JONGELUI ïriji slup gf zit-sliipkimir Verbetering zet door! Voor al Uw VERF oaar J. C. DEN HERTOG goudsch conservatorium Beschaafde Meisjes flinke bediende RadiQprogramma Officiëele Publicaties. EEN JONGSTE BEDIENDE Gymnastiek- en Athletiekvereen, „Excelsior" Lesrooster INSCHRIJVING „DE PELIKAAN" nieuw Fongersrijwiel DIRK PRINS hervat NET MEISJE BROODBAKKER van hedenavond. 6.00 u. Persbeschouwing. 6.15 u. De Ster van den dag. 6.30 ,u. Jeugduitzending. 7.00' u. Nieuwsberichten 7.15 u. Community Singing. 7.30 u. Progr. voor de Ned. Strijd krachten. 8.00 u. Nederland Herrijst: Ned. Volksherstel. 8.30 u. Beeldspraak der Negro Spi rituals. 9.00 u. De stem der bondgenooten. 9.15 u. Eng. marschmuziek. 9.25 u. 4e Acte van Aïda. 10.00 u. Nieuwsberichten. 10.15 u. A vond wijdingPater Dr. B. v. Meegeren. 10.30 u. Dansmuziek. Filmvoorlichting en mentaliteit. De films, die ons den laatsten tijd be reiken, zijn vrijwel zonder uitzondering oor logsfilms, die in de afgeloopen jaren in Engeland en Amerika werden vertoond.' De bedoeling, die met deze films voorzat was, deze volken een idee te geven van den strijd waarin liun troepen gewikkeld waren, zuiver propagandistisch dus. Zooals wij in de recentle van „Air Force" reeds opmerkten, bestaat er een aanmerkelijk verschil in de wijze waarop Engeland en Amerika zich van deze taak kweten. Thans worden deze films hier te lande vertoonden zij behoeven hier niet propagandistisch meer te werken, nu de oorlog voorbit is. Daar- ddor worden zij hier uitsluitend bekeken uit het oogpunt van het sensationeele. Veel van deze films zijn toegankelijk voor M-jarlgen, en hierin ligt ons inziens een bezwaar. Toen, in de vooroorldgsche jaren de film „lm Westen nlchts Neues" werd vertoond, was deze toegankelijk voor 18 jaar en men adviseerde zelfs om ondanks dat nog voorzichtig te zijn met het bezoek van eugdigenNu ervaren wij, dat kinderen zitten te juichen, wanneer er een vijatvlelijk vliegtuig wordt neerg'scnofen of een japansch schip explpdeert tengevo'ge van een bomaanval. Trouwens ook de ouderen laten zich niet onbetuigd, waar het den bijval betreft met deze in feite toch gruwelijke gebeurtenissen. Door de afgeloopen 5 jaren zijn wij in mentaliteit wel zeer verancltrd. Films waar wij vroeger bedrukt vandaan kwamen wor den thans enthousiast aangeprezen met zoo iets als „dat lolletje moet je eens gaan zien Het zou goed zijn, als wij ook op dit punt den oorlog achter ons konden laten en iets konden gaan zjfn, dat meer opbouwend werkt. Vooral voor de jongeren. Een voorbarig bericht. Ook ia het „toetje" bij onzen maaltijd demonstreert zich de verbetering, die lang zaam' maar gestaag doorzet. Nauwelijks was het eerste schip mals gearriveerd, of de Honig s Fabrieken maakten een begin met de fabricage van Honig's Maizena, de voedzame grondstof waaruit - Honig's Pudding en Custard grootendeels worden bereid. Binnen kort zult U uw maaltijden dus weer feestelijk j kunnen besluiten met een ouderwetsche Honig's Pudding of Vla dat Minister President Schermerhorn met een vertegenwoordiger van Ass. Press aehac heeft onder het opschrift„80.000 N.S B.