UITBREIDINGSPERSONEEL Bakkerij WEVER bakt weer öf* intwedhty AFWEZIG HUISHOUDSTER Crossierderij P.Bezemer Wiskunde*, Mechanica,- Natuurkundelessen BcutkMakkccif JOH. VERWE1J MARKT 69 Een nette dienstbode Schouwburg-Biosccop DISTRIBUTIE-NIEUWS H.H. IJsbereiders I Gewaagd Nieuwe burgemeesters. De minister van Binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de mogelijkheid van sollicitatie naar het ambt van burgemeester in Zuid-Holland, voor de volgende plaatsenBodegraven, Giessendam. Goedereede en Stellendam, Voorschoten, Warmond, wordt opengesteld. BUITENLAND. Zal Engeland Bermuda-eilanden aan Amerika afstaan? Na de opening van het eerste congres na den vrede te Washington, kwam de kwestie ter sprake of de Vereenigde Staten Groot Britannië zouden verzoeken de Bermuda eilanden af te staan. De regeering der Ver. Staten is bereid Engeland uitgebreide finan- cieele steun te verleenen, ten einde laatstge noemd land den overgang van den oorlog naar den vrede te vergemakkelijken, aldus werd van gezaghebbende zijde te Washington medegedeeld. Dedemocratischeafgevaardigde Bradley meende, dat Engeland geen bezwa ren zal kunnen aanvoeren. Ook Nederland in Nanking aan wezig. Generaal Tsjang Kai Sjek heeft voor de overgave-plechtigheid, welke te Nanking zal plaatsvinden, vertegenwoordigers uitgenoo- digd, zoowel van Nederland als de V.S., Engeland, Rusland en Frankrijk. KORTE BERICHTEN. President Truman heeft in zijn gisteren gehouden rede voor het Congres er op aad- gedrongen, zoo snel mogelijk goedkeuring te hechten aan de overbrugginsplannen voor hulpverléening, welke hij heeft opgezet om Engeland en de andere geallieerde landea uit de moeilijkheden te helpen, welke het gevolg zijn van de opheffing van de Leen- en Pachtwet. Londen zal vanaf a.s. Maandag weer het centrum zijn van de internationalediplo- matieke activiteit ipet de opening van de bijeenkomst van den raad van ministers van Buitenlandsche Zaken. ]ames Byrnes reist met de Queen Mary naar Europa. De agenda bevat o. a. „plannen voor een vredesverdrag met Italië.*' OFFICIEBLE PUBLICATIE^. Aangifte van bestellingen vooruitbetaling. net In het staatsblad nr. F 153 van 30 Aug. 1945 is opgenomen de ,,tweede uitvoerings beschikking machtigingsbesluit geldzuivering'* welke op 31 Aug. in werking is getreden. Daze beschikking betreft overeenkomsten, ingevolge welke door een der partijen een vooruitbetaling wordt verricht met het oog op de toekomstige lévering van motorrijtui gen (daaronder begrepen motorrijwielen), zoo wel voor personen- als voor gocderenver- voeren anderszins bestemd, motorvaartui gen, stoomvaartuigen, zeil vaartuigen, motoren (alle soorten), landbouwmachines als maai- machines, dorschmachiqes, stoom- en motor- ploegen, landbouwtractoren, karnmachines, en andere in de uitoefening van 't landbouw bedrijf gebezigde machines, stooklnstallaties (alle soorten) koelinstallaties (alle soorten), stofzuigers, radio-ontvangtoestellen, gramo- foons (alle soorten), piano's, orgels en vleu gels (alle soorten), brei-, weef-, en borduur- machines (alle soorten), rijwielen en meubel stukken. Voorzoover de levering nog niet heeft plaats gehad, zijn beide partijen hoofdelijk verplicht binnen vijf dagen na het in wer king treden van deze beschikking dan wel. ingeval de overeenkomst pas na het inwer kingtreden dezer beschikking is aangegaan, binnen vijf dagen na het aangaan der over eenkomst, hiervan schriftelijk aangifte te doen bij de afdeeling geldwezen van het Minis terie van financien te 's Gravenhage. De aangifte