KINDERFEEST BtkMuife Btoedw&cst LEERLINGEN LEERLING lloflUBMts icqiiiitiiit Zakkinstoppsrij in den Nieuwen Schouwburg DISTRIBUTIE-NIEUWS c ZEILBOOT Kühvt's Variété Gezelschap FLINK MEISJE KAMER EEN ZEILBOOT NET MEISJE SPORTNIEUWS. Uitslag wedstrijden Bevrijdingsbeker. Moordrecht-Lekkerkerk 1 —3. Gouderak-Bergambacht 2—3. Stolwijk-Schoonhoven 1—3. O.N.A.-Olympia 5—1. D.O.N.K.-G-SV. 1-2. Gouda-Bodegraven 6 3. Schoonhoven is gisterên in haar afd. kampioen geworden. OUDBWATER. Boottocht ,,UNIO" De voetbalvereeniging „UNÏO" hield gisteren een boottocht naar IJsselstein. Ruim 250 supporters namen aan dezen tocht deel. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden waren als volgt V.V.Y. 2 - UNÏO 2 4-0 V.V.Y. 1 - UNIO 1 2-2 De, uitstekend verzorgde muziek ver hoogde de gezelligheid op de booten. Na dezen reuzen geslaagden dag kwam ieder voldaan in Oudewater aan. Waddinxveen—Royal Artillery Boya. Dinsdagavond j.l. werd een wedstrijd gespeeld Waddinxveen—Royal Artillery Boys. Na 10 miauten spelen viel de Engelsche keeper uit en werd vervangen door de jong (Hollander), welke een uit stekende partij speelde. De wedstrijd werd door het Engïlsche team met 2-1 gewonnen. Ook havermout op bonnen 529 en 530 In Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht is op de voor de periode van 19 Aug. t/m. 1 Sept. voor gort aangewezen bonnen 529 en 530 ook 125 gr. haver mout per bon verkrijgbaar. Petroleum voor kookdoeleinden. De distributiediensten zullen binnenkort in de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland en Utrecht overgaan tot h«t uit reiken van petroleumkaarten voor kook doeleinden. Deze„ kaarten zullen worden uitgereikt aan alle gezinnen, die niet over een bruikbare gas-of electridteitsaanslul- tlng voor kookdoeleinden beschikken. Gezinshoofden dienen hiertoe voor 25 Aug. a s. fbrmulieren MD 333—10 bij den plaatselijken distributiedienst af te halen en aldaar uiterlijk 30 Aug. d.a.v. ingevuld in te leveren. Aan de achterzijde van het formulier dient men bon 548 van de, noodkaart 5e serie van elk der gezinsleden in de vakken genummerd 1 t.m. 14 te plakken. Drie liter petroleum op bon 543. Met ingang van 20 Aug. is in de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Hollanden Utrecht op bon 543 van de 5e noodkaart 3 liter petroleum verkrijgbaar. De bonnen zijn geldig t/m 15 Sept' in verband met de bevoorrading van den handel is het mogelijk, dat petroleum niet direct ver krijgbaar zal zijn. Voorinlevering der bonnen mag evenwei niet plaats hebben. Zij die blijvend verstoken zijn van gas en electriciteit zullen binnenkort petro leum ontvangen op bonnen der kaarten voor petroleum voor kookdoeleinden. Op bon 537 znep voor zes wekeu. Het Centraal distributiekantoor deelt mede, dat de hoeveelheid zeep van on geveer 225 gram welke men in de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Hollanden Utrecht op bon 537 kan koopen, in de periode van 19 Aug. t/m 1 Sept. a.s., moet dienen voor het gebruik gedurende de eersvolgende zes weken, derhalve t/m 28 Sept. a.s. De bon is evenwel slechts geldig voor het koopen van zeep tot en met 1 Sept. a.s. Bon 545 inleveren voor rozijnen. Het centraal distributiekantoor maakt bekend, dat in N.-Holland, Z.