AT AAR ANNEER PLAATSELIJK NIEUWS «TC! feujiLleton Doe het nu! Gouds che C ourant Huwelijk met modern comfort WOENSDAG 22 OCTOBER Economischerechter te Rotterdam. Winterhulp Nederland. Uit vroeger tijden. Loop der bevolking. 'Alphen d. Rijn. Boskoop. Gouderak. Haastrecht. Moordrecht. Reeuwijk, Schoonhoven. Zevenhuizen. Ieder die op de hoogte wil blijven, leeit de Goudsche Courcmtl FRAUDULEUS SLACHTEN. Drie maanden gevangenisstraf heeft de economische rechter te Rotterdam opgelegd aan den 36-jarigen veehouder J. ven der Oest, wonende te Reeuwijk, wegen» het slachten van twee schapen in Augustus j.l., waarna hij het vleesch had verkocht. Veertien dagen gevangenisstraf kreeg de 34-jarige veehouder A. Mac- daniel, uit Gouderak wegen» het frau duleus slachten van een Varken m- April J.L L Alle geslachte dieren warden ver beurd verklaard. Vervoeren vleesch. Zeven dagen gevangenisstraf kreeg de 50-jarige arbeider A. Stoppelenberg uit Stolwijk, wegens het vervoeren van frauduleus gedacht schapenvleesch. Het vleesch werd verbeurd verklaard. Een boete van ƒ56 subsidiair 10 dagen hechtenis werd opgelegd aan den 37-jarigert boomkweeker C. v. d. Wolf te Boskoop, die vleesch van frauduleus geslachte schapen had gekocht en ver voerd. Kaas zonder bon. Tot een boete van 15, subsidiair 15 dagen hechtenis werd veroordeeld de 27-jarige Grietje v. d. Berg te Capeile a. d. Uast-1, die 10 k.g. kaas had gekocht zondeT bon. Tot 75 boete, of 30 dagen hechtenis werd veroordeeld de 32-jarige veehou der T. R., te Berken woude, die*kaas zonder bon had verkocht. Eeneelfde boete kreeg de 46-jarige veehouder-kaasbereider C. de Mik, te Berkeniwoude, eveneens wegens het verkoopen van kaas zonder boh. Veertig gulden boete of tien dagen hechtenis kreeg de 81-jarige veehou der-kaasbereider W. Verdoold uit Stol wijk wegens soortgelijk distributie- misdrijf. Een boete van ƒ25 of 10 dagen hech tenis werd opgelegd aan den 27-jarigen bedrijfsleider W. Verdoold te Stolwijk, wegens het koopen van kaas zonder bon. Een boete van ƒ250 subsidiair 25 dagen hechtenis werd opgelegd aarf den 40-jarigen veehouder H. Nap te Lange Ruige Weide, wegen» het afleveren van tien kazen zonder bon. Varkens en varkensvleesch. Een boete van 100, subsidiair 25 dagen hechtenis is opgelegd aan den 22-jarigan koopman J. G. de Wit, te Oudewater. wegens het afleveren, van twintig varkens, met een gewicht meer dan 40 k.g. in April j.l. "Een boete van 100 subsidiair 25 dagen hechtenis kreeg de 36-jarige tuinder S. Moerman, te Capêlle a. d IJssel, die zijn twee varkens niet had vermeld in zijn veeboekje. Conform den eisch werd veroordeeld tot 4 weken gevangenisstraf de 19- jarige kon oman A. Tol. uit Reeuwiik. thans gedetineerd te Rotterdam, die varkensvleesch had verkocht zonder bon Wegens eenzalfde misdrijf werd ver oordeeld tot ƒ100 boète of 26 dagen hechtenis de 48-iarige groen tenhande- laar J. /Ron. uit Wadidrxveen. Veertien dagen gevangenisstraf kreeg de 31-jarige grondwerker P. Vonk te Reeuwijk. die als georganiseerde on 23 •Tiini iX varkens voorhanden had gehad die hii niet had verantwoord op zijn veeboekje. GIFT VAN 10». Een stadgenoot, die onbekend wenscht te blijven, heeft den burge meester een bedrag van 100 over handigd voor Winterhulp Nederland. Goed voorbeeld doet goed volgen. FRAUDULEUZE SLACHTING VAN EEN BOK. De politie heeft tegenover ingezete nen proces-verbaal opgemaakt in ver band met een frauduleuze slachting van een bok, tegen den een wegens het doen slachten, tegen den ander wegens het slachten, Thalia-Theater: So eodjte eine Lie be (met Paula Wessely en Willy Forat). Aanvang 8.15 uur. Reünie Bioscoop: Mysterie van Kamer 12 (met Magda Schneider en Peter Bosse). Aanvang 8.15 uur. 22 Oct. 7.30 uur Nieuwe Schouwburg: Opvoering cabaret-revue „Zonne schijn. juist nu" door Nederlandsch cabaret ,,'t Veldbouquet". 