Zelfs in Pernis, nauwelijks verlost van het water, évacué's Schielandse Hoge Zeedijk wordt versterkt en ten dele verhoogd Tweede lijst van de slachtoffers »r,al,ea en hel onwenn,8e 'vofr Barakkentaxi- en tolgelden voor de slachtoffers van de ramp Canadees crediet aan getroffen emigranten Rubber handschoenen en lieslaarzen gevraagd Duitse industrie heeft zorgen Polissen goed lezen! AHOY NAAR RAMPGEBIED Helpt bij leegpompen van Hoekse Waard Prov. Kerkvergadering van Zuid-Holland SOCIALE VERZEKERING IN DE NOODGEBIEDEN Regeling uitkeringen OM DE EUROPESE TITEL 71-2 IN VIERSEN Piet van de Pol hoogste serie van de tweede dag) bij de grote drie Sommige streken kwamen er beter af, dan men zou verwachten Geen evacuatie van het eiland Tholen Herhalingsoefeningen in Maart afgelast Hoekse Waard wordt in grote stijl hersteld Stoffelijk overschot van soldaat aangespoeld Duinen en strand tussen de Hoek en Scheveningen afgesloten In verband met opblazen van de bunkers Kleding en onderdak voor 80 families van Flakkee en Schouwen Ziekenfondsen helpen geëvacueerden Postverbindingen met de noodgebieden Ook in Hoogvliet hard gewerkt Zo snel mogelijk beginnen Ook bij storm geen doorbraak meer Wereldraad der Kerken helpt eerst slachtoffers, dan kerken „Erger dan in Kansas" RADICALE METHODEN VAN DE AMERIKANEN Herstel treinverbindingen Verstrekt door het Rode Kruis Belastingfaciliteiten in verband met hulp aan slachtoffers Valse dollarbiljetten aan de man gebracht "Y DERDE BLAD - PAGINA 4 ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 yjuaen van aagen. geevacueera van Goeree en Overflakk.ee, komen de Ahoy'-hal bin- I ien, de gezichten getekend door het leed, dat hen zo plotseling heeft getroffen. Elke opsomming van door overheid, orga nisaties en particulieren in andere landen voor de gedupeerden in Nederland bijeen gebrachte hulp wordt nog steeds onmiddel lijk door nieuwe meldingen achterhaald, maar enkele bijzonderheden menen wij onze lezers toch niet te mogen onthouden. Zo hebben de taxichauffeurs van Viborg in Jutland afgesproken, dat zjj al hun ont vangsten van vandaag zullen afstaan. In Denemarken zijn 5.000 spaden voor het djjk- herstellingswerk bijeengebracht. Koning Frederik stuurde een auto met onder meer 40 wollen dekens: het havenbestuur van Kopenhagen schonk, speciaal voor Rotter dam 20.000 kronin en de burgemeester van Aarhuus heeft zes barakken geschonken. De universiteit van Oslo is vandaag ge sloten. -De studenten collecteren voor het Nederlandse Rampenfonds. Tevoren was reeds een som van 500.000 kronen ingeza meld en voorts heeft Noorwegen tienduizen den jute zakken gestuurd. In het Zweedse provinciestadje Köping, waar zes bruggen liggen over de rivier, die de stad in tweeën deelt, zal men dit week einde tol heffen van alle voetgangers en voertuigen, die de brug passeren. Behalve veel geld stuurt Zweden in totaal 100 000 dekens uit legervoorfaden. Terwijl in Nederland nog ongeveer 2.500 Amerikaanse militairen, 68 ducks en 16 hef- schroefvliegtuigen aan het redden waren, werden in Amerikaanse steden al „Help Holland"-dagen georganiseerd. Burgemees ter Impelliteri van New York is erevoor zitter van een comité voor hulpverlening, tienduizenden dollars zijn al bijeengebracht en de goederenstroom is niet te stuiten, hoe wel onze ambassadeur, dr Van Royen, heeft bekendgemaakt, dat goederen niet meer no dig zijn. De echtgenote van admiraal Ni- mitz is voorzitter van een comité Vriend schap voor Nederland, enkele televisie zenders wijden programma's aan de ramp en de grote hulporganisatie C.A.R.E. stuurt vliegtuigladingen dekens en medicamenten. Er bestaat in de noodgeb'eden grote be hoefte aan lieslaarzen en rubber hand schoenen. Helaas echter zijn de beschikbare voorraden uitgeput. Er is thans een ver zoek gericht aan degenen, die nog over voorraden van deze artikelen beschikken, hiervan opgave te doen aan het Bureau Wa tersnood van het Rode Kruis, tel. 184790, Den Haag. HORECABEDRIJVEN OP DE NATIONALE GEDENKDA^ De bedrijfsgroep Horeca brengt ter kennis van de ondernemers in de Horecabranche, dat het gewenst is in verband met het in getogen karakter van a.s. Zondag, die dag het bedrijf zo kalm mogelijk te laten ver lopen, in de avonduren de buitenverlichting te doven en zich te onthouden van andere muziek dan die van de officiële radio uitzendingen. Nieuwe overstromingen in België De vloed sran Donderdag die het verwach te peil met 60 centimeter heeft overschreden, heeft te Mechelen in België nieuwe over stromingen veroorzaakt. Het water heeft de 6teenweg op Battel overstroomd en er een hoogte van 30 40 centimeter bereikt. Het «ehele verkeer tussen Mechelen en Wille- roek werd gestremd, maar omstreeks 12 uur trok het water zich terug. Omroepverenigingen zenden weer afzonderlijk uit De omroepverenigingen K.R.O., N.C.R.V. en VA.R.A., die gedurende de rampdagen coördinerend werkten bij 't doorgeven van berichten en dergelijke hebben vanmiddag om twaalf uur de normale wijze van uitzen den hervat. Alleen bij reportages werkt men nog gezamenlijk en bij de doorgifte van be richten van de berichtendienst. Stellendammers gaan weer vissen Twaalf vissers van Stellendam, die geëva cueerd waren, gaan hun bedrijf weer opne men. Zij zouden vandaag naar Stellen* dam teruggaan en hun scheepjes naar Scheveningen brengen, van waar zij op de visvangst zullen gaan. Het concurrentievermogen der Duitse in dustrie op de internationale markt baart volgens het