bereiken den het QRoene hAAQje Don VOOR GOUDA OMSTREKEN Duitsche troepen Maandag 6 Juli 1942 iIon cn Maan Koersk yo/Asct/enft Sle Jaargang, No. 20977 De doorbraak tussehen Charkof en De bolsiewistische verliezen bi{ Sebostopol Korte berichten. DE BEDREIGING VAN ALEXANPRIE. Hevige gevéchten in sector El Alamein. Rede van dr Göbbels. Vyf jaar oorlog in China. Het lidmaatschap van het N. A. F. Ook om de Residentie slingert zich een gordel van smaragd EEN TOCHT langs parken, bosschen et en buitens Zon op 5.26, onder 22.02. Maan op 2.09, onder 16.14. Men is verplicht le# ver duisteren van zonsondergang tot zonsopkomst. Lantaarns van voertuigen moeten een haü nor nr zons ondergang ontstoken worden Chefredacteur: F. riXTEH. Gouda Het opperbevel van de Duitsclie weermacht maakt d.d. Zondag bekend: Ten Zuidwesten van Sebastopol zjjn de laatste vijandelijke groepen na (hardnekkig verzet vernietigd of ge vangen genomen. Hiermede is de slag om Sebastopol geëindigd. De defini tieve cijfes van de gevangenen en de buit worden nog gepubliceerd. In het zeegebied van Rostof hebben jachtvliegtuigen van de Kroatische luchtmacht een «landelijke motor torpedoboot tot zinken gebracht en een andere boot zwaar beschadigd. Na de doorbraak door de bolsjewis tische stellingen tussehen Cbarkof en Koersk hebben de voorste afdeelingen van de Dnitsehe en verbonden troepen den Don bereikt Wanhopige tegen aanvallen van bolsjewistische pantser, formaties werden met zeer zware ver. liezen voor den vijand afgeslagen. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen en torpedovliegtnigen steunden door onophoudelijke aanvallen de opruk kende divisies en brachten den vijand nieuwe zware, bloedige verliezen aan mensehen en materieel toe. In lucht gevechten werden 51 bolsjewistische vliegtuigen neergeschoten. Ook in het gebied van Rzjef werd de aanval, ondanks hardnekkigen vijandelijken tegenstand in sterke veidversterkingen en het ondermijn de moeilijk begaanbare terrein voort gezet. Overdag werden luchtaanvallen ge daan op vijandelijke kwartierruimten >3 voor troepen*en op ravitailleerings- colonnes in het gebied van het Ilmen- meer en 's nachts op het spoorwegver. keer en ravitailleeringssteunpunten ten Westen van Moskou. Artillerie van het leger bestookte vbor den oorlog belangrijke indus- trreeje installaties in Leningrad. Het tussehen de Noordkaap en Spits bergen in Oostelijke richting varende convool werd ook gisteren door duik- booten en vliegtuigen aangevallen. Hierbij vernietigden gevechtsvliegtui gen vier koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 24.000 brt. en beschadigden elf schepeff Duikboo- ten brachten van deze "beschadigde schepen een met pantserwagens gela den Atnenkaansch transportschip van 1000 brt. en een ander schip van 5000 brt. tot zinken. In Egypte werden Britsche tegenaanvallen in het ver dedigingsstelsel bij de El Alamein stel- 'ling afgeslagen. De vijand ^verloor in luchtgevechten 19 vliegtuigen. Aan het Suez-kanaal werd het Brit sche steunpunt voor vliegtuigen Can- tara met bommen bestookt. Bij luchtaanvallen op Malta werden overdag 14 Britsche vliegtuigen neer. geschoten a DUITSCHE EN VERBONDEN TROEPEN MET SUCCES IN DEN AANVAL. Naar het opperbevel van de Duitsche»/ weermacht omtrent de aanvalsopera' ties aan het Oostelijke front nog mee deelt, bevinden de Duitsche en ver bonden troepen sinds de laatste dagen van Juni met succes in den aanval. Na den doorbraak door de vijandelijke hoofdstellingen, won de aanval on danks der. slechten toestand van de wegen en soms ongunstige weersge steldheid spoedig aan terrein. Zoo snel ging de cpmarsch dei aanvalstroepen ih zijr, verk, dat op een station in het achteiwaaitsche vijandelijke frontge bied een juist binnenrijdende ge a- den goederentrein zonder strijd kon worden buitgemaakt, daar het trein personeel in het geheel niet