Loodgietersbedrijf, SPAANSCHE LESSEN Hulp indeHuishoudiug Dagmeisje gevraagd. Nette DIENSTBODE Uw oude schoenen in nieuws Uteucen zoekt goed pension Leerling~naaisters Een nette dienstbode Wist U... Radioprogramma Huishoudster kleeding om te stoomen Slagerbediende. M. SCHIPPER De Nederl. Middenstandsbank N.V. KORT verft ze voor U THUISWERK nette jongen prim^ Zeilboot Naaisters en dat alle ex-krijgsgevangenen elke week in het gebouw „Ons Huis", Gouvernestraat. Rotterdam, een rantsoen van 40 cigaretten kunnen halen; dat de Regeering destijds van uit Londen heeft bevolen, dat militairen zich niet mochten melden voor krijgsgevangenschap; dat sommigen er zich niet aan gestoord hebben en toch gegaan zijn, waarbij zij auto matisch weer in het genot kwamen van hun militaire wedde dat anderen gedaan hebben wat gedaan moest worden, zich niet meldden en onder doken met alle zorgen van dien dat een dier onderduikers zich gemeld heeft te Rotterdam bij het genoemde adres, van meening, dat de categorie van militairen, die de bevelen der Regeering gehoorzaamde, niet achter behoeft te staan bij hen, die zich wel vrijwillig meldden voor krijgsgevangenschap dat hij ten antwoord kreeg niet in aan merking te komen vpor de cigaretten noch voor de andere surprises, bestemd voor de ex-krijgsgevangenen. Wij weten, dat er daar iets scheef zitl (Uit „Mededeelingen" van C. B.-L.O.) Deze week zal het schip „Macoma" van Curacao vertrekken met veertienduizend voedselpakketten voor Nederland aan boord. De toestand in Batavia is nespannen, doch niet critiek. Op 4 Oct. a.s. zullen de geall. het bestuur van de Japanners op Java overnemen. Menzies, de leider van de oppositie in Australië, heelt aangedrongen op een nauwe militaire samenwerking met Neder land en Ned. Indië. De Syrische regeering zou van plan zijn alle Fransche scholen in Syrië te sluiten. Missionarissen koeren terug. 23 Nederlandsche Missionarissen van de Congregatie van het H. Hart zullen 24 Sept. a.s. per schip uit Brisbane vertrekken om terug te keeren naar hun standplaatsen op de Philippijnen. Zij zijn de eerste bevrijde geïnterneerden, die uit Australië zullen terug- keeren. Na de bevrijding uit een Japansch kamp in Manilla hebben zij eenige maanden in Australië vertoefd tot herstel van krachten. Hirohito afgetreden. Volgens een te Amerika ontvangen bericht van radio Tsjoenking zou Keizer Hirohito zijn afgetreden. Aan dit bericht wordt toe gevoegd, dat de keizer zal worWen opge volgd door den kroonprins. van hedenavonc 6.— u. Persbeschouwingen. 6.15 u. Ster van den dag. 6.30 u. Uitzending voor de rijpere jeugd 7.u. Nieuwsberichten. 7.15 u. Het quintet van de Hot-club de France met Django Reinhardt. 7.30 u. Programma voor de Ned. Strijdkr 8.— u. Nederland herrijst. Spreker de Fox 8.30 u. Een programma van Zuid-Afri kaansche Hawaiian- en Krontjong' plaatjes. 9.— u. De stem onzer bondgenooten. Een geallieerd officier spreekt. 9.15 u. Klanken uit alle landen. 10.u. Nieuwsberichten. 10.15 u, Avondwijding Ds. A. van Ruter 10.30 u. Dansmuziek. Groot Transport naar Indië. Binnenkort zal er wederom een groot tranport vanuit Nederland naar Ned.