f 100 belooning nette toopioHpen JONGSTE BEDIENDE ALLE merken Kasregisters Eosiscts Initiormichiiihgfil - Spiorstraat 5 Officiëele Publicaties» N NET MEISJE Baby-uitzet W. VONK» Weth. Ventewcg H 83 BRENKMAN» een net meisje BANKETBAKKER en BROODBAKKER EEN MEISJE Van 8 tot 15 Sept. a.s. zal ia N. Brabant een zweefvliegtuigkamp warden georganiseerd. - De Japanners zullea d* orde em rost óp Java bewaren totdat geallieerde eenbeden zullen zijn geland. De plannen tot uitzending van Roode Kruis-eenheden naar Indië zullen in ver sneld tempo worden uitgevoerd. Tien eenheden worden onverwijld gemobili- seeerd. De wederzijdsche berichtgeving over het lot de door de Japanners gein- terneerden en van de krijgsgevangenen wordt met de grootste snelheid, zoowel in Indië als in Nederland op touw gezet. Het bestuur van de E.V.B. heeft i. v. m. de stakingen te Rotterdam mede gedeeld, dat het bereid is zich aan den rijksbemiddelaar te onderwerpen. De tweede Rotterdamsche havenstaking is hiermede geëindigd. Gisteren is te Oslo het proces tegen Quisling begonnen. Gisteren zijn 100 Nederlandsche kinderen per vliegtuig op Croydon (Engeland) aangekomen. Gisteren is het 3e schip met zilve ren munten, het S.S. Libra, in Rotterdam aangekomen. De Sowjet Unie zal een nieuw 5 jaren plan uitvoeren voor het herstel en de ontwikkeling van hét nationale bedrijfsleven. Een Argentijnsch patrouillevaartuig heeft de bemanning van een Dultsche duikboot, bestaande uit 5 officieren en 34 manschappen gevangen genomen. 15 Weken is de duikboot na de capitulatie op zee geweest. Er wordt een onderzoek ingesteld of clandestiene passagiers zijn ontscheept. DISTRIBUTIENIEUWS. Bxtra rantsoenen huwelijksfeest. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de extra rantsoenen voor huwelijk en bij 25 40- en 50-jarige huwelijksher denking niet met terugwerkende kracht worden verstrekt. Overzicht maatregelen Veehouderij (V) De Minister van Landb., Vlsscherij en Voedselvoorziening maakt bekend, dat de regeling van de verplichte taptie en aanbieding van gebruikspaarden en het meerendeel der stamboekpaarden aan het vee- aan vleeschaankoopbureau, wanneer de eigenaar deze paarden wil verkoopen, ongewijzigd is gebleven. Momenteel be staat nog een groot tekort aan paarden- trekkracht o.a. de omstandigheden, dat de invoer van paarden momenteel stag neert en nog maar weinig tractoren ter beschikking staan, doen vermoeden, dat voorloopig een prijsregeling voor de paarden nog noodzakelijk is, met daar aan verbonden de toewijzing van paarden, opdat het eerst de dringendste behoefte wordt gedekt. Gepaard gaande met het handhaven van deze maatregelen, is hec noodig, dat voorloopig ook de controle op de paardenbezetting per bedrijf van kracht blijft. Derhalve blijft gehandhaafd, dat paarden slechts mogen worden aan gehouden, indien de houder/eigenaar in het bezit is van een bij het paard behoo- rende identiteitskaart. Detaillisten dienen de van het publiek ontvangen bonnen 545 (voor 100 gram rozijnen) op Vrijdag 24 Augustus a.s. met ontvangstbewijs M D. 242-01 bij den distributiedienst in te leveren. Grossiers kunnen de van detaillisten ontvangen toewijzingen van artikelnummer 68 voor lucifers op Vrijdag 24 Augustus a.s. bij den distribut e dienst tegen ver- zameltoewijzingen omwisselen. Oorlogsschade aan gebouwd onroerend goed. II. Fiaaaciëtle regeliag. In afwachting van een definitieve blj- drage-regeling en onder verrekening met van Rijkswege te verleenen bijdragen in de oorlogsschade, die.eventueel tot een hoogere uitkeering kunnen leiden, geldt ter bespoediging van het herstel de na volgende regeling: Herstelwerkzaamheden kunnen door en voor rekening van den Staat worden gefinancierd tot een bedrag gelijk aan a. 100 pet. der kosten van voorloopige maatregelen, welke noodzakelijk zijn om verdere schade aan opstallen te voorkomen, ook zonder dat deze maatregelen aan een definitief herstel ten goede komen b. 100 pet. der kosten van maatregelen om herstelbaar beschadigde panden weer in bruikbaren toestand te brengen, voor zoover deze f 3000.