ALGEMEEN NIEUWSBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN r GEB1EDS-UITBREIDING Wie is er Dinsdag aan debeurt? WutfcciM naar den LIJST VAN KIESMANNEN GEREED. k_. Komt Woensdagavond Nieuwen Schouwburg. PER ASPERA AD ASTPA RedactieL.A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. Rijksên Drukker: Drukkerij Verzijl,Gouda NUMMER 46 MAANDAG 8 OCTOBER 1945 STADSNIEUWS. „Goudsche Hulp". „Zie, ginds komt de stoomboot" zoo had den we wel kunnen zingen en juichen, toen .verleden week weer een Schip, afgeladen met daadwerkelijke bewijzen van Goudsche Hulp en naastenliefde de Venlosche haven binnen voer. Dra werd met de lossing be gonnen en onze hooggespannen verwach tingen werden in geenen deele teleurgesteld. Zelden heeft hier een schip met een voor ons zóó kostbaren lading gemeerd, nooit is een schip'gearriveerd, beladen met goederen, die zóó welkom waren en waar zóó naar verlangd uerd. En wat een assortimentGereedschap om te herstellen en op te ruimen! Tafels in alle formaten, kachels, ja een haard, bedden en divans, theemeubels om het gezellig te maken en een klok die zorgen zal, dat ten minste weer in één gezin de juiste tijd zal komen, kinderstoelen en zelfs het speelgoed om de peuters te amuseeren, emmers, loopers, nachtkastjes, broodtrommels en spiegels, grandioos! En dan lest best: bestekken, keukengerei en een enorm hoeveelheid wel kom,'welkom aardewerk. Nog weten de Venlonaren niet. welk een kostbaren schat van goederen voor hen klaar staat. Eerst sorteeren en verdeelen en dan, dan komen ze weer in lange rijen staan wachten om straks naar huis te gaan, in blij, gelukkig, dat het huishouden verrijkt is met iets waar al zoo lang gebrek aan was Gouwenaars, namens 'de zeer velen die aanstonds door U gelukkig gemaakt worden reeds nu hartgrondig bedankt Nog was het schip niet leeg, toen ons reeds werd medegedeeld, dat zeer binnenkort een nieuw kchip zal komen. We worden dus werkelijk niet vergeten En veronderstel nu eens, maar neen, dat kan niet, dat zou te mooi zijn, maar neem nu eens aan dat dat schip veel beddei^, lakens en dekens aan boord zou hebbenTjonge, dat zou een uitkomst zijn, als we de honderden, die nog steeds op de vloeren slapen in een bed kanden stoppen, als we hen meer beschutting konden géven tegen de steeds kouder wor dende nachten. De noad is hoog. maar de redding Is dan werkelijk nabij I Gij, redders, helpers, gevers, wij kennen U niet. Gij kent hen niet, die ge geholpen en gelukkig hebt gemaakt, maar weet, dat er een band tusschen ons en U ontstaan is, een band die gij gemaakt hebt door Uw daden en Uw gaven. Gij laat ons genieten van een feest van naastenliefde en wij allen, wij hebben diep in ons 'een groot gevoel van dankbaarheid! Zij, die voor dit doel nog iets te missen hebben, worden verzocht, dit liefst spoedig te willen opgeven aan N. V. H. - OÖSTHAVEN 59. daar er volgende week weer een'schip wordt geladen. Zilveren Jubileum Op 1 October j.l. herdacht de waarne mend Directeur der Gemeente Lichtfabrieken de heer A. Kuipers den dag,-waarop hij voor 25 |aar aan dit gemeente bedrijf werd verbonden. Op verzoek van den jubilaris is dit feit in alle stilte herdacht. Bevordering en benoeming De Heer H. A, de Wilde is bevorderd tot Hoofopzichter-keurmeester in de Vleesch- keuringskring ..Gouda". Mevr. T. Boot-Rietveld Is benoemd tot directrice van den Centralen Cursus voor Machieneschrijven, in tijdelijken dienst. Gelegenheid tot kostelooze inenting of herinenting Op eiken eersten Vrijdag van den maamd