Hard werken van Gouda niet beloond tweede blad SPORT O MAANDAG 24 MAART 1941 G. S. V. weer aan de spits. Gouda—Overmaas 1-4 C Op beslissend moment ontbrak het schot, wat bij Overmaas juist anders was Woerden-Olympia 3-2. O. N. A.-O. V. V. 6-1. G. S. V.—Wilhelmus 2-1. Moordreu*-1 n. O. N. K./ 4-0. U y Hoe Gouda III kampioen werd. Spanning in Onder- afdeeling toegenomen. N. V. B. V. V. O.-Jodan Boys 2-1 VOETBAL. HET DERDE ELFTAL TAN GOUDA OF FRAAIE WIJZE KAMDTOEN. D O N E. uitgeschakeld en OH.A. II reiepeelt den voorsprong. Er is van alles wat in de uitslagen van gisteren, prettige dingen naast stroppen. Verheugend waren de her overing van de eerste plaats door G.S.V. en het kampioenschap van Gou da III, een tegenvaller vormden de uitschakeling van D.O.N.K. en het fa len van O.N.A. II. Bij de eerste elftallen zijn twee overwinningen en drie nederlagen geboekt. Met overtuigende cijfers kreeg Gouda op eigen veld. van het leidende Overmaas klop, maar in de staart onder Gouda gebeurden geen verrassende digngen, zoodat onze stad- genóoten van de nederlaag niet veel nadeel hebben. Olympia heeft in Woer den haar huid duur verkocht en slechts op het nippertje van de blauw witte pretendenten verloren. O.N.A. nam haar kans tegen den hekkenslui ter O.V.V. prompt en herstelde zich met een stevige 61. Groote moeite had G.S.V. met Wil helmus, maar de zege was te meer belangrijk nu de concurrent Archipel een punt verspeelde. Hierdoor hebben de Gouwenaars: de leiding heroverd. Wel heeft Archipel door meerdere ge speelde wedstrijden vier punten meer, maar G.S.V. heeft twee verliespunten minder en dat is van groot gewikt. Kwam G.S.V. er beter voor te st; D.O.N.K.'s papieren daarentegen daal den onverwacht beneden kampioens- noteering. De geel-witten verloren bij Moordrecht verrassend met 40 en dit slippertje bij het eerste optreden na drie en een halve maand rust heeft het elftal meteen uitgeschakeld. In de reserve-afdeelingen was het feit van den dag, dat Gouda III kam pioen is geworden. Met vlag en wim pel, zooals het elftal steeds op den eeTe-titel is afgegaan, bereikte het de besissing, 11,1 werd het tegen Mar- net II: De rood-witten hebben een prachtig seizoen achter den rug en de elf overwinningen in successie zonder een enkel verliespunt een zeld zaamheid wijzen er duidelijk op, dat zij onbetwist de sterksten zijn. Wis7 pelturig was O.N.A. JL Na zulk prach tig werd gedaan te hebben .door uit spelend van de twee concurrenten te winnen, heeft het elftal ziclg, nu door de hekkensluiter Celeritas II laten kloppen, hetgeen de zoo kostbare voor sprong kost en,, op grond van de doel- cijfers, de eerste plaats. De drie can- didaten staan nu gelijk, zoodat de drie- ,wedstrijden-tellende eindspurt wel zeer spannend is. G.S.V. II heeft zich keurig gehouden door bij Xerxes IV gelijk tet spelen, waardoor de groen witten de onderste plaats wer aan Schoonhoven II lieten. Olympia II won regelmatig van O.N.A. M. De standen zijn nu: 2e klasse B: Overmaas 10 8 0 2 16 2613 U.V.S. 14 10 1 3 21 45—19 Vr.sch. 15 10' 0 5 20 39—28 S.V.V. 13 7 2 4 16 27—21 Excelsior 10 4 3 3 11 26—23 O.DB.j 12 5 3 4 13 26—28 Fluks" 14 3 5 6 11 21—28 Gouda 12 3 2 7 8 24—34 Ho 11. 11 1 2 8 4 17—33 VD.L. 13 2 0 11 4 26—50 3e klasse C: V.F.C. 14 12 2 0 26 57—21 Alphen 17 12 2 2 27 75—28 Woerden 12 8 2 2 18 40—22 D. H. C. 13 7 3 3 17 36—27 Fortuna 11 5 3 3 13 27—18 Olympia 15 7 3 5 17 39—41 O. N. A. 15 5 3 7 13 42—41 D. C. V. o,13 4 3 6 11 30—35 Pechvogels 13 H Noorden 13 3 0 10 6 18—47 2 2 9„ 6 19—50 St. Volh. 11 1 3 7 5 11—30 O. V. V. 13 0 1 12 1 14—48 G. S. V. Archipel 16 10 Rouwkoop 16 8 Teylingen 13 8 V.O.GE.L 15 8 Wilhelmus 17 8 V. L. 13 4 Texas 14 5 L. D. W. S. 13 4 Lisse 14 5 Graaf Willem II 14 1 T. O. N. A. 11 0 4e klasse A. 13 10 1 2 38—16 18 4741 12 37—46 11 41-44 8 11 36—50 0 13 1 10 25-85 20-67 4e"klasse C. Gouderak 10 8 1 1 10 7 11 9 Haastr. 