m on urnen ten zorq 6 Milliard 6 Millioen yi'iiffiwy MAANDAG 6 JULI 1942 SIMISilEUWS CotnmiMie voor Heemkunde. negen lieden dit ondkrwus- Goudsche Industrie- en Huishoudschool. Commissie van Toezicht op de Stedelijke Musea. De heer A. Aeckerlin benoemd tot burgemees- ter van Zwjjndrecht. Uit vroeger tijden. AT AAR ANNEER Zestig deelnemers slaag den voor H.L.O.-examen. Benoeming le klerk Gemeente-secretarie. Adviesbureau van den Ned. Volksdienst. in rfAD «n LANDSCHAP van ZUIDHOLLAND Wat de Monumenten-commissie t deed voor Gouda en omgeving Tweeda&gsche roeitocht van de Roei. en Zeg. vereeniging „Gouda". De eerste uitwedstrijden van G. Z. C. PLAATSELIJK NIEUWS Boskoop. I KRINGEN. De Commissie voor Heemkunde, welke éaor den Burgemeester, waar nemer van de taak van B. en W. is ingestoM. bestaat alt leden, wette bij voorkeur hoofdzakelijk afkomstig zijn ut) onderwijskringen, die door den burgemeester wonden gekozen. Ook de aanwijzing van den voorzitter en den aecretari* jsachiedt door den burge- meesta#. De Burgemeester, zoowel als de wet, kouder van Onderwijs, wonden steeds in kennis gesteld van de vergaderingen en andere belangrijke werkzaamheden ,der commissie.'Üe wethouder van On derwijs is bevoegd de, commissie vergaderingen bij te wonen. Voor de vergaderingen der commissie wordt van gemeenteweg kosteloos een verwarmd en verlicht lokaal ter be schikking gesteud, terwijl zij een ge meentelijke subsidie ontvangt tot het bedrag, dat noodig Is voor de voor de uitoefening van haar functie nood zakelijke onkosten. Voor uitgaven in eens van meer dan, 5 is toestemming van den Burgemeester noodig. De commissie bestaat thans uit de volgende heeren: Dr. A. Sctveygrond, voorzitter; dr C. C. Koets, secretaris; D. Dullemond. P. E. van Bern mei, J. H. Carlier, B. S wa llenburg, G. C. Helbcri en dr H. Hiel- kema. INVOERING DER VAKKEN TEEKENEN, RTOFVERSIEREN EN LICHAMELIJKE OEFENING. De Burgemeester, waarnemende de taak van den Gemeenteraad, heeft bij zijn besluit, van 1 Juli 1942 gunstig beschikt op een verzoek van de Ver- eeniging tot oprichting en instand houding van de Goudsche Industrie- en Huishoudschool tot Invoering van de vakken teekenen en stofversieren en lichamelijke oefening cn derhalve de invoering dezer vakken krachtens art. 25 der Nijverheids-onderwijswet noo dig geoordeeld. De Burgemeester, waarnemende de taak van B. en W., heeft bij besluit van 30 Juni j.I. benoemd tot lid der Com missie van Toezicht op de Stedelijke Musea, tevens Librijemeester, den heer Dr. H. Hielkema, reetor van het Stede lijk Gymnasium. Het ingang van 1 Juli 1942 is door den burgemeester eervol ontslag ver leend aan defi heer A. Aeckerlin, le klerk ter gemeente-iecretarie op ar beidscontract, chef van het Kabinet van den Burgemeester, in verband met diens benoeming tot burgemeester van Zwijndrecht. t BURGERLIJKE STAND. Geboren: Dirk Teunis, z. van P. G. Zorg en E. P. Groenenburg; Johannes Bernardus Anna, z, van Th. A. Ro denburg en M. J. Jaspers; Johannes Leendert, z. van J. van deT 1,inden en M, Haddeman; Eduard Ronald, z. van A. Moonen en H. Körber; Adriana Aaltje, d. van L. Galis en A, van Tot; Geertruida Willemina, d. van N, de Wit en A. Luiten; Johanna