lerinneringsbank van depot Wielrijders overgedragen t> 1 AT F) AAR ANNEER D De Goudsche Courant SPORT ti •EDE BLAD MAANDAG 19 MEI 194H «ie ts. Mooi geschenk, dat gezellig zitje biedt temidden van stadsverfraaiing aan Hanepraai Nieuw plantsoen opengesteld 1 Het spook op het kasteel. Uil vroeger tijden. Bisschop van Haarlem in Gouda en omgeving.. Bopnen „controleur" ■d&e, g z'n slag weer. Tragisch geval. Acrobatisch inbreker. Gouda verliest, maar De Hollandiaan ook. komende wedstrijd tusschen DEZE ELFTALLEN WORDT NU VAN VEEL BELANG. twee winstpunten in minderinB. IWÈ. Wh rlijn v»a en. CITa pany che *nk- fracht Bba*, "ftier, aan N» nden ia uit nen, het and- de ge- i ver- de* ehe- nder Majoor H.A.M.E. Janssen onthult de fraaie bank, die het voormalig depót van het regiment wielrijders als herinnering aan zijn verblijf te Gouda aan de burgerij heeft aangeboden. „Aan de „Goudsche burgerij", 15 Juli 1940" op het middengedeelte en „September 1939Juli 1940" en „Aangeboden door het „depot wielrijders" op de vleugels, zijn de, aan de zijkanten van het bekende wieltje als embleem van het voor malig regiment wielrijders voor ziene inschriften op de hard- steenen platen, die de gedachte levendig houden aan het ontstaan van de monumentale bank, die in het nieuwe plantsoen aan het ein de van den Fluweelensingel is ge plaatst als een geschenk van offi cieren, onderofficieren en man schappen van het voormalig depot van het regiment wielrijders aan de burgerij als herinnering aan het verblijf tijdens de mobilisatie te dezer stede. Zaterdagmiddag is dit blijk van waardeering voor de hartelijke ont vangst in Gouda en de aangename Verhouding, die in de tien maanden van de legering hier ter stede met de "burgêrïr^tieeft bestaan, aan de ge meente overgedragen. Het is een fraaie bank geworden, die de dienst van gemeentewerken naar het ontwerp van zijn directeur heeft gemaakt. Opgetrokken van bak steen met een mahoniehouten zitting en gevat in een kleurrijke omlijsting vanb loemen, is het een genoegelijk zitje, dat het uitstekend „doet" in deze vriendelijke omgeving van het mooie plantsoen, dat de entree van de stad verfraait en verruimt. 'n Sierlijk plantsoen. Aan de onthulling van de bank was de openstelling van het plantsoen ver bonden en nu hiermede de gedaante- vewrissehng, die de stad aan de Hane praai heeft ondergaan, is voltooid, kan geconstateerd worden, dat het aanzien er bijzonder op vooruitgegaan is. Waar vroeger het stoomgemaal van Rijnland omgeven door een schutting en een aantal woningen stond, slin geren thans rond den vijver, die in verkleinden vorm het eenige is wat van den ouden toestand is- overge bleven, aardige paden tusschen fleu rige gazons met een smaakvollien tooi van bloemen en planten. Het is tegen de glooiing van den Goejanverwelle- dijk een gezellig hoekje geworden. (Ut op geslaagde wijze aan hét Hout mansplantsoen aansluit en dat men gaarne in zijn wandeling zal op nemen. Degenen, die aan de totstand koming hebben medegewerkt, hebben «er van hun werk, het plantsoen ziet er uitstekend uit. Het stralende voorjaarsweer gaf Zaterdagmiddag aan het geheel een westelijken glans en droeg er toe bij deze aanwinst op haar mooist te doen rten. Op het verhoogde gedeelte den punt tusschen Fluweelen- Jjngel en Goejanverwelledijk is de ■ank geplaatst, zoodanig, dat