10 7 2 D.O.N.K. 11 6 2 M.S.V. 9 4 14 Ammerstol 11 5 1 5 Bodegr. 11 5 0,6 Waddinxv. 11 4 1 6 Moordr. 11 4 0 1 Oudewater 9 2 0 7 Bosk. B. 7 10 8 Res. 2e. Klasse A U.V.S. II 15 13 2 14 10 15 10 13 6 17 47—11 16 57—20 14 38—29 9 38—38 11 25—29 10 42—38 9 20—27 8 25-29 18—53 H.V.V. II Gouda II H.B.S. m V.U.C. m 13 A.D.O. IV 13 Schev. II 11 D.H.C. III 12 B.E.C. II 12 B.M.T. II 15 V.U.C. IV 15 O.N.A. II 15 R.V.C. II 15 VJ.O.S. II 15 H.B.S. IV 16 H.V.V. UI 15 Quick IU 14 Celeritas H 13 Laakk. Hl 15 Res. 3e klasse B. 6 4 4 5 4 2" 4 r 4 3 0* 9-45 28 69—12 23 45—17 22 53—34 13 33—33 10 34—49» 9 22—39 7* 25—31 4 1849 21—56 20 54—32 20 50—35 20 59—42 19 62—48 16 47—47 Gouda IU 12 12 Olympia II 10 Sparta IV 8 Xerxes IV 9 Martinit II 11 O.N.A. ni 9 Schoonh. II10 Res. ,3e klasse C 8 '14 46—46 7 12 32—43 6 10 29—46 7 8 34—59 9 9 36—51 0 0 24 69—17 1 3 13 31—26 5 3 10 29—23 1 5 7 31—30 0 7 8 27—44 2 5 6 22—34 2 g 4. !435 Tweè winstpunten in mindering. Hierna wordt Overmaas geleidelijk sterker. De Goucfcche verdediging krijgt druk werk, maar blijft de situ atie meester. Bij een snellen tegenaan val van Gouda geeft Multem Grooten- dorst maar voor 't intrappen, mjar deze heeft te veel tijd noodig. Door missen van Kaim krijgt even later Multem het leder vrij, fraai zet hij voor, Rijke geeft door wachten Jonge- jan gelegenheid scoren te beletten. Na dat een kopbal van IJselstein door de Jong fraai is gestopt, neemt Overmaas het initiatief weer over. Als Jongejan het ledfer voor het doel plaatst wordt Gerritsen door eenige verdedigers in uitzicht en beweging belemmerd; hij kan niet tijdig ingrijpen en Verweij brengt de partijen op gelijken voet (11). Kort daarop beleeft hét Goud- sche doel weer een angstig moment: Verweij, geheel naar rechts gezwenkt, zet goed voo^ en Horik schiet buiten bereik van Gerritsen in, echter tegen de lat Gouda weet dan het spel weer te verplaatsen. Na een fraaien aanval schiet Multem, uit een handigen 'om haal van Ottevanger, net iets te hoog. IJsselstein probeert het nogmaals al leen, maar na het drijven is zijn posi tie te ongunstig. Even voor de rust neemt Overmaas de leiding; üitloopen- de stompt Gerritsen een van links voorgezetten bal net voor de voeten van Wouters, die in het verlaten doel schiet <12). Voorsprong snel vergroot. Na de hervatting opent Overmaas een heftig offensief. Reeds binnen de minuut brengt dat succes, als Wouters uit een voorzet van rechts onhoudbaar inschiet (13). Gouda reageert met een tegenaanval, doch de gasten ne men direct daarop weer het initiatief en binnen vier minuten hebben zü nogmaals succes. Een in de richting van het doel gespeelden bal laat J. de Jong voor zijn doelman loopen, zonder er op bedacht te zijn, dat Horik er eerder bij kan zijn. Deze benut de al dus geboden kans (14). Even later schiet Wouters uit een voorzet van Ko mijn tegen de lat. Bij eenige volgende aanvallen van de, bezoekers redt J. de Jong. 7 Gouda geeft den mogd nog niet op. Op haar beurt gaat ze Jml een offensief over. Uit een pass Ottenvanger schiet Multem goed ij£ doch de Jong redt zeer fraaiJh een aanval van de rechtervleugel Arijgt Rijke een fraaie kans, die door treuzelen verloren gaat. Subliem werk van Multem wordt be sloten met een fraaien voorzet, waaruit Grootendorst ineens naast kogelt Even later krijgt Rijke van Multem een op gelegde kans; op eenige passen voor het doel treuzelt hij echter. Scholten raakt na een contact met Horik on klaar; hij wordt vervangen door v. d. Winden. Na het oponthoud zijn