i Merkes Ga niet in de rij staan! HUWELIJK Advertentiën Advertentiënsq Ss GOUDSCHE COURANT EERSTE BLAD *4* WOENSDAG 2 APRIL 19^1 ANDERE BLADEN MARKT 31 - GOUDA LOSSE NUMMERS Provinciale publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij. Of&cieele publicatie van liet Departement van Landbouw en Visscherij. De Distributie-ophaaldienst, Jan Luykenstr.32 haalt voor U de uit te reiken Melk- etl CacaokadTtetï Bemiddelingskantoor Vaartweg 147 to Hilversum HILVERSUM" diep leedwezen geven kennis vsn het over- te zijnen hnlze te 's-Oravenhsge vin onzen hooggeachten medefirmant In de Kunstaardewerkfabriek .Regina", OEOROE3 ANTOINE ALEXIS BARRAS, In den ouderdom van 82 jaren. Ir. O. F. VAN DER WANT. D. VAN DER WANT. Oouda, 3t Maart 1MI. De begrafenis heeft plaats Donderdag 3 April as. op het R.K. Kerkhof -.St. Bar bara" aan de Binckhorstlaan te 's-Oravenhage om circa 12 uur. O 1018 24 in worden zonder eenige prijsvorhooglno door onze ADVERTENTIE- AFDEEUNG geplaatst. Bij opgaven voor meer dere bladen is één tekst voldoende INZENDING verzocht AAN ONS .BUREAU P het zoover Is, denk er den aan, dat reedt Uw voorouders zei den .Market ringen brengen geluk*. Laat een Marken ring dut ook Uw verlo vingsring rijn. Alléén gratis gra veur steeds aanwezig. v/h Kipstraat Nieuwe Binnenweg 74 2208 52 van de 5 oenl, zijn dagelijks verkrijgbaar bij 0. BAKKER, Spoorstraat 1 E. BRUYNIKS Kon. Wilhelmlnaweg 215 N.V. P. J. ENDENBURO, Veerstal 18 1. DE OROOT. Wachtelstraat 43. A. HAMOEN, Bttrg. Martenssingel 98 De Kiosk. N. RIJS, Karnemelksloot J. SCHOUTEN, Vondelstraat. hoek Roemer Vlascherstraat SPOORBOEKH ANDEL, Station BOSKOOP Fa. D. C. v. d. WILLIK, Zijde no. 14 en bij de agentes in de omliggende gemeenten. De Provinciale Voedseleommistarissen voor Noord- en Zuid- Holland maken den in hun werkgebied wonenden belanghebbenden bekend met de navolgende bestuursbesluiten van de Nederland- sche Veehouderij-Centrale: BESTUURSBESLUIT Ne. 24. Het dagelijksch bestuMder Stichting Nederlandsohe Veehou- derycentrale, h3Pt BESLOTEN: a. «de voorwaarden, waarop leveringscontracten, bedoeld in artikel 1, lid 18 van het Varkensbesluit 1940 met de N.V.C." kunnen worden aangegaan, vaat te stellen alt in de hierbij gevoegde bjjlage is vermeld; b. de Landbouw-Crisis-Organisaties, elk voor de provincie, waar voor zij ia ingesteld^ te machtigen de onder a. bedoelde leverings contracten namens de Centrale aan te gaan en met inachtneming van d» voAHchriften door-de Directie der Centrale te geven al die werkzaamheden te verrichten, welke aan de levering van contractvarkens zijn verbonden. Dit besluit treedt in werking op 1 April 1941 en kan worden aangehaald als bestuursbesluit No. 24 (N.V.C. condities 'voor levering vin contractvarkens 1941). Voor het dagelijksch bestuur: w.g. P. J. 1TAN HAAREN, voorzitter. Behoorend bij het bestuursbesluit No. 24. N.V.C.-CONDITIES VOOR LEVERING VAN CONTRACTVARKENS 1941. Artikel 1. In deze leveringsvoorwaarden wordt verstaan onder: a. „de Centrale",: de Stichting Nederlandsche Veehouderycen- trale, gevestigd te 's-Gravenhage; b. „de contractant": de bij de Centrale aangesloten georgani seerde, die met de Centrale een koopovereenkomst aangaat, waarop deze voorwaarden van toepassing zijn; c. „de handelaar": de door de Centrale bij de levering van var kens ingeschakelde varkenshandelaar; d. „P.V.C.": de Provinciale Voedselcommissaris binnen wiens werkgebied de desbetreffende levering plaats