0 ft Vrouwen die slaagden dank zij smaak, vindingrijkheid en ijver Wie een goede „oude dagwil hebben sture reeds in zijn jeugd er op aan Everglaze Oude lapjes en meloenen De Drietanders gereed om toe te slaan BAAR EIGEN DOMEIl i*' Tegen vervuiling van de zee met afgewerkte stookolie Italiaansen maakten mode GESMOORDE TOMATEN Een „kleintje koffie" en een sigaret na'de maaltijd bevorderen grootje's gezondheid o™ WEET U HOE wordt gemaakt? De verrassing voor grootvader Een kogel als horloge Cijferprobleem De clown trekt gezichten Di Matjes voor op en onder de tafel Goudkoorts in Califomië Jongen redde broertjes Noc VRIJDAG 14 AUGUSTUS ZIJN ZE WEER BURGER Defensiepact tussen V.S. en Zuid-Korea Welslagen vereist samenwerking Er wordt olie gepompt in Rijswijk Dalende werkloosheid in Juli Britse voorzorgen tegen overstromingen Britse straalmotor met enorm vermogen Geen postverkeer met Frankrijk Wielerronde bracht onrust in Coevorden ÖS Een halve eeuw rente in Nederland Gezonder zjek zijn De Rampaartsedijk is dicht Brand in een Betuwse eonservefahriek Nederlandse haringuitvoer sterk gestegen Suiker en vetten worden duurder in Engeland Wedstrijden model vliegtuigen POSTZEÖELNIEUWS "V Zonder gekheid.... DUIZEND EN EEN ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1953 Tiézoni en Sanlorenzo Eveneens in Milaan bevindt eich het Huis van mevrouw G. Ttzrani. dat si) ongeveer 25 jaar geleden oprichtte. Zij houdt zeld zaam veel van haar werk, waaraan zij bijna haar gehele leven heeft gewijd. De tijd, welke haar restte na alle arbeid om haar firma vooruit te brengen, besteedde zij voor de opvoeding van haar dochter Carla, die haar nu trouw terzijde staat. Tot de bekende Italiaanse mode-ontwer pers kan ook worden gerekend mevrouw L. Sanlorenzo. die aan het hoofd staat van het Sanlorenzo Modehuis te Turijn Haar collec tie bevat gewoonlijk 130 a 140 modellen, waaronder zeldzaam rijke en prachtige avondtoiletten. Mevrouw Sanlorenzo ont werpt haar modellen zelf. kiest de stof en het borduursel, waarmede haar avondtoilet ten vaak worden versierd. Ze laat zich daarbij menigmaal inspireren door broderie uit vroeger eeuwen, o.a. uit de 16e en 17e eeuw. terwijl ze voor de modellen van haar toiletten graag in de leer gaat bij de Ita liaanse renaissance. naar rechts: Cori Benferri, Anna Carmeli en Manet Valente, druk besprekend hoe een nieuwe collectie zal worden samengesteld. TVTET ALLEEN in Rome en Florence zijn ■*-N bekende modehuizen gevestigd, maar ook in Milaan en Turijn. Een van de be kendste te Milaan is dat van Vanna. dat weliswaar reeds in 1939 werd gevektigd. maar dat toch pas na de oorlog tgt bloei „Sans Gêne" heeft de ontwerper van dit cocktailhoedje deze scheppinggenoemd. We begrijpen deze naam niet of het moest zijn, dat degene die het opzet zich niet moet generen zoveel zijdelingse ruimte in beslag te nemen met die reusachtige aigrette, welke dit fluwelen dopje siert. Zolang zij het niet in de schouwburg opzet en er haar achterburen mee hindert Tijdens een Modeshow in het Italiaanse Modehuis Vanna kwam. Drie dames hebben het gezamenlijk opgericht en houden het met vereende krachten op hoog peiL Deze dames zijn Cori Benferri, die de modellen ontwerpt. Anna Carmeli. die met de klanten onderhandelt en Manet Valente, die de zaak administreert Voor zij deze firma stichtten, hadden alle drie reeds ervaring opgedaan in de mode wereld en derhalve hadden ze een goed be gin. Helaas, juist waren ze goed en wel op dreef, toen de oorlog uitbrak en in 1943 werd het huis, in een van de deftigste stra ten van Milaan, waarin haar zaak was ge- vestig^, door een bombardement verwoest. Een tijdlang zwierven ze in verschillende plaatsen rond. maar na de oorlog keerden ze naar Milaan terug en namen haar intrek in het beroemde oude paleis van Visconti de Modrone. Nu komen ze jaarlijks mét vier collecties voor Italiaanse klanten voor de dag, terwijl ze bovendien om de zes maanden een col lectie samenenstellen, speciaal bestemd voor buitenlandse kopers. Tomaten kunnen op velerlei manieren wor den bereid, maar misschien hebt u het nog nooit op de volgende manier gedaan U neemt vdbr vier personen 500 gr. tomaten, een knof- lookpitje of een uitje, een stukje gerookt spek. zout. laurierblad, desgewenst specerijen als peper en kaneel of een paar takjes marjolein, basilicum of thijm. Het spek in blokjes snijden en deze zachtjes uithakken. De knoflook of ui snipperen en op het laatst meebakken. De tomaten schillen hiertoe in heet water of boven een vlam houden totdat de schil barst dan pellen. De tomaten ln een paar plakken snijden. De kruiderijen fijn snijden. De tomaten op het spek en de ui leggen, de kruiderijen en een weinig zout toevoegen en het geheel een half uurtje stoven in een gesloten pan. De saus op smaak afmaken met zout, (peper en zeer wei nig kaneel). WORDEN' Droom de een, die hoopt lang van het zuurverdien de pensioen te genieten, schrikbeeld van de ander, die er niets voor gevoelt stijf en vol gebreken op dit ondermaanse te moeten rondscharrelen, maar per slot iets, dat we niet zelf in de hand hebben. Of we een hoge leeftijd bereiken, hangt van vele factoren af. is ten dele ook een kwestie van erfelijkheid, maar wel kunnen we er zelf een beet je aan af of toe doen hoe oud worden, d w z. of bejaarden zullen zijn. die zich tamelijk fit gevoe- het leven kun nen genieten op de wijze, welke bij de ouderdom past. Wie dit wenst, moet eigenlijk al in zijn jonge jaren daarop aansturen, want, zoals men heeft ge- leefd, zo wordt men oud, zegt prof. dr J. G. Slees- wijk zij het in andere woorden in zijn ":je „Oud Worden en Jong Blijven", dat van zijn hand bij de Wereldbibliotheek te Amsterdam is verschenen. Een populair wetenschappelijk werkje, waarvan het e«r- STERFTECIIFEK VflM ste gedeelte meer wetenschappelijk dan po pulair is, terwijl in het tweede gedeelte de klemtoon valt op de populaire behandeling. Prof. Sleeswijk gaat na hoe het vraag stuk van de ouderdom tegenwoordig van alle kanten wordt bestudeerd, hoe het ver ouderingsproces eigenlijk al in de jeugd be gint. Wie zijn gezondheid lang wil bewaren, neme, aldus prof. Sleeswijk, de volgende tien geboden in acht. Ie. Zorg voor frisse lucht, waar gU waakt of slaapt. 