6<kU$ tusschen Duitschland en Rusland Hoe benutten we bon K Weet u 't verschil tusschen „Beenbruin Ons Goedkoope Patroon Bestrijding van Van jumper tot meisjesrokje De Goudsche Courant vliegen en muggen Het waterdicht y DINSDAG 24 JUNI l94l UIT DE PERS Nat.-socialisme en ondernemer. Geruit jurkje OUDE GYMNASTIEK- OF TENNISSCHOENEN Vette kragen maken van mantels en jassen Er zün velerlei mogelijk heden om er 'n zoo goed mogelijk gebruik van te maken Van goed Ingelichte tijde ontvangen wij de volgende beschouwing: De ontknooping inzake Rusland is een bevrijding. Reeds lang wisten de ingewqden, dat de Sovjet-republiek een dubbel spel speelde, waarvan het karakter aan de oude bolsjewistische practijken her innerde. Dat dubbel spel had een wel zeer immoreelen grondslag. Eenerzqds had men door het non-agressiepact met Duitschland rich gedekt tegen eiken strijd met het machtige en gevreesde Dultsche leger, anderzijds verheugde men zich van harte in 't feit, dat de oor logvoerende mogendheden hun bloed en materiaal offerden en berekende met een zeker soort Aziatisch cynisme, op welke wijze Rusland daarvan 't meeste profijt trekken kon. Vriendschap was dit natuurlijk niet. Kon-agressie was het evenmin. Het was alleen de houding van den lafaard, die zelf zorgt buiten gevaar te blijven, zoolang de strijdenden frisch zijn, doch op het moment loert, dat ze amechtig naar adem hijgend, voldoende krachten hebben verloren om als de jakhals deze prooi te bespringen en eigen-lusten te stillen. In het kader dezer politiek paste het, dat dé"bolsjewisfische machthebbers op alle mogelijke punten de Duitsche over winningen in het geheim tegenwerkten. Zij waren niet neutraal, doch hadden belang bij verlenging van den oorlog en verzwakking der strijders. Men vindt in de officieele documen ten met name de proclamatie van den Fiihrer, de nota van rijksminister von Ribbentrop opgesomd, hoe zü te Bel grade kuipten, hoe zij in Roemenië een chaos trachtten te stichten, hoe zü in Bulgarije de regeering ten val zochten te brengen, hoe zü de Baltische staten overweldigden en Finland opnieuw be dreigden. Dat alles is geen non-agressie doch het tegengestelde er van. Berlijn wist dit, doch zweeg. Eener- züds omdat het het tüdstip, waarop definitieve opheldering noodig zou worden, zelf wilde kiezen, anderzüds omdat het zoo lang mogelük de hoop wilde behouden, dat betere gevoelens te Moskou de overhand zouden krijgen en men op werkelük moreel te verant woorden wüze de consequenties uit het sluiten van het non-agressiepact zou trekken. Te Moskou overwonnen de betere ge voelens niet. Integendeel, de brutale eischen van Molotof, namelijk dat Duitschland en Italië hun garantie aan Roemenië verloochenen zouden, zoo dra Sovjet-Rusland Roemenië aanviel, ■dat Finland geheel aan Rusland zou worden prijsgegeven, idem Bulgarije, de Dardanellen en de Bosporus, laten zién, hoe ver de afpersingstactieken van de Sovjet-machthebbers gaan, hoe ze van de Europeesche situatie partü wilden trekken en welke bedoelingen eigenlük te Moskou bestaan Het is Duitschland en Italië te bar geworden. Tegenover de Russische lust om in troebel water te visschen en het Russisch bolsjewisme verder in Europa te drüven, hebbe® zü, gelijk generaal Franco in Spanje weleer, ten slotte het „hiertoe én niet verder" moeten spreken. En thans beslist het zwaard, Wy noemen- het een bevrijding. Met de mannen, <iie eenmaal onder Lenin en Litwinow de bolsjewistische atheïstische wereldrevolutie begonnen en nog niet lang geleden in Spanje toonden, waartoe dit Aziatisch barba risme in staat is, is geen wezenlük verdrag mogelük, tenzü zü van hun wereldrevolutie-ideeën zich bekeeren en de Europeesche beschaving aan vaarden-. Men kan de hoop voeden, dat dit gebeuren zou. Maar die hoop is beschaamd. En alnaarmate dit gevoeld werd, ging de band met Rusland druk ken, zü werd een ban. Thans is zuiverheid bereikt. De Aziaat kon zich niet verloochenen-. Ook Europa verloochent zich niet. Thans staat