De Gouden Poort THALIA Vrouwen Paradijs LEVEN IN DE BROUWERIJ 29 OCTOBER l/oocof uityefoeid actueel weeeldnieuwt lurl. Algem. Vergadering net Meisje, met Fernand Gravey (paradis perdu) Reünie Bioscoop Theater N. TOM, AFWEZIG SCHOUWBURG-BIOSCOOP LOOPJONGEN Radio-programma 1 of 2 kamers George Formby in: Nederland sluit leening iii; de Vereenigde Staten. Het Ned. Min. van Pin. deelt mede, dat er een leeningsovereenkomst is gesloten tusschen het Koninkrijk der Nederlanden en de in- en uitvoerbank der Ver. St. Krachtens deze overeenkomst opent genoemde bank ten bate van Nederland een credit van 50 millioen dollar ter financieëring van den aankoop in de Ver. Staten van een reeks nader omschreven landbouw en industrie producten. Inschrijving wachtgelders als werkzoekenden. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken bepaald, dat de wachtgelder, die, hetzij gedurende zes achtereenvolgende werkdagen onafgebroken werkloos is, hetzij gedurende 30 achtereenvolgende werkdagen minder dan vijf werkdagen heeft gewerkt, verplicht is, zich als werkzoekende bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te laten inschre ven. De uitkeering van wachtgeld aan zulk een arbeider mag slechts worden voortgezet op vertoon van een inschrijvingskaarf. Vroeger bestond voor de wachtgelders geen individueele verplichting tot recht- streeksche inschrijving, maar waren de werk gevers verplicht, hun op wachtgeld gestelde personeel collectief aan de Arbeidsbureaux op te geven. De eerste honderd gulden nieuw geld. De termijn van 8 t/m 13 October waarin gelegenheid bestond bij de inrichtingen der posterijen nieuw geld op de geldkaart af te halen, werd, zooals bekend, om aan de groote drukte het hoofd te kunnen bieden, met een week verlengd. De Directeur-Generaal der P.T.T. vestigt er thans de aandacht op, dat hét niet in de bedoeling ligt, den uitbetalingstermijn voor de postinrichtingen nogmaals te ver lengen. Belanghebbenden wordt dan ook aan geraden de geldkaart uiterlijk in den loop van deze week voor opneming van dé eerste 100.— in nieuw geld aan te bieden, aan gezien na Zaterdag 20 October a.s. de uit betaling hiervan tot nader bericht wordt ge staakt. Voedsel voor Nederlandsche kinderen. Door het hoofdkwartier van het Canadian Junior Redcross Warfund is medegedeeld, dat het voor een waarde van meer dan 82.000 dollars aan voedsel voor Britsche kinderen zal verschepen en voor 20.000 dol lars voor Nederlandsche kinderen. BUITENLAND Wat Hitler deed. Minister Attlee deelde in het Lagerhuis mede, dat het totale verliescijfer van het Duitsche leger aan gesneuvelden en ver minkten tusschen 1 September 1939 en 10 Mei 1945 geschat wordt op 7.400.000 man. Soekarno weer thuis. Soekarno is na afwezigheid van een week weer te Batavia teruggekeerd. Hij heeft een bespreking gehad met zijn kabinet over den huidigen toestand. Heden zal een persconferentie worden gehouden, waarvoor alle geallieerde oorlogs correspondenten zijn uitgenoodigd en waarop een belangrijke verklaring door de „Indone sische Republiek" zal worden afgelegd. Staking in Londen wordt voortgezet. Begeleid door een sterke politiemacht heb ben 17.000 Londensche havenarbeiders heden een optocht door Londen gehouden, in aan sluiting waarop een massa-bijeenkomst werd gehouden, waarin met slechts weinig stem men tegen, besloten werd de staking voort te zetten, ondanks het feit, dat morgen onder handelingen zouden beginnen tusschen de vakvereenigingen en de werkgevers. In Lon den en in Noord-Engeland hebben de troepen ook vandaag het lossen voortgezet van be langrijke ladingen, welke worden opgehou den door de stakingen, welke thans bijna veertien dagen duren. Zuid-Afrikaansche steun voor Nederland. Aan board van het s.s. „Thalatta" momen teel in Antwerpen, bevindt zich een lading goederen, geschonken door Nederlanders en vrienden van Nederland in Zuid-Afrika, be stemd voor Nederland. In Durban werden ingeladen 2364 kisten, waarvan 34 kisten kleeren, 200 kisten zeep en 2130 kisten met soep, melk enz. geschonken door het Zuid- Afrikaansche Roode Kruis. In Kaapstad wer den ingescheept 25.475 lbs toilet- en baby- poeder, 4498 gallons gevitaminiseerde lever traan, 2000 dekens, 100.000 lbs. rozijnen, ongeveer 4000 paar schoenen en 29 kisten met diverse artikelen, zooals jam, cacao, koffie, maizena, enz. Nederlandsche krijgsgevangenen worden bewapend. Pogingen worden aangewend om 5.000 Nederlandsche krijgsgevangenen, die in Sin gapore verblijven, te bewapenen en te oefe nen voor den dienst op Java en in andere déelen van Nederlandsch-Indië. Het einde der Nazi-partij. Alleen in de Amerikaansche zóne van Duitschland zijn in de maand Augustus 18300 actieve Nazi's gearresteerd, waardoor het totaal in dit gebied op 66500 werd gebracht. Soekarno niet debet aan de oorlogsverklaring. tfadio Bandoeng heeft in een uitzending ver klaard, dat de regeering van Soekarno in geen geval debet