wist. hoe diep de Duitsche aanval reeds gevor derd was. Om dezelfde reden viel een belangrijke spoorbrug, die door de bolsjewieken bij hun overhaasten af tocht niet meer kon worden opgebla zen, behouden in de handen der aan vallers. Ook aan alle andere aanvals fronten maken de operaties goede vor deringen. DE BOLSJEWISTISCHE VERLIEZEN VOOR SEBASTOPOL. In aanvulling op het weermachts- bericht van Zaterdag verneemt het D.N.B. van militaire zijde: In de rots stellingen en kazematten van het ves tingterrein van Sebastopol worden hoopen doode bolsjewistische soldsften gevonden bij de opruimingswerkzaam heden. Door de uitgebreidheid van het terrein vordert dit opruimingswerk slechts langzaam,* zoodat het vooreerst niet mogelijk is de gevallen bolsjewis ten nauwkeurig te tellen: Intusschen kan thans reeds worden vastgesteld, dat de verliezen zoo groot zijn, dat zij alle bekend geworden ramingen over treffen. De successen, die bij aanvalsoperaties aan het 'overige front zijn behaald, .werden bevochten op die plaatsen van het front, waar de bolsjewistische oorlogsleiding een doorbraak van haar linies voor onmogelijk had verklaard. De omsingeling van sterke strijd krachten van den vijand noemt men van Duitsche zijde een gevolg van het karakter der operaties, die niet gericht zijn op een terugdringen, doch op ver nietiging van de betrokken Sovjet- Russische strijdkrachten. Na den val van Sebastopol is van Duitsche militaire zijde wordt ver nomen, een vreeselijke ramp ontdekt, waardoor meer dan twaalfhonderd vrouwen, en kinderen zijn getroffen. Toen manschappen van een Duitsche divisie infanterie tot een stormaanval op de vesting Inkerman - overgingen, bemerkten zü plotseling, dat door eeri geweldige ontploffing het Oostelijk deel van hetj&iassief omhoog geheven werd. Onderjfroot' geraas viel het ge heel ondermijnde fort uit elkaar en meer dan twaalfhonderd vrouwen en kinderen, die daarheen gedreven waren op bevel van den bolsjewistischen op perbevelhebber, werden tezamen met een groot deel der militaire bezetting in de lucht geblazen of onder puin be graven, terwijl de commissaris der vesting, Tsjoechnof, mef enkele andere commissarissen de stad kon" verlaten. Duitsche motortorpedobooten hebben op den dag van den val van Sebastopol twee Sovjet-Russische duikbootjagers die met groote snelheid trachtten te ontkomen, tot den strijd gedwongen en tot zinken gebracht. Aan boord van dé vijandelijke vaartuigen bevonden zich -behalve de bemanning een "aantal hooge officieren en functionarissen, die gevangen werden genomen. Onder hen bevonden zich een bevelvoerend generaal, een commandant van een kruiser en een commissaris, die hun troepen in den steek hadden gelaten. HAVENS AAN FRONT VAN KAUKASUS (JEBOMBARDERb. In het gebied van de Zwarte Zee hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen met goede uitwerking schepen eh havens aan het Kaukasusfront ge bombardeerd. De Ftihrer heeft" den opperbevel hebber van een leger, generaal der cavalerie Lindemann, als waardee ring voor zijn verdiensten voor het zegevierend eind der gevechten aan den Wcflchof bevorderd tot kolonel- generaal. UITSPATTINGEN TEGEN) BURGERS DER SPILMOGENDHljDEN IN COSTA RICAy Van Costa Rica wo^dy gemeld, dat daar ernstige excessen tegen de byr- gers der spjlmogendhedcn plaats vin den. In de hoofdstad, San Jose, hebben de ongeregeldheden een dreigend ka rakter aangenomen. Zaken van burgers der spilmofeendheden zijn vernield en geplundeid,en meer dan 60 personen gewopd. Tenslotte besloot de politie tgeh in te grijpen. Uit de provincieplaatsen komen der- 'gelijke berichten. Hiefuit leidt men af, dat hier sprake is van een stelsel- malige actie. United Press meldt, dat eigendommen van burgers der spil- landen vernield zijn. De etalageruiten van alle Duitsch, Italiaansche en Japanschel zaken zijn volgens dit agentschap ingeslagen. De