «7 3 t/m. 16 Maart If Mrt t/m 2? Mrt 1 rantsoen Gort. Gortmout of Grutten 24 Febr. I n 26 April 14 pond Havermout, Havervlokken, Gort of Grutten A. f7 24 Febr. t/m. 26 April 14 pond Kaas A. 13 en 14 A. 61 en 71 24 Febr. 't/m. 23 Mrt k» ton m 16 Mrt t/m. 6 April EUte 60,1 100 gram' Koffie A 62 t/m 16 Maart 125 gram Macaroni of Vermicelli of Spaghetti A. 69 24 Febr. t/m. 2t April 1 ons Maïzena of Griesmeel of Pud dingpoeder A. 16 24 Febr. to. 26 April 1 ons Peulvruchten. A. 15 24 Febr. t/m. 36 Mrt 1 pond Petroleum Per. t Per. E 24 Febr. t/m. 26 April 24 Febr. fm 31 Maart Voor de keuken Voor verlichting 2 liter IERSCHE MINISTER OP REIS NAAR AMERIKA. De Iersehe minister - van Defensie, Frank Aiken, is van Londen komend te {.issabon aangekomen. Van hier uit zal hy naar de Ver. Staten reizen, waar hü de mogelijkheid wil bespreken om oorlogsmateriaal voor Ierland te ver krijgen. "DONOVAN TE DUBLIN. Naar de Britsche berichtendienst meldt, is de Amerikaansche afgezant kolonel Donovan per vliegtuig van Linden naar Dublin vertrokken. Te Dublin beeft hy een bespreking met de Valera gehad. Ryst (-emeel, -gries, -ebloem) of Gruttemeel A. 11 24 Febr. t/m. 23 Mrt W pond Scheerzeep 117 (spait .vtrmajc) t/m 36 April Slaolie Suiker t/m. 16 Maart 50 gr. scheerzeep of tube of pot 1 kilogram Thee A. 02 50 gram Vleesch VI. 65 VL «7 t/m. Mrt/12 Mrt t/m. 19 Mrt/» Mrt plm. 1 m u vleesch Vleeschwaren VI. «5 VI. 07 t/m. 9 Mrt/12 Mrt t/m. 19 Mrt/» Mrt 1 rastsm m Zeep A 10 t/m. 39 Maart 1 rantsoc Verklaring: A. Alg. Distributiebonboekje BI =s bloem bon Bo. a Boterbon Br. s Broodbon K. a Koienbon Per. a Periode VI a Vleeschbon

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 2