-ers en collaborateurs binnenkort naar Indië." Deze publicatie blijkt echter een volkomen onjuiste weergave te zijn van hetgeen door den Minister President werd gesproken. De „Kota Gedeh" gereed om op Iadië te varen. De „Kota Gedeh" een der kleinere schepen van de Rotterdamsche Lloyd, is thans om- geboukd voor een passagiers-accomodatie van 120 personen en ligt gereed om als eerste schip den dienst op Nedezl. Indië te hervatten. KORTE BERICHTEN. Alle Japansche troepen ten O. van Lombok en op Borneo hebben zich over gegeven. Hier liggen Java en Sumatra buiten. In velschillende takken van de Eng. industrie zullen bedrijfsraden worden ingesteld, be staande uit werkgever, werknemers en con sumenten. (Ingezonden mededeelingen. Fournituren Schoenherstellers. Op Malakka Duitschers. bevinden zich 2000 In Oostenrijk zullen vrijwel alle belang rijke industrieën worden genatienaliseerd. In Canada gaat het vleesch vandaag weer op den bon. Anderhalf jaar geladen was de distributie van vleesch opgeheven. Vanmiddag zal Quisling worden ge vonnist. Duitsche krijgsgevangenen zijn bij Vlissingen tewerk gesteld Voor het aan leggen van een nooddijk rondom de stad. Zal Walcheren dit jaar niet droog komen? De wedstrijd om den zilveren Voetbal werd gisteren met 4-1 door D.V.V. gewon nen van D.F.C. In den afgeloopen nacht is in N. Argen tinië bi) Humahuaca een trein uit de rails geloopen. Van de reizigers werden er 31 gedood en 41 gewond. Zeer getroffen door de overwel digende bewijzen van deelneming bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster en Tante Martina Wouda de )dng, willen wij allen hiermede onzen hartelijken dank betuigen, ia 't bij zonder aan de Buurtvcreen. Gr. van Bloisstraat voor het medeleven ons betoond. Uit aller naam: Wed. W. J. de jong-Dekker Graaf v. Bloisstraat 74 Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank aan den Weled. Zeer- gel. Heer Dr. H. Reedijk, alsmede aan den Weleerw. Heer Ds. G Elzenga, voor de liefdevolle be handeling tijdens de siekte en het overlijden van onze' geliefde Doch ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Martina W^s de Jong. Uit aller naam Wed. W. J. de Jong - Dekker Graaf v. Bloisstraat 74. Aan de bij het Rijksbar. Huiden en Leder ingeschreven lederhandelaren ten Noorden van de demarcatielijn is ten behoeve van de schoenherstellers in dit gebied een koop vergunning voor linnenstikgarens ter ver vanging van katoenen garens no 40/2 en voor tacks en/of rivets afgegeven. Zoodra de lederhandelaar deze fournituren ontvangen heeft, is hij verplicht bij het afleveren van zooimateriaal genoemde artikelen aan de schoenhersteliers in de volgAde verhouding af te leverengarens, 1 klos van 50 gram per 15 kg. leder, tacks en/of rivets, 1 k.g. per 10 kg. leder. Materiaal voor aardappelmanden. De voedselcommissaris voor Zuidholland maakt bekend» dat maatregelen zijn getroffen om de makers van aardappelmanden van het benoodigde materiaal te voorzien. Eventueele gegadigden kunnen zich voor het verkrijgen van aardappelmanden wenden tot hun mandenmaker, resp. handelaar. De manden mogen zonder vergunning worden afgeleverd. Eventueele klachten inzake niet aflevering door mandenmaker, resp. handelaar kunnen worden ingediend bij de afd. grondstoffen van het bureau van den voedselcommissaris, Anna Paulownastraat 29, 's-Gravenhage. Ontheffing verplichting inlevering van- zaairogge van oogst 1944. De voedselcommissaris voor Zuidholland maakt bekend, dat wegens de zeer slechte opbrengst en hoedanigheid van de zaairogge ,van oogst 1945 is besloten, ontheffing te ver- leenen van de verplichting tot inlevering van zaairogge van oogst 1944. In verband hier mede worden de zaaizaadhandelaren alsnog in de gelegenheid gesteld om ongekeurde zaairogge oogst 1944 bij telers aan te koopen. Vanzelfsprekend zal de rogge bi) afzet door de handelaren op partij gekeurd dienen te zijn. Benheidszeep. Het