he.eft. Artikel 2. Tenzij hiervan schriftelijk nadrukkelijk is afgeweken geschieden de aankoopen vaa varkens, aan de Centrale in een lateren termijn te leveren, alleen op schriftelijke overeenkomst, door de Centrale of vanwege de Centrale door de Landbouw-Crisis-Organisatie te sluiten. Door de enkele vermelding, dat de koop en levering plaats heeft op „algemeene voorwaarden voor het leveren van varkens" zuilen deze geacht worden in de koopovereenkomst in haar geheel t# zijn opgenomen, tenzij op eenig punt nadrukkelijk van deze voorwaarden is afgeweken. Artikel 3. Alle aankoopen zullen gesohieden tegen prijzen, vast te stellen door het Dagelijksch Bestuur der Ctntrale. Prijzen zullen tijdig worden bekend gemaakt in de Landbouw, en Handelsvakbladen. Artikel 4. Levering zal slechts mogen geschieden door tusschenkomdt van een handelaar. Als handelaar wordt beschouwd de bij de Centralé georganiseerde, die op voordracht van een, door de Centrale te benoemen Commissie, daartoe door de Centrale is aangewezen en die zich tegenover de Centrale verbonden heeff de bij deze vast gestelde leveringsvoorwaarden na te komen. Bij wijze van overgangsbepaling zullen als handelaar kunnen fungeeren alle thans georganiseerde varkenshandelaren, voor- zoover zij de hierboven bedoelde verklaring hebben onderteekend. De handelaar geniet een provisie van 114 welke voor rekening is van contractant. Hij heeft de verplichting van de diensten van de gebruikelijke tusschenpersonen gebruik te maken. Artikel 5. De handelaar, die door den contractant is aangewezen om namens hem een varken te leveren is mede aansprakelijk voor de juiste nakoming van deze leveringsvoorwaarden. x Artikel 6. Levering zal geschieden bij afroep door de Centrale op een door haar vast te stellen plaats en tijd, nadat de gecontracteerde varkens door den aangewezen handelaar aan den door den P.V.C. aange wezen ambtenaar schriftelijk ter levering zijn opgegeven, met gebruikmaking van daartoe door de Centralé beschikbaar te stellen kaarten. Indien varkens als nood- of spoedgeval worden geleverd zon der dat de hierboven bedoelde voorafgaande schriftelijke opgaven ter levering hebben plaatsgevonden, wordt behoudens het bepaalde in art. 10 lid 2 en 3 de daarvoor uit te betalen prijs met 2 cent per kg. verlaagd. De varkens dienen nuchter ta worden geleverd. Artikel 7. De varkens worde'n bij levering levend gewogen door of ten overstaan van een door of vanwege de Centrale aangewezen ambte naar dan wel van door de Centrale aan te wijzen erkende of beëedigde wegers. f By wijze van overgangsmaatregel zullen voorloopig als wegers worden aangewezen degenen, die een aanvrage tot erkenning als georganiseerd beëedigd weger hebben ingediend of aan de hand van overgelegde bewijsstukken kunnen aantoonen, dat zij door eene Rijks-, Provincie- of Gemeente-Instelling als beëedigd weger zijn aangesteld, mits zij reed al thans als zoodanig zijn ingeschakeld. De kosten van weging, marktgeld gn eventueel stalgeld komen voor rekening van contractant. Artikel 8. De geleverde varkens worden, ter keuze van de Centrale, uit-, betaald, hetzij naar levend gewicht hetzij naar geslacht gewicldJ Bij uitbetaling naar levend gewicht wordt op het vastgestelde ge wicht een korting van 2 kg. toegepast. Indien echter bij de levering mocht blijken, dat in strijd met het bepaalde in art. 6 het varken niet nuchter mocht worden geleverd, zal door den ambtenaar, bij de levering aanwezig,/ de tarra nader kunnen worden vastgesteld. Deze hoogere korting' moet op het wëegbriefje worden vermeld. 