FW lUDior De volle zon is gekomen f^Onbereikbax Internationale sfeer in het Spaardersbad Nello Pagani de held van Assen Holst aanwinst voor de sprint Alle Nederlanders uit de Tour Nieuwe wielerkampioenen in het Stadion fWIMPlE? REDT DE BETOVERDE PRINS Zomerweelde in de streek rondom Gouda die AT O AAR ANNÉER. Bouwval in Spoorstraat verdwijnt Z.I.O.S. won het polotournooi Ons goedkope patroon Italiaanse opera met 'n Engelse proloog Freddie Frith wereldkampioen De athletiekkampioenschappen Matige prestaties in Den Haag De tijd was de grootste vijand Magni heeft de gele trui Van Vliet onttroond door Derksen en Van Est de snelste achtervolger Bakker stayerkampioen EJSRSTE BLAD - PAGINA 2. GOUDSCHE COURANT. MAANDAG 11 JULI 194J, TTfE ZIJN er vandaag imet de auto op uit. De beide raampjes kun nen tegen elkaar open, zo lekker warm is het. Voort gaat het op de een tonige weg door de Zuid- plas en de Prins Alexan der. Overal werken er boeren in het land. Zij treffen het van 't jaar by het hooien, dat het niet zo warm is. Maar nu is het zomerdag en er valt een zweetdroppeltje. We zijn op weg naar de Alblasserwaard en willen die via Rotterdam en Alblasserdani berei ken. Dan kóruiki we meteen dat ingenieuze stuk werk van de Maas tunnel weer eens zien en de ranke brug over de' Noord. Deze brug is een van de mooiste in Neder land. Het silhouet van Al- blasserdam ligt voor ons. Nu zijn we op 'de brug. Op de werf aan onze lin kerhand ligt een mooie boot. Die zal straks weer dfe zee opzoeken en ver uit dragen de roem van ons land. Verder gaat het de wijde Alblasserwaard in. Het hooi geurt, Er zit zomerweelde in die geur Ook zie je aan de blije gezichten van de men sen dat de zomer geko men is. Langs de onvolprezen Giessen gaat het, waar de ijsclub St Moritz heet, langs de ruïine van de oude Giessenburg, langs dc zware toren van Giessen-Oudekerk, verder, al verder door het Wijde grasland van Holland. De boeren hooien hier qn ginder; het lied van de arbeid is te beluisterep. Op de weg is het stil, ook op de grote dwarsweg" in de Alblasserwaard van Schelluinen naar Nieuwpoort. De mensen hebben wel wat beters te doen dan langs de weg te rijden. Zacht zoemt de auto verder in de bla kende zonneschijn naar de oude vesting, naar Nieuwpoort. Binnen de wallen ko men we langs het schilderachtige gracht je met de waterstoepjes, waar een sfeer van vroeger hangt. En dan langs het raadhuis van 1696. Nu zijn we op de Lekdijk aangeland en rijden verheven boven het landschap. Ver kijken we uit over de rivier en naar de overkant, naar 't Utrechtse en naar onze zilverstad, die in machtig geboomte verscholen ligt. Op de veerstoep moeten we wachten op de pont, die volgeladen aan de over kant ligt. Eindelijk komt zij over en na de ontlading rijden we de pont op. Even moeten we wachten op het^passeren van een diepgeladen tanker, die als een bruinvis door het water schiet. Een zeil schip komt aangevaren, maar keert vlak bij Schoonhoven om. Als de pont een maal vaart, zijn we gauw aan de over kant. Vóór de Waterpoort exerceren mi litairen, op het bankje bij het veer zitten twee jonge meisjes van de zomer te ge nieten In de zilverstad Als we( onder de poort door, de nauwe straat zijn ingegaan, gaan we spoedig linksom en zijn dan al gauw op de „Ha ven", het centrum en het mooiste van Schoonhoven. Het deftige raadhuis met de hoge stoep tussen de zich in de mid dagzon badende huizen doet het vandaag zo goed. Daar is de oude massale kerk met haar scheve toren en daar de Waag. Wij draaien er langs en gaan dan rechts, weer een nauwe straat in. Vóór het „sta tion" weer rechts voorbij de Wilhel- minaboom" van 1898 en dan zijn we het stadje al weer door, buiten de poort zullen we maar zeggen. Even een blik nog op de forse bomen van het bolwerk en dan de nieuw begrinte weg op naar Gouda, de schone Vlist door. Rechts valt al spoedig een pittoresk (molentje te bewonderen dat daar als een levend schilderij tegen de blauwe zomer lucht staat afgetekend. Fris waait de wind door de wagen en de auto zoemt van louter genoegen. We draaien de rechte Franse Kade op tot daar waar deze „op de West Vlisterdijk uitkomt. Over de brug voert hier rechts de Slan- ■^genweg naar Polsbroek. Gjnds is de Oost Vlisterdijk, die je naar Bonrepas kan brengen, dat de mensen hier Boenderpas noemen. De Vlist is vandaag overal zo mooi. Net een schilderijtje. We zitten maar te genieten. Ineens wil de auto niet meer zoals wij willen; hij begint kunsten te vertonen. De kap moet omhoog en er wordt gekeken wat er aan kan haperen. Een eend gaat snaterend het water uit. Zij moet niets hebben van die stilstaande auto met open kap. De Vlist droomt in de zon het lijkt wel de schone slaapster. En terwijl wij zwoegen, waait de wind door de knotwilgen en rietpluimen. Die worden heen en weer geschud, maar het deert ze niet; ze mogen zo'n zomerwind wel. Als we eindelijk kiaar zijn en de kap gesloten is, worden de vuile handen bij een vriendelijke bewoonster kan .een Viistbewoonster anders dan vriendelijk zijn? gewassen en dan gaat het verder langs Zuid-Hollands mooiste weg. Be vallig slingert de weg langs het oude stroompje, dat al sinds jaar en dag geen stroompje meer is. Steeds hebben we om ons een Hollands landschap van onvol prezen schoonheid. Wat kunnen enkele wilgen langs een wetering toch mooi zijn! Voort jaagt de auto, te gauw uit mooie omgeving en lang duurt het niet of Haastrecht doemt al voor ons op, dat zich van deze kant af zo aardig aftekent dat en zo „groot" aantfoet. Haastrecht met zijn oude kerk en toren, raadhuis en museum. Nu gaan we de „Agterpoort" voorbij en verlaten de Vlistboezem, om langs het Liezepad op de provinciale weg te komen, die om Haastrechts kom is heengeleid. En dan zijn we aangeland op de IJssel. dijk, eenmaal berucht als de via mala van Nederland en thans een weg, die uit munt door landelijke bekoring en waar op iedere automobilist zich thuisvoelt „Het Roosje" De auto snort voort. We zijn het Pa radijs voorbij en kunnen nu wel wat har der rijden. We passeren 't aardige kolkje en denken er aan, dat hier vroeger het café'tje „Het Roosje" stond, waar de «vissers elkaar hun visserslatijn vertel den Dat was, tpen vie het autokerkhof nog hadden. Het is al lang geleden en de geneugten van het Roosje zijn we al weer vergeten. Jongens en meisjes fietsen vliegensvlug over het smalle rijwielpad. Dat ze elkaar bij het inhalen niet onderstboven rijden mag je verwonderen. Ze zien er vrolijk uit op deze zomerdag en zijn uitgelaten. enkele wilgen langs toch mooi zijn. •ring dag. even aan mijn eigen H.B.S.-tijd denken, toen ik ook zo blij was als de school deuren achter mij dichtvielen. Toen zag ik, net als zij. vaak niet hoe mooi het om me heen was: er waren andere in teressen. Maar de zomer begreep ik toch. Net zoals deze kinderen, zonder te weten waarom. Verder gaat het, de dijk af. En nu duurt het niet lang meer of we passeren de oude spoorbaan naar Schoonhoven, waarlangs vroeger dat gezellige tram treintje schommelde. Vroeger, toen alles nog zoveel gemoedelijker was en de men. sen zo'n haast niet hadden Misschien dat ze toen de zomer ook beter beleven konden. Misschien ook niet. Zijn er ook nu vandaag niet veel mensen met blijde gezichten? We draaien de bocht door bij Stol- wijkersluis en gaan dan gauw de oude tolbrug over. Nog staat er een „tolle naar", maar hij heft zijn hand alleen maar op tot een groet. Even over de brug is rechts een rozen- paradijsje en dan zijn we bij de plaats waar eenmaal het machtige gemaal van Rijnland zijn grote raderen deed rond draaien en daarmee in Gouda, dat er in de zomerzon vriendelijker nog uitziet dan anders. A. M. J. DEELMAN. Verkoop van zomerzegels De verkoop van de zomerzegels heeft een bevredigend resultaat gehad. In to taal werden verkocht 21964 zegels met een brutobedrag van 2799,94. Dit geeft een toeslagbedrag van ƒ949,82 (vorig jaar resp 2681,58 en ƒ864,06). 