SCHERPE OUITSCHE REACTIES WELKE BONNEN ZIJN GELDIG? op de rede van Stimson V eerste blad Fftfinciale publicatie m den pacbtMe vaar de prijzen. DONDERDAG 8 MEI 19411 Buitenland. Berlijn beschouwt haar niet als een Amerikaansche regeeringsverklaring „Critieke weken in de geschiedenis der Vereenigde Staten Amerika legt beslag op buitenlandsche schepen. Overeenkomst tusschen Frankrijk en Duitschland Turkije houdt aan zyn politiek vast. De aanslag op koniog Alexander en Barthoy. Canada en d4 Ver. Staten - De benoeming van Stalin De Dardanellen. V De avondbladen van de Rijks hoofdstad brengen volgens het D.N.B. in scherpe woorden com mentaar op de radiorede van den Atnerikaanachen minister van Oor log, Stimson. De Berliner Lokalanzei- ger schrijft: Wij kunnen sinds het mislukken der vereenigde pogingen van Churchill en Roosevelt, om in Zuidoost Europa het oorlogsvuur aan te wakkeren, conatateeren hoe men uit Washington als in een schotschrift op alles lostrekt, wat geen vriend van de Britsche en Noorxi -Amerikaanse he „upper ten" is. Steeds duidelijker treedt aan het licht, dat Washington thans de centrale van de internatio nale oorlogssamenzwering geworden is. De B er liner Nachtausgabe meent: Stimson heeft zulk een wilde achimprede tegen Duitschland gehou den en heeft zoo zonder eenigen maat tot den oorlog tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten opgehitst, dat men daaruit de conclusie kan trekken, dat men in Washington de vooruitzichten van Engeland ter zee bepaald slecht beoordeelt. Roosevelts minister van Oorlog, zoo schrijft de Deutsche Allgemei- ne Zei turf g. ziet met souvereine stoutheid over het hoofd, dat Roose velts eerste verordening bij het uit breken van den nieuwen Europee- schen oorlog het Verbod aan de Ame- rikaansche scjieepvaart was naar de oorlogszones te vajen. Hoewel Stim- sons geheele rede erop doelde, dat Amerika de zeeën veilig moet maken voor de "aflevering van de munitie san Groot-Brittannië, ziet hij opzet telijk voorbij, dat de Amerikaansche schepen, welke th,ans werkelijk het operatiegebied vart de Duitsche weer macht binnenvaren, zich aan schen ding der neutraliteit uitsluitend schul dig maken doordat lij oorlogsmate riaal aan de éene oorlogvoerende partij leveren. Ook in de practische gevolgen is de rede van Stimson Slechts een derde herhaling van de redevoeringen van Hull en Knox. Zij legt de kaarten der oorlogspolitiek van Roosevelt open en onthult gelijk tijdig de geheele zwakte van Enge land, welks dreigende ineenstorting de eenige werkelijke zorg in Washing ton is. Het Amerika van Roosevelt sou tot eiken prijs tijd willen winnen, maar de zandlooper voor het Enge land van Churchill gaat voort met onverbiddelijke snelheid. De Berliner Börsen Zei- tung meent: Stimson is opgetreden sis woordvoerder van die groep Ame rikaansche oorlogsophitser, die pogen voor den Engelschen vriend te redden wat er nog te redden valt. Hij heeft de aanspraak van zijn kliek op het recht om voor het verslagen Enge land werkzaam te zijn, met een vloed van aanklachten en beschimpingen tegen Duitschland verklaard, welke ongeveer gelijk zgn aan het oude pro pagandamateriaal van Angelsaksische ophitsende bladen aan deze en gene zijde van den Oceaan Naar de mee- ning van Stimson aldus het blad, moet Duitschland de Engelsehe aanvallen, ook in den vorm van de