jongste maandrapport van de nnnk der Duitse Landen toenemende zor- «n Het is in de laatste tijd verminderd 3aar buitenlandse fabrieken sneller kunnen leveren, langere credieten kunnen geven en voordeliger kostenpeil hebben. Een verdere rationalisering der Duitse industrie is vol- gens de leiding der bank dringend nodig Jm een verzwakking van de Duitse uitvoer te voorkomen. Het Canadese Rode Kruis heeft een vlieg tuiglading dekens, kleren en schoeisel ge zonden. De Canadese regering heeft zich bereid verklaard, aan alle emigranten uit de nood- gebieden een crediet te verstrekken voor de overtocht naar Canada. Deze credieten be hoeven niet, zoals thans ln Canada gebrui kelijk is, in twee jaren te worden terug betaald. Het ligt ln de bedoeling een langere termijn voor terugbetaling vast te stellen. Stanley Knowles, een parlementslid uit Winnipeg in Canada, heeft voorgesteld 1.450.000 dollar, die in het fonds van 1950 voor de watersnood in Winnipeg zijn over gebleven, aan het Rode Kruis over te dra gen ten behoeve van de slachtoffers van de watersnood in Europa. Dit alles vormt slechts een kleine bloem lezing. De stormclausule, zoals deze in vele polissen is opgenomen dekt, naar wij reeds gemeld hebben, geen schade die door de overstroming is veroorzaakt. Belangheb benden doen er echter goed aan, de voor waarden van hun verzekering nauwkeurig na te gaan. Verscheidene grote maatschap pijen hebben in de „uitgebreide gevaren" polissen ook dijkdoorbraken en overstro mingen als gevolg van storm, genoemd als gedekt risico. Houders van dergelijke polissen hebben dus wel recht op vergoe ding van schade. Markten te Leeuwarden VEEMARKT: Aanvoer 18 stieren: 3.48— 2.80 per kg. slachtgewicht; 115 vette koeien, le kwal. 2.80—2.95; 2e kwal. 2.50-/ 2.59; 3e kwal. 2.302.49; 413 melkkoeien en kali koeten500—1095; 78 pinken en graskalve ren. pinken: 350—605; graskalveren: 225 410; 1222 nuchtere kalveren 35— 41; 542 vette weideschapen en lammeren 60—110; 426 vette varkens, notering oude varkens: 1.50f. 1.80; vette biggen 1.70-/ 1.75, zou ters 1.741.77 alle per kg. levend gew 183 biggen en lopers: biggen 30.45; lopers 46.fl0; 8 bokken en gelten géén notering: 60 paarden 450—970, totale aanvoer 3045 stuks. Stieren: Aanvoer kleiner dan de vorige week, handel beter, prijzen hoger. Melk. en kali koeten: aanvoer kleiner, handel flauw, prijzen niet hoger. Pinken: aanvoer klein, handel kalm. prijzen niet hoger. Graskalveren: aan voer zeer klein, handel kalm, prijzen niet ho ger. Nuchtere kalveren: aanvoer groter, han del kalmer, prijzen lager. Varkens: aanvoer vrij ruim, handel beter, oude varkens en vette biggen duurder zouters gelijk. Biggen en lo pers: aanvoer niet groot, handel zeer traag, zelfde prijs. Schapen: aanvoer vrij goed. han del lui, prijzen niet hoger. Paarden: aanvoer kleiner, stemming zeer kalm, prijzen niet ho- gCKAASMARKT. Gouda volvet 3.10—2 11; Edammer 40+ 1.87-/ 1 88: broodkaas 40 1.88—1.89: stemming flauw. GRAANBEURS. Witte tarwe 24.5028.80; rode tarwe 24.50-/ 26.80; wintergerst 28— 28.50; zomergerst 30-/ 32; witte haver 21 24; kleine groene erwten 45—52, alles pér 100 kg. AARDAPPEEBEURS. Klelaardappelen 1150 voor alle soorten. Leveren aan de laadplaat sen; alles per 100 kg. De zandzuiger Ahoy zal, zo werd gisteren middag beslist, de werkzaamheden aan de Faustus staken en naar de Hoekse Waard overgebracht worden om te helpen bU het leegpompen van de ondergelopen gebieden. Zodra de beslissing was genomen Rijks waterstaat deed welwillend afstand van „rechten" op dit vaartuig van de N.V. Oog- terwjjk is de Ahoy naar het rampgebied vertrokken. Er is, zo vernemen wij, tijdens de storm nacht ven de eerste Februari een felle strijd geleverd om de zandzuiger te be houden. Met slagzij lag het schip Zondag in de Waterweg, maar reeds Zondagnacht had men de schade grotendeels hersteld. Van zijn ziekbed af hij werd kortgele den geopereerd leidt de heer J. C. Oos- terwijk deze operatie, zoals hij ook zijn bemoeienissen heeft met de N.V. Boele en Oosterwijk. welke nu Centraal Zandbureau is geworden. Als aannemer heeft hij Zon dag reeds bij het Voomse Kanaal en Maan dag bij de Binnendijk op Goeree en Over- flakkee met de werkzaamheden laten aan vangen. Het materiaal, dat in de Brielse Maas bezig was. wordt eveneens Ingezet. Ned. Herv. kerk De Provinciale Kerkvergadering van Zuid Holland kwam op Donderdag 5 Februari in de gemeente Charloia bijeen. Besproken werd de noodsituatie van de provincie. Een enkel lid van de getroffen gebieden was mede aanwezig. De andere punten van de agenda bleven rusten. In overleg met het Breed Moderamen van de Generale Synode zullen zo spoedig mo gelijk contacten met de betrokken classes en gemeenten in het noodgebied worden gelegd, opdat ook het kerkelijk werk zoveel moge lijk zal worden in stand gehouden, de nodige voorzieningen zullen worden getroffen en de geestelijke verzorging van de évacué's zo intens mogelijk geschiede. Met opzet was de uitgeschreven vergade ring niet uitgesteld, hoewel veel leden uit de getroffen gebieoén zijn. 1 niet aanwezig konden Aan het begin van de Kerkvergadering legde ds Vreugdenhil van Gorinchem de nood voor aan God en sprak hij een ernstig woord, waarna dr Hondera van Wassenaar als praeses werd herkozen. Het bestuur van het Algemeen Werkloos heidsfonds heeft aan besturen der bedrijfs verenigingen verzocht, zoveel mogelijk met de verstrekking van uitkeringen ingevolge de Werkloosheidswet