Theodora Maria, d. van H, F, van Oijen en M. Wildenburg; Geertrui, d. van KI. van Veen en N. Hoogevorst. Ondertrouwd: J. C. Zirkzee en M. A. de Rooij; J, Toor en J. C. van der Starren; A. van Eijk en J. Oudijk. Getrouwd: J. H. van Erk, 28 jr. en A. de Kooter, 21 jr. 2 d d n b E X m wt d< „DE GOUDSCHE COURANT- MELDDE: 75 JAAR GELEDEN De plechtigheid van de heiligver klaring der Goreumsche martelaren en de viering van het eeuwfeest van den H. Petrus hebben op 29 Junij te Rome met veel luister plaats gehad. Er waren ÏOO.OCO vreemdelingen samen gestroomd om de feesten bij te wonen. Niet minder dan 420 bisschoppen*en 45 kardinalen waren tegenwoordig. De Paus werd met groote geestdrift be groet. 50 JAAR GELEDEN Den heer J. Prince, med. pandidaat alhier, is door de faculteit der genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de gouden medaille toegekend voor zijn antwoord op een door die faculteit uitgeschreven prijsvraag. Daarby werd verlangd eene op eigen proefnemingen steunende kritiek van de onderzoekingen van E. Hrubel, omtrent het herleven van het hart uit een toes'and van schijnbare volkomen lijkverstUving. Op 'den 3den Dinsdag der maand September 1892 wordt het oordgel der faculteit afgekondigd, en de gouden medaille den heer Prince in het openbaar uitgerikt.' 25 JAAR GELEDEN Uit een advertentie; Notaris J. P. Mahlstede te Bergambacht zal op Woensdag 4 Jul 1917 te 10 uur in „De Harmonie" aan de Markt te Gouda am contant geld in het openbaar ver- koopen ons-veer 90.000 oude sigaren, waaronder bekende prima merken. w Bennie Blaaceop: Onderzeeër A 1H.. S.O.S. Aanvang 1.15 uur. Zaterdag vanaf 6 our. Schouwburg-Bioscoop: De getrouwde verloofde. Magda Schoeider, Paul Horbiger, Rocita Serrano. Aanvang 8.15 uur. Zondag vanaf 3.30 u. Thalia-Theater: Wiiiy Forat'a operette met Willy Font, Maria Holst, Paul Hörbiger ca. 6 Juli 7 uur Gebouw Gemeentelijke Gezondheidsdienst, Spieringstr. lUt Medische sportkeuring. 7 Jail 8 uur Kunstmin: Jaarvergadering Algemeen Ziekenfonds Goudsche Ver eeniging voor genees-, heel- en verlos kundige hulp. 8 Juli 7 uur n.m. kantoor Land- en TDtebanwbank N.V.. Crabettastrast 28: Buitengewone vergadering aandeel houders. 11 Juli 2 uur u. Centrale Kapschaol: Aanvang afstandmarsch, voor H._L. O. examen. 11 Juli: Wandeltocht H.L.O. APOTHEKERSDIEN8T. Steeds geopend (des nachts alleen voor recepten): F. A. Dce, Westhaven 14. Zaterdagmiddag werd op het Olym- pia-terrein en in de gymnastiekzaal van de Centrale Kopschool een gedeelte van het jaarlijksche H.L.O.-examen afgenomen. Dit examen, waaraan een ieder, die ouder dan 14 jaar is, kan deelnemen, dat dient ter verkrijging van het H.L.O.-diploma, bestaat, zooals bekend, uit een aantal vaardigheids-' proeven of het gebied van athletiek, gymnastiek, witlrjjden, zwemmen en wandelen. Tegenover 135 deelnemers vorig jaar waren er nu maar 60 candi dates waaronder 15 dames. Verschei dene van hen kwamen voor het eerst, doch meerderen iegden voor de twee de, derde, zelfs voor de vierde maal de vaardigheidsproef af. Telde vorig jaar de oudste deelnemer 62 lentes, nu was 46 jaar de uiterste grens. De overgroote meerderheid be stond trouwens uit jongeren, De