RADKlir Het kostbare deposito De bruggen deden het best! PANDA EN DE MEESTER-EDELMAN g|P|ES Vijftien maanden kris-kras door Sumatra gezworven Spuitbal 'n sport, waarbij 't op fijne kneepjes aankomt Indeling voor nieuwe seizoen Ouderdag voor genisten HAAGS MEISJE WILDE WAT VAN DE WERELD ZIEN Raakte gevangen in een Spaans concentratiekamp DE CIRRUS LAAT Voor vliegers en weerprofeten BALLONNETJES OP Courses op Duindipt Beursoverzicht BEURS VAN AMSTERDAM Gerard Wëck wacht op repatriëring ANNEER. BOUW VAN 170 EENGEZINSHUIZEN Crediet van 2 mill, gevraagd CLOWNTJE RICK OP AVONTUUR Bomv van 25 huizen in Korte Akkeren Ledental van „Gouda" stijgende EERSTE BLAD - PAGINA 2 (Speciale berichtgeving) Op de kaart van Hattem en omstreken zijn drie nieuwe namen opgetekend. Zij luiden: Aruba, Bonaire en Curagao en boven de plattegrond staat niet „Hattem", maar „Oefening Jupltare". Het staat alles in verband met de militaire oefeningen van de leerlingen van het schoolbataljon der genieschool te Soesterberg en het bouwen van drie bruggen over het Apeldoorns kanaal, de IJssel en het Almelose kanaal. Vrijdag was het de grote dag voor de ruim 380 man tellende troep, die deelnam aan deze eerste werkelijk grote bruggen- oefening in ons land na de bevrijding. Want toen kwamen in de ochtenduren de vaders en moeders, de vrouwen en de kinderen naar het te Wapenveld inge richte pionierspark om te zien, welke ar beid hun jongens alzo in diensttijd plegen te verrichten. En ze zullen verbaasd heb ben gestaan, niet alleen over de voor treffelijke ontvangst in het park, maar meer nog over de kolossale bruggen, die over kanaal en rivier geslagen zijn. De Aruba (over het Apeldoorns kanaal), een vaste Baileybrug, was al enkele dagen klaar, maar de grootste (over de IJssel), de Bonaire, met een lengte van 155 meter, rustend op 18 pontons, was Donderdag avond pas gereedgekomen na 20 uren van hard werken. Beide bruggen zijn ge bouwd voor 18 tons verkeer en dat ze daaraan voldeden bleek later op de dag. toen eerst de artillerie en de nieuwe lichte Amerikaanse sheffytanks er over heen trokken. De Curasao, over het Al melose kanaal, is kleiner en berekend op 9 tons-verkeer. De oefening „Jupiter", welke Woensdag a.s. eindigt, staat onder leiding van ma joor L. C. Dijkstra. Gelijk reeds gemeld, moetei) de toekomstige reserve-officieren zelf de bruggenbouw leiden. In het pionierskamp nabij Hattem Is een kam pement voor de soldaten gebouwd, waar alle materiaal is opgeslagen, dat voor de oefening nodig is. Overal zijn camouflage- netten aangebracht en een Lockheed kwam foto's maken om te controleren, of alles inderdaad zo goed mogelijk ge camoufleerd is. Naast de Bonaire-brug ligt een tweede brug, ook door de pioniers gebouwd. Men wage het echter niet. daar een voetstap op te zetten, want men zou onmiddellijk tot een ongewenst bad komen. Die naamloze brug is namelijk een schijn- Avondprogramma. Hilv. 1 (AVRO) 6 Nieuws; 6.19 Pianospel: 6.30 Theaterorkest; 7 This is London; 7.05 Fanfare-orkest; 7.30 Or.pl.; 8 Nieuws; 8.05 Actualiteiten; 8 15 Gr pl 8.45 Pianorecital; 6 0S Buitenlands overzicht: 8.20 Orkestcon cert; 8 50 Klankbeeld 10.20 Qevar. progr11 Nieuws; 1115 Gr.pl. Hllv. II (KRO) 6 Gr.pl.; 6 20 Reportage; 6 30 Voor de Strijdkrachten; 7 Nieuws; 7.15 Ac tualiteiten; 7.25 Causerie; 7 40 Amusements orkest; 8 Nieuws; 8.05 Phllh. Orkest; 8.50 Ac tualiteiten; 10 Dubbelkwartet; 10.20 Viool en cello; 10 40 Avondgebed; 11 Nieuws; 11.15 Gramofoonplaten. WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1850. Dagprogramma. Hilv. I (VARA) 7 Nieuws; 7.18 Gr.pl.; 8 Nieuws; 8.18 Gr.pl.; 8.5» Voor de huisvrouw; 8 Gr.pl.; (VPRO) 10 Causerie; 10 05 Morgen wijding; (VARA) 10.20 Voor de vrouw; 11 Gr.pl.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gr.pl.; *""7 Kalender: 1 Nieuws; 1.15 Amusements- Gr.pl.; 4 Voor de jeugd; 4.30 Voor de zieken; 8 Voor de jeugd; 5.30 Gr.pl.; 5.45 Reg.uitz. Hilv! II (NCRV) 7 Nieuws; 7.15 Ochtend- gymn.; 7.30 Gr.pl.; 7.45 Een woord voor de dag; 8 Nieuws; 8 15 Gewijde muziek; 8.45 Gr.pl.; 8 Voor de zieken; 8 30 Gr.pl.; 10.30 Morgendienst; 11 Tenor en plano; 11.30 Blaas- kwintet en plano; 11.55 Gr.pl.; 12.33 orgel concert; 1 Nieuws; 115 Amusementsmuziek; 2 Reportage; 3 Gr.pl.; 3.45 Kinderkoor; 4 15 Voor de jeugd; 5 Pianoduo; 5.20 Kamermu ziekgezelschap; 5.50 Gr.pl. Avondprogramma. Hilv. I (VARA) 6 Nieuws; 6.15 Reportage; 6.22 Actualiteiten; 6 30 R.V.U.; 7 Causerie; 7.15 Gr pl.; (VPRO) 7.30 Voor de jeugd; (VARA) 8 Nieuws; 8.05 Politiek commentaar; 8.15 Omroeporkest; 9 Hoorspel; 9 50 Accor- deonmuziek; 10 20 Causerie; 10.35 Sopraan en piano; 11 Nieuws; 11.15 Trio; 11.45 Gr.pl. Hllv II (NCRV) 6 Vrouwenkoor; 6.30 Voor de Strijdkrachten; 7 Nieuws; 7.15 Boekbe spreking 7.30 Radiokrant; 8 Nieuws; 8.05 Gr- pl.; 8.15 Orkest en kerkkoor; 9.10 Causerie; 8.30 Gr.pl.; 10 Planovoordracht; 10.30 Gr.pl.; 10.45 Avondoverdenking; 11 Nieuws; 11.15 Sextet; 11.45 Gr.pl. Radiodlstrlbntle 3e Wn. 7 VI. Br.: Nieuws; 7.05 Gr.pl.; 7.30 Kron.; 7.40 Gymn.; 7.50 Gr.pl.;' 8 Nieuws; 8.05 Con cert; 9 Nieuws; 9 05 Lichte muziek io. VI. Gew. Omroep; Muziek; 10.07 Gr.pl.; 10.15 Or- gelrecttal. 10.40 Gr.pl.; 12 VI. Br.: Walton; 12.30 Weer; 12.32 Piano en zang; 1 Nieuws; 1.15 Concert; 2 Lichte muziek; 2 30 Amuse mentsmuziek; 3 Das lied von der Erde v. Mahler; 4 Gr.pl.; 5 Fr. Br Ber.; 5.10 Dans muziek; 6 Voor de soldaten; 6 30 VI. Br.: Voor de soldaten; 7 Nieuws; 7.30 Omroep koor; 7.50 Feuilleton; 8 Sweet and Soft Players; 9 Actualiteiten; 9.15 Operettemuz.; 10 Nieuws; 10.15 Orkest Payne; 10.45 Charlie Kunz; 10.55 Beethoven; 11 Nieuws; 11.05 Ver zoekprogramma. Radiodistributie 4e IUn. 7 Eng. H. S.: Nieuws; 7.15 Ork Anton; 7.50 Lift up your hearts; 7.55 Weer; 8 Fr. Br.: Nieuws; 8 10 Concert; 9 Eng. L. P.: Nieuws; 8.10 Verzoekprogr.; 10 Orgel; 10.30 Rhythm, ens.; 11 Eng. H. S Maritza Players; 11.30 Orgel: 12 Eng. L. P.: Hawaiian Ser 12.30 Fr. Br.: Gevar. muziek; 1 Eng. L. P Ork. Win- stone; 1.45 Voor de kinderen; 2 Fr. Br.: An- dré Chenier, opera v Glordanl; 4 Eng. H. S.: Tenor en piano; 4.30 Eng. L. P.: BBC North. Orch.; 5.30 Victor Silvester; 6 Promenade Players: 6 30 Orkest Roy; 7 Fr. Br.: Gr.pl.; 7.30 Eng. H. S.: Henry Wood Promenade concert o.l.v. Sir Malcolm Sargent met viool sol.; 9 Eng. L. P Rainbow Room: 9.30 Fr. Br.: Gr.pl.; 10 Eng. L. P Nieuws; 10.15 Ork. Geraldo; 11 Levan kwartet; 11.15 Ens. Rap- ley; 1156 Nieuws. brug, uit wat aan elkaar getimmerde latjes met linnen er tussen. Men neemt deze proef voor het eerst in ons land en uit de foto's zal straks moeten blijken of dit bouwsel van de lucht uit de indruk van een echte brug wekt. Al met al heeft deze groots opgezette oefening geheel voldaan aan de opzet: een verbindng tot stand te brengen tussen het wegennet van Gelderland en Over- ijsel door de leerlingen van het school bataljon. Het hoogtepunt kwam zeker wel Vrijdagmiddag, toen de tanks uit Amers foort met een geluid, dat aan de Tollende donder deed denken, over de bruggen gingen. Ze kwamen daar via wegen, die waren aangelegd van zogenaamde ring- platen, welke in de laatste oorlog ge bruikt werden om vliegvelden aan te leg gen. Hulp bij de materialenaanvoer had men ook van de voor dit doel in gebruik zijnde stormboten. uitermate snelle vaar tuigjes, die in oorlogstijd gebruikt worden om bruggenhoofden te Tracieet de kinderen LEMCO SUIKERWERK- FABRIEK ROTTERDAM Een meisje van 20 Jaar. raej. F. B. W. uit Den Haag, is Zaterdag j.l. na een zwerftocht door België en Frankrijk en een langdurig verblijf in een Spaans con centratiekamp in ons land teruggekeerd. Sinds Augustus 1948 was haar opsporing, aanhouding en terugbrenging door de po litie verzocht. Mej. W., door de Haagse politie geken schetst als een