aan de bewoners van de overstroomde gebieden en aan werklozen, die daar hulp bieden, door te gaan. Erio, onze speciale verslaggever bi) de Europese blljartkamploenschappen 71/2, te lefoneerde ons uit Vieraen: Tjf/at de Hollanders in het vaderland het meest plezier zal doen is, dat Plet van de Pol zich hier in het Euro pees kampioenschap 71/2 herstelt van de en tenslotte ging. diep in de nacht. Vinger- al na zijn slechte beurt in Groningen bij het hopHt nnHnnks ppn ea Europees kampioenschap 47/2, werd ge vreesd. Na de tweede dag in Viersen, die daardoor de „grote drie" in dit tournooi heeft aangewezen, heeft v. d. Pol daarin de routine en, wat hier in Duitsland belang rijker is, ervaring van ivoren ballen had gehad. De Duitsers spelen namelijk met kunsthallen. Nu liet hij onnodig de over winning glippen en begon voor hem de pech, waarover straks meer. Het tweede slachtoffer van Lutgehetman werd Metz, die weer geen voorsprong kon verkrijgen. hoedt, ondanks een gave serie van 100 ca ramboles. er aan. De stand was 164 om 159, toen Lutgehetman naar de tafel stapte en er niet meer vandaan kwam. Serie van 136. Plet v. d. Pol heeft eerst met Spielman af gerekend en diep in de nacht met Rudolph. Daarin zat de hoogste serie van de tweede dag, 147. Galmiche, die de eerste dag zo knap voor de dag kwam, heeft terrein moeten verlie zen'. Hij kon nog winnen van Metz, maar Wtajp Mte „tten Dat deed Mi S^SdSSt VSS'.S-E 1„„rt eerfll ««CH. derde plaats met hetzelfde aantal gewonnen partijen als Van Hassel (1) en Lutgehetman (2), doch met iets lager moyenne. Van een favoriet voor de titel is nog geen sprake. Het waren tot vannacht nog steeds de zwakkeren, die het veld moesten ruimen. Van Hassel begon met al in de ochtend uren Van Rudolph weet u reeds, hoe hij van Lutgehetman verloor. Daarmee ,begon, zo- j als gezegd, voor hem de pech. Want tegen Oostenrijker Reicher, die nog geen partij kon winnen, werd het tweede slachtoffer van de kleine vinnige Belg enalleeö Metz c£c u Vuui- vin vin Hassel naar is zo helemaal de kluts kwijt, dat hij zijn voordeel niet wist uit te buiten en ten slotte toch nog de overwinning aan de Belg moest laten. Drie overwinningen op één dag was de imposante buit van de kleine Cle ment. Een prestatie! Lutgehetman, de kampioen, heeft er hard voor moeten vechten. Om te beginnen al 's morgens tegen Rudolph, diegewon nen zou hebben als hij wat meer wedstrijd- Daar de communicatiemiddelen nog steeds gebrekkig zRn is het onmogelijk over Iedere stad en ieder dorpje ln het door water en storm getroffen gebied Inlichtingen te ver krijgen. Uit enkele plaatsen bereikten ons echter berichten over de toestand, welke wy hier laten volgen. De toestand in Ouddorp is goed, die te Goecjereede slecht, doch niet wanhopig. De inspecteur voor de Volksgezondheid is spe ciaal belast met het overbrengen van drink water naar Middelharnls en HeUCTMtduu, waar het zeer dringend nodig ia. In Melis sant zijn geen doden te betreuren. De bur gemeester van Dirksland, Melissant en Her- kingen heeft meegedeeld, dat bij de huidige weersomstandigheden geen direct gevaar bestaat voor verdere dijkdoorbraken. Bij gunstig weer zal de polder Dirksland be houden blijven. Nieuwe Tonge meldde, dat het de situatie beheerste, maar de militaire autoriteiten gaven bevel tot de onmiddel lijke ontruiming van Nieuwe en Ouae Tonge. Uit Voorne-Putten wordt gemeld dat een dreigende dijkbreuk bij Heenvllet kon wor den voorkomen. De dijk langs het Y°or"®® Kanaal heeft, versterkt met Eenduizenden zandzakken, de storm doorstaan De burge meester van Hellevoetsluis, jhr T. A. J. van Eysinga. deelde mee, dat het water zeer verrassend zijn gemeente was binnengeko men, maas dat men er met betrekkelijk wei nig schade is afgekomen. Een zuiveringsin stallatie van het Britse bezettingsleger uit Duitsland zal voor zuiver drinkwater zor gen Met leedwezen moest de burgemeester meedelen, dat vijf personen zijn omgeko- enen. Zuid-Beveland staat voor een achtste on der water. Nadat bU Krabhendyke de toe stand kritiek was geworden, zjjn alle vrou wen, kinderen en ouden van dagen geëva cueerd. Zjj konden tot Rilland Bath ge bracht worden en vandaar per amphlbie- auto naar Bergen op Zoom en Ossendrecht. Met man en macht wordt thans gewerkt aan de bedreigde djjkstukken van de polders Het gevaar voor de Borselepolder op Zuid- Beveland is voorlopig afgewend. Er ztyn geen slachtoffers in Borsele. Van Tholen vernemen wij, dat het eiland met uitzondering van Stavenisse niet geëvacueerd is. Sint Annaland heeft geen doden te betreuren. Op Walcheren werden opmerkelijk weinig beschadigingen vastgesteld. Het werk aan de Nieuwe Neuzenpolder op Zeeuws-Vlaan- deren wordt door aannemers uitgevoerd. In Noord-Beveland schijnt d® situatie niet zo somber te zijn als men aanvankelijk mee deelde. winning te grijpen, kwam Rudolph in ge wonnen positie te staan, toen hij 't op 297 met de (slechte) Duitse arbiter aan de stok kreeg. Qaardoor raakte Rudolph uit de con centratie en kon Vingerhoedt de laatste caramboles bij elkaar stoten. Piet v. d. Pol heeft Rudolph zo'n kans niet gegeven en zo bracht de tweede dag voor de zo dapper begonnen Rudolph niet één winstpunt. Reicher heeft ook nog steeds niet het zoet van de overwinning geproefd, evenmin als Metz. die vooral na Groningen wel bijzonder onfortuinlijk speelt. De resultaten van de tweede dag luiden: Galmiche 300 16 92 18.75 Vingerhoedt 225 16 85 14.08 Een triest overzicht