blokkade, voor lief nemen, doch wanneer Duitschland tot een tegenblokkade overgaat, as dit een „wettelooze actie", ïn dit verband heeft Stimson een ver gelijking gemaakt met het jaar 1917. Het is een particulier genoegen van den heet Stimson om op grond van zijn slechte kennis der geschiedenis, historische vergelijkingen te maken. Wij van onzen kant zijn evenwel in staat erop te wijzen, dat Duitschland toen in de binnenste linie streed en Op Fransch en Belgisch gebied een «waren strijd om zijn bestaan voerde. Thans is Frankrijk uit de lijst van vijanden geschrapt Duitschland be- heerscht de kust van den Atlantschen Oceaan van Narvik tot de golf van Biscaye. Engeland is overal verslagen, waar het tegen de Duitsche wapenen kwam te staan. Het eiland bloedt uit vele wonden Op grond van dezen ktand van zaken zien wij de komende oorlogsophitsingen van Stimson en zijn vrienflen gelaten tegemoet en nemen 'Wü zelfs met een schouderophalen kennis van de Amerikaansche verkla ring dat de heer Stimson de rede te voren met zijn heer en meester Roo sevelt besproken heeft. Van welingelichte zijde wordt voorts tot Berlijn gemelé: De bewering, van den Amerikaan- «chen minister vbo Ooriog, Stimson. in zijn eergisteren gtóouden radiorede, w&arjfc gesproken werd over een be dreiging van Brazilië akor Duitschland, werd gisteren in de Wirkelmstrasse als een onware en ongehoorde verdacht making ten scherpste afgeVezen. In dit verband werd van Duitsche zijde ten aanzien van de opmerking van Stim- aon. over „onrechtvaardigheden in de Duitsche oorlogvoering ter zee, ver wezen naar vroegere handelingen en Spattingen van deh Amerikaanschen ■unistc-r van Oorlog, wagruit blijkt, dat Stimson van voikeStvchteluke kweuie! weinig verstand heeft en zich dus naar men van Duitsche zijde anderstreepte, beter niet op het terrein Van rechtskwesties moest begeven. Zooals'bekend is de Duitsche oorlog- Voering "ter zee. waarop men in poli- Beke kringen van de rijkshoofdstad aog eens nadrukkelijk wijst, het nood- sakelijke gevolg van de blokkade der bgelachen tegen ëDuitache vrouwen .W en kinderen. De andere opmerking van Stimson, betreffende het gebruik van de Amerikaansche vloot ter be scherming van de transporten naar Engeland, heeft in Berlijn geen ver bazing verwekt, daar de Amerikaan sche minister van Oorlog bekend staat als een beruchte scherpslijper. In de Wiihelmstrasse zeide men hierover, dat het Duitsche rijk deze rede niet sis een regeeringsverklaring be schouwt. Stimson heeft hier heel dui delijk uitsluitend gesproken in zijn egienschap va„ oorlogsophitser. GAYDA OVER DE REDE VAN STIMSON. In een commentaar op de radiorede van Stimson, schrijft Gayda in de Giornale dl tali a, dat deze rede beschouwd kan worden als een in leiding op de openlijke interventie der' Vereenigde Staten in den Europee- schen oorlog. Stimson heeft het, on verwijlde gebruik vat} de Amerikaan sche vloot verlangd om de konvooien naar Engeland te beschermen. Dit wekt geen verrassing, want sinds lang brengt de oorlogszuchtige houding van Roosevelt de Vereenigde Staten ge leidelijk in den oorlog. Het is duidelijk dat de Vereenigde Staten de as-mo gendheden en Japan willen aanvallen, ten einde hun overheersching te ves tigen op den Stillen Oceaan, den At lantischen Oceaan en over de geheele weVeld. Dat is een nieuwe toepassing op grootenschaal