moet bevatten a. volledige namen en adressen van partijen b. een omschrijving van de te leveren poederen. c. het ten tijde van de aangifte reeds be taalde bedrag d. het/de nog verschuldigde bedrag/bedra gen en het/de tijdstip/tijdstippen waar op dit/deze moet/' moeten worden vol daan. Op niet nakoming van deze verplichtingen z')n krachtens het machtigingsbesluit geld- zuivering (staatsblad F 133) zware straffen 9esteld. Vrijheidsstraffen en geldboeten (tot een maximum van f 500.000) kunnen zoo wel afzonderlijk als gecombineerd worden opgelegd bovendien kan de behaalde winst aan den veroordeelde worden ontnomen. Nieuwe bonnen voor aardappelen en melk. Het Centraal Distributiekantoor maakt, in aansluiting op de op 29 Aug. j.l. gepubliceerde bonnenlijst voor de periode van 3 t.m. 15 Sept. bekend, dat in de provincies Noordholland, Zuidholiand, Utrecht, Gelderland, Overijssel, Drenthe, Groningen en Friesland voor de week van 9 t.m. 15 September a.s. de bonnen 613 en B 672 dec^zcsde noodkaart aangewezen zijn voor Jaardappelen en de bonnen A 671 B 67 fftvmZ 671 voor 2 kg. aardappelen. Voorts tnn aangewezen voor het betrekken van 2 liter melk de bonnen 612, D 661 en D 662 en voor het koopen van l'/s melk de bonnen B 670 en C 670. Deze bonnen Zijn over en weer in de bovengenoemde provincies geldig. Op deze bonnen kan vanaf Maandag 10 September gekocht worden. Zelfverzorgers voor melk of aardappelen moeten op door de distributiediensten te bepalen dagen aldaar inleveren !esp, de bonnen voor melk of aardappelèn. A 670, A 672 en C 672 kunnen vernietigd worden. Stopzetting distributie van huishoudkaarsen. Daar de electriciteitsvoorziening thans vrijwel algemeen is, is de distributie van huishoudkaarsen met ingang ,van 1 Sept. j.l. stopgezet, Na dezen datum zijn alle nog in omloop zijnde toewijzingen en bonnen ver vallen. De nog bij detaillisten aanwezige voorraden kunnen vrij worden verkocht. Er komt Jam! Vóór 9 September moet bon 644 der 6e noodkaart als bestelbon worden ingeleverd bij den detaillist, bij wien men jam koopt. Binnenkort zullen regelmatig bonnen voor jam worden aangewezen. De eerstemaal.dat dit geschiedt is men verplicht de jam te koopen bij den winkelier bij wien men bon 644 heeft ingeleverd. Van 1 tot en met 30 September 1945 worden op bon no. 10 van de noodkaarten voor honden- en kattenbrood met de serle- letters b, t, w, d, 1, r. c en bk, alsmede op bon no. 10 met opdruk „asyl** de gebruike lijke hoeveelheden honden- en kattenbrood of -meel beschikbaar gesteld. Na 30 Sept. is bon no. 10 ongeldig. Tevens wordt be kend gemaakt, dat in veroand met de nog voortdurende grondstoffenschaarschte, slechts ten behoeve van blindengeleidehonden, trek honden, waakhonden in bedrijven, katten in bedrijven, politiehonden, een beperkt aantal asyls en proefdieren, nooddistribut ïekaarten worden uitgereikt. Mocht het tot uitbreiding van de categorieën dieren komen, dan zal dat tijdig worden aangekondigd. Aanvragen om kaarten kunnen thans nog niet in behan deling worden genomen. Mededeelingen voor dan handel. In te leveren consumentenbonnen in de week van 9 t.m. 15 September 1945. Detaillisten. Op den volgens hun code nummer geldenden dag. Ontbijtkoek, in te leveren bonnen 646, uit te reiken toewijzingen artikel 148. Jam, in te lev. b. 644^ uit te reiken toew. art. f49. Eieren, uitsluitend rantsoenbonnen, oude toewijzingen. Vleeschwaren, bonnen 609, 610, restant 538, 539, oude toewijzingen. Aardappelhandelaren. Aardappelen, 611 B 668, A, B en C 667, 613, B 672, A. B en C 