van verdronken In geval postwissels en dergelijke onbe stelbaar terugkomen, dient opgave van namen en adressen van de geadresseerde te worden gedaan aan de Sociale Verzeke ringsraad, die bij het centraal evacuatie- register inlichtingen omtrent de betrokke nen zal inwinnen. Bij nieuw ontstane werkloosheidsgevallen kan men in het algemeen afgaan op de op gaven der betrokkenen. Tegen onjuiste opgaven zal echter streng worden opgetreden. De bedrijfsverenigingen doen goed var. alle aan inwoners van de noodgebieden verstrekte uitkeringen kennis te geven aan de daarvoor in aanmerking komende ge meentebesturen. Werklozen, die zonder loon in de noodgebieden hulp verlenen, kunnen als werkloos in de zin der wet blijven be schouwd, met kost of kleine verstrekkin gen hoeft geen rekening te worden gehou den. In geval loon wordt genoten, dat lager is dan de uitkering kan dit loon tot het be drag der uitkering worden aangevuld. Werklozen, die van nu af aan nog in de noodgebieden zonder loon gaan werken, kunnen alleen dan hun uitkering behouden, als zij door bemiddeling van een gewestelijk arbeidsbureau in georganiseerd verband te werk zijn gesteld- In aansluiting hierop deelt de Sociale Ver zekeringsraad nog mee. dat geëvacueerde personen, die in het genot zijn van een uit kering krachtens de Ziektewet, de Werk loosheidswet, de Ongevallenwet 1921, de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922, de Invaliditeitswet en'of de Noodwet Ouder domsvoorziening zo spoedig mogelijk hun nieuwp adres moeten opgeven aan het uit voeringsorgaan (Rijksverzekeringsbank, Raad van Arbeid, bedrijfsvereniging of gemeenschappelijk administratiekantoor), waarvan zij uitkering ontvingen. Deze or ganen zullen voor spoedige ^hervatting der uitkeringen zorg dragen. Dampende hooibergen in het overstroomde gebied Op sommige plaatsen in het overstroomde gebied zijn dampende hooibergen waarge nomen. Hierdoor is ongerustheid gewekt, daar men brand ten gevolge van hooibroei vreesde. Van deskundige zijde vernemen wij echter, dat dit uitgesloten moet worden geacht. Het betreft hier een normale ver damping. Amerikaanse, ungeise, f ranse en aeigiscne militairen werken mede aan de hulpverle ning in de watersnoodgebieden. Hier va ren twee Franse geniesoldaten tezamen met Nederlanders in een rubberboot op de overstroomde weg van Halsteren naar het stadje Tholen. In de huizen, die langs deze weg stonden, kwamen 63 mensen tengevolge van de vloedgolf om het leven. In verband met de noodtoestand heeft de minister van Oorlog het volgende bepaald: De herhalingsoefeningen worden afge last voor die oorlogsonderdelcn van de landmacht, die in de eerste helft van Maart 1953 onder de wapenen dienen te komen. Alle reserve-officieren, dienstplichtige onderofficieren en dienstplichtige korpo raals van de landmacht, die een oproeping hebben ontvangen om op 2 Maart of 5 Maart 1953 voor herhalingsoefeningen on der de wapenen te kotnerr, en alle dienst plichtige korporaals en dienstplichtige sol daten van de landmacht, die een oproeping hebben ontvangen om op 16 Maart 1953 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen, behoeven aan deze oproeping geen gevolg te geven. Met betrekking tot het herstel van de dijkbreuken en beschadigingen in Zuid- Holland deelde de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat mee, dat men doende is de binnenwaterkeringen te verzekeren, om te voorkomen, dat het binnengedrongen water zich nog verder zal uitbreiden. De Hoeksche Waard wil men, zo deelde ir Maris mee, in grote stijl aanvatten en wel bij 's Gravendeel, Numansdorp en de Eendrachtspolder. Hiervoor zal door een drietal aannemers met groot materieel wor den gewerkt. Het stoffelijk overschot van de sedert 1 Februari bij het reddingswerk vermiste soldaat A. Zwarts, afkomstig uit Delft, en ingedeeld bij hei Reg. Zware Luchtdoeiart. Waalhaven, is 5 Februari in de omgeving van Klundert aangespoeld. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het ge meentelijk gasthuis te Zevenbergen. In overleg met de gemeenten 's Graven- hage, Monster, 's Gravenzande en Rotter dam hébben dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap Delfland be sloten de duinen en het strand van Scheve ningen tot Hoek van Holland voor het pu bliek af te sluiten in verband met het uit voeren van dringende herstelwerkzaam heden. Voorts is in overleg met de betrokken mi nisteries besloten tot onmiddellijke oprui ming van de bunkers in het kustgebied van het hoogheemraadschap. Hierbij is het corps der genie Ingeschakeld, versterkt met ge nietroepen van het Amerikaanse leger. Met het opblazen van de bunkers is reeds Don derdagmiddag een aanvang gemaakt. Het college van dijkgraaf en hoogheem raden, dat gisteren de hele dag in vergade ring bijeen is geweest, heeft voorts besloten, dat het herstel van de zeewering met de meeste spoed ter hand moet worden geno men. Er is een rapport samengesteld, waar uit blijkt, dat de werkzaamheden een groot bedrag zullen vorderen. Alleen reeds voor het opruimen van de bunkers heeft de re gering een crediet van een millióen gulden beschikbaar gesteld. Met de eerste herstelwerkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt in Schevenin gen, waar de strandhoofden grote schade hebben opgelopen. Voor het herstel van deze standhoofden zal vermoedelijk ge bruik kunnen worden gemaakt van de stukken beton, welke bij het opblazen van de bunkers vrijkomen. Naar men ons ten slotte