BuNERA - GOUDA Pepermunt van Bonera GIPSY DOTT ERFT EEN GEHEIM STADSNIEUWS ZATERDAG 29 «MAART 1941 TWEEDE BLAD Soepvergtrekking dit jaar verlengd. BERICHT, Echtpssf door duisternis te water, maar gered. Predikbeurten. FEUILLETON VEREENIGING VRIENDSCHAP EN WELDADIGHEID BORGDE WEER VOOR EEN SMAKELIJKE EN VOED ZAME AANVULLING VAN DEN MAALTIJD. Thalia Theater: Op het tooneel: Op voering non-»top revue Lachen zon der bon door Het Lachcabaret. Aan vang AIS uur. Zondag 3.30, 6 en 8.30 uur. Reünie Bioscoop: Boefje (met Annie van Ees en Guus Brox). Aanvang 8.15 uur, Zaterdag vanaf 6 uur, Zon dag vanaf 3.30 u. Zondag 10.10 u.: Boena, het meisje van de koraal riffen. Schouwburg Bioscoop: Eenmaal yes, eenmaal no (met Magda Schneider, Lucie English en Paul Kemp). Aan vang 8.15 uur, Zaterdag vanaf 6 uur, Zondag vanaf 3 uur. 88 Maart 7—18 uur Can tine Garen- spinnerij Singelstraat: Tentoonstel ling van door meisjespersoneel ver vaardigde nuttige en fraaie hand werken van papieren handwerk- garen van N.V. De Goudsche Ma chinale Garenepinnerij. 88 Maait 7.30 uur Kunstmin: Balavond Turnkring Gouda en omstreken. 88 Maart 745 uur Blauwe Kruis: Jaar feest Ned. Chr. Jongelieden Geheel- onthouderavereeniging De Schakel. 38 Maart X.S8 uur Kunstmin: Vijfde Nuts-bijeenkomst, concert Rotter- damsch Philharmoniach Orkest on. der leiding van Eduard Flipse, solist Marinus Flipse. 31 Blaart 8—4 en 8—8 uur Ambachts school: Tentoonstelling van werk stukken en teekeningen leerlingen dag- en avondschooL 1 April 7.3# uur Kunstmin: Toon eel - voorstelling Vreugde en Arbeid, op voering Niet voor de poes, door Too- neelgroep De Voortrekkers. 8 April, 7.38 uur, Geref. Kerk: Spreek beurt dt J. S. C. ten Brink, Lijdens predikatie. 8 April 748 u. Ned. Geref. Gemeente: Spreekbeurt ds. Joh. van Weizen. 8 April 8 uur Daniël: Cursus E.H.B.O. 3 April 740 uur Vrije Evangelische Gemeente: Bijbellezing en bidstond. 8 April 748 uur Leger des Hells: Heiligingssamenkomst. 3 April 748 uur Reünie: Voordrachts avond mevr. ZeilingaDoodeheefver voor Volksuniversiteit over: Van Hooft tot de modernen. 7 April, 8 uur, Ons Genoegen: Alge- meene vergadering van .aandeelhou ders N.V. Schouwburgbioscoop „Gouda". 8 April 8—9 uur Oosthaven 19: Zit ting adviesbureau Ned. Vereeniging voor luchtbescherming. 19 April 7 uur Concordia: Uitvoering mannenkoor Gouda's Liedertafei met medewerking cabaret-trio De Vos; na afloop bal. 83 April, 7 nur, Nieuwe Schouwburg: Concert Amhemsche Orkestvereeni- ging onder leiding van Jaap Spaan derman, solist George van Renesse (piano). ZONDAGMIDDAGDIENST DOKTOREN. Bij afwezigheid van den huisarts zijn van Zaterdagmiddag 3 tot Zon dagavond 12 uur te consulteeren de doktoren H. A. M. Eykman, Wenhaven 63 (telefoon 2582) en A. J. Kottier, Gouwe 166 (telefoon 3358). APOTHEKERSDIEN ST. Steeds geopend (des nachts alléén voor recepten): Apotheek E. Grendel, alleen Prins Hendrikstraat 15. eee prijsveriwegiuf, toe door het Departement «dei. Nijverheid en jEen noluur-reine pepermunt, die door jden bijzonder oongenomen en zuiveren smook opwekt en verfrischl. Bonera pepermunt is in keurig verpakte rollen d 10 en 5 cent per rol overal verkrijgbaar. VraagtUw winkelier. reed, waarmee een en ander zou wor den vervoerd, greep de recherche ia, waardoor zij de geheele partij in beslag kon nemen. Deze bestond uit ongeveer 30 kg. plantaardig vet, dat afkomstig was van den slager v. d. P. te Aarlaa- derveen en 190 kg. gezouten varkens- vteesch en spek, alsmede 6 hl. tarwe, die aan den varkenskoopman S te Aar. landerveen toebehoorde. Doordat bU een tusschenpersoon.een zekeren D. V, te Alphen aan den Rijn, die eveneens werd aangehouden, de noodige beschei den werden gevonden, leidde het