zal er, des morgens half tien in het gebouw van den gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst, Spieringstraat 113, voor eenleder, die zich hiervoor aanmeldt, gele genheid bestaan om zich geheel kosteloos te doen inenten of herinenten. Gevacclneerden worden op het volgende opmerkzaam gemaakt: 1. Dat bij niet opkomen van de pokken na de eerste vaccinatie de belanghebbenden toch verplicht zijn zich bij den vaccinateur te melden, opdat deze dan een verklaring ter hand kan worden gesteld: 2. Dat kinderen, die huiduitslag vertoonen of wier huisgenoot en aan huidziekten lijden, gedurende het voortbestaan der ziekte, niet voor inenting in aanmerking komen. DONDERDAG a.s. 1e BIJEENKOMST. DE BURGEMEESTER VAN GOUDA bericht ons dat de onderstaande personen door den Commissaris der Koningin in deze provincie op grond vap het bepaalde in arti kel 3, 2e lid van het Koninklijk Besluit d.d. 12 April 1945, F. 45, zijn benoemd-tot lid van het kiescollege, dat den tijdelijken Ge meenteraad van Gouda zal moeten kiezen, De leden van het kiescollege zijn door den Burgemeester opgeroepen voor een bijeen komst tegen Donderdag 11 dezer, 's namid dags half vijf in de raadzaal ten Stadhuize, in welke bijeenkomst onder meer een voor zitter van het oudste lid zullen worden aan gewezen. Hier volgen de benoemden met hun naam en beroep. E. Akkerman, ambtenaar dir. bel.; W. Amesz, boekhouder; Th. Arts, journalist; H. C. van Balen, directeur Haka; J. van de Bank, Ambtenaar Ned. Spoorwegen; P. J. Becker, onderwijzer; J. K. Begeer, kassier Rijksbèlastingen; A. van den Berge, fijnhout handelaar; C. J. Beunk, ambtenaar Ned. Spoorwegen; J. G. W. F. Bik, arts; L. den Blijker, arbeidscontractant Gemeente; A. C. 3ode, huisschilder; J. Bol, bedrijfsleider Zui velfabriek; M. Both, witlofkweeker; N. Bruijnjé, Insp. assurantiën; J. C. A. M. Busch, Manufacturier; Mevr. J. N. van Dantzig—Melles, wethouder; W. J. Derck- sen Jr., Pharfii. handelaar; J. van Die, Opz. Prov. Waterstaat; P. den Edel, P.O.D, (vroeger magazijnbediende); M. A. Engel hard, boekhouder; D. "C. van Esschoten, magazijnmeester; N. J. Fennet, winkelier in heerenkleedingi A. Goedewaagen, industrieel; C. H. Hagedorn, Seer. K. v. K. en Weth. v. Financiën; A. Heerkens, administrateur Woningbouwvereeniging; A. Herstel, Hoofd Calvijnschool v. Mulo; G. v. d. Heij, kleer maker; Mevr. A. A. Huisman—van Aalst, huisvrouw; W. F. Imbens, belastingambte naar; F. A. Imholz, P.O.D. (adj. commies Gem. Lichtfabrieken); J. J. Imholz, drukker; B. A. de Jong, grossier; Mej. Joh. de Jong, onderwijzeres; Dr. J. P. de Jong, Chirurg ziekenhuis; J. C. Jonker, industrieel; Mevr. J. C. Koning—Wieffering, echtgenoote onderwijzer; M. A. de Korte, hoofdkanton- nier-timmerman Prov. Waterstaat; D. Kraaijenbrink, kassier distributiedienst; J. M. Kwinkelenberg, procuratiehouder; W. L. Kwinkelenberg, commissaris Bargedienst; J. C. Langeraar, drogist en sigarenhandelaar; J. J. van I-eeuwen, winkelier; Mr. J. L. J. A. van Mechelen, Adv. en Procureur; A. A. de Mink, typograaf; F. J. J. Moerel, notaris; Drs. C. M. Nederhorst, Secr. Stichting v. d. Arbeid (Econoom); P. NieUwveld, Bouw ondernemer; H. J. Nijhuis, Bedrijfsleider Mach. Garenspinnerij; J. van Ooijen, Op zichter Prov. Waterstaat; G. Th. Peere boom, Opzichter 'Prov. Waterstaat; C. Per- dijk, huisschilder; E. A. Polet, wethouder; F. R. Pruymboom, bankier; G. H. Schutte laar, fabrikant suikerwerken; C. J. Sluiter, boekhouder; Mr. S. H. Smit, Adv. en Pro cureur; J. Snel, Insp. Rijksbureau