GOUD5CUE COUDANT Ljjker ZIJN KONINKLIJKE GASTEN nket at... SOMBER LONDEN BEREIDT EEN STRALENDE ONTVANGST Hartelijke, ongedwongen begroeting LAAS fijn knecht de ITJES” WEERBERICHT Rijtoer door juichend Londen ti van VORSTELIJKE LUISTER BIJ HET STAATSBANKET I 1NC3 - De Koningin had geen last van de storm I w. IEF BIJ DE ONBEKENDE SOLDAAT Een krans met op de linten de letters J. en B. t ZA Kostelijke kledij :ude Hervorming it V KruxtTlaan »1 scheiding” VORSTELIJKE onderscheidingen intreK- De eerste stappen op Engelse bodem Een band uit Chatham Historische plek NOVEMBER 1950 Woensdag 22 Nov. 1950 Prijs 10 cent per nummer 89ste Jaargang No. 23140 Prijs abonnement. ƒ0 33 Bureau: Markt 31. per week Telefoon 2745 (twee lijnen) ƒ1.40 per maand Directeur-Chefredacteur: S. H. VAN DER KRAATS Chef-Exploitatie: D. DE KLERK Postrekening 48400 ƒ4.20 per kwartaal s —4 I (Van onze speciale verslaggevers te Londen.) L tWp ce a hen be- bij Welsh KIJKER. iet De vorstelijke personen bij de aankomst aan Buckingham Palace. c aanwezig aken uit te iun intrek geno- e middag tussen Op het graf van de Onbekende Soldaat legde ons Vorstelijk paar een krans. nis pret, sou maat EENDRACHT MAAKT MACHT L' >uder- iie en ge en VLEKVRIJ LVERD ber aden Ko gas- V PER ASPERN AD ASTRA weerklonken en t Britse marine uit C i uit de 5 Imus spet ting •volj waartoe o.a. Lord Al minister-pr troduceerdc Zo fi t de K< d en even ip het pa- iftwee Engelse Londen, waar jmen. van droeg van de [aar de ge- mde ?hter de op de in loopt ingham -i niet anders ht is hier sprake van mderheid georgar jeugd, heeft afkeei ook critisch. Als er een oi om zich ten aanhoi te uiten, zal de jet openbaar protest ni Zelfs al ware het iet van er dan 50 len. Een c> i nadere "i, dal or minstens één esteedt, ontvangt n Sint Nicolaas Hoe groter het des te groter het en erepoort fungeer bevestigde gaffels, de Nederlandse ipperden Ook hier j i de aanblik van de iger was dan ooit. reeds half donker t“ hekken van het pi CS" altijd treerd In druilerig herfstweer heeft Londen ons Koninklijk paar c?n overeenkomstig de Engelse volksaard inge togen. doch daarom niet minder gemeend welkom bereid. Het w'as guur en somber, toen het uur van aankomst naderde. Maar het bleef droog. Een fijne nevel hing over de stad en gaf haar juist die unieke sfeer, die altijd zo bijzonder treft. Het gedeelte van het perron, dat voor de ontvangst was open gehouden, was bedekt met een rood karpet, geflankeerd door tribunes voor bijzondere gasten. De stationsmuur ging schuil achter rode gordijnen, waarop enkele malen het monogram J. B. was aangebracht. De plaats van ontvangst was in een zee van licht van de tele- visie-lampen gezet. Even voor de trein binnenreed, betraden de leden van Na de aankomst van Koningin Juliana en Prins Bernhard op bet Victoria Station, waar de proto- colaire begroeting plaats vond, reden de vorstelijke personen in de staatsie-optocht naar het Buck ingham Palace te Londen. Langs de Mail, waar naast de Britse vlag onze driekleur wappert, bereikte de stoet het Koninklijk paleis. ■sabonnen van 18 ir 1950 af kunnen •ld worden voor ge- innen enmgl ichenkbonnen kunt ut Nicolaaa terecht. (Van onze speciale verslaggever) TIET HOOGTEPUNT van de eerste dag van het Koninklijke bezoek vormde het schitterende staatsbanket, waaraan 176 gasten aanzaten, onder wie leden der regering, de leider van de oppositie, Winston Churchill, diplomaten, leden van de hoge adel en geestelijkheid. Het werd gehouden in de beroemde Stateballroom, die met spiegels