beide ploegen er eenigszins uit; het tempo is nu veel lager dan te voren. Een kop bal van Verweij, uit een voortzet van Zonruiter, stopt Gerritsen vallende. Aan den anderen kant blijft Multem. zijn mede-voorwaartsen regelmatig kansen bieden, maar zonder resultaat De Bakker wordt hierna uit het veld gezonden. Gouda blijft in de meerder heid, tot het einde wordt op de Over maas-helft gespeeld, maar tot doelpun ten komt het niet. g bléek, dat Gouda met het beste voornemen bezield was. Het elf tal speelde met den emstigen wil om te winnen, een indruk, die den gehee- len wedstrijd gehandhaafd bleef. In het begin scheen het den rood-witten ook te zullen lukken; het eerste kwartier waren ze overwegend sterker, aanval op aanval werd op de Rotterdamsche veste ondernomen en als de gasten er eens in slaagden over de helft te komen, wezen de backs der, thuisclub hen onmiddellijk terug. Gouda nam in deze periode ook de leiding, maar daar na draaide Overmaas de rollen om en hoewel haar overwicht lang niet zoo sprekend was als dat der gastheeren daarvoor, -had het toch twee doelpun ten tot resultaat. De eerste vijf minuten van de twee de helft waren de Rotterdammers op- nieuws in het offensief met wederom' twee goals tot gevolg. Gouda kwam hierna weer aan bod, was vaak zelfs uitgesproken in de meerderheid, maar haar achterstand bleef ongewijzigd. Gezien dit verloop kreeg Overmaas dus heel wat meer dan haar toekwam. Dat Gouda, ondanks het ijverig-wer ken "Van haar halflinie, die bijzonder op dreef Was, met Scholten als de beste man en waarin invaller Hammer ook een zeer nuttige partij spefjde, en ondanks het zwoegen vfift*"aê "steeds weer ten aanval gestuwde vóorhoede het slechts tot één doélpunt bracht, was voornamelijk een gevolg van het falen van den midvoorr Deze had steeds te veel tijd noodig, zoodat de Overmaasverdedigiag telkens weer kon ingrijpen en wegwerken. Legio waren de scpringsgelegenheden door Multem, die buitengewoon op dreef was, geboden, maar, met één uitzonde ring. steeds zonder resultaat. Overmaas toonde in dezen in hoog tempo gespeel de ontmoeting, stellig een der sterkste ploegen uit de afdeeling te zü». Jam mer was dat eenige spelers het spel door unfair optreden'ontsierden. Schol ten raakte zoodanig geblesseerd, dat hij vervangen moest worden. De 'Over maas-speler de Bakker echter trapte zich ate hej ware zelf naar dé" kleed kamer, want de scheidsrechter keek juist zijn kant uit toen hij het deed en "Was terecht onverbiddelijk in zijn be sluit. -Thuisclub stak goed van wal. Nadat, door een mistrap van C. de Jong, het Goudsche doel .even in ge vaar is geweest, valt de thuisclub vin nig aan. IJsselstein zet fraai voor, maar de tegenpartij is Rijke te vlug af en werkt corner. Een nieuwe kans onstaat uit een pass van IJsselstein, doch weer wordt ten koste van een hoekschop het gevaar bezworen. IJssel stein probeert het dan alleen, na stug doorzetten dringt hij tot vlak voor het doel door, maar de Jong stopt zijn sch))t verdienstelijk. Een throug-pass van Grootendorst stelt IJsselstein ih staat voor te zetten; de door Multem ineens ingeschoten bal gaat echter net langs het latwerk. Even weet van Meel opluchting te brengen door in fraai solo-spel het leder tot in het Goudsche doelgebied te brengen. Meteen onder neemt Gouda weer een aanvél, na een .pass van Ottevanger brengt Multem Ttéó-bal snel op en uit zijn afgemeten voorzep-opent Rijke, als er twaalf mi nuten gespeeld is, de score (1—0). VLAK VOOR TIJD BESLIST, Olympia's voorhoede was ditmaal onproductief en vooral het rechtsche gedeelte was slecht op dreef. Wel wer den de aanvallen vaak goed opgezet, maar de afwerking liet veel te wen- .schen over. Over het