Afvalstof fen; J. J. Spek, Administrateur; F. Stalen- berg, oud-sigarenmaker; F. Stolk, Fonds bode; J. Stolwijk, boekhouder; J. van Straten, Journalist; G. J. Swart, Arts; P. Tak, tim merman; H. J. den Uijl, Hoofd o. 1. school; A. Verboom, tuinder; H. Th. Verhoef, Hoofd eener school; J. van Vliet, groot handelaar; T. Van Vliet, Bouwer; P. de Vos, Oud-Hoofd v. d. -school; If. G. F. v. tL Want, industrieel; Q. A. M. Weck, onder wijzer; G. C. J. H. Wilberts, arts; A. van Wijk, grossier. Het kiescollege is als volgt samengesteld: 24 S.D.A.P., 18 R.K., 10 A.R., 6 C.H., 6 Lib., 6 V.D. en 3 Communisten. De Burgemeester heeft tevens onder de aandacht gebracht, dat de datum, waarvóór deze kiesmannen de lijsten van candidaten voor den gemeenteraad kunnen indienen, door den Burgemeester eveneens is bepaald op 11 dezer. DE DEBLOKKEEAING. Als Uw naam ligt tusschen DOCKUM en HOYNG kunt U op Dinsdag 9 October f 100- opnemen op bon EEN van Uw geldkaart A of B, indien daarop een bedrag van f 100.- of meer is ingeleverd. Heeft U minder ingeleverd, dan ontvangt U dat bedrag terug en kan het restant van een geblokkeerde rekening worden opgenomen. Heeft U niets op Uw geldkaart ingeleverd, dan kunt U door middel van een schriftelijk verzoek f 100.- bi) Uw bank opnemen. Vergeet niet Uw stamkaart te overleggen! Administratie; M, J. van Loon Bur.: Markt 20,Gouda.Tel. 3098 Abonn. p.w25 ct. Lossenumm. lOct. Dit blad verschijnt dagelijks. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. tot morgenavond In de W. prov. matige W wind Later half bewolkt. Overwegend droog. Normale temperatuur. Wat is er in Gouda te doenl Réunie t.m. Woensdag, „Modern Times". Schouwburg Bioscoop: t/m Woensdag: „In de schaduw van het noodlot". Thalia-Theater: t/m Woensdag „De Kans van haar leven". Maandag 8 October, van 8 tot 10 uur repetitie gemengde zang vereeniging „Euterpe" gebouw Daniël, Naaierstraat. Woensdag: JO October 2 uur. Opening Goudsch Conservatorium. Concordia: Tempo Cabaret. 8 uur. SPORTNIEUWS. Wat zegt Eisenhower ervan? Bij zijn bezoek aan Nederland heeft Eisenhower een aantal bijzondere verkla ringen afgelegd. Wij laten U er hier en kele van volgen Hij twijfelt aan den dood van Hitier. Hij is optimistisch over de samenwerking tusschen de verschillende volken. Hij voelt niet voor een politieke carrière, maar zal zich in een klein huidje in de bosschen terugtrekken. De de-nazificeering van Duitschland zal onbarmhartig worden doorgevoed. Wat de Nedetlandsche spoorwegmapden hebben gedaan zal hij nooit vergeten. De duur van de bezetting van Duitsch- land zal door de verschillende regeeringen worden uitgemaakt. Hij gelooft aan geen nieuwen oorlog tijdens zijrï leven. Zijn lievelingslectuur zijn wildwestromans. In Duitschland zal niemand aan het be wind worden gelaten, die met de nazi s heeft samengewerkt. In Duitschland hebben zich vrijwel geen daden van sabotage voorgedaan. De levensmiddelenpositie in Duitschland is slecht en wordt mog dagelijks slechter. ATHLETIBK De Singelloop-Estafette. Zaterdagmiddag loste burgemeester James het startschot voor de 20ste Singelloop-esta fette, waarvoor veel animo bestond. De deelnemende vereenigingen waren drieërlei n.l.athletiek-, gemengde sport- en niet- athletiek-vereenigingen. Van de uitgenoodigde ploegen waren „Holland" uit Leiden, en „Sparta 2" uit Krimpen a. d. Lek niet op komen dagen. „Minerva 3" kwam daarentegen het aantal strijders weer aanvullen en zoo was er in totaal een mooie deelname aan deze populaire wedstrijd. Het parcours van in totaal 3000 Meter werd het snelst door „Vires" afgelegd, in 7,21.8 sec. Groep I. Ie. Vires 7.21.8, 2e. A.A.V. '36 7.25.2, 3e. Dos. 7.28.1, 4e. Minerva 7.38.8. 