de Europeesche beschaving tegenover het Aziatisch barbarisme en is het in naam van de gansche blanke cultuurwereld noodig, dat het bolsje wisme uit ons werelddeel verdreven wordt en de Russische volksgemeen schap en met haar gansch Europa van dezen geesel bevrijd wordt. De strijd zal offers kosten. Oorlog kost bloed en tranen, geldi en goed. Doch, het doel is de offers waard. Ook voor het nationaal-socialisme als we reld- en levensbeschouwing is het beter, dat de band met Rusland niet tot een blijvende unie gevoerd heeft, aangenomen, dat 't bolsjewisme bolsje wisme bleef. Deze twee levensbeschou wingen zijn immeis diametraal ver schillend. Een werkelijke unie is on mogelijk. Een van- beide of beide moe ten dan ontaarden. De loop der dingen» bevrijdt het nationaal-socialisme van deze angst wekkende verantwoordelükheid. Het kan weer, zonder door politieke nood zakelijkheden belemmerd te worden, voluit beginsel tegenover beginsel stel len en eigen wezen al» exponent der Europeesche cultuur ongehinderd uit leven. Dit is uit Europeesch gezichtspunt hartelük toe te juichen» Men wordt er vrijer, sterker door. De ban is wegge nomen. laten thans CtiüVchill en Roosevelt den lof van het bolsjewisme zingen. Toen- Duitschland het non-agressiepact met Rusland sloot, rilde het christelqk Engeland hoorbaar. Hoe kon het land van Luther met het roode leger samen gaan? Maar wat van Duitschland ver- schrikkelük gevonden werd, had- En geland zelve graag gedaan en zal het thans met innige blüdschap doen. Niettegenstaande alle christelqke rillingen zün de joodsch-kapitalistische kringen te Londen en New York en- de joodsch-bolsjewistische kringen te Moskou elkander als kinderen van één revolutie verwant de interventie in Spanje bewees het en Rusland be hoeft nu niet langer meer te knoeien. Het masker werd afgerukt. In ons vaderland en in- het bijzonder onder ons christelük volksdeel, waar het atheïstisch bolsjewisme als het eigenlijk anti-christelijk gevaar steeds werd onderkend en het lüden van Fin land diep werd medegevoeld, zal thans de keuze van positie veel gemakke- lijker geworden zijn en zal er oorzaak gevonden worden voor velen om nu van harte in te stemmen met het slot woord van den Führer: „Moge God ons allen ook ons eigen vaderland in dezen strijd bijstaan." Europa zelf staat op het spel en de geheele Europeesche beschaving. Naar mr dr H. J. von BruckerFock in De Waag opmerkt, kan er nau- welüks meer aan getwüfelcL worden, dat de Nederlandsche volkshuishouding een nat.-socialistische, d.w.z. een ge leide volkshuishouding zal zijn. In ver band hiermede bespreekt hij de plaats, die de Nederlandsche ondernemer in die toekomstige huishouding zal inne men. Zooals ook t.a.v. alle andere prin cipieel economische vraagstukken, kent het nationaal-socialisme geen dogma, waar het betreft de vraag of op alle gebieden der volkshuishouding de vrije, hoewel verantwoordelijke, uitoefening der ondememerswerkzaamheid den voorrang behoort te hebben boven een ondfememerswerkzaamheid van den Staat, m.».w. socialiseerzng van be paalde ondernemingen of bedrijven wordt-niet dogmatisch afgewezen. De prakrijk in Duitschland bewüst dit: tegenover de oprichting van de „Her man Göring-Werke" staat de „reprivati- seering" (dw.z. terugvoering in par ticulier bezit) van Tal van reederüen, banken exL ondernemingen, die het RÜk indertijd wegens steun verleen ing of om andere redenen geheel of gedeel telijk had overgenomen. Nog nimmer is de theorie van een algemeene „plan economie" in den nationaal-socialis- tischen Staat zelfs aan het woord geko men. Men o-kende steeds volmondig, dat de groote prestaties van 't bedrijfs leven slechts mogelük zouden zün, wanneer de groote massa der onderne mingen met inbegrip van de kleine zelfstandigen aan het verantwoor delijkheidsgevoel van de in vrijheid werkzame ondernemers blijft overge laten. Men vèrgete echter niet en dit werd en wordt in Duitschland nog vaak door de ondernemers zelf verge ten, en zou ook