fatsoenlijk meisje met een avontuurlijk karakter, is reeds eerder van In Augustus 1947 verdween ze voor de eerste maal. Eerst in Juni 1948 werd zij door de Engelse politie in Londen ont dekt en naar Nederland teruggezonden. Zij werd toen onder toezicht van de Voogdijraad gesteld, die haar onderbracht bil een gezin in Veendam. Veertien dagen hield zij het daar uit. Toen vertrok zij op een fiets, die ze voor oude kleren had geruild, naar België. Het gelukte haar, clandestien over de Belgische grens te komen. Ook de Franse grens leverde haar geen moeilijkheden op. In Valenciennes werd zij echter door de Franse gendar merie aangehouden en wegens gebrek aan papieren in arrest gesteld- Na veertien dagen stelde men haar evenwel om on naspeurlijke reden toch weer in vrijheid. Zij vervolgde haar reis. tot ze In Parijs terechtkwam, waar zij op een atelier van wit-Russen de kost verdiende met het beschilderen van lampekappen. In October 1948 trok zij verder naar Spanje. In Zuqerramourdi maakte zij daar voor de eerste maal kennis met de Spaanse politie. Aangezien zij vreesde, dat ze, wanneer ze zich voor een Nederlandse zou uitgeven, per omgaande naar ons land zou worden teruggestuurd, gaf ze zich uit voor een Russische. Erg slim was dat niet. want zij had kunnen weten dat sommige Spanjaarden niet erg vrien delijk tegenover Russen zijn gestemd. Deze gezindheid bleef evenwel niet lang voor haar verborgen, want de Spaanse politie stopte haar in een concentratie kamp bij Pamplona. 21 Maanden heeft zij daar gezeten. Een pretje was het niet: hard werken en een streng regiem. Een Spaanse liefdadige instelling, die onder de gevangenen werkte. Patronato de la Meroed pro Reduncion Penas por el Tra- bajo, ontdekte tenslotte dat zij geen Russische doch een Nederlandse was. De Nederlandse consul in San Sebastian werd gewaarschuwd en deze slaagde er in. haar vrij te krijgen. Na eerst nog veertien dagen in San Sebastian gebleven te zijn om wat op verhaal te komen, is mej. W. op de trein naar Parijs gezet, vanwaar een vliegtuig haar naar Nederland heeft gebracht. Zij is thans voorlopig ondergebracht in een inrichting van de Voogdijraad te Rekken. Of haar onprettige ervaringen in Spanje haar ondernemingslust wat hebben be koeld, zal nog moeten blijken. Zij heeft er in ieder geval iets mee geleerd. „Ik weet nu wat werken is", heeft ze tegen over de politie verklaard. N* een geslaagde proefvaart kwam het weerschip Cirrus Zaterdagmiddag in de Parkhaven te Rotterdam aan. Voor de weerkundige observatie ter aee hadden wü reeds geruime t(jd twee oude Ame rikaanse oorlogsschepen in de vaart, maar weldra zou blijken, dat verbouwing dringend noodzakelijk was. Eerst was de Cumulus aan de beurt en toen volgde de Cirrus. Laatstgenoemd weerschip deed in onverbouwde toestand twee jaren dienst. De meteorologische staf van het schip prijst zich gelukkig met de verbouwde Cirrus, die thans is uitgerust met de modernste meteorologische outillage. Met de Cumulus, die in Januari, na de ver bouwing, zijn proeftocht maakt, bezit Ne derland thans twee uitstekende weer- schepen. die het hunne er toe bijdragen, dat de weervoorspellingen in Amerika en in West-Europa zo juist mogelijk zijn. De Cumulus maakt 6 reizen per jaar en is dan gestationneerd ergens tussen Groenland en IJsland. Twee Amerikaanse weerschepen zorgen voor de aflossing als het schip in de thuishaven ligt. De weer schepen blijven telkens 21 dagen op hun station liggen. De Cirrus maakt elk jaar twee reizen naar het station „K" (ten Westen van de Golf van Biscaje) en vijf reizen naar station „J" (ten Westen van Ierland). Op 5 Augustus vertrekt de Cirrus naar station „J", waar het 21 dagen zal blijven. De bemanning van de Cirrus bestaat uit 42 koppen Voorts zijn er 9 telegrafisten, 7 meteorologen en 2 oceanografen aan boord. Hun voornaamste taak is het ver strekken van gegevens over de plaatse lijke toestand van het weer. Zij doen twee soorten waarnemingen, namelijk van het zeeoppervlak, de zogenaamde synoptische waarnemingen en voorts waarnemingen in hogere luchtlagen. De synoptische dienst doet elk uur zijn waarnemingen. Om de drie uren worden deze waar nemingen doorgeseind naar De Bilt, die op zijn beurt de andere weer«ations op de hoogte stelt. Aan de hand der eigen waarnemingen en de rapporten, uitge bracht door de 25 weerschepen. kunnen de weerstations hun weerberichten met vrij grote betrouwbaarheid opstellen. Door de meldingen over de barometerstand, de De organisatoren van de Ilsy, de Inter nationale Luchtvaart Show Ypenburg, kunnen op een geslaagd luchtfestijn terugzien. Niet minder dan 30.000 be zoekers waren Zondagmiddag op Ypen burg aanwezig en Zaterdagmiddag waren er ong. 15.000, onder wie Prins Bernhard, die met een van zijn vliegtuigen, een Stinson Reliant, naar Ypenburg was ge vlogen en vandaar ook met hetzelfde vliegtuig, dat hij alleen bestuurde, Is ver trokken. Engelse en Amerikaanse straal jagers Zaterdagmiddag ook Belgische hebben het talrijke publiek laten zien tot welk een formidabele snelheid de Havil- land Vampires en de Lockheed Shooting Stars in staat zijn, wanneer er laag over de grasmat van het vliegveld werd ge vlogen. Ook in het formatievliegen toon den de buitenlandse gasten grote be drevenheid. Een van de hoogtepunten was Zondagmiddag het dalen van acht Neder landse parachutisten uit een Dakota-les- vliegtuig van de K.L.M., nadat een van hen een verkenningssprong uit het vlieg tuig had gedaan. De foto brengt het ogenblik in beeld, waarop de eerste man 350 meter boven de begane grond uit het vliegtuig springt. Naast hem staat de lei der, die van de vliegtuigbestuurder tele fonisch aanwijzingen betreffende de sprong krijgt. TTOFMAARSCHALK BELLINIO keerde al spoedig in de troon- zaal terug met de mededeling, dat hij de beide landlopers die zeiden dat ze edellieden waren, hardhandig van de poort had laten verwijderen. Dit scheen de Koning een prachtige oplossing te vinden. „Dat was een mooie raad die u me daar hebt gegeven. Baron Malpertus!" riep hij tot Joris Goedbloed. En tot de Hofmaar schalk vorvolgde hij: „De Baron en zijn schildknaap blijven logeren! Zoek een mooie kamer voor hen uit!" „Liefst aan de zonzijde, mijn beste Maarschalk!" vulde Joris aan. „Mijn delicaat gestel vraagt veel licht en lucht en wanneer het er is een zonnetje! En jij. mijn schildknaap zorg, dat de bagage op zijn plaats komt! Ik blijf hier nog een beetje gezellig met Zijne Majesteit babbelen!" Evenlater leidde de Hofmaarschalk Panda dus een groot en ruim vertrek binnen, waar Joris nu zou mogen logeren. De koffers waren er door gedienstige lakeien al heen gebracht. „Ik hoop, dat dit uw meester zal bevallen!" sprak de Maarschalk. „Het is een aardige kamer, om het zo eens te noemen". „Ik vind het prachtig!" riep Panda geestdriftig uit. „En wat een mooi uitzicht zal hier zijn!" Hij liep naar het raam en keek naar buiten. Nu het uitzicht wés mooi. maar Panda's aandacht werd toch het meest ge trokken door wat hij pal onder het raam zag. Daar zaten namelijk tegen de muur van het paleis twee oude kennissen Graaf Isen Grim en Hertog Bruno, beiden nog steeds in nacht gewaad. „Weggeschopt van het paleis!" kreunde de Hertog. „Wat een schande!" En de Graaf riep: „Het maakt me kwaad! Het maakt me ver schrikkelijk kwaad!" „Aha!" dacht Panda. „Dus zij zijn die landlopers, die beweerden edellieden te zijn!" windrichting en de windkracht, de tem peratuur van de lucht en het zeewater weet men in De Bilt dus de toestand van het zeeoppervlak van vrijwel de gehele Atlantische Oceaan. Dit is echter lang niet voldoende om met enige zekerheid een weerverwachting samen te steléen. Hiertoe is natuurlijk ook nodig een zorgvuldige oriëntatie aan hetgeen zich