men een *uim uitzicht heeft op alles, wat het beeld hier in groote afwisseling biedt, den IJssel, het plantsoen, de wegen en wat verder tot de entourage behoort. Veie belangstellenden aanwezig Voor de overdracht van de bank waren negen „voormalige officieren en manschappen van het voormalig wiel rijdersdepot nog eens naar Gouda ge komen. Het waren-majoor H. A. M. E. Janssen, die commandant van het garnizoen te dezer stede was, de ka piteins E. A. Moorts en D. A. van Vuuren, de eerste luitenants L. D. van Oudheujsden en A, van Ramshorst, de sergeant L. Knoops en de soldaten J. Broer L. Hulleman en A. de Groot. Met hen waren tal van Goudsche auto riteiten aanwezig, onder wie de waar. nemend burgemeester mr. H.' P. C. M. de Witt Wijnen met mevr. dr M. M. C. de Witt Wijnen-Koumans, de wethou ders C. H. Koemans, E. A. Polet en W. Sanders, de gemeente-secretaris, de heer G. J. J. Pot, velen der raads leden, de commissaris van politie, de heer C. Hess, de directeur van ge meentewerken, ir L. Sollewijn Geipke, de directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst, dr H. W. de Planque, de directeur van de gemeente-lichtfabrieken, de heer J. B. van Hoorn en de directeu ren van de aannemersbedrijven, 'die gedeelten van Het werk hebben uitge voerd. de heer P. Bokhoven, D. G. Nederhorst en G. H. de Wilde. Op den Goejanverwelledijk woonden be langstellende ingezetenen de onthul ling bij. Groote verbetering De openstelling van het nieuwe plantsoen geschiedde bij monde van loco-burgemeester mr. de Witt W ij n e n, die constateerde, dat op dit een punt een groote verbetering is tot stand gebracht. Voorheen de Zuidelijke entrée van de stad langs een smallen dijk, waar aan gebouw eenige huisjes, die èn het uitzicht èn het verkeer belem merden, welke dijk in de richting van de stad uitliep op een bruggetje, hetwelk in verband met het drukke verkeer beslist een rariteit genoemd kon worden, terwijl, als afsluiting onzer singels, het oude gemaal van Rijnland dienst deed, dat als water staatkundig object wel zijn verdiensten zal hebben gehad, doch dat bouwkun dig elke schoonheid miste. Thans een breede toegangsweg, uit komende op een verkeersbrug van vol doende breedte, terwijl de bezoeker, als eerste kennismaking met Gouda, een bekoorlijk plantsoen aanschouwt met. vrij doorzicht op het groen van Houtmansplantsoen en Fluweelen singel. Het is, vervolgde de heer De Witt Wijnen, dan ook niet voor betwisting vatbaar, dat de raad van Gouda een verstandig besluit heeft genomen, (oen hij overging tot aankoop van Rijnlands gemaal en vervolgens besloot den verkregen grond niet voor bebou wing te bestemmen, doch deze ge legenheid te gebruiken om onze aan natuurschoon nu eenmaal arme stad te verrijken met het plantsoen, dat men thans kan aanschouwen. Plantsoenkosten bedroegen 45.099. Deze stadsverfraaiing komt in totaal de gemeente op een uitgave van rond ƒ45.000 te staan. De waarnemend burgemeester sprak de hoop uit, dat het noemen van dit kapitale bedrag voor de burgerij een aansporing moge zijn om het nieuwe bezit der stad naar waarde te waardeeren en ook, zoo noodig, aan de overheid de helpende hand te bieden om dit bezit tegen moge lijke baldadigheid te beschermen, een beroep op meiewerking, dat de heer De Witt Wijnen met nadruk deed. Het plantsoen is in werkverschaffing tot