WELKE BONNEN ZIJN GELDIG* DE NIEUWE BONS voor de komende periode EERSTE BLAD VRIJDAG 23 MEI 194^ BINNENLAND Wat wil het Opvoeders gilde? Velddagen van de^ Nationale Jeugdstorm. RECHTSZAKEN Korte berichten. KilNST EN LETTEREN KERK EN SCHOOL KOLONIËN Per twee weken één broodbönnummer dat op de dubbele hoeveelheid per bon recht zal geven Bon 21 voor brood, 03 voor aardappelen, 18 voor melk, 87 voor eiersn, 34 voor kofftesurrogaat of the* 17 en 18 voor boter of margarine en 17 voorslaoti* De onderhandelingen te Batavia. Huisvrouwen attentie. hoeveelheid. «T REORGANISATIE VAN OPVOEDING EN ONDERWIJS IN V0LK8CHEN ZIN. ViM||«|itli met mr dr R. van Genechten. In verband met het alom groeiend „besef, dat noodzakelijke hervormin gen in opvoeding eö onderwijs moeten worden aangebracht, heeft een ra4- facteur van de Vereenigde Pers- bureaux een onderhoyd gehad met mr dr R. van Genechten, leider van het - Opvoedersgilder. Mr dr R. van Genechten heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om een belangwek kende uiteenzetting te geven van de beginselen, waarop in de toekomst de vorming van de Nederlandsche jeugd zal berusten, aldus de V.P.B. „In de vorming der toekomstige Ner derlamjsche mannen en vrouwen moe ten diepgaande wijzigingen worden aangebracht", antwoordde mr dr R. van Genechten, leider van het Op- voedersgilde, toen wij hem vroegen een uiteenzetting te willen geven van de hervormingen, die op dit gebied tot stand moeten worden gebracht. „Ondanks de vele zorgen, die aan op voeding, en onderwijs in de laatste tientallen jaren besteed zijn, zijn over' het algemeen geen beter gevonnde menschen ontstaan. Daarmede wil ik niet zeggen, dat er geen resultaten bereikt zijn, maar de nieuwe tijd, die hoofden en harten der Nederlanders beroert, eischt meer. Tegen de ont bindende krachten, die tot voor kort hyar invloed deden gelden, ontstaat een reactie. Meer en meer breekt de {[edachte door, dat de enkeling' niet os van alle banden, maar integendeel in en door de voltegemeenschap zijn levfn ten volle kan ontplooien Een nieuw beeld van den, menseh ontslaat; opvoeding en onderwijs heb ben de grootsche taak, aan de vorming van djen nieuwen menseh scheppend mede te werken." Vernieuwing der Nederlandsche jeugd. „Hoe zal dit naar uw meening kun nen geschieden?" „Meer door zich duidelijk reken schap te geven in welke opzichten het nieuwe beeld van den menseh ver schilt van het oude dan door uitvoe rige gedachtenwisseling over, techni sche verbeteringen van het onderwijs. Opvoeding is kunstenaarsarbeid; de opvoeder moet bezield zijd en den menseh, zooals hy hem wil, vormen, in zich zelf voelen leven. De belang rijkste verschillen met vroeger kan men in enkele punten samenvatten. Vóór alles willen wij de Nederland sche jeugd opheffen uit haar gezapig heid, haar zelfgenoegzaamheid, kort om haar overdreven gehechtheid aan het materieel bestaan» De jeugd moet weer gaan beseffen, dat zij bereid moet zijn, zich voof iets hoogers in te zetten. Beter is tjet te strijden voor een ideaal en daarbij te verliezen, dan nooit voor een ideaal te hebben ge streden. Een tweede belangrijk punt is, dat opvoeding en onderwijs er op gericht moeten zijn iedereen in staat te stel\ len datgene, dat in' hem leeft, te ont wikkelen. Wel werden ook in het libé rale tijdperk de