en gobelins was opgesmukt. Men was gezeten aan hoefvormtg geplaatste tafels, welke feestelijk versierd waren met een schat van chrysanten, rozen en orchideeën. De antieke goud-zilvgren ornamenten, borden en schalen glansden zacht in het licht van kronen en meer dan 100 kaarsen, getorst door kristallen kandeLxz^.M. H.M. de Koningin droeg een tiara, even als Koningin Elizabeth. De hoofdtafel stond opgesteld voor de troon met balda kijn. Koningin Juliana zat aan de rechter zijde van Koning George, aan zijn linker zijde zaten Konii Bernhard. Verder z ivin van Athlc Gloucester, Minder wind. Weerverwachttng meegedeeld door het K.N.MI. in De Bilt geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Half tot zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Weinie veran dering in temperatv 23 November Zon op 8.34-. ox Maan op 16.33: tot Dondei r bewolkt zwakke jen. Wei tuur. Wassende maan >nder 16.38 onder 1.18 de troon met t ia zat aan de ree George, aan zijn lii ingin Elizabeth en Prins r zaten aan de hoofdtafel de gravin van Athlone, Attlee, de hertogin van Gloucester, de Lord Kanselier, prinses Margaret, de hertog van Glou- chester, minister Stikker, prinses Mary, een zuster van de koning, en de aarts bisschop van York. Koningin Juliana droeg een schou loze japon van licht zeegroen organdi Koningin Elizabeth een crinoline met borduurde pailletten. Onze Koningin Prins Bernhard droegen de sèches, be horende bij de onderscheidingen, die de Koning vóór de maaltijd aan hen had uit gereikt. De Koning en de andere heren waren in avondtoilet gestoken. Een klein strijkorkest van de Guards speelde tijdens het diner een pot pourri van Nederlandse muziek. Tijdens dit banket sprak koning George «en welkomstrede uit, waarin hij herin- het Engelse koninklijke huis het perron. De koning en de koningin werden allereerst begroet door me vrouw Michiels van Verduynen, echtgenote van de Nederlandse ambassadeur, die de reis van Dover had meegemaakt. De Koning was in admiraalsuniform, de Koningin droeg een mantel van mauve fluweel en een hoed met veren van dezelfde kleur. De beide prin sessen vormden een charmant paar. Prinses Elizabeth was gekleed in een fel rode fluwelen mantel, con trasterende met de paarse mantel van prinses Mar garet. Het was een imposant gezelschap, dat de komst van ons vorstenpaar afwachtte. De Engelse minister van buitenlandse zaken, Bevin, was het enige lid van de regering, die zich niet aan de voorgeschreven kleding had gestoord. Hij verscheen met zijn gewone zwarte gleufhoed, zwaar op zijn stok leunende, maar hij zag er beter uit dan in lange tijd. j j, deur van .oor de deken en an- i de abdij, in rood en igzaam wandelde zij. Bernhard, minister sadeur, naar het te krans van lau- van linten in de initialen J werd ook bijge- Scholars. de in eerlingen van de _:hool, die sinds izabeth hun mede- de erediensten in 22 November a.a. in de 11. avonds I uur HUET uit Rdam helding” nlet-leden 25 ct. de vereniging kunt n bovengenoemd adres. Koningin Elizabeth. i>-gh, benoemd orde van de en de Hertog de feestneuzen en niet de redelijk stu derenden dwars zit. Mogelijk zou een commissie, die, zonder een stok achter de deur, deze dingen ging bestuderen, ge makkelijk een zilveren of gouden jubi leum halen, gezien de geringe resultaten, die Delft zelf tot dusver heeft bereikt. En dat bij een voor de T.H. urgent pro bleem. Het gaat hier om een voorziening, waar aan de regering zelf een tijdelijk karakter toekent. Er staat nog altijd een nieuwe Hoger-onderwijswet