m STADSNIEUWS AT AAR ANNEER AAMBEIEN SPORT PLAATSELIJK NIEUWS VRUDAG 14 AUGUSTUS 1942| Goudsche bakkers verstaan hun Vak. Uit vroeger tijden. Kaashandel-Mij. „Gouda". Afdeeling Gouda had een goed jaar. Van alle pijn in de leden verlost. Drie gelijke' spelen op polo-avond van G. Z. C. AAMBEIENZALFo-'ZETPIILEN Alphen a. d. Ryn. Boskoop. Hekendorp. Trein Gouda—Schoonhaven verdwijnt PE RENAUTO m 'N itmitmi BROODKEURING. Dat de bakken hier ter stede zich alle moeite geven om een zoo goed mogelijk brood te verkrijgen, bleek bij de broodkeuring, welke gisterenmid dag in „Daniël" gehouden werd en waarbij de heer A. Hom, uit Delft als keurmeester Optrad. De heer J. A. Goede wagen opende de bijeenkomst, heette' den spreker en de talrijke opgekomen bak%rs hartelijk welkom, prees he( groot aantal inzen dingen en gaf vervolgens het woord aan „den roan, die het vak door en door kent", den heer Hom. Deze begon brood voor brood aan een nauwkeurige bespreking te onder werpen en daar de brood en genum merd waren, kon letterlijk tonder aanziens des persoons geoordeeld warden. Slechts een brood kreeg een „berisping", de meesten passeerden de revue als goed, zeer goed en niets op aan te merken. Het valt inderdaad niet mee aldus de keurmeester om de heden daagse!» mélange goed te behandelen. Vele bakkers stonden er in den beginne vreemd tegenover en van de zijde van het publiek regende het klachten. Dank zij de proefbakkers, die door het land reisden en dank zij de activi teit van de voorlichtingsdiensten, is het brood thans over het algemeen goed te noemen. De twee groote moeilijkheden, waar mede men. in de bakkerij dagelijks te kampen heeft zijn deze: of het brood wordt klef en daardoor niet te snijden en slecht verteerbaar óf het wordt zuur en daardoor onsmakelijk. Hu is de klefheid een gevolg van het tarwesüjm en slechts op te heffen door het gebruik van een zuur. Hier dient de juiste middenweg bewandeld te worden en dit maakt van eiken bakker, zeide spreker, als het ware een koord danser. Wat Gouda betreft, gezien de pracht- brooden, constateerde de heer Hom, vele van zulke acrobaten, ware kun stenaars. doorkneed in het kneedvak. De mélange van thans bestaat uit 15 aardappelmeel, 9,4 erwtenmeel, 42 5 roggemeel en 33,1 tarwemeel en deze samenstelling, vervolgde, de keurmeester, vereischt in de eerste plaats een goede en heete oven. Verschillende brooden zijn te koud gebakken met het gevolg, dat de kleur flets, het brood onnoodig klef wordt en gaat scheuren. Uit de nabespreking bleek duidelijk hoezeer een dergelijke demonstratie op prijs werd gesteld. De heer Goedewaagen dankte tot slot den heer Hom hartelijk voor diens raadgevingen en drukte zijn collega's op het hart hun ujjerste best te blijven doen. -DE GOUDSCHE COURANT" MELDDE: 75 JAAR GEI.EDEN Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is aan de h.h. H. Hartogh Heys Nz., A. N. de Lint en C. Kerkhof te Délft, tot wederopzeg ging vergunning verleend voor eene schroefstoombootdienst tot vervoer van personen» goederen en vee tusschen Delft, Schiedam en Rotterdam op Gouda en Amsterdam en het slepen van schepen langs de Maas van Schie dam tot Rotterdam en langs den