in de hogere luchtlagen af speelt. Om dit te onderzoeken maken de weerschepen gebruik van ballonnen. Viermaal per dag laten zij zulk een ballon op. Een klein radiozendertje, dat aan de ballon hangt, geeft radiografisch de ge gevens door inzake temperatuur, lucht dichtheid en vochtigheidsgehalte van de hogere luchtlagen. De ballonnen bereiken een hoogte van ongeveer 20 km en met behulp van radar en een theodoliet kan men ze aan boord volgen en zo de wind richting in de verschillende luchtlagen bepalen. Dit laatste is vooral voor de luchtvaart uiterst belangrijk. Immers een vliegtuig, dat de oceaan moet oversteken, kan dit veel sneller doen en een grote hoeveel heid brandstof uitsparen, als het wind mee heeft. Het is dus van belang te weten, hoe het met de windrichting in de hogere lagen ls gesteld. Het ls bijvoor beeld geenszins uitgesloten, dat een vlieg tuig in Westelijke richting op een hoogte van 2000 meter tegenwind heeft en 1000 meter hoger wind mee. Dat het werk der weerschepen voor de vliegtuigen vrijwel onontbeerlijk is moge blijken uit het feit, dat de Cirrus meer dan 100 maal per week zijn waarnemingen aan overvliegende piloten doorgeeft. Chinese nationalisten bombardeerden invasievloot Te New York zlk Zondagavond berich ten opgevangen, «omstig van Formosa, waarin de Chinese nationalistische autori teiten mededelen dat nationalistische vliegtuigen 150 „invasie-vaartuigen" in de nabijheid van Amoy tot zinken hebben ge bracht. Dit geschiedde, toen de Chinese ;en bezij ig waren een landing op het in handen der nationalisten zijnde eiland Quemoy voor te bereiden. In een hieromtrent door de leiding van de Chinese nationalistische luchtmacht uitgegeven communiqué wordt nog mede gedeeld dat het hier een „daad van zelf verdediging" betrof, die niet in strijd ls met het door president Truman aan gene ralissimus Tejang Kai SJék gedane verzoek om de operaties tegen de Chinese com munisten te doen staken, nu Amerikaanse strijdkrachten zich hebben belast met de verdediging van Formosa. DINSDAG 1 AUGUSTUS 1850. Woensdagmiddag aanvang 2.36 uur. Cernunnos-prUs. Draverij, afstand 2100 m Maater Heny, die Zondag op Mereveld met grote overmacht de course won in 182. kan wederom, ook al zal hij 40 m. achteruitgaan, bij de eerataankomenden worden verwacht Ovieda A.. New Allegheny en Neerlandia kunnen op een prijs beslag leggen. Jonker-prils. Draverij voor Ned. 2-janie hengsten, afstand 1300 m. Onder de 11 in- achrijvingen zijn 7 debutanten. Vermoede lijk zal uit deze Jeugdige dravers de winnaar te voorschijn komen. Men lette op de te notering van de toto Joffer-prils. Draverij voor 2-jarige Neder- andse merriën. t Entr. W H Geersen heeft met Pearl Spencer, Petite Casindra en Post- dulfje G een trio dat de eerste plaatsen k»n bezetten. Outsider is Prinses Juliana B. Caracole-prils. Serie draverij afstand 1540 m. Er wordt in 2 afdelingen gestart Ondanks dat hij ïoo m. aan de voorste paarden op deze korte afstand moet geven, komt de dappere 11-jarige Guy Hannover mits door een pikeur of leerling met ontheffing ge reden, een hartig woordje meespreken. Zon dag op Mereveld toonde de oude ruin op een voor hem te lange afstand, dat hij nog een voetje kan gaan Van de overige deel nemers (28) wier kansen voor de belde se ries veel van de loting afhangt, mogen wor den genoemd: Junoschka (W H. Geersen) Mientje Deter, Odylla OMy Darling en Max v Bongershof. Camelia-prijs. Ren voor Nederlandse paar den v. j jaar en ouder, afstand 1800 m han dicap Van de top-weight Taxlol (64 kg.) mag worden verwacht dat hij met succes de be duidend gunstiger geplaatste concurrenten zal bestrijden. Een harde baan Is hem echter niet welkom. Zijn trainer heeft ook nog Zephyr. Fair Play en Ramana ingeschreven. Mocht op Zephyr een goed jockey in het zadel zijn is dit een aanwijzing. Outsider Constance. Leraren en onderwilzers uit de West- Europese landen, aangesloten bij hun or- gfanisaties „International Federation of Se condary Teachers" en „International Federation of Teachers Associ^tlohs" con gresseren deze week te Amsterdam. PRIJSHOUDENDE MARKT. Amsterdam. 31 Juli. lndustrlemarkt licht verdeeld met slechts geringe afwijkingen. Amsterdam Rubber kwam twee punten hoger, suiker- en tabakswaarden sloten amper prijshoudend De scheepvaartsector blijft zich niet on gunstig ontwikkelen; de meeste soorten één k twee punten hoger De staatsfondsenmarkt was prijshoudend met Investeringscertificaten een fractie lager. De Amerikanen conform Wallstreet hoger. Officiële notering ven de Ver v d Effectenhandel MAANDAG 31 JULI t fed en bied. B ged en laten. bieden I laten ACTIEVE OBLIGATIfN V R Heden Nederland 1947Crt$1000 31 102'/. 1948 3è 100Va Bei Cert 31 99' 1950 ree 103 99' 99 At 1947 Si-8 97' 97At' 1-1905 8 1937 3 1947 1000 3 invest Cert 3 96A 96J4 90'/. 98tt 95'/r 97 fj 1962-04 NWS 21 79 SpaarcerlOO 2» 100'/.? 'OO'/if Ndlnd '37 A 8 94'/. Grootbk '40 8 97f 8 98 M 98A 94'/. 96» a OBLIGATIFN Bandoeng 4 49 Batavia 4 55t Gelderl. 49 3 100 Rott '37 |-3 81 100'/. 100'/»* ZHoll'38 2a 8 FrGroHpbk 81 100'M Nat Hpbk 3» 98'/. Rott Hpbk Si 98'/.* West HpNO Si 100'/. RottSchhpb Si 100 Bergh&Jura 8i J01'/s Levers Zp 3i lOl'/s PhillpsSlOOO Si 105$ Stokvis Si 104*/. Bat Petrol 3i 101'/. Kon Petrol 8l 101'/. Amst Ol 100 3 134'/. Witte Kruis 80 136»/. Amst '47 Si-8 99' 99'/, 100'/. 98'/. 98'/. I00V. 101'/. lOl'/s 104'/, 105t 101*/. 102 134'/. 135'/. 99'/. AANDELEN Amst Bank 153'/.? 154'/. Escompto Bnk 46'/. 45'/. HolIBkUn CA 215 ?15'/a JavaBk 500 cA 92'/. 96 V K Heden MUFlNatHerst 97At - Mlerlo&Zn v 123 NBkvZAfr 500 173 189 NedMlddstbk lOOt Rotterd Bank 162*/. Slavenb Bank 107 Twents Bk cA 101t Zuidh Bank B 108 Rdam BelCons 182". Albati Superf 188'/. Aig Norit 281'/. Allan 8t Co 72+ Amst Ballast 139 Breda Macb 147 Bronswerk 108'/. Bührmann Pap 92'/.+ Dikkers ree 170 - DrieHoefljzers 145 DRU 143 EMF Dordt 113'/.+ 114 163'/. 283'/. 74+ 147 108»/. 94'/. Emb F A Hth 110+ Gouda Apol R 171 Gruyter de pA 155'/.* Heemaf A 164'/«t Hetnek Bier A 156+ Hero Cons A 150 Hoek's M&Zst 244'/. HotiKunsts A 159'/,f Int Gew Beton 133 int Kunst Ind 84 Int Viscose C 138* Kempkes Mt 82 Klinker Isol 31'/* Kondor 260 Kon Ned Zout 319'/» KonVer Tapijt 238 Kwatta Choc 193 LetterR Adam 235; Meelf Ned Bs 219 NA Autob Vre 119 Nd GistSpir A 293 Nd Scheep,b 125 NUma 235 RnmmenhAllei 130 109'/» 169'/. 194 237'/. 2211 120'/. 290'/.+ 125'/t Rott DroORd A Rouppe vdV A Schelde NB A Stokv 500-KMKl Stork A VerBIlk 1000 A VerPhar Fa A Werkspoor A Wtjers Ind ZwanenbOraA Anlem NB A N-Ind Gat A Borsumtl A IntCrt&Hd Rd Llndeteves A Gem ElgW&W Arendsbure A Beaoeki A Sed ?p MIchArnold A Ngombezl A Albert Heijn A Blaauwvries A Ne MM Walvis Thomten A ZeeKSa VOOO A Dell Spoor A N-! Spoor A Mariners DA Sem Cherib A Alweco rer N-A Fltttn rer 280t 282'/. 129 129 111 139 139 130 1308 147 146'/«t 98'/. - 114 112 201+ 201t 174'/» 174'/. 45'/, 43'/» 53 52'/. 99'98+ 151'/. 151'/. 93*/.+ 94'/«t 143'/, - 113'/. 113f 132 131 1^9 107'/» 280 280 192 187 105 105'/i 85'/, 126* 81 29+ 13'/. 12 4'/»* 50 73 120* 81'/.t 311 13»/. ~4'/. 47'/.t 73'/, CERTIFICATEN VAN AMKRIK 4ANDFI.RN Am Smelt Ret 56'/» 50' .f Anaconda Cop 32+f 32'/*+ Befhleh Steel 41 40'/i Oen Motor 84 85'/. Int Nick of Ca 30'/. 31 Kennecot Cor 60'/. 60'/. Rap Steel 38+ 38'/. Stand Brand* 5A 5". Un Stat Staal 108'/. 108'/. Clt Sen» Comp 73'/.+ 73'/» MldCont Comr 47'/. 47'/. Shell Union 44»/. 45A N York Cent 14»/. 14»/. Pennsrlv Rr 18'/, 18'/. Canadian Par 17t 10'/.+ Prolongatie 21/. 2'/. ACTIEVE AANDELEN V K E K. LK Cult H&I B A 54'/. 53'/* N-I Handbk A 90'/. 90 NdHandMU cA 138+ 138? AKU A 166'/. 167 Bergh&Jurg A 306'/. 30(5 Berkel Pat A 105'/. 104'/. Calvé Delft cA 120'/. 121'/. Centr Sulk A 164'/. 164 Fokker A 102'/. Gelder Pap A 152'/. 