Evening Standard meldt uit Vancouver, dat aldaar op drie scheepswerven vrij groote stakingen zijn uitgebroken. De arbeiders hebben het werk neergelegd, omdat zij het niet eens zijn met de door den Cana- deeschen minister van Arbeid afgekondigde bepaling, dat gedurende ztven dagen per week moet worden gewerkt Volgens berichten uit Londen, is de voorzitter van de Britsche Labour party en voormalige minister van Koloniën, Arthur Greenwood, in den nacht van 1 op 2 Juli, het slachtoffer geworden van een aanslag. Een man, waarvan men de identiteit tot dusver nog niet heeft vastgesteld, stortte zich plotseling, gewapend met een mes. op Greenwood Deze kon zfch echter» zoodanig verweren, dat hij er slechts met een paar snijwonden aan de hand van afkwam. (Polygoon-Noske) BRITSCHE TEGENAANVALLEN. Het opperbevel van de Italiaansche weermacht maakt d.d. Zondag bekend: Gisteren namen de gevechten in het gebied van El Alamein een bijzonder hevig karakter aan in den Zuidooste lijken sector, waar zij gelocaliseerd werden. Herhaalde vijandelijke tegen aanvallen werden afgeslagen. Ver scheidene Amerikaansche pantserwa gens werden vernietigd. De luchtmacht der spilmogendheden heeft bij haar onvermoeid ingrijpen in de gevechten 19 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Het vliegveld van El Cantara (Suez- kanaal) werd door een van onze for maties aangevallen. Het gebied, waar de vliegtuigen waren ondergebracht en het station werden met duidelijk zichtbaar succes gebombardeerd. Boven het eiland Malta verloor de Britsche luchtmacht in een bijzonder hevig luchtgevecht overdag met onze formaties vliegtuigen 14 vliegtuigen, waarvan twee door onze bommenwer pers en de overige door de vergezel lende jagers werden neergeschoten. De ook bij verscheidene acties deF nachts aangevallen doelen kregen ver scheidene malen voltreffers. Drie van onze vliegtuigen zijn niet terugge keerd. Enkele leden der bemanningen zijn gered. In het Oostelijke deel van -de-Middellandsche Zee werd een vijan delijk koopvaardijschip van' 5.000 ton door een Italigansch torpedo vlieg tuig getroffen en zwaar beschadigd. Naar van Duitsche militaire zijde verluidt, heeft de vijand in de door hem bezette steunpunten van de stel ling van El Alamein ook den tweeden Juli nog taaien tegenstand geboden. Tijdens het opruimen van steunpunten in dit\gevechtsgebied werden soldaten van een "Indische divisie infanterie ge vangen genomen. In tegenaavallen, die gestèund werden door pantserwa gens, leed de vijand groote verliezen. Nadat zij deze tegenaanvallen hadden afgeslagen, gingen de Duitsch-Italiaan- sche Jroepen weer tot aanvallen over. Telegramwisseling tussehen Tojo en duce. Generaal Tojo, de Japansche minis ter-president, heelt den duce het vol gend telegram gezonden „I'k heb de eer u jivyn oprechte ge- lukwenschen uit te sprejten voor de schitterende successen door de strijd krachten van de spil in de Middel- landsche Zee en Noord-A£rika behaald. Ik ben vastbesloten steels voort te gaan om de Anglo-Amerikanen tp onderwerpen door middel van een nauwe samenwerking tussdhen Oost en West". De duce antwoordde met het vol gende telegram: „Ik ben u biiitenge- woon dankbaar voor de woorden, die gij persoonlijk tot mij hebt willen richten ter gelegenheid van het suc ces van onze wapens in de Midéelland- schc Zee en in Afrika. Dezer dagen is ongetwijfeld een groote stap gedaan in de richting van een zekere over winning. Uw besluit te strijden tot de Angelsaksische hegemonie in de wereld definitief iverdwehen is, is ook de mijne. Steeds nauwere en zegevierende samenwerking tussehen de landen van het driemogendhedenverdrag tus- .schen West en Oost is een zekere garantie voor de overwinning". Het fort „Maxim Gorki" een het Sebastopol, nu een puinhoop. sterkste bolwerk van de vesting (fjgfmann-P.K. Hotter) OF DUITSCHE KUNST