mededeelde heeft Delfland ongeveer 20 tot 30 meter duin verspeeld. Corps Commandotroepen heeft geen verliezen De territoriale bevelhebber Nederland verzoekt ons namens de commandant van het Corps Commandotroepen te willen mee delen, dat het corps g e e n verliezen heeft geleden. Het bericht, dat de ronde schijnt te doen dat het corps vijf doden zou betreu ren, is niet juist. Ptroii hoft getoond wstrln ook een kleine gemeenechap groot ken zUn. Er Is deernimelUk met grote gulheid voldeen aen de oproep van de plaatselijke afde- -- *""r tg* »--* - ii ar nieta bU, zei één der UW-atera, toen zU ons de voorraad goederen toonde, die in een grote benedenverdieping van de hulpaecretarie keurig gesorteerd is OpgesUgen. Ettelijke dozijnen damesjaponnen hingen er netjes aan knaapjes f,11 m nntAmav* na-M 1 Geëvacueerde ziekenfondsverzekerden, lie in een plaats vertoeven met het voorujt- ■Icht daar een zekere tjjd te sullen blijven, wordt aangerraden. zich bij een ziekenfonds la dia plaats ta latan inschrijven- De Ziekenfondsraad verzoekt san de zla- Iwnfondsen, deze personen mat dlrect-in- gsanda rechten en zonder beperkende voor. waarden toe te laten. De read is bovendien, van oordeel, dat de ziekenfondsen voorlopig aan alle mgeechrevan geëvacueerden een zo ruim mogelijke geneeakundige verzorging dienen té garanderen- Met name kunnen opnemingen In ziekenhuizen op grond van aociale indicatie voorlopig voor rekening v^n de fondsen geschieden. Voor het geval, dat een geëvacueerde ver- tskarde een bijbetaling zou moeten dogn, venetht de Ziekenfondsraad aan de fond- »sn. die bijbetaling voorlopig voor hun rekening te nemen. Op 5 Februari werd post uitgereikt op Overflakkee, teryijl uit dit gebied ook post werd verzonden In de Hoek8chewaard zijn alle postkan toren thana bereikbaar. Da poitverblndlng Dordrecht—Nedor- Hardlnxveld is tot tweemaal per dag uit gebreid, waarvan één doorgaat naar Go rinchem Hat veer Dlnteleee— Ooltganaplaat wordt thans voor postvervoer gebruikt. Tussen Roosendaal en Zevenbergen wor den weer treinen voor poatvervoer gebruikt. Da poat voor Schouwen-Duiveland ta gUtaren per helicopter en per vliegtuig naar Zierikzee overgebracht en vanmorgen per boot van Bergen op Zoom uit. Met ingang van Vrijdag j.l. is echter een eenmaaldaagse postverbinding met Schouwtn-Dulveland via België. Goea, Katse-veer en Zierikzee ingesteld, De verbinding met de Zeeuwae eilanden blijft voorlopig tweemaal per dag via België lopen. In de legerplaats te Oaacndrecht is ten be hoeve van evacué'# een tijdelijk bijkantoor ingericht. uitdeeipost van het nodige worden voorzien. Ook daar hoort men van veel doorgasUne ellende Er kwam o.a. een echtpaar uit Brui- nisae, dat drie zoons en vijftien kleinkin deren had verloren. De tdeetand Jn Pernis en Hoogvliet ia ove- op «en rtj, «r atonden ontelbare peren schoenen, helaas in hoofdteak lege. ter wijl de meeste behoefte beeteet een hoge schoenen, hoge stapels ondergoed en kinderkleding, alles nog in heel goede staat, damesmantels, jumpers en blouses, te veel om op te noemen. De herenjeiaen, waarvoor geen plaats meer was, zijn in aen andere lokaliteit in het dorp opgeelagen. Er was ook veel huisraad, meu- belan, kachele, klnderladikantjaa en kinderwagens, waarbij één voor een twee ling, afgestaan. Varichaldane m«n*en hebben een déken kunnen missen, doch daarvan sou man ar graag wat mear willan habbtn want daar blijft een grote vraag naar. Helpsters waren bezig met het herstellen,van dekens en an. dare goederen- Hat was ar druk ln da hulpaacratarle mat het registreren en verder helpen van vele geëvacueerden, die in Pernis bij familie iflllen worden ondergebracht. De chef van de secretarie, de heer G. A. Soetemsn, vertelde ons. dat vele bewoners v»n Pernis familie hebben op Goeree en Overflakkee. Aan een tachtigtal gezinnen van dit eiland kan dan ook huievesting bij f familie worden verleend. Er ie voorts een afdeling van Sociale Zaken ln de hulpsecre tarie aanwezig om de vluchtelingen van middelen te voorzien. Het 1* een uitkomst voor de mensen, dat zü niet naar de grote stad behoeven te worden gestuurd. In de rigena weer vrij jiormaal. Er wordt hard werkt een hat herstel van de bestrating van de NiauwendUk aan htt haventje, waar da woningen tot aan het bovenhuis onder wa ter hebben gestaan De leidster van de UW, mevr. Gerbscheid, aan de Nieuwendijk 20, kon haar medewerking aan het hulpwerk met verlenen, omdat in haar woning, die boven het hoogste waterpeil is gebouwd doch tot aan de schoorsteen had blank ge staan, veel te redderen was. Een bijbel en andere boeken lagen bij de kachel te dro gen. Een nat geworden orgel, dat men niet naar mjven had kunnen sjouwen, stond op stoelen te drogen. Een kleine veehouder in Pernis heeft al zijn vee verloren. Voor de bewoners van de Burgemeester Van Esstraat. dit in de laagte ligt. heeft het er zeer kritiek voor gestaan- Het water, dat op drie plaatsen over de dijk was gegaan, was er een meter hoog in doorgedrongen. In Hoogvliet zag het er van morgen ook weer draaglijk uit. De nieuwe woningen, die daar door de 88N worden gebouwd, en waarvan reeds vele zijn bewoond, hebben geen last van het water gehad. Wel heeft het er ook daar spannend uitgezien, want aan de binnenkant van de Heersdijk was een gat geslagen, dat met veie zandzakken was gedicht. De arbeiders en uitvoerderg van deze bouwerij hebben hard gewerkt'om de dijk te behouden. Minister L- Mansholt heeft een twee- lagsc