150'/. KNHoogov cA 129 Lever Bro» cA 201'/. 201'/. 200tl Ned Ford A 270[ 258'/. 209 Ned Kabel A 260t Philip» A 213 212+'/. 211'/.+ Wilton-FUen A 133 131'/. Bill i ton 2a r A 222 220 Dordt Patr A 238'/. 243 Kon Petr A 264 267'/.-9| 268'/.70| Kon Petr oA 262'/. 288 Moeara En A 458 400'/.? Amst Rub A 128'/. 129'/. 130?'/.| Bandar Rub A 119'/. 118? Deli Ba Rub A Kend Lemb A Lampona Sum O-Java Rub A Oostkust cA Serbadl Rb A VerlndCult A Holl Amlljn A JavChlnJap A KNSM NBz A Kon Paket A NdSchUnle A Ommeren Sch Rott Lloyd A St MH Ned A HVA a Java Cult A N-I Sulk A VarVorst C A DellBatMU A Deli'Mtsrh cA SenembahM A 28 45+ 86+ 43'/,t 42+ 142'/. 91'/s 121 109'/, 127'/, 168'/. 121*/« 148'/, 115»/. 59'/. 97 121 (09-1106 1288 150 115+'/s 316 97 110'/. 94'/.+ DIVEK8EN MOIIAC NB A 137'/» lOfl'/tt I.R 100'/, 92'/.+ 28* 44»/t+ 88 43'/»t 42t 143'/, 94'/. Ill-1/» 128'/, 168'/. 123 114'/. 58'/. 96'/, 30'/. 96 109'/, 93+ 139'/t De laatste keer. dat ik het genoegen had een bezoek van je te ontvangen, ging Dutley voort, heb je me dè naam van een buitenlander horen noemen de baron de Brest. Het kwam mij voor, dat je die naam meer gehoord had. ik geloof zelf9, dat je zo ver ging, mij tegen hem te waarschuwen. Waarom? Hij is niet eerlijk meneer, dat ls «lies. Ik zeg niet, dat hij gevaarlijk is daar is hij te laf voor maar dit kan Ik u vertellen: Hij ziet er niet tegenop om af en toe een smerig zaakje door een gangster te laten opknappen. Hetgeen betekent? Nou, als hij iets gedaan wil hebben, doet hij het zelf niet. Bill Meakin werd ingepikt op een ogenblik, dat hij iets voor hem opknapte. Hij toonde zich niet karig en betaalde de advocaat. Maar iemand die er niet tegenop ziet om af en toe van een gangster gebruik te maken, moet men in het oog houden en dat is de reden, dat Ut u die tip gaf. Precies, mompelde Dutley. De houd door E. Phillips Oppenheim dat heerschap trouwens al in de gaten. Luister eens, Wolf. Ken je hem, als je hem ziet? Nou, en èf! Je bent voor hem niet bang, niet waar, zoals voor die meneer aan de oVer- kant? Neen, voor hem ben Ik niet be nauwd. Hij is een grote slungel. Houdt zich, als hij even kan, bulten alle onaan genaamheden. Een paar dagen geleden, hernam Dutley, bracht hü een bezoek aan mijn huis in Curzon Street, hoewel hij zeer goed wist, dat ik er niet was en vroeg permissie om even in mijn studeerkamer te gaan om een briefje te kunnen achter laten. Mijn bediende dacht er niet over, maar hij kon hem nauwelijks kwijt wor den. Ten slotte bood hij hem tien pond aan om hem in mijn studeerkamer te laten zitten en alleen maar even dat briefje te schrijven. Wat wilde hij stelen? Informeerde de heer Wolf sluw. Dat ls nu net, wat ik zo graag zou willen weten, verklaarde Dutley. Kijk eens, nu kun je op de volgende manier honderd pond verdienen: Je houdt mijn huis in het oog van het moment af, dat de bedienden naar bed zijn laten we zeggen van 11 uur 's avonds tot 5 uur 's morgens. Als je ook maar Iets bemerkt van De Brest of een van zijn boeven, kun je mij opbellen via de publieke telefoon in het café op de hoek. En als je me niet te pakken kunt krjjgen en ze proberen in te breken, geef je de politie een tip en maak, dat je weg komt. Je krijgt in ieder geval honderd pond en nog honderd erbij, als het wat oplevert. Genoeg? Edward Wolf grinnikte opgewekt. Dat is net een baantje voor mij, verklaarde hij. Maar dat kleine ventje aan de overkant heeft er niet mee te maken wel? voegde hij er angstig aan toe. Geen schijn van een kans, ant woordde Dutley. Ik heb zo'n idee, dat dit een privé-zaakje is tussen De Brest en mij. Vanavond beginnen, hè? Dutley knikte, telde een stevig bundel tje bankbiljetten af en overhandigde die aan Wolf. Kom hierheen, als Je me wat te ver tellen hebt, zei hij. En als ik er niet ben, wacht je op mij. Hé, wat is dat? riep Wolf plotseling. Dutley keek even naar de overkant Vanachter het kale venster van het huis van Ryde scheen een vreemd, paarsachtig licht. Wolf greep zijn pet. Je kunt de achterdeur uit, zei Dutley. De kleine man sloop weg, opende de achterdeur, liep haastig de smalle strook tuin door, opende een tweede, ruw hou ten deur en stelde zich langs een met grove keien bestrate doorgang in veilig heid Nadat hij in de zitkamer het licht uitgedraaid had, ging Dutley voor het raam zitten wachten. Vijf minuten gingen voorbij tien minuten een kwartier. Verschillende taxi's gingen toeterend voorbij. Ze werden gevolgd door een auto met grote koplampen. Er waren slechts weinig voetgangers. Een of twee paartjes begaven zich, .ondanks het slechte weer. naar de bosrand. Toen scheen de stilte op Greenwall Avenue neer te dalen. De lamp met de eigen aardige kap brandde nog steeds achter het kale venster en eenmaal verbeeldde Dutley zich, dat hij de gestalte van een man tussen de lamp en het raam zag passeren. Overigens scheen er in de gehele buurt" een volkomen rust te heer sen. Dutley glimlachte even en scheen over het resultaat van zijn waakzaam heid tevreden te zijn. Even later trok hij zijn eigen gordijnen dicht, stak het licht op, schonk zich een borrel in en nam het avondblad op. Hij was nauwelijks begonnen met de kolommen door te kijken, toen hij plotse ling verstijfde. Het scheen wel, of er aan het einde van de gang zachtjes een sleutel omgedraaid werd en er kwamen voetstap pen naderbij. Dutley's hand verdween in zijn zak. Hij draaide het licht ujt en ver anderde van positie. Het volgend ogenblik was zijn revolver weer In de holster en het licht weer aangedraaid. Burdett bleef een ogenblik op de drempel staan om zich van een druipende regenjas te ont doen en kwam daarna de kamer binnen. Ofschoon zijn kleren er ongelooflijk scha mel uitzagen en hij in bijna veertien dagen niet geschoren was. was zijn stem nog altijd die van de perfecte bediende Uw idee was volkomen Juist, mijn heer. kondigde hij aan. Er stond een taxi te wachten om de hoek van St. John Street; een tweede ongeveer tien meter er achter en een grote auto aan de overkant van de weg. De chauffeur deed net. of hij aan zijn motor stond te prutsen. Zodra het paarse licht achter het raam verscheen, kon men duidelijk zien. dat dat het sein wi», waar zij op gewacht hadden. De twee taxi's gingen eerst weg en de grote wagen ging er achtèr aan. Een derde taxi moet onder de bomen aan de andere kant van de weg gestaan Rebben, want die vertrok in de andere richting. De twee taxi's die het huis van Ryde passeerden en de grote auto. toeterden, toen zij er langs gingen. Dat heb ik opgemerkt, merkte Dutley op. Ik veronderstel, dat je de passagier» niet kon zien? Daartoe hebben de chauffeurs mij geen kans gegeven, zei Burdett met een spijtig gezicht. Maar het was duidelijk, dat dat paarse licht het signaal was, waar zij op wachtten Zodra zij dat zagen, gingen zij er vandoor. Ja en hielden niet voor het huis aan de overkant stil, overpeinsde Dutley. Maar Woensdag, toen er rood licht scheen, stopten er drie taxi's binnen vijf minuten. Wat leid je daaruit af. Burdett? Ik zou zeggen, dat het paarse licht de bedoeling had om hen af te schrikken. Volkomen mijn idee. zei Dutley in stemmend. Het paarse licht betekent: „gevaar kom niet hier!" Maar vat voor gevaar? Waar is onze vriend bang voor? Weet hij, dat hij bewaakt wordt? Je ze- looft tooh niet. dat een van die lui ie gezien heeft? Burdett trok even een zuur gezicht. Neen. meneer, maar Ik vrees, dat die meneer die wij bewaken, dat wel gedaan heeft. (Wordt vervolgd) 4 DINSDAG 1 AUGUSTUS 1950. GOUDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 DJAKARTAANSE BRIEF No. 255 pERARD ROEST had z'n linkervoet ver- t-F stuikt en moest een poos rust houden. Dat is de reden, waarom ik deze „scout" een poosje niet gezien heb Zodra