22 Oct. 7.38 uur Ned. Geref. Gemeente: Spreekbeurt ds. Joh. van Weizen. 22 Oct. 8 uur Daniël: Cursus E.H.B.O. 22 Oct. 8—9 our Oosthaven 10: Zitting adviesbureau Ned. Vereeniging voor Luchtbescherming. 23 Oct 11 uur Het Schaakbord: Open-' bare verkooping van land te Wad dinxveen door notaris D, B. v. d. Most aldaar, afslag. 23 Oct. 11 uur Het Schaakbord: Leden vergadering Hollandsche Maat schappij van Landbouw dfdeeling Gouda en omstreken. 23 Oct. 7 uur Ons Genoegen: Bridge drive voor de leden der sociëteit (wilde drive). - 23 Oct., 7.30 uur, Leger des Heils: Heifigingsdienst, leidst J. v. d. Veen 23 Oct., 7.30 uur, Vrije Evangelische Gemeente: Bijbellezing en bidstond. 23 Oct. 7.30 uur Reünie: Openingsavond Volksuniversiteit, lezing Jaap Kunst over: „Het levende lied in Neder land", aan den vleugel Dé Land, 24 Oct. 7.30" uqT, Kunstmin: Ontspan, ningsavond Vreugde en Arbeid; op voering revue „Hutspot" door het Lach-cabaret. 25 October: Huis- en straatcollecte Nederlandsphe Roode Kruis, 30 Oct. 7.15 uur Nieuwe Schouwburg: Opvoering tooneelspel „Operatie ge slaagd" door N.V. „Het Residentie Toorieel". APOTHEKJJRSDIENST, Steeds geopend (des nachts alléén voor recepten): Apotheek P, Weijer, Gouwe 131, Hoofdredacteur: J p Weyiters, Rotterdam Chef-redacteur voor Gouda eti Omstreken- F Tieter Gouda DE „GOUDSCHE COURANT" MELDDE: 75 JAAR GELEDEN. Uit een advertentie: Openbare verkooping te Oudewater op Dinsdag 30 October 1866, des voor middags ten elf uur, in het„,Wapen van Vriesland" van een kapitaal huis, schuur en tuin, ingerigt als brood- en banketbakkerij, staande en liggende aan de Markt no. 50 te Oudewater. Inlichtingen geven de notarissen J. G. Brouwer Nijhoff te Haastrecht en O. W. van Geijtenbeek te Harmeien. 50 JAAR GELEDEN Gistermiddag werd ten raadhuize alhier aanbesteed: het herstellen van de Gasthuiskerk aan de Oosthaven tot inrichting van Archief en Librye. Voor dit perceel waren Vier verschillende inschrijvin gen noodig als zijnde vier plannen. Laagste inschrijver C. W. den Hoed voor 6640 gedekt met pannen, 7173 gedekt met leien, 7539 gedekt met pannen en acht üohtkozijnen en 7824 gedekt met leien en acht Jich-t- ozijnen; het maken en stellen van het in dit gebouw noodige ameublement. Laagste inschrijver J. J. Duim voor ƒ2115; hef leveren, planten en onderhouden van 188 stuks opgaande boomen met de noodige heester- en plantsoengewassen voor "het jaarvl882. Laagste inschrij vers T. de Loos en Zn. te Boskoop voor 594,05. Heden ten ongeveer een uur is in het water der Zeugstraat geraakt de 13-jartge schoorsteenveger A. I., welke door S. H. v. d. Kraats Jr. gered is, die er gekleed bij sproog. 25 lAAlt* GELEDEN Uit Boskoop: alhier overledi De heer J. van Noort, en, heeft bij testamen taire beschikking vermaakt aan het Burgerlijk Armbestuur alhier 2000 en aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. 