325 Prentbrief kaarten (231 in 1948) werden verkocht; aan giften kwam binnen ƒ3,96. Verbetering stroomvoorziening van Stolwijk Naar aanleiding van ingekomen klach ten betreffende de zeer onvoldoende span ning van de electrische energie in enige gedeelten van de gemeente Stolwijk, is gebleken, dat de stichting van een nieuw transformatorstation wordt vereist. De nettokosten worden op rond 30.500, geraamd. B. en W. vragen de raad een crediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. MUSEUMBEZOEK. De afdeling Gouda van de Vereniging van Chr. onderwijzers en onderwijzeres sen organiseert Zaterdagmiddag een' excursie naar het Stedelijk Museum. UIT VROEGER TIJDEN De Goudsche Courant meldde 75 Jaar geleden. Uit een advertentie: Openbare verko ping door notaris W. F. Fortuijn Droog lever op 13 Juli In het koffiehuis „De Harmonie" te Gouda van een oofttuin met tuinhuis in de Heerenkade in de Korte Akkeren, groot 11 aren, 80 centiaren. 5# jaar geleden. Qnder begunstiging van buitengewoon mooi zomerweer is gisteren in de ste delijke zweminrichting een nationale zwemwedstrijd gehouden, die was uitge schreven door de Goudse Zwemclub. Ter mededinging waren opgekomen De Jonge Kampioen uit Amsterdam en de Rotter damse Zwemclub. Bij het nummer 40 me ter snelzwemmen voor adspiranten tikten J. van Rijn van Alkemade en A. P. Ver- meij, beiden uit Gouda. resp. als eerste en als derde aan. Van de junioren behaalden op de 80 meter snelzwemmen L. van Rijn van Alkemade en A. Goedewaagen resp. de eerste en de tweede prijs. Bij het snel zwemmen 80 meter op de rug was de eer ste prijs voor A. L. J. Breebaart te Gouda, die ook de tweede prijs bij het 160 meter snelzwemmen op de rug behaalde. Bij het 40 meter snelzwemmen op de rug behaalde L. van Rijn van Alkemade de eerste en J. van Rijn van Alkemade de tweede prijs. Ook bij het 80 meter snel zwemmen voor leden der GZC behaalden zij de eerste en tweede prijs. De eerste prijs bij het duiken (2'/» meter) behaalde A. L. J. Breebaart, de tweede A. Goede- waagen. Een waterpolowedstrijd tussen GZC en De Jonge Kampioen bracht een overwin ning van 4—0 voor onze stadgenoten. Na afloop dankte de voorzitter, de heer A. L. J. Breebaart, de juryleden, de heren W. E. Bredius WEzn., A. C. Cosijn en Ph. J. M. Scheerder. 25 Jaar geleden. Hedennamiddag zijn twee Goudse water- polozwemmers die in het Nederlands ze vental aan de Olympische Spelen in Parijs zullen deelnemen, de heren J. C. den Boer en W. C. Bokhoven met de trein van 12.50 u. naar Parijs vertrokken. Het be stuur van de Goudse Zwemclub deed hen uitgeleide op het perron en gaf hen fte beste wensen voor succes me<Je. T.n». 31 Aug. M n. tb Janskerk: Tentoon stelling „Het ontzet van Letden" (Zondags gesloten). T.e». tl Aug. te—ir» en |jg-g eer Musaam „Het Catharine Gasthuis". Tentoon stelling „Beeld en paneel tn de zestiende eeuw" (Zondag geopend S—4 uur. Maandag en Vrijdag 14»—S uur). 11 Juli S uur Het Schaakbord: Jaarverga dering voetbalvereniging „Olympia". 12 en 13 Juli S.3» u. v.m. Bolwerk: Vertrek boottocht Vereniging ouden van dagen „Ona Belang". 13 jnll 7.3» uur Vr(Jt Evang. Gemeente: Bij bellezing da J. I. van Wijck. 12 Juli s uur De Krtth: Bijbellezing Goud se Stadsevangelisatie. 13 Juli S.3»—S.3# uur Central: Tentoonstel ling werkstukken Goudse banketbakkers- cursus. 13 Juli S uur Spaardersbad: Waterpolo wed strijden o.a. G.Z.C—D.W.R. (dames). 13 Juli S uur Beunle: Spreekbeurt ds J. Borger voor Logos-verband over „Het be grip despoot". 14 Juli 7.3» uur Hemonstr. Kerk: Spreek beurt ds H. Visser, Chr. Geref. predikant. 14 juli 74» uur zaugestraat U: Spreekbeurt da Joh. van Weizen voor Nederd. Geref. Ge meente. 14 Juli 7.41 u. Rona: Evangelieprediking, spreker» P. Douma en A. Bakker. 14 Juli s uur T(jdel|jk Stadhuis: Vargade- ring gemeenteraad. Bioscopen Reünie Bioscoop: Mijn onbekende echtge noot (met Deanna Durbin). Thalia Theater: Night and Day (met Cary Grant en Alexia Smith). Woensdag 3 u. jeugdmatlnée „Dubay Batea en de smokke laars". Aanvang: 3, 7 en ».ll uur. Apothekersdlenst Steeds geopend des nachts alleen voor recepten: Apotheek E. Grendel, alleen Pr. Hendrikstraat 18c en J. Rond, Kleiweg 71. Grondruiling met de Geref. Gemeente Met de kerkeraad der Gereformeerde Gemeente Is overeenstemming bereikt over dc overdracht aan de gemeente Gouda van een strookje buiten de rooilijn van de Spoorstraat gelegen grond, welke grond onontbeerlijk is geweest voor de inmiddels ter plaatse reed$ aangelegde openbare straat. In ruil voor deze grond krijgt de kerkeraad van de gemeente Gouda in eigendom een strook van de aan de oostzijde van de drie door oorlogsge weld getroffen woningen gelegen ge meentegrond. Op deze grond mogen geen bouwwerken worden gesticht. Tevens is overeengekomen, dat de door oorlogsgeweld getroffen woningen Spoor straat nos. 53, 55 en 57 binnen twee maan den na de ondertekening van de ruilover eenkomst door en op kosten van de kerkeraad worden afgebroken, zodat ein delijk het stadium is bereikt, schrijven B. en W. de raad, waarop deze bouw vallen gaan verdwijnen, hetwelk de om geving van het nieuwe stationsplein zeer ten goede zal komen. In verband met de zeer slechte staat waarin de betreffende bouwsels momen teel verkeren, aldus B. en W., is het niet verantwoord om voor het in bewoonbare staat brengen daarvan, relatief grote be dragen te besteden. De op het Grootboek ingeschreven scha de is op de kerkeraad der Gereformeerde Gemeente overgeboekt. De toegift welke de gemeente Gouda ten gevolge van de aan te gane transacties aan de kerkeraad moet betalen is op j 3.000,— bepaald. B. en W. stellen de raad voor tot de ruiling te besluiten. Droevig ongeluk In de tuin achter de ouderlijke woning aan de Burgemeester Martenssingel heeft bij het «pelen de bijna 2-jarige Ffanaje de Zeeuw het deksel van pen afvoerbuis gelicht, waarna het ventje voorover in de put is geschoten. Het heeft geen kans gezien zich te bevrijden. Toen men het jongetje vond, waren de levensgeesten geweken. GESLAAGD. Aan de Rijksuniversiteit te Lelden 1« geslaagd voor het candldaataexamen Ned. recht onze stadgenote mej. I. Hess. OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag gehouden collecte ten bate van de sanatoria Sonnevanck en Zonne gloren heeft ƒ1446.66 opgebracht. MARKTBERICHTEN. Kaasmarkt Oudewater,, 11 Juli. Aan gevoerd 35 partijen. Eerste kwaliteit 1.681.73; 2de kwaliteit 1.651.67; extra ƒ1.74 per kg; handel matig. Gouwenaars op Braassem De geluksfactor deed wel heel erg van zich spreken tijdens de zeilwedstrijden, die Zaterdag en Zondag op het Braassemer- meer werden gehouden. Both werd Za terdag tweede, hoewel hij bij de laatste boei nog ver voor was. Zondagmorgen was het helemaal een drijfpartij en werd de wedstrijd ingekort tot 1 ronde. Wim van Noordt werd eerst» in de Olympia-jollen en N. Both en J. van Tienhoven twee en drie in de 16 m2 klasse. Mej. Both was 'smorgens en 's mid dags vierde met haar 12 voets Jolletje. In de Zondagmiddagwedstrijd was het rede lijk zeilweer en toen werden er twee ronden gevaren. N. Both legde nu onbe twist beslag op de eerste plaats. Waterpolo. POLOCOMPETITIE. Voor de competitie van de K.N.Z.B. werden Zaterdag gespeeld de wedstrijden ZIOS—OZV dames 5-1, ZIOS-OZV heren 5-0. Voetbal. VRIENDSCHAPPELIJK. Uitslagen vriendschappelijke wedstrij den: ONA—Xerxes 2—8; Moordrecht— Jodan Boys 4—4; Moerkapelle 2—ONA 3 4—3; Gouderak-veteranen—Gouda-vete- ranen 2—4. Ds C. VAN BSEUGEL OVERLEDEN. De majoor-veldprediker, werd zwaar ge wond toto Donderdagavond 7 Juli een car rier tussen Blitar en Kedlri op een mijn reed. Later ia bij aan zijn verwondingen overleden. Da Van Breugel werd op 3 Febr. 1911 geboren en stond als Gereformeerd predikant achtereenvolgens in Lekkerkerk en te Zuldland. Eind April 1949 vertrok hij ale veldprediker met de „Watermen" neer Indonesië. Ds Van Breugel was gehuwd en ji*d vier kinderen. 