algemeen is Olympia in dfze ontmoeting het méést aanvallend geweest, maar de pogingen der thuisclub waren gevaarlijker, te meer daar het bij de rood-zwarten achter nog al eens rammelde. Spil Webster was de beste man in de Goud sche ploeg; hij bewaakte den gevaar lijken Woerden-midvoor, Blok, zeer afdoende eh bovendien stuwde hü zijn voorhoede verdienstelijk. Dat de 2—0 achterstand kon worden ingeloopen was grootendeels daaraan te danken. Olympia had daarna de kans om te winen, doch door slecht schieten bleef een doelpunt uit, terwijl de zoo vaak gemaakte fout, het staken bii ver meend buitenspel, juist aan de andere zijde succes bracht. Met den wind in den rug zet Olym pia er onmiddellijk vaart achter. De wind is echter te straf om voordeel te geven, want steeds gaan de ballen te hard en te ver. Ondanks het bijna on onderbroken aanvallen blijft succes voor de Gouwenaars uit. Na een half heeft een poging der thuisclub re sultaat. Als de doelman een. van rechts voorgezetten bal wil onderscheppen mist hij en de linksbinnen schiet over hem heen in de touwen (10). Olym pia hervat haar offensief. Webster pro beert het zelf,,maar ook hü kan het doel niet vinden. Daarop volgt weer een gevaarlijke uitval van Wüerden, de bal wordt van rechts over de geheele breedte naar den linksbuiten gespeeld, die onhoudbaar scoort (2—0). Kort voor de rust krygt Olympia een zeer fraaie kans, die echter door naast schie ten te loor gaat. In de tweede helft gaat Olympia, tegen, wind in, steeds beter spelen Voortdurend zet Webster zijn voorhoe de aan 't werk, leikens wear kbmen de rood-zwarten votm ftet (Woerden-doel. Na tien minuten weet,' Breeman met een fraai genofnen vrijen schop, van de zijlijn af ,jte rookte treffen (2—1). Bij Woerd ca .wisselen hierop midvoor en rechtsbuiten van plaats. Blok vindt op dén vleugel in Stuurman echter weer een struikelblok; slechts eens slaagt hhij er in door te breken, maar Jue redt op 'zeer fraaie wijze. Als er 20 minuten gespeeld is krijgt Olym pia uit een vrijen schop een opgelegde kans om gelijk te maken, doch weer vliegt het leder naast. Zeven minuten voor het einde heeft Hooimeijer succes; hü krijgt het leder toegespeeld en na een snellen ren doelpunt hü onhoud baar (2-2). Woerden is er "hierna even uit, waardoor Olympia de overwinning als het ware voor het grüpen krügt. Zü laat de gelegenheid echter voor bijgaan en als kort voor het einde Blok den bal krügt toegespeeld en de Goud sche verdedigers blijven staan, ver zekert de thuisclub zich van de over winning (8—2). BINNEN EEN HALF UUR STOND O.N.A. AL MET 4—6 VOOR, De thuisclub tias over alle linies sterker. Van Willigen fungeerde weer als aanvalsleider, waardoor er vpn de voorhoede veel meer kracht/ uitging. Binnen het half uur 'kwamen vier Goudsche doelpunten tot stadd. Toen vond O.N.A. het welletjes en beging de fout het te mooi te willen doen. Legio waren de kansen, die hierdoor verloren gingen. De tegenpartü maakte een zwakken indruk. Haar achterhoede was nog het beste deel van de plpeg. De keeper heeft zich kranig geweerd en menig 9chot onschadelijk gemaakt. In de voorhoede ontbrak het verband, de beide vleugelspelers waren onvoldoen de. De gasten deden zich kennen als sportieve tegenstanders, ondanks hun achterstand hielden zü tot het einde moedig vol. De eerste aanvallen zyn voor de thuisclub. De bezoekers nemen dan het leder over en het Goudsche doel ver keert het eerst eenige malen in gevaar. Dan komt O.N.A. terug. Bij een alge- meenen Goudschen aanval krügt van Maaren het leder toegespeeld, passeert handig eenige tegenstanders en geeft met een kalm schot zijn club de leiding (10). Dit is het sein voor een Goudsch offensief. Als de doelman der bezoekers een schot stopt en daarbü den bal niet ver genoeg wegwerkt plaatst van Mas rep het leder in den *rsten hoek (2—0). Even later on- leemt O.N.A. weer een aanval. De gaat snel van man tot man. Als de Kogel goed voorzet, geeft van Maa ren den keeper nogmaals geen kans (3—0). Direct daarop loopt de Jong door de O.V..V.