van de dollarpoli- tiek, een uiting van een hevig en enorm imperialisme. Het spreekt van zelf, dat het Amerikaansche imperia, lisme door de gelijkheid van ras naast het Engelsehe imperialisme optrekt, waartegen Europa en Azië reeds in strijd zijn, ten einde uiteindelijk de arbeidende volkeren te bevrijden. Die strijd is reeds door tal van successen bekroond geworden. AMERIKAANSCHE PERSSTEMMEN. Over de rede van Stimson. meldt de New York Times, volgens het D.N.B. uit Washington, dat men er aldaar van overtuigd is, dat de regeering spoedig zal hatldelen om op de een of andere wijze het transport van oorlogsmateriaal naar Engeland te beschermen. De H e - raid Tribune meldt, dat de komende twee of drie weken de meest critieke in de geschiedenis van de Vereenigde Staten zijn. Er is een eind gekomen aah de poli tiek van voorzichtigheid, passivi teit en voorbereiding. OVER OPENEN VAN GRENS TUSSCHEN BEZET EN ONBEZET GEBIED. De algemeen gevolmachtigde der Fransche regeermg in het bezette ge bied, ambassadeur De Brinon, deelt, naar het persbureau Ofi meldt, mede, dat bjj de besprekingen welke de laat ste dagen tusschen het plaatsvervan gend hoofd van den staat, admiraal Darlan, en de Duitsche overheid in Parijs hebben plaats gehad, een over eenkomst is gesloten. Deze overeenkomst bepaalt in de eerste plaats, dat de afbakingslijn tus schen het bezette en het onbezette ge bied in het algemeen voor het verkeer van goederen en geldswaarden geopend worden, aan personen zal het passeeren van de demarcatielijn worden toe gestaan, in geval van ernstige ziekten of van een sterfgeval bü naaste bloed verwanten. Voorts is voortaan het post verkeer met postkaarten tusschen het bezeitte- en het onbezette gebied toe gestaan. Leden van de Fransche land en luchtmacht zullen voortaan verlof krijgen, op dezelfde voorwaarden als tot dusver golden vopr leden van de marine. Voorts zijn besprekingen ge opend. aldusluidt het bericht van den algemeen gevolmachtigde verder, over een verlaging van de kosten der bezet ting. Het voornemen bestaat tot een eerste verlaging van deze kosten van twintig tot vyftien milüoen rijksmark, of van 400 tot 300 millioen francs. De besprekingen worden voortgezet. Voldoening in Fransche pers De overeenkomst tusschen admiraal Darlan en de Duitsche autoriteiten in Parüs betreffende de nieuwe regeling van het verkeer tusschen de bezette en de onbezette" zone wordt door de je Parijs verschijnende dagbladen met groot* voldoening besproken. De Petit Parisien wijst er op, dat in Fransche ptoitieke kringen groote be vrediging is'gewekt. De politiek van samenwerking treedt in een actieve phase. Midden in den ooriog staat de rgksregeering Frankrijk toe te werken aan zijn wederoprinchting. Zn bevor dert dus den levenswil van-de Fran- schen. KOLONEL WEDGEWOOD NAAK AMERIKA. Naar de New Vork Ti met meldt, zal kolonel Wèdgewood afgevaardigde van de Labour party, in een niet offi- cieele functie Amerika bezoeken om daar openbare voordrachten te houden. HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN NEEMT VOORSTEL AAN. Het Amerikaansche Huis van. Afge vaardigden heeft gisteren hij acclama tie de wet aangenomen, dia den pre sident machtigt tot beslag op buiten landsche schepen, die in Amerikaan sche havens opgelegd zgn. Krachtens deze wet kan Roosevelt deze schepen koopen, requireeren