2e. Sta. zit en loop rechtop en haal diep adem. 3e. Pas lichaamsoefeningen toe. zo moge lijk in de buitenlucht of voor geopend raam. 4e. Draag lichte, ruime en poreuze kle ding. 5e. Gebruik gemengde voeding. Eet niet te veel en niet te vlug. 6e. Wees matig in het gebruik van vlees en4\ran genotmiddelen, alsook van de liefde. 7e. Houd uw lichaam rein, van buiten en van binnen. 8e. Werk hard. maar zorg ook voor ont spanning en slaap. 9e. Laat u eenmaal per jaar onderzoeken. 10e. Wees opgewekt. Deze regels gelden als het ware om zich op de oude dag voor te bereiden. Wie een maal de zes of zeven kruisjes is gepasseerd, behoort natuurlijk nog andere regelen in acht te nemen: de lichaamsoefeningen krij gen een ander karakter en de gehele levens wijze, ook de voeding, dient gematigd te worden. Dikke n\ensen, al hebben ze vaak een opgewekter karakter, hebben minder kans op een lang leven dan magere' Prof Sleeswijk wenst de oudjes de gul den middenweg te zien bewandelen. Over matig gebruik van alcohol is verkeerd, maar een glas wijn bij de maaltijd kan geen kwaad. Koffie en thee kan in matige hoe veelheid gerust worden genoten. Het koffie- bestanddeel. de z.g. caffeine, bevordert even als tabak (mits eveneens matig genoten) de Everglaze. de katoenen wafeltjes stof, is de grote mode. Men ziet ze in wit, effen ge kleurd en met allerlei dessins bedrukt. Het grote voordeel van everglaze is, dat het on kreukbaar is. Vele dames zweren derhalve bij everglaze. hoewel anderen er juist daar om niets van moeten hebben. Everglaze is een Amerikaanse vinding. Eigenlijk is het een gewone katoenen «tof, die op een bijzondere wijze wordt bewerkt. De ruwe katoenen stof wordt eerst gewassen, vervol gens gebleekt en gekleurd of bedrukt in de gewenste kleur en dessin. Dan wordt het weefsel met een kunsthars bestreken en ten slotte wordt ze tussen de walsep van een „gaufreer'-machine, kalander genaamd, ge legd. Langzaam worden de walsen gedraaid en zo wordt bij een temperatuur van onge veer 200 graden felsids het wafeltje in de stof gedrukt, zo stevig, dat het zelfs in de was niet verdwijnt. Chintzstoffen worden op dezelfde wijze geprepareerd en ook deze komen in de handel onder de naam „ever glaze". een naam, waarop de Amerikaanse fabrikant patent heeft genomep. zoutzuur-productie van de maag. Het ..kleintje koffie" en de sigaar en sigaret na de hoofdmaaltijd is dus een rationeel ge bruik, niet het minst voor bejaarden, bij wie de zoutzuurafscheiding toch dikwijls tekort schiet, zegt de schrijver. Deze uitlatingen klinken uitermate ge ruststellend en ze leveren u tevens het be wijs. dat de schrijver in zijn boekje niet op zekere stokpaardjes doordraaft. Natuurlijk beperkt hij zijn beschouwing niet tot het lichamelijk welzijn, maar beziet hij ook de geestesgesteldheid van de ouder geworden mens. Ook hier geldt, dat de mens zich tij dig op de ouderdom moet voorbereiden Juist omdat in jonge jaren de grondslag wordt gelegd voor een gelukkige ouderdom, is dit werkje niet uitsluitend bestemd voor degenen, die zich reeds onder de bejaarden rekenen. Integendeel: grotendeels richt prof. Sleeswijk zich tot de jongeren ten einde hen in te wijden in het geheim ..Oud te worden en Jong te Blijven". ry er waren een heleboel dingen, die Mieke met plezier deed. Ze vond het helemaal niet erg om borden te wassen of aardappelen te schillen, of te helpen met bedden opmaken. Er was echter één ding waar Mieke een hekel aan had. dat was naaien. Ze hield er niet van om haar jurk uit te leggen en sokken stoppen vond ze ook erg naar Nu wil haar grootvader zo graag een kussen in zijn schommelstoel, een lappenkussen. Er waren lapjes genoeg. Moeder had ze allemaal netjes vierkant geknipt. Mieke mocht zeil leuke kleuren bij elkaar zoeken. Maar ze had er helemaal geen plezier in. En ze schoot maar niet op. Ik begrijp er niets van, sprak grootvader. Toen Je moeder zo oud was, kon zij al prachtig naaien. Maar ik houd niet van naaien, zuchtte Mieke. Nou, zei grootvader glimlachend. Ga dan nu eerst maar een poosje ln de tuin werken als je dat liever doet. Mieke sprong blij op. Ze rende naar de tuin. Er stond van alles in; groente, aardappelen, maar ook bloemen en onkruid, dat was er ook altijd weer. Mieke haalde de hark en de schoffel en ging aan het werk. Het was heerlijk in de tuin. Vogels zongen in de bomen en Mieke was blij. dat ze voorlopig van het naaiwerk af was. Er was ten minste iets prettigs bij het naaiwerk. De lapjes, die Wfcren leuk. Er waren er een paar bij, die de klewr hadden van de binnenkant van een meloen en weer andere leken op de buitenkant er van. Mieke dacht graag aan meloenen. Ze w8S er dol op en grootvader ook. Ze kreeg er weieens een van meneer Burg, die kweekte ze in de tuin. Ik wou, dat ik meloenen in de tuin had, in plaats van er aan her innerd te worden door een lappen- kussen, dacht Mieke. En op dat ogenblik kreeg Mieke een idee. Het leek haast te mooi, maar het moest uit te voeren zijn. Die avond vroeg Mieke aan haar moeder of ze even naar mevrouw Burg mocht. Het was goed Ze zou de hond meenemen, en niet te laat terug- Mieke was vroeg terug. En etijf in haar hand geklemd had zij meloen- pitten. Maar dat wist niemand, alleen mevrouw Burg en zij. De volgende morgen haastte Mieke zich naar de tuin. Ze zaaide de pitten uit. plrecies zoals mevrouw Burg