7 Artikel 9. Indien de uitbetaling plaats vindt naar geslacht gewicht, zal de vaststelling van het geslacht gewicht plaatsvinden uiterlijk op den dag, volgende op dien, waarop de varkens zijn afgenomen. Indien slachting op een lateren datum plaats vindt, zal de prijs met 2 cent per kg. worden verhoogd. Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht. Indien de varkens warm worden gewogen, wordt het koud gewicht berekend door het w$rm gewicht met 2 te verminderen. I Artikel 10. De te leveren varkens moeten zijn gezond en zonder eenige gebreken. -- Worden varkens geleverd, die, naar het oordeel der Centrale niet in goede conditie verkeeren, dan worden deze uitsluitend afgenomen voor risico van contractant. Wanneer varkens bedoeld in het vorige Hd vóór de slachting mochten doodgaan, of vóór of né de slachting geheel of gedeeltelijk worden afgekeurd, zoo komt de hieruit voortvloeiende schade voor rekening van contractant. De Centrale is gerechtigd de schade in mindering te brengen van hetgeen alsnog op eenigerlei wijze aan contractant verschul digd mocht zijn. Artikel 11. Indien door contractant ten genoege van de Centrale, is aange toond, dat wijziging van den leveringstermijn noodzakelijk mocht zijn, kan aan contractant hetzij uitstel van levering, hetzij ver vroegde levering worden toegestaan. Eene overeenkomst zal op verzoek van contractant, die een zijner oontractvarkens aan een vergunninghouder voor fokmateriaal ver koopt door de Centrale worden geannuleerd, indien door dezen vergunninghouder, hetzij een nieuw contract voor zijn oude zeug met de Centrale wordt aangegaan, hetzij aan hem, indien hij nog recht kan doen gelden op een vergunnig voor fokmateriaal, bedoeld in bestuursbesluit No. 28 op aanvrage een dergelijke vergunning wordt verleend. Hetzelfde zal ook gelden, indien een contractant, hetzij een oude fokzeug door een jonge fokzeug, uit eigen aanfok vervangt, hetzij hij voor een jonge fokzeug, indien hij nog recht kan doen gelden op een vergunning voor fokmateriaal, deze ver gunning op aanvrage verkrijgt. Artikel 13. Contractant la verplicht om, tegen aflevering van een reju het met de Centrale gealoten contract bij de levering in te dienen bij den door de Central* aangewezen ambtenaar. Artiekel 13. v Do betaling zal plaatsvinden door of nament de Central* binnen 14 (veertien) dagen na levering. Artikel 14. Contractant zal door het enkel verloop van de in het contract gestelde leveringsvoorwaarden geacht worden in verzuim ta zijn, zonder dat daartoe eenige in gebreke-sMling noodig zal zijn. BESTUURSBESLUIT No. 28. Het dagelijksch bestuur der Stichting Nederlandsche Veehouderij centrale, in aanmerking nemende het bepaalde in artikel 4 lid 2 en 4 van het Varkensbesluit 1944 HEEFT BESLOTEN: de richtlijnen en aanwijzingen voor het voorhanden en in voorraad hebben van varkens van meer dan 80 kg. te bepalen als volgt: Artikel 1. Onder vergunningen voor fokmateriaal worden verstaan: Vergunningen voor het voorhanden en in voorraad hebben van stamboekbeeren, fokzeugen, oude zeugen of zeugen, bedoeld- in artikel 4 lid -3. van het Varkensbesluit 1940 (voorzoover zij uit sluitend voor fokdoeleinden worden gebruikt), sterzeugen en daarmede door de Commissie van Toezicht op de Selectiemesteryen gelijkgestelde uitheemsche zeugen. Onder vergunningen voor huisslachting worden