opgaven waren, voor athletiek 100 of 80 meter hardloopen, (binnen een geteiden tijd), verspringen (min stens een bepaalden afstand), hoog springen (boven een minimum maat), balwerpen ep kogelstooten (eveneens over een ten minste gestelde lengte. De gymnastiekproeven bestonden, voor heeren, uit paal. of touwklimmen en voor dames uit bvenwichtsboomloo- pesi. Voor de fielsopgave werd ditmaal, met het oog op de banden slijtage niet vereischt een gegeven afstand, binnen een bepaalden tijd, af te leggen, doch slechts het leveren van het bewijs die kunst machtig te zijn, welk onderdeel, eveneens Zaterdag op het Olympia-ter- rein werd afgewerkt. Voor dit gedeelte van het examen, dat afgenomen werd door den heer J. Ph. Bom, inspecteur voor lichamelijke opvoeding en secretaris van de Goud sche commissie voor H.L.O., bijgestaan door eenige medewerkers, slaagden alle zestig deelnemers. Aanstaanden Zaterdag zullen zij hun bekwaamheid in het tippelen moeten demonstreeren met een marschprcstatie van 15 tol 30 K.M., naar gelang van de leeftijds klasse waartoe ze behooren. De zweM- proeven kunnen de candidaten op wil lekeurige tijdstippen, in den loop dezer week, ten overstaan van den badmees ter afleggen, met uitzondering van hen, die Zaterdagmiddag, te;- opfris- schir.g, na de athletische inspanning, in «Ia Breevaart hun zwemcapacitci- ten met goed gevolg demonstreerden. In plaats van den heer A. Aeckerlin is door den burgemeester benoemd tot le klerk ter gemeente-secretaris op arbeidscontract, en chef van het Kabi net van den Burgemeester, de heer B. W. P. Acket te 's-Gravenhage. A.s. Woensdag 8 Juli zal er door den Nederlandschen Volksdienst een ad viesbureau voor „Moeder en Kind" worden geopend. Op dit bureau kunnen alle ouders raad en inlichtingen krijgen over alle moeilijkheden die zich in het gezin kunnen voordoen. Het bureau dat in het Raadhuis is gevestigd, is eiken Woensdag geopend van Ï0—12 en van 2—4 uur- TH. FURREB t Ten gevolge van een ongeval door een duizeling bevangen viel hij in zijn woning in de Gravin Jacobastraat van de trap is Zaterdagmiddag in de Wijkverpleging, waarheen hij was overgebracht, op 58-jarigen leeftijd overleden de heer Th. Furrer. Jarenlang had de heer Furrer een kapperszaak aan den Groeneweg en nam hij ac' ef aandeel in ae kappers organisatie. tiij was medeoprichter der afdeeljng Gouda van den Ned. Kap- persbond, had daarin aanvankelijk een gewone bestuursfunctie en was daarna gedurende 14 jaren voorzitter der af- deeling. Bij zijn afscheid werd hij tot eerelid benoemd. De thans overledene was ook buiten den kring zgner vakgenooten, mede door zijn talrijke relaties als assu- rantiebëzorger, een bekend en gezien man. De teraardebestelling van zijn stoffe lijk overschot zal plaats hebben a.s Dinsdagmiddag op de R.K. begraaf plaats. Vertrek van het sterfhuis te 1 uur. HET versteg der Monumenten-Commissie dat over bet atgetoqpen jaar ifi tegenstelling met het fraai uitgevoerde overzicht van vorig jaar, m «oberen vorm is verschenen in het jaarverslag kan het „Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holtapd" bevat veel interes sants, waaraan in breeder! kring bekendheid verdient te worden gege ven. De