fjunlewcif FAMILIEWAPENS G ccftouccen wij. atU tcLcatafycs PIET BREEK 2 KANTOORLOKALEN *C""eIf9MTIKAHTOOR I Sliapkinar an I Zitkamer St Vincentius Bibliotheek een flinke fietsjoogen copend vanaf 6 OCTOBER a.s MA U moeilijkheden Leerling~naaisters Abonneert U op „Groot Gouda" De stakingen in Amerika Radioprogramma ASSISTENTEN - TYPISTfE) JONGSTE BEDIENDE Naaisters en Truman grijpt in De President dér Ver. Staten Truman, heeft de vloot order gegeven om 26 oliebe- drijven, welke door stakingen waren stilge legd over te nemen. Naar aanleiding van zijn ingrijpen heeft Truman een verklaring gepubliceerd, waarin o.m. gezegd wordt: Het was noodzakelijk maatregelen te treffen teneinde een voldoende hoeveelheid petroleum te behouden voor onze strijdkrachten. Ge durende de laatste twee weken is in ongeveer 50 olie-raffenaderijen en In diverse neven- bedrijven de arbeid stil gelegd. De stakingen hebben de capiciteit van de raffinaderij der natie met een derde verminderd. De toestand was zoo critiek geworden, dat belangrijke militaire operaties reeds in gevaar waren flebracht. De Duitschers krijgen een persoonsbewijs. Volgens den correspondent van New York Times zullen alle Duitschers in de Ameri- kaansche zone een persoonsbewijs krijgen met hun vingerafdruk. Op het persoonsbe wijs zal vermeld staan tot welk onderdeel van de Nazi-partij men eventueel behoord heeft. Dit zal ertoe leiden, dat vroegere nazi's niet bij vergissing op sleutelposities terecht kunnen komen. Het ondersteunt de strafwet, volgers welke het handhaven van leden der voormalige Nazi-partij zwaar strafbaar is gesteld. Onderhandelingen zijn gaande om dezen maatregel ook in de Rus sische en Brltsche zóne in te voeren. Uit hiermede verband houdende onder zoekingen is gebleken, dat in Januari 1944 de Nazt-partij 6.5 millioen leden telde, daarbij zijn niet degenen geteld, die lid waren van dochterorganisaties e d. - De Gaulle is gisteren naar het door Frankrijk bezette deel van Dultschland vertrokken. Nederlandsche autoriteiten zullen naar Sydney vertrekken om te onderhandelen met de stakende havenarbeiders. Soc. Dem. Partij in Duitschland. Te Hannover wordt een conferentie ge houden ter gelegenheid waarvan de Sociaal- Democratische Partij met toestemming van de geallieerden, in West-Duitschland zal herrijzen. Waar komt de Zetel der Vereen. Volken? Het uitvoerend comité van de voorberei dingscommissie van de Organisatie d;r Ver- eenigde Volkeren heeft er zich met 9 tegen 3 stemmen voor uitgesproken, dat de zetel van de organisatie in de Vereenigde Staten wordt gevestigd Canada en de_ Vereenigde Staten onthielden zich van stemming. De 9 voorstemmers zijn Australië, Brazilië, Chili, China, Tsj. Slowakije, Iran, Mexico, Sovjet- Rusland en Yoego Slavië. Tegen stemden Frankrijk, Groot-Brittannlë en Nederland. van hedenavond 6.u. Persbeschouwingen 6 15 - Ster van den dagi Frankie Trum bauer. 6.30 - Engelsche les. 7.— - Nieuwsberichten. 7.15 - Ir. S. L. Louwes spreekt over de vooruitzichten van de voedselvoor ziening. 7.30 - Progr. voor de Ned. Strijdkrachten 8. - Nederland Herrijst i Ir. S. J. v. Emden spreekt over „Annexatie". 8.15 - Politiek weekoverzicht d. L. de Jong 8.30 - Pianorecital door Jan Odé. 9.— - Min. Logemann spreekt over den toestand in Indonesië. 9.15 - Klanken uit alle landen: Tsjechië. 10.— - Nieuwsberichten. 10.15 - Avondw.Pater Genesius O. Cap. 10.30 - Dansmuziek. zigde griendhoutverordening 1942 en de ge wijzigde riet verordening 1942 in dier volge zullen worden veranderd, dat de bepalingen inzake de binding tusschen eigenaren, resp. pachter^ op langen termijn en de koopers op stam/struik zullen vervallen. Tot het koopen van griendhout op stam of riet op struik zal ieder gerechtigd zijn die in jaren 1936- 1941 een of meermalen deze gewassen te velde heeft gekocht. De voorschriften inzake het gesneden te koop aanbieden van teen hout aan door of vanwege het bedrijfschap aan te wijzen koopers zullen van kracht blijven. De overige bepalingen dezer veror deningen blijven voorshands van kracht doch nadere mededeelingen zullen volgen Officiëele Publicaties* Zuiveringsraad uitgeverij en aanverwante bedrijven. Bij beschikking van den Min. van Handel en Nijverheid is ingesteld de zuiveringsraad voor de uitgeverij, den