te ADOLPHUS Waterleiding lek. TWEEDE BLAD MAANDAG 21 JULI 1941 RechUpositieverordening politie 1936. Verkooping van huizen door notaris J. van Kranenburg. Gevonden voorwerpen. PLAATSELIJK NIEUWS Bergambacht Berkenwoude. SPORT Boskoop. Een dappere dienstbode. Nieuwerkerk a. d. IJcael. Ouderkerk d. IJosel. Oudewater. Schoonhoven. Stolwijk. KERK EN SCHOOL VIT DE PERS Het verbod der politieke partgen. RADIONIEUWS MARKTBERICHTEN bet jaar, volgend op' bet afgesloten vijfjarig tijdvak de vergoeding met een bedrag per leerling zien verhoogd, terwijl het verschil tusschen vergoe ding en voorschot over het jaar 1940 bü een vóór 1 December a.«. te nemen raadsbesluit wordt bepaald en daar na verrekend. De Rechtspositieverordening politie 19341 is bij Koninklijk Besluit van 31 Januari 1936, no. 43 voor den tijd van vijf jaar goedgekeurd. Aangezien deze verordening op grond van artikel 29, 2e lid, met in gang van 31 Januari 1936 in werking is getreden, was de termijn van vijf jaar op 31 Januari 1941 verstreken, zoodat zij, aldus schrijven' B. en W. aan den Raad, voor dezen datum ter goedkeuring had moeten worden in gezonden. Dit is niet geschied, omdat uitstel in verband met de uitvoering van eventueele reorganisatieplannen van het politiecorps in het algemeen gcwenscht werd geacht. Nu deze plan nen nog steeds niet tot uitvoering zijn gebracht, kan hierop niet langér wor den gewacht en dient de verordening zoo spoedig mogelijk opnieuw vastge steld en ter goedkeuring ingezonden te worden. Behoudens een enkele wijziging kan zü onveranderd blijven. Deze wijziging houat verband met de opheffing van het capitulanten-stelsel. In het 2e ge deelte van het eerste lid van artikel 5 der Reehtspositieverordening politie 1936 is n.l. de volgende bepaling op genomen: ■„Met afwijking van het in de beide vorige zinsneden bepaalde, worden bij benoeming van een capitulant of een gewezen capitulant voor perodieke verhoogingen niet medegeteld zes van de dienstjaren dooigebrachfcM de Koninklijke Marechaussee gjS^^biili- taire politie". Deze bepaling kan, nu geen capitu- lanten meer worden bestemd ter ver vulling van de voor hen aangewezen betrekkingen, vervallen. Derhalve stellen B. en W. den Raad voor in de Rechtspositieverordening politie 1936 etui overeenkomstige wij ziging aan te Brengen en haar verder onveranderd opnieuw vast te 6tellen en ter goedkeuring in te zenden. Van deze verordening laten wij hier de artt. 15 volgen: RANGEN, SAMENSTELLING EN AANTAL Artikel 1. A De ambtenaren der gemeente-politie bekleeden de rangen van hoofdijinspec. teur, inspecteur, inspecteer van de kinderpolitie, adjunct-inspecteur hoofd agent-rechercheur, hoofdagent-wacht- commandant, agent, agent met een proefjaar, adjunct-commies en klerk 2e klasse. Artikel 2. Hun aantal bedraagt: 1 in den rang van hoofd-inspecteur 1 inspecteur 1 inspecteur van de kinderpolitie 1 ad j .-inspecteur 1 hoofdagent rechercheur. 4 hoofdagent- wachteommand. 48-50 agent (inclusief agent met een proefjaar) 1 adj.-commies 1—2 klerk 2e klasse EISCHEN VAN BENOEMBAARHEID Artikel 3. 1. Om tot ambtenaar der gemeente politie te kunnen worden benoemd, moet men: a. op het tijdstip van ingang der be noeming den leeftijd van minstens 23 jaar hebben bereikt, indien het een benoeming bij den actieven dienst geldt en dien van minstens 20 jaar, indien het een* benoeming bij den administratieven dienst geldt en dien van 40 jaar niet hebben overschreden; b. Nederlander zijn en voldoen aan de eischen van bekwaamheid; welke door den burgemeester voor de te vervullen betrekking worden ge steld, waarbij het bezit van diplo ma's, waaruit deze bekwaamheid blijkt, kan worden gevorderd; c. voor de te vervullen betrekking lichamelijk geschikt zijn bevonden bij een géneeskundig onderzoek, in te stellen door een daartoe door den burgemeester aangewezen ge neeskundige. 