commissie welke bestaat pit de volgende heeren: ir S. H Stof fel, voorzitter. Delft; G. C. Helbers, secretaris. Gouda; prof ir M. J. Grainpré Molière, Wassenaar; prof. N. Lansdorp, 's-Gravenhage; H v. de Kloot Meyburg, 's-Gravenhage; ir J. A- Kuiper, Rottendam, vermeldt omtrent haar arbeid in Gouda en verschillende gemeenten in deze omgeving bet volgende: - Oude gevels het Lasarnspoortje bet Cathariaagasthuis 4a Beuken- molen «n de Agnieteafcapel te Genda. De fraaie, rijk met zandsteen versierden gevel (omstreeks 16») van het Ouden vrouwenhuis of Elisabethsgasthuis, in 1939 afgebroken bleef genummerd in de kelders onder het koor van de kapel van bet Cathu- rina-Gasthuis opgeslagen. Ook het prachtige Lazaruspoortgebouwtje uit 1609, eveneens genum merd afgebroken, werd in een van de andere gabouwtjes van het Gast- huiscompiex „ingeblikt". De rijkste natuursteen en Lod. XVI onderpui der stad (zie jaarver slag 1939/46 der Prov. Monumenten Commissie) verkeert op het terrein van Gemeentewerken in dezelfde omstandgheden. De plannen voor de restauratie en de inrichting tot museum van het Catharjna-Gosthuis kwamen nog niet tot uitvoering. Inmiddels bestaat er gegronde hoop, dat een bescheiden aanvang zal worde» gemaakt met de werkzaamheden. De oude gevelsteen (1617) van het pijpenmuseum „De Moriaan" keerde na een tachtig-jarige afwezigheid op haar oude.plaats in het fries tusschen de beide prachtige mannen- en vrouwenkoppen, terug. Het laatste overblijfsel van één van de twee Watermolens, die Gouda in de 17e eeuw rijk was, „De Beukmolen" op de Veerstal, werd 'dit jaar voor aanleg van een verkeersweg gesloopt. Dit in deze streken merk waardige bedrijfsmonument werd gedreven door een scheprad, dat door inlating van IJsselwater in beweging werd gebracht. Alleen het zware bint werk en de inlaat waren nog aanwezig. Bjj de sloop bleek een zijmuur tevens dé muur van de oude water poort te zijn geweest. De natuursteenen hoekblokken van de eens zoo prachtige poort werden daarin gevonden. Restauratie van de Agnietenkapel en weder inrichting tot kerkgebouw. Voor de Agn ie ten kapel, nu weer eenige jaren gebruikt voor den distributiedienst, is thans een bestemming gevonden, waarbij dit gebouw zijn kerkuiterlijk zal herkrijgen) Het is een geluk voor het stadsbeeld van Gouda, dat een dergelijke oplossing mogelijk is en dat daa. -nboven deze kapel, nh de Pauiuskapel met de laatste resten var het klooster van de Collatie-broeders weldra-zal verdwijnen, iden behouden. Fraai antiek kerkmeubilair kan daarenboven dool de kerkelijke gemeente, die'de Agnietenkapei wil betrekken, worden verworven, waardoor de stad weder een bezienswaardigheid rijker zal worden. Restauratie Boerderij in Bergambacht. Reeds in 1924 trachtte de voormalige Provinciale Zuid-Hollandsche Archeologische Commissie tot een restauratie van de met zandsteen- kopjes en gesmede muurankers versierde, uit 1661 dateerende, voorname boerderij te geraken. Eerst door den aankoop door den heer W. v. Vliet J.Czn. te s'-Graven- hage met het doel om dit gebouw te behouden, is een restauratie moge- üjk geworden. Deze wordt thans met Rijkssubsidie uitgevoerd. Dit as de tweede boerderij van