TENTOONSTELLING. Rijksminister dr Göbbels heeft te Miinchen in aanwezigheid van het diplomatieke corps, vertegenwoordi gers van weermacht, party en staat, alsmede andere persoonlijkheden de „groote Duitsche kunsttentoonstelling 1942" geopend. In zijn .openingsrede verklaarde de minister, dat deze tentoonstelling des, te imponeerender is, daar zij bijna aan het eind van het derde oorlogsjaar kan worden gehouden. De aan het Duit sclie- volk opgedwongen oorlog vormt een aanval op de politieke, economi sche en sociale vrijheid van het Duit sche volk. Het Duitsche volk is door dep het opgedwongen oorlog ernstiger, dieper en grondiger geworden. Tijdens dezen oorlog heeft het zijn ware volks karakter ontdekt. Terwijl het tijdens den wereldoorlog in 1917 zich van zijn innerlijke waarden begon af te wen den, is thans aan het eind van het derde Oorlogsjaar het tegendeel het geval. Ten aanzien van de dwaze pogin gen van den vijand het Duitsche volk in cultureele en geestelijke zaken voogdij op te dingen, zeide de minis ter. dat dit van de vijanden van Duitschland even oneerlijk als voor het Duitsche volk overbodig was. Ver handelingen over zor| voor de cul tuur moet over het algemeen slechts bii houden, die zelf cultuur bezit. De Vereenigde Staten, die geestelijke en kunstwaarden slechts uit de tweede hend kennen, en tegenover het Duit- »che volk de vrijheid van den geest als een van de oorlogsdoelen procla- tneeren, kunnen door het Duitsche volk Biet ernstig genomen wbrden. Deze tijd is in elk opzicht schep pend. Hij»7.al ongetwijfeld tot de rijk ste tijdperkeft van de Duitsche ge schiedenis gerekend worden. Het in grijpen van den Führer in 1937 op het gebied van schilderen en plastiek had ten doel de scheppende krachten van het Duitsche volk vrij te maken. *De groote Duitsche kunsttentoonstelling 1942 bewijst, dat dit gelukt' is. De Duitsche schilder heeft weer schilde ren geleerd. Deze oorlog heeft het Duitsche volk voor de keuze gesteld om ten onder te gaan of met O/moge lijk schijnende prestaties het lot te terten. Dat de Duitsche kunstenaar Zich aan dezen dwang niet heeft ont trokken bewijst de thans geopend wor dende tentoonstelling. In de plaats van wilde, onbeteugelde uitbarstingen van een ziekelijke fantasie is weer het kunnen gekomen. Dr Göbbels sloot zijn rede met het woord van Goethe: „Schep kunste naar, praat niet". REDjF VAN JAPANSCHEN BEVELHEBBER. In een rede ter gelegenheid van den 5den verjaardag van het Chmeesche conflict heeft generaal Hata, bevel hebber van het Japansche expeditie- leger in China, verklaard het regieme van Tsjoengking te zullen vernietigen. Hoewel Tsjoengking thans- geheel van Engeland en de Vereenigde Staten is afgesloten, aldus Hata, staat het den opbouw van een Oost-Aziatische wel vaartsfeer nog in den weg. Daarom kan de heilige kruistocht niet tot een goed einde worden gebracht zonder dat het regime van Tsjoengking wordt onderworpen. Door hun onophoude lijke aanvallen op de Tsjoengkineesche hoofdmacht hebben de Japansche troepen de voorgenomen gemeen- schapschappelijke actie van Tsjoeng king, England en de Vereenigde Sta ten tegen Japan verijdeld. In het bezette Chineesche gebied wordt de opbouw op politiek en eco nomisch gebied voortgezej, waardoor <je nationale Chineesche regeering het pestaan van het Chineesche volk kan Verbeteren. De bliksemsnelle Japan sche operaties, onlangs in Noord- Chipa entTsjekiang ondernomen, heb ben-de operatiebases van Tsjang Kai Sjgk vernietigd, zoo besloot Hata Het "Japansche hoofdkwartier heeft Zondagmiddag de successen van leger en vloot van Japan in het- Chineesche conflict vin het begin tot half Juni jl. bekend gemaakt. Tsjoengking heeft 2.338.000 ton verloren. 