stand gekomen en er zijn, om in werkverschiffingsterminologie te spreken, 2500 man-weken aan ver werkt. De arbeiders der werkver schaffing zien hier een duidelijk resul taat van hun werk, hetgeen van stimu- leerenden invloed is .te achten. Aan allen, die aan de totstandkoming van dit werk hebben medegewerkt, in het bijzonder directie en staf van ge meentewerken en de uitvoerders bij de werkverschaffing, zegde mr de Witt Wijnen gaarne voor hun arbeid en toe wijding dank. De loco-burgemeester bracht vervol gens in herinnering, dat tijdens de mobilisatie Gouda wederom garnizoens stad werd. Naast andere troepen-onder- deelen, vormde het depót-bataljon der wielrijders, evenals in de jaren 1914 1918, het voornaamste onderdeel. Gouda ontving het nieuwe garnizoen hartelijk. Tusschen militairen en bur gers heerschte de beste verstandhou ding. Zonder dat iemand der burgers dit wist, zelfs maar vermoedde, heeft ma joor Jansen, de depót-commandant en tevers de garnizoens-commandant, het aardige denkbeeld opgevat, van bij kans het begin van het verblijf hier, de manschappen hun penningske te laten offeren, om,' wanneer het uur van scheiden sloeg, aan Gouda eeft aanden ken aan te bieden en dat is thans deze fraaie bank, staande in een stads gedeelte, dat ontstaan is, toen het korps hipr gelegerd was. De heer De Witt Wijnen dankte har telijk voor dit geschenk, niet slechts voor de materieele aanwinst, die onze stad verkrijgt, doch bovenal voor de gedachte, waarmede dit gegeven is, na melijk erkentelijkheid voor de goede verstandhouding tusschen burgerij en garnizoen. De bank aangeboden. Als vertegenwoordiger van de schen kers heeft majoor Janssen vervolgens het lint, dat den toegang tot het monu ment afsloot, doorgeknipt en het kleed, dat de bank bedekte, verwijderd. Zich hierna tot de aanwezigen rich tende, zette majoor Janssen uiteen, hoe het depot tot de aanbieding is ge komen. Toen het hier in garnizoen kwam, staken de inwoners direct de hoofden bij elkaar om te overleggen hoe zij de militairen aangenaam en nuttig konden bezighouden. Een co mité voor de ontspanning en ontwikke ling kwam tot stand, dat voor een lokaal zorgde, er werden avonden ge organiseerd en ook op wetenschappe lijk gebied werd veel gedaan. Er werd zeer veel en zeer prettig werk ver richt en op hun beurt ontwierpen de militairen een plan. om tegenover al die spontane hartelijkheid ook iets te stel len. Dan was er nog een kleine mo- ree.e verplichting. Ook tijdens de jaren 1914—1918 waren hier wielrijders, toen onder commando van wij.en ka pitein Dudok van Heel, gelegerd. De toen tusschen garnizoen en stad ge legde band was in den loop der jaren verslapt en om hem weer hechter te maker, werd met het doel een blijven de herinnering aan te bieden door het depot een fonds gesticht, waarvoor ieder z'n penningske bijdroeg. De gel den zijn bestemd voor deze bank, voor het maken waarvan majoor Janssen gemeentewerken gaarne zijn compli ment maakte. Hij droeg vervolgens de bank aan de gemeente over, waarbij hij den wensch uitsprak, dat zij aan de schoone taak, den mensch rust na ar beid te geven lange jaren zal voldoen en zal getutten van de zeer prettige verhoudin'g Risschen het depot wiel rijders en de gemeente. De waarnemend burgemeester heeft het geschenk met een woord van dank aanvaard en het toezicht