of op andere wijze overnemen en vrij erover beschikken. Er zijn thans 83' buitenlandsche sche pen in Amerikaansche havens opge legd. De bijeenkomst van het oorlogskabiaet Over de Dinsdag gehouden zitting van het oorlogskabinet in het Witte Huis meldt de New Vork Times uit Washington, dat de uit Engeland teruggekeerde chef van het Ameri kaansche luchtwapen, generaal-majoor Arnold een optimistisch verslag h eft uitgebracht, dat in de komende weken een grooten invloed zal uitoefenen op de Amerikaansche buitenlandsche po litiek. Over het op dezelfde vergade ring besproken, program om zware lange afstandsbommenwerpers in groote hoeveelheden te bouwen zgn geen bijzonderheden bekend geworden Het verluidt echter in goed ingelichte kringen te Washington, dat de ge- ëischte maandelgksche productie van in totaal 500 zware bommenwerpers irt geen geval voor tien maanden-mo gelijk is en dat het zelfs twee jaar zou kunnen duren voor het gewenschte aantal bommenwerpers kan worden vervaardigd. Verklaring van senator Wheeler. In een "ede voor de studenten van de New Yorksche universiteit heeft senator. Wheeler volgens 't D.N.B. ver klaard, dat Roosevelt meer dan iemand anders verantwoordelijk is voQr een uitbreiding van het fascisme in de Ver eenigde Staten. Hoewel Roosevelt het nooit achterwege laat 9m van de demo cratie te spreken, is hij door persoon lijkheden omringd, die hij vroeger ..economie royalists" en „Wallstreet- advocaten" heeft genoemd. Deze wor den thans echter „dollar a year men" genoemd. Zij zijn het, die eonvooien eischen en de Vereenigde Staten in een overzeeschen oorlog willen storten. Roosevelt teekent mirine begrooting President Roosevelt heeft de marine- begrooting ten bedrage van ongeveer 3.4 milliard dollar, die eenigen tijd ge leden door het Congres is goedgekeurd, ge teekend. De prijzen commissaris voor de be wapeningsindustrie Henderson, ver klaarde, dat de gebeurtenissen de be wapeningsuitgaven der Ver. Staten voor het komende begrootingsjaar on ontkoombaar tot ten minste 18, maar waarschijnlijk 20 milliard dollar zul len opdrijven. Deze verklaring heeft hij afgelegd voor de begrootingscom- missie van het Huis van Afgevaardig den, die thans beraadslaagt over het hblastingprogram. Regeeringsfunctie voor La Guardia? President Roosevelt heeft gisteren, naar 't D.N.B. meldt, alleen den eer sten burgemeester van New York, La- guardia ontvangen, die tevoren een onderhoud had met Hopkins. Hopkins is belast me. de tenuitvoer legging van de wet tot hulpverlee ning aan 'Engeland. In dit verband worden de geruchtei. veelvuldiger, volgens welke Laguandia een regee ringsfunctie zou krggen in het kader van de Amerikaansche bewapening. Argentinië's houding ongewijzigd. Het Argentijnsche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft gister avond uitdrukkelijk bevestigd, dat de houding van Argentinië tegenover be slag op buitenlandsche schepen in Amerikaansche havens ongewijzigd is. HITLERS VERKLARING WEKTE GROOTE BEVREDIGING G%m wijziging in kwestie der Dardanellen. Het Turksche blad U i u s schrgft, dat de Turksche politiek als beginsel en grondslag de onafhankelijkheid en nationale verdediging des lands heeft en daarom nooit zal worden veranderd. Turkije heeft gedurende de twintig maanden van den oorlog aan dit be ginsel vastgehouden, en steeds een duidelijke houding