^NIEUWSBLAD VOOR GOUDA EN( OMSTREKEN Een staatsverdedings- comité onder Stalin DE DISTRIBUTIE VAN RIJWIELBANDEN Dinsdag 1 Juli 1941 ch Itlacu* De geheelë/ staatsmacht wordt eraan overgedragen Na Lemberg ook Ubau ingenomen - Ver sterkingen in de Oekraïne doorbroken De gevechtshandelingen. De opmarsch in Centraal Rusland en het Baltisch gebie y*"*'-> ROEMsJE N KNOX EISCHT AMERIKA'S DEELNEMING AAN DEN OORLOG. In 5 maanden 2.198.000 ton Engelsche acheeps- ruimte vernietigd. Frankrijk breekt met Moskou. Londen en de Duitsche successen. M Zij, die gebruik kunnen maken van een openbaar vervoermiddel, komen niet meer voor een bon in aanmerking DUITSCHLAND EN ITAUE ERKENNEN NAÉONG. PROF. SCHRIEKE SECRETARIS-GENE RAAL VAN JUSTITIE. com 80e Jaargang, No. 20668 Bureau: MARKT U, TEL. 2745 Postrekening <MH Chefredacteur: F. TIETËR, Gouda. Het bestuur van den Oppersten Raad der Sovjet-Unie, het Centrale comité van de Communistische par- r tij en de Raad van Volk'scommissa- rtsaen der Sovjet-Unie hebben, naar de Moskonsehe nieuwsdienst meldt, besloten een staatsverdedigingsco- mité op to richten. Tot voorzitter van dit comité is Stalin benoemd, tot zijn plaatsvervanger de volks commissaris van Jgultenlandsche Zaken, Mololof, en tot leden Woro- sjilof, Malenko en Berlja. Verder werd besloten de geheeie staats macht In hppiden van dit verdedi gingscomité Ie leggen. Het opperbevel der Duitsche weer macht maakt bekend: Zooals reeds in een extrabericht is medegedeeld, hebben onze, in Gaücié oprukkende troepen Lemberg genomen. Ia het midden van het legerfront werd de ring rondom de ingesloten Sovjet* armeeën nauwer gesloten. Aan de kust werd Libau genomen. Het D.N.B. meldt: Bü den verderen opmarsch in het gevechtsgebied van de Oekraïne hebben Duitsche troepeneen heden sterke bolsjewistische verster- kingen doorbroken, met welker bouw reeds een jaar geleden met behulp van tienduizenden dwangarbeiders begon nen is. Dag en nacht hebben hier Kau- kasiers en Georgiera onder het bevel van bolsjewistische officieren gewerkt. De bewoners van d» omliggende plaat- sen meldden, dat de laatsta maanden ook de boeren van de Oekraïne aan dit werk moesten meedoen. Eenigen van hen moesten eiken ochtend de strook gronds voor de kazematten en I loopgraven opnieuw eggen, opdat op deft zachten bodem elke voetstap ge- zien kon wordfen. Op deze wyze,wilden de Sovjet-officieren verhinderen, dat de dwangarbeiders zouden vluchten. Uit de Zondag gepubliceerde extra- berichten en uit het weermachtbericht van Maandag blijkt, naar het D.N.B. van militaire zijde wordt verklaard, dat de Duitsche weermacht aan het Ooste lijk front by haar actie sinds den 22en Juni midden in de Sovjet-troepen te recht is gekomen, Mie hun opmarsch voltooiden, met het gevolg, dat deze nergens den Duitschen opmarsch heb ben kunnen tegenhouden en voor een gedeelte reeds om hun eigen bestaan vechten. In het gevechtsgebied tusschen de Karpathen en de Oostzee teekenen t zich in het bijzonder twee sectoren af. De grenzen tusschen deze lectoren wor den gevormd door de uitgestrekte Pripjet-moerassen. In den frontsector tusschen de Karpathen en de Pripjet- moerassen werden reeds den eersten dag de moderne grensversterkingen na herden «trijd doorbroken. De voort gaande aanval van het Duitsche leger leidde tot een sterken druk van uit het Noordwesten en Noorden op Lemberg, waarvan da inneming is gemeld. Tege lijkertijd dringt een dreigende wig uit het gebied ten Zuid-Oosten van Lublin vla Luck naar hat Oosten, die ook door talrijke vijandelijke tegenaanvallen niet tegen to houden is. Het ia zeer twijfelachtig of da Sovjet-strijdkrach- tea in dezen sector den Duitschen op- msrsch nog lang zullen kunnen ophou den, hoewel reeds in een extra bericht tot uiting kwam, dat daar in het gebied van Galicië keurtroepen