overgedragen aan den dienst van gemeentewerken, welks directeur, besloot de heer De Witt Wijnen op zijn ontwerp trotsch kan zijn. Het gezelschap heeft ten slotte de bank bezichtigd en een wandeling door het nieuwe plantsoen gemaakt. Waar lange jaren aan het einde van den Flu weelensingel het stoom gemaal van Rijnland stond is een groote ver andering ontstaan. Er prijkt thans een. fraai plavfsoen, dat een smaakvolle verlevendi ging in het stadsbeeld heeft gebracht. (Foto's Studio). w Reünie Bioscoop: De roepstem der wildernis;-Aanvang 8.15 uur. Thalia-Theater: De verdwenen minnaar (met Theo Dingen, Fita Benkhoff, Paul Henckels en Paul Kamp). Aan. vang 8.15 uur. 19 Mei 7.30 uur Blauwe Kruis: Jaarver- gadering Vereeniging van -Vrijzinnig Hervormden. 19 Mei 8 uur Voormalige Ambachts avondschool: Cursus transportcolonne Roode Kruis dames. 19 Mei 8 uur De Zalm: Jaarvergadering Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. 20 Mei 7.30 uur Ons Genoegen: Biljart wedstrijd Ter GouwConcordia. 20 Mei 8 uur Kunstmin: Openbare ver gadering N.S.B., spreker de heer v. d. Roer. 21 Mei 7.30 uur. Ned. Geref. Gemeente: Spreekbeurt ds. Joh. van Weizen. 21 Mei 8 uur Daniël: Cursus E.H.B.O. 21 Mei 8 uur Nieuwe Scho.uwburg: Uitvoering muzikale show „Zeg het met muziek" ten baip van de Neder- landsche gewonde militairen. 21 Mei 89 uur Oosthaven 10: Zitting adviesbureau Ned. Vereeniging voor luchtbescherming. 23 Mei 7 uur ConcordiaBiljartwed strijd Concordia—Ter Gouw. 23 Mei 8 uur Voormalige Ambachts avondschool: Cursus transportcolonne Roode Kruis heeren. 24 Mei 1.30 en 2.30 uur Schouwburg Bioscoop: Filmvoorstellingen Nuts- spaarbank voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar. 24 Mei 7.30 uur Blauwe Kruis: Bijeen komst Goudsche drankbestijdersver- eenigingen, spreker J. J. Smit uit Utrecht. 28 Mei 8 uur Geref. Kerk: Orgelconcert Feike Asma. 28 Mei 8 uur Consultatiebureau Oost haven 50: Jaarvergadering Vereen, tot bestrijding der tuberculose. 29 Mei 7.30 uur Daniël: Spreekbeurt T. Woudwijk, Hilversum. 29 Mei 7.30 uur: Vrije Evangelische Gemeente: Bijbellezing en bidstond. 31 Mei 3 uur 's Gravenbroeksche Pias: Aanvang driedaagsche Goudsche zeil. week roei- en zeilvereeniging Gouda. 31 Mei 37 uur Markt: Blauwe Week- kraam Goudsche Drankbestrijders- vereenigingen. WELGESLAAGDE TQPNEELAVOND VAN DE H.B.S.-VEREENIGING. Een geheimzinnige geschiedenis heeft de aanwezigen in spanning gehouden op een tooneelavond, dien de Goudsche H.B.S.-vereeniging Zaterdag in „Kunst min" met eigen krachten gaf. De heer S. Laugeman, de voorzitter der,.vereenigii% velwelkomde bij den aanvang van den avond in het bijzon der den directeur van de R. H.B.S., dr. J. Leest, de aanwezige leeraren met hun dames, alsmede enkele leden van de zustervereeniging van het gymna sium. Staande bwerd gezamenlijk het H.B.S.