spoor verder naar den veehouder D. te Al phen a. d. Rijn, bij wien drie geslachte varkens in beslag werden genomen. Ook te Gouda en omstreken bleek bg verschillende handelaren voor de rijks, recherche het noodige te vinden. Er konden eenige vrachtauto's worden volgeladen, o.a. met eenige duizenden kilo's gerookt paardenvleesch, plm. honderd voor- en achterhammen, enz. Dewaarde van een en ander loopt in de duizenden. Tegen allen, die bij dezen ketting- handel zijn betrokken, is proces-ver baal opgemaakt. CENTRALE KAPSCHOOL BEEFT EEN EIGEN KRANT. Ten dienste van bet schoolleven. Onze stad is een schoolkrant rijk ge worden. Het is een orgaan van de Cen trale Kapschool en het draagt den toe- passelijken naam „Onze Kapschool". rfet derde nummer is er al van ver schenen en de heer J. Eelkema en de oudere en jongere leden van den „redactiestaf' hebben er slag van aan dit eenvoudige, gestencilde blaadje ge stalte te geven. De heer Bert C. Hel- bers vertelt op aardige wijze oker de Sint Janskerk, er staan lezenswaar dige stukjes in en voorts geeft het orgaan gelegenheid over het school leven zelf, dat anders niet naar buiten treedt, wat mede te deelen. Er wordt op deze manier belangstelling voor de school gewekt en als zoodanig bevor dert, overeenkomstig haar doel, deze schoolkrant den band tusschen leer ling, ouders en personeel der school OM HET TUINTJE OP TE KNAPPEN Van een grinthoop zoo opgeladen Een aannemer van een bouwwerk aan de Sophiastraat deed bij de politie aangifte, dat al eenige malen van den grintstapel een hoeveelheid verdwenen was. De politie ging eens kijken en daarbij viel het haar op, dat van een woning aan de Burgvlietkade zoowel de voor- alz de achtertuin er keurig uitzag en pas gevuld was met grint, dat er precies zoo uitzag als het ver dwenen grint. De bewoner werd in verhoor genomen en daarbij bekende hij het grint te hebben weggenomen om z'n tuintje op te knappen. elders werkt. De Kerkaraad der Ned. Hervormde Gemeente heeft, zooala ook eldera is geschied, een commissie benoemd voor Eet ver leen en van zooveel mogelijk hulp en bijstand aan gezinnen, waar van het hoofd elders is tewerk gesteld. De commissie bestaat uit de heeren ds. H. van Dijken G.zn., J. Bol J. Kap- tein en Alb. van Wijk. AU het noodig mocht blijken, stuur ik je naar Honoloeloe om de zaak op te helderen. Jim keek zijn chef met stralende oogen aan. Innerlijk had hij van het begin af de hoop gekoesterd, dat zijn onderzoek hem nog eens naar Hono loeloe zou brengen, maar hij had toch ook weer niet durven droomen, dat zijn vurigste wensch misschien al «B spoedig in vervulling zou gaan. Warner beduidde zijn jongsten re porter met een handgebaar, dat hij kon vertrekken. Jim verliet het go- bouw met vreugde In het hart. AJs speciale verslaggever naar Honoloe loe te mogen reizen, daar alle draden van deze sensationeele geschiedenis in zijn hand te Vëreenigen en boeiende artikelen daarover voor zijn blad te kunnen schrijven, welk een heerlijke vooruitzichten boden deze, thans bin nen zijn bereik gekomen mogelijk heden voor zijn journalistenhagtl Jim Fox wUt niet meer, hoe hij naar Greenvillage gekomen waa. Het begon reeds eenigszina te schemeren, toen hij eindelijk voor zijn woning stond. Onwillekeurig keek hij om hoog, naar de ramen der vertrekken van Gipsy Dott. Het „vogelnest" lag in diepe duiaternU. Gipsy sliep na tuurlijk al Voor de huisdeur stond haar kleine wagen. Jim verwonderde zich daar niet over. Gipsy liet haar auto vaak buiten staan, want het waa aen stille straat met weinig verkeer. Onwillekeurig gingen zij» gedachten weer terug naar het thee-uurtje en Bob Hunters vijfentwintigste huwe lijksaanzoek, dat ze met een jubileusi- tenisse» van gisteren verband houdt. Misschien miss Dott zelf? vroeg Bratt. Nee... maar wel iemand anders, die wij kennen, zei Fox veelbeteeke- need. Het nummer van den wagen ia 01314. Kun je er voor zorgen, dat het direct aan alle belanghebbende In stanties wordt doorgegeven? 