tweede blad SPORT PLAATSELIJK NIEUW? Goudsche Courant "KfttRKTBERICHTEII G. S. V. verspeelt een punt, maar krijgt toch een grooter voorsprong. G. S. V.-V. V. L. V. 2-2. c.v.s. n Verrassingen in de Onderafdeeling. Steeds Volharden- Olympia 1-4. Gouderak-D, O. N. K. 3-1 MAANDAG 28 APRIL l Bodegraven. Boskoop. Nieuwerkerk a. d. IJssel. Reeuwü'k. Schoonhoven. Ieder die op de boogt* wil blijven, leest d* Goudsche Courant- ALLEEN DB BEIDE OLYMFIA- ELFTALLEN WINNEN Eerste van Gouda 3 De ze« ^redotryden leverdén zes punten op/zoodat met de twee over- winningep twee gelijke spelen en twee nederlagen net de kwalificatie vol doende ia behaald. De overwinningen kwamen van Olympia-zyde- Het eerste herstelde zich secuur met een goede 4—1 in den uitwedstrijd tegen Steeds Volharden en het tweede stelde zich definitief in het bezit van de eervolle tweede plaats dor met een regelmatige zege op Xerxes 4 het seizoen te besluiten. In Olympia's afdeeling werd V.F.C. kam pioen. Tot de elftallen van de gelijke spelen behoorde allereerst G.S.V., op welks veld V.V.L.V. keurig weerstand bood. Zoo groot is de Goudsche voorsprong, dat het punt er wel af kan. Bovendien gaat allés weer zeer voor den wind, want Archipel verloor weer en dit be- teekent, dat de groen-witten uit de vijf nog te spelen wedstrijden vier punten noodig hebben om het kampioenschap te behalen. Hun positie is de laatste weken zoo sterk geworden, dat de be slissing alleen nog een kwestie van tijd is. Een verdeeling bereikte verder O.N.A. 3 op eigen grond tegen Schoon hoven 2 en al was 'n overwinning wel- komer geweest, omdat dit een veilige positie zou hebben beteekent;" in elk geval behoudt het O.N.A.-team zijn voorsprong van twee punten op de hekkensluitcnde Schoonhovenaren. Dicht in de buurt blijft G.S.V. 2 en zoo is het een spannende eindspurt om de laatste plaats te ontloopen. Een nederlaag leden D.O.N.K. en Gouda 3. Die van D.O.N.K. uitspelend tegen het leidende Gouderak was vol komen regelmatig. Ook Haastrecht was weer aan de winnende hand en zoo zitten Gouderakkers en Haastrech tenaren hun wel zeer spannende race voort. De verliespunt van de kampioen Gouda 3 was de eerste nederlaag in dit seizoen. Sparta 4 komt de eer toe, dat het den leiders het halt heeft toe geroepen. De standen zijn nu: 2e klasse B Overmaas 15 12 0 3 24 4420 U.V.S. 17 11 2 4 24 51-425 Vriendschaar 18 11 1 6 23 45—34 Excelsior 14 6 4 4 Ifi 36—20 S.V.V. 15 7 3 5 17 29—24 O.D.S. 15 5 4 6 14 29—37 Fluks 17 5 5 7 15 26—32 Gouda 15 3 3 9 9 28—41 V.D.L. 15 4 0 U 8 31—53 -Hollandiaan 13 1 2 10 4 26—34 *fcr. de a iiljk helft ^Blymp weerskanten gemakkelijk opnam. Vooral de thuisclub, die vier invallers telde, bracht er weinig van terecht Van verband in de ploeg was geen sprake. Olympia, die Mallen en Hooi- biaijer miste, deed het wel beier, hoe wel toch de meesten van het team be neden hun vorm .speelden en slechts Wepeter, Duys en invaller A. de Jong op een goeden wedstrijd kunnen terug zien. De roöd-zwarten waren ver de meerderen. Bijna onafgebroken waren zij in den aanval, maar de afwerking aanvallen, liet vooral in de eer helft veel te wenschen over. pia neemt al spoedig het spel in handen. De halflinie Stuwt de voor- hoeed steeds Weer op. Herhaaldelijk zwermen de Goudsche voorwaartse» - voor het Rotterdamscbe doel, maar doelpunten blijven geruimen tijd uit Na 25 minuten slaagt Breeman er in, via een der Steeds Volhardenverde digers, de score te openen (01). Hierna probeert ook de thuisclub het; doch haar aanvalssper is van een zoo- danigen