-defensie hen en depo nent het leder onhoudbaar in het net (4—0). pe thuisclub vindt het nu voor- loopig genoeg, waardoor O.V.V. de ge legenheid krügt aanvallend op te treden. Een snelle uitval der gasthee? ren besluit Spruit met een hard schot, 'waarby de bal tegen den paal komt. Den terugspringende bal schiet van Maaren over. Een misverstand in de Goudsche achterhoede bezorgt den gas. ten een tegenpunt. Keeper Flier tracht uitvallend nog te reddÖL maar de bal verdwünt via den paal in het doel (41). Hierdoor aangemoedigd komt O.V.V. in het offensief. Een vrije trap op het Goudschen doel levert bijna weer een doelpunt op, doch Flier redt fraai. In de tweede speelhelft onderneemt O.N.A. de eerste aanvallen. Bij één dezer pogingen ontstaat een hevige doel worsteling, waarbij v. Willigen in schiet, maar de bal vliegt via den paal corner. Uit dezen, door de Kogel goed genomen hoekschop, kopt van Willigen fraai in (5—1). O.N.A.-is nu over wegend sterker, het O.V.V.-doel onder gaat een ware belegering. Een schot van Spruit kómt tegen de lat, waarna v. Willigen nogmaals inschiet, maar de keeper redt. Wegens ongeoorloofd aan vallen wordt een der Goudsche spelers naar het kleedlokaal verwezen. Direct gebeurt een zélfde feit aan den ande ren kanf. Uit dén niervoor toegestanen strafschop verhoogt v. Willigen de score (61). O.N.A. blijft in het offen sief, maar de O.V.V.-defensie weert zich verdienstelijk en slaagt er in,- zij het vaak met groote moeite, meerdere doelpunten, te voorkomen. ZWAAR BEVOCHTEN ZEGE. Het Voorburgsche Wilhelmus toonde zich in dezen wedstrijd een tegenstan der, waarmee niet viel te spotten, zoo dat G. S. V. slechts met groote moeite de overwinning uit het vuur heeft kunnen sleepen. Weliswaar waren de Gou4sche aanvallen veelvuldiger en wasvG. S. V. in sommige perioaen iets sterker, doch ondanks dat wist men toch slechts tweemaal den Voorburg^ schen doelman te passeeren. btetus weer speelde de Goudsche voorhoede te veel in de breedte, daarmede de verdediging der tegenpartij gelegen heid gevend zich op te stellen. Het aanvalsspel der gasten was be slist gevaarlijk, wat vooral ln het laatste kwartier 4jJeekj.De snelle vleu gelspelers benutten"Vrij wel iedere kans om de bal in den doelmond te plaatsen, doch de Goudsche verdediging met keeper Brem aan het hoofd, bleek tegen haar taak opgewassen. In die laatste vyftien minuten, toen G. S. V. met 20 voorstond, leek het er bovendien op of de Gouwenaars het nu mooi genoeg vonden. Wilhelmus begon toen gevaarlijk op te dringen, verkleinde den achterstand en bijna slaagde het elftal er in den gelijk maker te scoren. Technisch stond het spel niet op hoog peil; plaatsen en positie kiezen lieten nogal wat te wenschen over, terwül in beide ploegen het verband dikwijls zoek was. In bet begin gaan de aanvallen over en weer. Het G. S. V.