aangenomen Tur- kije is vast besloten daaraan ook in de toekomst vast te houden. Het is de wensch en hoop van Turkije dat het in staat wordt gesteld dit te doen. Alle politieke besprekingen hadden als grondslag den vrede en de verdediging vèn het land. Tenslotte schrijft het blad. dat de Zondag jL door Hitier afgelegde ver klaring betreffende Turkge groote be vrediging heeft gewekt. Uit Berlijn meldt AJLP. van welin gelichte zijde: a In de kwestie der Dardanellen en in de overeen komsf van Montreux is geen wijziging gekomen. sa Dit antwoord werd in de Wilhelm- strasse gegeven op een desbetreffende vraag van buitenlandsche journalisten. Van Duitsche zUde werd hieraan nog toegevoegd dat Turkye zich tot dusver absoluut aan zijn verplichtingen ge houden heeft, en niet heeft toegestaan, dat oorlogsschepen door de Dardanel les?'varen en deze zee-engte als v loot- basis, gebruiken. Dientengevolge heeft de kwestie der Dardanellen tot dusver geen aanleiding tot complicsfties ge geven. N ZAGREB POOGT INVRIJHEIDSTEL LING VAN DRIE VEROORDEELDEN TE KRIJGEN. Naqr uit Zagreb, volgens United Press bericht wordt, hebben Kroati sche regeeringskringen officieele stap pen ondernomen om te komen tot in vrijheidstelling van de drie Kroaten, di e veroordeeld werden in verband met den aanslag in 1934 op Koning Alexander en minister Barthou. Deze drie Kroaten. Poapisil, Krajl en Raic werden tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld en bevinden zich in Fran sche tuchthuizen. Daar de Kroatische regeering tot dus verre nog niet door de regeering te Vichy is erkend, hebben de Kroatische autoriteiten, naar men zegt, de bemid deling van een bevriende mogendheid ingeroepen om zich tot Frankrijk te wenden. ECONOMISCHE SAMENWERKING De Vereen. Staten en Canada zyn voornemens, naar Associated Press uit Washington meldt, een gemeenschap pelijk bureau voor de economische defensie op te richten, dat geplaatst zal worden onder den Amerikaansch-Ca- nadeeschen defensieraad, die sinds vorig jaar bestaat. Dit nieuwe bureau moet zich bezighouden met de levering van grondstoffen en eindfabrikaten aan Engeland en de Amerikaansche repu blieken en de bewapeningsplannen in beide landen coördineeren om, over bodig werk te vermijden. Menzies te Ottawa De Australische minister-president. Menzies, is gisteren per vliegtuig van New York naar Ottawa gereisd. By zijn aankomst aldaar werd hij door zijn Canadeesche confrère Mackenzie King begroet. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD WEST DUjITSCHLAND. Het D. N. B meldt uit Berlijn: Een gering "aantal vijandelijke bommen werpers heeft in den nacht vön 7 op 8 Mei eenige bommen geworpen op woonwijken in Noord-West Duitsche steden. Twee Kuizen werden vernield, verscheidene andere beschadigd Eenige burgers werden gedood, verscheidene andere gewond. Militaire of indu- strieele doelen werden niet getroffen De afweer dwong den vijand verdere aanvallen op te geven. GRIEKSCIIE KRIJGSGEVANGENEN KRIJGEN DE VRIJHEID WEER. In zyn rede voor den Duitschen Rijksdag op den vierden Mei heeft de Führer bekend gemaakt, dat als erken ning voor de dapperheid waarmede het Griek sche leger der strijd gevoerd heeft, de Grieksche terygsgev an geren naar hun vaderland zullen mogen terugkeeren De invryheidstelling van de Grieksche. gevangenen verloopt stelselmatig. Onder hun eigen