2000, vrij van successierechten. GEVESTIGDEN. C. T. M. v. l.hyn, geb. Blonk, zonder, van Boxmeer, Carmelietenstraat 31 in Keizerstraat 100; A. C. de Vos, lood gieter, van Rotterdam, Heulstraat 4a in J. van Renesseplein 10; A. Koppe, geb. Hoekstra, zonder, van Bergamb., A 18, .in Kuiperstraat 34; Th, Alle- brandi, winkelier huish.art., van Alk maar, Spoorstraat 40 in Crabethstraat 32; W. Kortland, fabr.arb., van Loenen B 171, in O. ds Boompjes 24; J.^3. v. "d. Berg, kellner, van Zeist, Pahweg 50 in Tuinstraat 52; J. A. Uitman, plaat werker, van Eindhoven, Floralaan 23 in Heerenstraat 20; A. Rooseboom, lederbewerker, van Rotterdam, Rijs- oordstraat 35a in Tollensstraat 153; B. P. van Jeveren, boekhouder, van Moordrecht, H 26, in Erasmuslaan 11; Chr. A. Wiselaar, schillenophaler, van Rotterdam, Dordtschelaan 36c, in Der de Kade 47; J. A. Gravesteijn, kant bed., van Vènlo, van Cleefstraat 4 in Turfmarkt 112; M. E, van der Hoorn, huish,, van 's-Gravenhage, Westeinde 369 in St. Josephstraat 31; L. G. Krikke, kappersbed., Van Haarlemmermeer, Hoofdweg 1163 in Fluweelensingel 85; R. Uittenbroek, dbe., van Haas trecht, C 87, in Gr. Florisweg 31; M. T. W. Grandjean Perrenod Comtesse, kinderjuffr., van Amsterdam, le Hel- mersstraat 167bov„ in Markt 34; J. Verboom, winkelbed., van Lisse, Hee- reweg 230 in O. de Boompjes 105; W. H. Julius, contr. C.C.C.D., van Loener- sloot, Dorp 46 in Bfirg. Martensstraat 3; J. W. E. van der Meer, textiel tech nicus, van Hengelo, W. ten Catestraat 69 in J. v. Renesseplein 10; T. J. Spek- snijde, ll.verpl., van 's-Gravenhage, Monsterschen 93 Lsd., in v. d. Palmstr. 47; E. C. v. Vliet geb. Broer, zonder, van Waddinxveen, Kerkweg 119 in v. Baerlestraat 32; S. de Jong, adj. dir. chocoladefabr., van 's-Gravenhage, Schenkkade 37 in Krugerlaan 32; C. P. Hooimeijer, zonder, van 's-Graven hage, Carnegielaan 1 in Spieringstraat 147; T. H. Kalf geb, Ruijterman, zon der, van Renswoude, Wijk A No. 137 in Crabethstraat 65; W. G. J. van Dijk, zonder, van De Bilt (U.), Overbosch- laan 59 in Derde Kade 119; A. M. H. v. d. Valk, geb. Zeegers, zonder, van Delft, Qf Langendijk 37 in Kievitstraat 23; A. Leeflang, kant.bed., van Delft, Simonsstraat in Wouwstraat 38; L. S. van Engelen, dbe., van Ouderkerk a.d. IJssel, B 10, in -Turfmarkt 20; J, A. Va» Aardetme, lasscher, van Gouderak, B 131, in Varkenmarkt 8; Th. Bakker, stationschef, van Boxtel, Nw. Kerkstr, 43 in Crabethstraat 70; S, Koster, koop man gal., van Haarlem, De Witstraat 19 in Kuiperstraat 34; A. de Vries geb. v. d. Graaf, zonder, van Laren (N.H.), C. Bakkerlaan 20b jn Koningin Wilhelminaweg 291; H. van Vugt, 11. verpL.van Huizen, (N.H.), Crailosche- weg n6 in Krugerlaan 130; C. G. de Bruin, marechaussee, van Ouderkerk a.d. IJssel, A 133, in Oosthaven 56; J. A. van den Broek, religieuse, van Monster, Voorstraat 88, in Westhavén 25; P. M. J. Veringmeier, religieuse, van Heerlen, Gasthuisstraat 45 in Gr- Florisweg 77; H. Tamerus, landarb., van Waddinxveen, Noordeinde 31 in Nieuwehaven 10; J. J. Platje, zonder, van Zwolle, Vechtstraat 201, in Kievit straat 33; P. Vlok, 2onder, van Haas trecht, D 78, in Boelekade 225; G. Kerseboom, contr. C.C.C.D., van ■Schoonhoven, Haven 72, in Burgvliet- kade 51; D. van Bergeii Bravenboer, los arb., van Oudewater, Wijngaardstr. B 257 in Nieuwe Haven 78; J. J. Hep- pener, zonder, van 's-Gravenhage, Helmstraat 30 in L. Tiendeweg 20; J. van Gils, schoenwinkëlier, van Delft, Burgwal 7 in Markt 25; J. Th. de Ruwe, zonder, van Rotterdam, Torenlaan 19 (v.m. Overschie), in L. Tiendeweg 