-Indie vertrekken. Zij, .die met dit transport mede zullen gaan, zullen telegrafisch worden opge roepen. In verband hiermede maakt het hoofd Sectie XIV (Indische Zaken) van M.G. Binnenhof 7 te Den Haag, bekend, dat vanaf Maandag 24 September tot en met 6 Oct de Afd. Inlichtingen gesloten zal zijn. Het publiek wordt derhalve dringend verzocht in bovengenoemde periode geen kostbaren tijd van het personeel in beslag te nemen Het voorgaande geldt ook voor inlichtingen het Nedl-Indische Vrouwencorps betreffende Ministers voor de Radio. De Minister van Landbouw, Visscherijen Voedselvoorziening zal morgen 25 September des avonds om 9 uur voor de radio een rede uitspreken over „de moeilijkheden in den Landbouw". Deze rede van Min. Mansholt is bedoeld als inleiding op een nieuwe serie radio-causerieën in de rubriek ten behoeve van den landbouw. 3000 Nederlandsche kinderen gestorven in kamp bij Batavia sinds Mei j.l. Drieduizend Nederlandsche kinderen zouden sedert Mei j.l. zijn gestorven in een Japansch interneeringskamp bij Batavia. Dit werd verteld door Mevrouw Reyns die met twee kinderen per vliegtuig te Brisbane arriveerde, na op 21 Sept uit dit interneeringskamp bevrijd te zijn. Zij vertelde dat velé kinderen moesten helpen bij het delven van graven voor hun kameraadjes- Kinderen van tien jaar moesten hetzelfde werk verrichten als volwassenen. Prins Bernhard eervol ontslagen. Bij K.B. is Lt-Gen. Z.K.H. Prins Bernhard eervol ontheven uit zijn functie van bevel hebber der Ned. Strijdkrachten en tegelij kertijd benoemd tot Inspecteur-Generaal der Koninklijke Landmacht. H.M. heeft aan Z.K.H. Prins Bernhard voor zijn zeer gewichtige en belangrijke diensten in functie van bevelhebber, aan den lande bewezen, Haar dank betuigd. Officiëclc Publicaties, Inlevering van brandstoffenbonnen nogmaals opengesteld. Gezinnen, in de provincies Noord- en Zuidholland en Utrecht, die Dij dealgemeeene uitreiking van brandstoffenkaarten welke onlangs plaats had, geen kaart ontvingen (geëvacueerden, bezitters van nood-distri butiestamkaarten, nieuwe gezinnen enz.) kunnen op door den distributiedienst nader bekend te maken tijden alsnog een aanvraag formulier hiervoor indienen. In verband hiermede wordt van 24 Sept a.s. af 'tot nader order nogmaals gelegenheid gegeven de bonnen '43 B.V., '44 B.V., 45 B.V. en '46 B.V. bij den brandstoffen- handel in te leverent Ook zij, die reeds eerder een brandstoffenkaart ontvingen, doch de hiervoor genoemde bonnen niet binnen den destijds vastgestelden termijn konden inleveren' kunnen dit alsnog doen. De handel van schapen en lammeren. Met ingang van 17 September 1945 zijn de schapenmarkten weer opengesteld. Van dien datum af is het vervoer van schapen en lammeren echter slechts tóegestaan, indien dit door een geleideblljet is gedekt. Deze geleidebiljetten kunnen bij verkoop der dieren alleen tegen afgifte van een aankoop vergunning worden afgegeven. Aankoop vergunningen en geleidebiljetten voor het vervoer naar een anderen veehouder of naar een markt, worden door den P. B. H. afgegeven, terwijl de geleidebiljetten voor den afvoer van de markt, door de markt- administratie worden verstrekt. De voor handen zijnde schapen moeten evenals elke transactie nauwkeurig Jn het veeboekje 1945-1946 resp. handelaarsboekje worden aangeteekend, volgens de oude voorschriften. Degenen, die niet over een veeboekje be schikken en dientengevolge niet gerechtigd zijn schapen of lammeren te houden,moeten, voorzoover zij in het bezit zijn van schapen en/of lammeren, deze dieren voor 15 Oct. 1945 aan houders van een aankoopvergunning verkOopen. Onze kunstschatten terug naar Nederland Alle kunstschatten, antitfuiteiten en biblio theken welke gedurende de vijandelijke be