officie ren keeren de gevangenen naar Grie kenland terug. BELANGSTELLING IN BERLIJN EN ROME. Van welingelichte Duitsche zijde wordt aart 't A.N.P. gemeld: Het bericht uit Moskou, volgens het welk Stal in tot voorzitter van den raad van Volkscommissarissen der Sovjetunie is benoemd, heeft in Ber- lijnsche politieke kringen uiteraard groote belangstelling gewekt. In de Wilhelmst rasse verwees men op des betreffende vragen Van buitenlandsche journalisten naar de door Moskou op gegeven reden, dat het hier een wijzi ging in de regeering op verlangen van Molotof betreft, die van zijn functie ala voorzitter van den Raad van Volks commissarissen wenschte te worden ontheven, teneinde zich volkomen te kunnen wijden aan zijn taak als volks commissaris van Buitenlandsche Za ken. Aan deze door Mjiskou gegeven reden werd noch van officieele. noch van officieuse Duitsche zijde iets toe gevoegd. Meening van r.ome. Ten aanzien van de wijziging in de Russische regeering verklaart men in Italiaansehe bevoegde kringen, dat hier ongetwijfeld sprake is van een belangrijke gebeurtenis, welke in Italië ipet aandacht gevolgd wordt, doch die te geliiker tijd als een bin- nenlandsche aangelegenheid van Sov jet-Rusland beschouwd wordt DE VERLIEZEN VAN DE GRIEKSCHE VLOOT. De naar Kreta gevluchte Grieksche emigrantenregeering heeft, naar Asso ciated Press meldt, de verliezen van de Grieksche vloot gepubliceerd Meer den dertig ..hulpschepen" werden door het luchtwapen vernietigd De beman ningen van de tot zinken gebrachte schepen zijn omgekomen. Als ..hulp schepen" worden beschouwd mijnen- leggers. patrouil'evaartuigen en escor tevaartuigen. Bovendien heeft het luchtwapen, naar Associated Press verder meldt, drie van de tien Griek sche torpedojagers tot zinken gebracht. Van de dertien Grieksche torpedoboo ten zgn er tot dusver slechts twee in A'exandrië aangekomen. Of de andere elf torpedobooten tot zinken zijn ge bracht. wordt niet medegedeeld Van de Grieksche vrachtschepen zijn er slechts enkele overgebleven, n.l. in totaal zes, die niet in Grieksche havens lagen. V GEEN AANLEIDING TOT COMFLICATIES. Het A.NJ>. verneemt van welinge.' lichte zijde: In de kwestie der Dardanellen en in de overeenkomst van Montreux is geen wijziging gekomen. Dit antwoord wen» gisteren in de Wilhelmstrasse gegeven op een desbetreffende vraag van bui. tenlandsche journalisten. Van Duitsch# zijde werd hieraan nog toegevoegd, dat Turkge zich tot dusver absoluut aan zijn verplichtingen gehouden heeft en niet heeft toegestaan, dat oorlog», schepen door de Dardanellen varen gn deze zee-engte als vlootbasis gebrui. ken. Dientengevolge heeft de kwestie der Dardanellen tot dusver geen aan leiding tot complicaties gegeven. SCHIP MET GEWONDE ENGELSCHEN VERMIST. Op 30 April verscheen voor de reede van Haifa een Grieksch schip van 2300 ton met de bekende gele quarantaine- vlag aan den achtersteven en wierp daar, daar het vaartuig geen ver gunning kreeg in de binnenhaven te komen, het anker uit. Naar bleek was het Grieksche schip reeds half April met eenige honderden licht- en zwaar gewonde Engelschen, Australiërs en Nieuw-Zeelanders aan boord, afkomstig van de gevechten aan den Olympus, uit den Piraeus vertrokken. In de haven Larnaka op Cyprus werd de ontscheping der gewonden en zieken geweigerd wegens gevaar voor pest, zoo kwam het schip