34; A. P. J. Matthysen, costumière, van Wageningen, Gindweg 38 in C. Ketel straat 9; P. van Rijn geb. de Klerk, zonder, van Rotterdam, van Duijlstraat 12b in v. d. Palmstraat 88; H. Bollen, contr. C.C.C.D., van Utrecht, v. d. Heistraat 8 in Karekietstraat 10; A. Kruij, geb. Timmerman, van Hilver sum, Emmastraat 43, in Bleekerssingel 22 bov.; Ch. L. Vuyk, monteur, van Wassenaar, Gladiolusstraat 3 in Klei weg 98; J. Imelman, kinderjuff., van Zeist, Lommerlust 4 - in Bleekerssingel 20; C. Brokking, broodbakker, van Lange Ruige Weide, Hoogebrug 149 in Niéuwe Haven 157; A. J. F. van den Bosch, contr. C.C.C.D., van Alphen a.d. Rijn, Rijnkade 11 in Zoutmanstraat 46; L. A. Maliepaard, werkt, monteur, van Rotterdam, Mathenesserweg 204a in J. P. Heyestraat 4; G. M. van Roosmalen, handelsreiziger, van Rotterdam, Schie- broekschestraat 14a in J. P. Heyestraat 6; A. Gortenmuller, hulp i.d. huish., van Boakoop, Burg. Colynstraat 175 In Markt 51; P. Egberts, bouwkundige, van Capeile a.d. IJssel, Capelscbeweg 122 in Turfmarkt 106bov. VERTROKKEN. H, J. Boer, van Kon. Wilhelminaweg 290 naar 's-Gravenhage, Vaillantlaan 197; P. J. E. M. van Mackelenbergh, van Joubertstyaat 102 naar Rotterdam, Jericholaan 36a; K. P. LagrouW, van Komynsteeg 40 naar Rotterdam, Dir- Muysstraat 18; G. van Dam, van Kon. Wilhelminaweg 183 naar Haastrecht, b52; A. Verkerk, van Karnemeilksloot 49 naar Reeuwijk, Platteweg H183; J. D. M. H. wan de Vreede, van Gouwe 90ben. naar Breuk ei en-Nij enrode, Kerkstraat 27; M. W. Rietdijk, van Vest 107 naar Nieuwveen, Kerkstraat 82; H. J. van der Zaan, van Bogen 65 naar Zevenhuizen, Dorpsstraat 123; A. Drueker, van Turfmarkt 12 naar Am sterdam, N. Amstellaan 4III; C. J. van Ham, van Kleiweg 83 naar Gorinchem, VisscheTsdyk 61 a; J. Hofman, van Pr! Hendrikstraat 113 naar Boskoop, Dorp straat W.Z. 6; L. G. Marwitz, van Vos- senburchkade 121 naar Zandvoort, Ma- risstraat 6; P. H. Souffree, van Kleiweg 14 naar Haarlem. Pr. Mauritslaan 28; A. van Es, van Tollensstraat 108 naar Amsterdam, v. Beuningenstraat 221 achter; D. Have, van Kon. Wilhelmina weg 197 naar Utrecht, Groeneweg 26; J. J. Recourt, van Vest 36 naar Rotter dam, Clementolstraat 9; M. B. Stra- vers, van Nieuwe Veerstal 7 naar Schoonhoven, Koestraat 132; A. J. Straatman, van Van Itersonlaan 13 naar Hotterifam, Jonker Fransstraat 46a; A. J. J. de Groot, van Gouwe 6 naar Alphen a/d. Ryn, St. Jorisplein 8; A. Kers, van Tollensstraat 142 naar Rotterdam, Kortekade 125; M. Orvan, van Burgvlietkade 51 naar Vlaardin- gen, Diepenbrockstraat 115; J. C. E. Ravelli, van Brug. Martenssingel 7 naar Voorburg, PI. v. Middendorp 7; J. M. J. van der Wielen, van Gr. Flo risweg 77 naar Rotterdam, Leeuwerik- laan 3; C, H. de Bruin, van Klimop- straat 6 naar Moordrecht, Stevensstraat EE 32; N. van der Poi, van Wielewaal- straat 47 naar Rotterdam, Clementol straat 18 (o m. IJsselmonde); J. L. P. van Mackelenbergh, van Joubertstraat 102 naar Vught, Loonschebaan 149; J. A. Laarakker, van Sophiastraa: 44 naar Utrecht, Oude Gracht 32bis; J. W. vtn Gageldonk, van Kievitstraat 36 naar Groningen, 'Groote Markt 13; W Boot, van Scphiastraat 37 naar Gron-n- ger„ Bedumerweg 52; A. Kasbe-gen geb. Irlé van Sophiastraat 27 .aar VGrkvenhage, Daende'isstraat 37; A Prevctsh, van Burg. Martenssinge' 9 nra- Rotterdam, Noorderhavenkaae 146a; W. Papenhuijzen, van Burgvliat- kad> 51 naar Schiedam. Boerhivelaar 35c; - B. Emaus geb. Gebbinck, "an Cucrr.hertstraat 3 :-.aai Groenb Smit- steeg A 225. DIEFSTAL VAN BOTER. De Rotterdamsche Rechtbank had den lös-werkman A. P. K. uit Gouda,' thans gedetineerd in het Huis van Be waring, tot een jaar gevangenisstraf Veroordeefd terzake van diefstal Ten nadeele van M. J. v. Dijk te Gouda was een hoeveelheid margarine gesto len uit eep garage, waarin zyn auto stond. w By een onderzoek, dat de politie ingesteld had, was men -ook in dé wo ning van K. gekomen. Daar trof men, verborgen in een trommel, die in het bed was geplaatst, 25 pakjes margarine aan, die het nummer 201 droegen. Men veronderstelde, dat K. zich dus aan den diefstal heeft schuldig gemaakt Dit ontkende hij in hooger beroep voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage, de margarine had hy van iemand ge kocht. Uit het verhoor bleek ter zitting, dat door de fabriek ongeveer 140.00 pakjes met hetzelfde nummer worden uitge geven. Ook wat den smaak en kwali teit betreft -viel geen conclusie te trek ken, dat de pakjes uit bedoeld pakhuis afkomstig VerdacMe hield vol dat de boter bij een winkelier v0is gekocht en hy niets met den diefstal tê «faken had. De ptocureur-generaal meende, dat in deze/ het moeilijk is een bewijs aa« te brengen, dat verdachte inderdaad den diefstal^ pleegde. De verdachte is wel meer veroordeeld, doch de proc- generaal meende, dat het vonnis der Rechtbank te Rotterdam moet worden vernietigd, en verdachte vrijgesproken van het ten laste gelegde. Uitspraak over 14 dagen. ambtenaren ingegrepen, want dat ver voer zou zonder vergunning geschie den. Daarvoor had de Economische Rqchter te Rotterdam den verdachte veroordeeld tot 4wee maanden hechte nis, van welk vonnis hij in hooger be roep kwam bij het Hof. Daar ontkende hy de opdracht tot het vervoer te heb ben gegeven. Aanvankelijk had ver dachte. zeide hij, de schuld maar op zich genomen voor iemand anders, want men zei, dat hij er met een boete wel zou afkomen. De Proc.-Generaal geloofde echter niets van het verfiaal en hy wees erop, dat de verdachte als een smokkelaar bekend staat. Voor het vervoer moet de verdachte worden gestraft. De opgelegde straf vond spr. veel te laag en hij vorderde nu zes maanden hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak aubs. clementie. Vonnis over 14 dagen. ronder hoog peil. Van »i vrcdigd. openingswoord voorzitter, burgemeester K J* Jiin vreugde uitgesproken^ toenpmmcr van t toeneming van het tedënS mededeeling gedaan plaats gehad hebbende J"?*»] wisseling. Als Opvolgers ren Dirkzwager en Schuddri-?* gekozen door de heeren VanS™*®» Kwinkelenberg. Nadat de heer J. Janssen naamraadspel succes geoo/-!,Vnw «R de voorzitter den eerrien 1 »Nt I den Nutsavond. n HAAGSCHE GERECHTSHOF. Varkens vervoerd. Op de veemarkt te Gouda zou B. Sluymers uit Barendrecht eenige var kens hebben gekocht. Toen de dieren vervoerd zouden worden, hadden de Frauduleuze slachting. Volgens mededeeling van J. v. Eek uit Alphen aan den Rijn had men hem eigenlijk misleid "bij het slachtwerk dat hij deed. De zaak had reeds eerder in hooger beroep gediend doch de proc. generaal had het wenschelijk-ge vonden deze bewering vin verdachte nader te onderzoeken. De proc. gene rate zei dat de bewering van yerdachte wel juist kan zijn, doch in elk geval treft hem schuld. De opgelegde ge vangenisstraf werd echter te hoog ge acht'en spr. vorderde nu twee weken hechtenis. De verdediger, Mr. v. d. Oever, be pleitte het opleggen van een geldboéie. Arrest over 14 dagen. COÖP. VEREEN. DE BOSKOOPSCHE VEILING. 