't Zal gebeureo, Jim. -DstT kunnen we misschien over een paar uren al het doel van dezennachtelijken rit weten. Mogelijk ia 'het een volkomen onschuldig geval. Ik geloof niet, dat er In deze zaak iets onschuldigs is, antwoordde Jim met verbeten ongeduld en wierp meteen den hoorn op den haak. Met groote stappen liep hjj de ka mer op en neer. Zou hü bij Gipsy aankloppen en zien, of zij thuis was? Neen, dat ging niet. Daarmee moest hij fatsoens halve nog wel een paar uren wachten. Jim voelde zich nu weer volkomen frisch en hij waa overtuigd, dat hij dezen nacht geen oog dicht zou doen. Toen hij eindelijk desondanks besloot nog maar een poosje naar bed te gaan, sliep hij, tegen zijn verwach ting, bijna direct in. Alles, wat deze emotievolle dag aan gebeurtenissen had gebracht, spookte als een ver warde droom door zijn brein. Hij waa in Honoloeloe en liep door het huls van wijlen Frederik Willem Cranenburg. Hij doorzocht het ge heele gebouw en wist niet, wat hQ nu eigenlijk zocht. Ook kapitein Frank waa er en deze keek lachend toe, toen Irene Fancy eea wilde cancan danste. Gipsy zweefde voorbij en keek hem smeekend aan. Ze strekte haar ham- den naar hem uit en deze wareu ge boeid met het exotische halssnoer, Hjj probeerde haar van haar boeien te bevrijden, maar dat gelukte ham niet. Onrustig wierp Jim zich in zijn droom heen en weer. HOOFDSTUK 7 Het kleine huis in Greenvillage werd uitsluitend bewoond door onge huwde, jonge menschen, van wie da meesten zelf voor hun ontbijt zorgden. Gipsy Dott, Jim Fox, Irene Fancy en een Fransche kunstschilder, Briand genaamd, hadden dienaangaande ech ter met de huisbewaarster een bijzon dere Ageling getroffen. De vrouw be reidde voor dit kwartet den eer»tea dagelijkschen maaltijd, welke geser veerd werd in een gelijkvloers gelegm vertrek, welks glazen deuren toegang gaven tot den tuin. Bob Hunter zat bij dit ontbijt vaak mede aan, omdat hij maar zelden eea gelegenheid voorbij liet gaan om Gip sy Dott te ontmoeten. Jim verscheen meestal zeer onre gelmatig aan tafel hetgeen verband hield met zijn werkzaamheden. Dezea ochtend echter betrad hij als eerst* de tuinkamer. Hij kéék eens rond ia het leegt vertrek, wierp hen blik ia den herfstachtige» tuin en schonk zich vervolgen* een kop thee in, welken hg staande opdronk. Daarbij hield hij da deur voortdurend in het oog. Hoe zou die nachtelijke rit mat Gip sy's auto worden opgehelderd? ging het hem door het hoofd. Wie zal da volgende zijn, die hier binnen .komt? iWordt èjjrtjolpd) Ik heb je berichten zooevaa gele ien, Fox, zei hjj. Er zijn twee mo gelijkheden: de zaak, welke je wel ster groot hebt opgezet, is werkelijk aen sensatie voor ons blad en dan zou hat me een buitengewoon genoegen doen. dat juist Jij daartoe de kans kmeg, óf, het is een canard en in dat geval... De hoofdredacteur van de „Fan fare" maakte een gebaar.dat van alles kon bettekenen. V Het is een groote sensatie\ mr. Warner, zei Jim gedecideerd. —'Mag ik u nog iets ter nadere toelichting meedeeien? Wel graag. ja. Jlm vertelde, wat zich dien avond oog meer had afgespeeld en maakte dan hoofdredacteur deelgenoot van zij» conclusies. Warner hooide zwjj- pad toe. We aullea afwachten, hoe da zaak rich hier ht New York verder ontwik kelt, zei bh, toen Fox aan het eind waa van xtjh relaas. Naar mijn msning.Dgt de kern van da heels fe- dtWadema in Honoloeloe, Dat geloof ik ook.

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 3