IJs- sel van Rotterdam tot Gouda. v 3D JAAR GELEDEN Onder de bekroningen van de inter nationale sporttentoonstelling te Sche- veningen komen o.a. voor: Knoors en Co. alhier, zilveren medaille, gebrs. Kamphuizen alhier, eervoile vermel ding (beide voor eetwaren), gebr. de Rooij, schaateensmeden, s te Waddinx- veen, gouden medaille (voor ijssport enz H. de Zwart, Oudewater, zilveren medaille (voor rijtuigen enz.); P. O. van Nes en Zoon (Boskoop) zilveren medaille (voor tuinaanleg). Voor dd verbreeding van den spoorweg bij het station Gouda ten be hoeve van het medegebruik door de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maat schappij, zijn dezer dagen eenige treinen zand gestort op den spoorwegberm in de richting naar de brug over de Gouwe. De slappe grond te dier plaatse is oor zaak geweest, dat nagenoeg al dat zand in den grond verzonken is, met het ge volg, dat de bermslcftt over een niet on beduidende lengte verstopt is geworden. 25 JAAR GELEDEN De directie der Staatssppor heeft een loffelijke vermelding toegekend aan J. J. v. Wijngaarden, seinhuiswachter al hier, wegens betoonde oplettendheid en aan N. v. Dijkhuizen, telegrafist alhier, wegens betoonde eerlijkheid. Uit Boskoop: Daar B. en W. is ge bleken, dat op den eersten dag van gas- beperking niet is bereikt de besparing door het Rijkskolendistributiebureau op<- gelegd, is besloten, dat op Zondagen slechts gas zal worden verstrekt van des voormiddags 11 tot des namiddags 2 u. W Bennie W«scoop: Bloemen uit Nizza (met Erna Sack). Aanvang 8.15 uur, Zaterdag 2 uur en vanaf 6 uur. Zondag vanaf 3.30 uur. Zondaj 10.30 uur: Het groote demasqué (met Gustav Fröhlich en Heinrich George). Schouwburg Bioscoop: Kellnerin Anne met Franziska Kinz, Otto Wernicke, Hermann Brix, Theodor Danegger, Winnie Markus en Elfriede Datzig), Aanvang 8.15 uur, Zondag vanaf 3.30 uur. Thaila Theater: Zeven jaren pech (met Han, Moaer, Theo Lingen, Wolf Albach Hetty, Ida Wüst en Oscar Sima). Aanvang 8.15 uur, Zondog vanaf 3.30 uur, Woensdag 2 uur matinee. t 18 Aug. 8 uur Nieuwe Markt: Straat- prediking Evangelisatie-centrale Geref. Kerk onder leiding van da. J. P. C. ten Brink. - 11 Aug. 9.15 uur Stationsplein: Vertrek Goudsche Reddingsbrigade voor uit stapje naar Bilthoven. 18 Aug. 18 uur Olympia-terrein: Onder linge wedstrijden athletiekvereeniging „Achilles". 17 Aug. 7 uur Gebouw Gemeentelijke Gesondheidsdienst, Spieringstr. 113: Medische sportkeuring. 19 Aug. 1012 uur Nieuwehaven 308: Zitting ruilbureau voor kinderschoe nen 19 Aug. 1012 en 2I uur Stadhuis: Zitting adviesbureau „Moeder en Kind" van Ned. Volksdienst. 19 Aug. 7.S0 uur Ned. Geref. Gemeente: Spreekbeurt ds. Joh. van Weizen. FINANCIËN 78 WINST 1178.390 <VJ. 192.188), DIVIDEND 5 (ONV.) VOETBAL STIJGING VAN HET LEDENTAL EN GUNSTIGE FINANCIEELS TOESTf >19 Aug. 7.38 uur Nieuwe Schouwburg: Inleiding over „Liefdadigheid of wel vaart". 19 Aug. 8 uur Reünie: Spreekbeurt Vrije 'Apostolische Zendmgs Ge meente, voorganger A. Broelchuisen. 20 Aug. 11 uur Kantoor N.V. 1. van Dorp: Algemeene vergadering van aandeelhouders. 20 Aug. 7.38 uur Vrije Evangelische Gemeente: Bijbellezing en bidstond. 