RADIHÏT' FW PA VILJOEN PARAD T mandeltjespudding PANDA EN DE MEESTER-MUZIKANT Nieuwe predikant Ned. Herv. Gemeente te Waddinxveen Gouda maakte maar een matig gebruik van de kansen Tweede klassers hangen een zijden draad aan a 1 NUTTIGE OEFENINGEN VAN SMALDEEL ANTILLEN Vlotte samenwerking met Amerikanen CORTE KRONIEK BEKEND BAARNS HOTEL WOONSTEE VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS Een Bijbellezing is geen publieke vermakelijkheid SIGARENFABRIEKEN HEBBEN HET MOEILIJK Sa ALLE NEDERLANDSE UIEN VERKOCHT De laatste maanden tegen zeer hoge prijzen Links is niet rechts Gewezen priester voor de rechtbank -n e" -<er ïl t Bevestiging en intrede ds J. J. Moll at <n AAR. AN NEER. Op de thuisreis Poging tot kerkelijke hereniging Schrijven van Geref. Kerk Verhouding geloof en wetenschap Twee goals voor rust echter voldoende O.N.A.'s succeseen steunende halflini^* Gouda wonG.S.V. verloor G.S.V. heeft lot in eigen hand Overwinningen van Stolwijk en Haastrecht G.S.V. speelde niet enthousiast genoeg EERSTE BEAD - KCGINX 2 JjAANDÏG 57 MS7TRT nj '(Aan boord Hr Ms Jacob van Heemskerck, 20 Maart 1930). De oefeningen, die het smaldeel Antil len heeft gehouden met het Amerikaanse vliegkampschip Franklin D. Roosevelt en enige jagers, x(jn ten einde. Voor een bui tenstaander waren zU niet zeer spectacu lair. Het ging er voor een groot deel om, te zien hoe de verbindingen tussen een heden van verschillende naties zouden werken en In hoeverre de contróle en de leiding van de in de lucht aanwezige van de beide vliegdekschepen opgestegen vliegtuigen, zowel door het Amerikaanse personeel van de Hoosevelt als door het Nederlandse van de Doorman ter hand kon worden genomen en wel gedeeltelijk beurtelings. Naar van gezaghebbende zUde werd medegedeeld, zijn deze oefeningen zeer bevredigend verlopen. (gedurende de oefeningen is het. zóals gebruikelijk in dit gebied, zeer mooi weer geweest. Op eep heel enkel kort regen buitje na scheen de zon met al de sub tropische kracht, waarover zij in dit jaar getijde kan beschikken. En dat kwam de vliegers uiteraard te stade. Het was een machtig gezicht, van de kolossale F. D. R. (zo|als het Amerikaanse vliegkampschip in de wandeling wordt genoemd) met de re gelmaat van een klok de straaljagers en duikbommenwerpers te zien opstijgen en er later op te zien landen. Na aankomst te (Guantanamo bestond er al ogenblikke lijk een grote belangstelling bij de Neder landse marinemannen om van de geboden gedegenheid om een bezoek aan het Ame rikaanse vliegkampschip te brengen, ge- brüik te maken. Niet minder dan 45.000 ton water verplaatst dit drijvende vlieg bedrijf leeg en 80.000 vol beladen, tegen de Karei Doorman resp. 14 000 en 18.000 gastvrijheid der Amerikanen was ponder. Er waren uiteraard enige „par- na afloop van de oefeningen, Za terdagavond, werd de schepelingen van het) Nederlandse smaldeel een „bier-party" aangeboden, terwijl voor de officieren een dansavond was georganiseerd in de offi cierenclub. Tevoren bood de commandant van de Jacob van Heemskerck een party aarj aan officieren van de Amerikaanse schepen, die bij de oefeningen waren be trokken. voor zover deze niet reeds de ■teven hadden gewend. Buitenland „Vliegende schotels". Gisteren zijn twee „vliegende schotels" met •neJIheid op naar schatting hoogte over de Straat van in de richting Noordoost-Zuidwest. Zij door talrijke inwoners van de stad Messana alsmede door leden van hét plaatselijk op perbevel van de Italiaanse marine waarge nomen. Moeilijk! De 97-jarige Daniël Ferrelra uit Bloemfontein is In het huwelijk getreden met de 69-Jarige zuster van zijn schoon dochter Ferrelra die thans voor de vijfde maal Is getrouwd. Is nu d>us de zijn zoon en de oom van zijn klc. Onrust in Italië. Gisteravond te Ponticelli. In de streek Napels, treffen tussen politie en betogers, der vergunning van de prefectuur een op tocht hielden. De politie was rompeld Uit Napels geroepen werden op stenen onthaald en de orde te herstellen. Zeven zijn gewond. Mutatie in Tsjechisch part(Jl Ceplcka, de Tsjecho-Slowaakse minister van Justitie, is op edgen verzoek ontheven van zijn functie als seoretarisigeneraal van het centrale comité van het nationale front, Radio-Praag, waardoor dit bericht ls uitge vonden. voegt hieraan toe. dat de mutatie wegens een te grote opeenhoping van werk" noodzakelijk was. Dr John, de voorzitter van het Tsjeoho-Slowaakse parlement, ls tot zijn opvolger benoemd. Boulevard Stalin. Ben rechtbank te Pots dam heeft de 49-Jar1g€ Louise Rebenstorf tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens het verwijdere'n van zes straatnaam bordjes van de Boulevard Stalin te Oost- Berlijn. Maarschalkstaven gestolen. Dieven hebben te Chateaudun de gouden maarschalkstaven van Napoleons maarschalken Soutl en Ney gestolen Berlijn. Dr Otto Suhr, voorzitter van de West-Berlijnse gemeenteraad, heeft voorge steld. dat de drie Westelijke commandanten van Berlijn zich in de naaste toekomst met hun Sowjet-Russlsche collega In verbinding zullen stellen, met doel tot een gezamenlijke bespreking te komen over het houden van vrije verkiezingen voor geheel Berlijn Italië en Turkije hebben te Rome een verdrag van vriendschap gesloten. In het verdrag, dat deel uitmaakt van een aantal verdragen tot versterking van de coöperatie der niet-communlstlsehe landen aan de Mid dellandse Zee. werd ondertekend door de Turkse en Italiaanse ministers van buiten landse zaken. Sadak en Graaf Sforza. Zeeliedenstaking te Le Havre. Het bij de C G.T. aangesloten scheepspersoneel te Le Havre heeft besloten ln staking te gaan tot 27 Maart. Het eist loonsverhoging en een duurtetoeslag van 3.000 francs. Het Nederlandse vrachtschip Amstelkerk worqt Zaterdag te Le Havre verwacht en het passagiersschip Noordam Zondag Duitse ambtenaren naar West-BerliJn. West-Duitsland heeft besloten de band met West-Berlljn te versterken door er meer dan 2 000 ambtenaren heen te zenden. Er worqen o m. kantoren van Westdultse minis teries gevestigd en er komt een regerings vertegenwoordiger. De Van Speyk had zich Inmiddels naar Santiago de Cuba begeven. Zondagmorgen vertrok de Jacob van Heemskerck naar Havana en des middags vertrokken de Ka- rel Doorman en de Johan Maurits naar Kingston ln Jamaica. Als de Heerrtskerck straks ln het vader land terugkeert, zal daar een haaiestaart aan de vlaggestok te bewonderen zijn. Deze is een jachttrophee van de boots man die op volle zee met een lijn en een haak een dier ln deze gebieden veel voor komende zeemonsters heeft gevangen. Maandagmiddag 20 Maart woonden wij een korte plechtigheid bij op het voordek van de Jacob van Heemskerck. De com mandant. kapitein tér zee C. W. van Wa ning. deed daar voor de aangetreden of ficieren. onderofficieren, korporaals en manschappen voorlëzing van enige Ko ninklijke Besluiten, waarbij leden van de Nederlandse krijgsmacht benoemd werden tot ridder in de Militaire Willems Orde. waarna certificaten voor het oorlogsher- inneringskruis aan een aantal leden van de bemanning werden uitgereikt. De com mandant hield hierbij een beknopte na beschouwing over het belang en de be tekenis van de gehouden oefeningen. Op 31 Maart zal de Jacob van Heemskerck te Havana aankomen. Advertentie „Vt MM Prominente Britse figuren waren aanwezig op een groot banket in de Londense Guildhall. Prinses Elizabeth drukt hier Winston Churchill de hand; tussen hen in het echtpaar Attlee. Ook doorgangshuis voor oorlogsinvaliden Baam is opgeschrikt door het bericht, dat het voornaamste hotel ter plaatse het Astoria Chalet, niet meer heropend zal worden, doch een nieuwe bestemming krijgt als woonstee voor bejaarde oorlogs slachtoffers. die nu op het kasteel De Schaffelaar te Barneveld. dat daarvoor niet langer geschikt is. worden verpleegd. Bovendien zal in het Astoria Chalet elke maand een nieuwe groep oorlogsinvaliden worden gehuisvest, aan wie het gebruik van kunstledematen moet worden ge leerd. De rijksgebouwendienst heeft het chalet voor vijf jaren voor dit doel ge huurd van de N.V. Astoria te Amsterdam. Voor opschrikken is evenwel geen