verjaardag van ir A. A. Mussert 12 Mei 1942 NIEUWSBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN rttcuut No 20932 fijj hebben een groot doel voor oogen: ons volk ooor te gaan in het nieuwe tijdperk, dat aanbreekt ugen„Muwert is een figuur, zooals er maar •«mmaal «en in de honderd of twee honderd Jaren in een volk opstaat" DE SLAG IN DE KORAALZEE Resultaten nog niet vast te stellen. De slag in de Koraalzee. ZWARE GEALLIEERDE VLIEGTUIG- VERLIEZEN. Aanvallen in soms zware gevechten afgeslagen. DR. ROB. LEY IN DE MIJNSTREEK. Toespraak plein tc >p het Markt- Heerlen. 'inns- •l MARKT U. TEL», n«S Postrekening «MN Chefredacteur: f. TIETER, Gouda uji. A. Mussert, de leider der N.S.B., Uteravond ter gelegenheid van iten verjaardag de volgende Ttde gehouden: get i< niet mijne bedoeling op dezen te «preken tot al mijn volksgenoo. iie bereid zijn mij aan te hooiren, «Heen tot diegenen, die behalve 'enooten, ook mijn kameraden 1st ben du», die mij actief steunen i strijd tot herstel van ons volk. kameraden, nu ik hier in den Steenderen ben, te midden van honderden, die deel uitmaken dezen kleinen kring, zoo zou ik zijn te midden van "u allen. Dit onmogelijk te vervullen wensch, dank zij. de radio, kan ik u ten- op deze wijze bereiken. Het'ii mij een plicht en een voor- u te danken voor al hetgeen gij een jaar tijd voor de beweging hebt 'tht en voor hetgeen zoovelen op dag voor mij hebben gedaan. |k behoor tot die gelukkigen of on- -kkigen, hoe gij net noemen wilt, all men hen naar hun verjaar- „enscHen vraagt, tot u zeggen: ik U geen persoonlijke wenschen noe- Pat is gemakkelijk, maar tegeljj- moeilijk. De moeilijkheid is ig opgelost, n.l. door geldinza- ten behoeve van gezins. en rg en ten behoeve van de kin van aan het Oostfront gevalle- Wij nationaal-aocialisten kunnen geld niet .beter besteden dan daar. Spontaan is door duizenden ge- Konden wij het vorig jaar J ti 50 kinderen tegelijkertijd ver- van nu af aan kunnen wij 150 a«en tegelijkertijd gedurende 5 we. tchtereen in gezondheid en levens- versterken. alzoo in het a.s. ich tenminste 1500 in totaal. Dat '*it al wat te worden. Het gaat er om, om den ouders de zorg vooir Baderen af te nemen, dat willen wij Mtionaal-socialisten niet, maar wel wij ouders, die dit noodig heb- bijstaan om hunne kinderen zoo mogelijk door deze zware tijden te helpen. Daarvoor willen wij itaan, omdat wij socialisten wil ton in den besten zin van het J, d.w.z., dat wij gemeenschaps- bezitten en offervaardigheid ten be. t van het ganache volk, de natie, dank hierbij allen van ganscher die moeite gegeven hebben, die hebben voor dit goede doel geef hun de verzekering, dat de van gezina- en jeugdzorg zal •gen, dat het geld goed besteed worden. Op dezen dag van grooke samen- "jheid gaan ons aller gedachten onze kameraden, die ver van Hja. In de eerste plaats onze jan- in de Waf f en-SS, het legioen, de K., de Nachrichtentruppen en de dance. Deze duizenden zullen on- "eld, hoe ver het vaderland ook 'erd, met hunne gedachten, ons zijn. Eens zal het geheele Ne- imdsche volk erkennen hun onver- kkelijke verdiensten voor de herrü- van ons volk uit de diepte, waar het werd neergestort. Onverbreke- net hen verbonden blijven wij die hun jonge leven geofferd Spontaan zü gij gegaan, gedre- door onweerstaanbare innerlyken gevallen zijn zij in voorbeeldige trachiting op moeilijken post. hebben