20 Aug. 7.30 nur Leger des Heils: Heiligingsdienst, leidster J. v.d. Veen 25 Aug. 7 uur Stedelijke Zweminrich ting: Onderlinge wedstrijden Goud sche Zwemclub. 27 Aug. 4 uur De Zalm: Jaórlijksche algemeene vergadering van aandeel houders N.V. Kaashandel-Maat schappij „Gouda". 28 Aug. 8 uur Stedelijke Zweminrich ting: Onderlinge wedstrijden- Goud sche Reddingsbrigade. BEZIENSWAARDIGHEDEN. „De Moriaan", Westhaven 29, Pijpen- museum. Geopend op werkdagen 10—12.30 m 12.30—16 uur. Gasthuiskapel, Oosthaven 9: Prer.ten- verzameling van Oud-Gouda. Ge opend op werkdagen 10—12.30 en 13.3017 uur. DISTRIBUTIE-BESCHEIDEN. Afhalen aanvraagformulieren Schoenenbonnen. 0.3012 en 1.303.30 uur Distributie kantoor: Afhalen aanvraagformulier ter verkrijging van een schoenenbon voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der letters: Woensdag: H, I, J. Donderdag: K, L. AFHALEN NUMMERKAARTEN VRIJBANKVLEESCH. Openbaar Slachthuis: Afhalen num- merkaarten voor z.g. vrijbankvleesch door houders van vetkaarten in stads gedeelten tuss-hen: 19 Aug. ik—12 uur: Fluweelensingel, Bleekerssingel, Katlensingel, Turfsin- gel en IJssel, APOTHEKERSDIEN ST. Steeds geopend (des nachts alleen voor recepten V" Apotheek E. Grendel, alléén Lange Tiendeweg 9. AANRIJDING TUSSCHEN AUTO EN FIETSER Op het kruispunt bij de Kleiwegs- brug is gisterochtend de 12-jarige jon gen W. Kaars uit den Ritter van Cats- weg met zijn rijwiel met een auto in botsing 'gekomen. Hij kreeg een vleeschwond aan de knie welke in het diaeonessenhuis „De Wijk" is gehecht. qycrtbyro, Hoofdredacteur J G Weyatera. Rotterdam Cnef-reda-cteur voor Gouda en Omstreken- t Tie ter. Gouda Verantwoordelijk voor de advertentie,L Akkeradiik te Rotterdam Uttgeefsjer N V Rotterdamse!! Nieuwsblad. Rotterdam. Moei tijk hthw vrijwel In hét jaarverslag over het 30ste boekjaar 1841—1942 van de N.V. Kaashandel-Maatschappij „Gouda" zeggen commissarissen, dat de ge maakte winst 1173.890 tegen 191.188 in het vorig boekjaar in staat stelt aan aandeelhouders 4 (v. j. 5 dividend uit te kee- ren. Aangezien er evenwel npg een onverdeeld dividendsaltm Ten be drage van 114.348 aanwezig is, be staat de mogelijkheid voor te stel len ook dit jaar een dividend van 5 uit te keeren, waarna er nog een onverdeeld winstsaldo van 570 resteert. Omtrent den gang van zaken in het afgeloopen boekjaar deelt de directie het volgende mede: De groote moeilijkheden, waar mede wij te kampen hebben gehad, zijn vrijwel overwonrfti, doordat de regeeringsvoorschriften voor den kaashandel in het algemeen ons be drijf in staat hebben gesteld be hoorlijk op gang te blijven, zoowel in de zomer-1 als in de wintermaan den. De overeenkomst met de Kaas verkoop-Combinatie „Noord-Hol- land-Gouda" en die met de Coöp. Zuivel-Verkoop Vereen. „Noord- Holland" G.A. werden wederom vgrnieuwd. Onder de huidige omstandigheden is het moeilijk een blik in de toe komst te werpen. Wij zijn in dit opzicht evenwel niet al te pessimis tisch. Evenals vorige jaren zullen de toekomstige resultaten afhankelijk zijn van de productie en van de regeeringsbepalingen, waaraan wij zijn onderworpen. De balans per 30 April 1942 vermeldt als Activa: gebouwen en terreinen 387 000 (v j. 