plaats, tenzij men er bezwaar tegen heeft,, dat het aantal rusthuizen, waaraan Baarn toch al zo rijk is, weer met één wordt vermeer derd. Met de exploitatie van het Astoria Chalet als hotel wilde het niet vlotten en reeds maanden geleden zocht men naar de een of andere oplossing. Het geemente- bestuur heeft reeds in November jl. ver geefse popingen aangewend om het Astoria Chalet als hotel voor de gemeente te be houden. Het A6torla Chalet is een oud gebouw. Reeds zestig jaar is het in gebruik en Na de Apeldoornse kantonrechter heeft thans ook de Zutphense rechtbank geoor deeld. dat het houden van een voor het publiek toegankelijke bijbellezing in een particulier huis niet mag worden be schouwd als het organiseren van een openbare vermakelijkheid en dat een ver oordeling voor het houden van een der gelijke lezing in strijd is met het achtste hoofdstuk van de grondwet. De ambtenaar van het openbaar minis terie was het met deze conclusie niet eens en tekende hoger beroep aan. toen de kantonrechter te Apeldoorn op 14 Decem ber van het vorig jaar twee getuigen van Jehova vrijsprak, die in October j.l. in een particulier huis in Barneveld een openbare bijbellezing hadden gehoudên. De Zutphense rechtbank, die de zaak ruim 14 dagen geleden opnieuw behandelde, achtte het vonnis juist en sprak gisteren de twee verdachten eveneens vrij. De politie te Barneveld had proces verbaal opgemaakt en er was een vervol ging ingesteld op grond van artikel 20 der algemene politieverordening te Barneveld, krachtens welke „het is verboden zonder vergunning van de burgemeester open bare vermakelijkheden te organiseren". De rechtbank baseerde de vrijspraak op het achtste hoofdstuk van de grondwet, met name ofc artikel 177. volgens hetwelk „iedere openbare Godsdienstoefening bin nen gebouwen en besloten plaatsen wordt toegelaten, behoudens de nodige maht- regelen ter verzekering der openbare orde en rust". oorspronkelijk gebouwd als sanatorium voor patiënten, die een koud-waterkuur moesten ondergaan toen de methode Prisnitz in zwang kwam. Veel is er in de loop der tijden, toen het eenmaal hotel was geworden, aan het gebouw en de in richting veranderd. En ook de laatste exploitant heeft daartoe het zijne bijge dragen. Het gevolg is tenslotte geweest, dat het Astoria Chalet gelijkvloers geen on aardige inrichting had, doch de boven verdiepingen ykonden de toets der ver gelijking met andere hotels niet door staan. Wat er na vijf jaar staat te gebeuren met het gebouw is nog in de toekomst verborgen. De makelaar Paul Brandt te Amsterdam is reeds een paar weken aan het Inventariseren en op 28 April as. zal de hotelinventaris onder de hamer komen. Maar hoe men ook over de kwestie van de bestaansmogelijkheid van dit hotel denkt, als men gezien heeft hop de oudjes en Invaliden op De Schaffelaar te Barne veld zijn gehuisvest, dan zal men wel vrede kunnen hebben met het besluit van de Rijksgebouwendienst. Soekarno ontvangt de Unie-ministers Zaterdagavond heeft president Soekarno op het paleis te Djakarta, ter gelegenheid van de opening der Unie-conferentie, de ministers der Unie ontvangen. Behalve de Indonesische en de Nederlandse minis ters waren daar aanwezig de heren Hirsch- feld, Moh. Roem en de bij de Unie conferentie betrokken autoriteiten. Tijdeni de receptie, die twee uren duurde, heerste een ongedwongen toon. Het duizendste schip te Amsterdam In de nacht van Zaterdag op Zondag arriveerde het duizendste schip van dit jaar in de Amsterdamse haven. Het was de 170 ton metende Adriana. een Neder lands kustvaartuig van de rederij A. de Jong uit Vlaardingen. Het schip liep de Oranjehaven binnen via het IJselmeer en de Oranjesluizen met een lading gezaagd hout uit Stettin. «ezaago t1949v.?vasJ het op 28 ApriI dat het 1000ste schip, de Rijnstroom van de Hol landse Stoombootmaatschappij do Amster damse haven binnenliep. De Vrijdag te Amster dam gehouden inschrijving voor 2696 pakken Java- en 182 pakken Sumatra- tabak had een kalm ver loop. In tegenstelling tot de vorige inschrijving was de belangstelling voor het product niet zo groot. De Java-tabak bestond meren deels uit binnengoed en kerftabak en voorts be vonden zich daarbij 367 pakken Vorstenlanden oude oogsten. De sttfnming voor de Javasoorten was dan ook niet zo gunstig. In het eerste kwartier van de inschrijving werden van de 1054 aangeboden pak ken Java-tabak 808 pakken opgehouden. Daarehtegen was de stemming voor de Sumatra-tabak en de Vor stenlanden iets vaster. Op de veiling vormde de toestand dn de Nederlandse sigarenindustrie het on derwerp van gesprek. Het ligt in de bedoeling van de vakgroep de belangen, speciaal van de kleinere en middelgrote fabrieken, binnenkort onder het oog te zien als gevolg van de moeilijkheden, waarin deze bedrijven zijn geraakt on der invloed van de te hoge sigarenprüzen, waardoor de binnenlandse afzet teri zeerste wordt belemmerd. De 103 pakken Sumatra tabak van de Dell Maat- op. De gemiddelde taxatie was 230 cents. De partij werd verkocht aan de Ne derlandse handel. De Nederlandse tabaks- handel bleak ook in het verdere verloop van de inschrijving de voornaam ste koper. Slechts een enkele partij belandde bij de sigarenfabrikanten. Hef buitenland legde ditmaal geen belangstelling aan de De volgende inschrijving wordt te Rotterdam ge houden op 14 April en be treft Java-tabak. In Am sterdam zal waarschijnlijk op 21 April weer een Su- matra-inschrijving worden gehouden. De grootste en de bestel De nienvoorraad van de oogst 1949 ls uitgeput. De met uien beteelde 4700 hec tare bouw- en tuingrond ln ons land bracht 150 millioen kilogram uien op. die zijn verkocht. Daarvan werden 125 mil lioen kg geëxporteerd. Die export ge schiedde de laatste maanden tegen xeer hoge prUxen. De laatste partijen uien gingen onlangs van de hand. Van prijsstijging was toen geen sprake meer. Eind Januari was de prijs nog 50 cent per kg. maar toen begin Februari de Import van uieh door Frank rijk werd stopgezet, daalde de prijs tot ongeveer veertig cent. Duitsland was in Februari onze voornaamste afnemer. Het betaalde de hoogste prijzen. Engeland wil de voor de Nederlandse uien niet meer dan 35 cent per kg betalen. Er werden daar grote partijen ingevoerd uit Honga rije en kleine uit Zuid Afrika, Zweden en de Libanon. Deze week zouden in Enge land de eersle Egyptische uien aan de markt komenADe eerste aanvoer zou on geveer anderhèlf millioen kg bedragen, die tegen de ongekend hoge prijs van 30 tot 35 cent per kg verkocht worden ten gevolge van het feit, dat Nederland geen voorraad meer heeft. Het was ln andere jaren n.l. zo. dat de Egyptische ui altijd veel goedkoper werd aangeboden dan de Nederlandse. Nu de Nederlandse concur rentie is weggevallen profiteren de Egyp- tenaren ervan. De uitvoer van Nederlandse uien naar Duitsland overtrof die naar Engeland. De uitvoer naar laatstgènoemd land wordt door deskundigen toch nog zeer behoor lijk geacht. Engeland is en blijft de voOr- ftaamste afnemer. Over de nieuwe oogsit ls nog weinig te zeggen. De markt is gunstig voor de leve ring van plantuien vóór 15 Augustus a.s. De markt voor gewone uien op Novem- berlevering ondervindt nog niet veel vraag Een Engelse uienimporteur heeft een offerte voor Novemberlevering a 6'/i cent per kg afgewezen, omdat hij ver wacht goedkoper te kunnen slagen. Bij de geldzuivering in Indone sië heeft de regering te Djakarta ander meer bepaald, dat bankpa pier boven de 2.50 in twee helften moet worden geknipt. De linker helft kan nog enige weken als betaalmiddel worden gebruikt, de andere helft moet worden gebruikt ter inschrijving op de 3*/t staats lening. In de officiële bekendmaking wordt de volgende omschrijving ge- geven van wat verstaan moet wor- den"bnder linker en rechter helft. De linkerhelft: Die helft van het papiergeld, welke links is warmee? men de hoofdtekst van het biljet rechtopstaand voor zich heeft met de zijde waarop de handteke ningen voorkomen naar zich toe ge keend. De rechterhelft: Die helft van het papiergeld, welke niet de linkerhelft is. Mobilofoon bracht uitkomst Toen Vrijdagavond