bq ons wel eens kun nen vergeten worden dat de oplos sing van het vraagstuk der werkloos heid niet de verdienste van de onder nemers is, althans niet aan hun initia tief is te danken geweest, maar feitelük het werk was van den Staat. De ondernemer mag nimmer verge ten, dat slechts de eigen prestaties, d.w.z. hoogere prestaties, hem aan spraak kunnen geven op de hoogere winsten, die indirect slechts door de interventie of de stimuleerende werk zaamheid van den Staat zün mogelqk geworden. De hoogere arbeidsbelooning vindt baar rechtvaardiging in zichzelf. Zü wijst immers op hoogere arbeidspres tatie (de overdreven of vaak weinig gemotiveerde directe-tantièmes daarge laten, om geheel te zwügen van de commissarissen-tantièmes), hoewel ook in dit opzicht vaak tegen het beginsel van „loon (salaris) naar prestatie" ge zondigd wordt. De hoogere ondememersbelooning (zoowel het ondernemersloon als de ondernemerswinst) kan echter alleen haar rechtvaardiging vinden in een hoogere prestatie. De vergeluking „hoo- ger" wordt in dat verband getrokken zoowel tegenovef bedrqfsgenooten als tegenover vroegere bedrqfsjaren der- zelfde ondernemingen. Toch mag men ook de bedrijvigheid van den Staat als ondernemer niet altüd „hors concours" met de vrqe, ondememerswerkzaamheid op het be trokken gebied beschouwen. In Duitsch land wordt thans erkend, dat b.v. de bedrijfsuitoefening der „Hermann Gö ring-Werke" voor geen „vrqe" onder neming behoeft onder te doen. Zoo kan ook ons Staatsmünbedrijf het naar wij meencn te weten particuliere bedrijven bQ gelijke cön gerust tegen curren tie voorwaarden opnemen, Al moge de oorlogseconomie even als de prae-oorfatgseconomie, ter voor bereiding of afwending van den oor log den ondernemer met veel bu reaucratisch werk belasten, toch mag de ondernemer niet vergeten, wat hü vaak juist aan die prae-)oorlogaecono- mie te danken heeft Zooveel is o.i. zeker: zoodra de oorlog ten einde is waarbij wij de eventualiteit van een Angelsaksische invasie buiten beschou wing laten, omdat die den chaos in Europa, en dus-ook in de wereld, zou beteekenen zal de Europeesche on dernemer niet weten, welk werk het eerste aan te pakken. De taak, die den ondernemer daartoe wacht, zal ge weldig zün. Voorwaarde daartoe echter is in de eerste plaats een geleide econo mie; anders krqgen wq een ontwrich ting van alle piarkten, de geldmarkt, de kapitaalmarkt, de arbeidsmarkt (om dit liberale begrip, bü gebreke van een juistere aanduiding, nog eens te gebrui ken), de goederenmarkt van welk pro duct eok. In de tweede plaats zal de ondernemer zich een schakel in het ge heel, met een taak in het belang der geheele volksgemeenschap, moeten we ten. Hq zal dus in het gareel van zün groep, bedrijfstak, bedrqf moeten loo- pen, maar niet met oogkleppen, doch mede-trekkend, slechts gebreideld door de teugels der economische Staatslei ding. Juist begrip, plicht eergevoel en eerzucht zullen bü uitstek de moreele eigenschappen van den ondernemer moeten zijn, want zün winst zal be perkt rijn en beperkt blqven waar bij onder beperkt verstaan zal moeten worden een redelijke netto-winst van het door hem geïnvesteerde kapitaal, een redelijke belooning van zijn risico, en een redelqke belooning van zün ondernemerswerkzaamheid. Slechts hoogere prestaties dan die van de groote massa zijnér collega's zullen in vredestqd aanleiding mogen geven voor hoogere winsten. Want het „vrüe spel der krachten" is uitgespeeld, „das kommt nicht Wieder". De ondernemer zal niet mogen ver geten. dat in de geleide economie het conjunctuurrisico (met het normale bedrijfs-risico) grootendeels zal zijn uit geschakeld. De conjunctuurgolven van depressie, hoogconjunctuur, weder ge volgd door depressie zullen herinne ringen aan een verléden tijd blüven. Conjunctuurveriiezen zoowel als con junctuurwinsten zullen niet meer voor komen. Daarom zal de ondernemer ook- een bescheidener immers zeker der winst voor lief moeten nemen. Erfenis, toevallig voorhanden vermo gen, familie, relaties e.d. „standsvoor- deelen" zullen geen rol meer spelen. Slechts op de prestatie zal het aanko men. De figuur van den „captain of industry" (dien men zich voorstelt als gszagvoajilar van «ea volbew schip op d» bewogen zee drijfsleven) zal niet meer het beïüï heerschen; het bedrüfsleven j!, me« bewogen rijn, doch sterk, matig voortbloeien. 