442.000), inventaris (44.000 (28 000). mo torbooten 700 (onv.), aandeelen in andere ondernemingen 138.000 (131.000), vorderingen op gelieerde ondernemingen ƒ30 496 (20 284), effecten niet ter beurze genoteerd 300 000 (500 000), effecten ter beurze genoteerd 84.426 (32 930), deposito 400.000, voorraden 208.967 (180.996). dubieuze debiteuren ver minderd met reserw dubieuze debiteuren 1 (onv.), debiteuren (410.079 429 793), diverse banken 1655 7460). postgiro 80.286 31.596). kassier 532 158 (733 765). kaas, onkosten, intrest, huren, ioonen (nog te vorderen) 67.762 (3.719). kaas, onkosten (vooruitbe taald 11.312 (11.483). kas 29.878 (17.106), totaal (2.716.724 1X571 536). Passiva: aandeelenkapitaal (1.618.000 (onv.), reserve (414.511 (370.409), onverdeeld dividend 14.348 (7S021. onbetaald dividend 2 737, crediteuren (493.238 (382.735), winst 173 890 (192 188). totaal (2 716 724 (2 571 536). De winst- en verliesrekening 1 Mei 1941— 30 April 1042 staat: Debet voor: onkosten, intrest, salarissen, loonen en gratificaties (464 369 506.686). af schrijvingen 50 227 (106.967), winst 173890 (192.118). Credit voor: exploitatie (847 586(758 834) exploitatie huizen 12 635 (9 465), dividend op aandeelen in andere ondernemingen 3500, aandeelen in andere ondernemingen 7000 (I2 50O), reserve dubieuze debiteuren (14.454 (16 379), effecten ter beurze genoteerd (3.331 (3330). ATHLETIEK. ACHILLES' CLUBTETELS De vereeniging „Achilles" besluit a.s. Zondag de onderlinge wedstrijden om de clubkampioenschappen met de volgende nummers: heeren 200 M. en 3000 M. hardloopen, 4x100 M. estafet te, hink-stap-sprong en kogelstooten; dames 60 M. hardloopen en 4x100 M. estafette. inanc TAND Na kan ik weer werken 1 Dr Hm M.V. UT. utrifl, dd. 20 -1-'4a- „lk wil U mededeelen, dat de Ovaaltjes mij goede diensten hebben be wezen; de gezwollen gewrichten zijn nu weer geheel nor maal. Het -vérheugt mij, dat ik mijn bed verlaten en weer werken ken. Ik had vree- selijke pijn tn de leden. Zoo geuw ik wCer Iets voel, zal ik diiect weer Ovaaltjes nemen, want zij werken snel en afdoende." Bij rheumatielc, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- cn hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trinertl Agentuur. Deze hebben geen schtdelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef 1 Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In elle apotheken en drogisterijen verkrijgbear. ■6e tn. Belangrijke aangelegenheden wachten „Al met al mogen wij ons verheugen over de resultaten in hei afgeloopen jaar, dat mede door de prettige samen werking d«r betrokkenen weer aan vele honderden spelers en duizenden be zoekers een welkome afleiding heeft bezorgd", zoo overziet de secretaris van de Afdeeling Gouda van den Ne- derlandschen Voetbalbond, de heer G. van Tilburg, het afgeloopen seizoen in zijn jaarverslag, waaruit te coniludee- ren valt, dat het voor de afdeeling een rustig en goed seizoen is geweest. Het aantal vereenigingen bedraagt 28; K.B.O. trad toe en Dilettant en Woerden werden ingedeeld in de af- deelingen Rotterdam en Utrecht. On danks dit verlies nam het aantal elf tallen toe van 59 tot 65. Ook het aan tal leden is vooruitgegaan, van 2077 tot 2505. In totaal werden gespeeld 640 wedstrijden tegen 453 in het vorige seizoen. Het aantal ongeldig 'verklaar de wedstrijden bedroeg 20. De secretaris klaagt over een tekort aan scheidsrechters, wier aantal van 43 tegen 53 in het voorgaand jaar, ontoe reikend is voor de bezetting van een volledig programma. Bovendien'zijn er 13 N.V.B.