laat een auto van de firma Dlivekot uit Goes over de Kreekrak- <Jam reed. zag de bestuurder van de auto op de spoorlijn, die over de dam loopt, een Diesel-trein staan, die kennelijk niet ver der kon. Bij informatie -bleek, dat er iets defect was geraakt, dat niet onmiddellijk gerepareerd kon worden .De auto. die over een mobilofoon beschikte, beide ter stond het station Gces op en spoedig was een andere diesel op weg. om de trein op te halen Meningsverschil Te Modena, in Italië, kregen twee kappers, di^ bezig waren klanten te scheren, meningsverschil. Zij lieten de klanten in de steek en begonnen het geschil met hun scheerkwasten te beslechten. Dit kwam een hunner echter toch niet afdoende Voor. Hij wierp zijn scheerkwast weg ert stortte zich op zijn collega, wie hij de neus afbeet. nóg meer amandelen, nóg lekkerder. ]UU WAS DE HEER EDUARD KREUKNIET Inmiddels doende X1 zijn mooie nieuwe viool af te stoffen. Zo was die man: altijd vlijtig, altijd doende én secuur op alles! Reken maar. dat al die muziek-instrumenten, die hij in zijn winkel had, glommen en blonken! ..Wat toch een mooie viool", dacht hij. terwijl hij de"6tradlvarius van Fiedeldum oppoetste. „Wat toch een pracht! Wat zal ik daar mooi veel geld aan verdienen! Ja, ja. zo nu en dan moet men toch maar eens een buitenkansje hebben! Dan moet er zo eens onverwacht iets bij je binnen komen Nu, op dèt moment kwam er onverwacht iets binnen, achter zijn rug. Een hese keelstem gromde: „Grrrr!" en de heer Kraaksma dacht opgewekt: „Alja! Een klant, geloof ik". En met de woorden: „Wat is er van uw dienst?" wendde hij zich om maar toen maakte hij een der hoogste luchtsprongen, die hij ooit gemaakt had. Want wat daar tegenover hem stond, was een leeuwl Een levensgrote leeuw! Wij weten nu Wel. dat die leeyiw niemand anders was dan Joris C^oedbloed. maar dat kon de heer Kraaksma niet weten. Hij sprong, liet stofdoek en viool vallen, en ver splinterde een aardig, te koop staand gramofoontje. dat hiermee teloor ging. „Grrrrhaw! Haw!" bulkte de leeuw. En de heer Kraaksma riep: „Help! Help!" Maar hoe hard eij beiden ook schreeuwden hun kreten drongen niet door tot de zijstraat, waardoor Panda nu juist met snelle passen naderde. En Panda bespeurde dan ook geen ander teken van onraad dande woonwagen! „Daar zijn Inferno en de wagen!" dacht hij verbaasd. „Hoe komen dié hier? Die waren toch uit het gerechtsgebouw ge stolen? Nu maar dót laat ik er niet bij!" En hij repte zich voort. Er wordt algemeen een flinke ultbreidin. van de met uien beteelde oppervlakte ver wacht en een herhaling van de gebeurt* nissen in 1948/49 wordt gevreesd Toen zakte de prijs der uien, doordat achter de markt aan werd gezaaid en door bulten™ gewone oogst resultaten, waardoor mill lioenen kilogrammen moesten worden ver nietigd. Voor de Utrechtse Rechtbank stond de gewezen R. K. priester Th. A. J. d« Leeuw uit Utrecht terecht, wegens het verlenen van hulp aan de vijand ln de bezettingstijd. Volgens de dagvaarding had de ver dachte medegewerkt aan publicatie van natlonaal-soclalistlsch getinte artikelen in diverse Nationaal-Socialtstische bladen gedurende de jaren 1941 en 1943. in welke publicaties de verenigbaarheid van de Katholieke leerstellingen met de N.S.B.- begineelen werd verdedigd. Voorts, dat hö de onderafdeling van de S. D. In Den Haag. het z.g. Kirche Referat, inlichtin gen had venstrekt over de mentaliteit van de Katholieke geestelijkheid ten aanzien van het Nationaal-Socialisme en de Duit sers en ten slotte, dat hij zich ln de door hem gepubliceerde artikelen aan denigra- tle van de Joden had schuldig gemaakt. Verdachte bekende de hoofdzaken van het hem ten laste gelegde. Hij verklaarde de bedoeling te hebben gehad een brug te slaan over de klove tussen de kerk en het Nationaal-Socialisme. Hij zeide zijn houding in oorlogstijd te betreuren en tot de conclusie te zijn gekomen, dat al het geen hij ln die jaren had gedaan volkomen fout was geweest. De oorzaak daarvan moest worden gezocht ln zijn ontrouw aan zijn priesterroeping en zijn verzet tegen het Ned. episcopaat. Rekening houdende met de omstandig heid. dat verdachte,reeds geruime tijd ln voorarrest heeft doorgebracht en ook reeds in 1943 door de Duitsers was vast gehouden. requireerde de officier van justitie 10 jaar gevangenisstraf met af trek. Uitspraak 6 April. Avondprogramma. Semi-klassleke muziek; 7.30 Muzikale cau serie; 7.43 Reg ultz 8 Nieuws; 8 05 Radio- scoop; 10 50 Gr.pl.; 11 Nieuws; 11.15 Qr.pl. Hilv. II 6 West Indische volksmuziek; 8.20 Sportuitslagen; 6.30 Voor de strijdkrachten: 7 Nieuws; 7 15 Engelse les; 7.30 Gr.pl.; 7 40 Radiokrant; 8 Nieuws; 8 05 Gr.pl.; 8.15, Lichte muziek; 8.45 Gr.pl.; 9 Hoorspel; 9 40 Gr.pl 9 55 Internationaal evangelisch com mentaar; 10.10 Kamermuziek: 10 45 Avond overdenking; U Nieuws; 11.15 Gr.pl. DINSDAG 28 MAART 1850. Dagprogramma. Hllv. 1 (AVRO) 7 Nieuws; 7.15 Gr.pl.; VPRO) 7 50 Dagoperting; (AVRO) 8 Nieuws; 8.15 Radio ochtendblad 8 40 Gr.pl 8.55 Voor de vrouw; 9 Hersengymn.; 9.25 Gr.pl.; 930 Waterstanden; 9.35 Gr.pl.; 10 Morgenwijding; 10.15 Vrolijke muziek; 10.50 Voor de kinde ren; 11 Mezzo-sopraan en piano; 11.30 Voor de Zieken; 12 Gr.pl 12.33 Voor het platte land. 12.40 Gr.pl 1 Nieuws: 1 15 Financieel weekoverzicht; 1.25 Amusementsmuziek; 2 Voor de Vrouw; 2.30 Gr.pl.. 4.80 VOor de jeugd; 5.30 Gr.pl. Hilv. II (KRO) 7 Nieuws; 7.15 Ochtend- gymn.; 7.45 Morgengebed; 8 Nieuws; 8.15 Gr.- pl.; 9 Voor de vrouw; 9 35 Lichtbaken. II Voor de kinderen; 10.15 Gr.pl.; 10 40 School radio; U Voor de vrouw; 11.30 Pianorecital; 11.50 Causerie: 12 Angelus; 12.03 Lunchcon cert: 12.55 Zonnewijzer: 1 Nieuws: 1.20 Amu sementsmuziek. 2 Strijkkwartet. 2.30 Gr.pl.; 3 Schoolradio3.30 Gr.pl.; 4 Voor de zieken; 4 30 Ziekenlof; 5 Voor de kinderen; 5.15 Felicitaties; 5.45 Reg uitz. Avondprogramma. Hllv. I (AVRO) 6 Nieuws; 6.15 Pianospel; 6 30 Orgelconcert; 7 Voor de kinderen; 7.05 Fanfare orkest; 7 30 Toneelbeschouwing, 7 45 Paris vous parle; 7.50 Gr.pl.; 8 Nieuws; 8 05 Actualiteiten; 8.15 Gevar. progr 9 30 Gr. pl.; 9 45 Buitenlands overzicht; 10 Orgelspel; 10.30 Moderne muziek; 11 Nieuws; 11 15 Gr pl. Hllv. II (KRO) 6 Gr.pl.; 8 20 Sportpraatje; 6.30 Voor de Strijdkrachten; 7 Nieuws; 7.18 Actualiteiten: 7.25 Dit ls leven; 7 40 Klank beeld; 8 Nieuws; 8 05 De gewone man; 8.11 Viool en claveclmbel, 8 30 Lijdensmeditatie; 9 30 Omroepkoor radio Phllh. orkest en so listen; 10.42 Couserl en avondgebed; 11 Nieuws; 11.15 Kamerorkest. Radiodistributie 3e lijn. 7 VI. Br Nieuws; 7.05 Or.pl.; 7.30 Kron.: 7.40 Gymn.; 7.50 Gr.pl.; 8 Nieuws; 8.05 Gr.pl.; 8.20 Eng H. S.: Gr.pl 8.50 Lift up your hearts; 8.55 Weer; 9 VI. Br.: Nieuws; 9 05 Gr.pl.; 10 Eng. L. P Nieuws; 10.10 Ver- zoekprogr 11 Orgel; 11 30 Eng. H. S.: Ork. Celler. 12 VI. Br.: Caeclliakoor; 12.15 Plano- duo's; 12 30 Weer; 12.32 Gr.pl.; 12.45 Vervolg pianoduo's; 1 Nieuws; 115 Gr.pl.; 2 Eng. H. S.: Nieuws; 2.10 Music Hall; 3.10 Kalund- borg; Cabaret; 4 Eng. L. P Rio Tango ork.; 4 30 Militair ork.; 5 Fr. Br.: Ber 5.10 Voor de zieken; 5.40 Plano; 6 Voor de soldaten; 6 30 VI. Br Voor de soldaten; 7 Nieuws; 7.30 Gr.pl.; 7.50 Feuilleton; B Fr. Br Omroep ork.; 8.30 Eng. L. Pt Your song Parade; Take it from here; 9 30 8pot the winner: 10 VI. Br Nieuws; 10.15 Ork. Payne; 10.45 Platjomuz; 11 Nieuws; 11.05 Gr.pl. Radiodistributie 4e lUn. 7 Lux.: Nieuws: 7-15 Bonjour le Monde; 7.25 Eng. H. S.: Ens. Alexander; 7.55 Weer; 6 Fr. Br Nieuws; 8.10 Gr.pl.; 9 Kookpraatje; 9.10 Gr.pl.; 10 Lux.: Ménage en Musique (VI.) en (Fr.); 11.30 NWDR: Gr.pl.; 12 Amuse ments ork.; 12.30 Fr. Br.: Omroep ork 1 Eng. L. P.; Mrs Dale's Diary; 1.15 BBC Re vue ork.; 2 BBC Welsh ork.; 2.45 Voor de kinderen; 3 Voor de vrouw; 3.40 NWDR: Zwitserse muz.; 4.15 Voor de jeugd; 4.45 Eng. H S.: Ens. Gibbons; 5.30 Eng. L. P.: Ork. Geraldo; 6 Macpherson; 6.30 Ork. Buil; 7 Blnnelll kwartet; 7.15 Boh. ens.; 7.45 Hoor spel; 8 Béromünster: Liederencyclus; 8.15 Tonhalle ork.; 10 Eng. L. P.: Piano: 10.15 Fr. Br.: Muziek en ontwikk.; 10.55 Nieuws: 11 Eng. L. P.: Nieuws; 11.15 Topic for^to-nigh*; 11.20 Mayfalr Music; 