op de helling en het Is te hopen, dat. wanneer deze in het parlement komt, de toestand in Delft geen uitzonderingstoestand meer zal behoeven te zijn. Tot zolang zou Delft een stok ach ter de deur om sommige jongelui wat aan te porren, goed kunnen gebruiken, zelfs al zijn ook .studenten behept met examen- VrHet zal met de Delftse examens wel zijn als met bijna alle Nederlandse examens: als je flink gewerkt hebt, kom je er door, en als je dat te weinig hebt gedaan is het een kwestie van geluk. Overigens het ontwerp is nog geen wet. In de Kamers zitten vrij veel man nen van Delft. Koning George heeft Koningin Juliana de Royal Victoria Chain en Prins Bernhard de versierselen van Knight Grand Cross of the Victo rian Order verleend. Koningin Juliana heeft Elizabeth en Prinses Hertogin van Edinburgh tot Grootkruis in de Nederlandse Leeuw eenheid te worden. Het moet open staan voor de andere naties en groeperingen van naties der wereld, zoals een onderdeel van een levend organisme betaamt”. Van diepe betekenis was het slot van de Koninklijke toespraak: „De oude Chris telijke gedachte, dat iedere enkeling een dienende taak heeft ten opzichte van zijn medemensen, en zo ieder ten opzichte van ieder, teneinde de maatschappij zó te ma ken, dat men het kan uithouden, er in te leven deze gedachte zou logisch moeten worden uitgebreid tot de naties. Ik ben er mij van bewust, dat de wereldgemeen schap nog zeer ver van deze zienswijze verwijderd is. Maar toch, laat ons haar in gedachte houden, want dit alleen kan da wereld redden". gin en de Prins stonden voor de kerk la ter nog een ogenblik stil bij de verlichte vitrine met het boek, waarin de namen van de burgerslachtoffers van de „blitz” staan vermeld, en dat elke dag pp een andere pagina wordt opengeslagen. Gok bezichtigden zij de gedenkplaat ter ere van president Roosevelt. Klokslag drie uur stoomde de koninklijke trein, waarvan de locomotief getooid was met de Engelse en Nederlandse kleuren, langzaam het station binnen. De wagon, waarin zich ons vorstelijk paar bevond, hield stil tussen de twee hagen van vele personen, in het midden waarvan zich de Engelse koninklijke familie bevond. Even was er spanning. Toen stapte H.M. de Koningin op het perron. Het was een historisch ogenblik in dubbele zin, omdat het de eerste maal was dat een Nederlandse monarch een officieel bezoek aan Engeland bracht. Boven dien had nooit te voren een regerende vorstin in officiële hoedanigheid En gelse bodem betreden. De Koning begroette onze Koningin hartelijk en Ko ningin Elizabeth liep glimlachend toe op Prins Bernhard, die inmiddels op het perron verschenen was. Daarna volgde de wederzijdse begroeting tussen de beide Koninginnen, die elkaar kusten, en van de Koning en Prins Bernhard, die elkaar hartelijk de hand schudden. Ook de begroeting van Koningin Juliana met de beide prinsessen was bijzón der hartelijk. Vervolgens stelde de Koning de autoriteiten aan onze Vorstin voor. .a. Lord Allanbrooke, de commandant van de Tower van Londen, de iresident Attlee en minister Bevin behoorden. Koningin Elizabeth in- le het gezelschap aan Prins Bernhard. terwijl de band van de Chatham (welk een 1 inneringen uit de zeventiende eeuw., het Wilhelmus speelde, werden de lei van het Britse gevolg, dat aan ons ninklijk paar is toegevoegd, aan de ten voorgesteld. Hare Majesteit was gekleed in een tur koois groene japon. Daarover droeg zij een bontjas, en een eveneens groene hoed met veren van een paradijsvogel. Prins Bernhard droeg het uniform