haar verteld had te doen. Van die dag af viel het naaien haar makkelijker, want steeds moest zij bij het zien van de meloenkleurige lapjes denken aan de echte meloe nen. Het was haar geheim. Als het een paar dagen niet had geregend, begoot zij de kleine plantjes. Het was niet moeilijk voor Mieke, om het geheim te houden, want grootvader had zo'n last van rheu- matiek. dat hij niet ver kon lopen. Hij kwam dus nooit achter in de tuin. Hij maakte zi^h wel een beetje bezorgd, en vroeg zich af of de tuin wel goed onderhouden werd. Maar Mieke hielp haar moeder goed. En zij dacht: Wacht maar. je zult eens zien, wat ik kan! De plantjes groeiden goed Er kwamen meloenen aan. Op een avond kwam mevrouw Burg kijken. Nog een week, dan zou de eerste meloen rijp zijn O wat duurde die week lang, maar eindelijk was het zo ver. Die ochtend stond Mieke vroeg op. Zij 12 3 4 5 6 7 8 9 plukte de meloen 'Zorgvuldig en legde hem midden op de ontbijt tafel. Moeder was verbaasd en grootvader vroeg: Is mevrouw Burg al zo vroeg Nee, zei Mieke lachend. Ik heb hem zelf gekweekt, ln de tuin. Er komen er nog meer, juichte zij. Grootvader konhet nauwelijks geloven. Maar toen vertelde Mieke hoe het allemaal gekomen was door de gekleurde lapjes en hoe mevrouw Burg haar geholpen had. De meloen werd meteen aangesneden. Mieke kreeg de eerste schijf. De meloen was heerlijk en groot vader sprak plechtig. Mieke, het is een prachtige meloen en ik vind, dat het kweken van meloenen even belangrijk is als het naaien van een lappenkus sen. Stop dat naaiwerk voorlopig maar weg. Maar Mieke schudde haar hoofd. Nee grootvader, dat kussen maak ik af, want daardoor ben ik op het idee gekomen. En Mieke nam een grote hap van haar meloen en iedereen keek blij! OM de clown, die je op de teke ning ziet, gezichten te laten trekken, moet ji) eerst trekken. Nee. geen gezichten, hij doet je toch niet na. Let maar op. Knip de rechthoek uit en plak hem op een dun stukje karton. Neem nu een zwarte draad, die een paar cm langer is dan het pro fiel van de clown op de tekening. Leg er een knoop in en steek het andere uiteinde door het oog van een naald. Steek de naald nu van achter in het punt. aangegeven met a. Steek dan van voor naar achter door punt b. Haal de draad nu uit de naald en leg een knoop in het puntje van de draad. Als je nu de draad voorzichtig beweegt, kun je de clown op verschillende manieren laten kijken. Heb je misschien van een oud stukje speelgoed een fijn kettinkje, dat je kunt gebruiken in plaats van de draad, dan hoef je de kop alleefi maar te schudden voor de verande ringen. Ja, dal is echt wat we nodig heb ben. met dat warme weer, denken deze ijsberen. Ze voelen zich pret tig tussen die ijsklompen. En dat is best te begrijpen. S O O d Probeer of je de cijfers I tot en met 9 in drie rijtjes van drie kunt schrijven, zodat ze opgeteld als som 1800 geven. ZO WAS HET <42 9 6SQ 7/ 3 o o o e Op deze manier moeten de getal- ■pEN van de soldaten uit het leger ■*-J van koning Frederlk de Tweede van Pruisen was zo arm. dat hij geen horloge kpn kopen. Toch tvilde hij niet onder doen vóór zyn kame raden. Daarom bevestigde hij een kogel aan zijn horlogeketting. Op de een of andere manier was de koning een en ander ter ore ge komen over het horloge" van de soldaat. Op <een dag, bij een inspectie, stond de koning plotseling bg de soldaat stil en vroeg hem: Hoe laat is het, mijn vriend? De soldaat was beduusd en ant woordde niet. Wat! riep de koriing, je wilt me niet vertellen hoe laat het is! Haal onmiddellijk je horloge uit je zak. De soldaat moest natuurlijk ge hoorzamen en de kogel kwam te voorschijn De soldaten naast hem glimlachten en ook de koning deed dat. En toaar dient deze kogel voor? vroeg de koning. De soldaat had nu even tijd ge had om na te denken en ant woordde toen ferm: Deze kcfgel zal mij er ieder ogenblik aan herinneren, dat het mijn plicht is mijn leven voor uu>« majesteit te geven. De koning was zo tevreden met dit antwoord, dat hij de soldaat zijn eigen gouden horloge schonk. rfOCH flor O. was Sutter niet voorzich tig genoeg geweest. De man. die het contract moest wegbren gen, had ook goud bij zich, dat hij aan een expert moest tonen. Alles in het geheim natuurlijk. Sutter en Marshall wilden absoluut zeker zijn van hun zaak. Maar toen de man ln de stad kwam, praatte hij er over en zo lekte het uit. Dit was een manier. Er was zoveel goud in de vallei, dat zelfs de kin deren het verzamelden. Op een dgg kwam een vrachtrijder met voor raden naar de nederzetting. Een jongen toonde hem een stuk goud. maar de man geloofde niet, dat het echt was. 10 T^RAAG het maar aan mijn moe- der. antwoordde de Jongen. De man deed het en hoorde zo, dat de vallei vol goud was. De man twijfelde nog, maar hij ging zelf op onderzoek uit. Het volgende dat men van hem hoorde, was dat hij met een stukje goud betaalde voor een fles whisky. De alcohof maakte zijn tong los en hij begon te vertellen, dat de vallei vol goud was. De barhouder kwam naar Sutter en toonde hem het goud. Is het waar vroeg hij, dat hier zoveel goud gevonden wordt? Sutter sprak het niet tegen, om dat hij dacht, dgt de man recht had op het stuk goud. maar dat wain werkelijkheid niet zo. Een paar dagen later kwam de boodschapper terug met het con tract, dat niet door de gouver neur getekend was, omdat Mexico juist op het punt stond Califomië aan de Verenigde Staten af te •taan. JA, dat ontbrak er nog aan. Een matje! Heb je nog raffia over van een vorige keer? Mooi! Dan kun je dat gebruiken en liefst twee kleuren. Voor het matje, dat je op de tekening ziet, en dat 5 x 7 cm is, heb je drie vlechten nodig, elk 43 cm lang. Maak de vlechten van drie rhaal twee draden. Je weet. dat het vlechten makkelijker gaat, als de raffia iets vochtig is. maar probeer