'S1 Spaardersbad internationale zwem- en waterpolowedstrijden. Een flinke publieke- belangstelling en een vlot afwerken van het programma waren de factoren die het gebeuren tot een succesvolle propaganda voor de zwemsport stempelden. Het inter nationale karakter verkreeg deze kracht meeting door de deelneming van de Bel gische zwemvereniging E.T. uit Doornik. Jammer was het dat de zwemoummert gebrek hadden aan spanning, alleen het nummer 100 m. schoolslag werd in de eindspurt beslist, terwijl bij alle andere nummers de strijd reeds ver voor het einde was beslist. In vier van de vijf zwemnummers kwa men de Gouwenaars als overwinnaar uit het water, alleen het nummer 100 m. rug slag werd een Belgische overwinning. Het waterpolotournooi won ZIOS uit Den Haag, GZC 2 werd tweede, terwijl E.T. door een overwinning in de verlie zersronde op WZC uit Woerden de derde prijs veroverde. Als tussenwedstrijd werd de waterpolowedstrijd GZC—Rotterdam gespeeld, welke strijd in een gelijk apel (22) eindigde. Na een hartelijk welkomstwoord door de voorzitter der organiserende vereniging, mr S. H. Smit (voor de Frans sprekende Belgische gasten, ook in het Frans uitge sproken), namen de wedstrijden een aan vang met de polowedstrijd WZC—GZC 2; v. d. Tooren en De Jong zorgden in deze match voor de rust voor een (02) voor sprong voor de Gouwenaars. Na de rust maakte Hans de Boer er eerst nog 03 van, maar toen kwamen de Woerdenaars gevaarlijk opzetten en door twee doelpun ten van hun midvoor werd het 2—3. Het leek nog even of het een gelijk spel zou worden, maar de Gouwenaars voorkwamen verder onheil, zodat ze zich in de win naarsronde plaatsten. Hierna kwamen ET uit Doornik en ZIOS uit Den Haag tegen elkaar. Het was een Duivenvluchten „De Luchtbode" hield een wedvlucht uit Lyon, dfstand 693 km. Eerste duif Za terdag 19.22.04, laatste Zondag 7.45.58. Het resultaat was; J. J. Lakerveld 1, 4, 6; H. L. Lekerveld 2, 8; L. A. Goudriaan 3", Fr. Wesseling 5; C. Stigter 7; J. Vooy 9, 10. De Luchtbode hield tevens een wed vlucht uit Gorinchem, 27.7 km. Eerste duif 9.25.53, laatste 9.41.56. Uitslag: G. Slootjes 1, 6, 31, 32, 33, 34; R. de Jong 2, 11, 12, 28, 57, 86; J. Kersber gen 3, 16, 59; Chr. Janssen 4, 5, 58; J. J. Lakerveld 8; A. Stolk 7, 9. 15, 17; M. Blok 10, 20, 24, 77, 80, 82, 87, 90; G. Schouten 13, 40, 50, 55 73; A. v. Reeden en Zn. 14, 18, 21, 23, 39, 51, 61, 62, 76; H. Eveling 19, 49, 66; H. Blok 22, 30, 37, 52, 63; A. v. Schaaik 25, 29, 92; T. Stoppelenburg 26, 70, 79, 81, 85, 91; C. v. d. Horst 27; L. A. Goudriaan 35, 56, 78; Fr. Wesseling 36, 41; P. Stop pelenburg 38; Th. Henrich 42, 89; J. A. v. d. Tuin 43, 64, 65, 71; G. A. v. d. Kroef 44, 48; J. Bron 45; J. v. d. Horst 46, 47; J. Snaterse 53, 68; J. Koster 54; J. Luchthard 60, 88; J. Kempers 67; A. Pijpers 69, 74; L. v. d. Heuvel 72; Th. Brink 75, 83; W. v. d. Heuvel 84. Ook ,,'t Centrum" vloog uit Lyon. Hier wal de uitslag: J. v. Loon 1: P. G. Bun schoten 2, 3, 8; I. Priem 4; W. v. Grieken 5; G. Verwaal 7; M. L. Dijkman 8; J. Eilers 9; D. Hol 10; B. Buurman 11; A. Hogendoorn 12; J. de Jong 13. Eerste duif 18.42.26 Zaterdag, laatste 13.24.13 Zondag. Tevens hield het een vlucht uit Gorin chem. Uitslag: H. de Jong 1, 26, 47, 101; W. v. Leeuwen 2. 3i, 46, 109, 114; C. Pieters 3, 14, 39; J. v. Loon 4, 66, 105; M. L. Dijk man 5; D. v. Leeuwen 6, 34, 36; J. de Jong 7, 8, 42, 121, 122; P. Plijnaar 9, 10, 97; D. Hol 11, 12, 52 113; G. Verwaal 13, 15, 49, 51, 57, 110, 118 120; G. H. Bunschoten 16. 17, 29; H. Wiezen jr. 18, 44, 80, 117; F. Leys 19 64, 74, 94; D. C. Brem 20, 54, 82, 103, 104, 106; B. v. Uunen 21, 77, 102, 112, 116; N. Melkert 22, 24, 45, 83, 85, 98; A. v. Tok 23, 25, 28, 41, 72, 99; W. Nellesteln 27, 84, 92, 93; N. de Waal 30, 88, 107; I. Priem 31, 58; J. Seyl 32, 56, 124; C. A. de Jong 33, 43, 55, 68, 71, 79; C. v. Grieken 35, 59, 123; A. Leys 38, 96; F. A. de Jong 40, 63, 67, 78, 101; S. Tak 48, 61, 73, 76; J. Radix 50; C. v. Uunen 53; W. v. Grieken 62, 108, 115, 119; D. Hofstede 65, 81; A. Eist 69, 95; I. v. Veen 70; A. Hogendoorn 73, 78, 93; J. Hornis 75, 89, 90. Eerste duif 9.25.47, laatste 42.24. „De Reisduif" vloeg eveneens uit Go rinchem. Hier was het resultaat: A. W. Soet 1, 8, 10, 53, 152; W. v. Bergen 2; H. Kraan 3, 153; A. Compeer 4, 5, 39, 91. 122, 131, 140; M. de Jong 6, 24, 46. 60; P. Droog 7; J. Loendersloot 9, 28, 34; F. Flux 11, 15, 23, 38; P. Boot 12, 18, 80, 106; J. Vermeulen 13. 42, 57; A. Blom 14; C. Blom 17, 64, 88, 101, 109, 146, 147; H. Anker 18, 52, 71, 77; T. Hornes 19, 58, 121, 129; A. Slobbe 20, 41, 116; G. Schouten 21, 110, 120, 128, 132; M. Dijkman 22, 50, 96, 144; J. Koek 25, 66, 118; G. Ouweneel 26, 102; A. Wout 27, 32, 119; C. Blok 29, 82, 105; T. Hooimeier 30, 87; A. Terlouw 31, 67 A. v. d. Hooge 33, 40, 107, 139, 150; P., Vermeulen 35, 108; P. Roepers 38, 61; T. Welzenia ar. 37, 47, 84; J. v. d. Ende 43, 72, 78, 81; J. Valk 44, 62, 99, 103, 117, 149; G. de Bode 45, 73, 85, 90, 138; N. v. Veen 48, 75, 93; H. Bron 49, 69, 74, 100, 111, 145; J. Copay 31, 98; Jan Schouten 34; J. Dijkman 55, 142; J. Lakerveld 56, 115, 130, 133; C. Broer 59, 88, 94; G. de Vos 63, 78, 104, 134, 135; J. Broer 65, 68; C. Donk 70, 79, 92, 95, 114, 140; S. v. Vliet 83, 143; Ant. Schouten 89, 125, 138; H. Verblauw 92; J. Koren 112; C. Walraven 118, 124; P. Koek 123; T. Welzenia jr. 126, 127; A. Post mus 137, 141; H. Scholten 151. Loa 8.45 uur. Eerste duif 9.15.04, laatste 9.41.13. De Vriendschap hield Vrijdag een wed vlucht uit Vierzon, 565 km. Uitalag: J. Terlouw 1; P. Tak 2, 23; C. v. d. Kleij 3, 21; Gebr. Kulik 4,0, 11, 12, 15, 24; G. IJaael- atein 5, 6, 14; P. Overkamp 7; J., Laker veld 8, 18; G. de Jong 10; B. Zappij 13; G. Verweij 17; G. Vooija 18; C. Swiebbe 19; M. Wabbijn 20, 22. Loa 8.00 uur. Eerste duif Vrijdag 6.09.42, laatste Zaterdag 1.49.35. Zaterdag hield De Vriendschap een wedvlucht met jonge duiven uit Roosen daal, 56 km. Uitalag: P. Mljderwijk 1, 6a 9, 15, 27, 37, 57, 66; P. Overkamp 2, 5, 7, 31, 36, 39, 43, 48, 52, 59, 64, 78, 85, 95, 98, 106, 113, 120, 124, 127, 130; A. de Jong 3, 58, 96; G. Vooijs 4, 76, 131J. Overkamp 8, 24, 28, 51, 80; G. Verweij 10, 11, 47, 56, 62, 70, 77, 99, 103; Gebr. Kulik 12, 13, 17, 61, 88, 133; J. Bron 14, 20, 35; B. Burger 16, 23, 30, 41, 48, 72, 104, 105, 142; H. Blom 18, 87, 94, 102; G. Barendse 19, 26, 67; C. v. Duuren 21, 25; J. Terlouw 22, 92, 189; G. v. d. Speld 29, 40, 44, 74, 84; J. Tak 32, 63, 91, 98, 101, 115; I. v. Leeuwen 33; G. v. d. Broek 34, 119; M. Wabbijn 38, 75, 128, 135, 144; G. IJsselstein 42, 109, 111, 114, 117, 138, 143, 145; A. v. Duivendtjk 45, 50, 55, 140; A. Schouten 49, 79, 137; J. Holthuizen 53, 116; B. Zappij 54, 82, 97; P. Gorriaae 60. 121, 122; W. Houtman 65, 73, 81; G. Fokkers 68; P. Snelleman 69, 129; G. de Jong 71, 107; J. Lakerveld 83, 108; C. Swiebbe 86, 89; P. Tak 90, 118; C. v. d. Kleij 100; J. Merbis 110; J. v. d. Willik 112, 136; J. Bol 123; Th. de Jong 125; Z. Sietaema 128; P. de Bruijn 132; P. Blok 134; P. Lijster 141. Los 2.00 uur. Eerste duif 2.55.14, laatste 3.05.50 gelijkopgaande strijd, maar de Hagenaars waren over 't algemeen iets sneller. Voor de rust maakte de Haagse midvóor 01, na de rust liep ET hard van stapel, en maakte er 2—1 van, ZIOS beantwoordde dit initiatief eveneens met een doelpunt, zodat de stand wederom gelijk werd. De Belgische midvoor Raymond Jamait maakte er weer 3—2 van maar vlak voor het einde scoorde de Haagse midvoor nog eens. zodat met gelijke stand het einde kwam. Strafworpen moesten de beslis sing brengen, waarbij ZIOS zich irl de wirtnaarsronde plaatste. Na de zwemnummers werd eerst de ver- liezersronde tussen ET en WZC gespeeld. ET was flink wat sterker en na met de rust met 1-0 te hebben voorgestaan, kwam het einde met een 4—1 overwinning voor de Belgen. Wederom onderscheidden zich in deze wedstrijd de midvoor en de kee per der BClgen. De winnaarsronde tussen ZIOS en GZC 2. was wel spannend maar gaf weinig goed spel te zien. GZC nam de leiding door een doelpunt van Slobbe, maar nog voor de rust maakte de rechtsachter der Hage naars met een goed schot gelijk. Na het draaien waren de Hagenaars over het al gemeen iets sterker, maar de Goudse doel man G. van Dam weerde zich dapper en hield lange tijd stand. Een schot van de rechtsachter was hem echter te machtig, zodat de Hagenaars met de eerste prijs gingen strijken. Uitslagen De volledige uitslagen luiden: 100 M. borstcrawl heren: 1. W. Beyderwelle, GZC 1 min. 9 sèc. 2. Briaut, ET 1.11. 