begaafden in staat gesteld vooruit te komen, maar hierbij werd te veel aandacht geschonken aan inteliectueeie prestaties, terwijl deze bovendien meer ten eigen bate dan tot voordeel van de volksge meenschap werden aangewend. De nationaal-socialistische opvoe ding gaat uit van de ongelijkheid «lep menschen env geeft aan hen, die bij zonder goede eigenschappen bezitten, de gelegenheid deze te ontwikkelen ten bate van de gemeenschap. Karakter en deugdzaamheid zijn daarbij beslis send. Natuurlijk spreekt het vanzelf, dat hij, die leiding moet geven, ook Intelligent moet zijn, maar karakter en deugden als moed, eenvoud, open hartigheid en trouw zijn van meer be lang dan verstand. Zoo wordt 'n volk- sche elite gevormd van jonge mannen, die in verband met hun latere verant woordelijke positie in de volksgemeen schap ook een hardere opvoeding zul len krijgen." De opvoeding moet de - volkseenheid versterken. „Ben{„u Ir an meening. dat op déze wijze het <5bel bereikt zal worden?" „Zeer zeker, indien ten minste ieder bij dit werk gijn beste krachten geeft. Uw vraag brengt het derde punt ter sprake. n,l. dat de geheele opvoeding en het geheele onderwijs in het teeken der volksverbondenheid moeten staan. Datgene, dat het volk vereenigt zal op den voorgrond worden gesteld tegen over de invloeden, die ons volk in allerlei hokjes hebben gescheiden. Ge schiedenis in nationalen zin, kennisma king met andere streken en volksge- nooten door middel van excursies, om maar enkele van dg middelen te noe men, zullen het besef van volksver bondenheid versterken. Verder denk ik aan den heilzamer) invloed van den Arbeidsdienst. Welk een gunstige uit werking had op vele jongelieden' de mihtiare dienst en hoeveel grooter nog aal de invloed van den Arbeidsdienst zijn." Doel van het opvoedersgilde „Kunt u dog het een en andeT mede- «eeten omtrent het Opvoedersgilde?" „Het in September 1940 opgerichte Opvoedersgilde heeft een tweeledig - doei; ten eerste de herziening van op voeding en onderwijs in volkschen zin en ten tweede de vereeniging van alle volksgei'ooten, die op eenigerlei wijze betrokken zijn. bij de opvoeding van en bet onderwijs aan onze Dietsche jeugd. De opvoeders zijn nu nog over tiental len organisaties verdeeld. Aan dezen toestand wil het Opvoedersgilde een einde maken om alle krachten in een groot verband te vereenigen en haar onderlinge samenhang te bevorderen. Het gilde staat open voor alle opvoe ders, ook natuurlijk voor hen er be staat op dit punt nog een misverstand die geen lid zijn van de natipnaal- "socialistiséhe beweging. Er zijn ver schillende af deelingen gevormd: Lan- schillende afdeCling voor alle leden, die'bij een bepaalden tak van opvoe ding of onderwijs werkzaam zijn en plaatselijke groepen, die alle .leden, on- verschilig in welken tak zij werkzaam zijn, in een bepaalde gemeente om vatten. In de afdeelingen wordt hard ge werkt aan de bestudeering van de vraagstukken, die ziehj in zod groote getale voordoen. Zoo (wordt de vaste basis gelegd, waarop later kan worden voortgebouwd, om de Nederlandsche jeugd een haar waardige vorming deel achtig je doen worden." GROOTE DEMONSTRATIES, O.A. IN DEN HAAG EN AMSTERDAM. Gisteren heeft de Nationale Jeugd storm in verschillende plaatsen van ons land zijn traditioneelen velddag ge houden. In