-Holland en Utrecht 100 gram rozijnen per per soon beschikbaar zullen worden gesteld. Om voor deze rozijnen in aanmerking te komen moet men bon 545 der 5e nood kaart op Maandag 20, Dinsdag 21, of Woensdag 22 Aug. bij een detaillist in leveren. De aflevering der rozijnen zal plaats hebben met ingang van 2 Sept. Op bon 537, 225 gram huishoudzeep. Het centraal distributiekantoor deelt mede dat in Noord -Holland, Zuid-Holland en Utrecht bon 537 der vijfde noodkaart recht geeft op het koopen van ongeveer 225 gram Eng. huishoudzeep. Per bon heeft men dus naar keuze recht ,'op een halve staaf zeep van 1 lbs. 16 oz.(, een heele staaf zeep van 8 oz., een staaf sunlightsoap van 8 oz. of 4,5 deel van een staaf van 1 OVj ozalle versch fabriekssnijgewicht. Rantsoenbonncn. Winkeliers worden er nogmaals op gewezen, dat de navolgende rantsoen- bonnen, resp. afgegeven in het Westen, Oosten en Zuiden van het land, in het geheele land geldig zijn en derhalve door hen dienen te worden aangenomen a. groen gekleurde, in linker of rechter bovenhoek 2Ó.1.'45. b. groen gekleurde, zonder datumaanduiding, c. naar gelang van het artikel verschillend gekleurd en in den ondergrond de letters BNG en in den linkerbovenhoek de aanduiding '45. Lucifers op komst. In N.-Holland, Z.-Holland, en Utrecht zullen in September lucifersin distributie worden gebracht, voorloopig 1 doosje per volwassene in 4 weken. Er. zal voor fabricage populierenhout uit België worden geïmporteerd. OFFICIEELS PUBLICATIE. Oorlogsschade aan gebouwd onroerend goed. Het College van Algemeene Commis sarissen voor den Wederopbouw maakt de volgende financiëele regeling bekend met betrekking tot herstel van oorlogs schade aan gebouwd onroerend goed. Begrip ooilógsschade. Onder oorlogsschade moet hier worden verstaan alle schade toegebracht-aan ge bouwd onroerend goed als rechtstreeksch gevolg van: a. oorlogsgeweld b. handelingen of maatregelen van den vijand c. oorlogsomstandigheden. Oorlogsomstandigheden zullen geacht worden ook na den datum der bevrijding nog te hebben bestaan, doch uiteraard zal dpn geval voor geval worden nage gaan in hoeverre het noodige is gedaan om te trachten de gevolgen van deze omstandigheden te voorkomen of te beperken. Aangifte van schade. De eigenaar is verplicht aangifte van de schade te doen bij de Schade-Enquête- Commissie, binnen wier rayon het be schadigde pand is gelegen. Tenzij ter plaatse door bekendmaking anders is geregeld, wende men zich voor aanmel dingsformulieren tot deze commissie. Aan gifte kan ook namens den eigenaar ge schieden bij volmacht of zelfs door huurders, indien redelijke zekerheid be staat, dat de eigenaar niet in staat is zelf aangifte te doen. Voor bespoediging van een juiste aan gifte en van herstel is het wenschelijk. dat de eigenaar zelf ten spoedigste zijn eigen aannemer kiest voor opneming van de schade en voor herstel daarvan, hetzij voorloopig, hetzij definitief. Bij de aan gifte wordt de eigenaar in de gelegenheid gesteld de bevonden schade door dezen aannemer gespecificeerd te doen vast leggen. Een desbetreffend formulier wordt met het aangifteformulier op verzoek verstrekt. Deze specificatie kan van groot belang zijn bij vergelijking van de aan gifte met het van Rijkswege door des kundigen op te maken schaderapport, en kan'latere geschillen vermijden Uiteenzetting financiëele regeling volgt morgen. Aanmelding Marva'a gesloten. Het ministerie van Marine maakt baj kend, dat met ingang van 16 August* 1945 geen aanmeldingen voor de marlns vrouwenafdeeling schriftelijk of jnondeliaa meer in behandeling zullen worden g£ nomen, in