11.40 Dansorkest. Oorspronkelijke Nederlandse Roman Hij keek door het raampje qp de rug van de chauffeur en tegen het wiebelende hoofd van zijn vrouw, die hunkerde naar de rust aan het einde van de tocht, want ze voelde zich moe en klein, Martha, zijn vroüw. Hij) wil haar sterk en stoer hebben als hij ?elf is, om weer gelijk vroeger met haai) door de weidien en velden te lopen ln dé morgendauw, in de zomeravonden, in de besneeuwde wintermiddag. Maar dat broze leven vloeit hem tussen de vingeren door. hij kan het niet vasthou den. het is als zand dat langzaam weg vloeit. Het scheurt fladders van zijn ziel.j hij kan er een dik penseel om mid dendoor breken van wanhoop als hij er ■an denkt. Maar het helpt hem niet, het {ls zo onvermijdelijk, hij is zo mach- teiooe. Msirtha. zijn vrouw. Wat hebben zij •amen beleefd. Wat hebben de dagen hun gebracht. Zij heeft zijn ziel begre- pén zij heeft zijn vlagen van dwaasheid gepeild tot in de nerf. Ik weet dat ge •en kunstenaar zUt en dat is mijn troost, door J. L LODEWIJKS maar ge bent een wild paard gelijk, dat zegt Martha en hij heeft dat onthouden. Hij weet dat hij een dwaas is en nooit andere dan een dwaas zijn zal. en hij is daar tevreden mee. Want Martha be grijpt dat. Jaja, Martha begrijpt dat zeker. Als hij werkt, als hij schildert, dan doet hij dat met twee harten ln zijn lijf. Haar hart en het zijne, als een twee ling zo zoet en eensgezind naast elkan der. Dan kan hij met zijn penselen en verven uit de weg. Dan smeert hij zijn ziel op het linnen uit. Hij zal voor Martha een wagenjje kopen. Hij zal dat duwen over het natte strand, aan de rand van het water, over de knisterende schelpen. Die zoute wind moet u beter maken. Martha, ruikt ge- hem wel? We zullen weer samen kunnen lopen, als ge een paar maanden hier zijt. Dat wagentje is wel gemakkelijk voor u, maar denkt ge dat ik mijn leven lang wil duwen terwijl zij ,zit? Ge komt er maar eens uit, binnenkort, dan is het afgelopen met het luie leven. Zo zal hij haar moeten opmonteren. Want zij heeft plet veel moed en hiet yeel hoop meer, Nu zit ze in een wollen deken gedraaid daar naast de chauffeur. Ze zal blij zijn als ze. er zijn. Het is omtrent Bergen, ergens in de stilte van het duinenland- Er moeten daar veel vogels zijn. Ik zal ze schilderen, die gladdekkers, als ze niet te schuw zijn. En anders kunnen ze ophoepelen, dan schilder ik ze toch; dan komen ze er op zoals ik denk dat ze zijn, en ze kunnen daar gpijt van hebben. Hij heeft boeren geschilderd op zijn dorp. Ik ben maar n'n boer, zeiden ze, maar ge maakt me niet wijs dat ik dat ben, die ge daar op duw doekske hebt gemetseld. Ge bent het, maar ge weet het niet, omdat ge anders bent dan ge denkt, zei Bart van Dijk en de boeren lachten dat wrange, laatdunkende Bra bantse lachje dat zeggen wil: Ik heb u door. Zo, zo. ben ik anders dan ik denk en weet Ik niet hoe ik ben, zozo,Jaja, Och kijk. Ge bent n'n schone. Die boeren en dat dorp. Hoe zal het ginder zijn? Dat huls staat leeg en hol te zien naar wie er komen wil om er te wonen. Na jaren zal het nog heten: het huls van Van Dijk. Maar hij zal ln Ber gen wonen, waar niemand nog zijn naam kent. Hij zal dat dorp en die boeren gaan opzoeken. Hij zal nog met hen in het Meiboompje blei: drinken en hoe zal het dan zijn als het laat wordt. Kom, lk ga eens op huis aan. zeggen ze daar. Kom, dat betekent, ik ga. Zij vragen u uit ge woonte om mee te gaan, kom, op huls aan. Maar ge kruipt ln het bed van Van der Giezen zijn Meiboompje, er zijn schcne lakens op die ruiken naar kam fer. En als het dorp slaapt ligt ge ln een vreemde kamer als een koekoeksei ln een mezennest. Ge hebt dat dorp verlaten, het ls niet meer van u. Het omvat u niet meer ln zijn armen. Dat is een yerlies. Bart .van Dijk en zijn vrouw» Martha komen in Bergen ln hun nieuwe huis. Er ls daar een huishoudster die op hen wacht, want Bart van Dijk kan het betalen. Hij heeft met zijn geverf heel wat bijeen geschaard. Hij hoeft het ner gens voor te laten. Hoe heet die huishoudster? Dat Is een rare naam voor een mens van vijfen vijftig. Hetty heet zij. Daar zal aan ge wend moeten worden. Maar ze heeft een goede pot koffie klaar. Die koffie smaakt goed ln Bergen. In de verte rulst de zee. We zullen 6traks ons raam wagenwijd open zetten, dan zingt de zee ons in slaap. Martha knikkebolt en hij draagt haar naar boven. Daar staat het ledikant midden tussen de uitgepakte rommel en de dozen en pakken. We zullen eens naar de dekens zoeken, waar hebben we dj* gepakt? En hier le uw. wollen yest. ge draalt u er maar warm in. Morgen vroeg zult ge zijn uitgerust en dan gaat ge wat op het terras zitten. Want we hebben hier een terras. Ja, wij doen het niet, minder hier ln Bergen! En de zee zingt steeds maar door als een vrouw die de was doet. Zij neuriet zonder dat zij het zelf weet. Maar zij zingt ons ln slaap. In Bergen. Van der Giezen staal in de deurope ning van zijn Meib4(ompJe, dat kleine herbergje aan de betonweg. Hij is kort van stuk, ge zoudt niet zeggen dat hij vader van negen kinderen is. Maar hij heeft er de wind onder, al zijn het er negen. Mars, zegt Van der Giezen en dan stommelen ze op een rij de kamer uit of de kamer in. al naar gelang dat op zulk een ogenblik verlangd wordt. En aan tafel zitten zij muisjesstil te eten. en zij beginnen niet voor dat Van der Giezen met zijn vork een roffel op het tafelkleed heeft geslagen. Daf is zo Van der Giezen zijn signaal. 6 Vier dochters en vijf zonen. Daar komt wat bij kijken als moe4er er niet meer ls. Van der Giezen zijn hart kenmp samen tot een erwt, toen hij van het kerkhof terugkwam, waar hij zijn vrouw had achtergelaten, en toen Mt dat «rat voor zich uit zag schuifelen. In het zwart allemaal, wezen en weesjes, die moesten groot gebracht worden. Van der Giezen ls klein van stuk, maar het een kerel. Want hij heeft dat mooi aan de steel gestoken. Men mag zijn kinderen zien, zij zijn netjes in de kleren altijd en zij weten hoe het behoort. Zij voeden elkaar op. De oudste meisjes behioederen de kleintjes,-de oud ste jongens trekken partij voor hun broertjes en zusjes en zij komen niets tekort. Het Meiboompje is een goede herberg. Men kan er een goede boter ham in verdienen, ook al bijten daar tien monden in. In de zomer is het er de ganse dag een komen en gaan vandor- stigen, die over de betonweg toeren per fiets, per rijtuig of per auto. Zij zien dat vrolijke kleine huis onder de hoge linden, zij kijken naar dat grote schui mende glas bier, dat Bart van Dijk *er~m tijds zo zwierig op het uithangbord ge-r schilderd heeft. Ge krijgt daar dorst van. En ze stappen af. Zij zetten zich in de rieten stoelen onder de bomen en tikken tegen het raam. Of zij komen tv'nnenéö nemen een Olrschotse stoel r Giezen zegt: Wat het *"n (Wordt vervolgdi. MAANDAG 27 MAART 1950 GOUDSCHE COURANT TWEEDE BITAD - PAGINA 1 In d« predikantsvacature bij de Ned\ Herv Gemeente te Waddinxveen. ont staan door het vertrek op 20 Februari •van het vorig jaar van ds L. Vroeginde- weii naar Papendrecht. ia gisteren voor tien door de komst van ds J. J. Moll uit Genderen. die in de morgendienst door ziin oom. prof. dr J. Severijn uit Utrecht, werd bevestigd. Het bijbelgedeelte, dat voor deze dienst werd voorgelezen, was Luk: 23:33—43. De spreker had voor de bevestiging daaruit gekozen de éerzen 42 en 43. Het schriftgedeelte schildert Golgotha met zijn opgerichte kruisen en verhaalt van de woorden van de beide moorde naars, waarvan de een Christus lastert en de ander zegt: „Here, gedenk mijner als Gij in Uw Koninkrijk zult -gekomen zijn". In de uitwerking van deze tekst wees prof. Severijn op de twee wegen die hier getekend worden, de weg ten leven en die ten dood en daarnaast liet hij uitkomen hoe de boze tot het laatst met zijn verzoekingen volhoudt, maar ook hoe Jezus die laatste verzoeking glorie rijk weerstaat en door Zijn kruisdood de duivel verslaat en de weg opent die leidt door Hem tot de Vader. Hierna volgde de bevestiging aan de I hand van het bevestigingsformulier. In /%iijn slotwoord tot de gemeente wees de bevestiger er <jp hoe zij