hij weer een beetje vooruit kon, strompelde hij het voorerf van m'n huis op. Hij trof het slecht, want die keer, dat ik nu eens iets voor hem zou kunnen doen, n 1. hem naar Djatinegara (Meester-Cornelis) terugbren gen, was m'n auto in een reparatie-atelier voor herstel van remmen Gerard is des ondanks wel thuisgekomen, maar ik had toch erg medelijden met de mank-lopende Gouwenaar, die langs de Nassauboulevard de meest elegante bewegingen met z'n duim in de lucht maakte, in een poging om een lift te krijgen. Dat lukte overigens vrij gauw. Een paar dagen later was hij terug. Hij had de Goudse korporaal Gerard Weck van de Burgemeester Martensstngel bij zich. Het is lastig om twee jongelui, die Ge rard heten, tegelijkertijd op bezoek te heb ben, want op alle vragen, die je stelt, krijg je prompt twee antwoorden. Op een ge geven ogenblik heb ik tegen Gerard Roest gezegd. dat-4e z'n mond moest houden, want dat ik anders nooit van de belevenis gen van Gerard Weck op de hoogte zou komen. Gerard Weck is nog een van de „ouwe Hij is hier nu vijftien maanden, die allemaal in het Oos telijk deel van Midden-Sumatra zijn door gebracht. Van Nedferland uit werd Gerard met z'n troepenschip rechtstreeks naar Be- lawan gebracht en daar gedebarkeerd. Enige weken geleden ging hij in Belawan weer aan boord van een troepenschip, dit maal echter nog niet voor de thuisreis, maar op weg naar Djakarta, als „voor hoede" van 4-24, het enige Nederlandse bataljon, dat nog op Sumatra is en dat in de komende maanden eveneens zal re patriëren. Het wordt daarvoor eerst nog In Djakarta geconcentreerd en Gerard wacht hier nu, in de befaamde kazerne aan de Berenlaan, op de rest van z'n onderdeel. Aan het Toba-Meer Korporaal Weck heeft een groot deel van z'n militaire tijd in Indonesië doorgebracht aan het Toba-Meer in de negara Oost-Su- matra. Ik zal maar niet proberen om u een beschrijving van dit meer te geven. Wat ik er van.zou zeggen, zou ik uit de tweede hand hebben, want ik ben er zelf nog nooit geweest. Gerard Week is één van de velen, die over het Toba-Meer ver rukt is. De omgeving is bergachtig en het is er niet alleen heerlijk fris. maar des nachts zelfs koud. Aan het verblijf rond het Toba-Meer kwam een einde toen het onderdeel van Gerard ging deelnemen aan de zuiverings acties, die volgden op de tweede Neder landse militaire operatie in, Indonesië, De cember 1948. Toen kwam de sfrijd tegeif guerrilla-benden en min of meer geregelde eenheden van de republikeinse strijdmacht. Gerard vertelt hoe moeilijk het steeds was om met de Indonesische krijgers in ge vechtscontact te komen en hoe het eigen lijk nooit tot geregelde gevechten kwam. Deze uitputting yan de georganiseerde te genstander (in casu de Nederlandse troe pen) is een van de doeleinden van de guerrilla-krijg, die de Indonesiërs dikwijls met succes hebben nagestreefd. Een en kele keer werden er wel eens een stuk of wat in de kraag gegrepen en vielen wat wapens en munitie in handen van de Ne derlanders, maar over het algemeen was het toch vechten tegen de bierkaai. Dit alles speelde zich af in Tapanuli. met z'n hoge bergen, waar de guerrilla's en lieden, die onder de rood-witte vlag niet anders deden dan moorden en plunderen, gemakkelijk een heenkomen konden vin den. waar zij buiten bereik van de Neder landse troepen bleven. Af en toe kwamen ze dan naar beneden en moesten de Hol landse jongens weer in het:,geweer komen. Bij dit alles ontbrak natuürlijk de dage lijkse routine van de patrouillegang niet. Gerard Wack kan vele namen opnoemen van plaatsen, waar hij gelegerd is geweest en waar hij als soldaat doorheen ls getrok ken, die voor mij niets anders zijn dan letters op een kaart van een machtig eiland. Terug naar de stad Grote steden is hij een beetje ontwend. Medan waar-ie dikwijls is geweest is vergeleken bij Djakarta maar een pro vincie-stad, althans wat z'n afmetingen en het aantal inwoners en de drukte van het verkeer betreft, ofschoon Medan altijd een internationaal centrum is geweest, dat zich vaak nauwer verwant heeft gevoeld aan de Overwal (Malava) dan aan het verre Djakarta. Vele Engelsen plachten vroeger uit Malaya qVer te komen om op Sumatra hun vacantie door te brengen. Engelse on dernemers zijn altijd bijzonder sterk in, wat thans de negara Oost-Sumatra nog is, geïnteresseerd geweest. Het verblijf in Djakarta, wachtende op repatriëring, is dus voor Gerard toch wel een bijzondere ervarirfe. Hij lijkt me een jongen, die z'n hele militaire diensttijd in Indonesië nogal philosofisch heeft opge nomen en die daarentegen niet bij voort during geestelijk ln verzet is geweest, zo als er eigenlijk zovele Nederlandse mili tairen in dit land zijn gekomen, die de pee in hadden toen ze arriveerden en nog de pee in hadden, toen ze jaren later weer weggingen. Niet alzo Gerard Weck, die in het bur- Uit vroeger tijden De Goudsche Courant meldde: 75 Jaar geleden. Uit een advertentie: Komt zien de groot ste bijzonderheid der wereld, een wezen lijk wonder: mejuffrouw Marie, zonder armen geboren. Met de mond schrijft zij alle soorten van schrift en zij voert door bet zelfde middel alle handwerken uit, ook de meest ingewikkelde en gevarieer de borduur- en tapisseriewerk, borduur werk met paarlen, linnen tekenen, haak werk, breien en alle andere dameshand- werken. Zij vervaardigt al deze hand werken zonder aarzelen. Haar wonder baarlijk talent overtreft alle verbeelding. Men moet het zien om het te geloven! 50 Jaar geleden. Uit een advertentie: Vinckens' Stoom- Hjschool is weer op de kermis gearriveerd. Wil men een genoeglijke kermis doorbren gen. dan verzuime men niet deze tot ont vangst van de netste familiën ingerichte 9 «toominrichting met een bezoek te ver eren. Ieder zal een genoeglijke rit kunnen naken op galopperende triumphpaarden. met prachtvolle gondels, gala triumph rid derwagen enz. Abonnementen te verkrij gen gedurende de kermis per dag en per uur. 25 Jaar geleden. Uit Schoonhoven: Met Ingang van 1 Augustus is benoemd tot burgemeester dezer gemeente, mr F. L. J. E Rambon- net, met toekenning van gelijktijdig ont zag als burgemeester van Rockanje. I GERARD WECK gerieven werkzaam is op de Twentse Bank in Gouda. Hij heeft van z'n Indonesische militaire tijd geen spijt en ik heb de in druk, dat hij het alles bij elkaar geno men prettig vond vijftien maanden hier te zijn geweest. Wat weer niet wegneemt, dat hij het ooi* prettig vindt om naar Ne derland en naar Gouda terug te gaan. De ervaring zal echter leren, dat voor de jongens die, over de dwang van het gaan naar Indonesië heen, belangstelling had den voor dit land, zijn bevolking en alles, wat zij er zagen en meemaakten, de tijd veel harder om is gevlogen dan voor de genen, die steeds in verzet bleven. Voor jongelui als Gerard heeft de Indonesische tijd iets betekend, wat hij z'n hele leven niet meer zal vergeten en waaraan hij wat nog belangrijker is steeds met ge noegen zal terugdeni--n. Korporaal Weck geboft. Hij Zat in Tapanuli midden in een ontzettende pok ken-epidemie, maar is er door gezeild Hij heeft trouwens in die vijftien maanden helemaal niet met ziekten te kampen ge had. JAN BOUWER. T.m 3 Sept. 10—12 30 en l 30—5 uui Museum Het Catftatlna Gasthuis: Tentoonstelling Ne derlandse pottenbakkers- en weefkunst (Zon dags geopend 2—4 Maandag» en vrtlrtae. 1 30—5 uur) 3 Aug. 7.30 uur Ned Geref. Gemeente: Spreekbeurt ds Joh. van Welzcn "Bioscopen Schouwburg Bioscoop: Wie het laatst kust(met Hans Moser en Heinz Rün- mann) Thatia Theater: De kopermijn: van 11 uur v.m af actualiteiten Reünie Bioscoop: De klokkenluider van de Notre Dame imei Charles Laughton) Aanvang: 3 en 8.15 uur. Apolhekcfsdicnst Steeds geopend des nachts alleen voor re cepten. Apotheek E. Grendel, alléén Lange Ttendeweg 9 Waarheen op Woensdag? Programma Gouda-week:. 