3. A. van Dalen. ZIOS, 1.12 1/5. 100 M. schoolslag heren: 1. C. Slobbe, GZC 125.4. 2. R. Praat. ZIOS 1.25.8. 3. Fontaine, ET 1.31.8. 100 M. rugslag heren: 1. Rocher, ET 1.25. 2. J. de Jong, GZC 1.25.4. 3. J. Visser, ZIOS 1.34.4. 3 x 50 M. wisselslagestafette (heren): 1. GZC 1.45. 2. ET 1.56. 3. ZIOS 1.58. 5 x 50 M. borstcrawl (heren): 1. GZC 2.35. 2. ZIOS 2.49.8. 3 ET 3.6.2. Waterpolotournooi: le ronde: WZC— GZC 2 2—3. ET—ZIOS 3—3. ZIOS w. m. strafworpen. Verliezersftonde WZC—ET 14. Winnaarsronde ZIOS—GZC 2 2—1. Ie Prijs ZIOS, 2e prijs GZC 2, 3e prijs ET. Tussenwedstrijd GZC I—Rotterdam I 2-2. Japon voor minder-slanken Maat 44 en 48 Ammerstol Feestdag veer enden van dagen. De ouden van dagen hebben Zaterdag een autobustocht gemaakt. Via Gouda gin gen zij naar Aalsmeer, waar zij de bloe mententoonstelling bezochten. Vandaar gin de tocht naar Schiphol en toen naar Amsterdam waar een rondvaart door de grachten en over het IJ werd gemaakt. Over Hilversum reed men-naar Ammerstol terug, waar het gezelschap opgewacht werd door het Ammerstolae jeugdorkest. Burgemeester Diepenhorst sprak een kort woord en bedankte alle gemeentenaren, die hadden meegewerkt. Met een „tot volgend jaar", besloot de burgemeester. Sportavond. De sportverenigingen te Ammerstol en Groot-Ammers hebben Za terdag een welgeslaagde openlucht uitvoe ring gegeven. Alle oefeningen werden vlot door groot en klein afgewerkt. Thuisvarend. De eerste dienstplichtige uit onze gemeente, marinier J. P. Loren de Jong, is met de Zuiderkruis uit Bata via vertrokken en hoopt deze maand weer thuis te zijn. Bergambacht Premiekeurlngen van paarden. Zaterdag zijn hier premiekeuringen ge houden vanwege de afdeling Zuid-Holland van de Vereniging tot bevordering van de landbouwtuigpaardfokkerij in Neder land. De volgende premiën werden toege kend: merrie veulens: 2e premie .Nelly" van L. de Vries te Stolwijk, 3e premie „Nelsiena" van G. van der Neut te Vlist en vos van de erv. G. de Jong te Krimpen a.d. Lek; één-jarige merries: 2e premie „Marjannie" van Huijzer en Ooma te Krimpen a.d. Lek, 3e premie „Marbina" van G. Oskam te Vlist, „Manda" van A. Stekelenburg te Schoonhoven en\,Made- liena" van P. C. v. d. Broek te Haastrecht; twee-jarige merriea: 2e premie „Lldotje" van M. Oskam te Stolwijk, 3e premie „Lebertje" van Gebrs. Huijzer te Krimpen a.d. Lek en „Laja" van H. v. d. Broek te Ouderkerk a.d. IJsael; drie-jarige merries (Geld. type): 2e premie „Klara" van A. L. Ooms te Krimpen a.d. Lek, 3e premie „Klarinetty" van P. C. v. d. Broek te Haastrecht en „Kamera" van W. van Vliet Wzn. te Ouderkerk a.d. IJssel; idem (Gron. type): 3e premie „Kittie" van K. Dogterom te Berkenwoude. Eerste premies konden niet worden ver leend. Aan „Geline" van P. C. v. d. Broek te Haastrecht werd de titel „stermerrie" toegekend. In tptaal werden elf paarden voorgeleid voor de stamboekkeuring, waarvan er elf werden ingeschreven. Nacht in touw. De brandweer moest 's avonds uitrukken wegens ernstige hooi- broel in de hooischuur van een veehou der. De thermometer gaf een hitte aan van 90 gr. C. De gehele nacht heeft men het hooi uitgereden, waarbij het geluk kig is gebleven. De volgende morgen om 7 uur kon de brandweer Inrukken. Moordrecht Wandeltocht door Moordrecht. Op bescheiden wijze is in deze ge meente de koperen echtvereniging van het Koninklijk echtpaar gevierd. De Oranjevereniging had in de Burge meester Brandstraat wedstrijden voor kinderen georganiseerd, waarvoor bijzon der veel belangstelling bestond. Des avonds gaf de Kon. erk. harmonie „Kunst na de Arbeid" een concert in de muziek tent onder leiding van de dirigent, de heer C. van Gent uit Schiedam. Het grootste succes van de dag was een wan deltocht. Vooraf gegaan door tamboers, ging het langs Kerklaan en Middelweg naar de Provincialeweg en via Juliana- sluis terug. Er was slechts ééi# uitvaller. Onderweg werden de deelnemers op limonade onthaald. Voor Anjerfonds. Ten bate van het Anjerfonds werd Zaterdagavond op het sportterrein een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een Moordrecht-combinatie en het eerste elftal van Jodan Boys uit Gouda. Moordrecht was in de eerste helft in de meerderheid, rust 3—1. Na rust wogen de partijen goed tegen elkan der op. De einduitslag werd 44. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. v. W. Eisberg en A. Boer; Gerrit Jan, z. v. E. Hooghlem en H. J. Coenen. Ondertrouwd: M. Vos, 29 J., te Rotter dam, en M. J. van Oort, 20 j.- Overleden: J. L. de Jong, 68 j., wed. van A. M. van der Graaf; M. van der Starre, 80 J., echtgen. van A. van der Hoeven. Oudewater Os Wleienga. Ds J. L. Wielenga. pre dikant bij de Geref. Kerk alhier, is op nieuw tot herstel van gezondheid naar Zwitserland vertrokken. Collecte. De collecte ten bate van de sanatoria Sonnevanck. Zonnegloren en Zonnestraal heeft in deze gemeente opge bracht 216. Raadsvergadering. Woensdag zhl de Raad In openbare vergadering bijeenko men ter behandetüng van o.a. voorstel grondverkoop aan Chr. Landbouwhuis- houdschool, voorstel tot bouw ambtswo ning voor burgemeester. Deze keer weer eens een patroon van een jurk, die uiterst geschikt is voor niet zo slanke figuren; het model kleedt heel mooi af. Het voorpaod Is ruim aan de schouders gezet, het overslaande deel heeft een aan geknipt. vestvormig gedeelte, waaraan de voorbaan van de zesbaans rok gerimpeld wordt. De ceintuur komt aan weerszijden uit het vestgedeelte en wordt van achteren gestrikt. De mouw heeft een manchet van dezelfde 6tof. Sluiting met een dubbele rij knopen. Ben. stof: 4.10 m. van 90 cm. breed. De prijs van dit patroon bedraagt 35 ct afgehaald aan ons bureau. BU franco toezending per post is de pr|js 38 ct. (stad) of 55 ct. (bulten de stad). Toesending per post geschiedt na ont vangst van postwissel groot 5* cent (stad) of 55 cent (buiten de stad). Op de postwis sel vermelde men „goedkope patroon" cn gewenste maat. Verkrijgbaar aan ons bureau, Markt 31. Gouderak Voor ouden van dagen. Zaterdagavond hebben de veteranen van Gouderak en Gouda een voetbalmatch gespeeld ten bate van de ouden van dagen, waarbij de harmonie vereniging voor muzikale mede werking zorgde. Gouda won met 4—2. De gymnastiekveren. zal Zaterdagavond op het terrein van de heer F. v. d. Heuvel achter de Smitsstraat een openluchtdemonetratie geven, waarvan de opbrengst eveneens ten goede van het reisje van de ouden van dagen zal komen. Collecte. De collecte voor het restau ratiefonds van de Ned. Herv. Kerk heeft 81.75 opgebracht. Nieuwerkerk a. d. IJssel Summa cum laude gepromoveerd. De weleerwaarde heer M. J. de Jong, promoveerde te Rome aan het Pontlficto Atenia Lateranense In de beide rechten op een proefschrift „De matrimonii essentia definitione er indissolubilitate intrinsica ex jura naturae" (Over het ontstaan en de onverbreekbaarheid van de huwelijks band). De gepromoveerde, die met het predicaat „summa cum laude" (grootst mogelijke lof) werd onderscheiden, is met vacantie bij zijn ouders. Collecte. Een jeugdactie voor de Ned. Chr. Militaire Tehuizen heeft 80 opge bracht. Chr. kleuterschool. De nieuwe Chr. kleuterschool is deze week in gebruik genomen. De officiële opening zal waar schijnlijk in September geschieden. Geslaagd. Te Utrecht ia voor het examen lerares naaldvakken bij het Nij verheidsonderwijs geslaagd mej. G. Lep pink. .Jacobs van Beieren" opgevoerd. Ter gelegenheid van het koperen huwelijks feest van het Koninklijk paar heeft de Oranjevereniging „Oranie Boven" het his torisch openluchtspel „Jacoba van Beieren" met groot succes opgevoerd. Het stuk werd uitstekend gespeeld. De aan kleding van het toneel voldeed, vooral bij kunstlicht, zeer goed. Bouw van woning. Aanbesteed is het bouwen van een dubbele arbeiders woning met bijbehorende werken op een fabrieksterrein alhier. Er waren dertien inschrijvingen. Laagste inschrijver wal C. Spek te Ouderkerk a. d. IJssel voor ƒ21.944, hoogste A. B. Leeuwis te Moor drecht voor ƒ29.715. Reeuwijk Brugbouw gegund. Het bestuur van de polder Reeuwijk heeft de bouw van een gewapend betonbrug in de Grave- kopsedijk gegund aan S. Tromp