hun dierbaar bezit ver weduwen van jaar tellen wij ,o» beweging door hun dood. Deze van die hergeboorte van. Europa bard voor den één, bitter smarte- »tor den ander. °w onze kameraden, die nu twee heeds in tropische concentratie- vertoeyen, eerst in Neder- -bidië, nu waarschijnlijk ergens Brilsch-Ibddë, zü zijn zeker op dag met hun gedachten bij gns, wij bij hen, W>j weten, dat de door wraakgierigheid geen stap komt. Maar dat bet eek én t niet, artgeen hier is en wordt aange- ongestraft zal moeten blijven. hoop dat men dit vermfan zal daar, waar men ooren heeft k hooren. Onze verwanten zijn In hun macht, hun verwanten wjj, zoo noodig, hier kunnen Hopen wü da* de te vereffenen zoo klein mogelijk zal zijn, mets is erger dan strijd van ot tegen volksgenoot, kameraden, ik heb de zeker- dat ons volk een eervolle plaats -men innemen in het nieuwe dat het opgeroepen zal worden "•♦kieming aan den opbouw daar- •k het bezield zal zijn door den van het nwtionaal-socialisme, ons reeds jarenlang heeft be er volkomen van op de hoogte •f onder ons zijn, die wel het aationaal-aodallst dragen, doch (raktjjk geenszins daarnaar ham Zeker, zij doen afbreuk aan bet ideaal, 'afbreuk aan het aanzien der be weging. Het eenige middel dat ik daar tegen ken is, er niet ova- spreken en zelf een beter voorbeeld geven. Het is bijna 33 jaar geleden» dat Bleriot er in slaagde om als eerste met een vliegtuig het Kanaal over te ate- ken. Dat was een wonder van tech niek, van durf en bekwaamheid. Wan neer men echter naast het door hem geconstrueerde samenstel van draden en latten en doeken, het moderne vliegtuig plaatst, schudt men het hoofd en vraagt men zich af, hoe het mogelijk is, dat iemand zijp leVeti aan zulk een toestel heeft toevertrouwd. Wij verkeeren met ons nation aal-aocia- lisme aan -het beginstadium, nooals Blériot en zijn vliegtoestel. Het is niet billijk te Verwachten, dat-de volmaakt heid nabij is. Veel tekortkomingen, veel fouten, dat kan niet anders. Maar groeien zal het en de onvolmaaktheden zullen geleidelijk kleiner worden, als de goede geest bij ons blijft. De geest van trouw, van eenvoud, van moed en openhartigheid moet ons bezielen en kracht moeten wij putten uit de drie bronnen van het nationaal-sociaksme: het Godsvertrouwen, de liefde voor volk en vaderland en de eerbied voor den arbeid. Wij hebben een groot doel voor oogen: ons volk voor te gaan in het nieuwe tijdperk dat aanbreekt, het den weg te wijzen naar een nieuwe toe komst. Vele van onze volksgenooten zien naar hetgeen achter ons ligt, hou den zich bezig met verloren illusies: gelooven in wonderen en wachten af. Anderen gingen nog verder, zij waren militairen in de Meidagen van 1940, trokken terug en gaven zich over toen er een Nederlandsch leger van .hon derdduizenden stond en nu er geen leger meer is, willen zij vechten met een verzameling oude handwapens. Zij lieten hun leven zonder eenig nut voor ons volk te hebben kunnen doen. Wij nationaal-socialisten betreuren dit het diepst, «vant nutteloos vergoten bloed is volksverzwakking. Tegen vele volksgenooten in moeten wij ons pionierswerk verrichten. Wij zullen dit blijven doen naar eer en geweten. Wij zijn overtuigd, dat er maar één weg is uit het moeras naar den vasten grond, die weg is tegen de vereeniging van het bolsjewisme, ka pitalisme en Jodendom, vóór het nieuwe Europa Van