-scheidsrechters. zoodat niet voor alle wedstrijden een scheids rechter beschikbaar is. Aanvulling van het aantal scheidsrechters is dan ook geboden. Bij de protestcommissie werden twee protesten ingediend, doch geen dezer kon in behandeling worden genomen De strafcommissie behandelde 55 zaken. Bij de ingebruikneming van het nieuwe reglement voor Jpe afdeelin- gen hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan. Schooivoetbal en opleiding jeugdleiders Stelde dit seizoen geen groote zaken aan de orde, de secretaris wijst er op, dat in de toekomst esni- ge belangrijke vraagstukken de bij zondere aandacht zullen vragen: opleiding en verbetering spelregel- kennis scheidsrechters, schoolvoet- balwedstrijden, het Zaterdagmid dagvoetbal, de scholing van jeugd leiders, het organiseeren van con- taetavomden met scheidsrechters en het organiseeren van lezingen en cursussen. Voor de scheidsrechters- opleiding is op de begrooting reeds een post uitgetrokken: Blijkens het financieel verslag is het resultaat over het afgeloopen jaar bij zonder gunstig te noemen, wat voorna melijk te danken is aan het wegvallen der posten voor kosten officieel orgaan en wedstrijden vertegenwoordige elf tallen, De verlies- err winstrekening sluit op een bedrag van f 1755,7214 met een winstsaldo van 858,77'4, bijna de helft van het totaal dus. De gunstige financieele toestand blijkt ook uit de begrooting 19421943, Sie op een totaal van 1300 zelfs sluit met een winst- saldo van 100. De op f 2734,0514 slui- i e - - h-ians vermeldt een kapitaal van 1572,54,. „Ongetwijfeld", zoo eindigt het ver slag, zullen ook de -komende compe titie vele bezwaren onder het oog moeten worden gezien, niet het minst de vervoersomstandigheden doch wij twijfelen niet of met de opoffering, die ons sportmenschen eigen is, slagen wij er ook in die moeilijkheden te over bruggen," WATERPOLO DE GOUWENAARS TEGEN DEN EERSTEN KLASSER ZJLA.N. OPGEWASSEN. Gelijk spel was troef op den polo- arvond, dien G.Z.C. gisteravond in de Stedelijke Zweminrichting -onder bij zonder groote belangstelling hield. De eerste wedstrijd was de belang rijkste. Het gold hier een kampioens ontmoeting voor den Zwemkring Gouda tusschen de titelhouders in de eerste klasse G.Z.C. Hl en- Bodegraven. De eerste der twee wedstrijden, waar bij promotie naar denkNed. Bond de inzet is. Het is een uiterst spannend partijtje geweest, waarin de zegëntal len op volle kracht stoomden. G.Z.C. was voor de rust een tikje en na de pauze beduidend sterker en steeds iets sneller, maar de schotvaardigheid ont brak om het verdiende punt te maken en zoo hadden de stoer verdedigende Bodegravenaren het succes den stand 0—0 te houden. Twee Vriendschappelijke ontmoetin gen behoorden verder tot het program ma. G.Z.C. H en S Z. en P.C. uit Schoonhoven boden een „slordig