-lied gezongen. De voorzitter riep hierop de clemen tie in van het publiek bij de beoordee ling van het gebódens, daar de meeste actrices en acteurs voor de eerste maal op de planken stonden. Dit beroep op het publiek was echter niet noodig ge weest, daar er over het algemeen zeer goed gespeeld werd. Wel was het begin wat aarzelend en werd aanvankelijk te zacht en te vlug gesproken, waaronder de verstaanbaarheid zeer leed, maar dit verbeterde weldra en daarna gaf men behoorlijk tooneelspel te zien. Opgevoerd werd onder regie van den heer H. de Geroot een mysterieus geval in één bedrijf „Het spook van Cam- brooke Castle" door P. J. Dorrenboom. Een adellijke dame heeft een drietal kunstenaars op haar kasteel genoodigd, een jongen romanschrijver, een exen- trieke schilderes en een even exentrie- ken dichter, die daar rustig kunnen werken. De dochter des huizes is ver liefd op deh romanschrijver, maar diens hart gaat meer uit naar zijn secretaresse. Verder komt in het s.uk nog een (gehuurd) spook voor en er wordt een romansnanuscript gestolen. Het wordt een mysterieus geval, maar de flinke privé-secretaresse van den schrijver weet er wel raad mee en bij het einde is het manuscript terugge vonden en heeft de romanschrijver het hart en de hand van zijn secretaresse veroverd. Mini van Eyk als de secretaresse gaf het beate spel te zien. Ze kwam er steeds beter in en het was eén genoe gen haar te zien en te hooren acteeren. Wim Zuydam was als de romanschrij ver een waardige tegenspeler. Zeer goed acteerde ook Sjoerd Alkema als 4e broer van de adellijke dame. Hü was een sportieve figuur met een ge zond gevoel voor humor, die dezen humor ook over het voetlicht wist te brengen. Het spook, dat ontmaskerd werd, werd zeer goed gespeeld door Gokie Schilt, die haar niet bepaald in ge- kuischt Nederlandsch gestelde rol, voortreffelijk gaf. Echter ook *tle anderen leverden be vredigend spel. Greet Hulleman Was de adellijke dame, Mieke Steensma de dochter des huizes, Wim Bokhoven*de huisknecht en Piet Tuythof een stroo- per, terwijl Ineke Spaas en Frans v. d. Straaten als de schilderes en de dichter hun uitzonderlijke kunst-theorieën ver kondigden. Esp hartelijk applaus beloonde aan het slot alle medespelenden. De H.B.S.-avond eindigde, der ge woonte getrouw, met een geanimeerd bal, waarbij de dansmuziek werd ver zorgd door „The Sorrow Expellers" on der leiding van den heer A. Sirre. DE „GODDSCHE COURANT" MELDDE: 75 JAAR GELEDEN. Uit den gemeenteraad: Eene voorge stelde wijziging in de instructie van den gemeente-ontvanger wordt aan genomen en bepaald dat het kantoor geopend zal zijn van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 ure. Voorts is nog ingekomen het advies van de commissie tot de verordeningen, betreffende art. 54 van de politie-ver- órdening over het houden van bijen binnen de kom van de gemeente, waaromtrent verzoek was ingediend doorvde erven Rost, en is overeenkom stig het advies, het verzoek afgeslagen. 50 JAAR GELEDEN. Hoewel zeervelen te Bergambacht terecht ingenomen zijn met de reeds herhaalde malen ingediende plannen voor lokaalspoorweg, tramweg enz. door de Krimpenerwaard, vreest men toch dat niet één dier plannen verwe zenlijkt wordt, aangezien de zoo 'noo- dige medewerking van verschillende besturen achterwege blijft. 25 JAAR GELEDEN. De Tweede Kamer heeft hedenna- middag aangenomen het wetsontwerp tot bevordering van den aanleg van rijkswege van een spoorweg van Gouda via Waddinxveen en Boskoop naar Alphen. TOEDIENING H. VORMSEL. Gisteren in den middag is de fiisschop van Haarlem, mgr J. P. Huibers, in onze aangekomen. Om 4 uur heeft mgr Huibers de vol wassenen van het .dekenaat Gouda plechtig het H. Vormsel toegediend in de O.L. Vrouw Hemelvaartkerk aan den Kleiweg. Des avonds begaf de Bisschop zich,, vergezeld van zijn