Zeist heeft een groot veld spel plaats gehad, bij den z.g. Stuif - heuvel, evenals te Arnhem bij café Boschhuize. In Breda werd de velddag gehouden bij het Ginnekensche bosch, in Vught bij hotel De IJzeren Man en in Assen in het Asscher Bosch. In Den Haag. Gewest 2 (Zuid-Holland en Zee land) van den Nationale Jeugdstorm hield een velddag op het Malieveld in Den Haag, waaraan ongeveer 1200 Jeugdstormers en -stormsters deel namen. De jongens, zoowat de helft van het totale aantal, speelden in den ochtend te zamen met honderd kameraden van de Hifter-Jugend een „groot stads- spel", terwijl de meisjes zich onledig hielden met sportdemonstraties en spelletjes van allerlei aard. Bij het groote stadsspel werd* ver ondersteld, dat Den Haag moest wor den verdedigd tegen aanvallen uit Rotterdam, Leiden, Gouda éft tus- schengelegen plaatsen, zoomede van de Zeeuwsche eilanden. De Hagenaars konden hierbij rekenen op hun bon,d- genooten uit het Westland, zoomede uit Wassenaar en Voorburg. Nabij "het aloude „Boorhuis" waarin de staf van de verdedigende partij was gevestigd was aan een hoogen stormmast de groengele Haag- sche «vlag gehesehen en nu was het de bedoeling, dat de aanvallers zouden pogen, deze vlag neer te halen, in welk geval Den Haag als „genomen" zou worden beschouwd. De aanvallers droegen een blauwen, de verdedigers een rooden band om 'dfn arm. Bij de „gevechten" moesten de tegenstanders trachten elkander het bandje afhandig te maken. Zij, die het bandje op die wijze verloren hadden, werden als gesneuveld be schouwd. Terwijl een in het Hdagsche Bosch binneiigedrongen groote afdéeling van de aanvallende partij in het heetst van den strijd alle aandacht van de verdedigers ve.gde, slaagde tei) slotte een kleine afdeeling aanvallers uit een anderen gevechtshoek erin, de wacht bij de vlag te overrompelen en de vlag te veroveren. Banendien leverden vijf stormers van de aanvalspartij de prestatie om •van den Vijverberg naar het eilandje iih den Hofvijver te zwemmen en daarbij de electrische stadsebntrale, 4ié verondersteld wds.' zich daar te bevinden, in, handen 4e nemen. Hiermede was vóór de aanvallers, de .overwinning bezegeld. Van twaklf tot twee was er rust, tijdens welke een verbroederingsmaaU tijd ten Malievelde werd genuttigd. In den namiddag legden eenige honderden nieuwe stormers en storm sters de gelofte af bij de oranje-blanje. bleu-vlag, waartoe op het Malieveld jruim 1500 jeugdstormleden waren bij eengekomen. De hoofdstormer. de heer Van Geelkerken, was, vergezeld door kornel Nije, hierbij aanwezig. Schout Müller gaf, nadat de jongens en meisjes in carrevorm waren opge,- steld, een overzicht van den groei van den Jeugdstorm. - In Amsterdam In Amsterdam kwamen 2800 leden van het gewest Noord-Holland en het gewest Amsterdam bijeen om te spelen op het IJsclubterrein. Dat IJsclubterrein was bezet door de Amsterdammers, die het moesten ver- dedigen tegen een aanval van Noord- Holland. Tot twaalf uur duurde de strijd. Toen bleek, dat 43 wachten door de linies waren gebroken en 31 wachten krijgsgevangen warén gemaakt, waar mede Noord-Holland den strijd had gewonnen en Amsterdam het terrein moest afstaan aan de gasten. In Believue werd daarna de koffie- maaltijd' gebruikt, en vervolgens ging het in gezamenlijke marsch terug naar het IJsclubterrein voor het houden van sportwedstrijden en demonstraties. De groote attractie was de voetbal wedstrijd tusschen het kader van het gewest Noord-Holland en het kader van het gewest Amsterdam. De hoofd stedelingen wisten hier revanche te nemen voor de geleden nederlaag in de morgenuren. Met 53 versloegen zy nu de Noord-Hollanders. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Woensdagochtend is te Zeist een droevig ongeval gebeurd, dat aan een der employés van de Nederlandsche Buurtspoorweg Maatschappij te Zeist bet leven kostte. Nabij de fabriek Factory waren twee werklieden bezig aan een elec- trischen kabel. Een van de arbeiders kwam in aanraking met de 10.009 voltspanning en was op slag dood. Zijn collega bemerkte niets van het ongeval daar hij met zijn rug naar het slachtoffer gekeerd was, toen het gebeurde. Direct na de ontdekking paste men kunstmatige ademhaling toe, hetgeen evenwel niet meer baatte. HAARLEMSCHK RECHTBANK GROOTE PARTIJ THEE EN KOFFIE GESTOLEN. Gevangenisstraffen geëischt. De eigenaar van een koffie- en thee handel te Haarlem kwam op 6 Maart tot de ontdekking, dat men des nachts een bezoek aan zijn pakhuis had ge bracht. De inbreker had een groote partij thee, koffie en chocolade op een in het pakhuis staande bakfiets geladen en was daarmee verdwenen. De waarde van het gestolene bedroeg ongeveer f 2500,—, Dg récherche wist weldra den dader op te sporen. Het was de 33-jarige handelsreiziger J. O., eyn man, die een goede betrekking had, niet in geldnood verkeerde en ook nog nooit met de Justitie in aanraking was geweest. Toen hij Woensdag voor de Haarlem- sche rechtbank terecht stond, kon hij dan ook niet verklaren, waarom hij de inbraak had gepleegd. De officier van Justitie vond zyn gedrag zeer merk waardig, want hy is als een beroeps inbreker tje werk gegaan. De eisch luidde anderhjjf jaar gevangenisstraf. Wegens heling stonden terecht de 44-'jarige groentehandelaar J. B. en zijn vrouw en een broer van deze vrouw, dé 43-jarige chauffeur-monteur C. K. uit Beverwijk. De vrouw hoorde zes maanden en haar broer vier maanden tegen zich eischen. Op 4 Juni zal de rechtbank uitspraak doen. AMSTERDAMSCH GERECHTSHOF EEN SCHOENMAKER MET EEN JURIDISCHE KNOBBEL. De zaak op zijn verzoek uitgesteld. Een 30-jarige schoenmaker uit Heer len stond Woensdag terecht voor het Amsterdamsche gerechtshof. De man was verleden jaar door de Amsterdam sche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tyd van tien maanden met aftfek van voorarrest wegens medeplichtigheid aan poging tot diefstal. Het was twee jaren geleden gebeurd, dat een juffrouw, wonende jn de Wilhelmina'straat te Amsterdam den slaap niet kon vatten. Omstreeksvier uur in den nacht had zy twee mannen opgemerkt, die zich tegenover haar woning ophielden bijbeen motorfiets. Een van de manftar had neergehurkt gezeten en gemorreld aan het rijwiel, terwijl de andere kennelijk op Óen uit kijk stond. Het jfcas duidehjk,. dat de heeren van plafi waren de motorfiets te stelen. De juffrouw, die dat wilde voorkomen, schoof eensklaps het gor- dyn open, zoodat zij, evenals haar zuster, die zij intusschen gewekt had, door de mannen gezien moest worden. De adspiranten dieven zagen haar inderdaad en zij maakten zich terstond uit de voeten. Even later passeerde een surveilleerende