10—12 uur: Graaf Florisplein: Op treden kindercircus van mr Jano. 20 uur Markt: Concert door „St. Caecilia". na afloop- dansen op draaiorge Imuziek. En verder: 9—12. 14—17 en 19—21 uur: Jeruza- lemskapel: Tentoonstellino van overdrukken van Goudse Glazen. 10—23 uur. Ons Genoegen: Inter nationale poppententoonstelling voor Stirhfinp '40'45. 1424 uur. Nieuwe Markt en om geving: Lunapark. 21—24 uur. Ho uimansplantsoen: „IJsselsprookje". verlichte won- dertuin met optreden van ballet groep. Verbreding van Goudkadc Om de Gou^lkade te kunnen verbreden is het nodig dat de gemeente dé beschik king krijgt over een perceel grond aan deze kade. dat in eigendom toebehoort aan cie heer P. van Vegten. Aangezien de eigenaar dit stuk grond van 75m2 wil ver kopen. stellen B. en W. de raad^oor tot aankoop tegen de prijs van f 100 te beslui ten. waarbij de gemeente de verplichting op zich neemt een nieuwe afscheiding van ligustrum te doen p'.aatsen en de water leiding ter plaatse door te trekken. Wedstrijd viel ten slotte in het water "[VEEM tien spuitstraalpijpaanvoerder- L drijvers en acht hulpspuitstraalpijp- aanzetvoerderdrijvers. een bal van mans hoogte. een scheidsrechter, die zich wil laten natspuiten en een paar emmertjes water en ge kunt spuitbal spelen, 'n Ener verende sport, waarbij niet op een drup peltje water wordt gekeken en waarbij men als het goed is tegen een bal aan- spuit en als het best is in het gezicht van de tegenstander. En hebt men het succes, dat er veel publiek is, zoals gisteravond op de Markt het geval was. dan is een straaltje op het publiek van een exhor- bitante uitwerking. Zo was het ook bij de wedstrijd tussen twee Goudse brand weerploegen, die duizenden mensen trok en waarvan de uitslag van de toekomst zal afhangen, wanneer er weer eens zo'n wedstrijd wordt gespeeld. Want er was geen uitslag, omdat een kwartier na de aanvang de bal het begaf en men geen reservebal het veld kon induwen. Dat was jammer, want spuitbal ls de moeite van het aanschouwen waard en stellig de enige sport, waarbij hard ge lachen kan worden. Individuele staaltjes van technische beheersing komen niet voor, of wij zouden gezien d+ eerste ken nismaking nog niet getraind moeten zijn in het beschouwen der fijne kneepjes. Vaste brug over Gouwe bij Groenendaal In het begin van 1949 werd een aan-vang gemaakt met het herstellen van de draai brug over de Gouwe, tegenover de Lange Grbenendaal. Hierbij bleek, dat de brug en de lamdhoofden in een zodanige slechte staat verkeerden, dat herstel'niet mogelijk was. Noodzakelijkerwijs moest de brug buiten gebruik worden gesteld, in afwach ting van de totstandkoming van plannen tot eventuele bouw van een nieuwe brug. Na afweging van verschillende belan gen, zijn B. en W. tot de conclusie geko men dat het gewenst is. de oude draai brug te vervangen door een vaste brug. Daarvoor vragen B. en W. de Raad een crediet van 110.000,—. Het blijft: Uiterste brug Bij de behandeling van het voorstel tot het geven van namen aan bruggen en straten, in een vorige raadsvergadering, heeft het raadslid Schuttelaar gevraagd of met Uiterste brug over de Haven, bedoeld zou zijn „Uitertse brug", dus Utrechtse brug. Toegezegd werd. als ant woord op deze vraag, een nader onder zoek naar de herkomst van de naam. ter wijl bij juistheid van de opmerking de suggestie van de heer Schuttelaar zou worden overgenomen. Navraag bij de Oudheidkundige Kring, heeft uitgewezen, dat deze brug uitslui tend in de archieven is vermeld onder dfe naam „uyterste of uterste brugge". Dit wijst volgens deskundigen niet op enige relatie met Utrecht of Uytert, zodat het B. en W. voorkomt, dat de in het voorstel gegeven naam van Uiterste brug juist is. Daarom fctéllen B. en W. de raad voor de aan deze brug gegeven naam „Uitent» brug" als de officiële aan te merken. Dat kan Eén fijn kneepje menen we wel hebben ontdekt Dat was de buiten gewone strategie, die men ten opzichte van de keeper voerde als deze zijn hei ligdom met spuit en helm trachtte te ver dedigen bij een zware aanval. Dan is het geheim van de sport, dat de voorhoede spontaan alle drie spuiten op het gezicht an de keeper richt, waardoor deze groggy behoort te worden, maar dat dik wijls niet doet blijkens zijn fut om in deze omstandigheden zijn spuit op het gezicht van de midvoor te richten. Zo kan het gebeuren, dat men de bal wel eens vergeet en rustig enige spannende ogenblikken in eikaars gezicht straalt. En dat ls nu de charme van de sport. Het verrassende moment, waarbij tempo geen rol speelt en evenmin balcontrölie. De strijd, die vrij gelijk opging is ten slotte in het water gevallen. Bij een 0—0 stand trokken de brandweerlieden af, na het publiek te hebben weggespoten. Midden op de Markt lag de bal, ineen gezakt tot een zielige hoop. Verkaveling van grond B. en W. stellen de raad voor van de N.V. Nederlaadsche SjJWJfwegen aan te kopen een gedeelte van de voormalige spoorbaan GoudaSchoonhoven aan de Jan Luykenstraat. groot 1 08.60 ha voor 63.000 alsmede de eigendom of mede- eigendom van enige kleine stukjes grond in de omgeving van de Jan Luykenstraat ter gezamenlijke grootte van 1768 m2 tegen 0.25 per m2. Tevens stellen zij voor aan de Nederlandsche Spoorwegen te ver kopen een perceeltje grond in deze om geving ter grootte van 83 centiaren tegen 'n totaalprijs van 20.75. Nu de gemeente de grond, gelegen tus sen de Hoge Schielandse Zeedijk en de Provinciale Weg. geheel in eigendom heeft, is de gelegenheid geopend het voor het betreffende terreincomplex vastgestelde uitbreidingsplan uit te voeren. Met een aannemer is inmiddels overeen stemming verkregen over de bouw van de in .het wontngbouwcontingent voor 1950 en volgende jaren aan de gemeente toegewe zen montagewoningen. In tegenstelling met de gebouwde en nog in aanbouw zijnde Welschenwoningen be treft deze systeembouw de bouw van 170 eengezinshuizen en drie kleinbedrijfwerk- plaatsen. De totale bouwkosten, vermeerderd met de grondkosten worden geraamd op 2.154.400. B. en W. stellen de raad voor dit crediet beschikbaar te stellen en hen te machtigen tot het nemen van maatregelen en beslui ten ter bevordering van de spoedige uit voering van de plannen. Gouda-Reeuwijk-Boskoop Met ingang van vandaag zullen de bus sen. die in dienst Gouda-Reeuwijk-Dorp onderhouden, doorrijden naar Boskoop. Dit betekent vooral voor de bewoners van het oostelijke gedeelte van Boskoop en van de Zwarteweg een belangrijke verbe tering. NIEUWE BANKEN B en W. stellen de raad voor 1957 40 beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van 24 banken voor de Prinses Julianaschool. UITKERING VAN 5'/. AAN HET GEMEENTEPERSONEEL. B. en W. stellen de raad voor om voor het gemeentepersoneel over het derde en v.erde kwartaal van dit jaar eveneens een uitkering van 5'op de wedde en het loon toe te kennen onder inhouding' van een beding voor reservering van 5 van de netto-uitkering (resp. 3 en ƒ1.50 voor 22 en 21-jarigen) per kwartaal. NEUTRALE SCHOOL. B. en W. stellen de raad voor door het beschikbaar stellen Van ƒ972 medewer king te verlenen aan het aanbrengen van een betere g!oei'.ampenverlieht:ng in de Neutra'.e Bijzondere school. NAAR DE DRIE DUIZEND Hedenavond wordt de 3000ste bezoeker op de internationale poppententoonstel ling verwacht. Het tentoonstejlingsbestuur heeft voor deze gelegenheid een pop in Nederlandse klederdracht ter beschikking gesteld. ZAKKENROLLER AAN HET WERK Uit de broekzak van een Rotterdamse bezoeker van de kermis is gisteravond een portemonnaie met 128.— gerold. ONTVANGST IN MUSEUM Het gemeentebestuur zal Zaterdagmid dag a.s. de „Association des Auditeurs et Anciens Auditeurs de 1'Académie de Droit Internationale" in het Redelijk museum ..Het Catharina Gasthuis" ontvangen. KAASMARKT BODEGRAVEN. 