hun nieuwe herder en leraar in zijn pastorale arbeid moeten dragen. Voor de middagdienst was de belang- stelling zo groot, dat de kerk te klein was. Overal moesten stoelen en banken wor den bijgeplaatst. Na gemeentezang van Ps. 103 1 en 5, voorlezing van de 12 artikelen des geloofs en schriftlezing uit 1 Cor. 2. ging ds Moll in gebed 'voor en verbond zich aan de gemeente met de tekst uit 1 Cor. 2:2; „Want ik heb niet voorgenomen iets te weten onder u. dan Jezus Christus en Die gekruisigd". Hij. werkte dit in drie punten uit: Christus alleen", Christus ge kruisigd en Chtistus genoeg. Christus alleen Ds Moll tekende het leven van Paulus In de gemeente van Corinthe. Het was niet voor niets geweest, dat Paulus aan de gemeente voorgehouden had de woor den: „want ik heb niet voorgepomen Paulus weet van gevaren, aan zijn kant en "aan de zijde van de gemeente. Het gevaar van het naar voren brengen van eigen ik in plaats van Christus en bij de gemeente het stellen van de prediker vóór de prediking. Zal het goed zijn. dan zij de prediking volkomen in overeen stemming met het wezen van het evan gelie. dan vallen èn prediker èn gemeente weg, God allleen blijft in Zijn Woord. Paulus kwam niet naar Corinthe met een vooropgezet besluit, alles wat hem daarvan kan afhouden heeft hij verwor pen. Hem staat slechts voor ogen Christug en Die alleen. Paulus' leven en werken daar, het is ook het leven en werken van de prediker nu. Sprekec bracht dit beeld, dat geldt voor alle tijden, op eigen arbeid over. Op velerlei wijze kan Christus gepredikt wordeq, maar Paulus raakt de kern als hij spreekt van ..want ik heb niet voor- genomen iets te weten onder u, dan Jezus Christus en Die gekruisigd Hier staat alles, èn wet èn evangelie. Christus de volkomen Middelaar en Zaligmaker, maar j dit houdt in een bevindelijke prediking, waaruit zonde en schuld niet kunnen worden weggelaten. Door de werking yan de Heilige Geest mag de mens weten, dat die Middelaar en Borg voor hem rots vaste zekerheid is en staat tot in eeuwig heid. Na het slotgebed richtte ds Moll zich In de eerste plaats tot prof. dr Severijn, wie hij dank bracht voor de bevestiging Vervolgens dankte hij de bulpconsulent. ds Van Lokhorst uit Bergschenhoek. voor al het werk dat deze voor de gemeente tijdens de vacature had verricht. Tot de kerkeraad sprekende, zeide dc nieuwe p?edikant: wij zullen samen bid dend ónze arbeid Verrichten. Hartelijk dank bracht hij aan het college van kerk voogden en notabelen, mede namens zijn vrouw, voor de wijze waarop zij hen wa ren tegemoet getreden. Gij hebt meer voor ons gedaan dan wij hadden kunnen denken, wat ons reden tot blijdschap en dank is. Tot de jongeren, de catechisanten en Jeugdverenigingen, sprak ds Moll: Gij zijt Jong en ik ben het ook. Komt mij op zoeken. laat ons met elkaar, niet naast elkander gaan. Zich tot de gemeente richtende, zeide spreker: de deur staat bij ons open. Wij bidden u. kom binnen. Uw zorgen en moeilijkheden zijn de onze. opdat wij gezamenlijk voor het aange zicht van God leven, optrekkende als vrienden. Bij zijn collega's uit de ring beval hij zich in hun hulpvaardigheid aan en tot fle Geref. predikant in Waddinxveen. ds Snoey, sprak" hij de hoop op vriendschap pelijke samenwerking uit. Tot slot richtte hij zich tot burgemeester Warnaar, bij Wie hij zich aanbeval voor samenwerking. ge- die wees op de zware taak in de meente Waddinxveen en zeide dat op zijn steun altijd gerekend kon worden. Ds G. Boer uit Gouda sprak een harte lijk woord van welkom namens de ring Gouda. Burgemeester A. Warnaar wees op de belangen die staat en kerk gemeen hebben en vertrouwde op een prettige samenwerking. Ds J. J. Snoey, Geref. predikant, verheugde zich over de wijze van toenadering, zoals deze tot uitdruk king was gebracht. Tot slot sprak ouder ling D. L. van Hoeven namens de kerke raad. Hij raadde de nieuwe pastor twee dingen aan: naast zich neerleggen van de opmerkingen van hen die direct al tegen zijn en eveneens de lof en vleierijen, die een nog groter gevaar zijn. Op zijn verzoek zong de gemeente ds Moll staande toe Ps. 122 3: „Dat vreed' en aangename rust en milde zegen u verblij". Begroeting Tot ds Moll richtte het woord de con- •ulent ds J. J. Timmer uit Nieuwerkerk, Uit vroeger tijden De Goudsche Courant meldde 75 jaar geleden. Voor het eindexamen van de Burger avondschool is geslaagd Pleter Rond, van beroep timmerman. Dit examen liep over de rekenkunde, meetkunde, Nederlandse taal, geschiedenis, natuurkunde, schei kunde. technologie, werktuigkunde, staat huishoudkunde. handtekenen, ornament- leer en 't rechtlijnig tekenen (bouwkunde). P. Rond kreeg voor geen enkel vak een onvoldoend cijfer. 51 Jaar geleden. Uit Bodegraven: Reeds lang deed zich hier de behoefte gevoelen aan een flinke ópenbare school. De tegenwoordige is te klein. Men heeft getracht, dit euvel te verhelpen door bijbouwing van een vleu gel maar dit was half werk. Bovendien ontbrak nu plaats om te bouwen. Daarom heeft de gemeenteraad besloten een ge heel nieuwe school te bouwen. Een stuk grond is in publieke velling voor dat doel aangekocht. Binnenkort zal men dus een nieuwe school zien verrijzen aan het «inde van de Voorstraat. 25 jaar geleden. Aan de leden van de transportcolonne van het Rode Kruis is het mobilisatiekruis uitgereikt. Dit ere-teken, ingesteld door de regering voor allen die zich tijdens de mobilisatie verdienstelijk hebben ge maakt, heeft de secretaresse van de plaatselijke afdeling, mevr. Steinbach, overhandigd^ aan zuster Schoonderwoerd, de heren H. C. M. Dekker, C. v. d. Klip. van Duin. A. v. d. Bijl, F. de Jong, A. J. Vermeulen, H. J. Schoonderwoerd, J. J. Kolster. A. P. v. d. Ham, Laurier. J. de Koning, p. van Loon. A. Bloot. N- Verboom. V. de Jong. N. van Asch. C. Bakker, H. M. Voa en H. J. Maree Hzn. Repatriërende militairen op de „Castel Bianco" Met het troepentransportschip „Castel Bianco", dat 11 April te Rotterdam wordt verwacht, repatriëren de volgende mili tairen uit Gouda en omgeving uit Indo nesië. GOUDA: sold. G. Dazler, Chr. de Wet straat 14. sold, le klas P. C. de Jong, De Genestetstraat 34, sold, le klas C. Groene- woud, Vierde Kade 103, sold. L. Baas, Eerste Kade 10. sold, le klas C. J. de Hoog. Bodegraafsestraatweg 14, sold. J. H. Koolmees, Tollensstraat 40. MOORDRECHT: sergeant-majoor-ad ministrateur J Goedhart. Middelweg 50, sold. Je klas Z. A. M. v. d. Kaa, Oost- ejnde 27 BERGAMBACHT: spld le klas W van Herk, Benedenberg E126, sold. W. de Leeuw. Lekdijk B93. BODEGRAVEN: sold. A. van Vliet, Wilhelminastraat 10. WADDINXVEEN: sold. A. Starre. Kerkweg 152, soldaat P. v. d. Spek. Noordeinde 64. NIEUWERkERK a d. IJSSEL: korp. B den Toom. Kerklaan 23. BOSKOOP: korp. G. Vuyk, Voorkade 75. sold, le klas N. Van Gemeren, P\itte- kade 33. OUDEWATER: korp. A. Knotters. Root- straat C 201. De passagierslijst ligt op ons bureau Markt 31 ter inzage. Men schfljft ons: Op grond- van de be sluiten der Generale Synode der Geref. Kerken in Nederland van 1 Maart j.l. zijn op verschillende plaatsen i'n ons land be sprekingen gehouden tussen afgevaardig den dier kerken en Individuele leden of groepen van leden der Geref. Kerken onderh art. 31 K.O., de z.g. Vrijgemaak- ten. Deze samenkomsten hebben al geleid tot herenigingen in gezamenlijk verband. Enkele predikanten, ouderlingen en diakenen der Vrijgemaakte kerken zijn, door hun terugkeer, weer ambtsdragers der Geref. Kerken. Ook de kerkeraad der Gereformeerde Kerk te dezer stede heeft zich met een brief gewend tot de kerkeraad der Vrij gemaakte Kerk alhier en tot de leden dier kerk persoonlijk met het oogmerk tot een samenspreking en mogelijke her eniging te komen. De kerkeraad der Oeref. Kerk zegt in dit schrijven om. de getrokken scheur diep te betreuren en wil gaarne dfe broederband reiken aan hen, die nu nog kerkelijk gescheiden lqven. welke scheiding, gelet op de Syno dale besluiten, niet behoeft voort te be staan Onder belijdenis van wellicht wederzijdse schuld, aldus het schrijven, en wegcijfering van persoonlijke ge- krentheid. moet de kerkelijke samenleving kunnen