politie-agent op zijn fiets. De juffrouw riep hem en stelde hem op de hoogte van het geval, waarna het den agent gelukte de heeren op den hoek van den Overtoom en Rhynvis Feithstraat aan te houden. Zij werden naar het bureau Overtoom ge bracht, waar by fouilleering op den man, die op den uitkijk had gestaan, een combinatietang werd gevonden, zooals die wordt gebruikt door rywiel- dieven. De rechtbank veroordeelde den thans 18-jarigen grodwerker wegers dieflsta! tot een jaar, waarvan zes maanden voorwaardeiyk, welke zes maanden later ten uitvoer waren gelegd, omdat de jongen wederom gestolen had. De Limburgsche schoenmaker kreeg tien maanden met aftrek van voor arrest, waarmee hij niet tevreden was. Hy gevoelde zich onschuldig en had het er voor over de zaak terwille van „het recht" sleepende te houden. Het resultaat Pias, dat hy reeds elf maan den in voorarrest zat, steeds pogingen doende óm van zijn straf van tien maanden af te komen. Het merkwaardige nu was de juridi sche kennis van dezen schoenmaker. Hy had zich tydens het voorarrest duchtig voorbereid, wetboeken be studeerd, dossiers doorgeworsteld en zich in de juridische moeilijkheden ingewerkt. Dat het allemaal logische conclusies waren, welke hij tydens de behandeling van de zaak trok, kon men niet zeggen. Maat hij wist het gedaan te krijgen, dat de behandeling tot twee maal toe geschorst moest worden. Gewapend met dossiers en aanteeke- ningen en een schriftelijk pleidooi, waaruit hij op gezette tijden op pak kende wijze fragmenten voordroeg, •streed hij zijn strijd tegen het hof, dat aanvankelyk geïnteresseerd doch later vermoeid toeluisterde. Hij bleek in bepaalde gevallen uitstekend op de hoogte, maar hy kon het tenslotte niet opnemen tegen den president, noch tegen den procureur-generaal, wier wetskennis boven allen twyfel ver heven is. De schoenmaker eischte op grond van artikel 285 tweede lid van het Wetboek van Strafverordening, zy» vefdediging op een bepaald punt. Hy vroeg den griffier acte tg verleenen en hy eischte en wenschte zooveel, dat de president zich genoodzaakt zag de op merking te maken: „Het lykt wel of u de president van het hof bent. Ver geet u niet, dat ik de leiding hier heb en dat u uw mond hebt te houden als ik dat zeg". Het feit, dat een proces-verbaal werd voorgelezen, deed den schoenmaker protesteeren, omdat hij dit niet als bewys kon aanvaarden. Hij wenschte den getuige zelf te doen hooren. Het hof zöu niet het recht hebben dit stuk te gebruiken. „U is niet op de hoogte met de jurisprudentie van den Hoogen Raad", merkte de president op. „U moet Blok- Bij een pelterijen- en bonthan- defaar op het Oudekerkhof te Utrecht is een bontmantel, ter waarde van 600 gulden, gestolen door vernieling van de etalageruit. Besier eens lezen. TrouWens Noyon is ook heel goed". 1 De schoenmaker zou het ongetwijfeld doen. Intusschen ging hy voort met zyn verdediging, welke zeer ver moeiend werkte en heel veel tyd in beslag nam. Het einde van de zapl$ kwam niet, want de man wilde beslist dén eigènaar van het motorrywiel doen hooren. Daarom werd de zaak opnieuw uit gesteld. Op Donderdag 12 Juni ?al het vol gende hoofdstuk behandeld worden. Een verzoek tot onmiddèllyke invry- heidstelling van den schoenmaker werd door het hof afgewezen. HULDIGING DESIRE PAUWELS. Onder