nationaal-sociaüs- tisch'e en fascistische volkeren, die ons werelddeel in vrede met elkander wil le" opbouwen. Dit nieuwe Europa wordt gevormd door Führer en duce, door hun volkeren en door allen, die daarmede solidair zijn. Aap dit nieuwe Europa moet ons volk deel hebben, of het moet ten ondergaan. Wij willen voorgaan op den weg naar herrijzenis. Het is jammer, dat er nog zoovelen zijn, die dit niet begrijpen, het doet ons soms pijn om te bemerken, hoe wij worden miskend, maar het zal geen duimbreed doen wijken van weg, dien wij voor juist houden. wij dat wel deden, waren wij gi kerels. In een tijd als de onze kan een volk alleen gered worden door een hecht verbond van mannen en vrouwe», die bezield zijn door één wil- en bereid zijn dien door te drijven, zoo noodig tegen alles in. Zij vragen niet om erkenning, die komt later vanzelf. In mee/dan 10 jaren van strijd en opoffe ring is dit verbond tot stand gekomen. Vandaag heb ik wederom ontelbare bewijzen ontvangen van de hechtheid van den band, die ons bindt, gij hebt mij daardoor gesterkt. Vol moed en vertrouwen gaan wij voorwaarts voor volk en vaderland. Het zal waarachtig wel gaan. Rede van ir Hnygen. De secretaris-generaal der N.S.B. ir Huygen heeft gisteren eveneens ter gelegenheid van ir Musserts verjaar dag voor de radio gesproken. Hij schetste in het bijzonder de persoon van den leider, „die eens algemeen zal worden erkend als de redder van de natie, welke thans nog worstelt met de groote problemen van dezen tijd." Er zijn er, aldus spr., die de bewe ging zien als een verzameling geweten, looze intriganten en baantjesjagers, die van elke denkbare gelegenheid willen profiteeren om er beter van te worden. Anderen weer beschouwen Mussert en zijn zwarte soldaten als politieke anal- phabeten en avonturiers, die op het verkeerde paard hebben gewed en welke op de een of andere manier weggewerkt zullen worden als de hee- ren uit Londen" hun glorierijke intocht houden in Den Haag. Al deze Nederlanders zullen van hun waandenkbeelden genezen worden, want de dag is niet meer zoo heel vet, dat het een ieder duidelijk zal zijn, dat de otide tijden nimmer wederkee- •rén omdat het nieuwe, solidaire, na- tionaal-socialistische en fascistische Europa is opgestaan, nadat de vijan den van ons werelddeel zijn verplet terd. Nederland zal niet worden een deel van Duitschland. Het Nederlandsche volk, zal niet in knechtschap, maar in vrijheid naast het Duitsche volk leven, gelijkberechtigd in den bond der Germaansche volkeren, zooals de Führer. dat wil en zooals Mussert ong immer voorhield. MuSsert is de eenig^g geweest, die met zijn schap politiek inzicht, de juiste weg aangaf voor ons volk. Hijj beschikt over een schier onuit puttelijke energie en een enorme werk. kracht, die hjj uur voor uur aan de belangen van zijn volk wijdt. Voor zijn naaste medewerkers kan hij hard zijn, maar oneindig vee] har der is hij voor zichzelf. Hij leeft uiterst sober en kan vol staan met zeer weinig rust. Nimmer last hij zich beheerschen door de om standigheden. Ook in de moeilijke ooge.nblikken blijft hij opgewekt en vol vertrouwen. Zijn onvergelijkelijke vastberaden heid en het groote vertrouwen in de goede eigenschappen van het zoo be gaafde Nederlandsche volk hebben Mussert steeds de kracht gegeven voort te gaan op den weg, dien hij vóór zich zSg en waarvan hij zich door niets en niemand laat