C. D. K. deelt mede, dat detaillisten in de provincies Noordholland, Zuidholland en Utrecht de voor het koopen van twee stukjes eenheidszeep aangewezen bonnen E 16 van het inlegvel in de week van 9 t.m. 15 Sept. a.s. bij de plaatselijke distributiediensten moeten inleveren ter ver krijging van toewijzingen voor eenheidszeep. Deze toéfwijzingen voor eenheidszeep geven uitsluitend recht op het koopen van eenheids zeep. Distributie Rijwielbanden. De directeur van het rijksbureau voor rubber maakt aan grossiers en kleinhande laren in rijwielbanden bekend, dat in verband met de tweede distributie van rijwielbanden door de distributiediensten aan daarvoor in aanmerking komende verbruikers rijwielban denbonnen zullen worden uitgereikt van 1 tot en met 10 September 1945. In aansluiting hieraan zijn voor grossiers resp. kleinhandelaren dafa vastgesteld, binnen welke zij de ontvangen bonnen moeten inleveren en wel als volgt 1inlevering bonnen door verbruikers bij kleinhandelaren, uiterlijk tot en met 11 September 1945. 2. inlevering bonnen door kleinhandelaren bij grossiers, uiterlijk tot en met 14 September 1945. 3. verzending van bonnen door grossiers naar den secretaris van de vakgroep banden, parkstraat 12, 's'-Gravenhage, uiterlijk op 15 September 1945. De grossiers resp. kleinhandelaren worden er met nadruk op gewezen, dat zi) deopgeA Oeven data strikt in acht dienen te nemen, laar anders het gevaar bestaat, dat de bonnen hun geldigheid zullen verliezen, (fraarvan de verbruikers de dupe zouden worden. Dc feesten zijn voarbij, nu vol moed aan den arbeid I Fluweeleasingel 103 te Gouda Alle Verfproducten uit voorraad of binnen enkele dagen leverbaar Oliehoudende verf uitsluitend op vergunning Bankinstelling vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd ongev. 16 jaar. Uitv. brieven met opgave van genoten onderwijs en verlangd salaris, onder no. 3182 Bureau v. d. blad. DISTRIBUTIE-NIEUWS Melk. Op bon D 661 van de Noodkaart VI D geldig verklaard voor de week van 9 t.m. 15 September 1945 voor het koopen van 2 liter gestandaardiseerde melk zal in^den distribatiekring Gouda tevens 1 liter rarnemelk verkrijgbaar worden gesteld, s Toewijzingen voor detaillisten. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de plaatselijke distributiediensten in de week van 9 t.m. 15 September a s. toe wijzingen no. 148 zullen uitreiken voor de bestelbonnen voor ontbijtkoek 646 der 6de Noodkaart op basis van een rantsoen per bon vermeerderd met 10 pet. Een rantsoen ontbijtkoek bedraagt 210 gram. Het hoofd centraal GEMEENTE GOUDERAK Gemeentewerkman Groot LEVEN.SMIDDELENBEDRIJF vraagt in den leeftijd van 19 tm. 22 jaar, om opgeleid te worden tot vertegenwoordiger. Minimum vereischte: M.U.L.O- opleiding. Voor energieke jongelui uitstekende vooruit zichten. Brieven met uitgebreide inl. onder no. 3158, bureau van dit blad. Aanvang der lessen Maandag 17 September van leerlingen voor ALLE vakken der Toonkunst Tarief: vanaf f5.50 p.m. Woensdag Meisjes B. 1 Meisjes C. 1 Dames B. Heeren Donderdag jongens B. voor de leden van bovengenoemde vereenigina, ingaande WOENSDAG 12 SEPT. in school 7, Prins Hendrikstraat 5.15—6.15 uur 6.15-7.15 7.15-8.30 8.45-10 78.15 uur Dames Senioren 8.15—10 Zie hiervoor „belangri|k" Vrijdag Meisjes B. 2 Meisjes C. 2 Dames A. Heeren Zaterdag Meisjes A. 1 Meisjes A. 2. jongens A. 1 jongens A. 2 5.15—6.15 uur 6.15-7.15 7.15-8.30 8.45-10 3-4 utrr 4-5 5-6 6-7 BELANGRIJKHet zal nog enkele weken duren voor de lessen op Donderdag kunnen