-doel is het eerst werkelijk in gevaar.. Bij een aanval vap Wilhelmus loopt Brem uit, raakt den bal half, doch weet zich op 't nip pertje te herstellen en weg te' werken. Aan den anderen kant kopt F. Nuvel- steyn uit een voorzet van rechts in, buiten bereik van den keeper, echter rakeling naast. De Gouwenaars komen er nu aardig in. de afwerking van de aanvallen vergt echter te veel tyd Tweemaal achtereen moet van der Ham, de Voorburgsche keeper, hande- lerd optreden om gevaarlijke schoten te koeren. Dan waaet Wilhelmus eer>'"p snelle aanvallen, die de groen-witte verdediging hariden vol werk geven G. S V weet het Spel weer te ver plaatsen en .blijft tot de rust iets »n de meerderheid. - Eeniee minuten na de hervatting krijgt G. S. V. uit een corner een goede kans; een misverstand in de voorhoede ri oorzaak dat deze ongebruikt blijft Ruim een kwartier in de tweede helft is gespeeld als de gastheeren voor de eerste maal het doel weten te vinden Uit een voorzet krijgt F. Nuvelsteiin de gelegenheid ziin club dj» leiding te eeven (10). OnmiddeMifk reageert Wilhelmus met een fellern aanval, die echter strandt op de stevige Verdedi ging, die met het te korte spel wel raad weet. Toch ontstaat en benauvyd oogenblik voor het G- S. V. doel maar Brem weet met moeite corner te stom pen. Een hevige doelworsteling' is het gevolg erphet kost heel wat moeite op- tuchring te brengen. Na een half uur zet Starreveld goed voor het Wilhel- mus-doel, waarbij ieder om onbegrii- nelijke redenen den bal laat loopen, F Nuvelsteün is de eenige die gebruik maakt van deze kans en met een kalm schot van dichtbij passeert hij den ver bluffen doelman voor de tweede maal (20). Bij Je Gouwenaars begint, het tempo te verslappen, Wilhelmus neemt het initiatief over. De bezoekers pro- beereb het met eenige harde Who ten. die echter over og naast gaan. Nog eens kriiet G. S. V. een kaps. als van der Ham te ver uitloopt, doch een dér hacks werkt vari de doelliin weg Het overwicht der gasten wordt sterker, steeds zwermen de vrorwaartsen voor het GotMsehe doel. Bii een der aan vallen weet van der Kley. als de ha' goed is opgebracht, uit vrij mopiliike •msftie d»n achterstand te verkleinen 11. Tn de laatste minuten krijgen de gasfer nog ppniee Varsep, doch de •'--H blijft ongpwi'V'gd* THUISCLUB BENUTTE DE KANSEN BETER Na veertien weken van tgdwongen rust, stond D O.N.K. voor '«eerst weer op het groene tapijt. Hetjjms een sla|>- pe vertopning over-ket algemeen met soms aardige momenten van goed sa menspel aan beide zijden. By Moor drecht was het ploegverbagd goed. De halflinie was wel het beste deel van het elftal. In de voorhoede werd het spel veelal te koet gehouden, waardoor de goed-verdedigende D.ONX.-achter hoede dikwyte kan ingrijpen, maar niettemin schoten er voor de thuisclub nog zooveel kansen over, dat zij een sprekende overwinning behaalde. In het veld was het krachtsverschil wel niet zoo groot en D.OJLK. veel aanval lend, maar Moordrecht maakte van de gelegenheid beter gebruik, terwijl by de bezoekers daarentegen het goede schot ontbrak. D.ORX had invallers voor den doelman en de backs, de thuisclub speelde met een invaller voor den rechtsbuiten. Na eenig heen en weer getrap, pro beert D.OJN.K. bet spel op de helft van de gastheeren te brengen. Ofschoon de Goudsche voorwaartsen enkele nialen goede kansen krügen, wordt er te lang gewacht, zoodat de backs telkens op tyd kunr en ingrijpen. Moordrecht ziet dan kans het spel te verplaatsen. Met verre passen gaat het op het D.O.N.K.- doel af, maag voorloopig kan de achter hoede het wel aan. Als de spil der thuisclub den bal ongeveer op het mid den van het veld in zyn bezit krygt, lost hy een formidabel hard schot, 'waarby de bal via de handen van den keeper in het net verdwünt (10). D.O.N.K. probeert het ook. Vlug en goed samenspelend gaat het op het Moordrechtsche doel af. Als men Sevenhoven denkt te zien scoren, wordt hü van den bal gewerkt. D.O.N.K. krygt een penalty toegewe zen, maar de schop wordt slecht geno men en de bal stuit van den paal het veld weer in. Moordrecht is er direct mede weg. Een der backs mist, de midvoor komt alleen voor den keeper dér geel-witten te staan, een schot volgt, maar de