afdringen. Hij De jeugd- opend het badseisoen. In het kleine vijvertje in het Zuider- park in Den Haag i» de zomer ingeluid, (Schimmelpenningh) het niet zien ondergaan', wij willen het -heeft het geduld van den werkelijk moedigen man, die' precies op het juijste oogenblik zijn groote beslissin- geh neemt. Mussert is een figuur zooals er maar eenmaal één in de honderd of twee honderd jaren in een volk opstaat, wanneer de nood tot het uiterate ge stegen ia en het volksleven verloren dreigt te gaan. "Mj kent slechts één doel en daarop zjjn al zijn gedachten, al zijn daden fericht: het welzijn van het Neder- aitdsche volk. Hij wil dit volk weer grópt en stak en welvarend zien. Achter deze figuur staan thans in onverbrekelijke trouw vele tiendui- iden Nederlanders, die slechts één verlangen hebben: alles te doen wat hel welzijn van ons volk kan be va deren. Er zijn goede, maar ook wel minder goede nationaal-socialisten onder hen, Hoe zou het ook anders kunnen. Door vonking en opvoeding en door zuive ring! der gelederen wordt er voort durend gewerkt aan verbetering. Reeds staat een hechte kern van be proefde idealisten klaar om ons -volk in de verschillende levensgebieden naar beste krachten te dienen. Gij volksgenoot, die nog buiten onze beweging staat, gij begrijpt dit Blies wellicht nog niet. Gij sluit uw ooren en uw oogen om toch vooral niets te hooren en te zien, waardoor u over Mussert een andere, betere meening zoudt kunnen krijgen. Gü leent uw oor aan de ophitsingen, die door de ^nigran-ten-regeering in Londen worden uitgezonden. Gij luis tert met volle aandacht naar iedere verdachtmaking, iedere laster, die u over Mussert en de beweging wordt toegefluisterd. En waarom dit wanbegrip, deze ver beten haat? Omdat u jarenlang, iedere dag weer opnieuw is verteld in pers en radio, in redevoeringen en brochures, dat Mus sert zelfs zijn vaderland zou verraden om zijn eigen verlangen naar macht tt kunnen bevredigen. Het is begrijpelijk, dat gij, volksge nooten, daardoor vergiftigd werd. Op een sluwe manier vergiftigd door lie den, die de aandacht van een volk had den af -te leiden van hun eigen misluk kingen en die niets beters wisten, dac NEVELBOMMEN SPEELDEN EEN GROOTEN ROL. Over de resultaten van den grooten slag in de Koraalzee loopen de berich ten nog steeds ver uiteen. De Engel- sche berichtendienst meldt volgens V.P.B.. dat de slag tot nader order is gestaakt cn dat „het Japansche vloot- eskader zich in N.O. richting uit de actieradius der geallieerde strijdkrach ten teruggetrokken" heeft Volgens de KölnischeZtg. echter laat de laat., ste mededeeling uit het hoofdkwartier van generaal MacArthur geen twijfel bestaan over het feit, dat de groote zee- en luchtslag ten gunste van de Japanners is beslist. In Londen hangt men op het oogen blik twee theorieën aan over het ont staan van den tot nu toe grootsten zee slag in den oorlog. Ten eerste: de Ja panners hebben besloten een aanval tegen de scheepvaartwegen van Ame rika naar Australië te ondernemen, om te verhinderen, dat de bewapening van Australië met Amerikaansche hulp ver- da tot ontwikkeling komt. In dat geval zou de Japansche admiraliteit bewust het initiatief tot dezen beslissingtstrljd hebben genomen. Ten tweede: de Amerikanen zijn de aanvallers geweest, omdat zij hadden bemerkt, dat een Japansch invasieleger zich met de daarbij behoorende vloot