spel letje, waarin eerst de* thuisclub, daar na de-bezoekende ploeg tweemaal de leiding had, maar ten slotte met 33 een billijken uitslag vonden. Het eerste der Gouwenaars nam het in kampidenaopstelling op tegen den n» van olie last be vrijd I fOT F. <175 TUBE F. I— ZWITSAL FABRIEKEN met i invaller spelenden eersten klasaer Z.I.A.N. uit Den Haag. Het was een levendig partijtje, zonder dat het spel een groote hoogte bereikte. Voor G.Z.C. was het een voldoening, dat het zevental tegen de een klasse hooger spelende gasten volkomen op gewassen bleek. Al heel gauw had Wout den Boer gedoelpunt en daarop bekroonde Jan Gravesteijn een op- zwemhien over de geheele lengte van het speelveld door den bal precies in het hoekje te mikken. Z.I.A.N. ver kleinde daarop den achterstand om dezen na de rust op te halen. Met dezen 22 stand werd geëindigd. Wel trilde in dezen wedstrijd het Z.I.A.N.- net nog driemaal hevig door daveren de schoten van Wout den Boer, maar alle drie doelpunten werden wegens een overtreding niet toegekend. Daar tegenover ontkwam het G.Z.C.-doel eenige malen gelukkig aan doorboring, zoodat ook in dit opzicht de balans in evenwicht bleef. G.Z.C. EN DE GOUWE IN TOETSINGSWEDSTRIJDEN, De polo-competitie krijgt voor de kampioenszeventallen een verleng- stukje, die elkaar in z.g. toetsings wedstrijden op neutraal terrein zullen ontmoeten. Het geldt hier een toetsing der krachten, zonder dat er promotie aan verbonden is, wat, daar dit seizoen een noodcompetitie is geweest, niet mogelijk is. Voor het eerste zevental van G.Z.C. zijn twee wedstrijden vastgesteld. De Gouwenaars spelen op 20 Augustus in Den Haag of in Leiden tegen den nog niet bekende kampioen van groep E (H.V.G..B, Poelmeer of De Zijl) en op 28 Augustus te Utrecht tegen Branden burg. Te Gouda ontmoeten elkaar op 20 Augustus, a.s. Donderdag, De Gouwe uit Waddinxveen en W.Z.C. uit Woer d-en. ZWEMKRING GOUDA. Boskoop UI nog geen kampioen. Een protest van A.Z.C. inzake den voor den Zwemkring Gouda gespeel den wedstrijd A.Z.C. IIIBoskoop III, waarin Boskoop met een 32 over winning het kampioenschhap van de 2e klasse B behaalde, is -toegewezen. De wedstrijd moet nu overgespeeld worden, zoodat de Boskoopers nog geen kampioen zijn. De ontmoeting is a.s. Woensdag opnieuw vastgesteld. De situatie is nogal ingewikkeld. Wint Boskoop, dan is het kampioen schap toch een feit, bij een verdeeling eindigen Boskoop III, Bodegraven II en Bodegraven III gelijk en in geval van een Boskoopsche nederlaag moeten Bodegraven II en Bodegraven III het in een beslissingswedstrijd uitmaken. ZWEMMEN. GOUDSCHE REDDINGSBRIGADE. Op 20 Augustus zal de heer F. L. T. Lafeber, voorzitter van de Goudsche Reddingsbrigade, tien jaar bestuurslid zijn. Hij maakte ook deel uit van het centraal bestuur der vroegeren Ned. Centrale Reddingsbrigade en van de contactcommissie bij de fusie N.B.R.D. N.C.R B. De Goudscne Reddingsbrigade, af deeling Gouda van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, houdt 28 Au >us onderin.„I remmer. "I A.s. Zondag organiseert de biwf een uitstapje naar ket natuurbad?! Bilthoven ONDERLINGE WEDSTRIJDEN G De Goudsche Zwem bond organ is—» op Dinsdag IS Augustus ns. ondZÏ Jinge wedstrijden. Tot slot wordt »n' polo-wedstrijd GJS.C. HI—G.ZC a gespeeld. DE HEER K. H. KUIPERS VEERTM JAAR DIERENARTS. 