te Alphen a. d. Rijn voor ƒ4075. Schoonhoven Waterpolo-tournooi. In het Zwembad heeft Zaterdagmiddag SZ PC een wa terpolotournooi met de volgende uitslagen: SZ PC BRB 4—2; GZC II—Forel 5-1. Verliezersronde: BRB—Forel 12. Winnaarsronde: SZ 6c PC—GZC II 4—3. Stolvrijk Optocht. Ter gelegenheid van de herdenking van het 12'/»-jarig huwelijks- leest van het Koninklijk paar werd een optocht gehouden, waaraan alle plaatse lijke verenigingen hebben deelgenomen. De plaatselijke muziekvereniging „Har monie" begeleidde de stoet. Na afloop gaf de muziek op het Dorpsplein een concert. Tegen auto gefietst. De 14-jarige Tom Lakerveld reed tegen een stilstaande auto en kreeg een grote hoofdwonde, welke dokter Adam heeft gehecht. Van de auto werd een ruit vernield. Waddinxveen Uitstapjes. De leerlingen van de Zon dagsschool der vereniging „Wet en Evan gelie" maakten Zaterdag een tochtje naar een speeltuin te Hazerswoude. De grote ren gingen per fiete .de kleintjes op twee boerenwagens, getrokken door een tractor. De kinderen hebben naar hartelust ge speeld, er zijn wedstrijden georganiseerd en de leiding had bovendien voor veel lekkers gezorgd. Zeer voldaan kwam het gezelschap ln het dorp terug. De landarbeidersbond maakte per auto bus een uitstapje naar Nijmegen en om geving. MAANDAG 11 JULI 1949. EERSTE BLAD - PAGINA 3. (Van onze speciale verslaggever) De negentiende Grote Prijs van de K.N.M.V., de Nederlandse T.T. zal in onze herinnering altijd blijven voortleven als een uitstekende Italiaanse opera met een Engelse proloog. En hoewel in die proloog, oftewel de 350 cc. klasse, de grijze veteraan Freddie Frith wereld kampioen werd op zijn Velocette, blijft de opera zelf toch het mooiste, want de rol van hoofdrolvertolker Nello Pagani, die over materiaal beschikte dat honderdduizend mensen, die er al of geen verstand van hadden, in verrukking bracht, deze rol werd nog nooit zo schoon op dat stuk asfalt in de Drentse hei vertolkt. Nello Pagani, winnaar in de 125 cc. klasse, groots triomfator bij de halve liters, waarin de Ialiaanse doorbraak voor de Engelsen een mismoedig feit werd. Een jonge knaap, deze Nello Pagani. een slobber van een kwajongen, zoals hij daar rondhing in de pits vóór de strijd. Een onverschillig, ln leer gepakt mens. zoals hij daar stond in de eerste rij bij de start van de kleine klasse, de klasse waarin Nederland zo vurig op een overwinning had gehoopt. Deze Nello Pagani voerde bij die nijdige horzels de laatste acte van een geraffineerde Italiaanse opera comique op Te Bern was het scherm reeds opge gaan, toen hij uit zUn blauwgrijze Mondial, voor de fijnproevers een juweel van tech niek, gemiddeld bijna 115 km. draalde. Te Assen speelde de laatste acte. Dlck Re- nooy, de sympathieke, kende het slot van die laatste acte al. Hij had he.t ons ver teld. reeds tijdens de training. Wat kan ik doen? Drad* ik honderd kilometer, dan draaien die Italiaantjes er 105, Renooy deed wat hij kon. Hij deed te veek Hij wilde niet roemloos ten onder gaan. maar reeds in de eerste bocht, de beruchte bocht van Bartelds. sneefde hij toen hij zijn Eysink te snel door deze haarspeld sleur de. Zwijgend kwam hij haar de pits. zelf geheel ongedeerd, maar de Eysink, triöm- fator van zovele wedstrijden, was een lamgeslagen vogel. En van de pits uit zag hij hoe Pagani, Clemencich. Ubiali, Ma- setti en al die andere maccaroniemanne- tjes feilloos hun rondjes draalden. Pagani al spoedig voorop, eerst even bedreigd door Masetti met zijn Morini, eveneens een viertakt, maar deze viel al spoedig terug en er kwam dus geen dufl Morini Mondial. De gele valhelm van Nello Paga ni bleef voorop, en toen hij tenslotte met bijna een minuut voorsprong als eerste finishte had hij een gemiddelde van 110,46 km. per uur gedraaid met een snelste ronde van 113.22 km.; Clemenchi. even eens op Mondial, werd tweede Ubiali op M.V, derde. Wim Zijlaard had ook een Italiaanse motor bereden, een M.V. welks zadel hij bij de start het eerst onder zich voelde. Hij bracht het niet ver met dat snelle Italiaantje want spoedig m,oest hij de strijd staken. Van Zutphen werd nu de eerste Nederlander met zijn trouwe Eysink. Tactiek Maar Pagani kon nog beter comedie spelen dan die hele fabrieksstaf van Mon dial zo lang had gedaan. In de 500 cc klasse had hij, enige minuten na zijn zege op zijn lichte fietsje een Italiaans race kanon met vier cylinders bestegen, een Gilera. Vorig jaar werden de twee vier- cylinder Gilera's door Italiaans tempera ment stukgedraaid. 264 km bleek te veel voor «deze kwetsbare machines. Maar nu zou het anders gaan. Arthur Bell, de win naar van het vorig jaar zou er nu niet aan te pas komen. Zijn Norton was te langzaam voor de Italianen, voor de En gelse A.J.S. ook, met rijders als Graham en Bill Doran. Graham, de winnaar van Bern, was de grote favoriet en Graham nam voorsprong op de grote groep, tien, twintig, dertig seconden. Maar hij was niet alleen. Achter hem loeide een Gilera en op die Gilera zat een rakker met een gele valhelm: Nello Pagani, die hem in de vijfde ronde even voorbijstoof, maar zich weer snel naar de tweede plaats liet val len. En zo bleef het elf ronden lang. Voor- - (Van onze speciale verslaggever) Zonder tot grote prestaties te komen hebben Zaterdag en Zondag in Den Haag de Nederlandse athletiekkampioenen zich aangemeld. Veel verrassingen hebben zich niet voorgedaan, of het zou de tweede plaats van de zeventienjarige Groninger Holst moeten z||n, die op de 100 m. de tweede plaats bezette in 10.7 sec., dezelfde tijd als Jan Kleyn, die zich kampioen van Nederland mag noemen. Fanny Blankers won haar nummers met gemak, evenals Slijkhuis, wiens tijden echter zeer aan de matige kant waren. Wel wist Slijkhuis zijn titel op de 1500 m. te behouden, maar de tijd van 4 min, 0.4 sec is zeer matig. De jeugdige Zeeuw Harting bezette de tweede plaats met 4 min. 3 sec., een uitstekende prestatie, die hij herhaalde op de 5000 m. toen Slijkhuis eveneens een zeer matige tijd noteerde, n.l. 15.20.4. Harting volgde aanvankelijk goed. maar met nog vier ronden te lopen spurtte Slijkhuis weg. Groen, Pluymakers en Huislnga vochten hard om de derde plaats, die tenslotte aan Groen kwam, die ook nog trachtte Harting te bedreigen. De tien kilometer werd een gemakke lijke overwinning voor Lataster in 32 min. 25.4 sec. vóór Slegt.die 32.47.2 noteerde en Overdljk. Spannende strijd werd geleverd op de 800 m., waarop Kist er in slaagde zijn titel te prolongeren. Hij had echter felle strijd te leveren tegen Klaas Knop en Ribben®, van wie de eerste zich ten slotte op de tweede plaats nestelde. De tijd van Kist was 1.57.2, die "van Knop 1.58. Op de 100 m. kon Kleyn door het falen van Lammere en een spierkramp van Scholten de titel veroveren. Zoals gezegd ondervond hij grote tegenstand van Holst, die ongetwijfeld een welkome aanwinst is voor ons kleine korps sprinters. Op de 200 m. was Gabe Scholten weer opgekalefaterd en op de lastige buitenbaan liep,hij naar de zege, die hij in 22.2 behaalde voor Zwaan in 22.3 en Lammere in 22.4. Vlissingen—Folkestone vaart weer De Vlissingse bevolking verwelkomde Zaterdagavond om 18.40^ uur de eerste Engelse toeristen uit de Zuid-Engelse badplaats Folkestone (nabij Dover), die met het stoomschip „Mecklenburg" van de gtoomvaart Maatschappij „Zeeland" arri veerden. Met deze ontvangst, onder de tonen, van het Wilhelmus, is officieel de dagdienst voor toeristenverkeer heropend, welke tot 1927, toen men de lijn naar Harwich ver legde, werd onderhouden. Aan boord van de „Mecklenburg" (3000 ton) waarmee per vaart maximaal 1.000 passagiers kunnen worden overge bracht. bevonden zich o.a. de burgemees ter van Vlissingen, de directeuren van de Mij. „Zeeland" en delegaties van de mid denstandscentrales van Vlissingen en Fol kestone, welke een gemeenschappelijke actie zullen voeren om het toeristenver- Keer in beide richtingen, dat voor Zee land van groot belang is. te bevorderen. De dag tevoren was de „Mecklenburg", zonder dat er in Vlissingen plechtigheden plaats vonden, naar ^Folkestone vertrok ken, waar tijdens eeri receptie aan boord verscheidene sprekers, onder wie de bur gemeester van Folkestone en plaatselijke autoriteiten hun voldoening uitspraken over de hervatting van de dienst. „De „Mecklenburg" vaart van acht Juli tot en met zeventien September elke Dins dag en Vrijdag van Vlissingen naar Fol kestone en elke Woensdag en Zaterdag in emgekeerde richting. In de genoemde periode zal er een boottrein worden inge schakeld. Fanny BlankersKoen liet op de 200 m. verstek gaan. doch zij behaalde wederom het kampioenschap op de 80 m. horden, de 100 m. en het hoogspringen. De kampioenen 1949 zijn: 400 m. horden J. Bakels. A.A.C.. 57 sec., 1500 m. W. Slijk huis. Trekvogels. 