van het Sov jet-leger in het vuur zijn geworpen. Belangrijk ongunstiger voor de Soviets ontwikkelen zich de gevechten ten Noorden van de Pripjet-moerassen. Het hier naar het Westen vooruitstekende grensgebied der Sovjets rondom Bialy. stok werd door een gelijktijdigen fron talen opmarsch vanuit Zuid-Oost Prui sen door twee bijzondere stootUÉCpen in het Oosten afgesneden. De Ttuide- lijke groep veroverde de vesting Brest- Litowsk en rukte met algemeene rich ting naar het Noord-Oosten ver op ten ci ode zich met de vanuit Oost-Pruisen aanvallende groep te vereenigen, die zich intusschen heeft meester gemaakt van de vesting Grodno. Het resultaat was de algeheele omsingeling van twee sterke Sovjet-armeeën in het gebied rondom Bialystok en Oostelijk hiervan. I Deze ring wordt met den dag nauwer aangehaakt en de zich binnen dezen ring bevindende Sovjet-troepen trach ten tevergeefs naar alle richtingen uit vallen te doen. Door de dagelyksche aanvallen van het Duitsche leger en L vin het Duitsche luchtwapen wordt de Pstrijdkracht steeds minder. Kenmerkend voor de operaties In dezen frontsector is bovendien de dap- pere opmarsch vsn snelle Duitsche troepen, die aan weerskanten voorbij dezen ring via Baranowitz in het Zui den en via Wilna in het Noorden belangrijke knooppunt Minsk heb/ ingesloten. Deze opmarsch is tha' reeds ten Oosten van Minsk verder voortgezet. Verder Noordelijk in het Baltische gebied werd de Njemen-sector veroverd en Kaunas bezet. Terwijl nog in de gebiéden ten Noorden van Kaunas ster ke vijandelijke gepantserde strijdkrach ten tijdens hevige gevechten vernie tigd, werden, was wederom een snelle Duitsche aanval gericht op de overgan gen van de Duna bij Dunaburg en Jakobstadt. Daar beide plaatsen in Döitsche handen tzijn en bovendien de eenige belangrijke haven aan dit deel van de Oostzeekust nl. de- vesting Libau, na korten strijd veroverd werd, hebben de in het gebied van de linie WilnaDunaburgRiga en de Oostzee ingesloten en totaal verstrooide vijan delijke strijdkrachten nauwelijks nog een of andere mogelijkheid tot terug trekken. X It Het Duitsche luchtwapen, dat zich in de eerste dagen fier operaties, door een bijna totale vernietiging van het belangrijkste deel "van het Sovjet- luchtwapen de heerschappij in de lucht heeft veroverd, grijpt thans dagelijks met krachtige slagen in den strijd te land in. De Zondag opgegeven verlies cijfers van het Sovjet-luchtwapen zijn tot in totaal 4500 gestegen, waarin ook het leger met een getal van 227, deels vernietigde, deels buitgemaakte vlieg- tuigeft, een aandeel heeft. Bijzondere aandacht verdienen ook de moedige en energieke aanvallen van de marine in het Oostelijke gebied van de Oostzee. Duitsche duikbooten en mo tmfbrpedobooten hebben twee torpedo jagers, een torpedoboot en drie duik booten van de Sovjet-vloot vernietigd. Hierbij komt nog een torpedojager, die verloren is gegaan als gevolg van een Ihifh alsmede de beschadiging van den kruiser Maxim Gorki. Daar ook bij Constanza aan de Zwarte Zee een Sovjet-torpedojage» door kustartille- rie vernietigd is, heeft'de Sovjetmarine in totaal in de eerste week, behalve de andere genoemde eenheden, alleen al vier torpedojagers, voor een deel van de modernste soort, verloren. Spoorwegen gedesorganiseerd. Uit Kara wordt gemeld: Reeds na non week oorlog schijnt het geheeie spoor wegnet in Europeesch Sovjet-Rusland gedesorganiseerd te zijn. Zoo werden volgens uit Moskou in de Turksche hoofdstad ontvangen berichten Sovjet troepen, die op velschillende stations te Moskou 48 uur lang vergeefs op transport hadden gewacht, door de autoriteiten teruggenomen. Alle vraaht auto's zijn in de hoofdstad aan het bur gerverkeer onttrokken ten bate van het transport van troepen, die blijkbaar niet meer per trein kunnen reizen. Te SmnlAijsk