2. Voor dengene, die bij de benoe ming reeds ambtenaar van politie is, kan van het" onder a. en c. bepaalde van het le lid van dit artikel worden afgeweken. 3. De kosten van het geneeskundig onderzoek, bedoeld in het eerste lid onder c. van dit artikel en zoo noodig de reis- en verblijfkosten, komen ten laste' van de gemeente. BEZOLDIGING Artikel 4. De jaarwedden bedragen: Ie, voor den hoofdinspecteur Dienstjaren elders doorgebracht als rijksveldwachter, ambtenaar van poli tie by een gemeente, bij de Konink lijke marechaussee ch de militaire politie, worden medegeteld, waarbij, ter afronding, gedeelten van. een maand voor een volle maand worden gerekend. 2. De aanvangswedde wordt telkens na een jaar verhoogd met een bedrag van, voor de ambtenaren, genoemd onder le, 2e, 3e, 4e en 9e van artikel 4, f100.voor de ambtenaren, genoemd onder 4e, 6e en 7e van artikel 4 f 50. totdat het maximum is bereikt. Deze verhooging blijft achterweg^ indien zij, naar het oordeel van den burgemeester, wegens gemis aan dienstijver ofwegens verlof met in houding van bezoldiging niet behoort te worden toegekend. 3. De ambtenaar, genoemd onder 10,e van artikel 4, ontvangt yoor eik half jaar, dat hij ouder is dan 20 jaar, een periodieke verhooging van 160. 4. Aan den ambtenaar, die tot een hoogeren rang bevorderd wordt, waar aan eerf gelijk of lager aanvangssalaris is verbonden dan de wedde van den betrokkene reeds bedraagt, zal in ieder geval, boven zijn genoten wedde, een voor den nieuwen rang geldende perio dieke verhooging worden toegekend, mits daardoor het hoogere salaris-be drag van dien rang niet wordt over schreden. Hedenmorgen heeft notaris J. van Kranenburg in Hotel „De Zalm" in het openbaar de volgende perceelen ver kocht: - Meubelhuis met afzonderlijk boven huis en werkplaats, Raam 276/276 a, kooper: J. v. Mensch q.q.,' Gouda 5.000, Tien woningen aan den Wethouder Venteweg, nos. 170, 172, 174, 176, 178, 180, 182, 184,186 en 188. Koopers: no. 170, A. Stravén, Reeu- wijk 3200,no. 172, dezelfde 3010,no. 174, A. de Groot, Gou derak 2850,no. 176, P. Bokhoven, Gouda 2800,—; no. 178, J. Peeters, Gouda 2760; no. 180. J. L. Hulleman, Gouda 2800,no; 162, L. P. van Leeuwen, Reeuwijk q.q. 2600,no. 184, L. A. Schilt, Gouda 2750,no. 186, H. v. Eijk, Gouda ƒ2700,—; no. 188, H. v. Eijk, Gouda ƒ3300,—. Zeven landhuizen aan deA Weth. Ventewegnos. 137, 145, 147, 153, r59, 161 en 163. Koopers: no. 137, C. v. Wingérden, Gouda 3360; no. 145, C, Bontenbal, Reeuwijk ƒ2000,no. 147, H. v. Eijk, Gouda 2200.no. 158, G. v. Wijn gaarden, q.q., Gouda 3000,no. 1,59 F. V. WingeTden, Reeuwijk 2800, no. 161, A. Straver, Reeuwijk, q.q. 38,00,no. 163, A. Bontenbal, Reeu wijk, q.q. 3600, Aan het Bureau van Politie, Markt 72, zijn op alle werkdagen van 8 uur voormiddag tot 8uur namiddag inlich tingen te bekomen omtrent voorwer pen, als gevonden aangegeven in het tijdvak van 6"Juli tot 19 Juli 1941, o.a.: 2 leesboekjes, badgoed. ceintuurs, fasant, konijn, enkele distributiebe scheiden, zilverbons, handschoenen, horloges, wollen vest, schortje, col bertjasjes, damesmantels, psalmboek je, rozenkrans, koperen kruisje, kin dersokje, mutsen, petten, diverse por- temonnaie's, een paar schoenen, gym nastiekschoen, vulpen, vulpotlooden, dasspeld, broches, oorbel, armband, sleutels, sleutels aan ringen, dames- handtasschen, zeildoeken, zak met vischgerei, deksel, jutezakken, wan