doelman kan het leer nog juist bemachtigen en corner wer ken. Deze hoekschop wordt goed voor doel gezet, de l'riksbinnen bemachtigt den bal en schiet zuiver langs vele spe lers in het net (20). Hoewel ontmoe digd probeert D.O.N.K. steeds hel doel der blauw-witten te naderen, doch alle moeite is zonder resultaat. Als de rechtsbinnen van D.O.N.K. alleen voor het doel komt, misit hij deze opgelegde kans. Na de rust speelt D.O.N.K. met den wind in den rug. Vele aanvallen wor den ondernomen, maar men wacht te lang met schieten, waardoor de kan sen verloren gaan. Ook zün de achter- spelers der thuThclub goed op dreef, zü grijpen steeds op het juiste moment in. Moordrecht laat het er ook niet by zit. ten, maar vele goede kansen gaan ver loren door buitensnel. Toch moeten op het laatst bij D.O.N.K. alle zeilen bij gezet worden. De Gouwenaars kunnen het echter niet bolwerken en moeten zwichten voor een schot van den links binnen (30). D.O.N.K. zet alles op alles om een tegenpunt te scoren, ech ter zonder resultaat. Bij Moordrecht gaat het beter. ;Hu is het de linksbui ten die doelpunt (4Q). Daarna volgt nog een schot van den linksbuiten, dat tegen den paal terecht komt. HARTELIJKE HULDIGING NA AFLOOP. Met de overwinning op Martinit n heeft Gouda m Zondagochtend op een zeer overtuigende wijze het kampioen schap van zyn afdeeling behaald. Eerst zag het er naar uit dat ook deze week de kampioeusvlag nog niet kon woé den geheschen, want de aangestelde scheidsrechter liet verstek gaan. Even. wel werd de op het terrein aanwezige heer D. Valk bereid gevonden den. wed strijd te leiden, zoodat al was het wal later, toch kon worden begonnen., In de eerste helft bood Martinit behoor lijk tegenstand, maar toch had Gouda bü de rust een veiligen 30 voor sprong. Spoedig na de hervatting werd het 40 en daarna ging het van een ieien dakje tot 111 toe. Begrijpelijker wijze was er na afloop een feeststemming op het Gouda-ter- rein, waartoe ook de bloemenhulde, die de aanvoerder der kampioenen van het Gouda-besjuur in ontvangst had te ne men, bydroeg. 's-Middags om 4 uur ge schiedde in de bar op het terrein een meer officieele huldiginge waarbij meerdere hartelijke en waardeerende woorden werden gesprokeik en tot ca. 8 uur toe flink gefeest werd 1 1 i.' 1 D.O.N.K. II DQET LAATSTE PLAATS AAN G.S.V. m OVER. UITSLAGEN. Afdeeling L le klasse. D.WS.Spsrts 1—4 D.H.C.—T Goot 3—1 A.D.O.—D.F.C. 3-3 K.F.C.Hennes 3—3 FeyenoordStormvogels 8—3 Afdeeling IL le klasse:. V.S.V.—C.V.V. 4—0 R.F.C.—Haarlem afgek. Ajax—Blauw-Wit 3—1 Xerxes—V.O.C. 51 Afdeeling HL Ie klasse: Hengelo—Enschede 1I Heracles—Tubantia 4—.0 Afdeeling IV. le klasae: JulianaN.A.C. 2—3 Afdeeling V. le klasse: Be Quick—G.V-A.V. 3—2 Leeuwarden—Veendam 40 H.S.C.—Velocitas 33 AchilllesSneek afgek. W.V.V.—Heerenveen 25 Voorsprong van Woerden n vergroot De uitslagen van de Zondag voor de Onderafdeeling Gouda van den Neder- landschen Voetbalbond gespeelde wed strijden luiden als volgt: 1 e k1 a sse Gouderak XI—O.N.A. IV 8-1 Bergambacht IGouda IV 30 Stolwijk INieuwerkerk I Nieuwerkerk n.o.g. D.O.N K. nGroeneweg I 21 Overgangsklasse Haastrecht IIDilettant II 11 2e klasseA Waddinxveen nOverschotje I 04 U.N.I.O. I—V.E.P. I 1—2 D.O.N.K. III—Woerden H 2—8 R.V.C. I—Gouda V 8-^1 2e klasse B: Olympia IV—Gouda VI 7—0 r Woerden III—G.S.V: IV G.S.V. n.o.g. 3e klasse A:' E.S.T.O I—D.O.N.K. y 8—0 V.E-P. II—R.V.C. II S—K 3e klasse B: Groeneweg IID.O.N K, IV 26 Dilettant IIL-E.S.T.O. 4 0—2 Gouderak Hl—^Zwervers III Zwervers n.o.g klncQF P' V.E.P. III—Haastrecht ill 4—3 Van de zevenen-twintig vastgestelde wedstryden zyn er dertjen niet door gegaan. Eensdeels kwam dit door, het Maartsche buitje, maas er waren ook andere