eerst of de gekleurde draden niet afgeven. Bind de vlechten stevig af. Leg nu de vlecht op zijn kant en vorm hem zigzag, zoals je op de tekening ziet. Haal nu eep draad raffia door al de laagjes, een keer heen en een keer terug. Hecht goed af. Maak er zo drie en naai die overhands aan elkaar. niet zolang geleden stond een jongen van 15 jaar voor honderden hoge autoriteiten om een beloning van de Engelse koningin te ontvangen. Zijn naam was John Bamford Hij is leerjongen in een Engelse kolen mijn. Hij heeft enige maanden ge leden twee jongere broertjes uit hun brandend huts geredTot tweemaal toe moest hi) de slaapkamer, die in brand stond, binnen kruipen, om de jongetjes van 4 en 6 jaar te berei ken. Zijn vader stond buiten in de tuin om hen op te vangen John's hemd stond op zijn rug in brand en hij loopt nog een beetje gebogen, van de erge brandwonden Hij was de jongste, die ooit het George Kruis heeft ontvangen. Voor de rand heb Je een vlecht van 24 cm lang nodig. Op deze mpnler kun je grote en klefne matten maken, misschien wel een vloerkleed» voor» je poppenhuis. Ze kunnen ook dienen als tafel matjes voor hete schalen. Vraag »maar eens, wat je moeder er van denkt. De maat hiervan io\J kunnen zijn 12''t x 14 cm. Hiervoor heb je zes vlechten nodig, elk van 100 cm lang. De vlecht voor de rand ts dan 53 cm. Heb je verschillende bosjes raffia, dan kun je leuke kleuren-combl- naties kiezen. ZATERDAG B AUGUSTUS 1953 DERDE BLAD - PAGINA' 3 (Van onze verslaggever te velde) Maandagochtend vroeg stonden de drie tonners, rupsaanhangwagens en tanks nog keurig op rijen in de mobilisatie-magazij nen. Woensdagnacht daverden die drieton ners en die andere voertuigen langs de grote wegen, in de richting Oost. Donderdagmid dag was van al die groengekleurde trans portmiddelen weinig meer te jlen. In het concentratiegebied langs de Maas staan zij nu weggedoken onder hun camouflagenetten en onder de bomen van het uitgestrekte bos- terrein, dat deze dagen tot actiegebied van de Derde Divisie is verklaard. En ai die jongens, die op de derde of vier de Augustus s morgens vroeg op het punt stonden naar kantoör te gaan of het land te gaan bewerken, bewegen zich nu in khaki- uniform op onnavolgbaar losse en soldateske maniet, Politiek kraakt het Al die 20.000 mensen staan dan nu onder bevel van generaal-majoor J. G. Warringa. de commandant van de Derde Divisie. Ter wijl een nevelige sluier zich gisteren over de weilanden van West-Lhnburg legde, gaf de generaal een openlucht-persconferentie op zijn „hoofdkwartier te velde" weg. Dit vertelde hij. Vannacht krijgen de troepen absolute rust ln de blvaks. die overigens zorgvuldig wor den bewaakt. De „oorlogstoestand" is wel iswaar nog niet ingetreden, maar tussen de regeringen „kraak t" het en ieder ogen blik kan de strijd losbarsten. Vandaag bij het aanbreken van de dag kwamen zij allen uit hun tenten gekropen. Jan uit Appingedam en Piet uit Maastricht, om zich met hun strijdmakkers in te graven en de wapenen op te stellen. Dit alles tussen haakjes op zo'n manier, dat een eventueel kijklustige vijand uit de lucht niet kan zien, wat er nu wel precies aen de hand is daar langs de Maas. waar de verdedi gingslinie van de Derde Divisie zich uit strekt. Zwakke tegenstander Wanneer de oorlogstoestand intreedt, zul len de Drietanders een zwakkje vijand tegenover zich vinden. Eén compagnie van de commando-troepen, de bekende groene baretten, heeft namelijk tot taak infiltraties uit te voeren in het stellinggebied en gaar zoveel mogelijk onrust te zaaien. Die com pagnie is trouwens thans nog broederlijk ingedeeld bij de gemobiliseerde divisie en zal pas „een vijand" worden als de oorlogs toestand intreedt en het „vechten geblazen" is. Tot het invallen van de duisternis wordt vandaag in de overal verspreide tentenkam pen doorgewerkt. Dan trekken de troepen zich in hun bivaks terug om te wachten op het codewoord, dat de vijandelijkheden in luidt. 14 Augustus afzwaaien Vrijdag. 14 Auguitus. 's middags na één terugkeren. uur, zullen dc mannen van de Derife Di visie weer naar de burgermaatschappij Zondag a.s. is de mobillsatieoefening Drietand eigenlijk al ten einde, 's Ochtends wordt er dan een godsdienstoefening in de bivaks gehouden, terwijl de troepen de rest van die dag kunnen ultblasen. Maandag overdag volgt de terugkeer over de weg en langs de rails van de Derde Divisie met al haar materieel naar de moblllaatte-opalag- plaalsen. Het vervoer over de weg levert uiteraard overdag veel groter moeilijkheden dan des nachts, maar het gekozen tijdstip is gevolg van het feit, dat 's Zondags op bevel van de regering door de soldaten niet mag wor den gewerkt Bij „de weg terug" zal veel vuldig gebruik worden gemaakt van auto- busvervoer. aangezien de Nederlandse Spoorwegen zeer druk bezet zijn met vacan- tievervoer. Met het inleveren van het materieel Is een drietal dagen gemoeid, namelijk Dinsdag. Woensdag en Donderdag. Een zorgvuldig en veelomvattend karwéi. omdat het opgelegde materieel zodanig in orde moet zijn, dat men er in zes maanden geen omkijken meer heeft. Soldaten te velde hebben nogal eens klachten geuit over de voedingspakketten („vijf in één"), welke volgens hen niet toe reikend zouden zijn. Generaal-majoor War ringa was van oordeel, dat de calorische waarde dezer rantsoenen die van de nor male Nederlandse maaltijden overtreft. De klachten zijn gevolg van het feit. dat de Ne derlander aardappeleter is als hij is meer op „volume" acht slaat dan op vi dingswaarde. De minister van Oorlog, ir Staf, zou van daag het actiegebied bezoeken, vergezeld van de staatssecretaris van Oorlog, mr Kra nenburg. In een dagorder aan de troepen, geda teerd 6 Augustus heeft de divisie-comman dant. generaal-majoor Warringa, zijn op rechte lof uitgesproken over