8el«- Nog een derde voorwaarde von, a grootsche ontplooiing der ondernem J* werkzaamheid ia het kweeken jongere ondernemers-generatie niet slechts ris voorheen door if nrH*n in tt nnn* de oJuJi..,, 1 M böck doelde, in den bureaustoel „paof „oom", of als felterijke zettS van de X-bank in de difecUekZi troont, maar die als deskundige ink? bedrqf' een werkelijke bedrq^J* is ,die zqn salaris uitsluitend dankt 2? zqn eigen prestaties. w Dan bloeit nog een schoone tijd VM, onze Nederlandsche ondernemers biedt de grootste publiciteit fc Gouda en omgeving, wordt eiken avond bij vele duizenden abonaé'i bezorgd in G0UDA. Alphen a. d. Rqn, Ammerstol. Bergambacht, Berkenwoude. Bo degraven, Boskoop, Driebrugge, Gouderak, Haastrecht, Heken- dorp, Moercapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJsset, Ouder kerk a. d. IJssel, Oudewater, Polsbroek, Reeuwük, Schoonho ven. Stolwijk. Waddinxveen. Woerden. Zevenhuizen. ADVERTENTIEPRIJS: 1—5 ge- wone regels 1.10, elke regel meer 0.21. INGEZONDEN MEDEDEELIN- S GEN op een gewone tekstpagina: l1—3 regels IJl, elke regel meer v.42. Bü overeenkomst geredu ceerde prijzen volgens speciaal tarief. KWARTJESRUBRIEK (kleine advertentiën) alleen dea Zater dags: 1—3 regels f O M. elke regel (heer t 0.10, maximum grootte 6 regelt. Uitsluitend hij vooruitbetaling. Inzending tot Vrijdagmiddag 2 uur. Opgaaf van en advertentiën tn te zenden aan-het Bureau: Markt 31, Gouda, Tel. 2745 en bij de plaat- selijke agenten. voor de leef tijden 6 tot 8 en 10 tot 12 jaar Dit geruite jurkje van linnen of kunst zijde i> bijzonder aardig, doordat de baan vanvoren schuin is geknipt. Het blouse- gedeelte is langs deze baan afgewerkt met puntbaiul, dat ook langs het witte kraag- te en de manchetjes is gezet. De rug is geheel recht genomen. Het ia een aller liefst jurkje, bijzonder geschikt voor meis jes ven 68 en JO—It jaar. Men heeft er voor noodig 225 meter stof van 90 c.m. breedte. Patronen voor de leeftijden 5t en 10— 12 jaar zijn verkrijgbaar aan on* bur. Markt 31. Heeft men oude gymnasUek- of ten- nlsechoenen, wurvin de zool nog goed is. meer waarvan de bovenbekleeding stuk gaat, dan knipt men het bovendeel af, soodat alleen da zool overblijft met een opstaand randje. Met een stevig lapje of aan gehaakt stukje van oude reeten ka ternen garen kan men van deaan zool aan aardige sandaal maken. De nieuwe eSof wordt een het opeisende randje be vestigd, terwijl men er een nieuw bbmen- aooltje ln lijmt Desa schoenen zonder bon kunnen aie zomerschoen of huiapan- tofteltje nog goede diensten bewijzen. Teekening Vobach en Co. Vette kregen een heerencoetuums, men- telf en japonnen rijn een voortdurende ergernis, doch met weinig moeite ie dit euvel te verhelpen. Men maakt een vlek kenwater ven 1 liter weteg» 1 eetlepel spi ritus en 1 eetlepel ammoniak en hiermede wrijft men een lapje (dat nietpluist) over de betreffende plekken. Nabbpstelen met ■choon water en met een zachten doek zoo droog mogelijk wrijven. Alles heeft thans veel meer waarde voor ons dan vroeger, want het nieuw aan schaffen van kleeren kost punten en hier mede moeten we uiterst zuinig omgaan. Een Jumper die niet meer wordt gedra gen, kan bijvoorbeeld nog vermaakt worden tot een rokje. Hij wordt onder de armen afgeknipt en daarna raapt men de Heken op en kant ze at Het boord komt aan den bovenkant van het rokje, ter wijl men met gekleurde wolresten een rand van vasten haakt, waardoor dwarse strepen worden gevormd. Ook de draag- bgfcden zijn van vasten gehaakt, ze zijn 4 cm. breed en 50 cm. lang. *®n eenvoudige blouse met pof of blouse- Eigen teekening. mouwen wordt onder dit rokje