NIEUWSBLAD VOOR OOUDA OMSTREKEN idag 6 Mei 1942 ns, No 20927 Binnenkort alleen beschuit voor zieken en kleine kinderen. Roosevelt en de Amerikaansche leefwijze In Mei geen schoenen bonnen no. 1 voorouderen Keuringen voor de Waffen S.S. Terwijl de Britache berichtendienst tot dusver heeft gemeld, dat de ge allieerden Madagascar alleen om rede nen van veiligheid hebben bezet, deelt genoemde dienst thans mede, dat door de bezetting van Madagascar de „stra tegisch belangrijke grondstoffen vya het eiland, nati^ en mica, thans ten Soede zullen komen aan de geallieer- en. De voorraden grafiet en mica op het eiland zouden, volgens den Brit- schep berichten dienst, naar de Ver. Staten gezonden worden. De diplomatieke redacteur' van de Ta mes schrijft: Met de landing op Madagascar vervullen onze strijd krachten een. opdracht van alle geal lieerden. Deze stap kan beschouwd worden als de eerste vrucht van de be sprekingen, welke de vorige maand door Harry Hopkins en Marshall zijn gevoerd. REGELING OP KOMST. Öe geringe hoeveelheid beschuit, die beschikbaar is, heeft er toe geleid, dat niet allen, die m de eerste plaats voor Bit bijzondere gebak io aanmer king komen, zich dit kunnen verschaf fen. Haar wij thans vernemen vaa het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in. oorl stjjd, is er een afzon derlijke regeling voorbereid voor da verstrekking van beschuit, dat als licht verteerbaar en zacht voedsel in het bijzonder van belang is voor zie ken en kleine knxie.ren. Deze regeling, die eerlang in werking zal tredep, be oogt de voorzienink van beide ge noemde groepen met beschuit te ver zekeren. Het ligt in de bedoeling dat voor kinderen, voorloopig voor die onder den leeftijd van vier jaar, op speciaal daartoe aangewezen bonnen bcsehoit zal kannen worden verkregen, waar tegenover de besehikbaaasteUing van brood tot de overeenkomstige voe dingswaarde zal worden verminderd. Voorts wordt nagegaan of, en even tueel op welke wijze voor zieken, waar voor een beschuitvoeding wensehelijk is, eveneens gen distributieregeling kan worden getroffen. Op deze wijze kan men verwachten, dat de binnenkort beschikbare be schuit inderdaad terechtkomt bij hen, die daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen. Volledigheidshalve dient er nog op gewezen te worden, dat de beschik baarstelling beperkt moet blijven, omdat de beschuitfabricage speciale grondstoffen vraagt, die zeer schaarsch zijn, reden ook, waarom niet kan wor den overgegaan tot een verstrekking aan ouden van. dagen, behoudens dan via een eventueele regeling voor zie ken. De Berlijnsche corr. van het A.N.P. schrijft: De Amerikanen hebben, zoo als reeds zoo dikwijls is gemeld, in dezen door.Roosevelt uitgelokten oor log reeds van gewoonten moeten af zien. Zelfs auto's en koelkasten, sym bool van superioriteit van Amerika bo ven het „achterlijke Europa" worcMn niet meer voor particulier gebruik ver vaardigd. Donald Nelson, de chef van het Amerikaansche bureau voor de oorlogsproductie heeft het nuttig te- acht zijn medeburgers nog eens te wij zen op de ernst der tijden. Hij kon digde natuurlijk niet alleen materieele besprekingen aan, doch hij trachtte zijn toehoorders ook vertrouwd te maken met de taak van de oude, geheiligde democratische idealen. In het Harword Alumny Bulletin schrijft hp, dat de oude overgenom- men begrippen van irtdividueele ver antwoordelijkheid.en individtseele leef wijze in de tegenwoordige wereld her zien dienden te worden. Daar Nelson vreest, dat deze verklaring op eenig verzet zal stuiten houdt hij zijn Ame- rikaanschen lezers niet alleen de „oor. logsnoodzaken" voor oogen. waarmede Roosevelt zijn dictatoriale maatrege len camoufleert, doch verkondigt hij tevens, dat de vooraanstaande persoon lijkheden in de Ver. Staten dus het groepje oorlogsophitsers de on- ruikbaarheid van deze verouderde ba. ginselen het beste bunnen beoordeelen. George. Washington heeft zich bij deze woonden beslist in zijn graf omge draaid. Nelson spoort de Amerikaansche on derwijzers aan om hun leerlingen een nieuwe opvatting bij te brengen over verantwoordelijkheid. De door jazz muziek en pornografie verdorven Ame. rikaansche jeugd schijnt dit bijzonder noodig te hebben en daarom probeert men nieuwe opvoedingsmethoden toe te passen, die nog kort geleden als „nazimethoden" werden gebrand merkt. Daar hier nu toch sprake is van gedwongen opvoeding, mag niet onver meld blijven, dat volgens de Time een Amerikaansche arbeider in Dela ware voor het stelen van een rubber band niet alleen veroordeeld werd tot twee jaar gevangennisstraf, doch bo vendien In het meest vrije land ter wereld nog tien zweepslagen op den koop toe kTeeg. Hierover windt zich hoogstens een divisiegeneraal van het Leger dés Heils op. Toen echter onlangs door een indis cretie bekend werd, dat de voor het grootste deel uit Joden bestaande po litie te New York jaarlijks verschei dene miliioenen dollars aan steekpen ningen van de speelholen ontvangt, en een eerlijke rechter hiertegen durfde op te treden, toen verhief da heele Joodsche pers een geschreeuw over deze „Pruisische methoden". Zoo wondt het steeds duidelijker, dat ond^r Roosevelt de „America way of living" een .Jewish way of living" wordt. De gemeenschappelijke 'strijd van Europa tegen het door het interna tionals Jodendom geïnspireerde bols jewisme en de uit dezelfde bron af komstige brain trust zal edhter voor altijd het behoud en de vooruitgang van de Europeesche cultuur en van de Eunopeesche ordeningsgedachte waar borgen. De secretaris-generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt be kend, dat in verbruid met een te tref. fen wijziging in de schoenendistribut.e, waaromtrent binnenkort nadere be- richtert zullen worden gepubliceerd, de plaatselijke distributiediensten in de maand Mei geen schoenenbonnen 1 aan personen van 16 jaar en ouder zullen uitreiken. Derhalve dienen per sonen van 18 jaar en ouder in Mei ook geen aanvraagformulieren voor bon i schoenen bij de distributiediensten n te leveren. Aanvragen van personen beneden 16 j aar en aanvragen vsn personen boven 16 jaar voor weik- sehoenen, bon 2 schoenen of pantoffels kunnen in Mei wel worden ingediend. Wegkruisingen met als zoodanig aan geduide oversteekplaatsen moeten op de aangegeven punten worden overge. stoken. Art. 32 Wegenverkeersregeling, iPolygoon-Seym) De keuringen voor de Waffen S.S. zijn als volgt vastgesteld: II Mei, 10.00 uur'Rotterdam, Deut- sches Haus. 15 Mei, 16.00 uur Utrecht. Deutsches hous. 16 Mei, 10.00 uur Den Haag, café den Hout, Bezuidenhoutscheweg. - Zon op 6.00, onder 21.14. Maan op 2.54, onder 12.33, Men is verplicht Ie ver duisteren van zonsondergang tot zonsopkomst Lantaarns ran voertuigen moeten een hali unr na zons ondergang ontstoken worden THIS BOOK IS TOO TIGHTLY BOUND

Goudsche Courant | 1942 | | pagina 1