aard, dat de Goudsche defen sie, hoewel niet bijster op dreef, niet in moeilijkheden geraakt. In de tweede helft heeft Olympia, in weerwil van het nadeel' van den wind, weer het beste van het speLFraaie voorzetten van de Jong doen vaak ge vaarlijke situaties voor het Rotterdam- sche doel ontstaan. Na tien minuten benut van Zutphen er een van, 02. Nu gaat het eensklaps vlotten in den Goudschen aanval; korten tijd later vergroot de Jong met een keurig doel punt uit een voorzet van Breeman den voorsprong 03. Even later treft de zelfde speler, uiteen pass van Van Zutphen, nogmaals de roos, 0—4. Steeds Volharden komt, doordat gasten het blijkbaar .welletjes vinden, wat meer aan bod. Twaalf minuten voor het einde scoort de midvoor tegen, 14. Kort daarop raakt Hagendijk gebles seerd, hij verlaat het veld en Olympia speelt de rest van den tijd met tien man. Gedoelpunt wordt er niet meer. V.F.C. Alphen Woerden Fortuna D.H.S. Olympia D.C.V. O.NA. Het Noorden 17 Pechvogels 16 St. Volh. O.V.V. 3e klases C 19 16 2 1 13 10 7 9 9 8 7 5 3 1 0 20 17 14 18 19 18 18 15 15 34 29 22 17 21 21 19 17 12 7 6 1 69—27 79—31 50—34 35—23 42—33 47—48 40—41 51—45 29—60 20—56 14—40 17—55 G.S.V. Archipel Tey fingen Rouwkoop— V.O.G.E.Un Wilhelmu^ Lisse L.D.W5. V.V.L.V. Texas 4e klasse A 17 13 2 2 11 11 9 20 19 20 20 22 10 17 19 18 Gr. Willem n 20 T.O.N.A. 15 52—20 74—33 66—49 61—33 54—56 67—58 61—55 59—53 66—54 43—63 8 48—112 0* 26—91 Gouderak Haastrecht D.O.N.K. Ammerstol M.S.V. Moordrecht Bodegraven Waddinxv. Oudewater 4e klasse C 13 13 14 13 12 13 13 12 11 23 22 14 13 11 10 8 7 6 H.V.V. II Goude II H B S. III Schev. II A D O. IV V.U.C. III D.H.C. III B.E.C. II Res. 2e klasse A 16 13 3 0 29 n„3 15 16 15 13 16 16 14 15 1 4 6 6 9 9 12 14 B.M.T. II OJ4.A. II V.U.C. IV R.V.C. II V.l.O.S. II H.V.V. III H.B.S. IV Quick III Laakkw. Ill Celeritas II Res. 3e klasse B Gouda UI Olympia II Sparta IV Xerxes IV Martinit II O.N.A. in G.S.V. II Scboonh. II Res. 3e klasse C 13 14 12 12 14 12 11 12 24 21 16 9 10 7 6 5' 55—16 57—25 39—36 30—35 4445 29—34 41—49 19—34 20—60 72—15 50—17 53—39 41—39 28—31 27—44 38—52 20—53 25—64 69—37 70—44 59—43 67—57 52—51 41—50 46—51 36—56 41—57 40—75 76—19 51—33 49-32 37—39 32-52 27—50 17—32 16-42 G.S.V. HIELD H.ET SPEL TE KORT Dat de thuisclub er niet in geslaagd is deze ontmoeting te winnen, is in hoofdzaak aan haar te korte aanvals- spel te wijten. Het Goudsche binnen- trio combineerde er vaak lustig op los, maar betrok de buitenspelers te weinig in het spel. De middenlinie beging de fout den bal steeds den binnenspelers toe te spelen, inplaats van de vleugels met verre trappen aan het werk te zetten. V.V.L.V. had dit spoedig door, en trok haar halflinie eenigzins terug. Daardoor liepen de meeste .Goudsche aanvallen op niets uit. De keeren, dat G.StV. erin slaagde door den verdedi gingsmuur heen te breken, vond zij op haar weg den keeper, die ontelbare schoten gestopt en zijn club voor een nederlaag behoed heeft. De gasten bepaalden zich bij hun verdedigend spel tot snelle uitvallen, die steeds dfeor de vleugelspelers geleid werden en voortdurend gevaar beteekenden. Na een kort Goudsch overwicht trek ken de gasten er snel tusschen uit, de uitloopende keeper Brem wordt- gepas seerd, maar De Riet trapt op de doel lijn het leder weg. Direct daarop wordt de Goudsche veste weer bedreigd, maar nu bezweert Brem het gevaar. Dan is het woord weer aan de thuisclub. Han dig combineerend trekken de groen- witten ten aanval. Het voorhoedespel wordt echter te kort gehouden, waar van de V.V.L.V.