boekhandel, het lees bibliotheek- en het kioskbedrijf, met zetel te 's-Gravenhage. Tot voorzitter is benoemd Mr. F. J, de Jong,' rechter in de arrondlsse mentsrechtbank te 's-Gravenhage. Als leden zullen optreden: Mr. van Vugt, advocaat en procureur, Amsterdam-C; P. van Dijk, boekhandelaar, Utrpcht: M, J. Visser, boek handelaar, 's-Gravenhage; A. A. M. Stols, uitgever, 's-Gravenhage; E. Lefebvre, Tjeenk Willinks Uitgevermaatschappij. Haarltm; Dr. J. H. Kernkamp, conservator van d^ Kon. Biblotheek en van het museum Meer- manno Westreenianum, 's-Gravenhage; Mr. F. Bordewijk, Letterkundige, Schiedam; Dr. K. Heeroma, redacteur v.h. woordenboek der Nederl. taal, OegstgeestMartinus Nij- hoff, letterkundige, 's-Gravenhage; B. Bakker, dir. v. D. A. Daamen's uitgeversmi), 's-Gra venhage; A. Becht, uitgever, Amsterdam. Met het secretariaat is belast Mr. F. P. J. Perquin, Parkstraat 37a, 's-Gravenhage! Deze zuiveringsraad zal binnen korten tijd nog worden uitgebreid met een aantal leden uit het gehee.'e land. Het koopen van griendhout en riet Het bedrijfschap voor griendhout en riet deeldt belanghebbenden mede, dat de gewij- Op 19 October hopen onze ge liefde Ouders C. LUCHTHART en K. LUCHTHART-Tol hun 12l/2-jarige echtyereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard moge blifven, is dewensch van hun dankbare kinderen. Cortie, Dick Gouda, 4e Kade 32. Hiermede vervuilen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onzen lieven Man "én zorg- zamen Vader, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, PIETER ALBERTQS DE JONG, in den leeftijd van 45 jaar. H. de Jong Meilof Jan Netty en Familie. Gouda, 3 October 1945 IJssellaan 100. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 6 October, te 12 uur vanaf het sterfhuis, te 12.40 op de Alg. Begraafplaats te Gouda. Het Noorsche bankpapier Het Koninklijk Generaal-Consulaat van Noorwegen maakt bekend, dat al het thans in omloop zijnde Noorsche 'bankpapier met uitzondering van 1 en 2 kronenbiljetten met ingang van 9 September 1945 heeft opge houden wettig betaalmiddel te zijn. Inlevering van dit bankpapier moet hier te lande geschieden tusschen 26 September en 6 October 1945 bij het Noorsche Generaal- Consulaat, Parklaan 28, Rotterdam of bij de Nederlandsche Bank, (hoofdbank, bijbanken en agentschappen), bij welke instelling nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Tevens wordt een registratie van alle Noorsch bankpapier en bankgoederen door gevoerd, welke registratie vóór 1 November 1945 moet hebben plaats gevonden. Nadere bijzonderheden omtrent deze registratie zullen binnenkort gepubliceerd worden door de hoofdgroep Banken en de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam. Bngelsche en Amerik. Import sigaretten Het C.D.K. maakt bekend, dat tabaks grossiers in het Noorden des lands, dus in de provincies Gronnigen, Friesland, Drehte, Overijsel en Gelderland, benoorden de Waal Utrecht, Noordholland en Zuidholland, be noorden het Haringvliet, die op de toewij zingen Nr. 340 Engelsche of Amerikaansche import sigaretten wenschen te betrekkan, van een depot, de helft van het aantal rant soenen waarop zij recht hebben, onmiddel lijk van het depót zullen ontvangen. De aadere helft zal eerst in de week van 21 t/m 27 Oct. a.s. worden afgeleverd, de depóts zuilen den grossiers een bewijs ver strekken, waarup vermeld is, hoeveel rant soenen zij nog tegoed hebben. Evenzoo zullen detaillisten, die hun toewijzingen 340 bij een grossier hebben ingeleverd, van dezen grossier voor de helft van het aantal inge leverde rantsoenen imp. sigaretten ontvangen. De andere helft zal eerst veertien dagen later worden geleverd, desgewenscht zal de grossiers den detaillist een bewijs afgeven, waaruit blijkt hoeveel rantsoenen hij noa ontvangen moet. w Meerijden door burgers in marine-auto's De Min. van marine maakt bekend, dat burgers, die uit welwillendheid met marine auto's worden medegenomen, voor eigen risico meerijden en behalve in geval van opzet of grove schuld van den chauffeur of andere onder hem ressorteerende personen geenerlei aanspraken kunnen doen gelden op schadevergoeding terzake van schade aan personen of goed, geleden ten gevolge van bovengenoemd vervoer, ook niet wanneer zij in bet bezit zijn van een vergunning tot