van vice- admiraal van de Koninklijke Marine. Terwijl achter ons de uit de oorlog nog welbekende Frank Gillard van de B.B.C. en vele andere radiocommentatoren en foto- en filmmensen hun werk deden, in specteerden. begeleid door de Duke of Glouchester, Koningin Juliana en Prins Bernhard de erewacht, bestaande uit mannen van de Britse marine en de So merset Light Infantry. Kort daarna begaven zij zich al van de pier naar het station, dat er vlak achter ligt. Enkele honderden Engelsen uit het plaatsje Dover hadden zich daar opge steld en applaudisseerden toen het Ko ninklijk paar zichtbaar werd. Vergezeld door hun talrijke gevolg stap ten de Koningin en Prins Bernhard daar na in de trein, doch niet voordat de bur gemeester van Dover, vergezeld door de leden van zijn gemeenteraad, nog een adres aan H.M. had aangeboden, welk ge baar door haar werd beantwoord met eveneens het overhandigen van een adres aan de bevolking van Dover. Om precies tien voor halftv tijd vertrok de trein naar Li deze om drie uur zou aankot ...j goud-zilvgren ornamenten, in het licht van kronen en meer dan 100 kt Habers. Er was een fonkeling van edelstenen. nerde aan de tijd, dat Nederland bezet was en Koningin Wilhelmina de zetel van haar regering in Londen handhaafde, waar de tweede dochter van Koningin Juliana werd gedoopt in een kapel, die kort daarna door Duitse bommen werd vernield. De koning wees op de gemeenschappelijke idealen van het Nederlandse en het Britse volk en bracht een dronk uit op het welzijn van zijn Koninklijke gasten en dat van het Ne derlandse volk. Geen autarkisch Europa De antwoordrede van onze Koningin was als altijd gesteld in een zeer persoonlijke, gevoelige stijl. Eveneens sprekend over de achter ons liggende oorlog sprak Hare Majesteit: „Uw hele natie nam deel in onze redding. Ik denk aan de vreselijke strijd van uw soldaten bij Arnhem, aan het voedsel, dat uw vliegtuigen lieten val len, toen de honger op het ergst was”. Opmerkelijk en dnideltfk voor een ver staander was de passage over Engeland en de Europese gemeenschap: „Wanneer ik Groot-Brittannië begroet als moeder van vele naties, dan begroet ik het evenzeer als een essentieel lid van de Europese ge meenschap”. En: „WU kunnen Europa niet toestaan, een afzonderlijke, autarkische aangeduid door een laat van een gouden en. Een eenvoudig kruis vier kandelaars met grote hoeken. Het graf is i. het symbool van de A/Tenige opvarende van de Jacob •i’-*- van Heemskerck zag bleek om de neus, toen de kruiser Dinsdag middag aan de kade te Dover meerde. De hevige storm, die gedu rende de nacht op de Noordzee woedde en zelfs menige zeeman een onwillige maag bezorgde, was ook niet onopgemerkt aan de Neder landse kruiser, waarop het Konink lijk Paar zich bevond, voorbijge gaan. Het was daarom geen wonder, dat Frank Guillard, de B.B.C.-ver- slaggever, die de aankomst in Dover voor de Engelse radioluis teraars versloeg, zijn vrees uitsprak dat Koningin Juliana minder pret tige herinneringen aan de zeereis naar het Britse eiland zou hebben. Zijn vrees bleek echter ongegrond, want wie ook enige last van het ruwe weer mocht hebben gehad. Koningin Juliana zeker niet. Uit de omgeving van de Koningin verna men wij, dat de vorstin geen ogen blik last heeft gehad van de woelige zee. Ze had een uitstekende eetlust en maakte zelfs tijdens de storm met de commandant van de kruiser een rondgang door het schip. Men kan zeggen aldus onze zegsman dat de Koningin „het ktormpje” zeer is meegevallen. Ze voelde zich even prettig