verband met het groote aantal aanmeldingen, dat reeds heeft plaats gehad. Aanmeldingen welke voor den genoem den datum plaats vonden, zullen nog worden afgehandeld. Petroleumtoestellen voor bepaalde gezinnen. Het koopen van petroleumtoestellen ii slechts toegestaan op vergunning door namens het rijksbureau voor de metalen- verwerkende industrie verleend. Men kan zich tot de distributiediensten wenden om in het bezit van een koopvergunning te worden gesteld. Die vergunningen zullen vooralsnog alleen worden verleend aan bepaalde categorieën, die voorheen voor kolen- kaarten voor kookdoeleinden in aan merking kwamen. Ondanks alle moeilijkheden van pro-,i ductie en transport vertrouwt men tegea het einde van September over een redelijf aantal kooktoestellen te kunnen beschik ken. De winkelprijs van deze toestellen zal op ca. f 9 per stuk komen. Overzicht maatregelen veehouderij (III). Teneinde ook in de toekomst een over zicht te hebben van den aanfok van biggen, zal de fokzeugen-toewijzlng blij ven bestaan. Het aantal biggen, dat deze zeugen werpen, mag vrij worden opge fokt en tot een gewicht van 25 kg. vrij op de bedrijven aanwezig zijn, mits ver antwoord in het veebockje. Varkens van 25 kg. en zwaarder mogen alleen ge houden worden opa. de bovenbedoelde fokzeugentoewijztng b. een vergunning tot het aanhouden van een huisslachtings- varken, waarvoor in aanmerking kunnen komen personen, die hun hoofdberoep in den land- of tuinbouw hebben en bur gees, die vóór 1940 gewoon waren eeg varken voor hulsslachting Ban te houden: c. een mestcontract, dat vrij kanwordea afgesloten en waarvoor een prijs wordt overwogen, waardoor het mesten bijeen normalen bigglnprijs loonend geacht kan wordend. een opfokvergunning voor jonge zeugen ter verjonging van dtsfr fokzeugenstapel of jonge dekbeeren. Om' de beschikbare biggen en fok varkens over de hiervoor in aanmerking komende be drijven te verdeden, wordt bij den handel in biggen en varkans het stelsel van aaa- koopvergnnningen gehandhaafd, terwijl het vervoer gedekt moet zijn door ge- leldebiljetten. PER AD Redae Drokk 10. w gelen la ke nend of on «aar* On een voort jeugd wat spoec begin borat De werd komt Da meest Voor eens Wie vergil schen geestc ST/ Cen W( Ter houd eenlg buurt Vtkke %et 1 ter vi Bk derlm te iel aaah Com aan verbt gegat mato Or glstei hoof Donderdag a.s zijn de Heer en Mevrouw SCHUTTELAAR- Bruynel 40 jaar getrouwd. Ge- tegenheid lol feltciieeren. Donderdagmiddag van half drie ioi 4 uur. Flu weelensingel 38. Phi lippus E. van der Kroef, Net meisje gevraagd niet beneden 16 janr van 's-mor- gens 8.10 tot 5 uur. Zondags vrij. Wasch buitenshuis, v. ETTINGER. Heerenstr. li Heden overleed in haar Heer en Heiland, onze lieve Zuster, Behuwdzuster, T ante en Nicht BARBARA DE KBIZER, Uit'aller naam, G. DE KEIZER Gouda, 16 Augustus 1945. De begrafenis zal plaats hebben. Dinsdag 21 Aug., a.m. te uur vanaf het van Iterson-Ziekenhuls. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan buren, vrienden en kennissen, voor de vele bloemen en belang stelling bij ons vijf-en-veertig jarighuwelijksfeest ondervonden J. Houdijk G. C. M. Houdijk—Kampo Gouda, Moordr. Tiendeweg 5. 