Verhaal uit het verre verleden yan Hillegersberg DOOR RICHARD A. KUHN II, Heer van Holland, las da graal. Een hoogst betreurenswaardig voorval, dat wij in uw ridderlijke be scheidenheid aanbevelen, noodzaakt Ons, Uwe Doorluchtigheid om krach tige hulp ta verzoeken, die U Ons, zoo Wij hopen, niet onthouden zult. Sedert drie dagen is Onze dochter Hillegonde uit het paleis verdwenen en met haar een jonge_ edelman, de cavalier Jean de Morillac, dien Onze dochter in het geheim schijnt te be minnen. De naar de vluchtelingen in gestelde achtervolgingenhebben tot resultaat gehad, dat de jonge men sehen Ons gebied reeds verlaten héb ben en vermoedelijk de wijk naar Uw land hebben genomen. Tot U, Heer Graaf, richten Wij als vader van de voortvluchtige dochter het verzoek, naïF^et verblijf van de beide vluch- teling^^-tSp Uw grondgebied een on derzoek in te stellen en hen zoo moge lijk onder Uw hoede te nemen, totdat Wij maatregelen tot terugkeer van Onze dochter hebben getroffen. Ger- berge, Onze gemalin, de zuster van Kdjzer Otto, veroorlooft zich, ter on dersteuning van Ons verzoek een be roep te doen op de goede betrekkin gen, die Uwe Doorluchtigheid onder houdt met Haar keizerlijken broeder. Met Onzen dank voor Uw discrete bemoeiingen in deze voor Ons zoo pijnlijke aangelegenheid doen Wij U het signalement van de vluchtelingen toekomen 1) Hillegonde, 20 jaar oud, is groot en slank; zij heeft blond haar en blauwe oogen; haar gelaat is ovaal en zij heeft een gezonde teint. 2) Jean de Morillac, 30 jaar oud, is van middelmatige grootte, tenger gebouwd .en heeft zwart haar en zwarte oogen. Uwer Doorluchtigheid vriendelijk antwoord zien Wij.met spanning en onder betuiging van Onze welge meende erkentelijkheid tegemoet. Lothar. Met een gelaat, hetwelk niets van zijn gevoelens verried, rolde graaf Diederik het perkament op en legde het op de schouw. Voor wanneer is uw vertrek vastgesteld, hertog d'Ormécourt? in formeerde de graaf.

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 5