7 kruisers, 1 torpedojager, 12 kanonneerbooten, en 130 andere schepen van Tsjoengking werden in den grond geboord of beschadigd en 1480 Tsjoengkineesche schepen ge- gekaapt. Het aantal neergeschoten of be schadigde -vjjandelyke vliegtuigen be draagt 28Q0s de buit 500(Lstukken ge schut, 24.200 lichte en zware machine geweren, 603.000 geweren en 3000 auto's, waaronder tanks en andere voertuigen. De Japansche verliezen bedroegen in dezelfde periode 111.000 ton en 240 vliegtuigen. Keurafdeelin'gen der Japansche luchtmacht hebben Zaterdag en Zon dag hevige aanvallen gedaan op de vijandelijke bases te Hongjang en Lingling in Zuid-Honan. Zij vernielden Amerikaansche militaire installaties op het vliegveld te Hengjang en brachten de Amerikaansche lucht macht in China ernstige verliezen toe bij een luchtgevecht boven de stad, aldus Domei, Van bevoegde zijde wordt medege deeld: Het Nederlandsche Arbeidsfront ver vult een zeer belangrijke sociale taak. Het wil voor den Nederlandschen wer ker binnen het raam der economische mogelijkheden de best mogelijke levensvoorwaarden schepen. Zulks komt o.a. neer op het doen ontstaan van betere arbeidsvoorwaarden in den ruimsten. zin van het woord. Reeds thans zijn enkele van deze gunstige voorwaarden verkregen en andere zul len volgen. Hiermede zijn niet alleen diegenen gediend, die fid zijn van het N.A.F., doch ook de werkers, die dit lidmaat schap niet bezitten. Een tegenstelling is hierdoor echter geschapen 'jusschert de leden en nlet- leden, die in strijd is met de onver brekelijke eenheid, die alle werkers behooren te vormen. Tevens, brengt deze tegenstelling een ongelijke ver-* deèling van lasten mede. Alles toch, wat door of met medewerking van het N.A.F. verkregen wordt, is slechts te bereiken, doordat zij, die deel uitma ken van het N.A.F. niet alleen de rech ten, doch ook de plichten van dit lid maatschap aan-vaarden. Deze plichten zyn infeite echter de plichten van alle werkers. In dit verband wordt wel eens ge wezen op de ontwikkeling in Duitsch land en met name een parallel getrok ken met heit lidmatschap van het D.A.F. De uiteindelijke beslissing over het al of niet lid woeden van het D.A.F. ligt bij den Duitschen werker. Een on dernemer of bedrijfsleider kan als dra ger van de hoogste verantwoordelijk, held in het bedryf van al zijn mede werkers verlangen, dat zij hun krach ten ten volle inzetten voor de be- drijfsgem een schappen, waarvan zij deel uitmaken. Hij kan in het bedrijfsregle- ment, dat na verkregen goedkeuring van het D.A.F. wettelijke kracht heeft gekregen, de bepaling opnemen, dait al zijn medewerkers van den jongsten leerling tot den directeur lid moeten zijn van het D-A-F. Hij kan akius han delen, opdat hij er zeker van zij, dat 'alle werkers die profitoeren van de sociale verbeteringen, welke het D.A.F. oök voor Hen heeft "weten te bereiken, metterdaad toonen," dat zy'zich van hun verplichtingen bewust zijn. De Volksdienst brengt duizenden stadskinderen naar buiten „DE CANNENBURGH ALS VOORBEELD". Hedenavond spreekt Max Blokzijl van 21.00—31,15 uur, via den zender Hilver sum II, in zijn politiek weekpraatje over het onderwerp: „De Cannenburgh als voorbeeld". VERDRONKEN. Te Velsen zijn gistermiddag twee persónen bij het zwemmen in het zij kanaal B verdronken. De 19-jarige A.- Tromp te Zandvoort, liet zich aan eep roeiboot voorttrek ken. Het touw brak err de jongeman verdween in de diepte. In de onmid dellijke nabijheid van deze plek is korten tijd later de 31-jarige A. B. wonende ih de IJkenstraat te IJmui- den-Oost, bij het zwemmen verdron ken. r- Gistermiddag is bij het zwemmen in de Waalhaven te Rotterdam de 14. jarige Piet Wijntjes, wonende in de Slaghekstraat, verdronken. Hoewel de moch ademhaling niet meer baten. jongen door burgers spoedig uit het water was gehaald, mocht kunstmatige i. EEN mensch gaatzop reis om elders datgene te zoeken, waaraan hij* in zijn woonplaats achteloos voorbijgaat. Het is waar. Wij moeten erom lachen, zóór waar is het. Maar van levenskunst getuigt