1 gevraagd, op provisiebasis voor enkele vakbladsn, goede moge lijkheden. Brieven met vermelding van het te bewerken rayon, onder no. 2626. Bureau v, d. blad. Aangeboden een ingoeden staat verkeerende kleine B.M., met prima zeil en dekzeil. Brieven onder no. 2551Bureau v. d. b). GEVRAAGD: voor de afdecling Fa. J. G. de Jong Zn. Aanm.; Verlorenkost9 a.s. WOENSDAGMIDDAG 2.30 uur Een tooneelstuk waar de vonken afvliegen 11 met Neerland's grooten revuekomiek Sicm Nieuwenhuijzen als „Bobbertje" Tranen zullen de kinderen lachen om de vele dolle grappen van SIEM Prijzen t 50 ct., f 1.— en f 1.50 (bel. inbegrepen) PLAATSBESPREKENMaandag en Dinsdag van 10—12 uur De Vakgroep Detailhandel in Kruidenierswaren noodigt de Kruideniers (leden der V.G.) van Gouda en omgeving uit tot het bijwonen van een VERGADERING op Donderdag 23 Aug. ua.» ia Café Duynatee, Markt 49, Gouda. Aanvang 2.30 uur. Spreker: de heer C. J. ROTTEVEEL, Inspecteur in Z.-Holland Gelegenheid tot vragen stellen. NIEUWE SCHOUWBURG - GOUDA Wegens enorm succes brengt Donderdag 23 Augustus 8 uur EEN SCHITTEREND PROGRAMMA met medewerking van Swipe, Holland's eenige clown-snelteekenaar - Gexy, telepaath met zijn mlsterieuze experimenten - Lou Geels, de gevierde conferencier en acteur - The swing players, accordeon duo. Two carry s illusionisten - Jippi, de sprekende pop - Schets -. „De Slaapwandelaarster - Zuidzee Trio. Hawaiian. Entreeprijs f 1.50, f 2.-, f 2,50. f 3,~. f3.50 Plaatsbeipreken en kaartverkoop Dinsdag 21 en Woensdao 22 Augustus van 10-1? uur In den Nieuwen Schouwburg GEVRAAGD Banketbakkerij PUNSEIIE GEVRAAGD GEVRAAGD voor heele of halve dagen, Burgemeester Mar- tenssingel 7. Jongedame zoekt met 1 SEPT. met of zonder pension Brieven onder letter AB, Oost haven 54, Gouda Welke dame of weduwe tus- schen 30 en 35 jaar is genegen met heer 4 dagen op reis te gaan. Brieven onder no. 2755. bur. v. d. blad, voor Dinsdag- middag 12 uur. Te koop aangeboden Brieven onder no. 2346, Bureau van dit blad. Mevr. VAN WIJK. Fioriaweg 141, vraagt een Liefst voor heele dagen. f Tt proc stal gara bmtt besh 4 eij naat blnn een tooi V zoo kent wert een G van Gon Holl 65 - Ver' - 17 en j 152 van man O wad Di Wo on td schri ontv heeft Ondertrouwd G. v. STAVBREN JENNY WINKEL Huwelijksvoltrekking op Donderdag 6 September 2 uur op het Stadhui», half drie in de St. Jamkerk. De kerkelijke inzegening zal worden, verricht door Ds. MC. Koole. Gelegenheid tot feliciteeren na den kerk- dienet in de St. )anekerk. Hazerewoude, Oosteinde C 109. Gouda. F. W. Reitzitraat 32. Toekomstig adres: Oo.telnde C 109a Hazerewoude Heden ontvingen wij de droeve zekerheid, dat onze geliefd* zoon, broer, zwager en oom. in den leeftijd van 20 jaar, op 1 Mei 1945 te Berliin-Spandau ten- gevolge van da beschittlng ia om gekomen W. van der KrOef A. M. W. v. d. Kroef- v. d. Draai) Ad. Rie. Hein en Leny P. B. van Schaick-Zilleien A. C. v. Schaick Zillezen— v. d. Kroef en kinderen Gouda. 1} Augu.tue 1945. Gouwe 196. Wed. van A. DEN EDEL. in den ouderdom van 77 j. Voor de VakgroepC. JANSSEN, Groenende»! 4. Gonda Gevraagd door bejaard echtpaar, op netten gezeiligen (tand Twea ruime gestoff- kamers, met gebruik van keuken (gal. eiectrlciteit en kookgelegenheid). Brieven onder ao. 2580, Bureau v. d. blad. Markt, Goud* Eerlijke dtenztbode v. d. e. n. te Hlt- verium, in prettig huil aan de held* ia gezin met kinderen. Hoog loon. goede kamer, wordt ai* familielid opgeoomes. Event, meerdere hulp aanwezig. Zich te wenden tot Mevr. Keiler—R»m* bonnet, Fred v. Eedenlaan 18. Hilverznm of Krugerlaan 92. Gouda, na 6 uur. Sfc?>t

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2