de prestaties, die tot nu toe door de Derde Divisie zijn ge leverd. De Zuidkoreaanse minister van buiten landse saken. PJoen Joeng Tai heeft gis teren te Seoel medegedeeld dat president Syngman Rhee van Zuid-Korea en de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken Foster Dulles Zaterdagochtend te Seoel een Amerikaans Zuidkoreaans verdrag tot we derzijdse verdediging zullen tekenen. Vol gens Pjpen zou dit verdrag door de Ame rikaanse Senaat „sonder bezwaar" worden aanvaard. De Zuidkoreaanse minister van buiten landse zaken deelde voorts mede dat het verdrag zou worden gesloten naar het voor beeld van de Amerikaans-Japanse en Ame- rbkaans-Phlltppijnse overeenkomsten. L. Droogleever Fortuyta overleden Io de ouderdom van 74 jaar is te Haar lem overleden de heer L. Droogleever For- tuyn, oud-consul-generaal der Nederlanden te Parijs. De heer Drooglever is op 22 September 1878 te Rotterdam geboren, be zocht de lagere en middelbare school te Haarlem en was vervolgens op verschei dene handelskantoren in het buitenland werkzaam. In 1918 werd de heer Droog leever Fortuyn belast met de behartiging van de belangen van het Nederlandse con sulaat te Winnipeg (Canada) en in 1924 werd hij benoemd tot consul-generaal te Parijk. Om gezondheidsredenen is hij in 1939 afgetreden. AMSTERDAMSE WISSELMARKT. AMSTERDAM. 7 Aug. Londen contant 10.57''» —10.55' New York contant ».7»,V-3.7511, Pa rijs contant 1 0550—1 0070 Brussel contant 7 55 —7 50; Frankfort contant 400.30—90 49 ZUrich contant 08 82—86.92; Stockholm contant 72—55 •-73 05; Kopenhagen contant 54.64—54 74, Braz. dollar contant 3.80' t—J.ll'b. Het circuit van Zandvoort mag dan voor lopig •afgekeurd zijn. de kellners, die giste ren aan een hardloopwedstrijd met bal last" deelnamen, konden op de boulevard best uit de voeten De 18-jarige Simon Wigboldus, een hofmeester bij de Konink lijke Marine werd onbetwist winnaar. Schepen loasen hun afgewerkte stookolie op zee. De enorme hoeveelheden veroor zaken echter een vervulling van de zee. De afgewerkte en geloste stookolie blijft op het water drjjven. Vogels die In aanraking ko men met deze olie kunnen niet meer vlle. gen en sterven veelal bij honderden. De vacantleganger die in zee met de olie in aanraking komt. krijgt vuile zwarte vegen op zijn lichaam, die niet zo gemakkelijk zjjn te verwijderen. Waar de olie op di kleding komt veroorzaakt hij lelijke vlek ken. Ook In het buitenland ztjn de klachten vele en zo mogelijk nog groter dan in ons land Vooral in Engeland schijnt de ver vuiling van de kusten door de zee bijzonder erg te worden ln het bijzonder schijnt de gehele Zuidoostkust van Engeland veel na deel van deze afgewerkte stookolie te on dervinden. Ook uit Frankrijk en België kan men ernstige klachten vernemen. Het ergste van de geloste stookolie is wel. dat deze maanden en soms zelfs wel jarenlang kan blijven drijven, voordat ze eindelijk ver zinkt. Het Nationale Instluut voor de Oceano grafie in Engeland heeft aangetoond dat de olie, die door schepen midden op de Atlan tische Oceaan wordt gelost, na 140 tot 150 dagen de Engelse kust bereikt, waarna de vuile stroom dan ook waargenomen kan worden in de Noordzee. Hier kan het dan weer de kusten van Nederland. België en Scandinavië bedreigen. De internationale overeenkomst om deze vervuiling tegen te gaan, bestaat nog steeds niet, hoewel er wel over wordt gesproken. De ..Committee on the Prevention of the Sea by Oil" heeft nu als eerste maatregel om de vervulling van de zee tegen te gaan, een zóne voorgesteld, waar het Britse ache- pen verboden zou zijn om olie in zee te lossen. Het kaartje geeft een idee van de uitgestrektheid van de voorgestelde zóne. Door deze uitgestrektheid, die buiten ledère territoriale bevoegdheid valt, is het wel Gisteren Is een aanvang gemaakt nfet de afvoer van ruwe olie. welke gewonnen wordt in de boring van de Nederlandse Aardolie Maatschappij te RUswllk. De olie wordt met tankauto's vervoerd naar de haven vah Rijswijk waar een lichter de olie ontvangt en regelmatig afvoert naar de raffinaderij van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te Rotterdam—Pernis. Het aantal werklozen is in de maand Juli gedaald van 56.089 tol 54.667 en het aantal DUW.-arbeiders van 15.451 tot 11.009. in totaal dus 5864. Onder meer tengevolge van het gun stige seizoen daalde het aantal beschikbare bouwvakarbeiders van 7759 tot 7282, land arbeiders van 7728 tot 5196, handelsperso- neel van 4308 tot 4135, hotelpersoneel van 1728 tot 1490. transportpersonqel van 5313 tot 4594 en losse arbeiders van 13.217 tot 11 796. Het aantal beschikbare metaal arbeiders steeg van 5837 tot 6756 en kan toorpersoneel van 5375 tot 5532. Deze stij gingen waren het gevolg van de ïnschrij- 'ving van leerlingen van de ambachts scholen en de lagere en middelbare scholen en vormen een jaarlijks terugkerend ver schijnsel, waardoor ook de dalingen in an dere bedrijfstakken werden beperkt. Het beschikbaar aanbod van personen beneden 19 jaar steeg van 1260 tot 3987. Het aantal openstaande aanvragen voor mannelijk personeel steeg van 22 666 tot 28.682. het geen ook wijst op een verbeterde werk gelegenheid. De relatieve werkloosheid was eind Juli het hoogs* ln Noord-Holland met 22 werk lozen p. 