zetting in vijandelijk bezit zijn geraakt, die nen te worden aangegeven ingevolgd Ver ordening van het Militair Gezag van 24- Juli 1945, no. 133. Tot aangifte is verplicht een ieder die gedurende de vijandelijke bezetting het ge noemde op eenige wijze al dan niet vrijwillig, heeft afgestaan aan een vijandelijken staat, vijandelijk onderdaan of een persoon wonende verblijfhoudende of zich bevindende in vij andelijk gebied, alsmede een ieder die daar bij betrokken is geweest of daarover dan wel omtrent het vervoer of de bewaring inlichtingen kan verschaffen. Aangifte-formulieren gratis verkrijgbaar bij de stichting Nederlands kunstbezit, Am sterdam, Heerengracht 458, tel. 33133 en den Haag, Korte Vijverberg 7, tel. 113444. Met de verplichting tot aangifte wordt geen enkel fiscaal doel nagestreefd. Zij be oogt alleen een volledige documentatie voor het terugvorderen van het aan Nederland onttrokken kunstbezit. Deze gegevens staan uitsluitend ter beschikking van de stichting Nederlands kunstbezit. Zakenreizen In verband met het overstelpend aantal aanvragen voor reizen naar het buitenland zal ter verwerking hiervan het Bureau Zaken reizen van het Ministerie van Handel en Nijverheid voor het publiek- gesloten zijn van 24 September tot 1 October. Rietmeubelen en aanverwante artikelen Vervaardigers van rietmeubelen en aan verwante artikelen moeten monsters van deze artikelen, ter vaststelling van prijs en code nummer, inzenden aan de rijksrietvlecht- school te Noordwolde (dus niet naar Deventer, Tilburg of Heerengracht 136, Amsterdam. Monsters van uit riet vervaardigde speel goederen dienen echter te worden ingezonden aan het Bureau Hout en Houtproducten van het Directoraat-Generaal van de prijzen, Heerengracht 136, Amsterdam. Wie voor textielgoederen in aanmerking komen Voor textielpunten aan te vragen bij de distributiediensten, komen in aanmer king: Oorlogsslachtoffers en zij die met oorlogsslachtoffers gelijk te stellen zijn. Verder zij, doch alleen bij uiterste nood zaak: Aanstaande moeders, allen, die in een ziekenhuis moeten worden opgenomen of bedlegerig zijn, personen, die door brand of diefstal getroffen zijn, ontslagen gevangenen, ontslagen l^den van de Irene- Brigade, personen, die uit hun kleeren gegroeid zijn. Lijders aan een rheumatische ziekte en zieken moeten bij aanvraag bij de distributiediensten deugdelijke bewijs stukken overleggen. Werkkleeding Hiervoor komen in aanmerking arbei ders in de zware 'industrie, betrokken bij den wederopbouw (bedrijven moeten aan vragen indienen). Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN W. DE WIT S. DE WIT—Verkaik Gouda, 20 Sept. 1945. Turfmarkt 28. Tijdelijk St. Jozef Paviljoen Gevraagd met huiselijk verkeer bij bejaarde dame in landhuis te Heemstede. Brieven Dr. DEN HOED, Bergweg 253, Rotterdam. Te koop gevraagd KLEIN ZILVEREN VAASJE tegen zilvergeld en bruine molièreschoenen (heeren) m. 41 JANSSEN, Zeugestraat 86 Nette Juffrouw biedt zich aan als of in klein gezin zonder kinderen Brieven onder no. 3500, bureau van dit blad. Mevrouw MULDER, Krugerlaan 123. Wil degene die Dinsdagavond j.l. uit „Concordia" mijn Zwarte Parapluie uit de gang meenam deze bij mij terug bezorgen, aangezien ik zeer gedupeerd ben. VARKENSMARKT 11 Te KOOP GEVRAAGD Avondjapon, maat 42, 44 of 46, ook genegen te ruilen voor kinder- kleeding. Br. no. 2832, b. v. d. bl. Vanaf WOENSDAG 26 SEPT. kan in beperkte mate worden aangenomen