4 min. 0.4 sec.; hinkstap- sprong H. van Egmond, D EN., 14 m. 30; 10 km. J. Lataster. Avon, 32 min. 25.4 sec.; 110 m. horden. Van der Hoeven Ly- curgus, 15.4 sec.; 400 m. De Kroon, A.A.C., 49.7 sec.; 100 m. Kleyn, V. en L., 10.7 sec.; 50000 m. Slijkhuis, 15.20.4; 800 m. Kist, G.A.C., 1.57.2; 200 m. G. Scholten, A.V. '23, 22.2; discuswerpen C. Postma, Suomi, 41.45 m.; kogelstoten De Bruyn, V. en L., 13.935 m.; vèrspringen Naaktgeboren, D.F.C.. 7.115 m.; polshoog Lamoree, Haar lem. 3.66 m.; speerwerpen Lutkeveid, A.P.G.S., 62.61 m.; hoogspringen Vernie, Celebes, 1.765 m.; kogelslingeren Houtza, ger. P.S.V.. 50 04 m. Dames: 100 m. F. Blankers. Sagitta, 11.7 sec.; 80 m. horden F. Blankere, 11.8 sec.; hoogspringen F. Blankers, 1.515 m.; 200 m. N. Karelse. Zeeuwen. 26.7 sec.; discuswer pen A. Panhorst, Sagitta, 41.105 m.; kogel stoten J. van Schouwen—Cramer, Celebes, 11.81 m.; vèrspringen P. Vos, P.S.V., 5.41 m.; speerwerpen J. Koning, Gona, 41.01 m. De damesploeg tegen Italië De Nederlandse damesploeg, welke Zon dag 24 Juli ln het Feijenoordstadion tegen het Italiaanse team zal uitkomen, is als volgt samengesteld: 100 meter: Fanny BI ankers-Koen (Sagitta) en Foekje Dille- ma (Vitesse); 200 meter: Foekje Dillema en Nel Karelse (De Zeeuwen); 80 meter horden: Fanny Blankers-Koen en Gerda van der Kade-KoudUs (Victoria); vèr springen: Nel Vos (P.S.V. Eindhoven) en Gerda va* der Kade-Koudijs". hoogsprin gen: Fanny Blankers-Koen en Dinl Hil- brandie (Minerva); speerwerpen: Ans Ko ning (Gona) en Elly Dammers (Zeeburg); discuswerpen: Ans Panhorst-Niessink (Sa gitta) en Cor Aafjes (Lycurgus); kogel- stoteft: Jo van Schouwen-Cramer (Ce lebes) en Ger Kamerbeek (P.S.V.); 4x100 meter estafette: Foekje Dillema, Gre de Jongh (Zaanland), Gerda van der Kade- Koudijs en Tiny Kwik (Celebes). Turnen. Te Luxemburg werd een turn- fees t gehouden ter gelegenheid van het int; 3 Fnankrijfc 329.1 pnt; 4 tu- 5 Nederland 310 pnt. op Graham, virtuoos zijn monsterachtig grote A.J.S. door de bochtend sturend, in feilloze stijl, dan Paéani, hangend over zijn Gilera. Daarachter werd een strijd ge voerd tussen de andere viercylinder Gilera van Articinani met de Nortons van Bell en Daniell en de Guzzi van Enrico Loren- zetti. Maar deze strijd vervaagde toen in de laatste ronde Pagani's rechterhand de gas- manette even verder opendraaide en hU gemakkelijk Graham v<*>rb|jstoof. Zijn tactiek was de Juiste geweest: HU had niet het uiterste gevraagd van zUn Gilera, behalve dan in die laatste ronde toen hU de honderdduizend van Assen een ronde van 154.86 km per uur voor de ogen draalde: een na-oorlogs record! Hij reed de 264 km in 1 uur 47 min. 42.7 sec., een gemiddelde van 147.38 km per uur! Graham had met zijn A.J.S. 1 47.45.8 nodig, een gemiddelde van 147.32 km. Ar- ticlani werd derde ln 1.48.33.6 Bell's Nor- ton eindigde op de vierde plaats met een gemiddelde van 141.3 km. In de 350 cc klasse moést A.J.S. het, zoals reeds zovele malen, van de Velocette verliezen. Het werd de race van Freddie Frith en Bob Forster, vooral toen BUI Do ran bij Laaghalerveen uit de bocht vloog en Graham van de vierde plaats door pech naar de zeventiende afzakte. Lockett kon toen met zijn Norton geen bedreiging meer vormen voor de beide Velocettes en in de laatste bocht vochten Forster en Frith hun duel uit. Forster had te veel vaart, kwam even in de berm en dit was voor grijze Freddie Frith voldoende om zijn rivaal met enige meters te slaan. Hij reed de 248.04 km in 1 uur 47 min. 52 sec. gemiddeld 137.97 km per uur. Lockett werd derde met een gemiddelde van 135.50 km. De snelste ronde was voor Ted Frend, die met zijn A.J.S. met een gemiddelde van 141.74 km per uur Frith een extra punt onthield. Frith is nu de eerste wereldkampioen, die Assen leerde kennen in de historie van de T.T. Het was. een grootse dag toen daar Zaterdag deze Italiaanse opera met Engelse proloog werd opgevoerd. DE RONDE VAN FRANKRIJK Zonder ook maar eenmaal een rol van betekenis te hebben gespeeld Is de Nederlandse ploeg uit de Tour de France verdwenen. Zondag, bU de etappe Sebastian Pau, zijn De Hoog, De Ruiter en Pauwels met een verschil van meer dan tien procent van de t|jd van de winnaar aan de finish gekomen. Het reglement is hier onverblddelUk: deze renners moeten de Tour verlaten. Met enige andere renners z|jn zU du» uit de course genomen. Een roemloos einde voor de Nederlandse ploeg, die wel zeer harde slagen in deze ronde van Frankrijk moest ontvangen. streep ln de Spaanse badplaats ging. Het eigenaardige verloop van de tiend# etappe over (196 km. is te wijten aan een Ec is «neer gebeurd in dit weekeinde: Mannelli zal te Pau niet in de gele trui starten. Door een vreemde inactiviteit van het grote peloton konden Zondag vier uitlopers zo een grote voorsprong nemen, dat Magni van de Italiaanse B ploeg de trotse bezitter van de gele trui werd. Zaterdag direct na de start van de 9e etappe, Bordeaux—St. Sebastian over 228 km. ontsnapten Rey, Caput, Brignolle en Hossello. Later schoten ook Gauthier en Mahe weg, maar een demarrage van Coppi, met aan zijn wiel Van Steenbergen, Pasquinl, Robic en nog enkele anderen, trok alles weer bij elkaar. Zo ging het vrijwel de gehele etappe door. Steeds een uitlooppoging, onmiddellijk gevolgd door een korte jacht, zodat het rennersveld telkens weer aaneengesloten kwam. Fachleitner probeerde het op een ge geven moment alleen: echter zonder succes. Bij Hendaye (201 km) waren het Diederich, Ockers, Dupont en Caput, die het nog een keer waagden, maar ook zij waren, nog vóór de Spaanse grens, weer door het peloton opgeslokt. Een tiental kilometers verder was het weer Caput, die er tussen uit trok. Ockers. Pezzi, De- mulder en Dupont gingen met hem mee. Ditmaal werd het een succesvolle ont snapping. Het peloton kon, ondanks een wilde jacht, geen aansluiting meer krijgen Het was tenslotte Caput, die na een felle sprint vóór "Ockers en Pezzi over de eind- (Van onze speciale verslaggever) Twintigduizend wielerenthousiasten waren gistermiddag in het Olympisch Stadion getuige van enige welkome verrassingen in de Nederlandse baan- kampioenschappen, 'welkom, omdat onze vaderlandse wielersport een injectie met vers bloed geducht van node heeft en de publieke belangstelling hierdoor wordt gestimuleerd. Na de grauwe Juli-Zondag in 1948, toen Arie van Vliet zijn twaalfde kampioenschap in successie behaalde en geen enkel resultaat niet in overeenstemming met de (niet hooggespannen) verwachtingen was geweest, waren op deze zonnige middag de prachtige onttroning van onze eeuwige sprint- kampióen door de al even eeuwige tweede, Jan Derksen, tezamen met de overwinning van het Brabants raspaardje Wim van Est in de achtervolging hoogtepunten in een glanzend geheel. hij vlak voor de eindstreep van de rechte lijn afweek, zag ontgaan, kon zich nu zo goed inleven in zijn tomeloze vreugde, bij het onbetwist veroveren van de nationale titel in de achtervolging. Vorig jaar nog amateur, bewees Van Est in Mei van dit jaar in de Ronde van Nederland reeds over meer dan gewone kwaliteiten sis doureur te beschikken, maar deze mid dag ontpopte hij zich als een rouleur van een soepelheid en een regelmaat, welke hem tot een ideaal achtervolger maken. De finalisten van 1948, Schulte en Van Beek ontmoetten elkaar nu al ln de demi-finale, maar de Bossche reus had lood in de benen en de Zaankanter kon zonder veel moeite revanche nemen. Ook favoriet Peters benaderde zijn