delstok, padvindersriem, dop van wagenwiel, peddel, bril, pannen- sponsen, sigarenaansteker, schuifmaat, ontwerp-teekening, scheepstoeter, rub berslang merk „God Morgon". Tevens zijn inlichtingen te be komen omtrent enkele aangeloopen honden. CONTROLEURS V. V. O. Aan den plaatselijken kantoorhouder van dat V. V. O. (voedselvoorziening in oorlogstijd) zyn de volgende con troleurs toegevoegd: voor Vlist de heer J, T. Metselaar van lange Ruige Weide'; voor Bergambacht de heer H. M- Boote van Ameide; voor Stolwijk de heer J. A. Leferink van Hengelo. UITSLAG POLO-WEDSTRIJD De uitslag vaii de polowedstrijd B. Z. C. (Bergambacht)O.Z.V. (Oude water) is 22 van de wedstrijd B.Z.C. De Kil aan de Laak EXAMEN ZWEMDIPLOMA""-— Zaterdagmiddag werden in de zwem inrichting „Scharlesooi te Berkenwoude de examens afgenomen voor het zwem diploma. t)e examens stonden onder leiding van de heeren Tijbout en Gra- vestein, bestuursleden van de G.Z.C. te Gouda, De eischen waren: 100 M. borst slag, 50 M. rugslag, 50 M. gekleed, 1 min. watertrappen en een sprong van de 1 M. plank. De namen van degenen aan wie een zwemdiploma werd uit gereikt zijn: Betsy Verburg, Trude Gautier, Corrie van Erk, Marrie Boer, Maria van Dorp, Sina Boer, Tfuss Dog- terom, Lien Gautier, Greta Kroon, Rien Kievit, Leon "den Besten, Wim Verwaal, Jan Gautier, Arie van Dorp, Nico den Braven, Theo Dogterom, Piet de Bruin en Arie Boogaerdt. Twee meisjes zijn voorwaardelijk geslaagd. ATHLETIEK. GOUDSCHE SUCCESSEN TE ALPHEN A. D. RIJN 2e. inspecteur 3e. inspecteur van derpoli tie 4e. adj .-inspecteur 5e. hoofdagent- rechercheur 6e. hoofdagent- wachtcommand. 7e. agent 8e. agent met een proefjaar 9e. den adj.-commies 14e. een klerk 2e klasse Artikel 5. 1. De ambtenaren ontvangen, be houdens het bepaalde in de beide vol gende zinsneden, bij hun aanstelling, «is aanvangswedde het minimum aan hun rang verbonden. f 3.060 - 3.750 - 2.200 - 3.000 de kin- - 1.900 - 2.300 - 1.200 - 1.800 - 1.850 - 2.150 - 1.750 - 2.050 - 1.450 - 1.900 - 1.400 - 1.370 - 2.070 - 700 - 1.180 7 eerste prijzen voor Virét* Athleten van Vires et Celeritas heb ben bij de gisteren door Alphia, te Alphen a.d. Rijn georganiseerde pro vinciale athletiekwedstrijden, verschei dene fraaie 'succèssen behaald. Op de 100 meter hardloopen, C-klasse werd J. Wieser eerste in 11.7 sec. De 400 meter, C-klasse, won H. v. d. Kroef in 54.4 sec. Op de 1500 meter A-klasse, werd A. de Ruyter eerCm in 4 min 15.8 sec.; over den zelfdmaf stand plaatsten de C-k^ssers L. Den ker en J. Houting jriclrresp. derde en vijfde. Bij de dames behaalde mej. R. Gotn- pers deri eersten prijs op de 100 meter, C-klasse, in 13,5 sec. Ook de jeugd boekte succes; de junioren A. Vermey en K. van Willi gen werden resp. eerste en tweede op de 80 meter in 9,8 en 10.3 sec. Bij de meisjes won mej. J. Akker-' man de 80 meter in 11 sec. en werd mej. L. v. d. Kroef derde op dezelfde race in 11.3 sec. Voorts won de Vires-damesploeg de 5 x 100 m. estafette in 55,6 sec. Naast de fraaie tijden maakt het feit dat ze behaald werden tegen sterke mededingers de resultaten zeer ver dienstelijk. Deelnemende vereenigingen waren: Alphia, AA.V. '36, Achilles. Vlug en Lenig, D.O.S., Holland, S.H.O.T., Vires et Celerita en Nieuw Brunhilde. Ook Achilles behaalde verscheidene successen: A. Verkaack. werd tweede op de 100 m. C-klasse. D. Hey was eerste B-klóssers bij de 1500 jg Bij het hoogspringen behaalde P. Stoppelen burg een derden prijs evenals C. van Dijk bij het kogelstooten. Op de 340 meter B-klasse werd J. de Jong tweede, terwijl D. Mikkers daarop als C-klasser vierde werd. Een 4-tal kinderen dat op een erf