1 Augustus aangevoerd 226 partijen. Eerste kwaliteit ƒ2.08—ƒ2 16. 2e kwali teit f 2.002.07. zwarte tot 2.33 per kg. Handel, flauw. Athletiek. Achilles in Utrecht Bij de athletiekwedstrijden van „Heilaag te Utrecht behaalde een aantal Achilles- leden goede resultaten. Bij de dames werd Tr. Vreeswijk op verspringen C eerste met 4.74 m. (promotie naar de B kl.) en op de 100 m. C tweede in 14.4 sec. H. van Ham werd op kogelstoten C- klasser. daar zij de tweede plaats bezette in de D-klasse met 8.13 m. Bij de heren werd B. Verwey op hoog springen C eerste met 1.65 m., een presta tie die eveneens promotie betekende (B-klasser) Duivensport De Luchtbode Uitslag wedvlucht met jonge duiven uit Duffel, 103 k.m.: Eerst prijsduif 9.3310, laatste 9.48.21. C. P. Stigter 1, 19. 135, 148. 101, 165: W. H. de Waal 2. 133. P. Nooteboom 3. 45. 63. 142, 163; Th. Kiené 4. 92; A. C. v. Schaik 5. 7, 8. 15. 17, 43. 106, H. L. Blok Jr. 6. 56, 79, 132, 164, 172, 90; H W. Slappendel 9. 72. 77, 105, 116, 141, Chr. Janssen 10, 96, 130, 131, 152; M. Blok Sr. 11, 52. 89, 134, 137. 138; J. Vooys 12, 13. 22. 32. 100. 167; G. Vooys 14. 16. 70. 97, 120, 124, 153, 171; G. A. v. d. Kroef 18. 46, 151; Kempers-Coops 20, 33, 145; P. Stop pelenburg 21, 107; J. J. Lakerveld 23, 30, 68; R. de Jong 24. 83. 121. 168; H. Steen winkel 25. 95. J. v. d. Speld 26. 99, 108, A P. Rabauw 27. 29, 38, 49. 74. 75, 101, 150; M. de Bruin 28. 34. 65; Jo v. Kersber gen 31; Fr. Wesseling 35. S5, A. v. Reede en Zn. 36, 37, 53, 54. 103, 125; Jan v. Kers bergen 39. 40. 55. 86. 155, 159; Heuvel-Veen 41. 44. 136; J. Seijn 42. 50. 69. 91; T. Stop pelenburg Jr. 47, 110, 128; G. Brenkman 48. 51. 80. 81. 84. 154; A. v. d. Klein 57. 104, 119; T. Stoppelenburg Sr. 58, 109, 143; A. Stolk 59. 62. W Berckenkamp 60. 102; G. Schouten 61, 123; L. A. Goudriaan 64. 94, 127, 146, 158, J. Snaterse 66. 71. 76. 112; Jo v. Hoorn 67. 88; L. v. d. Heuvel 73. 113; M B. Blok Jr. 78, 118; N. v. Hoorn 82, 93. 162, 166; G. Bron 87; H. L. Blok Sr. 111, 117. 122. 139, 140; J. A. v. d. Tuin 98. 144. P. Kiené 114, 147, 156; C. v. Leeuwen 115; G. Slootjes 126. 129; Th. Brink 149; P. Loendersloot 157, 169, 170; B. Goudriaan 160. 890/91. Bunkie lag heerlijk te slapen. Het was al 'n beetje licht, want de zon zou spoedig opkomen. Toen schoot hij opeens wakkerHij keek verbaasd naast zich. Rick lag helemaal onder de deken, van z'n hoofd was niets te zien. En hij snoof en blies van geweld, terwijl hij wild met zijn armen zwaaide. Hij maakte een herrie van belangt Bunkie keek, toen gaf hij een ruk aan het laken, zodat Rick's hoofd tevoorschijn kwam. Hela, zeg.... wat Vnankaar Ja, Riek, vroeg hij. De golvef) daar komen de golven weer!En we kunnen* niet van de rots a*! Help! Help!we verdrinken! schreeuwde Rick. Bunkie lachte en schudde zijn vriendje aan de arm. Nou, zegik geloof, dat je zwaar agn 't dromen bent! Wordt eens wakker! Toen deed Rick z'n ogen open en keek beduusd om zich heen. Warempel, hij had alles gedroomdOpgelucht kwam hij overeind. En toan vertelde hij Bunkie, wat hij allemaal gedroomd had.... Om te voorkomen, dat stagnatie in de woningbouw optreedt en dat het voor dit jaar toegestane contingent te bouwen wo ningen niet volledig benut zal kunnen wor den, is opdracht gegeven om het tweede deel van het complex van 166 woningen in de Korte Akkeren voor aanbesteding ge reed te maken. Dit deel bestaat uit 25 wo ningen en vormt één blok met het reeds voltooide eerste deel van 53 woningen. De aanbesteding hiervan zal rpedio Augustus kunnen worden. In verband hiermede verzoeken B. en W. de raad een crediet van 378 000 beschik baar te stellen. In dit crediet is 33.560 begrepen wegens grondkosten en kosten van fundering van nog 10 woningen, welke een voltooiing zul len vormen van het gehele blok tussen de Tweede E. J. Potgieterstraat en de Ko ningin Wilhelminaweg. De bouw van deze 10 woningen is thans nog niet mogelijk, doch om financiële en technische redenen is het gewenst de fun dering van die 10 woningen gelijktijdig met de 25 woningen aan te besteden en uit te voeren. GRONDAANKOOP B. en W. «tellen de Raad voor om va-n de heer H. W. J. Schneider, alhier te kopen hei buiten de rooilijn van de Win terdijk gelegen gedeelte van een perceel groot 126 m2. Yoor de totaalprijs van 20.—. onder voorwaarde, dat de water put. welke nu voor de rooilijn ligt. ver plaatst wordt achter de rooilijn, dat voor de voordeur van zijn woning een drempel wordt gemaakt en dat het bestaande ijze ren hek verplaatst wordt in de rooilijn. Met deze werkzaamheden zal naar schat ting een bedrag van 240.— gemoeid zijn. Met het oog op de doortrekking van de rooilijn van de Winterdijk is hef nodig, dat de gemeente te zijner tijd over deze grond kan beschikken. Burgerlijke Stand Geboren: Leendert Comelis. z. v. C. Th. Verlaan en W. van Eijk. BÓelekade 134; Comelis. z. v. A. Greefhoist en A. Tol. P. C. Bothstraat 21; Sonja Niesie. d v. N. Drost en M. C. van Raffen. Vogelplein 8; Angela Maria Imelda. d. v C. W Mayen- burg en M Vergeer. St. Joaephstr. 35; Ma ria Antonia d. v. A. J. Bazen en C. A. - Verboom. Knudenierstr. 9 Overleden: Toontje Binnendijk, wed. L. Rmchop. 76 i Voetbal. Naast de teleurstelling, een gerechtvaardigd optimisme Het overzicht van de secretaris, uitge bracht op de gisteravond in het Vee marktrestaurant gehouden vier-en-veer- tigste jaarvergadering van de voetbal- en athletiekvereniging „Gouda" verheelde niet, dat het afgelopen jaar voor „Gouda" een teleurstellend jaar is geweest, in het bijzonder door het verlies van het tweede klasserschap Daarnaast bracht het ook optimisme bij de herinnering aan de af delingskampioenschappen, behaald door het vierde elftal en de B.- en E.-junioren- teams. alsmede bij de vaststelling van de groei van het ledental van 402 tot 424 en dat der donateurs van 617 tot 680. De penningmeester becijferde in zijn jaarrekening een batig saldo van ƒ4169 terwijl daarentegen de balans een ver- Itessaldo van 1654— toonde. De begro ting sluit met een bedrag van 19725, In het jaarverslag memoreerde de commissaris van materiaal met voldoe ning dat het, 't vorige jaar opgeknapte hoofdveld zich goed heeft gehouden en deelde voorts mede. dat voorbereidingen tot verbetering van de bijterreinen zijn getroffen en dat het voornemen bestaat, het tweede terrein van verlichting te voorzien. De aftredende bestuursleden, de heren J. van Tilburg en C. Verstoep, werden resp. als voorzitter en penningmeester herkozen. In de vacature H. Koster, koos de vergadering de heer S. Elshout, terwijl de heer J. Tak. die als bestuurslid had bedankt, daar er geen gegadigde voor zijn functie bleek te zijn. zich bereid ver klaarde alsnog tot de eerstvolgende ledenvergadering aan te blijven. Van de oude elftalcommissie keerde alleen de heer F. Noorlander in de com missie terug, naast hem werden gekozen de heren W. Kuis. J. Anker en G. van Dijk De heer S. Elshout zal als bestuurs- gedelegeerde aan deze commissie worden,, toegevoegd. Ammerstol De zalm, die niet wegzwom. Het zag er voor een Ammerstollenaar, die aan het hengelen wa» in de Lek. naar uit. dat zijn vacantie. die gisteren begon-, nen was, een goed begin had Een zeer grote vis kwam in de nabijheid van zijn vistuig. De vis zwom echter niet. maar dreel aan de oppervlakte en was zo mak. dat do man hem met de hand kon grijpen. Het bleek een dode zalm te zijn van circa 17 pond. Zeer optimistisch ge stemd begaf de hengelaar zich met zijn „vangst" naar een zalmhandelaar, om van een deskundige te vernemen, of zijn vis nog voör consumptie geschikt was. De zalmhandelaar verklaarde echter, dat de vis voor consumptie