naar Haifa. Hier had de overheid reeds allemaatxegelen genomen om elke verbinding tusschen schip en wal onmogelijk te maken. Nadat twee leden der bemanning van het ..doodenschip" de poging gedaan hadden zwemmend aan land te fcpmen, gaf de Engelsehe havehcommandant het schip m*vel terstond te vertrekken. Sinds ontbreekt van het vaartuig :k spoor. LAATSTE SCHIP TE BARCELONA GELICHT. Het laatste der scheren, die tijdens 9 den burgeroorlog in de haven van Bar celona waren gezonken, is thans ge licht. zoodat het geheele havengebied vrij is. In totaal zijn 99 sehepen met een gezamenlijkne inhoud van 150 000 on gelicht Hun waarde bedraagt on geveer 200 millioen peseta's. VASTGESTELDE PRIJZEN. Bericht No. 8. In het wettelijk consumptie-melkgebied gelden uitsluitend de volgende prijzen voor: Taptemelk: los verkocht 7 cent per liter in flesschen 9 Zooals bekent! omvat het wettelijk consumptie-melkgebied een groot deel van de provincies Zuid-Hdlland en Utrecht, alsmede het zuidelijk deel van de provincie Noord-Hclland. In dit gebied liggen o a. de steden Amsterdam, Haarlem, Leiden. 's-Gravenhage. Delft, Rotterdam, Dordrecht, Gouda. Utrecht, Amersfoort en Hiiven-um. Het vragen van andere prijzen is strafbaar. Bewaar deze opgave en gebruik baar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. 4S72 10 ARTIKEL, BON DUUR HOEVEELHEID. Aardappelen Br. 15 Br. 17 broodkaart t/m. 4(7) Mei t/m. 11 (14) Mei 1 Va k g. Bloem 21 April t/m. 18 Mei 50 gram roggebrood of 50 gram ander brood of lh rantsoen gebak of 35 gram meei of bloem Boter of margarine Bo. 13 iBo. 14 Bo. 15 t/m. 7 (10) Mei t/m. 7 (10) Mei t/m. 25 (28) Mei Boterkaart 14 p boter Vetkaart 14 p. boter of margarine. Brood Br. 14 Br. 16 Br. 18 28 Apr. t/m. 11 Mei t/m. 10 (14) Mei t/m. 24 (28) Mei 100 gr. roggebrood of 100 gr. ander brood of 1 rantsoen gebak Eieren A. 85 A. 95 28 Apr. t/m. 11 Mei t/m. 11 (18) Mei 1 kippen- of een den ei Gebak Br. 14, Br. 16 28 Apr. t/m. 11 Mei t/m. 10 (14) Mei 1 rantsoen Gort, Gortmout of Grutten A. 25 21 April t/m. 15 Juni 14 pond s,. Havermout, Havervlokken, Gort of Grutten A. 24 21 April t/m. 15 Juni 14 pond Kaai A. 64 en 74 A. 65 en 75 21 April t/m. 18 Mei 5 Me| t/m. 1 Juni Elke bon 100 gram. Koffie of koffiesurrogaat -re— A. 18 A. 38 17 Mrt t/m. tl Mei 5 t/m. 25 Mei 125 gram koffie of 250 gram koff.e- Asurrogaat. 250 gr. koffiesurrogaat. Macaroni of Vermicelli of Spaghetti A. 26 21 April t/m. 15 Juni 1 ons Maizena of Griesmeel of Pud dingpoeder A. 27 21 April t/m. 15 Juni 1 ons Melk Me. 15 5 t/m. U Mei 114 L. Peulvruchten A. 28 21 April t/m. 11 Mei 1 pond Petroleum Per. 10 21 April t/m. 15 Jun^ Voor de keuken Rgst (-emeel, -grief, -ebloem) of Gruttemeel A. 23 Bo. 21 81 April t/m. 18 Mei/ 8 t/m. 25 Mei 14 pond 14 pond (extra rantsoen.) Scheerzeep Bon K Textielkaart t/m. 31 Aug. 50 gr. scheerzeep of tube of pot Slaolie toet aangeweeen Suiker - A. 21 14 April t/m. 11 Mei 1 kilogram Thee A. 18 A. 38 17 Mrt t/m. 11 Mei 5 t/m. 25 Mei 60 gram 40 gram. Vleeach VI. 14 t/m. 14 (17) Mei pltn. 1 ons (ook kip, eend, gans «o kalkoen) Vleeschwaren ^VL 14 Ut/C l* (17) Mei 1 rantsoen Z«*P A. 29 28 Apr. t/m. 81 Meli 1 rantsoen 0 Verklaring: Me. Bo. A. BI Melkkaart AJg. DistribuUebonboekjt Bloem bon - Boterbon Br. K. Per. VL- sa Kolen bon Periode m Vleeachbon

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 2