- per object niet te boven gaan, ook indien de totale herstelkosten meer dan f 3000,- bedragen of zullen be dragen, vaor natuurlijke personen, welke in het belastingjaar 1943 niet in de vermogensbelasting zijn of moeten worden aangeslagen, of in dat jaar een dusdanig zuiver inkomen hadden, dat daarvan minder dan f 300 belasting verschuldigd was of zou zijn geweest, inclusief loonbe lasting. .75 pet. der sub b bedoelde kosten voor rechtspersonen, en voor die natuurlijke personen, welke over het belastingjaar 1943 wel in de ver mogensbelasting zijn of moeten wor den aangeslagen of tenminste f 3C0 inkomstenbelasting als onder b be doeld verschuldigd waren of zouden zijn gewaest. Indien het schadegeval gedekt wordt door een molestverzekering, zal de staat onder verrekening vaa de hoogerbednelde Rijksbijdrage met den verzekeraar boven het bedrag van deze bijdrage uiteindelijk in geen geval meer voor zijn rekening nemen dan het bedrag, dat de verzeke- ringsuitkeering eventueel lager mocht zijn dan de bovenbedoelde 100 pet. resp. 75 pet. der herstelkosten. Indien de totale herstelkosten meer bedragen dan f 3000. kunnen boven het bedrag, dat door en vonr rekening van den Staat v.ordt gefinancierd, ook de verdere kosten tot 100 pet. door den Staat voor rekening van den eigenaar worden gefinancierd onder nadere ver rekening tusschen den Staat en den eigenaar. Deze< verrekening zal nader geval voor geval tusschen beide partijen worden overeengekomen aan de hand van de finaaciëele positie van den eigenaar. Indien de herstelkosten minder bedragen daa f 100 per object, komen deze niet in aanmerking voor vergoeding van Rijks wege, tenzij de eigenaar een natuurlijk persoon is, en kan aantoonen, dat zijn weekinkomea lager, is dan ket bedrag der herstelkosten. Bovenstaande regeling geldt voorloopig voor herstel uitgevoerd vóór 1 Novem ber 1945 en tevens voor reeds herstelde doch financieel nog niet afgewikkelde gevallen. Uiteraard worden geen „zwarte" prijzen vergoed. Onder de huidige omstandigheden sullen in zeer vele gevallen de sub a en b bedoelde maatregelen gecombineerd voor komen. De voorloopige maatregelen suba kunnen tevens dienen om bet pand te redelijk bruikbaren toestand te brengt!;' zij het dan ook van zeer vdorloopigen aard. Indien het voorloopige deel t-z4. door definitief herstel wordt vervangen, zoodra de daarvoor noodige materialen ter beschikking komen, kunnen de kosten hiervan voor rekening van den Staat worden genomen, zoolang deze de boven bedoelde grenzen niet overschrijden.Onder redelijk bruikbaren toestand is dus niet alleen te verstaan voorloopig herstel, doch tevens definitief herstel, mits redelijk in uitvoering en met vermijding van onnoodige luxe. De extra-kosten vaneen uitvoering, welke meer omvat dan het geen als redelijk wordt geoordeeld, zijn voor rekening van den eigenaar. Om betaling te verkrijgen moeten de eigenaren na voltooiing van het herstel of gedeelten daarvan zich wenden tot het hoofd van het Bureau voor den Weder opbouw, binnen welks rayon het her stelde pand is gelegen. Indien in de plaatselijke bladen nog geen bekende making daaromtrent is verschenen, wend- zich in geval van onzekerheid tot den" Burgemeester van de gemeente, waariif