vervoer van een bevoegde autoriteit. DISTRIBUTIE-NIEUWS Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve zorg zame Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, BBLIA JACOB A BEZEMER Gouda 4 October 1945. VERLORENDinsdag j.l. een donkerblauw windjack (kindermaat) in de omgeving van de Lethmaetstraat endeKon.Wil- helmlnaweg. Terug te bezorgen bij v. OOSTEN, J. Philipsweg 40. Hei Hoofd van den P O.D ie Gouda verzoek! fe worden bekend ge maakt me! de verblijfplaats van HANS KQOPAL, oorspronkelijk ie Amsterdam, die op 22 Sep- iember 1945 vanuit Gouda een brief aan hem verzond. Ver moedelijk bevind! zij «ich in geallieerden dienst". Distributie van biscuit, beschuit en gebak. In aansluiting op hetgeen dezer dagen is bekend gemaakt over de distributie van biscuit, beschuit en gebak, kan thans nog nader worden meegedeeld, dat op 26 October zullen worden aangewezen een bon voor 125 gram biscuits, geldig gedurende het tijdvak van 28 October t./m. J0 November Vervolgens zal op 9 November een bon worden aangewezen voor 70 gram beschuit, welke geldig is gedurende het tijdvak van 11 t./m. 24 November en een bon voor 75 gram gebak, welke eveneens geldig is gedurende het tijdvak van 11 tot en met 24 November. Onder gebak wordt verstaan koekjes, cake, speculaas, stroopwafels, pof- fertjes, Hollandsche wafels en oliebollen De aandacht wordt erop gevestigd, dat voor poffertjes, Hollandsche wafels en oliebollen behalve de gebakbon per rantsoen gebak' (75 gram bloem, als boven) 3 wisjelbonnetjes voor 5 gram boter moeten worden ingeleverd. Fabrikanten, grossiers en detaillisten worden voor bijzonderheden betreffende de bevoor rading verwezen naar de officieele publicatie dienaangaande. Nieuwe bonnen voor melk, vleeach en aardappelen. Het Centraal Distributiekantoor maakt in aansluiting op de bonnenlijst voor de periode van 30 September t./m. 13 October 1945 bekend, dat in het noorden des lands voor 7A0 7^fn 7 t/m' 13 °Ctober dc bonnen ®n,761 z'iQ aangewezen voor het koopen van 3 liter melk, de bonnen b 753 en c 753 voor het koopen van 3% liter melk en bon a/53 voor 2 liter melk. V<innS aan0ewezen voor het koopen van 100 gram vleesch bon 742. Voor 1 Kg. aardappelen zijn aangewezen de bonnen 743 en b 754, voor 2 Kg. aard appelen bon 715. - Deelnemers aan maaltijden van centrale keukens moeten aldaar bl) de kaartverkoop een vleeschbon 742 en een aardappelbon 715 inleveren. Zelfverzorgers voor melk, vleesch en aardappelen moeten op door de distributie- diensten te bepalen dagen en uren de bon nen voor resp. melk, vleesch of aardappelen inleveren. GEVRAAGD voor direct „Gloria Mundi", Markt 4 Zoo spoedig mogelijk gevraagd een flinke juffrouw voor kantoorwerkzaamheden. Goed kunnende typen. Mulo dipl. vereischt. Leeftijd piet onder 20 jaar. Br. onder no. 535, Bureau van dit blad. Een R.K. Heer vraagt met volledig pension, op goeden stand, in Gouda. Br. no. 536 bur. van dit blad. Vakkundig opgespoord met bronvermelding en in de heraldisch juiste kleuren vervaardigd voor den billijken prijs van f 20.— door ervaren wapen kundige. Ook voor U een waardevol bezit Genealogisch Heraldisch Bureau „DE NAVORSCHER" JOH. CAMPHUYSSTRAAT 28 - 'a-GRAVENHAGE LANCE GROENENDAAL 102 eiken Zaterdagmiddag van 4—5 uur er* zonder vergunning Kleiweg 61 - Gouda - Telefoon 2162 GROOT HANDELSBEDRIJF zoekt voor zijn te vestigen filiaal te Gouda, voor direct in het centrum der stadL„Brijen onder no. 550. Bureau van dit blad. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlangd salaris ónder no. 539. bureau van dit blad met het invullen van Uw belastingbiljet?? Laat U deskundig voorlichten door ervaren boekhouder Brieven ouder no. 421, bureau van dit blad. GEVRAAGD: N.V. BRINKMANN Aanmelden Kantoor Peperstraat 11 te -iidMj fleb. VAN DEN BERG. in den leeftijd van 29 jaar. Gouda, N. Bezemer Kees Greetje Krimpen a. d. Lek. G. C. v. d. Berg Rotterdam, K. Bezemer. M. Bezemer-Man in 't Veld G.C.L.v.d.Heul-v.d. Berg Mr. P. A. v. d. Heul Krimpen a. d. Lek. C. L. de Hoop-v. d. Berg C. de Hoop Ned. Ooat-IndiS, N. K. M. Dasia-Bezemer I. G. Daila. Van lteraonlaan 2. De teraardebeitelling zal plaala hebben. Manndag 8 October te 2 uur op de Alg. Begraafplaat! te Krimpen a. d. Lek

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2