denzelfden eigenaar, welke wordt gerestau reerd. Het gebouw, dat in zijn interieur de 17de eeuw zoo goed bewaar de, zai een aanwinst worden voor de geheeie Kjimpenerwaard. Restauratie Boerderij in BerkenwOude. De restauratie van de boerderij B. 16 te Berkenwoude kwam in 1941 met een subsidie der Provinciale Monumen'.encommissie gereed. De fraaie gevel uit 1667 ,is van zijn pleisterlaag ooldaan, waardoor het metselmozaïek in de boogvullingen weer zichtbaar is geworden, terwijl alleen de bovenlichten van dé oorspronkelijke kozijnen van glas in lood zijn voorzien; ben eden vormen de luiken de eenige afsluiting. Plannen tot restauratie van de Boer 1 derijen „IJsseloord" en „Rusthoven" ie Gouderak. Plannen van den eigenaar om de monumentale boerderij „IJsseloord" in Gouderak te laten herstellen kwamen niet tot uitvoering, omdat het Watprschap bezwaar maakte tegen hel behoud van dit gebouw, dat voor een deel in het dijklichaam is gebouwd. Het hierop gemaakte ontweTp voor een nieuwe boerderij voldeed in gêen enkel opzicht aan de eischen, die men aan een dergelijk bouwwerk in deze streken moet stellen. Des te meer werd nu ingezien hoe zwaar het verlies van dit zoo monumen taal het landschap beheerschend gebouw zou wezen. Daarenboven is het een typische combinatie van boerderij en boeren woning uit omstreeks 1769 voor den landheer, met zijn merkwaardig statigen ingang aan de achterzijde van het breedere voorhuis. Inmiddels wordt het voor mogelijk gehouden, dat door waterstaat kundige veranderingen aan den IJssel achteruitzetting van het gebouw niet meer noodzakelijk is, en hoopt men de forsche boederij te behouden, waarna restauratie mogelijk is. Ook de nabij gelogen Boerderij „Rust hoven" dient behouden te blijven. Bet 18e eeuwsehe uurwerk uit den topgevel van bet Raadhuis te Haastrecht verwijderd. In Haastrecht werd het aardige 18de eeuwsehe uurwerk met één wjjzer uit den topgevel van het raadhuis verwijderd en vervangen door een modern uurwerk met twee wijzers. Het is jammer, dat men dit heeft gedaan, een typische noot in het dorpsbeeld is hierbij voorgoed verdwe nen. Daarenboven ontbrak de noodzakelijkheid, omdat het torenuur werk vlak bij is. De beide molens en de onde kerk te Ouderkerk a/d. Use!. De steenen korenmolen njpt stelling „De Drui ven tros", aan den dijk moet noodzakelijk worden hersteld, wil hij behouden kunnen blijven, pok de houtzaagmolen „De Hermina" heeft voorzieningen noodig. Beide molens vormen een prachtig rivierdoTpjbeek#, dat deze sieraden niet kan missen. Het gemeentebestuur plaatste een bijdrage voor restau ratie op de begrooting. Met de vereeniging „De Hollandsche moien" zal nu alles worden gedaan om dit prachtige Hollandsche landschapschoon te behouden. De oude kerk, waarin de graftombe van de bekende verdienstelijke veldheeren uit het geslacht Van Nassau la Lecq, heeft een restauratie dringend noodig, waarbq de thans achter het orgelbouw in hst koor weg: gestopte graftombe weder uit de kerk zichtbaar moet worden. De noordgevel van het dwarsschip hangt bedenkelijk achterover. Voor eenige jaren is de Zuidgevel op onoordeelkundige wijze vernieuwd, waardoor het exterieur schade heeft goleden. Moge bij een restauratie