als op haar eigen jacht de Piet Héin. En dat bij een storm van 110 km per uur. het wetsvooi tempo van voeren. Kijker had niet anders verwacht. In zeker opzicht is hier sprake van dwang. Jeugd, inzonderheid georganiseerde aca demische jeugd, heeft afkeer van dwang Jeugd is ook critisch. Als er een orgaan bestaat om zich ten aanhore van het publiek te uiten, zal de jeugd zich een kans tot openbaar protest niet laten ont gaan. Zelfs al ware het nieuwe geestes product van de wetgever van O K W. het beste wetsontwerp geweest, dat ooit een Nederlands departement had verlaten, ook dan zou waarschijnlijk critiek niet achter wege zijn gebleven De studenten vinden het helemaal geen best wetsvoorstel. Zij gronden hun afwij zing op een reeks bezwaren, die zij op een persconferentie uit de doeken hebben gedaan. De problemen worden niet opge- Tost, zeggen zij. Van de 40"die de eind streep toch nooit halen, zou slechts een klein gedeelte word en afgevoerd. Volgens hun eigen berekeningen gaat het om niet meer dan 50 studenten per jaar. Daarmee is de Delftse overbevolking op de Tech- nische Hogeschool niet uit de wereld De pressie, die de student achter zich voelt, een haastiger studie veroorzaken, jr de gevolgen van die haastige spoed vinden zij niet goed. De nadelen wegen niet op tegen de voordelen. Naar aanleiding daarvan zou Kijker wil len opmerken, dat het cijfer 50, gewonnen uit eigen berekeningen der studenten, wel wat laag lijkt. Het blijkt een omstreden' cijfer te zijn. Toen Kijker eens ging infor meren naar dat cijfer op een centrale plaats van de T. H., kreeg hij te horen, dat er zeker met meer dan 50 studenten per jaar zouden afvallen. Een collega van Kijker, die elders op nadere informatie afging, kreeg te horen, dat het om een honderdtal studenten zou gaan. Er bestaat, ook volgens de studenten xelf, aan de T.H. overbevolking. Het wets ontwerp wil echter niet in de eerste plaats dat teveel wegwerken, het wil het studie tempo versnellen. Dat is het hoofddoel. De regering acht het T H.-apparaat, waarvoor op de begroting van O K.W. een kleine elf millioen voor 1951 is uitgetrokken, te duur om er eventuele „feestneuzenA onder de studenten een loopje mee te laten nemen. Daarover kan men de regering eigenlijk geen verwijt maken. De gemiddelde stu dent legt het propaedeutisch examen in drie jaar af. De ouders hebben ook liever niet, dat zoonlief langer over de studie doet, zeggen de studenten, dus van die kant is er al pressie genoeg. En wie het in vier jaar niet doet, verdwijnt volgens hen vanzelf wel uit onze gelederen. Wel nu. de regering geeft nu vier jaar de tijd voor een weg, die de heel knappen in twee jaar afleggen en de gewonen in drie jaar. Daarbij doen ze dan nog heus wel aan net studentenleven. Wie het echter in vier jaar niet doet, zou nu worden uitgescha keld, tenzij hij een redelijke verontschul diging kan aanvoeren. De studenten heb- ben in beginsel niet ongelijk, als zij zo'n 1 termijnstelling niet in de sfeer van het hoger onderwijs thuis achten. Maar hier breekt de nood wetten, of maakt er, die met deze sfeer geen rekening kunnen houden. De studenten bouwden daarop een reeks bezwaren, waarvan echter dfe hoeveelheid de hoedanigheid verre over trof, althans naar Kijkers mening. De nieuwe studierichting, welke hetzelfde wetsvoorstel wil invoeren, nl. die van metaalkundig ingenieur, doet vermoeden, dat te Delft een zekere achterstand in de wereld der metalen moet worden inge haald, maar hoe groot deze metallurgische achterstand te Delft ook mag