op de eilanden van Nieuw-Engeland had verzameld om allereerst tegen de Nieuwe Hebriden en daarna tegen het Australische vasteland een aanval te ondernemen. De moeilijkheden bij het vaststellen van de resultaten worden door den militairen correspondent van Exchange Telegraph in het licht gesteld. In-een bericht uit het hoofdkwartier van het Z.W. deel van den Stillen Oceaan schrijft Exchange Telegraph o.a., dat by den zeeslag aan beide zijden een uitgebreid gebruik werd gemaakt van „nevelbommen". Voor de aanvallende vliegtifigen was het daardoor uiterst moeilijk, in de duikvlucht hun aanvals. doel precies in het vizier te houden.- Nog moeilijker is het, zoo vervolgt het bericht, na de aanvallen verken ningen uit te voeren boven een zee gebied,- dat in kruitdamp en' kunstma tige nevelschermen schuil gaat. Zoo lang daarom beslist betrouwbare in lichtingen uitblijven, kan men ook niet van een beslissende overwinning spie. ken. Het D.N.B. meldt uit Stockholm: In verband met den slag valt in Londen- sche vlootkringen algemeen eenige twijfel te constateeren. In marinekrin gen is nX de opvatting verspreid, dat men niet moet juichen, voordat de strijd 'ten einde is. O.a. wijet men erop, dat men sinds bét begin van den slag Het kaartje geeft met dikke zwarte lijn de Japan sche zeeoperaties weer in de BUmarck-Archipel en de Koraalzee. De groote slag in de Ko- raaizee vond plaats tus- achen Nieuw-Guinea en de Salomons eilanden. Volgens de jongste be richten hebben de Japan ners de stad Loroengau op het eiland Manoes (behoo rende tot de Admiraliteits eilanden) bezet. niets meer gehoord heeft van de Jg- pansche slagschepen en dat het moge lijk is, dat de Japanners zieh slechts hebben teruggetrokken, om op' hun slagschepen te wachten. In Londen is men er niet van overtuigd, dat de Ja pansche vloot werkelijk Australië tot doel had gekozen, daar a niets bekend zou zijn over het tot zinken brengen van transportvaartuigen. Bevoegde waarnemers te Tokio ver klaren, dat de overwinning van de Ja pansche vloot in de Kaaalzee met één slag de gecombineerde Erfgelsch-Ame- rikaansche vloot heeft vernietigd, die het Zuidelijke deel van den Stillen Oceaan,als basis voor een-poging tot een tegenoffensief tegen de Japansche vloot wilde gebrüiken. De vijandelijke strijdkrachten hebben niet alleen de kans valoren om dfe thans door de Ja pannas bezette steunpunten te her overen, doch zü hebben thans zelfs den moed valoren om vender in de wateren van het Groot-Oost-Aziatische gebied door te dringen. Het eenige „wapen" waarover de vijand thans nog beschikt, is de „leugenachtige agitatie den «enigen man, die orde zou kunnen scheppen in den he schenden chaos, verdacht te maken en te beschimpen, Zij hadden a mets van terecht ge bracht en dat wisten ze maar al.te goed. Zij zouden ook niet toestaan, dat Mussert de kans kreeg om eindelijk 't Nederlandsche volk uit het moeras te halen, waar het door onverstand, on eenigheid en intriges in was vastge raakt. Een» komt echter de dag, dat gij vol ledig overtuigd zult zijn, dat het de liefde voor volk en Vaderland was, die Mussert de innerlijke kracht gaf tien jaar lang zoo hardnekkig zün strtfd te voeren. Het is dez^ liefde, die hem nu nog dag Vbor.dag bezielt in zijn streven iedere Nederlander er van te overtui gen, dat wij een moeten zijn, opdat wij in het nieuwe Europa de plaats kun nen innemen, die ons toekomst. Als dit tot u doordringt zullen wij onze verwachtingen over de toekomst van ons volk steeds hooger kunnen spannen en komt de dag, dat millioe- nen Nederlanders de verjaardag van Mussert zulten vieren als de verjaardag van den leider van een herboren Ne derlandsch volk in het nieuwe Europa. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA. Het opperbevel der Duitsche weer macht deelt d.d. 11 Mei mede: ,Aan het Oostelijke front zün plaat selijke aanvallen van den vijand in soms zware gevechten afgeslagen. Duitsche tegenaanvallen brachten suc ces. In Lapland mislukten wederom vijandelijke aanvallen. Vliegtuigen, die een gewapende verkenning boven de Zwarte Zee ondernamen, hebben in de Straat van Kertsj een koopvaardijschip van 1300 ton tot zinken gebracht. Aan het front in het hooge Noorden leed de vijand gisteren bij luchtgevechten bui. tengewoon zware valiezen. Duitsche jagers schoten 27 vliegtuigen, waaron der 22 Hurricanes, neer en verloren zelf slechts één toestel. Aideelingen ge vechtsvliegtuigen en duikbommenwer pers beschadigden in de Lizzabaai een groot koopvaardijschip door bommen en bombardeerden met succes de ha ven Moermansk en spoorweginstalla ties op de Moermasklijn. In- Noord-Afrika verkenn ingsbedrij vigheid aan weaskanten. Een oorlogs schip, dat in het dok te La Valetta op Malta lag, werd met zware bommen bestookt. Begeleidende Italiaansche jachtvliegtuigen scheten hierbij 8 vijandelijke vliegtuigen neer. Duitsche jagers schoten bij verbitterde luchtge vechten boven het eiland 9 vijande lijke vliegtuigen neer. Verder werden in Noord-Arifka 2 vijandelijke vlieg tuigen neergehaald, zoodat in het Middellandsche Zeegebied gisteren 19 Britsche vliegtuigen vernield zijn. Ten Noorden van Alexandrië heeft een gevechtsvliegtuig op een koopvaar, der van 5000 ton brand veroorzaakt. Men kan aannemen, dat dit schip ver nietigd is. In den strijd tegen Engeland heeft de luchtmacht overdag bomtreffers ge plaatst op een fabriek bij Folkestone en op een troepenkamp aan de Zuidkust van het eiland. Bij de Faroer is een koopvaardijschip van middelbare ton nage door bommen beschadigd. .ooals reeds in een extra bericht is gemeld, hebben duikbooten in de Ame. rikaansche wateren, in de Caraibische Zee en in de Golf van Mexico 21 vijan delijke koopvaardijschepen met een ge zamenlijke inhoud van 118.000 ton tot zinken gebracht By deze successen heeft zich de duikboot onda bevel van „Kapitën-Leutnant" Cremer, welke in weerwil van het feit, dat zij zware schade opliep, 4 groote schepen met een gezamelijken inhoud van 25.000 ton tot zinken bracht, bijzonder onder scheiden." „WAT OAS, KoSfT NIET EER TERUG" Reichsorganisationsieiter dr Rob. Ley en Rijkscommissaris Seyss-Inquart hebben gistererïteen kort bezoek aan Vught gebracht. Nadat dr Ley gistermiddag een be zoek had «ebracht aan het Zuid-Lim- burgsche mijndistrict, heeft hij des avonds op het Marktplein van Heerlen de Duitsche en Nederlandsche natio naal-socialisten van deze provincie toegesproken. Er waren duizenden toehoorders. Omstreeks half zeven betrad dr Ley onder groot gejuich het spreek gestoelte. H]j was o.a. vergezeld van Rijkscommissaris Seyss-Inquart, com missaris-generaal Oberdienstleiter Schmidt, den plaatsvervangend leider der N.S.B. van Geelkerken, en den waarnemend commandant der W.A. Van 't Hoff. Nadat eeq vaandelwacht; bestaande