'n Toegewijd consulent, die veel derf voor ziekte bestrijding. Heden is het veertig jaar geledea dat de héér K. R. Kuipers, dierenatï» alhier, zijn diploma "als dierenarts be. haalde. Van dien tijd is hij er 39 te Alphen gevestigd geweest. Hij hedl daar als dierenarts een drukke prak, tijk en is in den omtrek en de heel» Runstreek een gevraagd en gewaar, deerd consulent. r Dit heeft hem niet verhinderd vel» ambtelijke functies te bekleeden en geregeld wetenschappelijk werk t» verrichten. Tal van wetenschappelijk» publicaties staan op zijn naam, waar mee hij heeft bijgedragen tot dat vooruitgang van de veeartsenijkunde in de laatste decennia. Vooral de be. strijding van de tuberculose, de be. handeling van de in de Rijnstreek zoo gevreesde kopziekte en van het mond en klauwzeer heeft hem wetenschap, pelijk bezig gehouden. Tijdens proef, nemingen, die hij in 1926 in de Run, streek en Noord-Holland met enkel» assistenten verrichtte, wist hij door een bizondere enting ruim 95 pet. van de door hem behandelde dieren voor mond- en klauwzee te behoeden. De heer Kuipers is nog altijd met groote geestdrift voor zijn arbeid ver. vuld en het zal' zeker de wensch van de velen, die hü als raadgever terzijd» heeft gestaan, zijn, dat zü nog vel» jaren de vruchten van zijg bekwaam, heid en toewijding mogen plukken. NHCit COÖP. VEREENIGING DE BOSKOOPSCHE VEILING. 13 Aug. Rozen per bos: Juweeltje! 1.201.80, Rosalandia 1.001.30, Buk terfly 1.30—1.60, Pechtold 1.20-1.40, Edith Helen 1.40-2.20, Orang» Triumph 0 801.30, Else Poulsen 101, Hadley 1,90—2.60, Wendland 1.00, Bet, ter Times O.öO0:82, Briarclif 1 30-, 1.50, Inqar Olsson 0.500.80, Augult Noack 0.801.10, Gloria Mundi 060 —0.70, Vielanden 1.30—1.60, Fiona 0.90, Jules Bouche 1.20, Sweet Heart 3.003.60, Dorus Rijkers 0.480 64. Diversen per bos: Clematis Nelly Moser 0.50, idem Prins Hendrik 1.50- 2.00, idem Mevr. le> Conltre 1.202.38, ZONDAGSDIENST DOKTOREN. A.s. Zondag zal de Zondagsdieiutl der doktoren worden waargenomaij door dokter T. de Jong, telef. 40 PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAoJ Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 en n m, 6 uur: dp. A. van der End, van Melin; sant. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.nl. 6 uufl ds. Van der Stoel. Chr. Geref. Kerk, v.m. 10 en n m. I uur: ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem., v.m. 10 uur: Haantjes Geref Gem., vjn. 10 en n.m. 6 ui Leesdienst. dil PREDIKBEURT VOOK ZONDAG. Ned. Herv. kerk v.m. 10 uur: de he»F| Matse van Zoeterwoude. Onze brave Bello, de gemoedelijke spoorverbinding tusschen Gouda I Schoonhoven, die gaat verdwijnen wegens ophejjing van den dienst. j CFoto G. C.-Geleeitt) 1 I raar 1 Ihovfl Ivan f fen:i I ten. |FR1 Net denjj I Rijn kerk van 1 ban. 101 M. C. #1- Roman vanrj. KÖNIG. 