worden hervat, de Koning der Kerk ter eer. N.V. Electrische Meubel fabrieken J. M. Borsje Opgericht is de naamloze vennootschap Electrische Meubelfabrieken J. M Borsje N.V., gevestigd te Gouda. Oprichters zijn de heren J. M. en J. Borsje, industriëlen, alhier, tussen wie bestond de vennoot schap onder de firma J. M. Borsje. Het kapitaal der naamloze vennootschap be draagt 500.000. verdeeld in 20 aandelen A en 480 aandelen B, groot elk duizend gulden. Hiervan zijn geplaatst en volge stort in activa van de vennootschap onder firma en in contanten de 20 aandeleb A en 280 aandelen B. Tot directeur zijn be noemd de oprichters J. M. en J. Borsje en tot commissaris de heer A. H. G. van Arkel te Heemstede. Op de statuten is de ministeriële ver klaring van geen bezwaar verleend. Prettige feestavond van „De Eendracht" Het is goed ook de organisatie-zorgen eens te vergeten en tesamen te komen met geen ander doel dan enige uren ge zellig door te brengen. Het bestuur van de .afdeling Gouda van de Algemene Bond van personeel en Textiel- en Kledingbedrijven „De Eendracht" is in haar opzet Zaterdagavond in „Concor dia" volledig geslaagd. Men had daartoe de medewerking ingeroepen van het gezelschap John Kelly, dat tot zeer uit eenlopende prestaties in staat bleek te zijn. De Rattini's een dame en twee heren, bespeelden hun accordeons met een verbazende virtuositeit in een gans niet gemakkelijk repertoire, waarin ze naast operafragmenten uit o.a. Carmen en Troubadour ook stemmingsmuziek brachten. Sonja en haar partner vormden een waardig pendant op de xylophone, waar. bij Circus Renz een ovatie ontlokte. Dan Lino. de muzikale clown deed grappig^ dingen met een vreemdsoortige verzame ling kledingstukken en verrassende din gen met een verzameling instrumenten, waaronder een achttal riemen met belle tjes. Nog vreemder maakte het een meneer Mover, die een beetie dwaas met een levensgrote pop speelde, 't Was soms griezelig, maar wat in de pop zat. was in elk geval charmant. John Kelly wist helaas zijn repertoire niet te verheffen boven het peil van: Laatst kwam ik een vriend tegen. Zijn liedjes waren goed. Bij de opening richtte de voorzitter van de afdeling, de heer G. Fluit, een speciaal welkomstwoord tot de pas gerepatrieerde leden. De districtsbestuurder, de heer P. Kruit, prees het goede werk van het af delingsbestuur. speciaal ten-opzichte van de kinderen, sprak een propagandistisch woord en wees op de Publiekrechterlijke Bedrijfsorganisatie en hoopte, dat ook Gouda energieke leden zal opleveren om. wat na jaren van strijd ls bereikt, in de toekomst te coniolideren. T m. 3t Maart 9-1» en 1-4 uur Nieuwa- haven 312: Herkeuring maten, gewienten en meetwei ktud«en 27 Maart I uur Veemarktrastaurant: open bare vergadering Staatk. Geref. Partij, spre ker ds P. Zandt. 28 Maart 7.38 uur VrUe Evang. Gemeentes Bijbel lening ds J. I. van WUck 28 Maart uur Central: Jaarvergadering Goudse Vereniging voor gezondheidskoloniën. 28 Maart 8 uur Het Blauwe KruU: spreek beurt ds B. Slond ad ven tietenpredikant. 28 Maart 8 uur Ka Goudae Bond ton Dilettant 29 Maart 7.S«Jiur, Aula Museum Het Catha- rina Gasthujaf Derde voordracht ln curaus mevr Talnfa—SrShilthuis over Nieuwe En gelse litteratuur" voor Volksuniversiteit 29 Maart 7.30 uur Concordia: Gecombineerde feestvergadering Geref Meisjes- «n jongëns- clubfi „Weest eensgezind en zoekt het goede en ..Benjamin 2* Maart 8 uur CalvUn: Bijbellezing da O- Boer 29 Maart 8 uur DanlCLc Bijbellezing Evan gelisatie Geref Kerk: 2» Maart 8 uur Kuivstmin: Paasle-avond Kath. Culturele Kring ..'t Slot van der Goude" met medewerking Sint Bavo-Kafche- dmaJe koor 29 Maart 8 uur Reünie: Spreekbeurt da J. 2» Maart 8 uur De Zalm: Ledenvergadering Vereniging voor vreemdelingenverkeer. 3e Maart 7.15 uur Ter Gouw: Ledenverga dering Kon. Ned Vereniging ..Onze Vloot". 8 uur lezing Anno Teenstua over „Een halve eeuw zeilvaart". 3e Maart 7.45 uur Kazernestraat 14: Lezing over de Bijbel door A. Poelman en P. Douma 3e Maart 8 uur Reünie Bioscoop: Filmavond Volksuniversiteit, vertoning „Vogeltrek en trekvogels" 3e Maart 8 uur Thalia Theater: Vijfde Nuts- avond. optreden Georgette Hagedoorn en Pierre Verdonck. 31 Maart 7.30 uur Zeugestraat 38: Spreek beurt ds H J Grlsnlgt 31 Maart 8 uur De Beurskiok: Gemeente avond Ver van Vrtjz. Ned Hervormden en Remonstr. Geref. Gemeente, programmaver zorging door de Jeugd. 1 April 2.30 uur Concordia: Toneelcursus Ned Amateur-toneelunie en Goudse Bond van Dl le t Mui ten veren tglnge ndocent Arend Hauer, 1 April 3 uur Mussenhuls: Opening Mussen- schouwburg 1 April 8 uur Concordia: Opvoering geva rieerd programma „Zo gaat-ie goed" door muziek, en revuegezelschap „De patokanen" Bioscopen Schouwburg Bioscoop: Nightstop in Dakar (met Michèle Morgén en Jean Marais). Thalia Theater: Gezag zonder genade (met dolph Scott en Ann Dvorak), funis Bioscoop. De slangenkuil (met Oli- aviltand). Woensdag et Stan Laurel en O Aanvang: 3 7 e»i 9.15 uur. Apothekersdienst Comité opgericht „In het besef dat er onder ons gebrek in goed begrip heerst omtrent de ver houding geloof en wetenschap en dat daarvan innerlijke onzekerheid eft geeste lijke nood in zekere mate bij ons allen het gevolg is", is een tiental stadgenoten overgegaan tot de vorming van een comité, dat zal trachten de vraagstukken, die met deze verhouding samenhangen, op verschillende wijzen aan de orde te stellen. De eerste poging hiertoe zal zijn een besloten samenkomst, waarop hoopt te spreken prof. dr Ph. Kohnstamm over aanrakingspunten tussen Christendom en wetenschap, onder de titel „Leven wij in een Na-Christelijke Wereldperiode?" In het comité hebben zitting de heren: W. T. J. Abbema, J. in 't Veld, mr dr K. F..O. James, dr J P. de Jong, Jac. Jonker, mevr. F. Lunenburg-Meijer, A. Pek. J. H. F. Remme, P. Vink, mevr. E. van Woerden-Jonker, secretaresse. OP HETERDAAD BETRAPT. Bij het wegnemen van twee ringen van een bijouterlekraam o pde Zaterdagmarkt en 17-jarige dienstbode uit Ammerstol op heterdaad betrapt. PLOTSELING OVERLEDEN. Terwij hij Zaterdagochtend op de Pro vinciale weg fietste, is de 66-jarige heer C. de Bruin uit de Stevensstraat te Moordrecht, onwel geworden en na enkele ogenblikken overleden. Het doelpunt, dat Gouda de overwinning bracht. De Sliedrechtse doelman maakt een zijwaartse duiksprong, maar het harde schot van IJsselstein is hem te machtig. zijwaartse duiksprong, Gouda—Sliedrecht 2—1. De enigszins ge wijzigde Goudse ploeg begon veelbelovend, althans wat de voorhoede betrof. Deze linie speeld» een vlot .goed open gehou den, aanvalsspel, waar vaart in zat. Alleen aan de rechterkant zat nog éen rem vast, doch de activiteit van Walthie. maakte dat dit niet veel nfldeel bracht. De dek- kings tactiek van de, Sliedrecht-defensie. die sterk op het centrum was geconcen treerd en daardoor de vleugels vap Gouda vrij veel vrijheid van beweging liet. ver gemakkelijkte het de Gouwenaars wel door te breken, wat ze ook herhaaldelijk, goed combinerend deden. Maar het maakte het scoren moeilijker. Desondanks had Gouda veel meer kunnen en ook moeten doelpunten, doch keer op keer liet men een zich door snel en overrompelend werk verkregen fraaie kans verloren gaan, door op het beslissende moment radicaal over de bal heen tè trappen, iets wat niet één maar meer Gouda voorwaartsen over kwam en soms drie ln successie, bij dezelfde voorzet, deden. Na 18 minuten échter slaagde Huyzer er in de bal goed te raken en onhoudbaar voor De Baat de roos te treffen (1—0). Intussen was Gouda wel het meest in de aanval, maar niet uitsluitend aan het woord geweest. Ook de Sliedrecht aanval had niet stil gezeten. D%ce speelde echter technisch en tactisch een stuk minder dan de Goudse. De Goudse verdediging, die >n tegenstelling met de voorhoede, niet bijster op dreef was en met uitzondering van Scholten en Koops. te traag handelde en niet resoluut ingreep en wegwerkte, wist toch zó meester van het terrein te blijven, dat Witte tot de 25e minuut niets anders te behandelen kreeg, dan teruggespeelde ballen. Maar toen brak Lissenburg door. een gevolg van