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren en het laagst ln Zeeland met 6 en Limburg met 9. terwijl het rijksgemiddelde 18 be droeg. evenals op 30 Juni. Het aantal werkloos geregistreerde vrouwen steeg door de inschrijving van meisjes, die de scholen verlieten, van 5722 tot 6398 De vraag naar vrouwelijk per soneel steeg van 19.860 tot 21.388. A TLANTI FrsnkHjh Voorgesteld» ion» wear het vwMtnzou tij" cm oli» in tee te lossen^M duidelijk dat slechts een internationale actie tot een volslagen succes kan leiden. Het is echter wel verheugend, dat men thans in leder geval de eerste plannen tegen vervuiling van d« zee heeft gemaakt. Alle landen die aan de Noordzee liggen zijn hier bij ten nauwste betrokken. Vrijdag zijn bijzonderheden bekendge maakt uit een rapport van een Engelse commissie, die onlangs is ingesteld om de oorzaken van overstromingen en mogelijke maatregelen daartegen te onderzoeken. In dit rapport wordt opgemerkt, dat er geen aanwijzing is. dat een samenloop van om standigheden. zoals dit in het begin van dit jaar het geval was, op gezette tijden terugkeert. De commissie stelt voor, dat er een waar schuwingssysteem in Oost-Engeland. tussen Northumberland en Kent. wordt ingevoerd, dat elk jaar tussen 15 September en 30 Augustus in bedrijf is. Indien de water schappen. naar aanleiding van de van een centraal punt uitgegeven voorspellingen bij zonder hoog water verwachten, zullen zij de plaatselijke politie meedelen, dat een openbare waarschuwing moet worden ge geven. Men acht het niet gewenst, de radio tn het waarschuwingssysteem in te schakelen, daar hierdoor onnodig onrust zou kunnen worden verwekt in gebieden, die niet door overstroming worden bedreigd, terwijl een eventuele nachtelijke waarschuwing via de radio weinig doeltreffend zou zijn, daar dan de meeste ontvangapparaten zijn afgezet. De Britse regering heeft bijzonderheden bekendgemaakt van een van de krachtigste straalmotoren ter wereld, de Rolls-Royce Avon R. A. 12. die tot dusverre op de ge heime lijst stond. Men mag veronderstel len. dat bij vliegproeven een stuwkracht in meer dan 4.500 kg is ontwikkeld. De Avon-motoren zijn in het bijzonder bestemd voor het passagiersvliegtuig met straalaandrijving van het type Comet-3. Zij worden ook geschikt gemaakt vóór de Canberra-bommCnwerper. Voorts zullen deze motoren worden geplaatst in de Vickers Valiant-4 bommenwerper, de supersonische. Hawker- en Vickers-jacht- vliegtuigen en de Vickers-660, de nieuwste Britse bommenwerper. Onlangs werd bekendgemaakt, dat de Britse vliegtutglndustrié begonnen was met de productie van de De Haviiland Gyron- motor die de krachtigste straalmotor ter wereld zou zijn. De bijzonderheden hier- zljn nog geheim. Volgens Amerikaanse commentators zou btj proeven op de grond echter reeds een stuwkracht van 7 200 kilo gram zijn gemeten. Telefoonverkeer beperkt De directeur-generaal van de Nederland se PTT. deelt mee. dat als gevolg van de staking van de Franse P.T.T.-ambtenaren het telegrafisch verkeer niet kan worden afgewikkeld en dat de post in Franrljk niet wordt gesorteerd, noch wordt besorgd en evenmin verionden. Wat het telefoonver keer betreft worden van en naar Frankrjjk slechts dringende en Ul-gesprfkken behan deld. Er dient echter met grote vertraging rekening te worden gehouden- In verband met het voorgaande raadt de directeur-generaal het publiek aan om cor respondentie en postpakketten voor Frank rijk voorlopig niet ter post te bezorgen er geen telegrammen en gewone telefoonge sprekken voor Frankrijk aan te bieden res- péetievelijk aan te vragen. Zodra P T T. be richt ontvangt dat de verbindingen met Frankrijk weer geheel zijn hersteld en dat de postbehandeling weer wordt hervat, zal daarvan ten spoedigste kennis worden ge geven. Voor het hoofdgebouw van de telefoon dienst in de Franse hoofdstad hebben sta kende PTT -ambtenaren zich verzameld. Politie houdt een oogje in het zeil om relletjes te voorkomen. Internationale treinen rijden naar en -van Franse grens Naar de Nederlandse Spoorwegen meede len, rijden de treinen in de verbinding Ne derland—Frankrijk v.v. thans, ten gevolge van de stakingen in Frankrijk, slechts van en naar de Franse grens Trein D 126, die Vrijdagmorgen om 10.10 uit Amsterdam is vertrokken, is om 14.55 bij de Franse grens aangekomen. Vandaar zijn de reizigers met autobussen van de Franse spoorwegen naar Parijs gebracht. De jeugd van Coevorden heeft deie week reeds drie „wielerronden" georgani seerd. waarbty gereden werd om prUsen en pre mies. die door het publiek beachikbaar waren gesteld. Donderdag was het par cours van de ronde uitge stippeld In het centrum van de stad. gericht naar een baltengedeelte. Een SM-tsl personen ng toe, hoe de ronde verliep. Een agent van politie kwam echter en trachtte proces verbaal op te maken tegen de eerste twee renners die hij ontmoette. De toe schouwers verhinderde hem dat te doen. De agent sommeerde daarna de twee renners met hem naar het politiebureau te gaan. Dit had tot gevolg, dat ongeveer 500 personen zich voor het politiebureau ver zamelden., De jongelui ble ven nogal enige tijd in het politiebureau en de menig te werd hierdoor rumoerig. Zij poogde ten slotte het verkeer te belemmeren en fen slotte begon men met stenen het politiebureau te bekogelen, waardoor ver scheidene ruiten sneuvel den. Een tweetal politie agenten kwam hierna naar bulten en beval de menig te uiteen te gaan. hetgeen resulteerde in een enorm gejoel, waarna de agenten zich in het politiebureau terugtrokken. Hierna gin gen twee personen uit de menigte naar het politie bureau om te protesteren tegen het ln hechtenis houden van de jongelui. Een groep jongelui had zich inmiddels naar de wontng van de burgemees ter begeven om hier dé zaak uiteen te zetten. De burgemeester begaf zich direct naar het politie bureau. Ondertussen ble ven de jongelui maar met stenen naar het politie bureau gooien en zelfs sta ken zij een enorm vuur voor het politiebureau aan. Het aantal „belangstel lenden" nam steeds toe. De politie verscheen hlerns wederom ten tonele in aan. wezigheid van de korpschef en de burgemeester. Men probeerde opnieuw de menigte uiteen te krijgen. Succes bleef wederom uit. De burgemeester, jjir mr A Feith, verzocht de ..demon stranten*' rustig naar huis te gaan Ook san dit ver