inspectiereis gemaakt in het ge troffen gebied, waarbij hij aioh op de hoogte heeft gesteld van de omvang van de ramp. De minister heeft zich ge oriënteerd opitrent de mogelijkheden van het heratel van de landbouw en heeft de voorbereiding ter hand genomen van de organisatie van het herstel en van de uitvoering der werkzaamheden. Zo snel mogelijk beginnen", zal het de vies zijn voor de herstelwerkzaamheden, waarbij steun gevonden wordt in de wetenschap, dat bepaalde gedeelten van het getroffen gebied, o.a. Zuid-Beveland en grote delen van West-Brabant, vrij snel droog kunnen vallen en nog dit jaar oogst kunngn opleveren. Hiertegenover staat, dat voor andere gedeelten in het getroffen gebied rekening moet worden gehouden mot een latere aanvang van de heratel- werkzaamheden en met een langduriger proces van herstel van de fóond. De minister noemde wat dit betreft Schouwen-Duiveland „een tweede Wal cheren". Tijdens de reis heeft minister Mansholt contact gehad met agrarische voormannen uit het getroffen gebied en heeft hij op ruime schaal overleg gepleegd met ambtelijke deskundigen en tal van technici, ook op de gebieden van het her stel van de grond en de cultuurtechniek. Bij dit overleg zijn de richtlijnen voor het werk aangegeven en is een eerste faze van de voorbereiding afgesloten- Een nieuw organisatorisch apparaat wordt snel geschapen, waarbij gebruik zal worden ge maakt van de met de Rijksdienst voor Landbouwherstel opgedane ervaringen en van de verdere mogelijkheden, die de or ganisatie van het ministerie van Land bouw, Visserij en Vöedselvoorziening biedt. Ook de schaderegeling voor de landbouw en het ontwerpen van de verdere finan ciering van het landbouwherstel is ter hand genomen. dijk, Ik, I (Van één onzer verslaggevers). Robert Tobias, uit Kansas, Ver. Staten, die sinds Jaar een vooraanstaand mede werker is van de Wereldraad van Kerken te Genève. is per K.L.M. namens de Com mittee of Inter-Chureh Aid and Service to Refugees In on* land aangekomen. Nadat da earata voorberaldlngan voor hulp aan watersnoodgabieden door de Wereldraad van Kerken getroffen waren door speciale collecten kwamen 50.000 Zw. frs. bijeen, waarvan ons land de helft krijgt is de heer Tobias afgevaardigd om persoonlijk aen ovarzicht van de ramp te verkrijgen. Per vliegtuig heeft hij een rondvlucht boven Nederland gemaakt. Robert Tobias zei ons: „Waar Ik woon In de staat Kansas is hot ook laag en lk dacht dat wij wel een» last van water hadden. Maar zo erg als hat in Nederland is, had ik het mij niat durven voorstellen". Het ia de bedoeling, dat door de Wereld raad van Kerken eerst de slachtoffers ge holpen worden. Als de toestand vervol- gent wat overzichtelijker is, en men weet wat voor schade aan*de kerkelijke gemeen ten is toegebracht, aal men de verdere hulp hiervoor in ogenschouw nemen Het Is immers niet mogelijk dat de gemeenten. Schielands Hbge Zeedijk, die in de nacht van Zaterdag op Zondag van Schiedam tot Gouda èen aanval van een stormvloed te verduren heeft gehad, zoalg nog nooit j» voorgekomen, is thans tot Gouda zo versterkt, dat voor een doorbraai, zelfs bij storm, niet meer behoeft te worden ge vreesd. Binnenkort zal de kade van zandzakken, welke het water moet beletten over de dijk te stromen, indien nog eens een abnormaal hoge vloed mocht voorkomen, worden vervangen door een kleikade. Gedu rende voorjaar en zomer zullen de gedeelten van de dijk, waarin thans gaten sfjn geslagen, definitief worden hersteld met klei, nadat aertt het zand en de zandzakken zullen zijn verwijderd. Het Hoogheemraadschap Schieland, dat deze gegevens verstrekte, deelde voorts nog mede, dat de hoogte van deze gedeelten daarbij zal worden gebracht op 4.50 mpter boven N.A.P., dus 70 cm hoger dan thana het geval la. Deze wer ken moeten vóór October zijn voltooid- De gedeelten van de dijk, die thans vol doende hoog bleken, zullen in de toe komst nog extra worden verhoogd. Ook de waterkering binnen Rotterdam zal op vele plaatsen aan een nieuwe ver hoging niet kunnen ontkomen. Zavaa Amerikaanse hell- eepters hebben samen reedt 121 mensen gered. Nog tien Amerikaanse helicopters komen uit Duitsland te hulp. Er waren ouder® mensen, wier toestand zo ■lecht was, dat zy ln de draagbaren, welke aan de toestellen kunnen worden aangebracht, moeaten wor den vervoerd. Soma werden twee kinderen ln elk van de beide draagbaren mee- Ongebruikelijke, maar radical® methoden werden ook op ander gebied door de Amerikanen toegepaat. Bij het dichten van de dijken^ bijvoorbeeld worden vrachten rotsblokken per vliegtuig uit Duitsland aangevoerd. Men constru eert een Baileybrug over het gat, vult de brug op met zand en rotd. legt er een springlading onder en laat de hele zaak In de lucht vliegen. De brokatukken vullen het gat dan reeds voor een groot gedeelt® op en de stroom krijgt g«®n gelegenheid kleine ladingsn steen weg t® «leuren. Duitse bunkera ln het Westland, die gevaar op- leveren omdat zij dijken en <duinen kunnen onder mijnen, worden door de Amerikaanse troepen op geblazen. Ontzaglijke maa- sa s materiaal staan opge steld bij da Chasseekazeme te Breda: honderden auto's, honderdvijftig vljftons klp- wagens en negen tankboten. Over de eilanden zwerven 64 ducks. Voedsel hebben de Amerikanen zelf mee gebracht. De afvoer van kadavara ging ook niet snel genoeg naar de zin van de Ameri kanen. Het gesleep met de dode dieren kan weken duren- Vandaar het Ameri kaanse aanbod er de