secretaris, per vige- lante naar de kloosterkerk der Paters Passionisten te Haastrecht, waar hij om half acht een Pontificaal Lof cele breerde, in verband met de viering van de Heiligverklaring van Gemma Galgani. De paters Passionisten hebben zich met de verspreiding van de devotie tot deze Heilige belast, daar zij Gemma beschouwen als een geestelijke dochter van hun Congregatie. In al hun kerken werd de heiligverklaring van Gemma Galgane me teen plechtig triduum ge vierd. Dit triduum werd nu in Haastrecht in de kerk van den H. Gabriel besloten met het Plechtig Lof, opgedragen door mgr Huibers. De feestpredikatie over „Gemma en haar Godsliefde" werd gehouden door pater Dominicus C. P. Tot slot werd een plechtig „Te Deum" gezongen. Hedenmorgen heeft de Bisschop het H. Vormsel toegediend aan de school jeugd en wel in de parochiekerk van OL. Vrouw Hemelvaart te 9 uur, na de Pontificale Bisschopsmis, in de H. Sacramentskerk in de Korte Akkeren om half twaalf, in de St Jozefkerk aan de Gouwe om 1 uur. Hedenmiddag is de Bisschop naar Moordrecht en Nieuwerkerk geweest voor de toediening van het H. Vormsel, Morgen gaat de Bisschop voor het zelfde doel naar Haastrecht, Reeuwijk. Waddinxveen en Boskoop en Woensdag naar Oudewater, Schoonhoven en Woerden. Boni Er is Zaterdag weer een „controleur" in actie geweest, die het op distributie bescheiden had voorzien. Ditmaal gaf d« onbekende zich uit als een ambte naar van Maatschappelijk Hulpbetoon tegenover een bewoonster van de Vla mingstraat, die na het bezoek twee broodkaarten, twee textielkaarten, twee algemeene distributiekaarten en twee bloemkaarten kwijt was. MEISJE TIJDENS FIETSTOCHT PLOTSELING OVERLEDEN. Een aantal Goudsche meisjes ging gistermiddag een fietstocht maken. Schoonhoven in het rond. Een der kin deren, de 12-jarige Nel Hornis van de Karnemelksloot, voelde zich onderweg niet wel. Men heeft toen een eindje geloopen, waarna weer werd opgestapt. Ter hoogte van den watertoren te PoU- broekerdam onder de gemeente Ben schop op den weg van Schoonhoven naar Oudewater is het meisje daarop plotseling in den berm gereden en ge vallen. Na eenige oogenblkken is het kind overleden. Het bleek, dat zü door een hartverlamming was getroffen Des avonds is het stoffelijk overschot naar Gouda gebracht. DRIE HOOGE HINDERNISSEN GENOMEN. Bij een inbraak in een pakhuis aan de Groendaal van den heer M. J. van Eijk zijn achttien kartonnen doozen met pakjes bak- en braadvet tot een totaal, gewicht van 28 K.G. ont vreemd. De dader heeft acrobatische toeren moeten verrichten om binnen to komen. Uit een steegje achterlangs, is hij over een twee meter hoogen muur geklommen, vervolgens over öen schqtting van 1.79 meter hoogte, waarna hij nog een twee meter hoog hek met een prikkeldraadafzetting had over te gaan, voor hij voor de .pakhuisdeuren stónd; dié htf met een beitel forceerde. bil 1 G< 2 av i be biedt de grootste publiciteit in Gouda en omgeving, wordt eiken avond bi) vele duizenden abonné's bezorgd in GOUDA, Alphen a. d. Rlijn, Ammerstol, Bergambacht, Berkenwoude, Bo degraven, Boskoop. Driebrugge, Gouderak, Haastrecht, Heken dorp, Moercapjile, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Ouder kerk a. d. IJssel, Oudewater, Polsbroek, Reeuwijk, Schoonho ven, Stolwijk, Waddinxveen. Woerden. Zevenhuizen. ADVERTENTIEPRIJS: 1-8 ge wone regels 1.10, elke regel meer ƒ0.21. INGEZONDEN MEDEDEELIN- GEN op een'gewone tekstpagina: 1—3 regels 1.31f elke regel mter 0.42. Bij overeenkomst geredu ceerde prijzen volgens speciaal tarief. KWARTJESRUBRIEK (kleine advertentiën) alleen des Eater- dags: 13 regels ƒ0.28, elke regel meer 0.10, maximum grootte 6 regels.