-backs dankbaar ge bruik maken om in te grijpen. Tot tweemaal toe schiet Starreveld uit voorzetten van Nuvelstein in, maar de keeper redt. G.S.V. blijft in het offen sief. Verscheidene goede schoten wor den gelest, welke de doelman fraai keert. Dan krijgt G.S.V. een hoekschop te nemen. Nuvelstein plaatst goed voor het doel en de toeloopende Star reveld kopt onhoudbaar in (1—0). Di rect daarop kan keeper Brem door op de doelljjn weg te trappen een doel punt voorkomen. V.V.L.V. neemt het initiatief over. Een goedopgezette aan val volgt. In de verdediging trapt men over den bal heen en de linksbuiten der gasten scoort met een hard laag schot (11). De thuisclub beantwoordt dit doelpunt met eenige vinnige aan vallen. Het voorhoedespel is echter te doorzichtig, de aanvallers nemen te veel een afwachtende houding aan, het verrassende element ontbreekt. In de tweede speelhelft neemt de thuisclub het spel weer in handen, Een snelle doorbraak levert echter den be zoekers, succes op. De V.V.L.V.-mid- voor passeert de Goydsehe defensie en deponeert het leder achter keeper Brem (12). Hierdoor aangemoedigd zijn de gasten eenigen tijd in de meerderheid. Dan krijgt Nuvelstein het leder toege speeld, maar hij wordt op ongeoorloof de wijze gan gevallen. Een strafschop is hiervan het gevolg, welken spil Van Harten in een doelpunt omzet (22). Even later kruipt G.S.V. door het oog van de naald. Als de Goudsche backs wegens vermeend buitenspel blijven staan, komt de midvoor alléén, voor keeper Brem, doch deze slaagt erin uitloopend den bal te retourneeren. G.S.V. heeft verder het beste van het spel, maar de Voorschoter verdediging weert zich uitstekend. Een hard schot van Lakerveld weet de keeper uitval lend fraai weg te werken. Hoe de gast- heeren ook zwoegen, zij slagen er niet in hun veldmeerderheid in een doel punt uit te drukken. len goed op, doch werkte ze slecht af. Bij Gouderak blonk de verdediging uit terwijl de aanval zeer gevaarlijk - Onmiddellijk ne den aftrap, trekt Gouderak er tusschen uit. Snelleman wordt gepasseerd, maar H. Bakker trapt den bal van de lijn. Dan gaat D.O. NiK. er vandoor, De Baer lost een ko gel, dien keeper Baas -stopt. -Het/Spel gaat geruimen tijd goed gelijk, op, met wisselende kansen. Snelleman redt ver scheidene malen zeer verdienstelijk Een hard schot van DuyVendijk stompt Snelleman weg. Nu probeert D.O.N.K, het weer eens. Een schuiver van De Jong wordt corner gewerkt. Gouderak neemt dan den bal mee. Handig zet de rechtsbuiten voor, Duyvendijk vangt het leder op en met een zeer hard schot scoort hij ,(10). Dadelijk na den aftrap breekt Gouderak weer door en nu is het rechtsbinnen, die doel punt (2—0). Dan werkt D.O:N.K. zich los en onderneemt enkele aanvallen, die slecht werden afgewerkt. Verschil lende schoten gaan over of naast. Na de hervatting is het eerst de beurt aan de gasten. De Jong schiet echter hard tegen een Gouderakspeler aan Dan neemt Gouderak het spel geheel in handen. De voorhoede stuit echter steeds op de goed verdedigende Goud sche achterhoede. Snelleman weert zich onder de lat uitstekend. Dan breekt D.O.N.K. door. Sevenhoven plaats den bal voor den doelmond, de Boer vangt het leder op, maar komt ongelukkig te vallen, waardoor hij het veld moet verlaten. Ondanks de groote veldmeerderheid komen de gasten niét door de prachtig spgjende verdediging van D.O.N.K. heen. Aanval op aanval wordt ondernomen. Bij een der pogin gen schiet de rechtsbuiten hard tegen een Goudschen verdediger op, waarbij de bal met de hand wordt