21 Oct.. Rozen per bos: Briarclif 71,10 ct.; Ellen Poulsen 4256 et.; Rosa Mündi 4060 ct.; Butterfly 1,00—1.20 ct.; Better Times 1.10 ct.; August Noaek 901.10 ct.; Rosalan- dia 1.101.40 ct.; Else Poulsen 30 45 ct.; Hadley 80—1.30 ct.; Dorus Rij kers .84—1.06 ct.; Flox 1.00 ct.; Vier- landen 90 ct.; Polyantharozen 6090 ct.; Gemengde rozen 3050 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 90—1.30 et.; idem mevr. Ie Coultre 7.70—1.90 ct.; Physalis Fran- eetti 815 ct.; Chrysanten gr. bloemig 70—1.10 ct; idem kl. bloemig 40—60 ct. idem tros 1016 ct. TWEE IEPEN AFFGEKNAW Tengevolge van den he vip»- i zyn op den IJsseldijk twl sto!t iepen boomen afgeknapt. Zondagmorgen in Je Vrn»»t vele buitenwijkbewoners onaaX^ verrast door het water uit d»"8?,"1» I dat hun benedenhuizen binSJ i Tengevolge van den hevigen 2*» FRAUDULEUS GESLACHT, De gemeenteveldwachter htelt WINTERHULP-COLLECTE. De lystcollecte voor „Winterhulp Nederland" heeft alhier ƒ3,20 opge- bract. AUTO OMGESLAGEN, Toen de veehouder D. A. Verstoep met z'n, auto, beladen met bieten bladen van den hoogen IJsseldijk zijn erf wilde oprijden naar de boerderij, kantelde de auto om. Het voertuig Werd vrij ernstig beschadigd. De be stuurder kreeg geen letsel. COLLECTE WINTERHULP. De winterhulpoollecte welke Vrij dag en Zaterdag hier werd gehouden heeft opgebracht 31.08. In de gemeente Vlist bracht de col lecte S 9.22 op. HET NUT OPENT HET SEIZOEN. Boeiende voordracht van Jac. van Elsacker. In de groote zaal van „Het Post huis" is gisteravond voor het departe ment Moordrecht-Gouderak van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen opgetreden de heer Jac. van Elsacker, voordrachtskunstenaar uit Botterdam. Hij heeft de zeer gunstige indrukken, eenige jaren geled engewekt, vol komen bevestigd en een talrijk pu bliek genot verschaft met een smaak vol samengesteld programma van ge dichten, schetsen en romanfragmen ten. De vertolkingen standen alle op bij- koopman en een veehouder we.JLÏÏ frauddleus slachten van een Sm Het vleesch is in beslag genomw?* SCHAAP ONTVREEMD. Een veehouder alhiëf, heeft imdfu gedaan van het stelen van een3 uit zyn weide. OPBRENGST WINTERHULP, COLLECTE. De tweede collecte vorr Winterhui, Nederland heeft m dize gemeeni opgebract ƒ57,12. g DENK EN ZEFi Maandagavond heeft de Schoon, hovensche schaak- en damclub „Denk en Zet" een vriendschap!» lijken damwedstrijd gespeeld teem de vereeniging „Kijk Uit" uit Nieuw poort. De uitslag was 13—7 voor Nieuwpoort. Ook }jvee reserve, spelers moesten het onderspit delveu, TRAINING VOETBALCLUB. ,De Schoonhovensche voetbalver* eeniging „Sportclub" heeft besloten haar training te hervatten. Dit ui geschieden door middel van een tn. door-training, onder leiding van den heer W. van 't Hoof. COLLECTE WINTERHULP De collecte ten behoeve van de stichting „Winterhulp Nederland" heeft in deze gemeente 19.05 opge bracht. AARDAPPELEN VERDWENEN. Ten nadeele van een inwoner dezer gemeente is een hoeveelheid aard appelen ontvreemd. VERSTREKKING VITAMINE D Binnenkort zal in deze gemeente een aanvang worden gemaakt met de verstrekking van vitamine D-teWed ten. Wie nog geen abonné op de mocht zijn, die g»v» zien nog Reden op aan het Bweaui MARKT 31, GOUDA TELEF. 