vlam menwerpers op te zetten, over welk vooritel echter nog geen besliaaing werd genomen. In de hulpsecretarie te Pernis heeft de I nen en huisraad worden geholpen, dat door U.V.V. een uitdeelpost ingericht, waar vele de bewoners va* Pernis is afgestaan. geëvacueerde gezinnen aan kleding, schoe- r die al *0 swiar getroffen *Un, «elf het nodig® opbrengen voor heratel of vervanging van verwoeste kerkgebouwen en al de ander® ■aken, w®)ke hiermee nauw vorband houden. Reeds voor het einde van de tweede wereldoorlog was de Wereldraad van Ker ken actief op hat gebied van hulpverlening aan die lenden, die door de oorlog getroffen waren- Maandag werd al contact met N«w York opgenomen an hot eerate raaultaat was 6000 oOllar en 200 balen kleding. Uit St Louis is een speciale zending voor Nederland onderweg. In alle Amerikaanse kerken wordt een speciale collecte voor het getrof fen Nederlandse gebied gehouden. Men ver telde nog, dat begin vorige week nog een zending kleding naar West-Berlijn I» ge gaan voor de vluchtelingen uit Oost-Europa- Thans zamelt men te West-Berlijn voor one lend ln. DE RAMP Boekwerk nu reeds met een oplaag van 100.000 Het aantal inschrijvingen op het boek De Ramp is thans reeds zo groot, dat de vereniging ter behartiging van de belangen des boekhandels heeft besloten het aantal exemplaren der eerste oplage te verdubbe len. Binnenkort gaan dus honderdduizend exemplaren naar de Nederlandse boekhan del. Zoals men weet, kan dit boek (voor 3 50) bij de boekhandel besteld worden. De opbrengst is geheel voor het Nationaal Rampenfonds. Ingaande Zaterdag 7 Februari zullen de treinen op het baanvaak Dordrecht—Rot terdam weer volgens de normale dienstre geling rijden. Evenwel moet een achttal treinen tot nader order uitvallen. De sta tions kunnen hierover inlichtingen verstrek ken. Het treinverkeer tussen Rokendaal en Zevenbergen zou vanmiddag om één uur over dubbel spoor normaal worden hervat- Opdracht van 10 millioen voor Nederlandse scheepswerven De scheepswerven Kraaier te Zaandam en gebrs. Niestern te Zaltbommel en Gro ningen hebben een contract afgesloten met de Republiek Indonesia Coor het bouwen van drie vrachtschepen met een lengte van 74 m. en een breedte van 11.20 m. De to tale opdracht beloopt tien millioen gulden. Op het kantoor van de K.L.M. te Parijs stromen de giften van de goedgeefse St. Annaland Stavenisse achter de naamsaandvidingen slechts water en ravage op Tholen In aansluiting aan reeds eerder bekend gemaakte belastingfacillteiten met het oog op de nationale ramp, deelt het ministerie van Financiën nog het volgende mee: De giften in geld aan het Nationaal Ram penfonds, wélke ingevolge een besluit van de regering tot elk bedrag van het inkomen of de winst mogen worden afgetrokken, ko men ten laste van het inkomen of de winst over het jaar 1958. tenzjj een belasting plichtige bij zijn aangifte over het jaar 1952 het schriftelijk verzoek doet om de gift van het inkomen of winst over 1952 te mogen aftrekken. Het vorenstaande geldt eveneens voor goedet-en. die uit bedrijfsvoorraden ten be hoeve van watersnoodslachtoffers worden afgestaan. Verder is bepaald, dat bedragen, die ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds van het loon worden afgestaan (waaronder begrepen loon uit overwerk), niet alleen voor de heffing van de loonbelasting, maar ook voor de heffing van de verevening»- heffing buiten aanmerking worden gelaten. 300 „Dollar" verkocht voor 45 Tegen een 32-jarige bouwvakarbeider M. en een 28-jarige kantoorbediende B.. beidt-n Amsterdammers, heeft de procureur-gene raal bij het gerechtshof te Amsterdam ter zake van handel in valse JOO-dollarbiljetten, retpèctlevilijft 4 en 2 jaar met aftrek ge- eist. De officier van justitie, die in appèl was gegaan, had tegen beiden vier jaar roet aftrek geëist en de rechtbank had hen ver oordeeld tot twee taar roet aftrek. De bouwvakarbeider, die ontkende gewe ten te hebben, dat de biljetten vals waren,, had de kantoorbediende, die hij uit het con centratiekamp Dachau kende, in contact ge bracht met een zekere Van W„ die over dollarbiljetten beschikte. Deze Van W., die hiervoor nog niet terecht heeft gestaan, gaf aan B. 3 biljetten van 100 dollar, waar voor hij aanvankelijk 320 gld wilde hebben, doch nadien wilde laten voor 265 gld. per stuk. B., die kassier is geweest, wisselde onder «en valse naai- de biljetten bij een Haarlemse bank in en betaalde daarn® aan Van W. 720 gld. B. zei ter zitting, dat hij de biljetten goed had bekeken, maar dat ze zo mooi waren nagemaakt, dat hij de eerste drie, waarvan hij later pas ontdekte, dat ze vals waren, voor echt had gekocht. Hij had wel begrepen „dat er een luchtje aanzat", omdat «e ver beneden de waarde werden aangeboden. Toen zijn verloofde korte tijd later vijf biljetten bil een Amsterdamse bank wilde inwisselen.' is zij gearresteerd en de zaak kwam toen aan het rollen. M. had drie biljetten voor f 45 verkocht, doch ontkende geweten te hebben dat de biljetten vals waren. Het Nederlandsche Roode Krula kan In verband roet de omstandigheden, waaronder de gegevens van deze verlieilljst worden veriameid. niet de volledige garantie geven voor de betrouwbaarheid. Het Is dua moge lijk, dat een enkele wysiging achteraf nood zakelijk zal bl(jken. Abbenbroek geïdentificeerd MARION, Le«n, Haasdijk 163. 