zijn geweest, inzake het zoeken van spijkers op laag water hoeft de Delftse student weinig te leren. Als voorbeeld van redenen, die tot vertraging van studie kunnen leidfen, noemde men van studentenzijde zelfs het verbreken van een verloving. Dat dit proces, wat gewoonlijk van even hevige als korte duur is, op een periode van vier Jaar een rol kan jspelen, wil er bij Kijker Neen, in de huidige, moeilijke periode van Nederland, waarbij een flink deel van de welvaart van het volk wordt bepaald door de manier, waarop „de Jongens van Delft” hun zaken aanpakken, moeten er daar vandaan kerels komen. Kruidjes- roer-me-niet, die door een verbroken ver loving uit hun studie-evenwicht raken, 2ijn ook niet de mensen, die in het gevecht om Neerlands welvaart de pas zullen aangeven. De studenten laten het niet bij critiek. Zij geven ook zelf wegen aan. Eigenlijk *lin zijzelf al van 1939 af met deze pro blemen bezig. Wat zij voorstellen kón misschien helpen. Zij verwachten iets van propaganda, van selectie, van het ver- ,3 schaffen van juist inzicht in de eisen, die de ingenieursstudie stelt, van wenken „om er maar mee op te houden". Dit zijn «chter middelen, die geenszins alle zeker heid van slagen beloven. Het gaat meer om spijkers met koppen dan om spijkers op laag water. Zonder dwang zal men er biet komen, maar dan dwang, die alleen irden de aan de waaraan om ■e vlag en de Union genoten duizen- stoet, die schil- Daarop begaf men zich naar de zij-uit- gang van het station, welke uitkomt op een door hoge gebouwen omgeven inham van een drukke, aangrenzende straat. De kapel van de Goldstream Guards, allen martiaal in hun lange grijze overjassen en bijna topzware bontmutsen die op hun neuzen schenen te balanceren, speelde het Wilhelmus. Vervolgens inspecteerde Ko ningin Juliana, begeleid loor de Koning. de erewacht, terwijl het Wien Neerlands Bloed klonk. H M. de Koningin besteeg daarna de door zes appelschimmels ge trokken open landauer en de Koning nam aan haar linkerzijde plaats, tegenover hen zat de hertog van Gloucester. In het volgende rijtuig, waarvoor vier bruine paarden gespannen waren, namen Prins Bernhard en Koningin Elizabeth plaats. Onze ambassadeur en minister Stikker zaten met hun echtgenoten in het derde j-ijtuig, waaraan zich een aantal gesloten autos met het gevolg aansloot. Opnieuw ^presenteerde het garderegiment het ge weer. Andermaal klonk het Wilhelmus. De stoet zette zich in beweging Het was een onvergetelijk gezicht de prachtig uit gedoste Household Cavalry, welke al die tijd op de achtergrond opgesteld was ge weest. te zien vooruitstormen, alsof zij hun gitzwarte paarden een gedeelte waarvan destijds door Koningin Wilhel mina aan de Engelse koning werd ge schonken een charge gingen uitvoe ren Het eerste gedeelte van de staatsle-rit ging door een naar geestig, schaars bevlagde, straat met winkels en sombere kantoren. Maar daarna doemde In het halfdonker het klassieke décor van Londen op: de Westminster Abbey en het parlexnentsge bouw. Daar had zich, evenals bij het station, een grote menigte verzameld, die een gejuich aanhief zodra de stoet in zicht kwam- Duizenden soldaten stonden langs de weg opgesteld, alsmede een aantal militaire kapellen, die steeds weer, wan neer de stoet passeerde het Wilhelmus ten gehore brachten. White Hall was in deze grijze middag Indrukwekkender dan ooit. Nederlandse en Engelse vlaggen hingen in tientallen statig als in een museum loodrecht omlaag van de stokken, die horizontaal op de platte daken Waren