hoopen zich talrijke troepen transporttreinen op. De luchtoorlog Naar het D.N.B. verneemt, heeft een afdeeiing van 22 Sovjetbommenwerpers een aanval op een Duitsche luchtbasis in het' bosten gedaan. Achttien der Sovjet-toestellen werden door Duitsche jagers neergeschoten, de andere vier door 'luchtafweergeschut, zoodat geen enkele Sovjet-machine terugkeerde. De pogingen van het bolsjewistisch luchtwapen om den opmarsch der Duitsche troepen in net Oekrainische strijdgebied op te houden, zijn ook op 29 Juni door den bliksemsnellen aan val van Duitsche jagers mislukt. Toen de Sovjet-vliegtuigen door het samengebundelde vuur van het lucht doelgeschut en mitrailleurs geschrok ken, nog boven de troepenafdeehngen bleven kruisen, doken plotseling vijf MesSerschmitjagers op. Wat zich daar op afspeelde, was het werk van enkele minuten. De Messerschmitts naderden met de grootste spelheid en stortten zich op de Sovjet-vliegtuigen, Sie zich door het maken van bochten en door zich los te maken van de formatie in veiligheid trachtten te stellen. Onder het vuur van de boordkanonnen en de mitrailleurs stortten drie Martin bommenwerpers naar beneden. Op hetzelfde oogenblik schoot een andere Duitsche jager ook een Martin-bom menwerper neer. Op driehonderd meter hoogte vloog de zesde Sovjet, machine, die klaarblijkelijk een tref fer in de benzinetank hgd gekregen, in brand en stortte met een sleep als van een komeet omlaag. Het D.N.B. meldt nader: Op den Noordelijken flank van het oorlogs- tooneel in het Oosten waren de aan vallen- van de Duitsche gevechts eskaders op 29 Juni voornamelijk ga- richt op 'de groote achterwaartse!» verbindingen van de Sovjet-troepen die uit de Baltische landen Oostwaarts naar het eigenlijke Rusland trokken. De enkele groote doorgangswegen zijn over honderden kilometers lengte be zet met colonnes artillerie en infan terie, die alle aan de Duitsche om. singeling probeeren te ontkomen. De Duitsche vliegtuigen bestookten deze colonnes erf m'archeerende formaties met groot succes. Voortdurend met bommen aangevallen en met boord- wapens beschoten, werd een groot aantal voertuigen en stukken geschud vernield, werden de wegen onbe gaanbaar gemaakt en werden den manschappen zware, bloedige vêrlie- zen toegebracht. Voortij werden spoor- HET DUITSCH CENTRALE OOSTFRONT I WELJKUE -LUKJ V. 50 ZK J, iS WtreBSK RAKISCH»^ DUN AEfcl^G WJASM KAUNA 1NSK US LA ND LlTOVSK wPIN RNIGOW KOWE R U olweskS GOUVERNEMEN Nis KI JEW SJITOMIR LUBNY EWLA-ZERK WA PROSKUROW STANISLAU HAISSIN KAME^z V aUMAN POOOL NOWITZ Van uit de twee Duitsche Oostgrensbochten ryn de Duitschers tot den aanval overge gaan; verscheidene divisies zijn de Russische grens gepasseerd en zoover ons door de Duitsche legerberichten ztfn bekend gemaakt zfln tot op heden zeven belangrijke vestingen in handen der Duitschen troepen gevallen o.a. Grodno Brest-Litovsk, Wilna. Kowno (Kaunas), Dunaburg. Lemberg en Liban. Men volge op de kaart de opmarsch rich tingen. Komende van uit Oost-Prullen drongen de legers het Baltische gebied Litauen binnen en veroverden Kaunas (Kowno) Een tweede leger trok de rivier de Boeg f r. veroverde Bjelostok (Bialystok) de vesting Gfodno. Wilna en Dunaburg; vandaar <AAf»r V*H PCI.T gaat de opmarsch verder Letland in. Een derde leger trok de rivier de Narew en Szczara over trok voorbij Barnowicz en trok Minsk -binnen. Een vierde leger opereerde van Brest- Litovsk door de moerassen van de rivier de Pripet, veroverde Kowel en Luzk, Dubno en trok in de richting van Lemberg. Een vijfde (eger ging ten aanval over ten Noorden van Lemberg en wi#*ti«ze sterke vesting in te nemen. Jl v Twee Sovjet-legers bevinden zich ten Oosten, van Bjelostok In een hachelijke posi tie en zijn momenteel door twee Duitsche legercorpsen ingesloten. De Amerikaansche minister van