'g Gravenpolder STOFFELIJK OVERSCHOT GEBORGEN Echtgenote van Cornalla van Wetlen ln 'a Gravenpolder- Halsteren SLACHTOFFERS, GEÏDENTIFICEERD EN GEBORGEN CASTELEIN, Cornelia Maria, echtgenote van De Krom, Adrianus Franciscua, geb. 4-10-1911 te Alkemade, laatste adres: Tho- lenseweg B 316; VAN EEKKLEN. Adrlana Maria, geb. 6-7-1933 te Halsteren, adres: B 327; HOETELMANS, Antonius Adrianus Johannes, geb. 2-10-1938 te Halsteren, adres: B 334; VAN OSTA, Cornelia, geb. 24-10-1868 te Halsteren, echtgenoot van Stoffels, Ma ria Elisabeth, adres: B 338; VAN SCHILT. Helena, geb. 7-9-1896 te Steenbergen en Kruisland, echtgenote van De Koek, Gerar- dus. adres: A 128; SCHIJVEN AARS, Maria Helena, geb. 13-12-1926 te Dinteloord en Prinsland, echtgenote van Van Tlllo, Hen- dricus Marinua, adraa: A 139; VAN TILLO, Anna Helena Maria, geb. 29-6-J949 te Hei steren, edres: A 139; LAANBN, Antonius. geb. 16-9-1899 te Dinteloord, echtgenoot van Stoffels, Petronella Marie, adres: B 318; LAANEN, Cornelius Hendrlkus Jaoobua Maria, «tb. 29-6-1937 te Halsteren, adres: B 313; ROKS, Bernard Laurentius Maria, geb. 18-6-1952 te Halsteren, adres: B 326; VAN MEER, Cornelia Ilendrikua Bimon, geb. 14-8-1951 te Halsteren, adres B 337; VAN MEER, Petronella Elisabeth Dymphpa, geb. 15-7-1951 te Halsteren, adres: B 337; DE KROM, Johannes J„ geb. 3-5-1951 te Halsteren, adres: B 316. Kortgene ALLE SLACHTOFFERS GEÏDENTIFICEERD EN GEBORGEN De LOOFF, Pieter Arie, geb. 31-8-1883 te Wls»ek«rke, landarbeider, adres: Torendtjk no. 88: SCHRIER, Jsoomina Catherine, geb 26-1-1907 te Kortgene, adres: Torendijk 45; VERHULST, Adrlana, geb. 24-3-1896, echt genote van Jan Verburg, adres: Torendijk no. 41; VAN VLIET. Hendrik, geb. 21-1-1892 te Harmeien (U.), adres: Torendijk 115; BOLLEN, Cornelia, geb. 18-8-1922 te Cats, echtgenote van Marinus Fijsse, adres: To rendijk 57. KRAMER, Hendrtka Adrlana, dochter van Marinus Kramer en Joh. Wille- mine Wolfe, geb. 20-8-1952 te Kortgene, adres: Torendijk 118; VAN VLIET, Ger- retje, geb. 13-11*1905 te Utrecht, adres: Torendijk 115; BOER, Jan, geb. 10-6-1948 te Leersum, zoon van Bart Boer (overl.) en Liena Gijtenbeak, adres: Torendijk 109; KOSTER. Lena, geb 13-6-1899 te Wtese- kerke, wed. van Jan Glllisse, adres: Oost straat 5: ENGEL VA ART. Johannes Marinua. geb. 25-6-1869 te St PhülpSland, echtgenoot van Janna Koets, adres: Ooststraat 16; KOET8, Janna, echtgenote van J. M. En- gelvaart. geb. 16-8-1873, adraa: Ooststraat no 16; CLEMENT, Adrlaan, geb. 13-9-1912 te Kortgene, echtgenoot van Christiana Huyge, adre«: Torendijk 51; HUTOE. Chris tiana, geb. 28-1-13 te ^Colijhaplaat. echtge note van Adriaan Clement, Torendijk 51; CLEMENT, Bastisna Neeltje, geb 16-1-1947 te Kortgene, dochter van A. Clement en Ch. Huyge, adres: Torendijk 51; TIMMER MAN. Wühelmina Suzanna, geb. 20-11-1949 te Iereeke, dochter van Marinus Timmer man en Fransina Josperlna van Strien, adres: Cats Annapolder 118; WEIJS, Jan Franclacus, geb. 20-11-1909 te Goes, adres: Cats Annapolder 18, WEIJS, H, E., geb. 7-3-1945, dochter van Weijs, Jan Francla- cua, adres: Cats Annapolder 18. Nieuwerkerk ALLE SLACHTOFFERS GEÏDENTIFICEERD EN GEBORGEN KRABBE, Adrlana, echtgenote van Tho mas de Bil, adres: Polderweg A 351; LIE- VENSE, Jan, 90 jaar, aftres Ooststraat; KATS, Toos, echtgenote van Ellza Klee mans, Weststraat; RAAMSDONK, Maria Janna, echtgenote van Izak Cornelia v. d Male, Polderweg A 37 Ouwerkerk SLACHTOFFER GEÏDENTIFICEERD EN GEBORGEN BOOGERD, Helen», echtgenote van Joost de Jong, Ijeinekenstraat. Nieuwe Tonge GEÏDENTIFICEERDE SLACHTOFFERS Gezin W. BRUGGEMAN te- Battenoord; DE JONG, J„ te Battenoord; VAN PROOYEN. Lent,, Kortewegje; VAN PROOYEN, A.. Zulddijk; VREESWIJK, Mies en Francina; VERWEY, Marinus; KOP PENAAL. Teun; OOSTERLING. Jac.: VIS, L~ en 2 dochters; VAN WEZEL, A.; DRIES- SEN. wed. A KOOTE, mëj. J„ plus klein kind. ellen te Ooetervoorgors; KRANSSE. mej. R-, en dochter Marie; 2 toons van A TROOST; 2 zoons van L. APPEL; HOOG MOED. Jac. De laatste 5 omgekomen ln dg Pallandtpolder, KOERT, Kees. De familie VAN BALEN?' man, vrouw, dochter en schoonzoon, genaamd VAN D£R SLUIS. Stellendam KLAASEN, H„ geb. 17-7-1886, KLAASEN, Zieck, geb. 21-J2-1887, beiden wonende Waa- •enaaraeweg 27, Den Haag; opgegeven door: A. Roodenburgh, Wassenaarseweg 27, Den Haag. Tiengemeten NIET GEÏDENTIFICEERD Dingeman ARDON; Ger rit ARDON. Wolphaartsdijk STOFFELIJKE OVERSCHOTTEN GEBORGEN CAAN, Ina, geb. 12-11-1877 te WolphaarW- dijk, echtgenote van David van Damrae, adres A 149; VAN DAMME, Adrians, geb. 23-6-1919 te Wolphaartsdijk. adres: A. 149; DE LEEUW. Martina, geb. 14-8-1873 te Wol- Êhaartsdijk, echtgenote van Jan Hoek van ijke, adres: A. 176; GIEZEN. Maaike, geb. 31-10-1952 te Wolphaartsdijk. dochter van Fred. Giezen en Geertruida Maria v. d. Vel de. adres: A 142; HE1JNSDIJK, GUabrecbt. geb. 22-6-1881 te Axel. adres: B 1; OP T HOF, Jacobs, geb. 1-12-'81 te Oudelande, echtgenote v. Gijsbrecht Heijnedijk. adres: B 1; GELEEDST. Elisabeth, geb. 11-4-1887 te Wolphaartsdijk. wed. van Willem Ver- achuro, adres: B 4. STOFFELIJKE OVERSCHOTTEN NOG NIET GEBORGEN TRAMPER, Cornells, geb. 21-1-1885 te Wolphaartsdijk, adres: B 21; 8CHIPPER, Dingenis, geb. 19-4-1876 te Wolphaartsdijk, adres: A 205. Zuidland NIET GEÏDENTIFICEERD Plet WOLTEKS, vrouw en 6 kinderen, Kerteweg VAN DER VELDE. Dirk. vrouw kinderen. Kerkweg; 2 gezusters KA PEL* Kerkweg; BREDELAND. mej. C-, Kerkweg; HAI, Dirk, met gezin op de Bul* tend ijk. ZATERDAG 7 FEBRUARI 1853OOUDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA I

Goudsche Courant | 1953 | | pagina 5