beginnen. Zoolang zullen de lessen op onderstaande dagen gegeven worden. Woensdag 6.15-7.15 u. .Meisjes C J en 2 7.15-8.30 u. Dames Sen Vrijdag 6.15-7.15 u. Jongens B.7.15-8.15 u. Dames A en B Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal of.bij den Secretaris Ook. geldt dit voor hen die begunstiger willen worden Wordt lid, donateur of donatrice van de Gymnastiek- en Athletiekvereeniging Excelsior Secretariaat t Kon. Wilhelmlaaweg 245 die prijs stellen op een aangename werkkring in een prettige omgeving, waar zij, met haog loon, van alles leeren wat haar later in de huis houding te pas komt, kunnen zich' au nog aanmelden bij de Stoomerij tn Ververij Kantoor: AMERIKA 21, Gouda Zoo goed als ONTVREEMD, it soort B No. F 7336 (onder het zadel) en No. GCG 60 (balhoofd) nieuwe Engelsche Mickehn banden, zwart stuur. Hooge be loon ing voor aan wijzingen die tot opsporing leiden. Dr. Th. EXLER, Gr. Flortsw. 100 Glazenwassche rij en Schoonmaakbedrijf 11 SEPTEMBER zijn werkzaamheden Voor-bestellingen gelieve men zich te wenden NIEUWE HAVEN 239 Gevraagd voor onmiddellijke in, diensttreding DIENSTBODE Leeftijd ong. 16 jaar Aanm. bij de Diractrice van „DE WIJK",' Westhaven 11 Handelskantoor vraagt bekend met boekhouden, mach. schrijven en algem. kantoorroutine. Brieven onder no. 3152, bur. v.d.bl. Gevraagd voor halve dsQen. Vrijdags den geheelen dag, joubertstraat 148 met middagkost. Van Maandag tm. Zaterdag door Heer alleen, op netten stand. Brieven met prijs- opgaaf, bur, v. d. blad, no. 3243 Een flinke halfwas gevraagd Bakkerij D. W. v. d. VELDEN. Lazaruskade 37 DIVERSEN - X ~~w.Wm.~WJ BEKENDMAKING. De Minister van Oorlog gelast: Alle adspirant-. dienstplichtige-, onderoffi cieren administrateur, die op 6 Mei 1940 bij de Schooi voor Dienstplichtige-, Onderoffi cieren Administrateur te Middelburg zijn ingelijfd en an de capitulatie van Nederland act groot-verlof zijn gezonden, zich persoon lek aan te melden ter registratie. In de week vaa 10 km. IS Sept. 1945. bit het dichtst bijzijnde Aenmeldlngsljurenti voor Qorloga- vrijwillifiers. Namen, den Minister van Oorlog. VRIJW. BUREAU Gegadigden voor de betrekking van worden verzocht hun GEZEGELDE eolli- citaties (30 ct.) te willen inzenden aan den Borgemeeiter vóór 12 September 1945. De aaneteiliag geichièdt voorloopig voor 1 jaar. met kans op vaete aanstelling, Jaar- wedde f 1400. Indiensttreding 1 Oct. 1945 'Vereischte bekend met grondwerk. Inlichtingen ter gemeente-zecrearie. Burgemeester en Weth. van Gouderak. H Bergman. Burgemeester M. van Dam Mzn.. Wethouder Gouderak, den Ie September 1945. Directeur Nico Verhoeff. Gebouw ..Concordia", Weithaven Dinsdag 11 Sept. 1—7 u. Woensdag 12 Sept. 9—3.30 Donderdag 13 Sept. 9—3.30 Vrijdag 14 Scfpt 9—6 Zaterdag 15 Sept. 10-5 Theorieklassen vaeaf f 12.- per jaar Gevraagd Verloren eenmaseieve klnderwagenband tijdens het vuurwerk. Tegen belooning terug te bezorgen Gondkade 14. Wit wilman dierenvrlendin afstaan tégen kleine vergoeding ruigh fozterrier of chow chow. reu. Br. no. 3128. b. v. d. bl. •lette jongelui, die wenschen te trouwen, zoeken gemenbil. etage of gemeubileerde kamers met vrije keuken of met gebruik van keuken. Br. no. 3164. bur. v. d.bj. Woning of twee kamers met keuken gez. door echtp. zond,, kind. fsgenegen'elf voor reparatie aan woning of gezchikt To ïrj'ï 4t zorgen. Briev. "O' ilb7- bureau van dit blad. Te huur gevraagd een luxe woonark of •chip. Br. no. 3054. bur. van dit blad.

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2