Marine, Knox, heeft in een rede voor de conferentie van de gouverneurs der Vereenigde States verlangd, dat de Ver. Staten zouden gaan deelnemen aan den oorlog. De tijd" is gekomen, zoo zeide hy, waarop de Ver. Staten hun vloot op den Atlantischen Oceaan zul ten gaan gebruiken. Dit zal waar schijnlijk groote offers vereischen, fhaar de Ver. Staten moeten bereid zijn, hetzelfde offer aan goed en biped te brengen als het Engelsche vclk Wanneer de Duitschers voortgaan, de voor Engefaftd varende schepen zooals tot dusver tot zipken te brengen dan is Duitsehlands overwinning zeker. Knox gaf te. kennen, dat er in de eerste Vijf maanden van dit jaar 2.193 000 ton Engelsche scheepsruimte vernietigd is, d.w.z, dat voor elk nieuw schip, dat Engeland en de Ver. Staten bouwden, drie schepen tot zinken gebracht wer den. lijnen door boratereffers verstoord en' werden verscheidens rijdende trei nen door bommen getroffen. Een der treinen ontspoorde terstond na - de ontploffing van êen bom. In het gebied ten Noordoosten van Lemberg werden heden verscheidene Sovjet-vliegvelden met groot suïces door Duitsche gevechtsvliegtuigen aangevallen. Hierbij werden veertien SovLgt-jachtvliegtuigen op den. be- ganén grond vernield en een groot aantal beschadigd. Op den terugtocht vielen de Duitsche vliegtuigen Sovjet troepenkampen en colonnes voertui gen aan. Er ontstonden groote bran, den en vele voertuiger werden door voltreffers vernield. Sovjet-vliegers probeerden de Duitsche gevechtsvlie gers aan te vallen. Zij staakten hun poging echter spoedig, toen twee van hun toestellen waren neergeschoten Kleine formaties Duitschei gevechts vliegtuigen werden op ,29 Juni ten Oosten der brandpunten van den slag aan het Sovjetfront gebruikt teneinde de aehterwaartsche verbindingen van den vijand te verbreken. Hierbij wer den acht bruggen verwoest en werd een brug. die door Duitsche bommen reeds hevig beschadigd was, volkomen vernietigd. Daar het aantal bruggen over de Sovjetrivieren betrekkelijk geering is, en er slechts voor de groote verkeerswegen vaste overgan gen gemaakt zijn, beteekent de ver nietiging van deze bruggen eer> ge vaarlijke verscherping voor de sterk bedreigde nog in Wit-Rustand staande Sovjet-troepen. Zooais .gisteren nog in een deel van onze oplage kon worden vermeld, heeft de Fransche regeering de diplo matieke betrekkingen met de Sovjet- Unie verbroken. In een öfficieele verklaring zegt de Fransche regeering, dat het conflict tusschen Duitschland en da Sovjet- Unie een nieuwe phase beteekent in het politieke leven van Europa. De regeering-Stalin en het door haar ver tegenwoordigde stelsel zullen de gebeurtenissen van dit oogenblik met overleven. In dit conflict tusschen de Sovjet-Unie erv Duitschland, dat het aanzien van Europa zal veranderen, kan Frankrijk niet onverschillig blijven. Verder wordt in de officieelë mede., deelmg gezegd, dat de regeering der Sovjet-Unie door haar diplomatieke en consulaire vertegenwoordigers zich herhaaldelijk gem'engd heeft in bin- nenlandsche politieke aapgelegen heden van' Frankrijk. Deze buiten- landsehe inmenging kan niet geduld worden- Terwijl frankrijk zich alle moeite geeft om het Jand te herstellen, kan het niet toelaten, dat een buiten- landsche mogendheid deze voor de toekomst van Frankrijk beslissende pogingen verstoort. De communis tische party in Frankrijk wordt a!s een diploinatiek filiaal van een bui- tenlandschen staat beschouwd, welke een voor Frankrijk heillooze politiek voert. De ambassadeur der Sovjet-Unie is gisteravond met het geheeie personeel der ambassade uit Vichy vertrokken. De extra-berichten van het Duit sche opperbevel hebben te Londen zoo sterk de' aandacht getrokken, naar het D.N.B. "verneemt, dat men het gewenscht heeft geacht hun inhoud aan de Britsche luisteraars mee te