gedragen. Vliegen- en muggenbestrijding kan alleen succes hebben, wanneer men het juiste middel op het juiste oogenblik toe past. Dit geldt ook voor bestrijding op groote schaal in steden en dorpen. Overal, waar het ook zij, zullen op zichzelf staan de maatregelen zoo goed als niets uit werken; de strijd tegen dit schadelijk ge dierte moet zoo algemeen en zoo syste matisch mogelijk worden aangebonden. Wij laten hier enkele beproefde midde len ter verdelging van volwassen vliegen volgen. Een zeer sterke uitwerking heeft rjcinusolie, welke in platte schalen en schotels open wordt neergezet. Met een weinig stroop vermengd, wordt de olie een lekkernij voor de vliegen, die er van komen snoepen en kort daarop doodgaan. Formaline (formol) is een ander stark werkend vliegenvef-delgingsmiddeL Een mengsel van 60 deelen water, 25 deelen melk en 15 deelen formaline (in den han del verkrijgbaar) oafent groote aantrek kingskracht op de vliegen uit, die er snel den dood door vinden. Uitstekend is ook eert mengsel van 90 gram formaline, 30 gram glycerine, 940 gram water, waaraan men, evenals aan de formalinemelk, een spoortje rood en inkt toevoegt, om de vloeistof ais vergif tig te kenmerken. Doch ook in veel zwak kere concentratie (1.25 2.5 pCt.) heeft formaline al een doodelijke uitwerking op vliegen. Daarom kan het overal ln be woonde vertrekken zonder gevaar voor. de menschen worden toegepast. Slechts moet men er bij het maken van een formaline- oplossing voor zorgen, dat de prikkelen-^ de damp van de geconcentreerde forme- Une de gevoelige slijmvliezen der oogen niet kan raken. Wil men een jas of mantel waterdicht maken, dan heeft men voor één jas of mantel no»odig: 2 ons aluin, 2 ons lood acetaat, 2x11/2 1. kokend water, 5 1. koud water. Los aluin en loodacetaat elk afzonderlijk in 11/2 1. kokend water. Giet deze oplossingen bij elkaar en laat het piengsel ongeveer 12 uur staan. Giet daarna de heldere vloeistof zéér voorzichtig af (zorg, dat er geen bezinksel iheegaat, daar dit witte strepen veroorzaakt). Voeg hier bij 5 L koud water Zet den gewasschen mantel of de jas nat in dit waterdichtsel en laat ze er niet langer dan 24 uur in staan, af en toe omkeeren. Gebruik echter nooit zinken teilen (daar het metaal wordt aangetast en donkere vlekken geeft), doch email of steen en kommen. Pers tenslotte het kleedingstuk, wanneer het geheel is opgedroogd op. Gabardine kan men het best persen op de volgende manier: Leg het kleeding stuk met den goeden kant boven en stoom een vochtigen doek met een heet ijzer even luchtig hierop door. Verwijder den doek en druk met een schoon plankje of met den gladden ongeverfden kant van een persborstel stevig op dit gedeelte, tot het glad is en het vocht verdampt. Behan del op deze wijze het heele kleedingstuk deel voor deel. Er is bijna geen vrbuw of zij is blij •ver de toewijzing van bon K. Het is waar, diverse echtgenooten hebben hun hoofden geschud de geringere moge lijkheid tot aanvulling van de garde robe was hun heelemaal niet onwelkom «a er moeten er zelfs zijn, die hun vrouwen, die ongelukkigerwijze zelf zoo goed als géén kranten lezen, de blijde tijding niet hebben medegedeeld (als of zij er toch niet achter kwamen!) maar dat neemt niet weg: we kunnen dezen zomer onverwacht een japon erbij aan schaffen en we willen die gelegenheid zoo goed mogelijk benutten. We denken er zelfs niet aan om nu maar onmiddellijk dit of dat bloemetje te koopen, waarnaar we al wekenlang met verliefde blikken gekeken hebben, neen, we gaan eerst nog een massa andere winkels langs en we laten ons alle mogelijke en onmogelijke bloemetjes stoffen toonen om dan eindelijk tot eeu besluit te komen. Zoover is bet dus. En dan flitst het ons plotseling door het hoofd: waarom zouden we geen vijf meter nemen, want iiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiRi iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii we kunnen met vijf meter stof heel wat doen! Behalve een jurk voor onszelf kan er dan