oorzaken: bü twee wedstrüdeo ontbijak de scheidsrechter en voor drie ontmoetingenkwam de tegenpartij niet op. wT In de staartgroep van de "eerste klasse is de spanning aanmerkelyk toegenomen. Twee staartteams roerden zich, D.O.N.K. H, dat de kans tegen Groeneweg benutte en O.N.A. IV, dat verdiengtelük in Gouderak won. D.O. N.K. H heelt de laatste plaats verla ten, G.S.V. IH is nu hekkensluiter ge worden Het gedrang werd nog wat grooter, door het verlies van twee winstpunten, dat het niet opkomen kostte, is onverwacht Nieuwerkerk er ook in opgenomen. De situatie onder aan is nu: O.N.A. IV 9 2 3 4 7 18—18 Gouderak II 11 4 0 7 8 18—48 Nieuwerkerk I 10 4 1 5 7* 19—26 Groeneweg I 92165 1523 D.O.N.K. n 11 3 0 8 8 24—60 G.S.V. III 10 1 3 6 5 28-38 Bergambacht bleef met een besliste 30 op Gouda TV op de derde plaats met vier punten achterstand or> het leidend tweetal. In de Overgangsklasse behaalde Haastrecht H een nuttig gelijk spel, waardoor de hekkensluiter Moordrecht II thans vier punten achter is. Een goede Jag was het voor de in de 2e klasse A leidende Woerden reserves. Voor het behoud van zyn positie deed het elftal het zyne door een fraae 82 zege. en tot de verster king er van droeg de plaatsgenoot V.E.P. by, die het stoute stukje uit haalde de pretendent U N.I.O. op eigen veld te kloppen. Door deze nederlaag van U.N.I.O. gaat Woerden nu met drie verliespunten minder aan het hoofd. Overschotje kwam, aan Waddinxveen H de elfde nederlaag toebrengend, «p de tweede plaats. Met V.E.P. behield ook R.V.C. haar kansje. De stand Is nu worden: Woerden n 12 10 1 1 21 62—19 Overschotje III 7 2 2 16 27—11 U.N.I.O. I 10 7 0 3 14 28—13 V.E.P. I 11 7 1 3 15 37 13 R.V.C. I U 7 1 3 15 3Ï-30 In 2 B bleef Olympia IV met een stevige 7—0 een goede tweede met drie verliespunten meer dan het kop-, team Lekkerkerk III. Door het niet opkomen verspeelde G.S.V. TV den voorsprong op de hekkensluiter Stol- wük II, zoodat het ook hier gaat span- nen. - Resoluut handhaafde in de 3e klasse A E.S.T.O. „zich aan de spits. Zonder zelf te spelen kwam in de B-groep Moereapelle n ween dichter bü het kampioenschap; het Bjet opkomen van Zwervers IH, nummer twee, leidde tot een vergrooting van den voorsprong. De staartelftallen E.S.T.O. II en D.O. N.K. IV wonnen keurig, waardoor Groeneweg II vaster onderaan kwam. In 3 C deed V.E.P. ni doop een zege op Haastrecht Hl de laatste plaats aan dit elftal over. In het begin van den strijd leek het erj niet op, dat de gastheeren op de overwinning afgingen,want de wit- zwarten waren het meest in den aan val Toch heeft Jodan Boys na een fraaien en spannenden wedstrijd de punten aan V, V. O. moeten laten. Beide ploegen blijken goed aan elkaar gewaagd; om beurten zijn ze in den aanval. Aan weerskanten worden echtéi1 meerdere kansen onbenut ge laten. Bovendien zün de verdedigers goed' op dreef. Na 25 minuten knalt bf een aanval van Jodan Boys uit een voorzet van rechts, Boot den bal in eens in (01). De druk op het V. V. O.i doel wordt steeds sterker, V. d. Lugt moet alle zeilen bijzetten. Een uitval van V. V. O., als nog 12 minuten in de eerste helft te spelen is, levert succes op. Een hard schot van den midvoor v. d. Kley vliegt via den staander In het net (11). Na de rust trekt V. V. O. onmiddel lijk op de Goudsche veste af. De backs staan op hun post en, ook Zuidam stopt, vangt en ruimt op Na een kwar tier ziet Amersz van V. V. O. kans door te brenken en zijn 'Schot is buiten het bereik van Zuidam (21). Jodan Boys Weet zict\, los te werken, maar het ont breekt den voorhoede aan de noodige doortastendheid om bet overwicht in doelpunten te kunnen uitdrukken.

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 4