bevestigd. De kran sen en bloemen van de wapenstilstandsdag bij de cenotaaf vormden een onopzette lijke versiering van de intochtweg. Mi majesteitelijk werd de rit pas toen draai naar de Admiraliteitspoort werd maakt. De National Gallery, het beroemt schilderijen museum, ging schuil ach' de hoge masten met de vlaggen van beide landen. Daarna kwam men - Mail, de brede avenue die recht aar op de grijze massa van Buckit Palace. (Van onze correspondent te Dover) Om precies één uur Engelse tijd stapten Koningin Juliana en Prins Bernhard over een versierde loopplank op Engelse grond. Commando's, hoornsignalen en fluitselnen TAE Delftse studenten, voor zover ze zijn Ls vertegenwoordigd door hun Studen tenraad, hebben hun stem verheven tegen irstel. dat beoogt het studie- de Delftse studenten op te (Van onze speciale verslaggever te Londen) Nauwelijks waren H.M. de Koningin en Prins Bernhard op het Buckingham Pala- aangekomen. of hun eerste plicht riep i reeds. Met gesloten auto's begaven onze vorstin en haar gevolg zich om half vijf naar de Westminster-Abbey om een krans te leggen op het graf van de onbe kende soldaat. Deze aloude abdij is wel de meest historische plek van Engeland. Hier vinden sinds de oudste tijden niet alleen de Engelse vorsten hun laatste rustplaats, doch allen, die schitterden op het gebied van staatkunde wetenschap en cultuur. Maar de ereplaats kreeg de onbekende soldaat uit de eerste wereldoorlog. Zodra men de kathedraal betreedt, vindt men zich in het voorschip reeds de plek van deze gesneuveldé’ waarvan men verder niets afweet dan dat hij voor Engeland is gevallen. Het graf wordt ae zwakt marmeren plaa inscriptie voorzien. Ec staat er voor en viv» k kaarsen markeren de omlijst door klaprozen. Vlaamse slagvelden. Koningin Juliana werd bij de de kerk opgewacht door de dekt de re geestelijken van paars gestoken. Lanj gevolgd door Prins Stikker en onze ambassi graf, waarop zij een grote rierbladen legde, voorzien de Nederlandse kleuren en en B De kranslegging V woond door de Kings - zwarte toga's gehulde lec beroemde Westminster-school, de tijd van Koningin Elizabeth werking verlenen aan de abdij. Nadat de kranslegging was verricht, nam de Koningin aandachtig het prachtige interieur van de kerk in zich op, daarbij toegelicht door de deken. Vervolgens zet ten onze Vorstin en Prins Bernhard hun handtekening in het boek van de hoge be zoekers. Dat was het moment, waarop de persfotografen hadden gewacht. Zo fel was het licht van de lampen, dat de Ko ningin een ogenblik verblind werd moest wachten, voor zij de pen op pier kon zetten Helemaal niet braaf Vlak bij de ingang van de kerk bevon den zich leuke jongetjes, allen in grijze pullover en kniekousen. Het waren de leerlingen van de kerkkorenschool. Deze ongedwongen groep trok vanzelfsprekend de aandacht van Koningin Juliana, die aan de leider vroeg: ..Zijn ze allemaal braaf?” „Helemaal niet. Majesteit”, luidde onder algemeen gelach het antwoord. De Konin- Als een erej mas’en I beurten Jack waj den van derachtit Het was reeds half donker toen de eerste ruiters de hekken van het paleis binnen stoven. De gaslantaarns van de binnen plaats waren reeds aangestoken. Rond h^t pompeuze Victoria-gedenkteken. tegen over het paleis, was eei^ enorme menigte samengestroomd. Tussen de masten waren hier guirlandes van vlaggedoek aange bracht Maar wat te denken bij al deze aan vervlogen tijden doën denkende proto collaire pracht en praal, toen wij midden een eroot aan-

Goudsche Courant | 1950 | | pagina 1