buitengewoon groote belang stelling heeft gisteren de oud-Opera- zanger Desire Pauwels zyn BOstpn ver jaardag gevierd. In zyn woning aan de Hemojvystraat te Amsterdam bereidde men den jarige een huldiging, welke zoo spontaan en hartelyk was, dat men hieruit duide lijk kon constateeren, dat .de [muziek- minnenden deze groote figuar uit de meest roemrijke periode van de Ne derlandsche operageschiedenis niet hebben vergeten. BONDSDAG GEREFORMEERDE JONGEREN. In de Gereformeerde kerk aan de O. L. Vrouwe Kerk te Amersfoort had gisteren de bondsdag plaats van den Bond van Jongelingsvereenigingen op gereformeerden grondslag, die geleid werd door den voorzitter, prof. K. Dyk. Er waren ongeveer 1300} jongeren uit het geheèie land bijeen. VOLGENDE WEEK DUIDELIJKHEID? In een hoofdartikel spreekt de Asahi Sjimboen de verwachting uit, dat het in den loop van de volgen de week waarschijnlijk duidelijk zal worden, of de, handelsonderhandelin gen tusschen Japan en Nederlandsch- Indië zullen slagen of mislukken. Zondag is het de laatste geldig heidsdag van: Bon 15 (boter/vetkaart). Bon 30 (koffie surrogaatthee). Bon 21 (boterkaart rijstrantsoen) en Zaterdag van Bon 15 (vleeschkaart). De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visseherij maakt bekend, dat de volgende bonnen recht geven op de daarby vermelde rantsoenen. BROOD, GEBAK. t Teg, gevolge van het feit, dat er op dê bonnen van de broodkaart tweemaal een rantsoen aardappelen en eenmaal een extra rantsoen brood is beschik baar gesteld, is het resteerende aantal bonnen niet toereikend meer om**hier van, totdat de nieuwie broodkaart is uitgereikt, wekelyks een bonnummer aan'te wyzen. In verband hiermede zal nu per twee weken een bonnummer van de broodkaart worden aangewezen, met dien verstande, dat op eiken, bon in plaats van 100 gram brood of één rantsoen gebak, thans 200 gram brood of twee rantsoenen gebak verkrijgbaar zyn. Het brood en ge bakrantsoen blijft dus over een periode van twee weken ongewij zigd. Vanzelfsprekend geven deze laatste broodbonnen gedurende, het .tijdvak, dat er tarwebloem e.d. op mag worden gekocht ook recht op een dn b b e 1 e hoeveelheid van deze artikelen. Uit het voorgaande volgt, dat de brood- en gebakleveranciers de helft van het tof nu toe gebruikelyke aantal bonnen voor brood «f gebak in ont vangst dienen te nemen: De met „een rantsoen bréod" gemerkte bonnen blijven recht geven op 190 gram brood. Dw hakkers en detaillisten dienen de bonnen, welke op eep dubbel rantsoen brood, gebak of tarwebloem e.d. recht geven, op afzonderlijke opplakvellen te plakken. Betreffende de wijze van in vullen der ontvangstbewyzen wende men zich tot de plaatselijke distributie- diensten. Brood, gebak. Bon „21" van de broodkaart, 200 gram brood1 -of twee rantsoenen ïebak per bon. Distributieperiode: 25 Mei t/m 7-Juni a.s. Kooptyd: 24 Mei t/m 11 Juni s.s. Een rantsoen gebak is: beschuit 75 gram; t biscuits en watels 90 gram; speculaas 140 gram; andere koekjes 2Ó0 gram; koek 160 gram; 'j cake 300 gram; gevuld klein korstgebak (b.v. amaiiiW. broodjes) 400 .gram; n", 500«Vram-*r° kolstïebilk <bv- boterletter) taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel ot ten deele uit meel of bi»™ gebakken producten, welke hierboven wïï genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel rf bloem is verwerkt. BLOEM. Bon „21" van de broodkaart geeft tot en met 31 Mei a.s. bovendien recht op het koopen van 140 gram tarwebloem tarwemeel, roggebloem, roggemeel oi zelfrijzend bakmeel. AARDAPPELEN. Bon „03" van de aardappelenóistri. butiebonkaart 114 kilogram aardapp*. len per bon. Distributieperiode: 26 Mei t/m(l Juni t a.s. Kooptijd: 24 Mei t/m 4 Juni as, MELK. t\ Bon „18" van de melkkaart 1% liter melk per bon. Distributieperiode: 26 Mei t/m 1 Juni a.s. Kooptijd 24 Mei t/m 1 Juni a.s. EIEREN.' Bon „87" van de „bonkaart alge meen" één ei pep bon. Distribütieperiode: 26 Mei t/m 1 Juni a.s. 'Kooptyd; 24 Mei t/m 4 Jun) as. KOFFIESURKOGAAT EN THEE Bon „34" van de „bonkaart alge. meen? 250 gram koffiesurrogaat of 40 gram thee per bon. Distributieperiode; 26 Mei t/m 22 Juni a.s. Kooptyd: 24 Mei t/m 22 Juni a.s. BOTER, MARGARINE, SLAOLIE: Bon „17" van de böterkaart 250 gram boter, of 200 gram slaolie of raapelie per bon, bon „17" van de vetkaart; 250 gram boter of 200 gram slaolie of raap- ölie per bon. Bon „17" van dé vetkaart 250 gram boter of margarine, of 200 gram slaolie of raapolie per bón. y* Distributiepe'riode: 26 Mei t/m 11 Juf8 a.s. Koop-tijd: 2ti Mei t/m 14 Juni/as. Bon „18" van de boterkaart en van <te vetkaart 200 gram boter per bon. Op Bob „18" van de vetkaart 15 cent reductie per 250 gram boter. Distribütieperiode26 Mei t/m 11 Juni a.s. Kooptijd: 24 Mei t/m 14 Juni a.s. ARTIKEL. BON DUUR Aardappelen 02 Aardap.kaart t/m. 25 (28) Mei IV, k.g. Bloeij) BI. 8 t/m. 15 Juni 50 gram roggebrood of 50 gram ander brood of rantsoen gebak of 35 gram mee) of bloem Boter of margarine Bo. 15 Bo. 17 Bo. 16 t/m. 25 Mei 26 Mei t/m 11 Juni t/m. 25 (28) Mei Boterkaart 14 p. boter. Vetkaart 14 p. boter of margarine. 14 pond boter Brood Br. 18 Br. 20 t/m. 24 28) Mei t/m. 24 (28) Mei 100 gr roggebrood of 100 gr. ander brood ot 1 rantsoen gebak Eieren A. 96 t/m. 25 (28) Mei 1 kippen- of eendenei Gebak Br. 18 Br. 20 t/m. 24 28) Mei t/m. 24 (28) Mei i 1 rantsoen Gort, Gortmout of Grutten A. 25 21 April t/m. 15 Juni 14 pond Havermout, Havervlokken, Gort of Grutten A. 24 21 April t/m. 15 Jnnl 14 pond Kaas A. 65 en 75 A. 66 en 76 5 Mei t/m. 1 Jnnl t/m. 15 Juni Elke bon 100 gram. Koffie of koffiesurrogaat'» A. 30 5 t/m. 25 Mei 250 gr. koffiesurrogaat Macaroni of Vermicelli of Spaghetti A. 26 21 April t/m. 15 Jnnl 1 ons Maïzena of Griesmeei of Pud dingpoeder A. 27 21 April t/m. 15 Juni 1 ons t Melk Me. 17 t/m. 25 Mei 1*4 U Peulvruchten A. 33 t/m. 1 (4) Juni' 1 pond Petroleum Per. 10 21 April t/m. 15 Juni Vooi de keuken Ryst (-emeei, -gries, -ebloem) of Gruttemeei Bo. 21 A. 32 3 t/m. 25 Mei t/m. 15 Juni 14 pond (extra rantsoen,) 14 pond Scheerzeep Bon K Textiel kaart t/m. 31 Aug. 50 gr. scheerzeep óf tube of pot Slaolie Bo. 17 26 Mei t/m 11 Juni 200 gr. slaolie of raapolie of 250 ff- boter/margarine Suiker A. 31 't/m. 8 Juni 1 kilogram Thee A. 30 5 t/m. 25 Mei 40 gram. Vleesch VI. 15 VI. 16 t/m. 22 24) Mei t/m. 30 Mei (4 Juni) plm, 14 ons (ook- kip, eend, 8ans w kalkoen) Vleesch waren VI. 15 VI. 16 t/m. 22 (24) Mei t/m. 30 Mei (4 Juni! 14 rantsoen Jj Zeep A. 29 28 Apr. t/m. 31 Mei 1 rantsoen Verklaring: A. Alg. Distributiebonboekje Bi. Bloembon Bo. as Boterbon Br. Periode Vleeschbon

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 2