2743 ol bij de agenten eldsfl (Nadruk verboden» 25) Nick snikt In haar zakdoek. Oom Victor klopt haar bemoedigend oft den schouder, probeert haar te troosten, met de verzekering, dat het nog niet zoo verschrikkelijk erg is, went dat haar ouders nog altijd behoorlijk kun nen leven van de inkomsten uit het kantoor. Maar jullie zult je natuurlijk wel erg moeten bekrimpen, zegt hij. Daarom is het zoo prachtig, dat jij nu voor Je zelf kunt zorgen. Ik ging het maar gauw thuis vertellen, als ik jou was, Nicolientje. Ja... maar hoe moet het dan hier? Ik moet Woensdag al beginnen in Amsterdam. Ik zal je zaken hier allemaal netje» afwerken, hoor. Maak-je daar maar geen zorg over. Om te begin nen zal ik maken, dat ik als een haas op de rol kom. Nee, laat u mij dat nu nog doen. Voor den laatsten keer, vraagt Nick. Geen sprake van. Je ziet er nog al fraai uit met je dikke oogen en je rooden neus. Nee meisje, zoek jij nu hier op kantoor je zaakjes maar bij elkaar. En je .geeft Vermolen je in structies voor vandaag en morgen. En dan ga je als de wip naar huls. Maandagmorgen kun je terugkomen om hier alles to te pakken en te red deren en dan vertrek je Dinsdag van hier naar Amsterdam. Afgesproken? En dan gaat het allemaal zoo vlug, dat bet een droom liikt. Gauw op kan toor den boel afwerken, gauw ver- kleeden. In den trein naar huis. Die dagen thuis... dat lijkt pas echt een droom, maar êen nare. Vader, ineens oud ggworden, alle fut er uit. Mama, nerveus, doortoopend to tranen, ook over haar, Nick, dat ze nu zoo ver weg gaat, een meisje allefen to zoo'n groote stad. Rob, heelemaal rade loos... voor hem komt de misère van het examen er nog bij. En het stille verwijt in zijn vaders oogen, als Nick van haar succes vertelt. En dan is het allemaal voorbij, pok het afscheid van Doornenburg en zit Nick in den trein, die haar naar Am sterdam zal brengen, het nieuwe, nu het echte leven in. Groen en rood en geel, zegt de jongste klerk. En- blauwtje is er ook weer bij gelukkig. Waar heb je het over? vraagt van Dijk die, zijn ochtendpijp aan het stoppen is. 1 Over de post van Robberts. Van mééster Robbert», bedoel je, verbetert van Dijk streng. En de rest van de praatjes kun je vóór je houden. Ik zou me maar met mijn eigen zaken bemoeien als ik jou was, vriendje. Daar heb je je handen vol aan. Hier! Van Dijk grijpt tusschen de papie ren op zijn bureau. Kijk dat exploit eens. Weer door het zegel heengetypt aan den achter kant. Dat ia de derde keer to één week. Je kunt beter op je eigen werk letten, dan brutale praatjes verkoo pen over je werkgever. Gut, Ik zei alleen maar dat me neer Robberts net zoo'n post krijgt als de filmsterren uit Hollywdbd, sputtert de jongen tegen. Natuurlijk! Dacht ik het nletl Hollywood! De bioscoop.1.Voetballen. De zes.daagsche. Daar kunnen jullie over meepraten. Maar je werk be hoorlijk afleveren, ho maar. Geef maar hier die post; !k moet toch naar boven. Terwijl hij de trap oploopt, bekijkt de oude klerk hoofdschuddend de bei de stapeltjes brieven to het brieven- mandje. Heelemaal ongelijk heeft hij niet, die vlegel beneden, met zijn ge grinnik. Kijk die post van meneer Westhove nu eens; dat zijn brieven, die op een advocatenkantoor thuis hooren.... van andere advocaten... en van den president... van cliënten na tuurlijk ook, de firma zus en N.V. zoo... allemaal zooals 't hoort... Op het leege bureau van Mr. van West hove wordt het stapeltje zorgzaam neergelegd en na een-waakzamen blik in het rond,"of de wertbtter geen onge rechtigheden heeft achtergelaten, gaat van Dijk