ook deze portü aesthetisch worden herzien. Door de gemeente wordt met een Rijksbureau voor de Monumenten zorg overleg gepleegd om den doorgang met fraai kruisgewelf onder den toren te restaureeren, opdat deze weder eep waardige hoofdingang wordt van deze fraaie kerk. ruiming» stATSoumjK Ll'l WI^U MIDDENSTANDSDIPLOMA HANDELSKENNIS. Voor het examen middenstands' diploma handelskennis slaagde de heer Nico de Wit. SLACHTOFFER VAN EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG Zaterdagvoormiddag is langs de spoorbaan, in de nabijheid van blok- post 11, hp de grens van Reeuwijk en Gouda, het lijk gevonden van den 57- jaVigen oudbrugwachter B. D. Boere, gewoond hebbende, Christisan de Wetstraat 13, alhier. Een onmiddellijk ter plaatse, door de Goudsche politie, ingesteld onderzoek, wees uit, dat de man op den onbewaakten overweg al daar, was gegrepen en ongeveer hon- H«» nieuws boekjaar <k «chappil l« aangevangen mol een totaal verzekerd bedrog van ruim OVUMN In het afgeloopen boekjaar werd schade erkend lol een totoal bedrog vpn meer dan WILDEN Veegl eek tl» belang Mj Ml - groote geheel en neemt Scot In do steeds groeiende rieteo-spreiding 1 Vraogt Inlichtingen blf Uw ASSURAWIE-KZOKGER l ROEIEN. Wind, zon en water hdbben de tweó- daagiche roeitooht van de „Goudscho Roet- en Zeilvereeniging" tot een ongekend genoegen gemaakt. Zaterdagmiddag 2 uur- roer de uit veertien schepen bestaande vloot uit. Over de Reeuwukache plataan weed naar de Wlericke getrokken, waar de booten over den dijk gedragen werden. Via Wieriekeachan* werd de Oude Btfn bereikt, die tot Bodegraven werd af gevaren, waarna werd geschut. Een en ander gaf wel eenige moeilijkheden in de ranke bootjes. Na nog wat rond gevaren te hebben werden de booten voor den nacht op de werf van do Kaashandel Maatschappij „Gouda" to Bodegraven opgelegd. Per Jan Plezier werd onder groet* hilariteit de terugtocht aanvoord. Zondagmorgen te. 8 uur vertrok do uit 86 deelnemen bestaande groep weer per paard en wagen naar Bode graven. Over Ouden Rijn en Ziend* ging de -tocht nu naar de Nieüwkoop- sche plasse-n, waar de maag werd ver sterkt en gezwommen weid. Via de Meye en Ouden Rijn werd de 's-Gra- venkoopsche plas bereikt, waar even werd uitgeblazen. Roodverbrand kwa men de deelnemers weer aan het club gebouw aan. VIER SIGARETTENDIEVEN Terzake van diefstal van duizend sigaretten heeft de Goudsche politie Zaterdag drie Goudsche vloerleggers en 'n slagersknecht uit Gouderak aan gehouden. De sigaretten, waren ont vreemd uit een goederenwagon op het spoorwegemplacement. EEN WANDELAAR MET EEN DWAZEN INVAL Eenige consternatie verwek te giste ren een man, die op den Kleiweg wan delde met aan zijn enkel een ketting waaraan ééjjgjttgjgji roomde kraan was bevestigd. DsWzonderiinge tippelaar werd door een Wrveiilèerende agent aangehouden en met eenige moeite naar het politiebureau overgebracht. Daar verklaarde de man, die uit Rot terdam afkomstig bleek, dat hij deze wandelmethode als sport beoefende. Daar hem niets strafbaars ten laste kon worden gelegd is hij na verhoor weer heengezonden. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-examen zijn te Rot terdam geslaagd: voor diploma B: J. Groenendijk te Gouda; voor diploma A: T. van Dpude-kom te Boskoop; voor aanvullingsexamen G. D. Re- horst te Berkenwoude. WATERPOLO. derd meter meegesleurd door den trein, die komende uit Utrecht om 10.24 uur te Gouda arriveert. Het deer- lijk verminkte stoffelijk overschot is per auto van den G. G. D. naar het Van Iterson-ziekenhuis overgebracht. NOG ZONDER VI8CHVERGUNNING Van de met 1 Juli verplicht gestelde visch vergunningen zijn er op het politiebureau inmiddels 1200 uitge reikt. Dit vrij groote aantal is echter blijkbaar nog met genoeg, want Zon dag viel de eerste bekeuring wegens BVertredlng van die bepaling. Deze betrof een voorwerker van de Heide Mtj., die trachtte zonder in het bezit te ziin van een vergunning, een maal vischjes te verschalken. MERWEDE I—G.Z.C. I 3—3. Zondagmiddag speelde G.Z.C. den eersten uitwedstrijd van dit zomersei zoen in het "zwembad „De Groene Plas" te Dordrecht tegen Merwede. Reeds vrij spoedig na het begjnsig- naal nam Merwede na een goed opge zetten aanval de leiding met een on houdbaar schot (10). Lang profi teerde Merwede echter niet van dezen voorsprong, want Wout den Hoer gaf, hoewel zwaar gedekt, den Dordtschen doelman het nakijken (11). Na eeni ge vergeefsche aanvallen van de zijde van Merwede deponeerde Wout den Boed den bal weer in het vijandelijke goal (12-, Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Na de hervatting Maakte de mid- voor van Merwede den stand gelijk door een hem toegekenden vrijen worp, rechtstreeks op het doel, feilloos in te schieten (22). Hierdoor aan gespoord ondernam Merwede enkele goed opgezette aanvallen, waarvan een resultaat opleverde (3—2). Nadat de G.Z.C.-voorhoede de breukvastheid van het hout van het Merwedegoal met diverse keiharde schoten beproef had, maakte Aart van Weelde met een fraai schot den stand weer gelijk (33). Spoedig hierop klonk het eind signaal. Het Goudsche zevental waa in dezen wedstrijd niet erg op dreef. De oor zaak hiervan is misschien voor een deel te zoeken in de lange wandeling in het gloeiende zonnetje vanaf het station naar het zeer landelijk gelegen zwembad. ATHLETIEK. VIRES SUCCESSEN IN DORDRECHT Op de gehouden Regionale Athïetiek- wedstrijden, georganiseerd door S.V.V. te Schiedam, boekte- meerdere leden van Vires et Celeritas fraaie resultaten. 80 M. hardloopen: jongens tot 15 jaar le R. van Deest, 10 sec. Vèrspringen jongens tot 15 jaar le R. van Deest, 5.20 meter; vèrspringen tot 18 jaar 2e W. Verboom. 5.95 m.; vèrspringen jongens tot 18 jaar 4e K, van Wilgen, 5.83 m.; vèrspringen hee ren klasse C le H. Verv-9oi*t, 6.16 m.; 800 m. hardloopen heeren klasse C 3e L. Dekker 4 min. 34,4 sec,; 800 meter hardloopen heeren 5e B. ten Houling, 4 min. 38.6 sec.; 3000 m. b»eren klasse A le A. de Ruijter, 9 min. 28,8 sec. DIEFSTAL VAN MILITAIR». GOEDEREN. Tegen een inwoner dezer gemeente is door de politie proces-verbaal opge maakt, wegens diefstal van militaire goederen. Eeq en ander bleek af komstig te zijn uit het te Woerden ge vestigde centraal magazijn. ZOMER UITVOERING HARMONIE „EXCELSIOR". Onder leiding van haar directeur, den heer Max Weil, gaf de harmonie „Excelsior" in het R.K, vereen, ge bouw haar