bewerkt. Uit den strafschop vergroot de mid voor den voorsprong (3—0). Bij een on- verwachten aanval van/D.O.N.K. krijgt de invaller-midvoor J. Bakker den bal te pakken. Hij passeert enkele spelers en geeft den doelverdediger ^een kans. (31). Dan is de beurt weer aan Gou derak, maar de voorhoede krijgt ver der geen kans. h PRETENDENTEN MOERCAPELLE EN STOLWIJK VERLIEZEN BEIDE winstpunten in mindering. GOUDSCHE ELFTAL WAS HET MINST SLECHTE. Deze ontmoeting droeg sterk het kenmerk van een wedstrijd aan het eind van een competitie, als er voor to ploegen weinig belang meer bij is. H*t waa een wedstrijd die weinig om "•4 Hff had en waarbij men het aan STERK OVERWICHT VAN DE THUISCLUB Na een spannenden strijd is het de thuisclub gelukt ,de sterk gehavende D.O.N.K.-ploeg te kloppen. De bezoe kers telden niet minder dan vijl inval lers. Den geheelen wedstrijd heeft de voorhoede van Gouderak sterken druk uitgeoefend op de Goudsche verdedi ging, Deze echter verdedigde prachtig. Mede hierdoor is de Gouderak-over winning tot 31 beperkt gebleven. De groote fout in de D.O.N.K.-ploeg was, dat de middenlinie haar aanvallende taak te veel verwaarloosde. De voor hoede van de gasten zette de aanval- Moercapelle II kampioen. De uitslagen van de bondag voor de Onderafdeeling Gouda van den Neder- landschen Voetbalbond gespeelde wed strijden luiden als volgt: le klasse: D.O.N.K. IIO N A. IV 2—5. Bergambacht IGouderak II 22 Nieuwerkerk I—Stolwijk I 2—1 Groeneweg IMoercapelle I 32 Overgangsklasse: Haastrecht IIMoordrecht IX 2—1 2e klasse A: Gouda V—O.N.A. V-2—1 D.O.N.K. III—Waddinxveen 2—0 R.V.C. IOverschotje I, 10 V.E.P. I—U.N.I.O. I 1—2 2e klasse B: Woerden III—G.S.V. IV 1—3 Ammerst. S.V. 11Olympia IV 1—2 3e klasse A: R.V.C. II—E S T O. I, 0—12 Overschotje IIBodegraven II 0—3 D.R.D. II—D.O.N.K. V 9—1 Moordrecht III—Olympia V 22 3e klasse B: E.S.T.O. IIZwervers III 3—0 Gouderak IIIMoercapelle 09 3e klasse C: Groot-Ammers IIHaastrecht III 11—0 Lekkerkerk IVAmmerst. S.V. III Ammerst niet opgek. U.N.I.O. IIOudewater II uitgest. Schoonhoven III—V.E.P. III 1—1 Dat is een Zondag met deining in de eerste klasse geweest. De groote ver rassingen waren, dat het leidend twee tal door staartelftallen geklopt werden. Moercapelle kwam bij Groeneweg van een koude kermis en Stolwijk werd in Nieuwerkerk getroefd. Daar beide runners up verloren, blijft de situatie aan de spit onveranderd, onverminderd duurt de spanning tusschen het twee tal voort. Voor het derde Staande Bergambacht was het een strop, dat het bij de onverwachte nederlagen van de pretendenten thuis tegen Gouderak II niet verder kwam dan een gelijk spel, waardoor zij wel iets inliep, maar toch nog drie punten achter is. Met hun kranige prestaties hebben Groeneweg en Nieuwerkerk hun positie aanmerke lijk verbeterd ep te meer daar 2ij zelf van O.N.A. IV verloren, is de positie van de ottderaanstaande DON.K.- reserves verslechterd, O.N.A. IV en Nieuwerkerk zijn nu met vier winst punten meer aardig uit het gedrang, terwijl Groeneweg een voorsprong van twee punten op D.O.N.K. II heeft ge kregen, In de Overgangsklasse heeft Haas trecht II zich in "eüigheid gebracht met een zege op het hekker,sluitende Moordrecht II, dat nu nog maar één wedstrijd heeft tegen het in' puntental gelijkstaande D.R.D. twee. Door een zege in den uitwedstrijd te gen V.E.P., stellig een goedé verrich ting, kwam U.N.I.O. in de 2e klasse A op de tweede plaats terug. Het is het eenige eltfi-, dat i ig met he* leidend» Worden II kan geiijk konen, docr. groot is de kans niet, daaT