misschien ook nog een jurk voor onze jongste dochter uit of een blouse voor de oudste of voor onszelf. Vinden we het niet leuk om eenzelfde blouse en jurk te hebben, dan kannen we misschien een vriendin of zuster overreden op haar bon eveneens vijf meter stof te nemen en het restant van de beide japonnen te ruilen. We hebben dan voor onze eene bon een japon èn een blouse van verschillende stof. Hebben we niet bepaald een japon noodig, maar moet onze voorraad pyja ma's worden aangevuld, dan koopen we vijf meter van een heel rustig bloemetje lp een zachtrose. wit of lichtblauw fond en de nieuwe pyjama kost ons geen 35, 40 punten van de textielkaart. Hebben we nog een donkerblauwe» of zwarten mantel zonder revers, dan kun nen we met de overblijvende stof in dien we van de vijf meter eerst een ja pon hebben gemaakt dezen mantel aan de voorzijde voeren zoodat bij het open- waaien dezelfde stof als van de japon te zien komt en men dus ineens een com plet heeft. Bij een dergelijke jas of bij een kanten jas stoat ook een hoedje van de gebloemde stof aardig. Dat is één van de nouveauté's, welke de mode dezen zo mer brengt In ieder geval doet men goed vooral stof te koopen, welke goed waschbaar li en niet al te gauw kans van AÜjten heeft. We moeten zooveel mogelijk voordeel uit deze extra toewijsing zien te halen' Z« is ons gegeven om er een aoo goed moge lijk gebruik van te maken. Veel succes met bon K.! Weet u het niet? Dat hindert niet, want bijna niemand maakt er onderscheid tus schen. En toch is „beenbruin" iets anders dan de vloeibare zijden kous. Het if wel eens aardig vooral nu er dezen zomer zoo veel gebruik van deze artikelen zal wor den gemaakt, het verschil tusschen beide praeparaten uiteen te zetten. Eigenlijk^*doen de namen het verschil reeds uitkomen. Beenbruin heeft de be doeling het zeer sterk door de zon ver brande been te imiteeren en de vloeibare zijden kous tracht het tekort aan goede zijden kousen van normalen prijs, te on dervangen en.het stoppen zonder einde dat hÓL gevolg is van het dragen van kousen7* Beenbruin imiteert dus de bruine kleur van de verbrande huid. Er zijn zelfs ver schillende nuances in, mant ieders l&id verbrandt weer op een andere manier. Het wordt in vloeibaren toestand, eventueel met water verdund, op de btenen aange bracht en ook wel op de armen en het ge zichthetgeen op buitengewoon sugges tieve wijze dagenlang luieren in de zon doet vermoeden. Anders - en veel gecompliceerder is het met de vloebare zijden kous gesteld. Uiteraard zijn hiervan zeer verschillende kleuren vereischt om aan iaders smaak te voldoen. Dus brengt men da vloeibare zij den kous in taupekleur, zonnebrand enz. Zelfs producten, welke er oorspron kelijk niet voor gefabriceerd werden, zoo als vloeibare poeder,pancake, enz. zijn als kousenvervangingsmiddelen zeer goed te gebruiken. Vooral het laatste geeft een buitengewoon mooi en houdbaar resul taat. Vanzelfsprekend moet hot product, een maal aangebracht, tegen water bestand zijn en uitsluitend met water en zeep of reinigingscreme verwijderd kunnen wor den, anders beantwoordt het niet aan het gestelde doel. Men moet er mee kunnen zwemmen enz. Aanbeveling verdient het'met een oog-, potlood aan de achterzijde van het been»' in het midden, een lijn te trekken, welke (Eigen toeken mg) de naad van de kous imiteert. Ook de hté kan men op deze wijze nettekenen. Van zelfsprekend vereischt dtt eenige handig heid maar na zeer korten tijd heeft ieder een den slag te pakken. Is er sprake van oen teveel aan lastigs haartjes op de beencn, dan verwijdert men die voordien t beste met onthartmgswas, welker gebruik zeer eenvoudig en si' doende is. Deze was kan men ook voor lastige gezichte- en andere haren gebrui ken. Dezen zomer hij is toch gekomen! vertoornen we ons dus met mooie bruine beenen of met zijden kousen uit sta fleschje. Verrukkelijk, geen gaten en lad' ders meer op da maast ongelegen momen ten/ j

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 6