zomerconcert. Het met zorg gekoaen muziekprogramma werd keu rig en vlot afgewerkt. Medewerking verleende het variété Gerzee.uit Rot terdam, dat er mede toe heeft bijge dragen, dat deze avond uitnemend is geslaagd. I COÖF. VEREENIGING. DE BOSKOOPSCHF, VEILING. Rozen per bos: Queen Mary 1.50; Windland 0801.70; Ellen Poulsen 0.46—0.94; Briarclif 0.50—0.80; Better Times 0.600.90; Sweet Heart 2.60 340; Juliana 0.80; Jules Botiche 1,40; Gloria 'Mundi 0.400.60; lnqar Olsson 0.80—0.90; Vierlanden 1.20—1.60; August Noack 0.360.55; Rosalandja 0 90—1.10; Butterfly 0.70f-1.20; Else Poulsen 1 60—2.00; Pechtold 1.40—1.60; Edith Helen 1.30—1.70; Florex 1.70— 1.90; Rosa Mundi 1.40 Orange Triumph 1.60—1.90; Hadley 1.70—2 50; Gemeng de rozen 0.300.50. Diversen per bos: Clematis Durandi 0.75^—1.10; id. Mur. Ie Coutre 4J20; Korenbloemen 0.08; Delphinium 0.24 0.45; Lelies 0.50—0.85; Campanula 039—0.68; Lathyrus 0.18—0.23 Violie ren Dubb. 0.90—1.30; id. Enk. 0.21. GEVONDEN VOORWERPEN. Twfe portemonnaies met inhoud, blauwe ceintuur, sleutelbos, jongens jasje, moisjesmuts, vulpen, jong ko nijn en oud heerenrijwiel. Inlichtingen politiebureau. MIDDF.LB. HANDELS AVONDSCHOOL. Sluiting cursusjaar 19411942. In tegenwoordigheid van het bestuur en de commissie van toezicht, heeft de einduitslag plaats gehad met uitreiking van diploma's van de Middelbare Han delscursus, over bet seizoen 1941 ,1942. Na opening der bijeenkomst door den voorzitter, den heer H. A. Boek- Taad, deelde de directeur, de heer Rozenmeijer, de uitslagen mede. Van de le naar de 2e klasse werden bevorderd 21 leerlingen, w.o. 5 voor waardelijk. Vijf werden afgewezen. De leerling R. P. van Pruisen werd met lof bevorderd. Bevorderd zijn: A. J. Boniekoe, A. L. Brand, K. Koemans, P, M. Groenen dijk (Reeuwijk), G. de Groot, J. A. Heemelaar, P. Kalkman, A. de Knik ker Waddinxveen), R. P. van Prui sen (met lpf), F. Stolker, H. C. Streng, H, J. van Veen, N. M. Vermeulen, H. A Verstege, G. C. van Vliet, Th. Ro- denbug, A, Schoemaker, H. de Regt, C. Th. van Leeuwen (Reeuwijk), A. J. van Lent en W. den Ouden (Wad- dinxvecn). Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd: J, Boer,. M. Brune, J. Hoo- gendoorn (Hazerswoude), W. Kersber gen (met lof), M. van Kleef, W. de Leeuw (Waddinxveen), H. 'Pos, J. Ramp en P. Verkade. (Een leerling werd voorwaardelijk bevorderd). Af gewezen geen. Daarna werd overgegaan tot het uit reiken der diploma's aan hen, die de 3-jarige cursus met goéd gevolg had den doorloopen. De diploma's werden uitgereikt aan: Mej. A. Verhagen, J. Brouwer, G. de Groot, B. Mathot, A, Oudijk en D. Qudijk (Waddinxveen), J. Poot (Zwammerdam), J. Streng, A. Verlaan, K. van Vliet, L. van der Zon en C. Verkade (Alphen). De heer Rozemeijer wenschte allen geluk en uitte de hoop, dat zij stecda hooger mochten klimmen op den raaatschappeliiken ladder. Tenslotte deelde de directeur nog mede, dat het Middenstandsdiploma (Vestigingswet Kleinbedrijf) tot op heden is behaald door: L. van der Zon, J Brouwer, J. Korver en B. Mathot. Nadat nog de heer C. Hoogendoom eenige vriendelijke woorden had ge sproken, sloot de voorzitter de heer Boekraad deze bijeenkomst.

Goudsche Courant | 1942 | | pagina 2