teenland-s IET UGMDSJE P.t. Ledenvergadering jsfwi ScfaiiffnacUUte Administratief Diploma een vleugel pompje n.' Een schrijfmachine is een kostbaar bezit Sondsche Kantoormachlnehandel. Spoorstraat 5 NET MEISJE Adverteert in „Groot Gouda Schei-en Natuurkunde gevraagd een WERKSTËR of MEISJE Radioprogramma van hedenavond. Land- en Tuinbouw Net dagmeisje NEDERLANDSCHE VOLKSBEWEGING Nette dienstbode Een net meisje KAMER Ttün&cU gevraagd Hilversum I 301 M. 6 u. Ster van den dagLouis Armstrong, 6.30 u. Engelsche les, 7 u. Nieuwsberichten, 7.15 u. Reportage, 7.30 u. Pianomuziek, 8 u. Nederiand Herrijst: Herman Feldeihoff spreekt over „De Lijmers en de Achterhoek", 8.15 u. Vragenkwartiertje door L. de Jong, 8.30 u Ensemble George Frank, 9 u. Disco- cabaret, 9.30 u. Radlo-Philharm. orkest o.l.v. Albert v. Raalte, o.m. 3de symphonie v. L. v. Beethoven: troïca, 10.15 u. Mensch en Maatschappij: Teun de Vries over „Kun stenaar en Maatschappij", 10.30 u. Als ik in je oogen kijkdan11 u. Nieuws berichten en Post Scriptum, 11.15 u. Avond- wijdingi Ds. H. v. d. Elskamp, 11.30 u. Sluiting. Hilversum II. 415 Meter. 6.- uur Nieuwsberichten, 6.15 u. Wi spreken met..., 6.20 u. Persbeschouwingen 6.30 u. Jane Bron zingt, 6.50 u Voor je slapen gaat, 7.- u. Harem voor den luisteraar (alleen voor mannen), 7.30 u. Programma voor de Ned. St^dkrachten. 8.- u. Eddy Walis en zijn c^Test. 8 30 u. Rubriek voor de werkende vrouw, 8.45 u. Victor Silvester and his Ballroom Orchestra. 9.- u. Dr. W. L. Groeneveld Meijer, Dir. voor den Midden stand van Handel en Nijverheid, 9.15 u. Moonlight-Cocktail. 9.45 u. Avondwijding i Ds. A, A. van Ruter, 10.-u. Nieuwsberichten cn Post Scriptum. 10.15 u. Dansmuziek 11.- u. Sluiting. Deblokkeering voor vrachtbetaling. De Nederlandsche Bank N.V. verleent een algemeene vergunning aan leden van de bedrijfsgroepen Effectenhandel, Handelsban ken, Landbouwcredietbanken en Spaarban ken tot deblokkeering van de rekeningen van verladers van goederen in het binnen- scheepvaartverkeer, mef dien verstande, dat over de rekeningen zoowel in betaalmidde len, als door middel van overschrijvingen kan worden beschikt, ter betaling van vrachten of voorschotten. Op vrachten aan binnenschippers: 1. de verladers moeten aan de Bank Waar de geblokkeerde rekening wordt ge houden een schriftelijke verklaring overleg gen, afgegeven door een bevrachtingscom- missaris of bevrachtingsagent, waaruit blijkt, dat de reis noodzakelijk is en waarin het bedrag is vermeld, dat aan den schipper kan worden uitbetaald. 2. de verladers moeten tegenover de Bank verklaren, dat Zij niet over betaalmid delen of vrij t egoed beschikken, om dfel vracht of voorschot op de vracht te betalen. 3. deze vergunning is geldig tot 1 Dec. 1945. KORTE BERICHTEN. Te Brussel zijn relletjes ontstaan toen een vergadering, gehouden in een Brusselsch theater en waarin den terugkeer van den Koning bepleit werd, de aandacht trok van een anti-Koning gezinde menigte. 