normale vorm niet en tegen de felle Van Est had de sombere Haarlemmer eigenlijk geen kans. Na een lekke band in de eerste rit. Met de handjes voor het nog even tevo ren fdl aanmoedigende gezichtje, lag het zoontje van Arie van Vliet op de ere tribune te snikken, toen vader in de derde tit, de „belle", iets deed, wat hij helemaal niet „belle" vond, nl. verliezen. Verliezen van een Derksen in grootse vorm, wiens flitsende demarrage in de eerste rit nog niet voldoende was, om de grootmeester uit Woerden van zijn gepatenteerde eerste plaats te verdrijven, maar die in de tweede met Scherens' kattesprong op het laatste rechte eind over Van Vliet heen kwam. Met diezelfde 6prong klopte de Amsterdammer in de beslissende rit, na uit tweede positie gestart te zijn, Van Vliet met een banddikte, aldus op de streep het nationale kampioenschap be halend, en door zijn duizenden stadgeno ten frenetiek toegejuicht Een andere Amsterdammer, Geukens, bracht het er in de finale van de ama teurs niet zo goed af; ln jeugdige onerva renheid reed hij tegen Hijzelendoorn zo ontactisch, dat alleen diens routine reeds de doorslag gaf. Maar in dat vreemdsoor tige nummer, dat algemeen sprintkam pioenschap is geheten, werden van Hijze- lendoorn's kampioenskrans vele lauweren gerukt door een Derksen, die hem vol komen overklaste. Een good old Leene (48 jaar) werd zowaar nog derde Toch is, en gelukkig maar, ook ln de wielerwereld de toekomst aan de jeugd. "Want wie enige weken geleden die on stuimige knaap uit St. WUlebrord 22 Cau- bergen had zien nemen en hem bijna hysterisch heeft zien huilen, toen hij zich de zege door een disqualificatie, doordat Engeland Europees bridgekampioen Zondag werd te Parijs de laatste ronde gespeeld voor het Europees kampioen schap, dat door Engeland met 17 winst punten werd gewonnen. In een zeer slecht gespeelde wedstrijd verloren onze landgenoten van Ierland met 41 tegen 31 matchpunten. Het eindklassement is: 1. Engeland 17 winstpunten: 2 Zweden 16 w.p.; 3. Dene marken 12 w.p.; 4. Noorwegen 12 w.p.; 5. Italië 11 w.p.; 6. Frankrijk 10 w.p.; 7. IJs land 10 w.p.; 8. België 7 w.p.; 9. Neder land 7 w.p.; 10. Finland 6 w.p.; 11. Ier land 2 w.p. toen Van Beek Iets vóór lag, naA Van Est in de tweede al spoedig gedecideerd de leiding en een geregelde voorsprong van 60 m voerde hij in de laatste ronde zelfs nog op tot 80 m. De dagen van Blekemolen en Schlebaum liggen al ver achter ons en de stayers van nu hebben ons weinig te vertellen. De 100 km met motorgangmaking was dan ook niet veel meer dan 200 ronden motor- gedaver met een Pronk, die een maand geleden in Frankfort zijn pols had gebro ken en nu met een van pijn vertrokken gezicht tevergeefs probeerde Bakker van zich af te schudden, die hem na 40 km passeerde en tenslotte met een voorsprong van 420 meter over de finish ging. De volledige uitslagen luidden: Sprint amateurs: 1. Hijzelendoorn; 2. Geukens-, 3. Leene-, 4. Schotman. Sprint profs: 1. Derksen; 2. Van Vliet; 3. Rem- kes; 4. Bijster. Alg. sprintkampioenschap: 1. Derksen; 2. Hijzelendoorn. Achtervol ging amateurs* 1. Kunst; 2. Koeman; 3. Gieseler; 4. Harmans. Achtervolging profs: 1. Van Est; 2. Van Beek; 3. Peters; 4. Schulte. Stayers: 1. Bakker; 2. Pronk; 3. De Best; 4. Bijster; 5. Remkes; 6. Van Amsterdam. Wielrennen. Henk Taanhof (Amsterdam) won de wegwedstrijd Amsterdam—Arnhem- Amsterdam, 215 km. in 6 uur 2 min. 36 sec. vóór De Groot (Leiden) en Van Breenen (Amsterdam), -t- De Bredanaar Wagtmans won de Ronde van Zuid Beveland. 130 km. in 3 uur 49 min Voor Geerta (Teteringen) en Van der Elshout (Made). Paardensport. Courses op Duindigt De uitslagen van de Zondag gehouden draverijen te Duindigt luiden: HerculesprUs. Afstand 2100 m, le afdeling: 1 Minatonka; 2 New Vlamingman; 3 Meintje V. Toto: w 10 80, pl. 3. 2 40 2.30. HirondelleprUs. Afstand 2500 m. 1 Louise de la Maire B: 2 Kruger; 3 lord Heny Toto: W. 8.60. pl 1.90. 2.— 1.90, gekoppeld: 41.20. Derby N. Afstand 2400 m. 1 New Spencer; 2 Nellie G-regor; 3 Narciso van Zora. Toto: W 11.70. pl. 2.50, 4 20, 4.70. Hlmalayaprlis. Afstand 2520 m. 1 Junosoh- ka; 2 Priola; 3 Intrepid. Toto: w 3.60 pl. 1.60, 3.10, 1 60. gekoppeld: 45.90 Admiraal Togoprijs. Afstand 2000 m. 1 Etole du Nord: 2 Majesto; 3 Rincee. Toto: w. 1.70; pl. 1.30; 1.40; 4.10 Gekoppeld 4.30. Herodiade prtJs. Afstand 1700 m 1 Qualissa; 2 Rosette 2; 3 Taxiol. Toto: w. 1 90 pl. 1.40, 2.60, 5.40. HellotaureprU*. Afstand 1000 m l Kamlla; 2 Robespierre; 3 Marjoletta. Toto: w. 3.20, pl. 1.60 1.60. gekoppeld 4 80. Hercules-ptU*. 2e afdeling 1 Kansas Saint; 2 Lycurgus; 3 Kapitein Axkit. Toto: w. 2.50, pl. 1.40, 1.70, 2.—. ^*/fl niauaix. l i »il UMS«ixa~ .la. a I 39. De verslaggever glimlachte wat Ue trein raasae steeas maar voort, verlegen. „Ik bedoel natuurlijk: ge- Door Tibet, Afdjoetistan, Arablë, woon Abe. Wij sportslui zeggen nooit Brits-Indië, langs Zoeterwoude, tot- Meneer tegen elkaar. Natuurlijk! dat hij eindelijk tot stilstand kwam Dank U wel!" in het station van Rotterdam. Wimpie wendde zich in uiterste Het bleek Kobus en Wimpie, dat verbazing tot Kobus, die ook van het het nieuws van hun avonturen nog hele gebeuren niet veel snapte. De sneller was geweest dan de trein, aap haalde zijn schouders op en stapte want langs het gehele perron ston- naar buiten, waar de menigte zich den de mensen rtjendik opgesteld, direct in twee lange rijen splitste. Er werd met vlaggen gezwaaid en „Eén hoeratje voor ons dappere ieder deed zijn best om zo luid mo- elftal!" riep een meneer met een gelijk „Hoera!" te roepen. paarse trui aan. „Wat een ontvangst..." zuchtte „Hoera!" riepen Wimpie en Kobus Wimpie, geheel overrompeld. met de menigte mee. „Wat zei U. mijnheer Abe?" vroeg ,En één voor onze kranige Abe een verslaggever die zich met moeite Lenstra!" riep dezelfde meneer, en een weg naar het tweetal had ge- toen werd Wimpie opeens de vergis- baand. sing duidelijk. Zo „Pardon?1 beurt. „Ik verstond: Mijnheer Abe", stationsplein. Verteld door Hnlbert Vet slng duidelijk. Zo vlug hij kon rende vroeg Wimpje op zijn hij door de dubbele rij heen naar het 'pDOPQ, 16) Men eist geen gereserveerdheid van een artiste. Die moet zich geven zoals u dit doet. Zij bloosde even. En een Engelse vrouw zou dat niet kunnen, ging hij voort. WIJ Engelsen zijn niet dramatisch dat past niet, ziet u. Wij Engelsen, herhaalde Nan, dat is toch eigenlijk niet op u van toepassing. Mijn moeder is een Francaise, maar Ik ben ln de meeste opzichten Engels, ant woordde hij haastig en voegde er met een opgewekte lach bij: Ik ben een teleurstel ling voor mijn moeder. Nan lachte met hem mee. Het is toch niet waar? O ja, ik ben veel te Engels nasr haar zin. Het ls weer een voorbeeld van de inconsequentie van de vrouw. Mijn moe der houdt van de Engelsen, ze koos een Engelsman tot echtgenoot, maar ze wil een zoon hebben, die een goed Fransman is. Ze is een schat, die moeder van me. Het diner verliep langzaam. Nan merkte op, dat haar buurman heel weinig dronk en een merkwaardig gebrek aan belang stelling in de kunstwerken van de kok toonde. Toch wist ze intuïtief, dat hij zich bewust was hoe volmaakt het diner ln alle opzichten was. Ze verviel ln ge peins over de man naast haar tot zijn stem haar terug riep. Ik hoop, dat u vanavond voor ons zult spelen? Ik denk van wel. als Kltty het graag heeft. Dat is een bevel voor hen, aan yfle ze haat vriendschap geeft, is het niet? Er was een ernstige klank in zijn stem toen hij over Kitty sprak en Nans hart werd warm. Ja, viel ze gretig bij. Je kunt niet „neen" tegen haar zeggen. Maar ik doe het niet graag in een salon spelen na het eten. Neen, u houdt meer van de uitver koren weinigen en het uitverkoren mo ment. Weer trof haar hoe volkomen hij haar begreep. Hoe weet u dat? vroeg ze Impulsief. Omdat ik geloof, dat het „hoe" en „waarom" van de dingen een enorme in vloed- op u heeft. Op u dan niet? vroeg ze. O zeker, maar lk ben geen vrouw en geen artist, dus ik ben niet zo aan de ge nade van mijn temperament overgeleverd. Het Inzicht van deze man was buiten gewoon scherp, vermengd met een weinig tederheid, die verhinderde, dat