verstaan: Vergunningen voor het voorhanden en in voorraad hebben van varkens, bestemd om met inachtneming van dp bepalingen van het Huissiachtingsbesluit 1940 (varkens) in huisslachting te wor den geslacht* Artikel 2. Vergunningen voor fokmateriaal zullen slechts worden uitgereikt aan houders van varkens, die voldoen aan de bepalingen van artikel 3 van het Varkensbesluit 1940 en zulks voor varkens boven 60 kg., voorzoover zy deze voorhanden of in voorraad hebben én deze varkens voldoen aan de hieronder vastgestelde vereischten Een uitreiking van een vergunning voor fokmateriaal kan geschieden: a a. aan een houder van een stamboekbeer, indien door dezen een verklaring wordt overgelegd van een inspecteur van het stamboek, waarin de beer is opgenomen, dat aanhouding van den beer ge- wenscht is; b. aan een houder van sterzeugen, fokzeugen, oude zeugen en zeugen bedoeld in' artikel 4 lid 3 van het Varkensbesluit 1940, tot het aantak dat de varkenshouder in zijn bezit heeft, doch ten hoogste tot het aantal, waarop de betrokken varkenshouder op grond van zijn toewijzingen recht heeft of, indien deze nog niet mochten zyn uitgereikt, tot ten hoogste het aantal, waarop hij, naar het oordeel van de Landbouw-Crisis-Organisatie recht zou kunnen doen gelden. c. aan een. houder van jonge zeugen, die bestemd zijn om als fokzeug te worden verkocht, tot een aantal door de Landbouw- Crisis-Organisatie voor ieder geval afzonderlijk te bepalen, doch ten hoogste tot het aantal, dat deze houder naar het oordeel der L.C.O. gebruikelijk was voor verkoop als fokzeug aan te houden, mits dezè houder zich schriftelijk verbindt deze jonge fokzeugen slechts te verkoopen met inachtneming van voorschriften nader door of vanwege de Directie der Centrale vast te stellen. j, Artikel 3. 0 Een vergunning voor fokmateriaal zal moeten bevatten* naam, anders en organisatienummer van den. varkenshouder, voorts de vermelding van soort, oormerknummer, tatoueermerk en het stam boeknummer, voorzoover het varken in een stamboek is inge schreven. De vergunning blijft va'n kracht zoolang het varkgn, waarvoor de vergunning is uitgereikt kennelijk voor fokdoeleinden wordt gebruikt. Hieronder wordt niet alleen verstaan het tijdperk, gedu rende hetwelk de biggen bij het varken zijn, doch ook het tijdperk, dat het varken als oude zeug naar het oordeel van de Landbouw- Crisis-Organisatie tijdelijk ongedekt wordt gelaten. In het laatste geval zal de varkenshouder door de Landbouw-Crisis-Organisatie verplicht worden de zeug, binnen een door haar te bepalen termijn, te doen dekken en ten bewijze daarvan een dekbewijs onverwijld aan de Landbouw-Crisis-Organisatie over te leggen. Indien naar het oordeel van de Landbouw-Crisis-Organisatie het varken niet meer kennelijk voor fokdoeleinden wordt gebruikt, zal de vergunning voor het varken moéten worden ingetrokken. Artikel 4. De machtigingen, bedoeld in artikel 3 lid 2 van het Huissiach tingsbesluit 1940 (varkens) zullen niet worden verleend vóór I November 1941 behoudens aan instellingen, die liefdadige of andere onbaatzuchtige doeleinden nastreven. Artikel, 5. De vergunningen luiden op naam en zijn niet voor overdracht vatbaar. Artikel 6. De Directie der Centrale is bevoegd in door haar te bepalen gevallen ten .aanzien van het verieenen van vergunningen af te wijken van de te (tfzer zake geldende voorschriften. Dit besluit tramt in werking op 1 April 1941 en kan worden aangehaald als Bestuursbesluit no. 25 (Vergunning-stelsel varkens). Voor het dagelyksch bestuur: w.g. P. J. VAN HAAREN, Voorzitter. 