aan de Burg Colijnstraat aan het spe len was opperde het plan om in de Gouwe te gaan zwemmen. Een hunner vond daarin aanleiding om de 6-jarige H. Ramp tegelijk maar een zetje te geven, waardoor het te water viel. Daar het kind niet zwemmen kon en er een sterken stroom strond dreef het spoedig naar het midden van de Gouwe. Enkele buren, die het ongeval be merkt Jiadden, kwamen met ladders en stokken aanloopen, doch hiervoor was het kind reeds te ver afgedreven. De dienstbode van de familie van S.. de 21-jarige mej. G. R., bedacht zich geer oogenblik en sprong gekleed te water. Het gelukte haar den kleinen drenkeling, die reeds zinkende was, te grijpen en behouden op het droge te brengen. Hulde aan deze kranige dienstbode! BEKROOND. Door de aid. rozencommissie van de de vereen. „Boom- en Plantenbeurs" werd na keuring van veld, een certifi caat van verdienste toegekend aan pieuwe klimroos, Sport, eigenaar de heer A. J. van Gemeren alhier. Onder voorzitterschap van burge meester E P. Verkerk is een voorloo- pig comité gevormd, bestaande uit be- stuurderen der diversen vereenigingen op t b. c. gebied. Dit comité, dat zich ten doel stelt t. z. t. deze collecte te organiseeren is als volgt samengesteld: Mr. dr. E. P. Verkerk voorz., dr. G. S. S. Jongeneel, 2e voorz., D. C. Jongejan, P. D. Noest Sr., H. Redegeld, C. J. Barendser, en Anth. van ToL Als secretaresse fungeert mevr. N. Kromhout van den Broek, Beezen 98. OPENLUCHT CONCERT. As. Woensdagavond zal de har^nie Excelsior" op het terrein van het voormalig hotel „Klaassen" een con cert geven. GESLAAGD. De heeren N. L. Jongejan, A. P van der Spek, J. Hoogendoorn en mej. W. Groenewegen zijn geslaagd voor het examen boekhouden van de vereen, van Leeraren in de Handelsweten schappen. M. U. L. O. DIPLOMA. Na te Hillegeireberg afgelegd examen is voor het M. U. L. O. diploma A ge slaagd onze plaatsgenoot Joh. A'. Boer. GEITENFOKVEREENIGING r De Geitenfokvereeniging „V.O.G.' alhier hield een voltallige bestuurs vergadering. Besloten werd tot het houden van een zomergeitenkeuring op 2 Augus tus as. op het terrein van den heer A. Slappendel in de Kromme. De pryzen zullen ditmaal in verband met de tijdsomstandigheden uit kunst voorwerpen bestaan. De hiertoe te verrichten werkzaam heden werden onderling verdeeld. Benige leden stelden zich beschik baar om de deelnemende geiten gratis met paard en wagen bü de leden op te halen, van welk aanbod het bestuur een dankbaar gebruik hoopt te maken. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Hendrik Makske 23 j. en Jannetje Bcjs 29 j. SPORTAVOND „O.K.K* Zaterdagavond hield det gymnas tiekvereniging „Oefening Kweekt Kracht" alhier haar aa'|.ekondigde sportavond op het terrein van den heer J. W. van Dorp aan den Kerk- weg. 's Avonds was het weer mooi zomerweer met een luchtig windje. Aan het sportfestijn verleenden medewerking de zustervereeniging uit Capelle a/d IJssei, Krimpen a/d IJssel en Krimpen a/d Lek. Menige kranige prestatie werd op het sportveld, ten aanschouwe van vele belangstellenden geleverd. De plaatselijke muziekvereeniging „Ex celsior" luisterde het geheel met vroolijke wijsjes op. Met voldoening kan O.K.K. op dezen avond terugzien. DE DIJKVERHOOGING. Zaterdag heeft men bij de dükver- hoogingswerkzaamheden in „De Nes. se"' een begin, gemaakt met het op- hoogen van hef wegdek, nadat eerst de beide taluds op de vereischte hoogte wanen aangehaald. Voor het doorgaand verkeer beteekent dit echter het overwinnen van hinder nissen. Vertraging komt dan ook nog al eens voor. In den winter springt echter het nut en de veiligheid van een hooge stevige waterkeering des te meer in het oog. POLOWEDSTRIJDEN OUDEWATER- BODEGRAVEN (O.Z.V.