Weoïderi int twee wedstrijden slech-s één pun» noodig heeft om kampioen te worden Onderaan leed Waddinxveen II de twaalfde nederlaag. In 2B bleef de spanning er in. Olympia IV handhaafde haar preten ties met een verdienstelijke zege in AmmerstoL G.S.V. IV won verrassend in Woerden en verliet daardoor de laatste plaats, waarop nu Stolwijk n weer staat. G.S.V. IV en Woerden Hl blijven echter in de buurt. Gedecideerd won nummer één E.S.T.O, in de 3e klasse A, met een 120 versterkte het zijn positie. In B viel de beslissing, Moercapelle II be haalde met een overtuigende 90 in Goudcrgk het kampioenschap. .De Moercapellenaren hebben zfch met acht overwinningen zonder een enkel verliespint veruit de meerderen ge-é toond, wat ook uit de 78 doelpunten een gemiddelde van bijna tien per wedstrijd en slechts drié tegen blijkt Al eenige seizoen is Moercapelle kampioenscandidaat geweest en aldus is de promotie naar de tweede klasse bereikt. In 3C schoot men niet op, daar beide belangrijke wedstrijden niet doorgingen. In Lekkerkerk was' de oorzaak, dat Ammerstol III opkwam, waardoor dit elftal zijn kwy't raakte. Nummer laatst Groot- Ammers II- had met een 11—0 op Haastrecht II een formidabel succes, waardoor het de onderste plaats aan het Haastreehtsche team overdeed. Daarentegen- werden de hekkenslui ters A en B D.O.N.K. V en Groene weg U vaste laatst, daar het hier de naaste buren waren, die wonnen. HOCKEY. GELIJK SPEL VAN G. M. H. C. Een mixed-elftai van de Goudsche Mixed Hockeyclub heeft gisteren te Utrecht een vriendschappelijk»»! wed strijd gespeeld tégen de Kemphanen Na een geanimeerde partij was de uitslag 22. HANDBAL. VHtES-ELFTALLEN TEGEN ZWALUWEN. BEKRONING NIEUWE ROOS kla.ee in de* ve Op het O. N. A.-terréin heeft gisteren Vires et Cejeriths met twee eifallen egen Zwaluwen hit Rotterdam gehand baM. De wedstrijd tusséhen de eerste elftallen eindigdeHn.,4—4 en in de ont moeting tusschen de reserves won Vires met 2—1. VERKOOPING VAN WOONHUIZEN. Ten overstaan'van notaris B. D. Krü. sémann werd een openbare verkooping gehouden van een perceel ié de Ko ningstraat en twee perceelen in de Mauritsstraat. Perceel I, bewoond door den heer G. J. Roodenburg, werd voor 4950,toegewezen aan den Jieer A. v. d. Berg te Nieuwerbrug. Perceel II, een boven- en benedenhuis bewoond door de heeren S. en J. Karman, werd toegewezen aan den heer J. v. Osna- bruggen te Harmeien voor ƒ5100. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmus Theodorus, z. v. A. Vermeij en A. Th. Roos; Frederi- cus Gerardus Maria, z. v. F. M. Veer- woerd en F. J. Stolwijk; Aaldert Wil lem, z. v. R. Pit en J, Kristelijn; Floris en Hendricus, zns, v. L. Schrijver en W, G. Meijer; Jacobus, z. v. A. Leupen en H. Groeneveld, Ondertrouwd: P. N. v. d. Haak, 32 j en C. M. Driehuis, 30 j.; W. Overes, 26 j. en J. M. Kraan, 27 j. Getrouwd: A. J. Disseldorp, 25 j. en W. J. v. d. Voorn, 20 j.; C. Verbree, 31 j. en M. v. Maurik, 26 j. Overleden: Johanna Oskam, 52 j.; Antoon v. Duuren, 28 j. LOOP DER BEVOLKING. Gevestigd: M. v. Dam v. Schoonho ven; P. v. Egmond v. Apeldoorn; J. Verbree, van Amsterdam; G. P. Dom burg, van Amsterdam; J. v. Wensveen, van Zwammerdam; P. Heiistra en ge zin, van Woerden. Vertrokken: H. Schoo en gezin naar Woerden; P. Straver naar Leiden; E. Jansen naar Leiden V» WINTERHULP NEDERLAND. De lijsten-coilecte voor Winterhulp Nederland heeft hier opgebracht 379.69. VERKOOPING VAN WOONHUIZEN. Ten overstaan van notaris B. D. Krü, semann werd een openbare verkooping gehopden van een perceel in de