zoek werd geen gehoor ge geven waarna de politie, die inmiddels was ver sterkt. de menigte uiteen dreef. Tot half twaalf was het nog voortdurend onrus tig ln de "stad. Groepen mensen begaven zich naar de woning van de agent, die gepoogd had de wiel rennen te verbaliseren. •floni Ter gelegenheid van het SO-jarig bestaan van de N V Levensverzekeringmaatschappij H.A.V bank te Schiedam, is een fraai verzorgd we tenschappelijk werk verschenen bij de uitgever H. A M Roelants aldaar, dat de plaats in neemt van het gedenkboek, gebruikelijke vorm ter vastlegging van dergelijke Jubilea. Het onderwerp „Een halve eeuw rente ln Nederland" wordt daarin behandeld door de heren prof dr F. de Roos en dr N. J Wieringa. op uiteraard deskundige wijze, en het bevat naast enige zeer interessante theoretische be schouwingen. de analytische beschrijving van de rentestand ln deze periode van de economi sche geschiedenis, welke met nadruk verge leken wordt met die waarin het vragen van rente immoreel werd geacht. Wijl de rentevoet één der belde grondslagen is van de actuariële kennis en het verschil tussen de practisch mogelijke en actuarieel vereiste rente een voorname winstbron van de levensverzeke ringmaatschappij betekent, wordt de lezer dus wel met een belangwekkend probleem gecon fronteerd. dat ook buiten de beperkte kring der vakmensen, aandacht verdient. De indeling van het geslaagde werk houdt ke tred met de economische werkelijkheid, fin de dingen zich nagenoeg nooit mgsgewljs, doch bijna steeds geleidelijk plegen te voltrekken en ze is mitsdien ge schied aan de hand van hst criterium der door de Nederlandse monetaire autoriteiten gevoer de internationale monetaire politiek. De Ne derlandse volkhulsvestlng immers is ln steeds sterkere mate afhankelijk van de wereldhuls- houding en de ontwikkeling van de rentestand wordt In hoofdzaak door monetaire factoren bepaald. TlfAURITS DEKKER, die wij tot dusver iTA voornamelijk kenden als schrijver van romans, heeft zich als essayist opgeworpen, ten einde de ervaring, welke hij in vele dagen, weken en maanden van ziek zijn heeft opgedaan aan andere zieken (en hun omgeving) ten goede te laten komen. Niet dat hij hen met zijn behartigenswaardige woorden beter denkt te maken hij ver heelt zich niet, dat dit tot de onmogelijk heden behoort. Maar door de juiste geestes gesteldheid kan de zieke zijn lot draaglij ker maken en er voor zorgen, dat hij zijn omgeving zo min mogelijk tot last daarentegen misschien zelfs tot zegen is. Maurits Dekker heeft het boekje in gemak kelijk te yatten taal en onderhoudend ge schreven en de uitgeefster, A. J. G. Streng- holt'g Uitgever» Maatschappij te Amsterdam heeft het met grote letter gedrukt, zodat ook de bedlegerige het zonder veel inspan ning zal kunnen lezen. In de vorige nacht is het gelukt het nog resterende gat in de Rampaartsedijk te dichten. Het is het gat dat drie weken ge leden vlak bij Stevensluis werd geslagen, toen het weer stormachtig was. Zeven gaten heeft men in deze binnendijk, die de polder' "Vierbannen scheidt van de polders Ooste/- land en Sirjansland moeten sluiten. De laatstgenoemde polders zijn nu van de poN der Vierbannen, die nog steeds over stroomd is door de gaten bij Ouwerkerk, afgesloten. Men zal nu met het droogmalen kunnen beginnen. De Rampaartsedijk heeft heel wat zorg en moeite gegeven. De zeven gaten waren breed en diep Aanvoer van materiaal moest Zierikzee gebeuren. Dit geschiedde door over de onder water staande weg Zijpe— duwks. In totaal werden in de afgelopen maanden op deze wijze drie en een half milhoen zandzakken vervoerd. Dpar heton- mogelijk was op deze plaatsen 2waar ma terieel te gebruiken, moest het werk met mankracht worden verzet. Men zal nu alle kracht gaan concentreren op versteviging van de dijk. die op veie plaatsen zwaar is gehavend. Vrijdagmiddag is in Oosterhout (Betuwe) brand ontstaan in een van de opslagruimten van de conscrvenfabrieken Bato van de firma Van Woerkom. Drie grote opslag ruimten gingen verloren. Buren hadden in de omgeving van de pak huizen een heg gesnoeid en het snoeisel daarna in brand gestoken. Zij hebben blijk baar het vuur niet meer kunnen beheersen, zodat de vlammen oversloegen naar de pak huizen. welke weldra in lichterlaaie stonden. De brandweer van de gemeente Valburg, spoedig geassisteerd door die van Eist, greep onmiddellijk ln. Zij wist te voorkomen, dat de vlammen oversloegen naar de aangren zende fabriek en het woonhuis van de heei J. v.an Woerkom. De pakhuizen en de pakinrichting en ooV een timmerloods brandden geheel uit. De pakhuizen waren, geheel gevuld met afge werkte producten, geconfijte vruchten, jam. etc Alleen de waarde daarvan heeft naar schatting ruim 60.000 bedragen. De fabriek kan blijven produceren. Ver zekering dekt de schade. In het tweede kwartaal van dit jaar be droeg de Nederlandse uitvoer van pekel- en steurharing volgens opgave van de dienst Nederlandse Haringcontróle 10 108.225 kg netto, ter waarde van 5.201.893, tegen 4.020 177 kg ter waarde van ƒ2.663.174 in het tweede kwartaal van 1952 en 8.585 035 kg ter waarde van 4-199.644 in het tweede kwartaal van 1951 De grootste afnemers in het tweede kwartaal van dit jaar zijn ge weest België met 168 millioen kg, Oost- Duitsiand met 1.15 millioen kg. West-Duits- land met 1.2 millioen kg en Rusland met 426 millioen kg. Exporteurs in Scheveningen hebben in het tweède kjvartaal van dit jaar uitgevoerd 4.72 millioen kg. ter waarde van f 2.39 mil lioen; in Vlaardingen 2 83 millioen kg. ter waarde van 1.46 millioen, in Katwijk 2.18 millioen kg ter waarde van 1.13 millioen; in IJmuiden 301 722 kg; ter waarde van 178.263 en in overige plaatsen 82.915 kg ter waarde van 44 747. Weer twee merken bromfietsen tot „rijwielen" verklaard Btj beschikking van de