hij te kri tisch werd. Nan slaakte een zucht van te vredenheid. Wat begrijpt u vrouwen goed, zei ze. Dat is heel aardig van u gezegd, hoe wel ik niet zo verwaand ben om het met u eens te zijn, en op haar neerziende voegde hij er bij: Maar lk zal het toch niet vergeten, dat u het gezegd heeft Misschien mag ik er u nog eens aan herinneren. Daar het gezelschap juist yan tafel op stond, behoefde zijn niet te antwoorden. Mallory trok haar stoel op zij, overhan digde haar haar zakdoekje, dat ze had laten vallen en keek haar aan met een vriendelijke, humoristische uitdrukking ln zijn ogen. Nan liep achter de andere dames aan om In onbetekenend gepraat de tijd, die de avond in tweeën deelt, door te komen. En, vroeg Kltty» hoe vind je mijn leeuw, zoals de Fransen een harten-ver overaar noemen. Mr Mallory? Ik wist niet, dat hij een „leeuw" was, zei Nan. Natuurlijk niet. Jullie musici reali seert je nooit, dat de menselijke dieren tuin nog andere leeuwen bevat dan je zelf. HU heeft niet gebruld, zei ze veront schuldigend, dus hoe kon ik het dan weten. Je hebt er me nooit van verteld. HIJ heeft juist dat boek geschreven, dat iedereen zegt dat het beste van dit jaar is „Lindey's vrouw". Het heeft een geweldig succes. Ik dacht, dat het door G. A Petersen geschreven was. Maar Peter is G. A. Petersen, maar alleen zijn intieme vrienden weten het, want hij heeft een hekel aan publielteit, verklap het dus niet aan anderen. Neen! Je hebt dat nieuwe boek zeker gelezen, hè? Ja. en jij moet het ook doen. Het ls de beste studie van een vrouwenkarakter, die ik ooit gelezen hebDe hemel weet, dat hij voldoende gelegenheid heeft ge had om het onderwerp te bestuderen. Nan werd wat stijver. (Wordt vervolgd) onverklaarbare inactieve houding van het grote peloton, dat geen gevaar zag toen Magni, Impanis, Biagioni, Fachleitner en later Geminiani er yan door gingen. Waar schijnlijk dacht men, dat het de vluchte lingen niet zou gëlukken hun voorsprong te handhaven. Voor verscheidene renners van dit peloton is dëze „vergissing" catastrophaal gebleken, want behalve de sprong van Magni naör de eerste plaats kwam Fachleitner op de derde en Impanis op de zesde plaats van het algemeen klassement, respectievelijk met 10 min. 51 sec. en 18 min. 46 sec. achterstand op Magni ennog steeds vóór Bartali, Coppi en Robic. Wat de toekomstige berg-etappes betreft is men Zondag niet veel wijzer geworden uit de tactiek van de Italianen. Wel ls de Osquick (390 m hoog) slechts een heuvel tje vergeleken bij de toppen van de Pyre neeën, maar desondanks blijft het toch opmerkelijk, dat Bartali en Coppi geen enkele steun van hun ploeggenoten ont vingen. Voor de Nederlanders is het de etappe van de nekslag geworden. Wel kwamen de drie: De Ruiter, De Hoog en Pauwels ln Pau aan, maar zij behoorden tot dat groepje renners, dat wegens tijdsover schrijding werd geëlimineerd. De Hoog was het noodlot gisteren voor gebleven, maar de revanche van de laatste was vandaag goed en afdoende. 40 Kilometer na de start, juist op het moment dat het peloton zich voor het eerst na de ont vluchting van de vier renners, die later als winnaars te Pau aankwamen, begon te roeren, kregen De Hoog en Pauwels een lekke band. Voor De Hoog ls dit op zich zelf .Iets heel gewoons, maar de situatie wordt ernstiger wanneer hij zich met een ploeggenoot achter in een peloton bevindt, dat juist de snelheid gaat verhogen om een stel uitlopers na te zitten. Snel repa reerden zij en moedig probeerden beiden de verloren achterstand weer in te halen, maar het is hun niet gelukt. De Ruiter heeft het langer kunnen vol houden, maar tenslotte werd ook hij niet door de eeuwige pech gespaard. Tijdens het bestijgen van de laatste heuvels kreeg hij met een zware inzinking te kampen en slechts met de allergrootste moeite slaagde hij er in de etappe tot een eind te brengen. De uitslag van de negende etappe van Bordeaux—San Sebastian (228 km): 1. Caput (lie de France) 6.30.49, 2. Ockers (België A) z.t., 3. Pezzi (Italië A) z.t., 4. Demulder (België B) z.t., 5. Dupont (België B) z.t., 23. De Hoog (Ned.) 6.34.40, 24. een groot peloton met Bartali, Coppi en Mari- nelli, allen in dezelfde tijd als Van Steen bergen 6.34.40, 62. De Ruiter 6.36.28. 76. Pauwels 6.44.05. Uitslag tiende étappe: 1. Magni (Italië B) 5 uur 53 min. 04 sec., 2. Impanis (Belg. A) z.t., 3. Agloni (Italië A) z.t., 4. Fach leitner (Zuid-Oost) z.t., 5. Geminiani (Frankrijk) 6.11.17, 6. Kubler (Zwits.) 6 13.40, 7. Sclardis (Italië A), 8. Van Steen bergen (België A), 9. Ockers (België A), 10 Kint (België A), 13. ex aequo het grote peloton, waarin Bartali. Coppi en Marl- nelli, allen in dezelfde tijd als Kubler. De Fransen Bobet en Lapeble gaven tijdens de etappe op. Na de tiende etappe luidt het algemeen klassement: 1. Magni (Italië B) 65 uur 01 min. 19 sec., 2. Marinelli (lie de France) 65 05.23, 3. Fachleitner (fculd-Oost) 65.12.10. 4 Kubler (Zwits.) 65.14.00, 5. Dupont (Belg. B) 65 19.13. 6 Impanis (Belg. A) 05.20.05, 7 Ockers (Belg. A) 65.20.37, 8. Biagioni (Italië A) 65.20.50, 9. Tacca (11e de France) 65.21.12, 10. Bartali (Italië A) 05.25 49. 18. Coppi (Italië A) 65.33.31, 19. Robic (West- Noord) 65.34.56. Het ploegenklassement: 1 ïle de France (Marinelli, Tacca, Caput) 195.53.09. 2. België (Impanis. Ockers. Lambrecht) 196.13.28, 3. Italië (Biaglni. Bartali, Sclardis) 196.18.30. SPOETNOTITIES Athletlek. Gordlen (V.S) vestigde te Lissabon een nieuw wereldrecord discus werpen met een worp van 56 46 m. Het oude record stond op naam van de Italiaan consolinl met 55,33 m. Een Nederlandse damesploeg zal deelnemen aan internationale wedstrijden, welke 20 Augustus te Londen worden gehouden. Schaken. De tweede dag van de schaak wedstrijd Tsjechoslowak ij e—Nederland lever de een overwinning van S'/t—4'/i voor de Tsjechen op. zodat deze de ontmoeting won nen met 11—9 Lawntennls. Italië heeft zich ln de finale van de Europese zone van de Davtacup ge plaatst door met 4—1 van Zuid-Slavlë te winnen. MAANDAG 11 JULL Avondprogramma. Hllv. I (NCRV) 8 Planoduo; 8.15 Sport; 8.30 Ned. strijdkr.: 7 Nieuw»; 7.15 Leealamp; 7.30 Actueel geluld; 7.45 Reg. ultz.; 8 Nieuws; 8.18 Kerkconcert; 8 Een snufje land; 9.30 Gr.pl.; 10.05 Reisverhaal; 10.20 Sweellnck-Kwartet; 10.45 Avondoverdenking; 11 Nieuw»; 11.15 Concert. Hllv. n (VARA) 6 Nieuws; 6.15 Varia; 8.20 Malando; 6.45 Parlementair overzicht; 7 Re portage; 7.30 Plano; 8 Nieuws; 8.09 Dingen van de dag; 8.15 Varianten; 8.50 Voordracht; 9.10 Actuele kanttekeningen; 9.45 Internatio naal pers recht; 10 Volksconcert; 11 Nieuws; 11.15 Dansmuziek. DINSDAG 18 JULI. Dagprogramma. Hilv. I (KRO) 7 en 8 Nieuws; 8.18 Pluk de dag; 9 Lichtbaken; 9.25 Concert; 10 Kleuters; 10.15 Viool, plano; 10.50 Gr.pl.; 11J0 Als de ziele luistert; 12.03 Plano; 12.33 Ork. zonder Naam; 1 Nieuws; 1.20 Lunchconcert; 1.40 Kamermuziek; 2.05 Kareol Septet; 2.30 Onder ons; 3 Symph. concert; 4 Zonnebloem; 4.80 Ziekenlof; 5 Na schooltijd; 5.15 Verjarings- bezoek; 5.45 Reg. uitz. Hilv. II (AVRO) 7 en 8 Nieuws; 8.15 Varia; 8.55 Voor de vrouw; 9 Budapester Strijk kwartet; 9.30 Waterstanden; 9.35 Aubade; 10 Morgenwijding; 10.15 Arbeidsvit.; 10.50 Kleu ters; 11 Kleine huisdieren; 11.30 De wekker; 12 Orgel; 12.40 Trio Jan Hofmeester; 1 Nieuws; 1.15 John Renova; 1.45 Accordeon; 2 Viool, plano; 2.30 Opera; 4.25 Honderd be roemde componisten; 4.40 Schoolbel; 5 Kin derkoor; 5.30 Skymasters. Avondprogramma. Hllv. I (KRO) 8 Amusem. Ork.; 6.80 Tour de France; 6.30 Ned. Strijdkr.; 7 Nieuws; 7.15 Rhythm. Sextet; 7.30 Dit ls leven; 7.45 Scheepvaart; 8 Nieuws; 8.05 Viool en plano; 8.12 Omroep Ork.; 8.18 Vragen; 8.25 Bratn- truat; 8.35 Zang; 10 Omroep Kamerork.; 10.45 Avondgebed; 11 Nieuws; 11.15 Piano; 11.25 Beethoven. Hllv. XI (AVRO) 6 Nieuws: 6.15 Plano; 6.30 Nijverheids onderwijs; 7 Paris vous parte; 7.05 Edith Plaf; 7.15 Parlementaire Enquête; 7.30 Zang; 8 Nieuws; 8.05 West Europees commentaar; 9.15 Philadelphia Ork.; 9 Wie z'n hoed 18 dat; 9.25 Buitenlands overzicht; 9.40 Metropole Ork.; 10.20 Hoorspel; 10.35 Piano; 11 Nieuws; 11.15 Gr.pl.

Goudsche Courant | 1949 | | pagina 2