verder. Voor Franks bureau blijft hij stagn en laat de brie ven één voor ééd door zijn handen glijden. En blacrwtjé Is er gelukkig ook weer bij, heeft die 'aap gezegd. Tja, wat kun je er aan doen? Ieder een heeft toch aanspraak op rechts kundigen bijstand, daar zijn de advo- cateif immers- voor. Moeten ze ten slotte van bestaan. Hij ook als 't er op aankomt. En die lummel beneden net. zoo goed. Maar er zijn cliënten èn cliënten... Vroeger kregen ze, behal ve de prodeanen, in een heel jaar soms nog geen twintig vrouwen op kantoor te zien. En die dan kwamen waren zakenvrouwen, of bijvoorbeeld alleenstaande dames, die moeilijkhe den hadden met huurders, of men- schen, die over een erfenis harrewar den. Maar sinds meneer Robbers er bij gekomen is... Nou, hij zal d'r niks van zeggen. Een geschikte baas, een beste kerel. Wel eens kort aange bonden... kan nogal eena uit zijn slof schieten als die kwajongen beneden den boel weer verknoeid heeft... wie zal 't hem kwalijk nemen? En tegen hém is-ie altijd even vriendelijk... Maar een échte advocaat... eentje van het authentieke slag, zooals meneer Westhove of meneer Renselaer... nee daar mankeert bij meneer Robberts nog het een en ander aan. Later mis schien, 't is zoo gezegd nog een jong maatje, tegenover iemand als hij, die er de tweeënzestig al op heeft zit ten en die zoo langzamerhand naar zjjn gouden dienstjubileum heensuk- kelt... Kom, hij zal maar weer naar beneden gaan, anders doet de Wit den heelen morgen niets anders dan ciga- retjes rooken en vaetbalkrantjes le zen... De heeren zullen wel dadelijk komen. Ja, en nu kunnen ze haar binnenkort ook weer verwachten Blauwtje, verdraaid, hij raakk dien gekken naam niet meer kwijt, da^heb le ervan. Mag hij wel -oppassen te gen dat ze komt aanzetten, 't Ia toch al zoo'n pretje als mevrouw de Faucourt op kantoor komt. Meneer Westhove, die niets doet dan op en neer loopen.van boven naar beneden en dan op de gang hardop roepen: Is móester Robberts nu nóg in conferentie? En die vlegel van een de Wit dan telkens gedienstig aanbieden: Zal ik soms eens gaan kijken, meneer? Vólt niks te kijken, moet hij dan terug snauwen. En dan de Wit weer grinniken: Nou dat dicht u maar. En alles bij elkaar zijn dat toch geen din gen, die op een degelijk, ouderwetten advocatenkantoor té pas komen, h* sluit'van Dijk en gaat zijr, troost toe ken bij zijn tweede pijp. Heb je het parket al opgebelft van Dijk? vraagt Frank, «1» «J* 's Maandagsmiddags het kantooi bin nen komt. Er is vanmorgen bo mers uitspraak geweest to die t*»J tegen Willem». Bel nu direct even, je? Frank loopt door naar zijn «18* kamer, kijkt verstrooid de «tutt» door, die op zijn bureau zijn netel*' legd. Een brief van den rechterj** missaris in het failleesement ,MZ my". Salariebepaltog natuurlijk, w scheurt de enveloppe open, »mljt even inkijken den brief neer. derd gulden salaris dat ls wem» Het eenige faillissement, det hij n> M" na een jaar gehad heeft, negete* crediteuren, elle mogelijke geh*n^ war om het actief bij elkaar te tt* pen hij heeft nota bene met de te litie moeten dreigen om oe hee vennooten handelbaar ,te en nu krijgen crediteuren een neno» lijke uitkeertog, waar ze ander» sou gezien zouden hebben en zelf wordt afgescheept met een, zalige honderd plek net minder, dan waarop hij het aan den matigen kant getaxeerd 4 O jawel! Prettig ia det. '<40^ men kw "«ter t OfGA^ 1"

Goudsche Courant | 1941 | | pagina 2