Uitsluitend prima behandeling „DE PELIKAAN" Stoomerij en Ververij GOUDA sinds 1907 Kantoor: AMERIKA 21 Telefoon 3066 en 3076 Ter overname aangeboden annex Koperslagerij. Brieven: HERWIJER, Kamperfoeliestraat 57, Den Haag. gevraagd. Bonnen nictnoodig mede te brengen Tevens gevraagd nette Fa. C. KAARS. Westhaven 36, Gouda Examen-opleiding Conversatie Leeraar V.T.H. Spaansch Cronjéstraat 26, Gouda Volgt den raad van onzen Minister op Stort Uw overtollige geldmiddelen op een bankrekening Kantoor Gouda staat hiervoor te Uwer beschikking onder garantie KORT's Schoenenmagazijn - Kleiweg 9 Heer (zakenman) (geen beroeps) liefst in klein, net gezin, liefst centrum stad, zoonoodig huiselijk verkeer Brieven onder no. 0330, bureau van dit blad. WoningruiL Wie ruilt mooie woning in Woerden v. dito in Gouda? Brieven onder no. 2854, bureau van dit blad. gezocht door een man. Brieven no. 210, bureau v. d. blad. WONINGRUIL. Wie is genegen ruim bovenhuis in het centrum van Utrecht, huur prijs f 4.50, te ruilen voor ruim benedenhuis te Gouda. Brieven te richten aan OOSTROM, Sumatrastraat 24bis Utreckt. GEVRAAGD Leeftijd 17 18 jaar. Aanmelden Fa. A. VAN DIJK, Lage Gouwe 120 Te koop KLEIWEG 7 - GOUDA GEVRAAGD N.V. BRINKMANN Aanmelden Kantoor Peperstraat 11 voor dag of d*g en nacht ge vraagd, door Mevt. SCHUTTELAAR Nieuwe Veerstal 7 RUILEN: 'L goede jongenrach.m. 30 voor jongenaach. m 32 jongenach. m. 32 I. g, s. voor nieuwe klompen zelfde maat. Reijerkerk Grav. Jacobaatr. 41 een goed onderh. tourfleta zonder banden voor een koffergramophoon zonder platea. Rhelnvia Feithatraat 14. donkerblauwe ychoenen met aleehak m. 41 voor achoenen met platte hak m. 41. St. foaephatraat 54. jongenaachoenen m, 33 voor dameaach. m. 38 Veracboor Ralgkratraat 29. Jongenaachoenen m. 33 voor meiajeaacb. m. 31. Voofwitlena 125. kinderachoenen m. 32 voor meiajeaacb. m. 37. Krugerlaan 104. 1 pr. zwarte kinderach. m.29 tegen hooge ach. m. 2Grav. Bcatrlxatr. 10 na 6 uur. meiajeawlntermantel met hoedje, ongev. 6 j. voor 1. g. a. z. driepita petroleumatel. Burgem. Martenaaingel 18 lang beige Jongenabroekje. oude kwal. leeft. 5 i 6 j. voor dameajapon m. 48 en meiajea- coraet nieuw, voor maiajeajurk. leeft. 14 j. Vlamlngatraat 5. meiajeaach. m. 32 voor een wollen badpak leeft. 16 j. Du Toitstraat 9. longenaach, m. 32 z. g, a. n. voor dameaach. m. 37 met hooge hak. Steijnkadc 2. fongenawlnterjaa. ongev. 16 j. voor twee heeren laboratoriumjaaaen. 1 pr. Heerenach. m' voor dameaach. met pi. hak m 38. Kinderach, m. 32 voor m. 34. Botbaatraat 10. kinderachoenen z.g.a.a. maat 24 voor 27 en maat 26 voor 28. Nieuwe Haven 47. Zw. dameamaatel m. 43 voor joagenajaaje, leeft, ongev. 6 jaar of dameajapon m. 44 Van Ea. van Strijenatraat 6 Zw. pumpa m. 37 voor mollèrea maat 39. Te bevragen Kleiweg 8. groote haard voor een kleinere. Brieven no. 3375. bureaa van dit blad. bruine dameemollfree voor tbeeserviea of groot wandkleed. Br. no. 3391. bur.v.d. bl. Schrijfmachine z. g-a.n. voor een radio. Kleiweg 80, Schoentjee maat 24 voor 26 of 27 tevena x.g. a n. kaplaarajea m. 24 voor m. 27of 28 Ridder van Cata*eg 214. Kinderach m. 35 voor m. 39. Noorderatr. 11 nieuwe voetbalach. m. 43 voor goede hooge achoenen m. 43. Achter de Vlachmerkt 40. i^Y'f 'w«rpera. ledikant voor eenpert. ledikant. Adree Voretmanetraat 45. longena werkech. maat 38 voor melejeaack. 34. Adree: Voieiueatraat 40.

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2