37' (Nadruk verboden). Hallermann keek naar zijn dochter, toen zij de prentbriefkaart uit Algiers las en naast zich neerlegde. Nu. vind Je het niet prettig, dat zijn zaken zoo goed gaan? Dan kan hij spoedig terugkomen. Ach, zei Elin. Nu. als Je moeder indertijd mijn kaarten met zulk een gebaar nad neer gelegd, zoepls üj nu doet, dan zou ik wat weerga, dan zou ik... - Elin Uet langzaam honig op een broodje druipen.' Wie zegt u dan. Jat ik met von Erdmannsdorf in zulk éen verhouding wil komen, als u met moeder? Wel, mijn kind, als je niet het plan bad gehad, dan vind ik. dat je het al te ver met hem hebt gedreven. Elin gooide het broodje op haar bord en sprong op. Ach, laat u dat toch; lk wil niet trouwen, nu weet u het! Dat zeggen alle meisjes, antwoord de haar vader spottend. Zij zeggen het vooral, als zij verliefd zijn gewor den.' Maar beerijp mij goed, von Erd- oo -dort vis mij even Hef ais een 'an der. Ik wil aiieen niet, dat je ue man nen voor den gek houdt. Je moet er altijd aan denken, dat jij een meisje bent, waarop gelet wordt. Elin keek haar vader, die niet meer op haar lette, maar zijn porte feuille te voorschijn haalde en geld be gon te tellen, secondenlang wanhopig aan. In haar sprekende bogen stond heel veel, dat zij had willen zeggen, maar niet zeggen kon. Eindelijk ging zij weer zitten om haar broodje te eten. Zij wist, dat haar vader 'a morgens vaak opvliegend was en het gebaar van geld tellen, bracht hem weer tot kalm te. Zij had vandaag redenen om gauw van hem af te komen en niet door hem mcece>- --en te w rrien naar de stad Maar Halieruiann nad nog iets op ziin I hart. Onder het geld tellen broflSde hij: Het is mij heelemaal niet om het geld van een schoonzoon te doen. Ik ben ook arm geweest Maar als bet Erdmannsdorf ls, dan moet lk een de gelijke geldbelegging zoeken, want hij is zoo goedig, dat hij met jnüUoenen strooit alleen terwille van zijn goed heid. Hoewel Elin op een manier van Cor- vin afscheid had genomen, welke geen weerzien inhield, kon zij nauwelijks het oogenblik afwachten, hem terug te zien. Hoewel zij wist dat zij hem haatte, was er geen trek in zijn gezicht, welken zij niet graag terugzag. Zij voelde nog eens den angst, welken zij had gehad, toen zü hejn eindelijk alles van den wagen moest vertellen en opeieuw stond haar hart büna stil, bQ de her innering aan het felt, hoe bleek hij werd. De blik, waarmede hü ifBar haar keek, deed haar beven. Het was dezelf de blik, als waarmede Peter haar eens had aangekeken. Neen, dezen blik was niet te verge- lüken. En hoewel Elin dus Manfred Corvin haatte, lokte het haar toch on weerstaanbaar, hem terug te zien. De straat, waarin de werkplaats van Abitz lag; was een vergeten straat achter ineen dorp. Rechts en links stonden lage huisjes met tuinen aan de spoorbaan, welke zonder overgang naar den straatweg voerde. Boomen groeiden langs den weg. Links voor een hui», dat nail*!l2| hooger was dan de anderen, stand fred Corvin en wachtte al een uur Elin. Hij werd binnen dringend wenscht bij het uit elkaar nemen den wagen, maar hü kon niet dan hier staan en wachten. Hij mj". zichzelf verwüten. Hü had zich den rigen avond niet zoo gedragen behoorde. Het meisje zag er 1 en verslagen uit; bet was zijn geweest, baar thuis te brengem ander meisje zou hij zijn bcsciie hebben aangeboden. Waarom rr niet? l (Wordt ver»" HÉS n

Goudsche Courant | 1942 | | pagina 2