1 BESTUURSBESLUIT No. 26. Het dagelijksch bestuur der Stichting Nederlandsche Veehouderij- centrgle, HEEFT BESLOTEN: tot nadere kennisgeving op de „N.V.C.-condities voor contract varkens 1941" slechts varkens aan te koopen van tenminste 95 kg. levend gewicht of tenminste 70 kg. geslacht en de prijzen voor deze varkens vast te stellen als volgt: L voor varkens met een levend gewicht van tenminste 95 kg. of een geslacht gewicht van tenminste 70 kg. (met uitzondering van beereri, borgen en oude zeugen) een prijs van 70 cent per kg. over het netto gewicht, indien zy naar levend gewicht worden uitbetaald en een prijs van 90, 89 en 88 cent per kg. netto geslacht gewicht, resp. voor de klasse A, B of C, indien deze varkens naar geslacht gewicht worden uitbetaald; II. voor varkens, waarvan bij levering mocht blijken, dat zy de onder I. bepaalde minimum gewichten niet hebben bereikt, een nader door of vanwege de Directie der Centrale te bepalen prijs op basis van de onder I. genoemde prijzen; III. voor oude zeugen, welke naar het oordeel van de Centrale als vetgemeste zeugen kunnen worden aangemerkt en welke alleen naar geslacht gewicht zullen worden uitbetaald, 88, 86 en 84 cent per kg. netto geslacht gewicht, resp. voor klasse A/, B of C; IV. voor beeren, borgen en andere zeugen, niet vallende onder de onder Hl. bedoelde, een door of vanwege de Directie der Centrale nader te bepalen prijs, op basis van de onder III. ge noemde prijzen. Dit besluit treedt in werking op 1 April 1941 en kan worden aangehaald als Bestuursbesluit No. 26. >4 Voor het dagelijksch bestuurr- w.g. P. J. VAN HAAREN, Voorzitter. 3610 582 LEVERING VAN VARKENS AAN DE NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJCENTRALE. V De Voedselcommissaris voor Zuid-Holland deelt den in zijn werkgebied wonenden varkenshouders het volgende mede: Alle houders van een varken boven 60 kg. dienen vóór 1 April a.s. by den Bureauhouder van hun district een aanvrage om een leveringscontract in te dienen. Voor de varkens, die na genoemden datum het gewicht van 60 kg. bereiken, dient alsdan, dus zoodra de varkens 60 kg. zijn, een leveringscontract te worden aangevraagd. Voorloopig worden geen vergunningen tot het in voorraad hou den van een varken boven 60 kg. voor latere huisslachting afge geven. Voor de varkens, welke thans reeds voor dit doel aanwezig mochten zijn, dient dus ook een leveringscontract te worden aangevraagd. Zoodra ten aanzien van de na 1 November a.s. te verrichten huisslachtingen nadere besluiten zijn genomen, 'zullen deze worden gepubliceerd en zal de mogelijkheid worden geopend in de gevallen, waarin dit redelijk is, voor ten varken waarvoor reeds een leve ringscontract was afgesloten, alsnog een vergunning tot het aan houden hiervan voor huisslachting af te geven en het contract te laten vervallen. Voorts wordt medegedeeld, dat voor fokmateriaal geen leverings contract behoeft te worden aangevraagd. Evenmin behoeft dit te gebeuren voor de varkens, welke thans reeds voor levering aan den zaakvoerder der Nederlandsche Veehouderijcentrale zijn aan geboden of voor 1 April ter directe levering worden aangeboden. Voortaan zullen de varkena slechts door de 'door d* Centrale erkende varkenshandelaren aan de Central* mogen worden aan geboden. Dit houdt dus in, dat ook de varkena, welk* op grond van de afgesloten „oude" mestcontraotea zijn te leveren/ via een handelaar moeten worden geleverd en in afwijking van het bepaalde in het contract dus biet meer aan de zaakvoerders moeten worden opge geven, maar aan den erkenden handelaar of P.B.H. De voor né 12 April a.s. ingevolge oude mestoontracten te leveren varkens aan den handelaar te betalen provMe, zal door de Centrale worden vergoed, 9611 90 rBUZEN VOOR GERXPQRTEKHDE VARKENS. Het dagelijksch bestuur der Stichting Nederlandsche Veehouderr- centrale, brengt ter kennis, dat het HEEFT BESLOTEN: de Mn artikelHl van het Mes (contract Varkens, laatste alinea bedoelde „dienovereenkomstige priie per k|. levend gewicht" te bepalen op ƒ0,70, terwijl het totale levend gewicht verminden! wordt met een-aftrek voor tarra van tenminste 2kg., met dien verstande, dat, indien bij ontvangst blijkt, dat een hoogere tar- reenng noodig is, deze tarra voor ieder geval afzonderlijk door of vanwege de Nederlandsche Veehouderijcentral* zal worden toegepast. Dit besluit treedt in werking met ingang van 12 Maart 1941. 3612 26 VERVOERVERBOB VAN GRAAN8TROO. De' Voedselcommissaris voor Zuid-Holland maakt bekend dat van het vervoerverbod van geperst stroo, zooals dit sinds 18 Maart geldende is ontheffing kan worden verleend door het afgeven van vervoerbewijzen. Het vervoer van ongeperst stroo alsmede van erwten- en boonenstroo- 4* vrij. .Voob het-jtfgeven van -vervoer- - bewijzen ia in Zuid-Holland de. volgende regeling getroffen De vervoerbewijzen worden b(j den Plaatseiyken Bureauhouder van den Provincialen Voedselcommissaris, waaronder men ressor teert, aangevraagd door den verkooper van het stroo.. Is de var- kooper een handelaar, die uit voorraad, aflevert aan veehouders, dan kan hem onder bepaalde omstandigheden een bloc vervoer bewijzen worden verstrekt. Hij mag deze vervoerbewijzen alleen gebruiken voor afleveringen uit eigen voorraad. Voor aankoopen van stroo, ter aanvulling van zijn voorraad mogen deze vervoerbewijzen niet gebezigd worden. Is de verkooper een groothandelaar, dan zal oojc hem veelal een bloc vervoeébewijzen verstrekt kunnen worden, zoodat ook deze met voor elKVafzonderlijk geval een apart vervoerbewijs behoeft aan te vragen. Betreft het evenwel verkoopen door telers of handelaren, die wegens bepaalde redenen niet voor het verstrekken van een bloo vervoerbewijzen in aanmerking komen, dan dient voor elk vervoer van geperst stroo bij den Plaatselijken Bureauhouder een vervoer bewijs te worden aangevraagd. Men gelieve van bovenstaande goede nota te nemen. Onder alle omstandigheden zorgt de verkooper voor het vervoer bewijs. 3613 58 AFLEVERING VAN EIEREN DOOR PLUIMVEEHOUDERS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden. Reeds eerder is bekend gemaakt, dat krachtens de getroffen regeling de pluimveehouders verplicht zijn alle voor verkoop bestemde eieren af te leveren aan door de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen erkende verzamelaars. Verder is gepubliceerd, dat onder de huidige omstandigheden in het algemeen alleen dan voeder beschikbaar kan worden gesteld, wanneer de pluimveehouder minstens een bepaald-aantal eieren, per kip of per eend, waarvoor krachtvoeder is Verstrekt, aan deze verzamelaars heeft afgeleverd en dat het verbodeh is eieren te vér- koopen of zonder bon te koopen. Te beginnen met de periode, welke aanvangt op 28 April a.s. kun nen alleen'die pluimveehouders voor een voedertoewijzing in aanmerking komen, die aan de volgende voorwaarden hebben voldaan: 1. In het tijdvak van 3 Februari tot 31 Maart 1941 moeten zy minstens 20 eieren per kip of 40 eieren per eend, waarvoor voeder is yerstrekt, aan de bedoelde eierenverzamelaars hebben afgeleverd. De hiervoor van de verzamelaars ontvangen of nog te. ontvangen ontvangstbewijzen moeten gelijktijdig feet de eerstvolgende regis- tratiekaaren vóór 16 April a.s. bij den plaatsjelijken bureauhouder worden ingeleverd. 