—B.Z. P.C.). Onder groote ^belangstelling speel den de dames zeventallen den e'ersten wedstrijd. Oudewater nam al dadelijk de leiding door 'mej. Kieviet: 10. Dezelfde speelster bracht met nog 3 doelpunten nog voor de rust den stand op 4—0. Na de rust had Oudewater niet 200 direkt de overhand meer. daar twee dames van partij gewisseld hadden. Geen der beide partijen slaagden er meer in de stand te veranderen. Eind stand dus 40. Na de dames kwamen de heeren aan de beurt. Hun polospel gaf een heel ander aspect dan dat van de dames. Direkt ontspon zich 'n vinnigen strijd. Een speler van O.Z.V. moest het veld verlaten, daar hij binnen de twee meter-lyn een bal opwachtte. De O.Z.V.ers speelden ondanks deze handicap kranig verder, maar konden niet beletten, dat de gasten voor de rust de leiding namen 10. Na de rust kon men merken, dat de O.Z.V.ers minder werden, zoodat B.Z. P.O. steeds het Oudewatersche doel «in gevaar bracht. De keeper H. Kloot weerde zich echter dapper. Des ondanks eindigde het spel met een 2—0 oVerwihning voor de gasten. UITZENDING WERKLOOZEN. Van uit deze gemeente zyn weder eenige werkloozen—ditmaal 14 naar Frankrijk vertrokken, om aldaar tewerk te wordemgesteld. AMBTENAAR DISTRIBUTIEBEDRIJF De heer A. Rietveld alhier, is door Burg. en Wethouders aangesteld als ambtenaar by het Distributiebedrijf. EXAMENS. Mej. F. Stolwijk en de heer H. Bode alhier, zijn te Utrecht geslaagd voor het Mulo examen B De heer J. van Ede alhier, is te Amsterdam geslaagd voor het examen Rekening Courant Boekhouden. TAFELTENNISWEDSTRIJD Vrijdagavond organiseerde de Schoon- hovensche tafeltennisvereeniging „D. K. Z." een taf ei tenniswedstrijd tegen de tafeltennisvereeniging van de Rijks vak- en Kunstnijverheidsschool, alhier. Dploegen bestonden uit de volgende spelers: R.V.K.S.: J. Breure, K. Fran- kenhuis, H. Kort, A. Piederiet, W. Pie- deriet en A. Pleiter. D.K.Z.: P. van den Bergh, A. H. Boo- gaart, P. B. Kaasschieter, G. Scheer, A. Timmer en J. Wesdorp. By de R.V.K.S. trad vooral op den voorgrond de heer W. Piederiet, die zoowel al zyn enkel- als dubbelspelen wist te winnen. Verder'de heer K. Frankenhuis. Bij D.K.Z. was de heer G. Scheer de beste speler, terwijl ook de andere goed spel leverden. Het spel stond op hoog peil en er waren vele fraaie en spannende mo menten. D.K.Z. trad tenslotte met een 3015 overwinning uit het strijdperk, waarmede zy de R.V.K.S. alle illusie op revanche voor de in den laatsten wedstrijd geleden nederlaag ontnam. CONCERT T.O.A.G.E.N.O. Zaterdagavond gaf de muziekver eeniging T.O.A.GK.N.O. onder leiding Van haar dirigent, den heer B. A. Hoon, een zeer goed geslaagd concert in de muziektent, alhier. De nummers, hoofd zakelijk bestaande uit bekende mar- sehan wend in vlot tempo afgewerkt en de uitvoering stond op hoog peil. Mede begunstigd door het fraaie weer be stond er groote belangstelling van de zijde van het publiek. AUTOMATISEERING TELEFOONS Het geheele stadhuis en politiebu reau is thans van automatische tele foons voorzien en deze zijn Vrijdag voor het binnenhuiseebruik in wer king gesteld. Naar wiji vernemen zal binnen afzienbaren tyd ook de gewone telefoonabonné zijn automatische aan- slöiting krijgen, waardoor dan geheel Schoonhoven automatisch zal ziin aan gesloten. De toestellen zijn daartoe reeds eenigen tijd geleden by de abon- né's geplaatst. OPENBAAR CONCERT Het Zaterdagavond gegeven concert door de Zangvereeniging „Eensgezind heid" alhier en het Gemengd Koor uit Nieuwerkerk a. af IJsel beide onder leiding van den Aeer H. J. de Beun te Gmida en het Stolwijksch strijkje „On leSlin détling Genot" onder leiding van den heer P. Bron is in alle opzichten zeer goed geslaagd. Zoowel muziek als zang nummers werden op voortreffelijke wijze ten gehoohe gebracht; ze -kregen een luid applaus. De geheele avond was het druk op het dorp. "W genwoordigend college verklaarde, ni- langer de beginselen ,.der party' <0, hem candidaat stelde, te kunnen huidL I gen. Men eischte dan zyn aftrede». daarbij geheel uit het dog verliezend? 