geen waarde meer had en met zichtbare teleurstelling her gaf de hengelaar de vis de vrijheid. De zaak zou hiermee afgedaan zijn als niet enige tijd later een andere dorpsgenoot, een oude zalmvisser uit Ammerstols be kende zalmtijd. de zalm eveneens tn 't oog had gekregen en had gemerkt flat het dier geen aanstalten maakte weg te zwem men. Onbewust van de reeds getoonde illusie van zijn voorganger gunde deze visser zich nauwelijks tijd om zich over de „kanjer" van eten zalm te ontfermen en in een stemming, pf hij een lot uit de loterij had getrokken, begaf hij zich even eens naar de zalmhandelaar. Het was een bittere ontgoocheling, toen deze opnieuw de ondeugdelijkheid van de zalm moest vaststellen De zalmhandelaar gaf toqn als zijn wens te kennen, dat de voormalige „Lekbewoner" maar begraven moest wor den om' nieuwe teleurstellingen te voor komen. Boskoop Mijnheer De Biene, orkestleider uit Toulouse Ruim een week geleden ontmoette een "Boskoper in Gouda een hem onhekenA persoon, die belangstellend naar het insigne van de zangvereniging op zijn revers keek en had gevraagd of hij van de muziek was. Op het bevestigend antwoord van de Boskop t ontspon zich een uitvoe rig gesprek over muziek en zang. De vra ger maakte zich daarbij bekend als Jean de Biene. chef d'orchestre de Toulouse en vertelde dst hij met zijn vrouw een va- cantiereis door Nederland maakte. Hij waa thans gelogeerd in een hotel in de omge ving. dat hem evenwel te duur was. De Boskoper stelde hem toen voor, dat hij voor de chef d'orchestre en diens vrouw lin Boskoop een goedkopere gelegenheid zou zoeken. Die gelegenheid werd gevon den in een hotel te dezer plaatse. Na een week daar te hebben gelogeerd, vertrok eerst mevrouw De Biene en een dag later dc chef d'orchestre. Doch hij vergat zijn hotelrekening te voldoen. Ook de Bosko per, die ongeveer 18 gulden aan zijn nieuwe vriend had geleend is de dupe ge worden van deze oplichterstruc. De politie is in de zaak gemengd. Duivensport. De postduivenver. „De Luchtbode" hield een wedvlucht uit Duf fel. afstand 110 km. Los 8 uur. eerste duif 9.39.24. laatste 9.53.09. Uitslagen: W. van Leeuwen 1. 7 20. G. Lamoréa 2. 3. 5. 14. 15. 29. 31. 38. 39. 45. Kl. Stik- kelorum 4. 13. 19. 27. 35. 36. 37. A. Ver hoef 6. 11. 34 J Verhagen 8, 25 40. J. van der Born 9, 41. H. van der Willik 10. 12, 16, 43. 44. 49. 54. N. J. van Buren 17. 28. 53. P. de Lang 18. 47. W. van der Jagt 21. A. Sijtzema 22. 26. 32. M. van den Berg i Berg 23. i 24. 48. J. 33. 50, 51. 53. C. F. Middelkoop Degenkamp 30. J. van Gemeren 42. G. Schouten 46. 52. In concours 220 duiven. Bloemenveiling. Coöp. vereniging ..De Boskoopse veiling", 31 Juli. Rozen gr bloe. mig per bos van 20 stuks. Duisburg 1.10- 1.40. Adrie Stokman 50-1.10. Queen Mary 1.60-1.90. Parel van Aalsmeer 1.00-1.50. Butterfly 29-57. Pechthold 44-55. Edith Helen 1.10-1.40. Better Times 70-90. Hadley 80-1.30. Vierlanden 1.10-1.80. Rosalandia 40-70. Mme Jules Bouché 40-100. Gemengde rozen 23-40. Babyrozen per bos 10 stuks: Sweetheart 67-76. Juweeltjes 60-100. Oran ge Triumph 12-28, Rosa Mundi 22-40, Wolfsglorie 37-80. Ellen Poulsen 18-32. Gloria Mundi 58-80. Else Poulsen 37-51, Ingar Olsson 32-46. Polyantharozen 70-100. Gemengde babyrozen 17-25. Diversen per bos 10 stuks: Clematis Mevrouw ie Coultre 2.50-2.80, idem Prins Hendrik 3.00. idem Durandü 65-1.10, ScabioSa 18-23. Dahlia's in soorten 18-41. idem gemengd 12-17. Gladiolen in soorten 20-29. idem gemengd 10-18. Leeuwenbekjes 19. Liatrix 12-22, Blauwe Distels 46-49 Asclepia 18-28, Zin nia's 21, Asparagus 52. Gipsophila 21. An jers 26-29. Astriblia 6. Witte Flokx 12-15, idem gemengd 12-18, Rode Lelies -60-80, Margrieten 4-6, Asters 19-32. Ligustrum. goudbont 19-24. Voetbal. De uitslag van de voetbal wedstrijd tussen Boskoop en een Suri naams elftal uit Amsterdam was 1—1 De harmonie „Excelsior" zorgde voor de mu zikale omlijsting. Geslaagd. Voor het examen hoofd akte is geslaagd mej. A S Blonk, alhier. De ^deling van Goudse en omtrekclubs voor de aanstaande competities van de Kon. Ned. Voetbalbond ziet er. naar de Sportkroniek mededeelt, als volgt uit; District II: 3e kl. B Texas. B.M.T., Westerkwartier, V.I.O.S., R.K. A.V.V., Hoek van Holland. Alphen, Gouda, Hollandiaan, G.D.A. Roo- denburg en Wassenaar. 3e kl. C: Hillesluis. D.C.L., E.D.S.. The Rising Hope, De Musschen, V.D.L., Moor drecht, B.E.C.. Olympia, O.N.A., V.F.C., O.D.S. 4e kl. B; G.S.V., Wilhelmus, Woerden, Maasstraat, Zwart Blauw, K.R.V.C., Con cordia. D.H.L., Te Werve, R.A.V.A., Lenig en Snel, Het Noorden. 4e kl. C: Vogel. H.D.V.. Waddinxveen, Rijswijk, Alphia, Cromvliet, D.S.O.. Gou derak, Kranenburg, D.O.N.K., B.T.C., Steeds Volharden. 4e kl. D: F.S.V. Pretoria. Stolwijk, Westlandia, Naaldwijk. Spoorwljk, V.D.V„ D.U.N.O., Ollveo. Belvédère. V.E.L.O., Hillegersberg. Dindua. 4e kl. E: R.V.C., P D.K., Calerltas. St. Lodewijk. Voorburg, Delft, D.V.C., 's Gra- venzande, Ammerstol, Quick Steps. S.M.V.-, Excelsior '20. 4e kl. F: Haastrecht, V.E.P., Oudewater. Bodegraven, Florissant. S.Ï.O.D., Trans- valia, Aeolus, Martinit, R.D.M., Lekker- kerk, Ursus. 4e kl. G: Moerkapelle, P.F.C., Graven deel. HardinxA'eld, Poortugaal, Schoon hoven, MerwMe, Bolnes, Hermandad, R.O.G.A., C KflS., D.J.S. NederlandIndonesië Blttar Rott-«oUsndU 90 t« T. Prlok Borneo A.mst-Djakarta M te Port Said Groote Beer Java-Am«t 91 1100 m ZO v Indrapoera 1 v Indonesië te Rotterdam Japara Rott-Dlakarta p 91 Ouessant joh. v. oidenbarnevelt Java-Amst 91 300 m ZZO v Guardaful Kedoe Djakarta-Rott p l Guardaful Kota Agoeng Djakarta-Rott P 91 1' i-Graads- kanaal Oranje Amst-DJakarta p 91 Gibraltar Roepat 91 v Ral ik Papan n Pladjoe Slngkep DJakarta-Amst 1 te Aden Skaugum DJakarta-Amst 91 400 m ZO v Guardaful Tablnta Diakarta-Amst 91 300 m ZZO v Guardafui Tarakan Djakarta-Amst 1 te Suez Tosarl 91 v Singapore t« Pladjoe Wm Ruy* Rott-D1*karta 1 te Singapore Zuiderkruis 91 v Tarakan te M«nado Res. 2e kl. A H B S. 2, H V.V. 2. D H.C. 2. U.V.S 2. Laakkwartier 2, Quick 2. For tune 2. V.U.C. 3. A D O. 3. Gouda 3. Res. 2e kl. B: Excelsior 2, Gouda 2, C.V.V. 2. Hermes D V S. 3. Xerxes 3. R.F.C. 3. A.D-O. 4, Feijenoord 4. Sparta 4 en S.V.V.J^ Res. O N A 2. Olympia 2. C.K C. 2. Slikkerveer 2. D.H.Z. 3. Schoonhoven 2, Hillesluis 2. Martinit 2. Excelsior 4. F.S.V. Pretoria 2. Res. 3e kl. F: O.N A. 3. G.S.V. 2. D C.V. 2. Lekkerkerk 2. Moordrecht 2. H O.V. 2, Spartaan '20 2. Dindua 2. R.F.C. 4. D C L. 2. Bodegraven Geslaagd. Onze plaatsgenote mej. C. L. v. d. Meer is geslaagd voor het midden standsdiploma. Beroepen. Ds J. J. F. Herrmann, predi kant bij de Evang. Lutherse Gemeente al hier heeft een beroep ontvangen naar Da- venter. Gouderak Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Ch. J. Koot is geslaagd voor het diplyna vakbekwaamheid voor de brandstofftn- handel. Oudewatei Postduivenwedvlucht. De postduivenver eniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht uit Roermond, afstand 120 km Los 9 uur. Eerste duif 10.46.18, snelheid 1122 m. per minuut, laatste duif 11.19.6 Uitslagen; M. Beerthuizen 1, 5, 7. 19, 26, 49; G. Scholman 2, 24. 36, 44; P. J. v. Vliet 3, 10, 23; W. v. d. Haar 4, 22, 52. 53. P. J. v. d. Horst 6. 12. 14. 20. 40. 54, 56; B. de Ko ning 8; B. v. Bunnik 9. 28; H. Koster 11. 25; J. v. Kuik 13; B. Stalvoord 15, 34; L. V. Dam 16. 39. 41. 46; W. v. Bunnik 17. 42; A. Jongeneel 18; B Burger 21; A. Pouw 27, 37; A. v. Dijk 29. 31, 47. L. Burger 30. 50; Werkhoven 32; C. v. Kooten 33; G. de Bruin 35; Bonouvrie 38. 43, 57; W. Vergeer 45; M. de Bruin 48; A. Blanker 51; B. de Bruin 55. M.T.S.-dlploma. De heer J. Rietveld al hier is aan de M.T.S. te Utrecht geslaagd voor het examen weg- en waterbouw kunde.

Goudsche Courant | 1950 | | pagina 2