- Uitsluitend bij vooruitbetaling. Inzendinf tot Vrijdagmiddag 2 uur. Opgaaf van en advertentiën in te zenden aan het Bureau: Markt 31, Gouda, Tel. 2745 en bü de plaat selijke agenten. VOETBAL. Niet Gouderak, maar Haastrecht kampioen. Gouda heeft in den wedstrijd tegen S.V.V. geen kans gekregen, met 5—4 werden de roodwitten gedecideerd ge klopt. Toch heeft de positie in zooverre verbetering ondergaan, dat Gouda niet meer zonder meer onderaan kan ko men. De Hollandiaan verloor ook en in het ongunstigste geval kan Gouda nu gelijk met de Vlaardingers eindigen. De op a.s. Donderdag vastgestelde wed strijd De HollandiaanGouda wordt nu van groot belang. Een sensationeel verloop heeft de fi. nale in de 4e klasse C gehad, niet Gou derak, maar Haastrecht is kampioen ge worden. Na zoolang met een punt voor sprong de leiding te hebben gehad, ver loren de Gouderakkers bij M.S.V. hun laatsten wedstrijd en daar Haastrecht regelmatig Waddinxveen de baas bleef, is het de Haastrechtsche club, die als eerste is geëindigd. Er wordt een heel» competitie om éen plaats in de 3e klas se gespeeld tegen nummer laatst van de 3e klasse B, Terlaak of D.H.L. en tegen de kampioen van de 4e klasse D, Wassenaar. T.O.N.A.G.S.V. werd uitgesteld. Het tweede van G.S.V. verloor eervol van Sparta IV, In Gouda's afdeeling behaalde Over maas het kampioenschap. In haar pro motiecompetitie komt G.S.V. o.a. tegen nummer laatst van de 3e klasse A. In deze afdeeling zijn gisteren S.J.C. en D.O.S.R. gelijk geëindigd, zoodat een beslissingswedstrijd gespeeld moet worden welk elftal de laatste plaat» zal bezetten. Overigens zijn geen beslis singen gevallen voor de promotiegroe- pen, waaraan Goudsche elftallen deel nemen, het is voor G.S.V. en Gouda IH nog afwachten. De standen zijn thans: 2e klasse B: Overmaas 18 14 9 4 U.V.S. 18 11 Vriendenzch. 18 11 S.V.V. 16 Excelsior I 17 O.D.S. Fluks Gouda j V.D.L. V .U.Li. 11 Hollandiaan 16 4 10 0 12 2 12 28 49-24 24 52—2* 23 45—34 19 34—28 20 46—3* 16 34—a 16 28—34 10 31—46 10 35—58 6 29—5] 3e klasse C: V.F.C. 21 18 2 1 38 77—22 Alphen 20 13 3 4 29 70-31 Fortuna 16 9 3 4 21 42—29 Woerden 20 11 3 6 28 58-30 Olympia 20 10 3 7 23 53-81 D.C.V. 19 9 3 7 21 43—41 D.H.S. 21 10 3 8 23 47—44 O.N.A. 19 7 3 9 17 51—48 Het Noorden 19 5 2 12 12 30—68 Pechvogels 19 8 2 12 11 25—58 St. Volharden 18 1 4 13 - 6 20—54 O.V.V. 16 0 1 15 1 17—58 G.S.V. Archipel Teylmgen Rouwkoop Lisse Wilhelmus V.O.G.E.L. V.V.L.V. L.D.W.S. Texas Gr. Willem H T.O.N.A. 4e klasse A: 19 15 2 2 21 12 22 12 22 9 11 22 10 22 9 21 20 20 21 17 4 7 7 9 8 8 7 3 11 0 16 2 15 32 29 59-22 80-38 27 75—58 29 66—30 23 65-60 24 67—58 23 58-64 20 71—50 19 69-61 15 46—68 10 51—114 1*31192 Haastrecht Gouderak M.S.V. Ammerstol D.O.N.K. Bodegraven Moordrecht Oudewater WadcLveen 4e klasse C: 16 II. 2 1 16 1» 1 2 8 16 T- 6 5 5 4 3 15 15 15 15 16 14 14 t T 2 7 0 10 0 11 0 10 110 2* 27 64-19 17 57—52 15 36-10 14 39—39 10 50-67 10 32—48 8 2487 19—42

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 3