1 dat gijn eerste plicht was naar t'wi inzicht het algemeen belang te dienen en dus een gewijzigd inzicht vanzelf tot 't volgen eenerandere politiek en' juist niet tot aftreden verplichtte. AJ- J treden immers ware een vorm van ruggespraak en dus schennis van den ambtsplicht. Hiermede is tevens ons j antwoord gegpven op de vraag, ft, dezer dagen in de Staten van Zeeland S door een lid gesteld werden naar de bedoelingen zyner medeleden in ver. band met de ontbinding,der politieks- partijen. De medeleden bewaarden het stilzwygen, maar het wil ons voorko. men, dat het eenige juiste antwoord dat zij hadden kunnen geven, zeer positief had kunnen zyn. Men had ronduit kunnen zeggen: „Wy zijn be- VTijd van de inmenging diergenen, die zich, instryd met wet en recht, ais onze bedillers en controleurs plachten op te werpen en zullen dus ten langen leste ongestoord de op ons rustende verplichtingen onder eigen' verant woordelijkheid kunnen uitoefenen" De vraag blijft slechts: waarom werd dit antwoord niet vernomen? In D e W a a g schrijft mr A. F. Zwaardemaker onder het opschrift „Het verbod de£ politieke partijen en de zittende vertegenwoordigers": Wat ons thans bezighoudt is de vraag, wat de huidige plicht is dergenen, die thans nog zitting hebben als staten- en raadsleden en destijds onder de vaneft van een der ontbonden forma ties op he. kussen zijn gebracht. Be staat er voor hen een verplichting tot aftreden of dient men hen op het oogenblik volkomen gelijk te stellen met diegenen hunner collega's, die hetzij als „wilde", op grond van hun persoonlijke qualiteiten dus of als vertegenwoordigers der N.S.B., der eenige oude niet verboden formatie, gekozen werden? Naai onze bescheiden meening is de laatste oplossing de eenige mogelyke en dient men diengenen onder de oude staten- of raadsleden, die een juiste opvatting van hun taak als „volksver tegenwoordiger" hadden en het peroer.tage derzulken is onder hen on getwijfeld aanzienlijk hooger dan on der de doorgewinterde partijbonzen, die in de Katners terecht kwamen, geluk te wertjschen, dar zü thans ein delijk verlost xjjn van de tirannie der partijbesturen. I nmers ook naar den geest der Grcnowet eri der l-'aovinciale en Ge in eer» te-wet, waarm de herinnering aar. den historischen, den zeker niet „de- mcciatfèchen" Thoibecke voortleeft, he?ft de zich van zijn taak bewuste volksv ertegen wo j.diger met" eenig partybe.ituur heelendal niets van doen. Hij .i^eft volgens dt richtlijnen zijner eigen consciëntie en zonder rugge spraak met hen, aan wie hij zijn be noeming dankt, net belang van* land, pro\iiiCie of gemeente 'jte dienen tn behoor* dus elk mgrypen van partr- mstai ties verre van zich te werpet Dat in den jongsten tyd vooral, van dit voorschTiit nauwelijks meer iets terechtkwam, doet niets af aan het feit, dat het verbod der partijen een zuiverende werking op het thans nog geldende systeem moet hebben gehad. Hoezter men evenwel in de praktyk was afgeweken van de eenige juiste opvatting omtrent het karakter der vertegenwoordiging, 1 bleek telkens weer, wanneer een lid van een verte- BEROEPEN, BENOEMINGEN ENZ. Nederlandsctoe' Hervormde