2. Alle op 31 Maart 1941 nog niet vervallenNbonnen van de serie 75 t/m. 100 van de algemeene distributiekaart voor alle gezins leden bij den plaalseiijken distribuüedienst/ hebben ingeleverd. De hiervoor door den disiribuiiedienst afgegeven ontvangst bewijzen moeten uiterlijk vóór 16 April a.s. by den piaatselysen bureauhouder zijn ingediend of indien tot dusverre voeder werd betrokken op een winkeilijst Via den betreffenden winkelier bjj de sectie bijzondere diergroepen van het Rijksbureau V.V.O. te Apeldoorn. Voorts is bepaald, dat in de periode van 31 Maart tot 26 Mei 1941 (8 weken) minstens 32 eieren per kip of 40 eieren per eend, waarvoor voeder wordt verstrekt, aan de erkende verzamelaari moeten worden afgeleverd, met dien verstande, dat het in deze periode minimum aantal te leveren eieren wordt verminderd met een aantal overeenkomende met de in deze periode geldig verklaar de eierbons van de serie 76 t/m. 100 van de algemeene distributie kaart van alle gezinsleden. 3609 96 DISTRIBUTIE VAN EIEREN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij brengt het volgende ter kennis van grossiers en detail listen, welke handel drijven in eieren. Gedurende'het tijdvak van Donderdag 3 April tot en met Don derdag 10 April as. kunnen detaillisten en grossiers onafhan kelijk van het codenummer, dat wil dus zeggen met terzijdestelling an de verplichte inleveringsdagen dagelijksde opplakvellen met distributiebonnen voor eieren by den plaatselijken distributie- dienst inwisselen ter verkrijging van-een toewijzing voor eieren. Deze faciliteit, welke uitsluitend gedurende genoemd tijdvak geldt, houdt verband met het feit, dat gedurende de week, voorafgaand aan de Paaschdagen, twee bonnen ter verkrijging van eieren zullen worden aangewezen. Den betrokken winkeliers wordt dan ook aangeraden van bedoelde faciliteit gebruik te maken, opdat zij in de week voor Paschen aan de vergroote aanvraag van hun klanten kunnen voldoen. Vanzelfsprekend is het daarvoor niet noodzakelijk, dat zij van 3 tot en met 10 April ieder en dag de door hen ontvangen bonnen gaan inleveren. Ter vermijding van misverstand wordt opgemerkt, dat het niet de bedoeling is, dat ook op Zaterdag 5 April as. gelegenheid tot inwisselen wordt geboden. 3624 M voor 15 cents per gezin, omzetbelasting inbegrepen. G 1029 16 Dames en Heeren, die een gelukkig harmonisch huwelijk wensen en ts sluiten en hiermede in hun omgeving niet kunnen slagen, schrijven vol vertrouwen Mar het w Telefoon 7091 Ons kantoor heeft zeer vela goede en beschaafde relatief in alle kringen. Heeren xonder positie of Inkomen verieenen wij onze bemiddeling niet U kunt verzekerd lijn van de strikste geheimhouding, want dit ls voor ons ton oorezaak. Schrijft U ooi uw wonschea en wij stellen ons geheel met alle krachten voor U beschikbaar. Alle inlichtingen kunt O kosteloos fat blanco souvert ontvangen. Postzegel s.v.p, voor antwoord insluiten. 9j4 60

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 8