deelen. Ook de aantallen vernielde Sovjet-vliegtuigen zijn op groote schaal verspreid. Om de Duitsche successen te verkleinen, probeert men overigens wel den schijn te wekken, dat ook de verliezen der Duitschers buitengewoon hoog zijn. Dergelijke Londensche afleidingsmanoeuvres zijn te, bekend dan dat zij nog geloof zou den kunnen ontmoeten. Uit den berichtendienst van Reuter blijkt, dat de Engelsche pers de ope raties aan het Oostelijke front volgt met bezorgdheid voor het lot der De secretaris-generaal van het de partement van Handel, .Nij verheid en Scheepvaart maakt inzake de distribu-» tie van rijwielbanden het volgends^ be kend: Aangezien- voor hen, die werkzaam zijnin vitale diensten en bedrijven, voorzoover het gebruik van rijwielen beslist noodzakelijk is, moeten thans de voorwaarden, om voor een band in aanmerking te komen, strenger wor den gesteld dan tot dusverre het geval was. In verband biermede wordt de ejsch, dat men minstens vijf kilome ter moet verwijderd wonen van de plaats, waar men zijn werkzaamheden verricht of vaa de school, waar men def lessen volgt, in dier voege aange vuld, dat thans pgrsonen. die gebruik kunnen jnaken var. een openbaar -ver voermiddel (trein, "tram of bus) in het algemeen niet meer voör een bon Voor een rijwielband in aanmerking komen. Slechts indien de afstand van de woning tot de naastbijzijnde trein-, tram., en bushalte, vermeerderd met den afstand van de halte waar men den trein, de tram of de bus verlaat' voor het werk. meer bedraagt dan '5 kilo meter (voor kinderen beneden |0 jaar 3 kilometer), kan afgifte van bonnen worden overwogen. Indien die b.v. iemand vier kilometer van hetdichtstbijzijnde station ver wijderd woont en de afstand van het eindpunt van den trein tot het werk of de school tweeskilómêter bedraagt, kan hy voor een bon in aanmerking komen. Het spreekt echter vanzelf, dat geen bon kan Worden afgegeven, in dien de afstand van de woning, tot het station, of van het eindpunt tot aan het werk nog gedeeltelijk per tram of bus kan worden afgelegd. Personen, die vijf kilometer of meer van hun werk wonen en die niet \an een openbaar vervoermiddel gebruik kunnen maken, blijven in aanmerking komen voor bonnen. De afstand van ten minste vijftien kilometer, die personen in de uit oefening van bun beroep of bedrijf dagelijks in doorsnede moeten afleggen, om een bon te kunnen verkrijgen, is tbans tot twintig kilometer verhoogd. Bovendien zuilen, indien het mogelijk is voor de uitoefening van de werk zaamheden gebruik te maken van een openbaar vervoermiddel, aan betrok kenen geen bonnen meer worden ver strekt. Het bovenstaande is ook van toepassing bij aanvragen voor bedryfs- fietsen. f Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat aan bovenstaande voor waarden streng de hand zal worden gehouden en dat eventueele verzoeken tot ontheffing daarvan terzijde moeten worden gelegd. In verband met de verandering in de voorschriften is voorts bepaald, dat alle aanvragen voor rijwielbanden, welke vóór 1 Juni zy'n ingediend en op welke de verbruikers nog geen be slissing van den distributiedienst heb ben ontvangen, afgewezen zijn. Voortaan moeten alle aanvragen voor rijwielbanden gedurende de eerste 18 dagen van elke maand worden ingediend" Uitsluitend deze aanvragen zullen nog in behandeling worden genomen. Als overgangsmaatregel is bepaald; dat do aanvragen, welke in de npaand Juni zijn ingediend, wei door de distributie diensten in behandeling zullen worden genomen. Deze aanvragen zullen echter volgens de nieuwe, hierboven om schreven voorschriften worden beoor deeld. Naar ^aanleiding'van de hierboven bekend gemaakte verscherping van de «pribulie vatf rijwielbanden meenen 'Wi goed te doen nog eens te wijzen op de groote verscheidenheid van belangen. Welke de overheid in dezen tijd