Ko ningstraat en twee perceelen in de Mauritsstraat. Perceel I bewoond door den heer G. J. Roodenburg werd voor '4950.toegewezen aan den heer A. d. Berg te Nieuwerbrug. Perceel II een boven- en benedenhuis, bewoond door de herren S. en J. Karman, werd toegewezen aan den heer J. v.Osna bruggen te Harmeien voor ƒ5100. GA2PRIJZEN ONVERANDERD Geen verhaal van omzetbelasting B. en W. deelen den raad mede, dat voor het 2e kwartaal 1941 de gasprij zen blijven gehandhaafd op die voor het le kwartaal. Voorts deelen zij mede dat de wegens omzetbelasting verschul digde bedragen voor het gas, water en electriciteitsbedrijf voor 1941 ongeveer zullen badragen 1000, 140 en 200. Het ligt voorshands niet in de bedoe ling in verband met deze belasting de prijzen voor de afnemers te verhoogen. Geen commissie van bijstand noodzakelijk geacht. Naar aanleiding van het door de raad genomen besluit, tot het instelHn van een commissie van "bijstand voor de gernaÉrfebedrijven,- deelen B. en W. m^Kat zij tot de slotsom zijn gekonSJplat de instelling voor een commRié van bijstand in het beheer der gemeente-bedrijven door het ge meentebelang niet wordt gevorderd. VASTE SLUITINGSOCHTEND VOOR - SLAGERIJEN Op Maandag tot 1 uur De Slagervereeniging „Boskoop en omstreken" heeft een adres aan den raad gericht, waarin zij verzoekt tot vaststelling van een verordening tot verplichte sluiting van slagerswinkels op Maandagmorgen vóór 13 uur. B. en W. stellen den raad voor aan het ver zoek te voldoen. B. en W. zijn bevoegd in bijzondere' gevallen ontheffing te verleen en. GEVONDEN VOORWERPEN G e vonden: portemonnaie met eenig geld, hóeveelheid postzegels, manebesterbroek, regenkapje, vulpen, 'damesarmbandhorloge en heerenpor- tëmonnaie. Inlichtingen politiebureau. Certificaat eerste De rozen commissie van de7 vereen! ging „Boom- en Plantenbeurs", heeft na keuring in getrokken toestand een certificaat le klas toegekend aan een nieuwe Zaalingroos van de firma K, Wezelenburg en Zoon, te Hazerswoude. Bij keuring over vel»i werd deze roos vorig jaar bekroond met een certifi caat van Verdienste. Bij forceering vormt de roos een goe de struik bij rijken bloei, bloembladen eenigszins pijpvormig, kleur helder roze, welriekend. WERK AAN TROTTOIRS B. en W. hebben de goedkeuring ge vraagd aan den Rijksdienst voor de werkverruiming om bij wijze van werk "verruiming diversè werkzaamheden aan trottoirs te verrichten. De kosten worden geraamd op ƒ1565, aan mate rialen en 3032 aan arbei<isloonen. WIELRIJDER AANGEREDEN DOOR ELECTRISCHEN .TREIN. Bfi ongeluk op on bewaakten overweg aan Ouderkerksehelaan ernstig gewond. Zaterdagmiddag half vijf is de 35-ja- rige heer J. P. Bodegom uit Rotterdam, komende per rijwiel van de buurtschap Ver-Hitland, bij het passeeren van den onbewaakten overweg in de Ouder- kerksche laan onder deze gemeente, door den passeerervden electrischen trein van 16.25" van Rotterdam naar Gouda, gegrepen. De wielrijder kreeg een bekkenfractuur en is per auto van den Rotterdamschen G.G.G. naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vet. voerd. De fietser kwam per rijwiel de laan afrijden en merkte niet, of te laat, den uit de richting Rotterdam komenden trein. De bestuurder gar signalen en probeerde door afremmen een onge luk te voorkomen. De man werd door den trein gegrepen, kwam op een tree plank terecht, wer<j een eind verder eer afgeworpen en viel toen op den loordijk. In den trein, welke onmiddellijk stopte, bevond zich dr Feisser, direc teur van den G.G.D. te Rotterdam. Ook kwamen dr Hage alhier en de heer G. de Jong van de E.H.B.O. ter plaatse, die het slachtoffer hielpen. De auto van den G.G.D. had pech. Onder Capeile a. d. IJssel brak de as, waardoor de wagen niet verder kon, waarop' 'n tweede auto is geroepen, die spoedig ter plaatse was. Het rijwiel werd totaal vernield. De trein kreeg 21 minuten vertraging. Hgt uitzicht op den overweg is goed. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Peters, z. van D. Segers en A. J. Houdyk; Bastiaantje, d. van C. Vuk en A. Huisman; Aart Marie, z. v. K. Marck en M. v. d. Berg; Adriana Pieternella, d. van J. Hoogendyk en G.' Heuvelman; Baudina Margaretha Theo dora, d. van G. J. Bier pn E. C. Reits ma; Willem, z. van Fl. Hazeöbroek en N. Stubbe. ONDERTROUWD: C. y/&. Eijk, 27 j. te Zevenhuizen en S. M. Ouddijk, 27 j, GEHUWD: J Kronkamp, 27 j., te Hillegersberg en A. Koolhaas, 21 j. OVERLEDEN: Frans den Hollander, 74 j„ echtgenoot van T. yerkaik; Jo hanna Cornelia van Dort, 74 j.. wed van J. van Beekum; Jan Valk, 85 j. F. DEN HOLLANDER In den ouderdom van 74 jaar is plot, seling overleden die expediteur F. den Hollander. De heer Den Hollander be vond zich in zijn garage, toen hij plot seling ineenzakte. De ontboden ge neesheer kon niet anders dan den dood constateeren.. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. B. Roosenboom, W6B- dinxveen; J. A. Huisman en gezin, van Nieuwkoop; G. J. de Zwart met gezin van Overschie; E. N. Ooskam, van Zevenhuizen; E. Verkaik, van Reeu- wijk; M. Kwakernaak, v. Moordrecht; L. Oosterom, van Moordrecht; G. A. Buhler, met gezin van Amsterdam; J. P.' Gorissen met gezin, van den Haag; C. van Duin, van Krimpen a. d. IJssel; S. Kentie, van Rotterdam; F. M. Tade- ma, van Heerenveen; H. J. J. Hooger- dak, van Rotterdam; H. van der Starre me gezin, van Rotterdam; E. J. de Jong met gezin, van Waddinxveen; C. Kreuk an Rotterdma; J. IJzerman, met gezin an Bleskensgraaf. Vertrokken: Adranus en Willem Vis, naar Zevenhuizen; Abraham Molenaar en J. Wensveen, naar Capeile a. d. IJs sel; Adr. Rook, met gezin naar Ouder kerk a.d. IJssel; J. Reijm en gezin naar Zevenhuizen; G. Keijzer, Egmond aan Zee; Aafje Keyzer, naar Ursem; G. Dul naar Zoetermeer; J. Hoffman, naar Waddingxveen; G. A. Hoogelander met ,[èzin naar Rotterdam; J. G. Lether met ;ezin naar Voorschoten; Adriana Kool- haar, naar Hillegersberg; P. B. Roosen boom naarWaddinxveen; J. Jongeneel naar Ouderkerk a. d. IJssel; H. van de Heuvel, naar Mordrechtt; A. C. A. Si mons, naar Hulsberg; Sjjgje v. d. Wees, naar Zeist; C. A. de Vogel met gezin, naar Alphen a. d. Rijn. AANVRAGEN VOOR FIETSBAND. ing in de laatste minuut. Het eerste elftal wan Sportcto ondernam met drie invallers uit bw dende, de reis naar Den Haag Na de aftrap gaat het spel eerst eet tydje gelijk op en het blijkt al spoe. dig dat de achterhoeden verre de meer. deren zijn van de voorhoede BS Schoonhoven ligt dit voornamelijk a het feit, dat- de drie invallers allen it de voorhoede waren opgesteld. Na ongeveer een kwartier geeft de linksbinnen van Spoorwijk, door eet misverstand in de Strtioonhovensch» achterhoede zijn club de leiding Ni ongeveer een half uur spelen passeert de linkshalf van Schoonhoven eeniw tegenstanders en brengt met een keurii schot den stand op 11. Even later wordt de bal uit de Schoonhovenscht achterhoede aan den linksbuiten toe gespeeld, die na eenig dribbelen in schiet (12) Kort voor de rust maakt Spoorwijk door haar rechtsbinnen ge lijk (2—2). Na de rust gaat het spel voortdurend gelijk op met wisselende kansen, die