het aarzelend handelen van Goudse verdedigers, waardoor» ook een misverstand ontstond, dat Witte deed ver zuimen in te grijpen en Lissenburg de kans gaf gelijk te maken (1—1). Negen minuten later hernam Gouda de leiding, toen IJsselstein de bal oppikte, die Jansen met drie man op z'n huid was kwijtge raakt, en hard en onhoudbaar in schoot (2—1), Na de hervatting was het beeld in zo verre anders, dat de Goudse aanvallen vee! minder talrijk waren en Sliedrecht door een verhoogd enthousiasme, het meest aan bod was De aanval werkte Wel harder, maar speelde geen haar beter dan voor de rust. Daar de verdediging der thuisclub er wat beter in was hoewel er toch zo nu en dan nog wat raar ge schutterd werd en ook Witte enige ma len onzeker deed kregen de gasten maar weinig kansen en met die welke ze kregen wisten ze geen raad. Gouda kreeg er veel meer. doch hier bleven ze door slecht schieten onbenut. Vooral Jansen. die overigens door aijn activiteit en ver delen verdienstelijk werk deed, miste er vele maar ook Huyzer en anderen Daar De Baat de goed gerichte schoten, een felle kogel van Grootendorst en een goed schot in de hoek van Jansen, zij het met moeite keerde, bleef het bij een kleine, maar verdiende Goudse zege Het was een levendige, sportieve wedstrijd, waarin de vlagen van goed aanvalsspel van Gouda, waarbij Grootendorst meest de motor was, de hoogtepunten waren., maar die overi gens niet op een hoog peil stond. 'n Levendige wedstrijd O.N.A.—Moordrecht 2—0. Hoewel de uit slag voor geen der partijen meer van be lang was. vergastten de spelers het vrij talrijke publiek op een snel en pittig pdrtijtje Beide ploegen hebben zich tot de laatste minuten tot het uiterste gCReven eh mede daardoor was het spel het aan kijken ten volle waard. Al was O.N.A. tech nisch beter. Moordrecht liet zich niet on betuigd en trachtte door nog groter enthousiasme de balans in evenwicht te houdena Over bet geheel genomen was O.N.A. iets sterker en dit kwam vooname- lijk doordat de Goudse kanthalfs meet met hun voorhoede meegingen en zodoende de Goudse aanvallers meer steun verleenden De Moordreohtse middenlinie legde zich meer op verdedigen toe en hierdoor stond de voorhoede der bezoekers voor de taak het alléén te moeten doen. Er ontstond daardoor meestal een groot gat tussen de voorhoede en middenlinie van Moor drecht. Kwam de bal in het. middenveld, dan was hij zodoende steeds een dank bare prooi voor de goedwerkende Goudse kanthalfs. Bij Moordrecht waren stopper- spil Frederiks en rechtsbinnen Kasbergen de beste spelers, al dtenen zij 2ich er voor te hoeden het teveel alléén te willen doen. Samenspel is nog altijd de beste methode. Vooral Frederiks was voor Van Willigen een geducht struikelblok. Hij heeft het de Goudse midvoor niet gemakkelijk gemaakt Dat O.N.A. eerst na 2? minuten door Van de Broek de leiding kon nemen, was hoofdzakelijk aan Frederiks' goed verde digend werk te danken. In de tweede helft ging de strijd enige tijd gelijk op. zonder dat de aanvallers erin slaagden te scoren. Vooral Moordrecht spande zich tot het uiterste in. Maar wat de gasten ook pro beerden, de goedwerkende Goudse defen sie gaf geen krimp Na een halfuur ver wisselde stopperspil Frederiks met de Moordrechtse rechtsbuiten van plaats en trok mee ten aanval. Moordrecht ging blijkbaar van de gedachte uit alles of niets, in deze omstandigheid de juiste methode. Maar het zou blijken niets te zijn Hierdoor ging van de voorhoede der gasten meer kracht uit. De defensie was verzwakt en dit was wel de voornaamste reden dat Van Willigen, van zijn bewaker bevrijd, na een half uur er in slaagde de voorsprong te ver groten (2—0) Wel lieten de gasten zich ook daarna niet onbetuigd maar de Goud se defensie verdedigde hardnekkig en met succes. Een overwinning geeft de burger moed en zo Is na de tweede zege op Sliedrecht ln dit seizoen de vraag gerezen kan Gouda het nog plooien? In theorie is er nog een kans, dat de Gouwenaars het tot één of twee beslissingswedstrijden brengen, maar in de practijk wotdt het toch een toer op de scherpe kant vdn een scheermes. Want om een kans op één of twee beslis singswedstrijden te krijgen, zou In de res terende ontmoetingen Sliedrecht niets. ODS hoogstens twee punten en Goudi^le volle buit, waaronder in de komende uitwedstrijd tegen de aanstaande kampioen Emma, moe ten behalen. En eerlijk gezegd: dat Zou toch wel een wonder zijn Niettemin, de wonderen zijn de wereld niet uit, het is te proberen. Dat de wonderen de wereld niet uit zijn, ziet men aan HFC in de groep van GSV Door een eigen zege en door een onver wachte nederlaag van Roodenburg in de finale, ls de Haarlemse achterstand van één punt in een gelijke voorsprong veranderd nominatie voor het spelen van degradatie wedstrijden, voor GSV is het. nu het bij HBC verloor en de andere staartbewoners punten raapten, ook te/1 dubbeltje op z'n kant geworden Maar er is één en een groot verschil: GSV heeft de beslissing in eigen hand. Het heeft nog twee wedstrijden te spelen, thuis tegen de andere candidaten voor de negendfc en tiende plaats en wint het deze ontmoetingen, dan ontspringt het nog net de dans. Met recht is dus te zeggen, dat de GSV-ers kunnen tonen, wat ze waard zijn. overigens: Gouda, CSV en Olympia in de staart, het ia een heel moeilijk seizoen voor het Gouds Voetbal Gelukkig zijn er in dit rayon ook nog kampioenspretendenten en dezen hebben zich best gehouden: Stolwijk handhaafde zich aan de kop en Haastrecht, dat een fraaie 3—0 op de concurrent Floris sant noteerdej kwam sterk in de running, omdat nog een pretendent faalde: het scheelt nog maar één punt. Er waren nog enige overwinningen, al speelden de wedstrijden geen rol meer: van ON A op Moordrecht en van Oudewater' bij ONIT Keurig weet de Schoonhoven zich door bij zwervers de baas te blijven, maar het scheelt op nummer één nog drie ver- liespunten en dat is in de eindspurt erg veel. Twee gelijke spelen: een matig van Göuderak tegen de hekkensluiter Spoor wegen en een nuttig van AmmerstQl, dat aardig z'n puntjes binnenhaalt om buiten de gevaarlijke zone te blijven. Aan de ver liezende hand waren Waddinxveen bij de pretendent Wilhelmus en DONK, dat ln de laatste wedstrijden geregeld Iets te kort komt en nu zowaar naar de onderste groep Is afgezakt, al loopt het geen direct gevaar Bij de reserves een paar meevalleys en een paar stroppen Gouda 3 slaagde er niet in het ene puntje te bemachtigen, dat nodig is om in veiligheid te komen. In de reste rende wedstrijd bij Fortuna 2 krijgt het z'n laatste kans. bij een nederlaag wacht een 'beslissingswedstrijd tegen de hekkensluiter ADO 4 om uit te maken, welk elftal z'n plaats moet verdedigen Een teleurstelling kwam -van het leidende ONA 2. dat thuis verrassend Verloor. De voorsprong was net groot genoeg, dat het er af kan, maar het gaat nu spannen De koploper in de andere groep Moordrecht 2 paste ditmaal beter op z'n tellen en behield door een overigens weinig overtuigende 1—0 op de hekkenslui ter de leiding. Olympia 2 verraste met een broodnodige zege bij DDC 2 en ook Schoon hoven 3 dat merkwaardige elftal, dat met slechts dertien gescoorde doelpunten veer tien winstpunten ln de wacht sleepte had siacces ONA 3 bracht een gelijk spel mede van DRL 2. het elftal, dat met GSV 2. Schoonhoven 2 en Olympia 2 ln een vier kamp zit om aan de voorlaatste plaats te ontkomen. ONA 3 is wel uit de gevaarlijke zone. 3e Klasse C: V.F.C. Laakkwartier Westerkwartier v.i.o.s. O.N.A. L.F.C. Moordrecht Postduiven Olympia B.V.C. 2 3 26 49—20 16 33—18 1 15 17—24 0.88 13 33—38 0 76 V.V.P Wilhelmus Woerden H.D.V. Waddinxveen Maasstraat Rijswijk Alphia Zwart Blauw SOA K.R.V.C. 4e Klasse B: 16 13 2 1 18 13 3 2 16 10 2 4 6 19 34—32 1.12 8 15 43—40 0 88 8 13 28—36 0 81 9 13 41—45 0 76 11 10 26—52 0 59 12 9 23—51 0 50 U 7 16-43 0.44 H.r.c. Roodenburg R.K.AV.V. Wassenaar Alphen H.B.C.. HlUlnén T.Y.B R I TO NEO.I.DO I G.S.V. De situatie 3* Klas»» A: 18 11 4 3 21 47—25 1.44 II 9 7 3 25 41-24 18 I 3 7 19 .39 1 06 17 38-37 1 - 17 16-23 1 16 32—36 0.89 15 37-39 0.13 14 19-24 0.82 14 26—41 0.82 11 33-40 0 69 D.3.O. 17 15 1 1 31 52—16 1.82 Naaldwijk 17 10 2 5 22 50—31 1.29 D H.L. IR '1 1 8 19 33—29 1.06 Gouderak 18 9 1 B 19 37—42 1 08 Te Werve 16 7 2 7 16 36—38 1.