het beschadigde pand is gelegen. Aan het Bureau voornoemd moeten worden over gelegd de bewijastuVken, waaruit de kosten van het herstel moeten blijken, en tevens een verklaring of het desbetreffende vand tegen oorlogsmolestschade was perzekerd en zoo ja, bij welke Maat schappij. Tevens moet daa opgegeven worden of met betrekking tot de schade aan dit pand reeds uitkeering is ont vangen van den verzekeraar en zoo ja. tot welk bedrag. Mocht later blijken, dat opzettelijk on juiste gegevens zijn verstrekt, dan zal niet alleen overgegaan worden tot terug vordering van eventueel onrechtmatig verkregen gelden, doch kunnen tevens strafbepalingen worden toegepast. Na contröle van het herstel aan de hand van de bewijsstukken zal vanwege het bovenbedoelde Bureau voor den Wederopbouw worden overgegaan tot betaling per postcheque tot 75 pet. van bet bedrag der herstelkosten, tenzij de getroffene met officiëele sub b bedoelde belastlng-gegevens kan aantoonen, dat hij ia aanmerking zou komen voor betaling van 100 pet. dier kosten. Indien zulks eerst later blijkt uit het belastingoijderzoek, dat geval voor geval zal plaats hebketjr volgt een suppletoire betaling van 25 pet. (Wordt vervolgd) Verloofd CORRY HELMES co N1ECK MEULMAN Gouda, 26 Augustus 1945. s. Kattensingel 96. van Swietenstraat 26. Thuis Kattensigel 96 van 3.30—5 uur Johannes Jacobus van Lsmbalgen en Adrians Susanna van Camp V. heeledagen.Zelfstandig kun nende werken. Met volle kost en goed salaris. Sollicitaties te richten aan het bureau van dit blad, onder no. 2683 Gevraagd een genegen te ruilen tegen iets wat zeer gewenscht is. Brieven te richten aan het bureau v. d. blad, onder no. 2682. G. B. SLIM, voor degene, die onzen witten keeshond „T r i x", terugbezorgd, op 9 Augustus weggeloopen bij het laden van goederen door Rotterdammer». GEVRAAGD Fa. B. A. VERZIJL - Gouda Korte Tiendeweg 1 GEVRAAGD op Fabriekskantoor Brieven onder no. 2685, bureau van dit blad. Hiermede zeggen wij hartelijk dank aan a1 degenen, die tijdens den onderduiktijd goederen van ons In bewaring htbben gehad. Joodsche Jeugdfarm. Net meisje zoekt betrekking* voor dag en nacht. Prettige werkkring en met huiselijk ver keer, 's-Avonds en 's-Zondags vrij. Brieven onder no. 2403, bureau,van dit blad. Voor reporoiie- en onder houd van Uw schrijfmachine naar „GOUDA" Auto- en Motor- verzekeringen Tan van der Heijdenstraat 6 Gevraagd voor de morgenaren, ZOUT MANPLEIN 1. Ter overname gevraagd een assurantie-porte feuille of ged. daarvan Brieven onder no. 2410, bureau van dit blad. Te koop aangeboden Antieke Friesche staande klok f 300.— V. d. HAVE. Geezestr. 12 Goada Een net dagmeisje gevraagd, in klein gezln.jHoog' loon. Met kost. Aanmelden S. DE VRIES, Joubertstraat 71 Gouda. Wcrkater gevraagd Dinsdagmorgen en Vrijdag den gehselen dag. A. VAN KATWIJK, Walestraat 13 Gouda WONINGRUIL Wie wil mijn mooie vrije woning te Gouda, ruilen voor vrij boven- of benedenhuis in Rotterdam-West. B. TEMS, Gansstraat 29 GEVRAAGD vereischtenprima vakkennis en leiding kunnen geven. STEENLANDS BAKKERIJEN Aanmelden Kantoor Niéuwe Haven. BEVRIJDINGSFEEST 1945 Donderdagavond 23 Augustus, 7 uur GECOSTUMEERDE VOETBALWEDSTRIJD BODEGRAVEN-WAD Dl NXVEEN op het Olyaspla terrein aan den Bodegraafschen Straatweg, opgeluisterd door de Muzlekvereeniging „De Korte Akkeren". BNTRBB f 9.25. Het batig saldo wordt afgedragen aan Nederlandsch Volksherstel Speciale reparatie-inrichting voor Gevraagd voor halve dagen Westhaven 45 - Gouda Juffreuw zoekt Zit- of Zit- en Slaapkamer met kookgelegenheid, op nette stand. Br. no. 2399. Bur. v. d. bl, PERSONEEL GEVRAAGD~: TE KOOP GEVRAAGD: TE KOOP AANGEBODEN: RUILEN: DIVERSEN: hebben de eer U, mede namens weder zij dsche oudera. kennis te gaven van hnn voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. xal plaats hebben op 5 September a s., om 2 nar ten Stad hui xe te Gonda. Kerkelijke bevestigingdoar den Wcleerw. Heer Ds. G. Elzenga, om 2.10 uur in de Groote- of St. janskerk. Gelegenheid tot gelukweaschen na den dienst. Toekomstig adres: J. P. Heljestraat 10 Gevraagd Ondorgotanknndn geeft bagin SEPT. gymnastlak- an athlnthiaklassnn aan Damns an Hearan van middalb. laafiijd, ouderen an longaran. Aanmaldan vanaf Dinsdag 28 Aug. Laaraar Lich. oafen. H.B-S. GRAVIN JACOBASTR. 54 Door Jongeman 23 Jaar wordt plaatsing («zocht in handelssaak. Is energiek en voortuttetrevend. heeft bttxoadereeanieg voor het zaken doen. Ie goed admlni- statlef onderlegd. Heeft Mulo-opi. Alle diploma'» kandeisschoot. Prectijk diplo ma'*.. Boekhouden. Ned., Bngelach en Dultseh en Machine-schtijvrn. Werk- zaam geweeat ala boekhouder-carreepoa- daat. heeft veel gereisd. Uitstekende gataifeckriftea ter ref Brieven onder no. 2581. Bnteeu van dit Blad. bij Knntoormochinehondel EERSTE KADE TO - GOUDA Net melejc too, hecie of halve degen Vermaae, Burgviletkade 17 Gevraagd een meieje van 8—12 uur 1 ochtend per week vrij. Mevr. Pel, Krngcriaaa 111 Mevr. G. d. Horef. Hoogstraat 37. te Haastrecht vraagt voor directe lodletut- tredlng een nette R.K. dieoetbode voor dag, of voer dag ea nacht. Zelfstandig kennende werken eokpoken Hnlp aanw. gebruikte of ongebruikte Elastieken Kousen, maat 6f. lengte pL m. 44 cM. N. Paul. Ruetbnle Juliana, een linnenkaet. Raam 103. een Kinderwagen, liefst modern, T. v. Vliet. L. Gouwe 118 1 een twee-pita gasstel met bied i.g.s.z. J. Piket, Karncmclkeloot 94 een paar overgordijnen, Prim Hendrik straat 51. een kinderwagen, eventueel te rullen voor een rijwielband, Bockenbergstr. 12 een Inehtbuke. Brieven met opgave van prhs aan A. Mizee. Oukoop I 5, Reeuwtjk een kinderwagen of te ruilen voor een lap wollen itof. Brieven onde' no. 2786 bureau van dit blad. Backen Handelsavondschool 4de en 5de Klas, Onder de Boompfee 35. Dressoir eiken mah. 1. d. wee 160 12S x 55 cm. Ovale schuiftafel idem 130 x 105 cm. en tueecheablad. Personen weegschaal 125 Kg. Doelestraat 29. Gouda, Verkoophals. Pick-up met versterker, luidspreker en rlaten. In selonkest ook gen. te rullen. A. de Gelder, Koekoeketr. 51 prima stelen enteo woonbootafmetingen 19 2.92 m. Te bevragen '»-Graven- broekscheweg P 22a. Mooie Fox-hoedjee. 6 weken oud. Pretariaplein 50. Gouda Wie ruilt mijn vooroorlogecbe kinder wagen voor i.g st.z. wandelwagen. Adres: Staringstraat 9 een paar zwarte D. schoenen Lg.st.z. m. 43 voor Jongensregenjas i.g.st.z. leef tijd 12 jaar. Eventneel te koop gevraagd. H. v. Desselaar, W. Tombergstraat 68, Gouda Een rolschuier voor een lax tafeltje, L. Tiendeweg 31 •en mandoline voor een chrmnatiiche en gewone mondharmonica. Tusechen 6 en 7 Uur 't-avonds, P. C. Bothatrant42 Wie ruilt mijn radio voor een kinder wagen. Te bevragen C. den Boer, 's-Gravenbroekacheweg E 177a, Reeu wijk Weggeloopen een jong zwart poesje, luisterende naar den naam Loekie. op Zondag 19 Au*. Tegen beloenlng terug te bezorgen Bodegr. Straatw.3, proante» handelaar v. d. Starre. Aangeboden op goeden stand, ooge- meablleerde kanter voor dame alleeo. zit- ea slaapkamer m.gebruikvaa keuken, «eatrum. Liefst hare b.b.b.h 'Bileven onder no. 2610. bur. v. d. bl. Verloten 16 Aug zilveren dasspeld met Initialen N.W. Tegen bei te bezorgen Vrouwenstceg II. Gevonden dubbele actetasch. Tegen ge- sannktc kotten terug te bekomen. Loge Gouwe 56

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2