5e. Vlug en Lenig 736.6, 6e. Shot 739 en 7e. Archilles met 744 sec. Groep 11. Voor groep 2 wartn de uitslagen: le. Ona I, 2e. Gouda I, 3e. Schoonhoven, 4e. G.PS.V, *5e. Sparta, 6e. D.C.V. Reserveploeg. Voor de reserveploeg. le. Vires II. 2e. A.A.V. '36 II, 3e. Shot II' 4e. Minerva 11, 5e, Ona II, 6e, Gouda II, 7e. Schoonhoven II, 8e Minerva II. 9e. D.C.V. II' De winnende ploeg „Vires et Celeritas'. bestond uit de volgende heeren F. Gideonse R. van Deest 800 M. J. v. d. Heuvel H. v.d. Kroef 480 M. A. de Jong H. Kahn 200 M. A. Vermeij J. Mikkers 100 M. In het Veemarkt-restaurant sprak na afloop van den wedstrijd de voorzitter van de Goudsche Athletitk Commissie eenige woor den en uitte zijn voldoening over het wel slagen van de spannende kamp. Vervolgens gaf hij het woord aan onzen burgemeester. Alvorens met het uitreiken der prijzen te beginnen sprak Mr. Dr. James eenige woorden van sympathie tot de sportbeoefenaars in 't algemeen en in 't bijzonder tol de deelnemers aan deze geslaagde estafettenloop. Speciaal stipte hij aan, hoe 't hem ver heugde, dat de deelnemers als gevolg van de verbeterde voedseltoestand - deze mooie tijden konden maken, doordat hun lichaam dus weer tot de/gelijke goede prestaties in staat blijkt te zijn. Gaarne zeide hij zijn steun te willen geven voor het bedrijven van deze faire sport en wedstrijden. Als hoofd van de politie was het voor hem ook aangenaam met een extra aanmoediging, de Goudsche Politie Sportvereeniging een prijs ta kunnen nitreikea. WAT GEBEURDE ER? 7 October. 1944 Geallieerde troepen staan op 2 km. van Tilburg. De Canadeezen naderen Bergen op Zoom. o 1942 De Duitschers boden de gevangenen van Dieppe. 1940 Thailand stelt eischen aan Indo China» 1939 Het Ned. s.s. „Binnendijk" aan de ingang van Het Kanaal op een mijn geloopen en gezonken. 8 October. 1944 Ten Zuiden van Bergen op Zoom, Ossendrecht en Hoogerheide door de Canadeezen bevrijd. De grootste luchtactivWeit sedert het uitbrekea van den oorlog boven Dnitl. 1941 A. T. Addicks ter dood veroordeeld en terechtgesteld. 1940 Churchill deelt in het Lager-huis mede dat de nog steeds voortdurende hevige luchtbombardementen van Londen en andere Engelsche steden tot nu toe 8.500 dooden en 13.000 gewonden onder de burgerbevolking gekost hebben. Met voldoening mag de Goudsche Athlej tiek Commissie op dezen goedgeslaagden wedstrijd terugzien. Nieuwe Wegwedstrijd. Op Zaterdag 20 October, des middags 3.30 uur is er weer een wegwedstrijd, dwars door de Korte Akkeren over een afstand van 3000 meter. BELANGRIJKE VERKLARING VAN EISENHOWER. Tijdens zijn bezoek aan de Amerikaan- sche Ambassade in Den Haag heeft Generaal Eisenhower tegenover de leden van de Amerikaansche Militaire Missie in Nederland, alsmede persvertegenwoor digers verklaard, dat hij onmiddellijk na zijn terugkeer in Duitschland alles in het werk zal stellen, om de door de Duit schers geroofde Nederlandsche goederen, zoo snel mogelijk naar ons land t< doen terugkeeren. Voetbal. In den wedstrijd H.C.S.Z.—Jodan Boys te Rotterdam was H C.S.Z. technisch iets beter, terwijl de Boys meer in den aanval waren. De uitslag was een geflatteerde 5—2 overwinning voor H.GS.Z. Het is in Uw eigen belang en in dat van Nederland dat U er iets van weet Aanvang 8 nnr. Toegang vr^. Gelegenheid tot Debat. GROOT GOUDA 1

Groot Gouda | 1945 | | pagina 1