minster van Verkeer en Waterstaat zijn bromfietsen van de merken „Avaros" en ..Wing Wheel" ge lijkgesteld met rijwielen Zij moeten dus op het fietspad rijden. De Britse regering heeft bekendgemaakt dat de prijzen voor suiker, boter, margarine, bak- en braadvet en reuzel, welke nog on- toezicht staan, zullen worden verhoogd. Tevens is medegedeeld, dat suiker vermoe delijk tegen het einde van September vrij van rantsoenering zou komen en dat de prijs van sommige soorten bacon zal worden erlaagd. Het, boterrantsoen blijft gehandhaafd op 4 ounces per persoon, voor de eerskomende 8 weken en de kleinhandelsprijs van boter zal met ingang van 6 September a s. worden verhoogd van 3 shilling tot 3 shilling pence per pound. Deze prijsverhoging zal de regering een besparing aan subsidie pleveren welke geraamd wordt op onge- eer 7 millioen pond sterling voor het lo pende financiële jaar. poetskatoenfabriek van de N.V. S. Frankenhuis te Haaksbergen, dte zwaar is geteisterd, doordat katoenafval in brand raakte. In het A M.V.J.-kamp te Ermelo wordt deze week een luchtvaartkamp gehouden, georganiseerd door de Kon. Ned Ver voor Luchtvaart. In dit kamp zijn ruim 100 jon gens gehuisvest, modelbouwers van zweef- en gemotoriseerde vliegtuigen. Donderdagmiddag werd de grote kamp wedstrijd gehouden met de volgende uit slag: Modelzweefvliegtuigen: 1. H. Toersen 353.8 sec.: 2. E. Bortinga 305.1 sec.; 3. M. Faassen 300.9 sec. Rubbermotormodellen: 1. H. Hooykaa» 760 sec Zuigermotormodellen: 1. S. Leenstra 274 sec 2. H. Tpersen 183.4 sec.; 3. E. Hekking 157.1 sec. Polen. Ter ere van de handels en vloot is op 15 Juli J.l. een serie van iwes waarden verschenen De 80 gr (groen) laat een vlsseisboot op zee zien, waarop drie mannen bezig zijn een net binnen te halen: de 1 35 tl. kade e middel pen Öo< n koopvaardet, liggend aruii goeder®worden ge kranen De eerste zegel li de gelost door itaatsdrukkerij (P.W.P.W.). Ostrowskl. De graveurs zijn 1 en S Luki - - - sidlgd ontwor- e grave 'wskl. Beide ze- Horlzontaal: 1. Verslag; 5 Boekomslag; 8. Bid (lat.); 8. Roem: 10. Wandeldreef: 12. Landbouw werktuig; 14. Gezet. 15. En dergelijke; 18 Eer ste vrouw: 1# Wondje; 22. Water in Noord- Brabant, 23. Voorzetsel; 24. Geestdrift; 27 Groet; 29 Troefkaart; 30 Voorzetsel. 32 Takje; 34. Ontkenning (Eng). 35. Engels bier; 36. Soort steen; 37 Titel; 38. Zangnoot; 40 Her kauwer: 4tTVoorhangsel voor een raam. Verticaal: I Toespraak; 2. Laag (Eng.); 3. Vogel. 4 Karakter; 5. Rustplaats; 6. Soort pa pegaai 7 Gemeente in Twente. 9. Gemeen schappelijke weJde: 11. Houding, 13 Pers. vnw.15 Water ln Friesland; 17 Vuilnisbelt; 18. Voorzetsel; 19. Bevel, 20 Mist; 21. Honden- verblijf; 25. Pausennaam. 26 Onbep. telwoord-, 28. Telwoord (ouderwets); 30. Bloelwijze; 31. Romeins keizer; 33. Telwoord, 37. Familielid; 39 Bijwoord OPLOSSING VORIGE PUZZLE. Horizontaai: 1. Urk; .3. Dakloos; 9. T.a.: 10. Rosa, 11 Rla: 12. Rak. 14. Stank 16. Epos 18. Ere; 20. Laars. 22 Sla; 24. Hoorn: 27 Emmer; 29 Tom; 30. Dentist 32 Eer; 33 Se; 35 Strik; 37 Gek; 39. Otto, 41 Cel; 42. De; 43 Maandag. «4 Pel. .Verticaal: 1. Utrecht; 2. Raap: 3. Dbs; 4. As ter; 5. Kaarsen: 6. Ork; 7. O.I.; 0 Sap; 13. Kolom; 15. Ne; 17 Sar; 19. Fles; 21. Ander; 22. smieg; 23 Artikel; 25. Oom; 20 MTS. 31 Erica; 32. Eton, 34 Gom; 35, Sta. 36 Wig, 38. Ede, T.a. WAREN ZE 'T WEL? George Brand, lid van de erpeditie naar de Mount Everest, sohrjjjt tn de Daily Mail ..Gregory en ik waren de enigen, die telegrammen met goede wensen van de burgemeesters van onze woonplaatsen hadden ontvan gen. Terwijl w\J hoger en hoger klom men, waren wij er ons van bewust, dat de burgemeesters en de gemeenteraads leden van Bebinglon en Blackpool ons van naby volgden BIERTJE Advertentie in de Duitse Schwannburger Zeitung. „Verloren: colbertjasje met inhoud in café te Varen- holz. Stemmen. Möllenbeck, Hesfendorf of Erder 't IDEE! Volgens het verslag van een rechtzitting tn de Nottingham Evening Post zei een advocaat in zijn pleidooi: ..Het is onzin aan te nemen .dat een dame, en dan nog wel een niet onknappe dame. aandacht zou schenken aan een signaal, dat gegeven wordt van de ach terzijde van een militatrat vrachtauto". HET EERSTE GESPAAAt De gemeen teraad van Martmsvilléri(Indiana, V.S.) besloot de nieuwe brandweerauto niet tegen rngelukken te verzekeren, omdat' de brandweer toch onder alle omstan digheden voorrang had. Twee dagen na dit besluit reed de brandweerauto aan stukken en brokken tegen de enige po- litie-auto van MartinsvMei dte ook on- der alle omstandigheden voorrang had. KIPPENE1NDJE. Drie kippen hebben de reis van honderd kilometer van Lei- cester naar Cheltenham in Engeland ge maakt op de achteras van een vracht auto. De auto had gedurende de nacht geparkeerd gestaan op een boerenerf in Leicester en was vandaar ln één ruk naar Cheltenham gereden. GOEDE VISIE. De staat Vermont is de enige staat der Ver.. Staf en. die geen televisie heejt. Vermont voert nu een grote advertentiecampagne in de dag bladen: „Met vacantie naar Vermont: rust voor uw ogen rust voor uw ge moed!" WIE Kop in het Engelse dagblad Star: 1000 voor schone strandnymph" O ALS HET KAN Overste George E. Hamann, commandant van het tankregi ment van Shenactedy (V.S.) ontving een brief van vier kleine jongetjes: Wij zou den voor de vacantie zb graag een echte tank hebben om mee te spelen, liefst één met veel kanonnen". Er stona een P.S. onder „Als het kpn graag een beetje echte munitie''. ONKONINKLIJK. In het dorpje Fox in de Amerikaanse Staat Missouri ontsnapte een leeuw uit een clrcu». Het dier drong een druk bezette cafetaria binnen. Ter wijl de bezoekers gillend een heenko men zochten, wierp de indringer zich op de schalen broodjes en gebak, die hij grommend naar binnen sloeg.

Goudsche Courant | 1953 | | pagina 4