671. restant 54J, B 19, A 581,artikel 152, 153, 154. Bakkers. Brood, A. B en C 650 t/m 655, D 650, D 651, D 14. B 663, A, B en C 656 en 657. In te leveren in veelvouden van 5 eenheden, 1/5 art. 145 (Amer. bloem), 4/5 art. 146 (inl. bloem), 5/5 art. 147 (reductie). Melkhandelaren. Melk, 608, D 658, D 660, B 666, C 666, restant 540, B 573, B 574, B 18 en C 18, artikel 150, 151. Slagers. Vleesch, 609, 610, restant 538, 539. Tabaksdetaillisten Tabaksdetaillisten kun nen op Donderdag 13 Sept. a s. een derde voorschot voor tabak bij den distributie- dienst, afd. handel, afhalen. Verstrekt wordt toewijzingen artikel 155. Tabaksgrossiers. Tabaksgrossiers kunnen eveneens op Donderdag 13 Sept. a.s., een vierde voorschot afhalen. Verstrekt wordt toewijzingen G 0 3. Grossiers lucifers. Grossiers in lucifers kunnen op Donderdag 13 Sept. a.s. een voorschot artikel G 0 2 voor aankoop van 1 doosje lucifers per rantsoen bij den distributiedienst afhalen. Het voorschot luci fers is gebaseerd op het aantal ingeleverde toewijzingen op 23 en 24 Augustus j.l. met een toeslag van 10 pet. Ondertrouwd: BEP JASPERS LEO RUTTEN Hnwelijksinzegening op Zaterdag 29 September a.s. te 10 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart, Kleiweg te Gouda.( Receptie tot 12 u. aan de pastorie Gouda, JOHANNES A. DE JONG en SUSANNA TH. SMITSKAMP geven U hiermede kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Woensdag 19 September a.S. Gouda, 6 September 1945. Dr. Leijdstraat 15. Const. Huijgenstraat 73 Toekomstig adres: Dr. Leijdstr. 15 Op 15 Sept. a s. hopen D.V. onze geliefde Ouders en Grootouders W. C. DOGTEROM en C. A. DOGTERQM-Sluiter bun 25-jarige Echtvereenlging te herdenken. Wint, Nel en Corry Nel, Cor, Traus. Gouda, 3 Sept. 1945. IJssellaan 127. TANDARTS BICKNESE van 8 tot 16 SEPTEMBER Jonge moeder met kindje zoekt plaatsing als bij Heer alleen of in moederloos gesin. Briev. no. 260), bur. v. d. bl. Uit voorraad leverbaar'. IJspoeder IJslepeltjes Aroma's Peperstraat 130 Gouda voor H.B.S., Gymnasium, Ulo, Ambachtschool, Hoofdacte enz. W. J. v. ALPHEN - P. J. v. HOUT Dames-en Heeren Gymn. Athl.-vereen. „Krachtsport" Geeft hiermede te kennen dat vanaf heden de ocfenavonden weer iu de R.-H.B.S. (Krugerlaan) plaats vinden, en wel op Dinadag's en Woens dag'# avonds Nationale Vereeniglng tot Bevordering van «HarmonischeLichaamsOntwikkeling» Q JAARLIJKSCHE H.L.O. PRESTATIES Mej. N. KORF - Markt 32 - Gouda Leerares Lich. Oef. M.O. Raad van Verzet in het Koninkrijk der Nederlanden De Landelijke leiding van de R.V.V. heeft met ingang van 1 Sept.'45 den Heer P. Petera, Verl. Hoogatraat C 106, Haastrecht, Tel. 253 als Districts-consul voor de stad Gouda en de Krlmpenerwaard aangesteld, speciaal voor de belangen van hen die in het verband, van de R.V.V. gewerkt hebben of nog werkzaam zijn. Zij die hiet onder vallen of hun nabestaanden worden met nadruk verzocht zich zoo spoedig mogelijk persoonlijk of schriftelijk bij bovengenoemden con#ul te melden. Kwaliteit als van ouds Biedt zich aan Juffrouw voor het stoppen van kousen en sokken Brieven onder no. 3107, bureau van dit blad. Vakkundig schoonmaken van alle Wild en Gevogelte. Chr. SOET, Raam 236 Pluim veehandel. een 1 ste bediende een 2de bediende twee leerlingen een jongen, voor magazijn en fietswerlc een winkeljuffrouw (met het vak bekend) Ondergeieekende geefl GYMNASTIEK- EN ATHLETIEK- LESSEN aan Dames en Heeren van middelbaren leeftijd, ouderen en jongeren. Aanmelden liefsi zoo spoedig mogelijk. G. B. SLIM, Gravin Jacobastraai 54 Leéraar