echter geen resultaat opleveren, door het sterke spel van de beide achterhoe den. Een minuut voor het einde scoort Spoorwijk uit een corner het winnende doelpunt (3-^2). De stand in Schoonhoven's afdeeling is nu: Het aanbod overtroffen. Degenen die een aanvraagformulier voor een nieuwen fietsband hadden in gediend, zijn met hun karretje voor iet gemeentehuis opgeroepen, waar een ambtenaar van den distributie- dienst de oude fietsbanden keurde. Daar er meer aanvragen dan bonnen waren is bij deze keuring uitgemaakt wie der aanvragers het meeste behoefte had aan een nieuwen band. De overi gen moeten het nog met de oude ban den stellen. -» ARBEID IN" HET BUITENLAND. Tot op heden zijn in deze gemeente 45 personen via de arbeidsbemiddeling in Duitschland tewerk gesteld en 7 in Frankrijk. I BOCHT TE KORT GENO ..5^ ,®-i«rige B. Driessen i„ Middelburg nam bij het oprya™ het erf van de ouderlijke wo2 bocht te kort, met het gevolg met fiets en al in het water kwam. Het ongeluk werd op door een ouderen broer, die snelde en den drenkeling behouifcT de kant bracht O. S. NEEMT REVANCRt. De biljartvereeniging D. o hier, speelde een onderlingen w«a tegen Touché uit Bodegraven" wedstrijd werd door onze plaats», ten gewonnen met 334 winst-es boles, waardoor D. O. S. in het kwam van den lauwertak. Bij de- ontmoeting tusschen de vereeni is de wedstrijd geëindigd in ee„ winning voor Touché. De stand l, 11 geworden. MOTORSPUIT IN ORDE. Onder leiding van den opper' meester, den heer C. de Ruiter Jui het personeel van de Vrijwillige br2 weer, een demonstratie met de mou spuit gehouden. Er werd gespoten Kaagjesland, waarbij water werd K trokken uit hét hofodbuizennet 2 waterleiding. De motorspuit bleek a elk opzicht aan de gestelde eischra voldoen. Vervolgens werd nog Z proef gehouden met aansluiting S den standpijp op de waterleiding z™. der tusschenkoppeling van de mot» spuit. Hoewel belangrijk minder, km ook op deze manier flink water geven worden. SPOORjyUKSCHOONHOVEN J-i Wassenaar 21 Spoorwijk 18 Ursus Rijswijk B.T.C. Kranenb. V.D.S. Quick-St. Schoonh. O.B. Zwart BL D.-D.V.K. 17 11 10 13 7 7 7 6 5 2 2 3 100—31 6651 40-31 61-41 51-71 73-» 1 36-33 52-53 4250 20—41 30—51 31-51 Res tee rende wedstrijden van OR worden niet gespeeld. SPORTCLUB HEEFT WEER JUNIOREN. Schooleompetifiè georganiseerd. Het is nu ongevjeer vyf jaar geleden datde voetbalvereen igi n g Schoon- hoven niet minder dan vijf elftallen en verder nog een tweetal juniores- elftallen had Na dién tijd is het leden tal strek afgenomen, maar thans gul het weer omhoog. Men is er nu in ge slaagd een junioren:elftal by elkaar te krijgen. Het ligt in de bedoeling om in Schoonhoven een schoolcompetitie te organiseeren waaraan <Ian ook dit junioren-elf tal zal deelnemen. Zater dagmiddag is er op het SportclubveM yeeds een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen bet junioren-elft» en het pas door een" der leeraren der Chr. U.L.O.-school opgerichte school elftal van die school. De wedstrijd, werd met 2—0 door het Schoolelftal gewonnen. Wie nog geen obonné op de mocht ziin, die geve zien nog eden op aon het Buredu: MARKT 31. GOUDA TE1EF. 77*9 of bij de agenten eiders kaasmarkt oudewater. 28 April. Aanvoer 7 -paritten, kg., lijnde 1575 stuka. Prijzen -/ 38 50—' per 100 kg. Handel matig. E1ERVEIL1NG APELDQORf. April. Aangevoerd 80.000 stuks Prijs alle soorten f 106 per kg. Handel: rede'ijk. EIERVEOLING ROERMOND. 1* April. Aanvoer 4 500.000. volgen» gestelde prijzen.

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 4