500 gen darmes zetten het theater af en verhinderden het uitbreken van relletjes. Ie Washington is men van oordeel, dat de door Eisenhower te kennen gegeven meening omtrent het in leven zijn van Hitier haar bron heeft in het Russische hoofdkwar tier. Men hecht aan zijn varklaring groote waarde, omdat men niet geloofd dat Eisen hower iets dergelijks zou hebben gezegd zonder ernstige reden Het ligt in de bedoeling de IJselbrug te Zutphen nog voor den winter te herstel len. Ook de spoorbrug zal hersteld worden, waarop een dubbelspoor zal worden gelegd, in plaats van een enkel, zooals voor de be vrijding het geval was. Over een week zal men met de de herstelwerkzaamheden be ginnen. Te Breda is de Centrale Raadsver gadering van het R.K. \Verkliedenverbond in het bisdom Breda gehouden. Een voor stel werd aangenomen, yraarin het hoofdbe stuur Werd opgedragen, in samenwerking met de diverse instanties, stappen te onder nemen om een algëmeene pensioen-regeling voor alle arbeiders, ook in de particuliere bedrijven, tot stand te brengen. Tot voorzit ter van het nieuw benoemde hoofdbestuur werd gekozen de heer Mertens. De stad Den Bosch heef( thans ook een Engelsche adoptie gekregen. Zij is n.l. geadopteerd door de bekende stad Cardiff in Wales. Tevens is de bedoeling, dat tusschen beide steden sportwedstrijden zullen worden georganiseerd. Te Washington is bekend geworden, dat het Shintoïsme, waaraan de vergodde lijking van den keizer en de voorouderver- eering verbonden zijn, in zijn kwaliteit van staatsgodsdienst in Japan wordt afgeschaft. f~iet Shintoïsme mag de particuliere gods dienst van iederen Japanner blijven, maar zal niet meer op de scholen worden onder wezen en niet meer financieel door den Staat worden gesteund. Een Engelsch militair vliegtuig afkom stig uit Cairo en op weg naar Engeland, was door benzinegebrek genoodzaakt een noodlanding te maken in de buurt van Ren- nes in Frankrijk. Het toestel vloog echter in irandl Alle inzittenden, 5 leden der beman- n'n9>i^l soldaten en A.T.S.-meisjes kwamen om het leven. BINNENLAND. Hoe Malta gered werd. Naar hei secretariaat van Herrijzend Nederland" ons mededeelt, zal er morgen avond, 10 Oct., van 9 tot 10 uur, op Hil versum 1, een hoorspel worden uitgezonden, getiteld: ,,Hoe Malta gered werd". Dit hoor spel is geschreven door S. de Vries Jr met hulp en technische voorlichting van D. van den Schilden naar gegevens van een werk van Fletsher Pratt, getiteld: „Zeeslagen in den Grooten Oceaan, 1941-1942'.', Degenen die kunnen luisteren, raden wi aan: luistert 1 Het is interessant. Het handvest der vereenigde volkeren. Uit Londen wordt gemeld, dat thans 30 landen het handvest der vereenigde vol keren hebben geratificeerd. BUITENLAND. Hebt U een Wilt U dan voor mij thuis eenig verrichten 7 Zeer gunstige voorwaarden Brieven onder no. 616, bureau van dit blad. Tweede Kamer bijeengeroepen. Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Jlnsdag des namiddags te één uur. De voorzitter zal aan de Kamer voor stellen in deze vergadering aanstonds aan de orde te stellen de beraadslaging over het wetsontwerp houdende regelen omtrent de voorloopige Staten-Generaal. Canadeesche paarden voor de getroffen gebieden. Met het canadeesche schip „Mexican" is zooals bekend, te Rotterdam, het eerste transport van 658 werkpaarden, type „peche- ron". uit Canada aangekomen. Deze paarden zijn bestemd voor de geteisterde gebieden met name de Zuidhollandsche eilanden, Moord-Limburg, de Betuwe, het rijk van Nijmegen en het land van Heusden en Altena. Telegram van Indonesiërs in Amerika aan „Big Five". De „Indonesia-club of Amerikadie uit een zeer klein aantal New-Yorksche leden bestaat, heeft de „Big Five'' een telegram gestuurd, waarin zij aandringt op een onder zoek naar het vervoeren van Nederlandsche troepen en munitie via de geallieerde scheepspool met het doel de Indonesische onafhankelijkheidsbeweging te onderdrukken. Oorlogsmisdadigers worden berecht. Naar Sir Hardley William Shawcross, de Britsche Procureur-Generaal en de Britsche aanklager voor oorlogsmisdaden heden mededeelde, zal Rudolf Hess, de voormalige plaatsvervanger van Hitier, binnen enkele dagen naar Duitschland worden gezonden om daar met 22 andere verdachten terecht te staan als oorlogsmisdadiger. Spoedig zul len zij de dagvaarding ontvangen, die uit meer dan 25.000 woorden bestaat. Martin Bormann, die Hess, als plaatsvervanger van Hitier opvolgde, zal bij zijn afwezigheid ver oordeeld worden, tenzij hij voordien gearres teerd wordt. afgifte van de gewaarmerkte bereidverkla ringen alsmede van de benoodigde punten in ontvangst worden genomen. Zooals inmiddels reeds is aangekondigd, kunnen aanstaanden moeders behalve boven genoemde artikelen, aanvragen indienen voor aanvulling tot 2 camisoles*en 3 direc toires, terwijl voor de te verwachten baby 1 matrasje, 1 kussentje, 1 dekentje en 2 onderleggers kunnen worden aangevraagd. Voor het afhalen van formulieren en het indienen daarvan lette men op de plaatse lijke getroffen regelingen. Oude vergunningen worden ongeldig. Met ingang van 15 October a.s. zullen de nog in omloop zijnde „oude" textielvergun ningen en machtigingen t.w. Ie. machtigin gen/vergunningen afgegeven na 28 Februari 1945 aan oorlogsslachtoffers in de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg; 2e. machtigingen/vergunningen voor aan staande moeders, afgegeven in alle pro vincies na 31 Maart 1945, hun geldigheid verliezen. OFFICIEELS PUBLICATIE. Aanmelding voor den nieuwen cursus zoo spoedig mogelijk bij den erkenden Opleider voor Gouda en Omstreken P. J. A. BjjlO, B. Martenss. 55 van 8.30 tot 4 uur. Mevr. IJsaelsteijn, Vest 66 Donderdag 11 October 1945, des avonds 8 unr in „Ter Gouw" Agendao.a. verslag Constitueerèhde Vergadering en bespreking kadervorming Te koop gevraagd e j Gevraagd Wat aanstaande moeders kunnen aanvragen. De huidige textielpositie laat thans toe, dat aanstaande moeders bij de distributie diensten een aanvraag indienen voor het verkrijgen van een babypakket. Het baby pakket is samengesteld uit 6 luiers en 500 gram breigarens. Bij de aanvraag dient een doktersattest te worden overlegd, waaruit blijkt, dat de baby binnen 3 maanden ver wacht wordt. De vergunning voor het baby pakket moet bij een winkelier naar keuze worden ingeleverd. De winkelier moet deze vergunning inzenden aan het centraal maga zijn van zijn rayon van distex, waarna toe zending aan den winkeliers volgt. De aanstaande moeders ontvangen gelijk tijdig met de vergunning voor het babypak ket van den distributiedienst 50 punten, waarmede zij bij den handel, bereidverkla ringen kunnen verzamelen voor het verkrij gen van babykleertjes. Na waarmerking van de bereidverklaringen door den distributie- um nem tot net r dienst kunnen de verlangde kleertjes tegen j tingen te dwingen. Bevoorrading biscuits, gebak en beschuit