— Kranenburg 17 7 2 8 16 78-36 0.94 R.A.V.A. 16 6 3 7 15 75—37 0 94 D O N K. 16 5 4 7 14 32—30 0 87 Lenig en Snel 17 5 2 10 12 30—44 0 71 Spoorwegen 16 4 2 10 10 30—45 0 62 V O.G.E.L. 16 4 2 10 10 24—49 0.62 4e Klasse E: Stolwijk 16 13 2 1 28 62—15 1.75 Lugdunum 18 12 4 2 28 56—14 1.56 Spoorwijk 17 8 6 3 22 1.29 P.D.K. 18 5 8 5 18 2632 1 St. Lodewijk 16 5 6 5 16 26—33 1 D.U.NO. 16 6 3 7 15 26-34 0.94 V.D.V 17 6 4 7 16 20—35 0 94 Ammerstol 16 5 3 8 13 31-24 0 81 V.E.L.O 18 3 5 10 11 31—56 0.61 Belvédère' 17 3 4 10 10 25—51 0.59 Schiedam 17 1 7 9 9 17—29 0.53 4e Klasse F: DEH. 16 10 2 '4 22 42—23 1.37 Haastrecht 16 10 1 5 21 38—23 1.31 S.M.V. 15 9 1 5 19 34-26 1.27 Florissant 16 8 4 4 20 24—24 1 25 Hermandad 16 9 1 6 19 39—32 1 19 Oudewater 17 6 4 7 16 32-31 0.94 S.I.OD. 17 6 4 7 16 31—34 0.94 VEP. 16 6 3 7 13* 26-30 081 O N t.T. 17 4 4 9 12 20-33 0 71 N.H.S. 16 3 3 10 9 23—31 0.56 Bodegraven Twee wir 16 3 3 10 9 26—48 0.56 stpunten ln mindering. 4e Klas e G: Hillegersberg 16 9 4 3 22 28—18 137 Transyalia 16 9 3 4 21 20—17 1.31 Schoonhoven 17 9 3 5 21 38-20 1 24 Het Noorden 17 9 3 5 2» 34—29 1 24 Lekkerkerk 18 7 5 8 l!f 26—27 1 06 Zwervers 17 7 2 8 '5 3\—23 0 94 RD M 17 6 4 7 1)1 20—27 0 94 Strijen 17 5 3 9 13 25—30 0 78 Excelsior '20 16 5 2 12 31—25 0.75 Puttershoek 17 4 4 2>—39 0 71 D.R.Z. 16 3 8 20-ft 0.69 H.B.C. won verdiend, zij het op gelukkige wijze HBC—GSV 8—1. Dit was een' wed strijd met volkomen tegengestelde speel- helften. Een eerste helft, die de moeite van het aanschouwen zeker waard is ge weest en na rust een periode, waarin het spelpeil en het tempo dermate waren ge zakt, dat er weinig meer over bleef dah twee elftallen, die hun uiterste best deden om met afdelingsploegen te foorden ver geleken. HBC, dat de gehele wedstrijd overtuigend sterker is geweest, kwam in deze periode weliswaar aan zijn meeste doelpunten, doch het moet gezegd, zij ontstonden vrij gelukkig. Maar over het geheel genomen was de Heemsteedse overwinning verdiend, maar daar GSV vooral in de tweede helft niet dat enthousiasme kon opbrengen, dat van een ploeg in degradatiegevaar mag worden verwacht. Het doelpunt, waarmede HBC de leiding nam, ontstond vijf minuten na het begin en het bleek de Heemstedenaren die dosis overmoed te geven, om^hun krach ten zo goed mogelijk' te ontplooien. Hun voorhoede trok levendig ten aanval, zorg de voor veel afwisseling in de aanvals opbouw en bleek over een (zij het dikwijls gelukkige) schotvaardigheid te bezitten, die doelman Brem vaak duur te staan kwam Maar Brem had er alle offers voor over en bracht iri de meeste gevallen met veel moeite en op uitstekende wijze red ding. Die Goudse doelman had het vooral lastig, omdat de Goudse backs middelen te kort kwamen om zich tegen hun tegen standers te weren. Onophoudelijk stonden HBC-ers vrij, die van dat genoegen dank baar profiteerden en daardoor, mede door hun beweeglijkheid, een voortdurend ge vaar waren. Daarbij kwam. dat spil Van Harten ijverig doorging zich op zijn aan vallend werk te concentreren, hetgeen bij een zwakke bezetting van de linker backplaats zeker een verkeerde werkwijze Maar het bleef bij de 10, dank zij doel man Brem en dank zij de voorhoede, die af en toe de druk op de Goudse verdedi ging kon verminderen door zelf dikwijls teruggetrokken te spelen, waardoor de zeldzame Goudse aanvallen vanzelf aan stootkracht moesten inboeten. De Vries stond weer rechtsbinnen, doch zij$ op treden mocht gistermiddag zeker geen versterking van de ploeg zijn. De tweede helft werd de periode der gelukkige doelpunten. HBC kwam binnen een kwartier aan een flinke voorsprong uit een vrije schop, die zijn linksbuiten hard inschoot, zo hard dat Brem bukte, en door een vergissing van de Goudse doelman, die meende dat een tam schot van verre naast zou gaan (30). Daarmede was het voor de Gouwenaars verkeken. Wel kwamen zij sterker in de aanval, doch het resultaat was gering. De Vries schoot eenmaal tegen de binnen kant van de paal en Nuvelstein miste een prachtige kans voor open doel. Uit een penalty, die om onbegrijpelijke reden werd toegekend, kon De Vries voor zijn club de eer redden. Zelfs de achterhoede schoot, maar 't hielp D.O.N.K. niet DONK-D.H.L. 1—2. Evenals in de vorig® wedstrijden was de Goudse voorhoede ook ditmaal onmachtig om te doelpunten, ter wijl ook de achterhoede gisteren niet ge heel van fouten is vrij te pleiten. Het tweede doelpunt der gasten, een kwartier voor het einde, was noodlottig voor DONK. DHL bracht de §tand op 2—0 en ging toen met man en macht verdedigen, waardoor er voor DONK geen doorkomen was. Over het algemeen w8s het een vrij aantrek kelijke wedstrijd waarin het aan span ning, vooral na de rust, niet ontbrak. Na de aftrap gingen „De Hollandse Leeu wen" direct ten aanval. De geelwitten moesten het eerste kwartier heel wat wegwerken, doch zij ontkwamen aan de druk. Het spel werd verder bijna de gehele eerste Helft op de andere kant gespeeld. Vooral de linksback en de beide kanthalfs brachten steeds weer de bal voor het doel der Delvenaren. Meermalen moest de keeper fraaie saves verrichten om er ger te voorkomen. Slechts enkele malen kwam er een aanval van DHL die zeer gevaarlijk was. Sommige ballen die slecht werden teruggespeeld, konden maar ter nauwernood worden weggewerkt. Uit één van die verrassende aanvallen van DHL kreeg de linksbuiten de bal en met een goed gericht schot bracht hij de stand op 1—0. DONK trok daarna iterk ten aanval doch aan de afwerking ontbrak zeer veel. Na de rust traden de Gouwenaars actief op met het gevolg dat het DHL-dojel zwaai* belaagd werd Behoudens enkele' cornero leverde dit offensief echter niets'op. De achterhoede van DONK schoot soms zelf meer op het doel der gasten dan de voor hoede. In deze periode kwamen enkele snelle uitvallen van DHL, welke bijna een doelpunt opleverden, maar Brouwer wist de bal op de doellijn weg te werken. Even later echter hadden de gasten meer succes toen Brouwer slecht terugspeelde en we derom de linksbuiten dit gelukje uitbuitte door te doelpunten (0—2). Dit was de ge nadeslag voor DONK. probeerde het nu met het spel van „alles of niets" maar de achterhoede van DHL liet zich niet in de war brengen. Een corner van Se- venhoven werd door Van der Sprong keu rig ingekopt, doch even keurig door de keeper uit de uiterste hoek weggestompt. Na nog enkele aanvallen kreeg Massar een corner te nemen, met een onhoudbare kopbal wist Rieken er gebruik van te ma ken (1—2). DONK deed nog enkele ver twijfelde pogingen maar het was te laat. Waddinxveense verdediging in goede vorm Wilhelmus—Waddinxveen 1—0. Het was een buitengewoon spannende wed strijd Waddinxveen speelde met een in valler voor Kant. Na de aftrap begon Wilhelmus direct een offensief, maar het trof de Waddinxveense verdediging in goede vorm. Jamrrter was het daarom dat Rupke na ongeveer 20 minuten gewond raakte en naar de rechtsbuitenplaats moest verhuizen Later kwamen de Wad dinxveense voorhoede er better in. zo schoot Ringelestein eenmaal tegen de lat. waarbij de keeper der gastheren met ge luk de bal opving. Na rust zette Wilhelmus een zwaar offensief in, maar de Waddinxveense ver dediging met Blestheuvel en keeper Van Vuuren bleek er goed het oog op te hebben. k Het was daarom jammer voor de ver dediging toen de Voorburgse voorhoede, doordat keeper Van Vuuren bij een „cNirge" gewond raakte, kon scoren. Het laatste kwartier werd er fors ge speeld. maar in de stand kwam geen ver andering. Programma voor Zondag Emma—Gouda, GSV—TYBB of TONE- GIDO, Westerkwartier—Olympia. ONA— RVC, Moordrétht—Laakkwartier, Wad dinxveen—SOA, Gouderak—DONK, PDK —Stolwijk. DUNO—Ammerstolse S.V., Oudewater—SMV. VEP—Haastrecht. For tuna 2—Gouda 3, SchoonhovenLekker- kerk, ONA 2—DHS 2. Steeds Volharden 2 —ONA 3. Olympia 2—DRL 2, GSV 2— Schoonhoven 2. Moordrecht 2—VOC 2. Zaterdagmiddagcompetitie: Jodan Boy* l -Lelden.

Goudsche Courant | 1950 | | pagina 2