Kerk. Aangenomen naar Lienden ds A. Wiigerhof te Schelluinen Drietal te Edam P. W. van den Arkel, voorganger der vereeniging van vrijzinnig hervormden te Hengelo (O.); ds W C Smit» it Wormer en ds P A. Stapert te Ruinen. Gereformeerde Kerken. Aangenomen naar Breukjelen ds O W Bouwsma te IJsselmuiden-Grafhorst. Christelijk Gereformeerde Kerk. Beroepen te Zwolle ds J. M. Viaser te Mid- wolda; beroepen te RijnsbUTg*.ds J Hovlus te Nieuwe-Pekela Afscheid, bevestiging en intrede. Nederlandsche Hervormde kerk. Ds D.. Bouman, die het beroep naar Arnhem aan nam, neemt op 17 Augustus kfscheid van Spannum-Edens (Fr Hij doet op M Aug a.s. zijn intrede te Arnhem, bevestiger is dr H J Hak aldaar Gereformeerde kerken. Ds R. J. van der Meulen, overgekomen van Zaandam, die Zon dag te Utrecht doro ds D Zwart bevestigd werd, deed op 17 Juü Jl. zijn intrede Cand E Torenbeek, die als hulppredike- *- Rotterdam-West werkzaam is geweest, doet op 10 Augustus a s zijn intrede te Eist, be vestiger is ds H. Torenbeek te Driebergen Praeperatoir examen. Cand W A. Krijger legde met goed gevolg voor de classis Woerden der gereformeerde kreken het praeparatoir examen af Dinsdag 22 Juli. HILVERSUM 1, 415,5 M. 6.45 Gramofoonmuz. €.5® Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuz. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbereid door de Chr. Radio- Stichting). 8.25 Gramofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voordracht. 11.20 Gramoioonmuziek. 12.00 Schrammelkwartet. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 2.30 Sprankelende middagklanken.. 3.30 Piano, voordracht. 4.00 Cursus ,.Onze kracht om te arbeiden" (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité) 4.20 Gramofoonmuziek 4.45 Sport en spél voor de Jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, ecónomische en beursberichten. 5.30 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.0® Vraag gesprek 6.15 De Lichte Toets. 7.00 BNO: Vra gen van den dag. 7.15 Viool en piano 7.45 Voor den boer. Productieslag 1941. 8.00 BNO Nieuwsbercihten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Het Groot Amusementsorkest en het en semble Bandi Balogh. 9.30 Berichten Engelsch 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 BNO; Uit zending in de Engelsche taa1: Economic News from Holland HILVERSUM U. 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuz. 0.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuz 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoon- muziek. 10.20 Zang met pianobegeleiding 10.40 Voordracht 11.00 MolUz Cantabile en gramofoonmuziek. 12.00 Politieberichten. 12.15 Orgelconcert en zang. 12.45 BNO; Nieuwsr en economische berichten, 1.00 Melodisten en soliste. 2.00 De Arnhemsche Orkest vereeni ging en gramofoonmuziek 3.30 Voor de zie ken. 4.00 Muzikale causerie met gramofoon muziek. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursberichten 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Orgelconcert. 0.15 Causerie: „Student en volk". 6.30 Gramofoon muziek. 6.45 „De Jeugdsportclub. 7.00 BNO: Vragen van den dag 7.15 Voor de werkende vroüw. 7.30 Reportage .8.00 BNO- Nieuws berichten. 8.15 Gramofoonmu#iek. 8.30 Radio- tooneel. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten 10.00 Avond wijding (Voor bereid door het Vrijz Prot Kerkcomité) 10.0510.20 Politiek Weekpraatje KAASMARKT OUDEWATER. 21 Juli. Aangevoerd 116 partijen, 5220 kg., 26100 stuks. Prijzen le kwal. met rijksmerk (60—621/-.; 2e kwal. 58—59. Handel matig. u Copyright N.V. Rottcrdumich NleuwsbUd «41

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 4