uit vertegenwoordigers van beide politieke organisaties, onder plechtige marschmuziek, gespeeld door een Duitsche militaire kapel, haar plaats op de flanken had ingenomen en een vertegenwoordiger der N.S.D.A.P. een kort begroetingswoord had gesproken, hield de hees van Geelkerken een rede, waarin hij getuigde van den gemeen* schappelijlcen wil, die de Duitsche en Nederlandsche nationaal-socialisten be. zielt. Dr Ley vroeg zich in zijn toespraak af welke macht het toch was, die ons jaren lang gescheiden heeft weten te houden. Steeds wanneer ik u aanzie, aldus spr., jeugd van beida landen, vraag ik mij af, wat nu wel dat onder scheid is tusschen ons, waarvoor die tweespalt dient, niet alleen tusschen twee verwante volkeren, maar zelfs in die volkeben tusschen beroepen, standen, klassen, partijen. W<ö zijn toch dezelfde menschen in denzelfden noode bezield met een zelfden wil. Ieder van ons kent dezen strijd. Waren wij waanzinnig, wat dreef ons dan tegen elkaar in te gaanf Ik weet, dat velen hier ons nog haten. Daarom moet ik het ook nu weer her halen, zooals ik het gisteren reeds gezegd heb: dat wij twee jaar geleden hier binnenvielen was een bittere- noodzaak, want dit is geen oorlog van Duitschland tegen Nederland, tegen België, tegen Frankrijk, maar een. strijd van het Nordische volk tegen de macht van het geld, tegen Juda. Juda is de vijand van alle scheppende men- sclen, van iedere orde en van iedere cultuur. Wat was, komt niet meer terug. Geen dag, geen minuut keer weer. Daarom ook behoeven zij, die van hier weggeloopen zijn zooals sommigen bij ons in 1918, niet te hopen, hierin weer te kunnen keeren, want wie zijn volk verlaat, dien verlaat het volk en Hfet volk strijdt verder. Vervolgens wijdde spreker eenige woorden aan de verdenkingen, dat de Duitschers in Nederland zouden zijn gekomen, om dit land uit te buiten. Dit, aldus dr Ley, i/echter verre van ons, Want wij wisten, dat uw land te nauw en te klein voor u is. Wij zijn hier juist gekomen, omdat wij nieuwe ruimten voor u willen openstellen, want het is onze taak, de problemen van Europa op te lossen. Wij willen niet meer gescheiden worden .Eens hopen wij te kunnen be ginnen aan den opbouw, den arbeid, de cultuur. Adolf Hitler heeft den Russischen winter bedwongen. Eens zal zooals nu de lente in dit jaargetijde, de lente aanbreken voor de volkeren van Europa. Onder zijn leiding zullen wij het heilige Germaansche rijk, het heil brengende Germaansche rijk, vestigen, wanneer de Germaansche volkeren el£aar gevonden zullen hebben onder de leiding van'Adoif Hitier. Oberdienstieiter Schmidt sprak hierna den dank der aanwezige nationaal socialisten uit, voor de warme woorden, die dr Ley Had ge sproken en zich tot deze laatste wen dend, zeide hij: Wij hebben elkaar leeren kennen en waardeeren.' Twee jaren lang hebben wij nu gepraat en gesproken. Daarom voegen wij thans de .andaen toe: nu is de tijd gekomen, dat wij, natibnaal-socialisten den l on aangeven. Gij, kameraden N.S.B.-ers, zullen wij bijstaan, want gij waart het, die aantrad op den roep van Adolf Hitler, God zegene onzen Führer, Sieg Heil. Zon op 5.49, onder 21.24, Maan op 532, onder 19.26. Men is verplicht te. ver duisteren van zonsoodergaaé tot zonsopkomst Lantaarns van voertnfger moeten een Half our na zoh» nzée'Sirt ontstoken «vorder S 712

Goudsche Courant | 1942 | | pagina 1