lich. oef. H.B S. voor dag of dag en nacht ge vraagd, door Mevr. SCHUTTELA \R Nieuwe Veerstal 7 Beschaafde Juffrouw gevraagd, a.s assistente bij Tandarts. Schriftelijke sollicitaties onder no. 3176, Bureau van dit blad. De plaatsbespreking voor de film AIR FORCE is IV» uur voor iedere voorstelling - Econ. Cand. Bleekerssiogel 59 Oosthaven 5 Toekomstig adres: Oosthaven 5. Gouda Algamaana kennisgeving 111 'V Aanmelden Dinsdag en Vrijdagavond van 7.30-8.30, Martenssingel 65a OefenurenDinsdag van 6—7 uur. A«p. Meisjes. vanaf 7 uur, Damee Woenadag: van 6—7 Kleutera. vanaf 7 uur Heeren. HET BESTUUR Geeft U op vóór a.s. ZATERDAG 15 SEPTEMBER voor deelname aan de te houden op 22 en 29 September. inschrijfgeld f 1Belooning. diploma plua da mogelijkheid lot het verkrijgen ven een inaigne - Ook de Gymnastiekclubs geliaven zich weer aan ta melden voor dien tijd. TE KOOP AANGEBODEN twee Horloge» en een' klokje.- Goed loopend. 'Vierde Kade 58. Boeken Handelsavondachool le.2een 3e klasse. Te bevragen Reparoa. Raam 129 TER RUILING: Electr Sramofoon-veriterker In salon- kast pi. 35 platen voor een goede radio. v Wetb. Venteweg H. 189. Na 7 uür. damesschoenen m. 37 z.g.a.n. of pop penwagen voor oude kwal. wandel wagentje. Stolwijkersluis B 290. Een wollen vooroorlogsche babycape of ander babygoed voor }ongenssch m, 30, N. de Uijl. Boeken bergstraat 106 een vaste waschtafel of een mantelpak vooreen opklapbed. Gr. Beatrixstraat 1 Kinderschoenen m. 30 voor m 27—28. Wollen D. Jumper voor een bruin kinder jurkje 7 jaar of iets dergelijks. Goejanver- welledijk 21 Box en Kinderstoel voor tweepersoons ledikant. Rhijnvis Feithstraat 10. Marine blauw mantelpakje (wol) maat 42-44, voor baby-kleertjes. o a. 3-deelig wollen slobpakje. Br. no. 2730, b. v. d. bl. tweedehands damesfiets voor tweepers. opklapbed. Br. no. 2738. bur. v. d. blad nieuwe br. heerensch., m. 42 voor zw. heerensch m. 42. Blauwe damesschoenen m. 39 voor damessch. m.38, platte hak. C. de Groot. Nieuwe Haven 45. gloednieuwe werkschoenen, m. 44 tegen dito m. 43. A. Wijnhof, Hmrrastr. 11. zwarte damesmantel i. g s.. oude kwalit. m. 42 voor gabard. heerenregenjas, ook g 8 Jongens winterjas leeft. 9-10 jaar voor jongens regenjas of winterjas, leeft, 7 jaar Klerks. IJssellaan 65. heerenschoenen m. 44 voor heerensch. m. 46. Pretoriaplein maat 13. meisjesmantel 8-9 jaar voorj japon maat 42-44, i. g. s. z. naaimachine of heerencostuum, gr. m. voor een i. g. s z. damesfiets. Wed Heemskerk D. 76. Reeuwijk twee witte bakkers- of slagersjasjes, m. 50 voor een paar heerenach. maat 34. Derde Kade 90 nieuwe dameuchoenen m. 37 met slee- hak voor een wieg met toebehooren. Bileven no. 2840. bureau van dit blad. DIVERSEN Wie wil thula Breiwerk verrichten. Brieven no. 2914. bureau van dit blad. )ongelul, die wenachen te trouwen zoe- ken zoo apoedig mogelijk cenlge kamer», met gebrnlk van keuken. In de atad of omgeving. Brieven no. 2960. bur. v. d. bl. Jongelui zoeken Zit- en Slaapkamer met gebruik van keuken op goeden stand. Brieven no. 2972. bureau van dit blad. Te huur gevraagd Zit- en Slaapkamer ?n.t.9fbrUl* van keuken Brieven no. 3013. bureau van dit blad. Gavonden een trouwring op Koninginne dag. E. P. Egbert». Turfmarkt 106. WeggeJoopen omgeving Gr. Floriaweg (oog wit poesje. Tegen belooning terug te bezorgen Vosaenburchkade 34. L#V#nsmidd«l#n Zakenman in Ba», sum vraagt agentachap voor nader over- e<a 't komen rayon. Pr. ref. Br. onder no. A 276 N.V. Alu a Adv. Bar. Amsterdam-C.

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2