tegen elkaar moet afwegen. De kantoorbediende, die aan den rand van de groote stand woont en die desnoods een trammetje kan némen als de wandeling hem te ver, te nat, te 'vv„rm af te koud i$,< moge bedenken, dat de fietsband, welke hem gewUgerd is, een leergierigen dorpsjongeifin staat stelt de school in de stad te blijven bezoeken. Het meisjesstudentje, dat nu werkelijk "moet gaan loopen om college te „loopen", zal deze opoffering zeker wel over hebben voor de vrouw, die door weer en wind naar haar werkhuizen moet om voor haar kinde ren den kost te verdienen of voor den invalide, die wilde, dat hij nog kon wandelen zooals zij. Daarbij kan ook het gebruik'van de fiets ongetwijfeld nog beperkt worden, hetgeen tot hesparing dier banden leidt. In tal van gevallen gébruikt men zijn rijwiel, zonder dat er noodzaak toe bestaat. In' onze badplaatsen om dit nu maar eens als voorbeeld te nemen ziet men hoe de strandboulevard herhaalde malen per fiets op en af wordt gereden. Het is vanzelfsprekend, dat velen zicjj per 'fiets naar zee willen begeven, doch wanneer men daar een maal is, moet men 'niet blijven heen en weer fietsen, doch loopende, zitten de of liggende van strand eh zon ge nieten Voor de qverheid 'gelden 'objectieve I maatstaven. Zij stelt vast in welke dringende behoeften moet worden voorzien en welke minder belangrijke bestedingsmogelijkheden moeten wor- Iden opgeofferd. In hét, kort gezegd komt dit hierop neer: „Wat het zwaarste is, moet ook' het zwaarste wegen." In dezen geest moet ook het publiek deze verscherpte bepalingen aanvaar den. Sovjet troepen, waarby zij steeds bij de lezers de hoop tracht leverdig te houden, dat de afweer van het bolsje wistische gevaar voor Europa op on verwachte moeilijkheden kan stuiten. De Times tracht de Duitsche suc cessen te'verkleinen. Het blad schrijft, dat de beslissing nog niet gevallen is. dat de Sovjet-luchtmacht nog niet ge heel verdreven is en dat de Sovjet- pantserbrigades haar teec taanvaller voortzetten „Niettemin aldus de T i m ets kan niet ontkend worden, dat de weermacht der Sovjet-Unie zware slagen heeft moetch incasseeren <yi dat de Duitsche opmarsch verras send snel is geweest Inderdaad kan het zijn. dat de Duitschers in de ko mende dagen tastbare resultaten te melden hebben". Verklaringen van Cripps Naar de Britsche berichtendienst meldt, heeft de Britsche ambassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps, toen hij met de leden van de Britsche mis sie een onderhoud had piet Molotof een rede gehouder, waarin hij heeft gewezen op de vastbeslotenheid dezer missje om in alles met de Sovjetre- geering samen te werken. Groot-Brit tannië is vastbesloten, zijde aan zijde met de SovjetUnie te strijden. Zon op 5.22, onder 22.05. Maan op 14.18, onder 1.19. 6 Men is verplicht te verdnis- i tere» van zonsondergang tot S zonsopkomst Lantaarns., van voertuigen g moeten nor na zonsonder- S gang onMoken worden. De Duitsche regeering heeft op 1 Juli de onder leiding van president Wang Tsjing Wei staande Chtneesche natio nale regeering te Nanking, overeen komstig haar tot de rijksregeering ge richt versoek. erkend en aal de diplo matieke betrekkingen met haar bin nenkort ter hand nemen. De konink lijke Italiaansche regeering heeft op denzelfden dag de erkenning uitge sproken. Roemenië heeft gelijk met Italië de Chtneesche nationale regeering „de jure" erkend. Het RijkscommissaAaat maakt be kend: De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft krach tens par. 1 zijner verordening no. S/48 over de uitoefening der regeerings- bevoegdheden in Nederland, prolrgw J. J. Schrieke, hoogleeraar a^n de universiteit te Lelden, met ingang van 1 Juli 1941, benoemd tot secretaris generaal van het ministerie van Jus titie.

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 1