het niet. Want de levenskunstenaar laat zich niet zoo door het taaie ongerief des dagelijk- schen levensein beslag nemen, dat hem de schoonheid, van zijn eigen stad ont gaat. Laat ons de stempcltocht ge bruiken immers: zij is ervoor om ons zelf weer eens wat levenskunst te leeren, om onszelf te vernieuwen en onze woonplaats te bekijken met de verraste en verrukte oQgen van een vreemdeling. Lezer, wij gaan vandaag het groene Haagje verkennen, zijn bosschen en zijn parken en zijn buitens. (Met ze venmijlslaarzen, maar goed: U heeft ruim drie maanden den tijd en wij slechts weinig ruimte). Waar Aiuden wij beter kunnen beginnen dan in het Haagsche Bosch met zijn rijke scha keering van oud en jong geboomte en zijn blinkende vijvers? Zie, hoe zich van' die scheefgezakte treurwilg het heerlijk groen ais een cascade in het water stort. En hoe de jonge moeders piet hun kinderwagens langs de boor den gaan, overtogen door het blijde morgenlicht. Oude dametjes, de zwar te mantels gegarneerd met een toefje paarse viooltjes, schuifelen zoetjes voetje voor voetje door de halfscha duw der looverlaantjes en op de ban ken zitten oude mannetjes te redenee ren en windien zich op en hebben de wijsheid in pacht. Landelijker is het park Marlot met zijn doorkijkjes in den polder en 81 te landelijk doet het aardappelveldje aan, waarin „Gerda en het rendier zich kennelijk niet zoo goed thuis voe len als op hun weitje vroeger. Ze staan op hun sokkel als op een vlucht, heuvel te midden van het" gewoel van den productieslag. Maar om hen heen bloeien nog ailerwege, wit en paars en rose, de heesters en dat is een liefe lijk gezicht. Dezelfde pastorale deugden 4lg Marlot heeft het kleine Arendsdorp, hoewel het door hooge huizen omringd is. Want dat vergeet men heelemaal, als men dat slootje met zijn. gele plompen ziet en die weideveldjes met- hun boter bloemen. In het Rosarium gaan wij kijken, als de dahlia's in bloei staan in alle kleu ren en vormen, zoodat men haast niet gelooven kan, dat zy alle behooren. Die weelde voor begint bij het A.P.C.-gebouw en het Rosarium niet weet, dien wijzer bloemen den weg, De Nieuwe Scheveningsche Boschjes hebben dadelijk een heel ander karakter dan het Bosch, Marlot en Arendsdorp. Er mag nog loofhout staan, maar wij loopen er op dennennaalden en langs schelpenpaden en de fijnproevers van het leven, die ook met neus en mond en oor genieten, ruiken de geur van hars en naaldhout, proeven het zout van de zee op hun lippen en hooren thans in de toppen der boomen een ander ver haal, dat de wind alleen aan dennen vertelt. In de oude boschjes klinkt datzelfde verhaal, rondom de waterpartijen, die een verrassend parklandschap bieden, zooals U dat ziet afgebeeld op de affiches van verre, dure plaatsen in het buiten- land. En nog stroomt de zeewind door de dennethkken, als we ons in de boschjes van Poot bevinden, waar overwegend naaldhout staat, waarvan de stammen bovenaan als rood koper kunnen gloeien in, de avondzon. Verder naar het Zuiden vinden we Meer en Bosch, met oud, hoog hout rondom een binnenmeer, zooals onze duinen er vele gekend moe ten hebben voor de dorst der steden ze had uitgedroogd met waterleidingwer- ken. Waar nu het aardig uitzicht op Kijkduin is, dat als een kafferkraat achter de duinen ligt, dat men nog slechts terugvindt op de doeken van de oude meester, die onze duinen nog groen en sappig hebban gekendEn nu komen wij op eon buitengoed, waar de wind ruischt in-Tiet gebladerte van heel oud hout, waar de zon speelt met het groen van eik en beuk, waar rhododen drons bloeien tussehen het onderhout en langs de vijvers, waar zonlicht wemelt op ëen grond van mos en dorre blaren, waar slootjes overhuifd zijn door een groen gewelf en waar de vogels trim- bleerep zonder tal. Dat buitengoed is Ockenburg. nHwnu«mvi^\«mw Mmmanwsnn K 712

Goudsche Courant | 1942 | | pagina 1