Ten gevolge op de publicatie van Vrijdag 5 October deelt het c.d.k. mede, dat de detail listen na afloop der eerste distributieperiode bij inlevering van de in die periode door hen te ontvangen consumentenbonnen voor biscuits, gebak en beschuit ontvangen zullen le., de normale aanvullingstoewijzing voor iet aantal ingeleverde rantsoenen, 2e„ een voorschottoewijzing ten bedrage van het aantal ingeleverde rantsoenen, vermeerderd met den gebruikelijken toeslag voor omzet stijging. Ia totaal ontvangt de detaillist der halve na afloop van de eerste distributie- periode van 14 dagen voor meer dan 200% van de door hem in die periode verkochte rantsoenen aan toewijzingen. Met behulp van die toewijzingen kan hij dus aanstonds de door hem van zijn levérancier zonder toewijzingen in voorschot ontvangen rant soenen aflossen, ook al zou hij nog slechts een gedeelte daarvan hebben verkocht en' houdt hij nog genoeg voorraad over om gedurende de volgende distributieperiode zi)n klanten te bedienen. De grossier is in staat om met behulp van de door hem van de detaillisten ontvangen toewijzingen op zijn beurt het door hem van zijn leverancier in voorschot ontvangen aantal rantsoenen af te lossen,voor het geval een detaillist of een grossier op 24 November voor zoover het biscuits of op 8 December voor zoover het beschuit en gebak betreft, in gebreke mocht zijn gebleven het door hem van zijn leverancier ontvangen voorschot af te lossen, is laatstgenoemde verplicht terstond hiervan schriftelijk mededeeling te doen aan het centraal distributiekantoor, Huygenspark 30 te s-Gravenhage. Daarbij moet tevens het van den betrokken grossier of detaillist afkomstige ontvangstbewijs (zie vorige pu blicatie) worden opgezonden. Het c.d.k. neemt tegen den nalatigen handelaar maatregelen om hem tot het nakomen van zijn verplich- Laat haar vakkundig onderhouden bij de J. H. KEMPERS, Onder de Boompjes 149 gevraagd Hoogstraat 23 gevraagd boven 18 jaar voor huishouding en winkel. RIETVELD, Oosthaven 34 tot 's-middags 3 uur, met middagkost. Zondags vrij. Goed loon. Mevr. GROENENDIJK Lange Tiende weg 58 Ter ruiling aangeboden Z.g.a.n. bl. eiken twee-pers. slaap kamer compl.v.litsjumeauxslaapk. compl. Prima oude kwaliteit winter jas voor oude kw. H. costuum. Een z.g.a.n. jongensjas voor een heerenpantalon, R. v. Catsweg 246 Wat suiker te reserveeren, waar van Steenland ver rukkelijke fondant, overheerlijke borst plaat of exquis sui- kerweik maakt. Zóó is Uw suiker eerst recht goed besteed, vooral als ze wordt verwerkt tot Steen- land's beroemde banaantjes-borstplaat. Wilt ge Uw gezin tevreden en gelukkig zien, tracteer het dan op Steenland's suikerwerken I BROOD. EN BANKET. BAKKERIJEN GOUDA GEVRAAGD Crabethstraat 50 Chemisch-student geeft les in Brieven onder no. 493, bureau van dit blad. Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde KACHEL Aanb.Krugerlaan 201 Bijwerken HBS. en M.U.LO. leerlingen met of zonder pension.) Brieven onder no. 519, Bureau van dit blad. Privé-lessen Brieven onder no 543, bureau van dit blad. Gevraagd in gezin van 2 personen BLEEKERSSINGEL 77 voor i.3 Nog aanigan tijd baichlkbaar. Bavoagdhadan Talan an Wltkunda Briavan ondar na. 528. buraau van dit blad.

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2