is aan, noch kan instem men met de oorlogsverklaring van de Markas Baritan Majat. Films die komen. Met de herpremière van „Pygmalion binnenkort in „Tuschinsky" en van „Er gens in Nederland" reeds Vrijdag a.s. in Cinema Royal te Amsterdam, zal de Neder landsche film het bewijs leveren, dat de Duitsche poging ook deze te vernietigen, heeft gefaald. De maatschappij „Filmex" is herrezen en heeft haar commercieele doch ook cultureele taak hervat. Zoolang de inventaris van de Cinetone-studio's, waarin deze maatschappij de Nederlandsche films vervaardigde, nog niet is vervangen van terugkeer uit d'e Russisch-Duitsche zóne is geen sprake zal zij de door onderduiking geredde copieën opnieuw laten circuleeren. Zoo spoedig mogelijk zal het plan weer worden opgevat de film: „Kinine" op stapel te zetten. Een vaag plan bestaat voorts tot een filmische uitbeelding van „het verzet". Haar doel: den smaak van het bioscoop publiek op hooger peil te brengen, streeft „Filmex" niet alleen na met het maken en vertoonen van Nationale producten, doch ook, door den invoer en distributie van goede buitenlandsche rolprenten. Voorshands zullen alleen Fransche en Russische films worden gebracht. Van de Russische produc ten kreeg „Filmex" het alleenvertoonings- recht voor Nederland. Zoo komen binnen afzienbaren tijd op de Nederlandsche doeken Fransche werken van Ludwig Berger, Julien Duvivier, Rerié Clair, zooals de oudere films „Havenkwartier". „Vrouwenclub" en „Drie Walsen", maar ook wordt verwacht de nieuwste-productie: „Le President hausecoeur" van Marcel Pag- nol met Harry Baur. Van de Russische productie waar tal- van hedenavond. Hilversum I. 301 M. 6 u. Ster van den dag i Vera Lynn, 6.30 u. Kwartier V.d. Arbeid, „De bedrijfsorganisatie in den landbouw", door M. Ruppert, 6.45 u. Paul Nero, viool met begeleiding van gietaar en stringqas, 7 u. Nieuwsberichten, 7.15 u. Reportage over Schiphol, 7.30 u. Bene dict Silbermann and his Novelty Sere nades, 8 u. Nederland Herrijst, Annexatie, door Ir. J. Bakker Schut, 8.15 u. Het concert gebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum, solist Herman Schey, bariton, in de pauze voordracht (plm. 9 u.). 10.15 u. Mensch en Maatschappij, volkseigen en levensbeginsel door Dr. P. Verburg, 10.30 u. De lucht in, 11 u. Nieuwsberichten en postscriptum, 11.15 u. Avondwijding door Ds. J. F. Roth, 11.30 u. Afkondiging en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 6 u. Nieuwsberichten, wij spreken met en dagbladen-overzicht, 6.30 u. Orgelconcert door Bernard Drukker, 7 u. Recital op twee vleugels door Ties Arriens en Kees Stokvis, 7.30 u. Programma voor de Ned. Strijd krachten, 8 u. Lichte Gram. muziek, 8.30 u. Landbouwpraatje.Prof. Dorst over aardappel- veredeling, 8.45 u. Tony Schifferstein speelt oude bekende melodiëen. 9 u, Regeerlngs- voorilchtingsdienst antwoordt, 9.15 u. Eddy Walls en zijn orkest, 9.45 u. Avondwijding, Drs. van Schaik, 10 u. Nieuwsberichten en postscriptum, 10.15 u. Het orkest van de week, Artie Shaw, 11 u. Afkondiging en Wilhelmus. loos velen met zooveel belangstelling naar uitzien zullen in circulatie worden ge bracht: „Stalingrad", het epos van de ver dediging van deze stad, „De Regenboog", het in Amerika bekroonde werk, voorts „Een dag in de Sovjet-Unie", „Soja", „Generaal Suvorov", Alexander Neroski en andere, kortom een keuze uit de productie van de laatste vijf jaar. Ook korte Russische films zal „Filmex" brengen, zooals „Achter de Oeral", een beeld van de gigantische wapensmederij der Sov jets en „Russische potpourri", waaraan o.m. medewerkten het Leningrader Philharmonisch orkest: het ballet van de Leningrader opera en Alina Ulanova, die genoemd wordt: de nieuwe Pavlova, zoodat dit filmpje een blik belooft op de Russische cultuur. THEO VAN LOON en 4 JO WOLFFS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk. Zij hopen op Dinsdag 23 Oct. a.s. 's-morgens om 10 uur in de Kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopne ming te Gouda, elkaar het H. Sacrament vac het Huwelijk toe te dienen. Daarna zal tot hun intentie een plechtige H Mis worden opge dragen waaronder de Huwelijks zegen gegeven zal worden. Gelegenheid tot feliciteeren des namiddags van 2.30—3.30 uur Graaf Florisweg 28 d. Toekomstip adres Twijn straat 23. EDE (Gelderland). F. SWANENBURG en C. A. SWANENB15RG- v. d. Kleijn "dankbetuiging. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 40-jarig Huwelijk, betuigen wij onzen hartelijken dank aan buren, vrienden en aan de buurtvereeniging Rood-Wit-Blauw W. PIETERS. Graaf v. Blolsstraat 3b, Gouda Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven bij het over lijden van onzen Zoon en Broer Willem Adrianus Hofstede, betugen wij aan buren, vrienden en kennissen, onzen hartelijken dank J. P. HOFSTEDE. Echtgenoote en kinderen Karnemelksloot 25. Waar blijft tot en met GOUDA - BOELEKADE Vanaf Vrijdag tot en met Dinsdag vertoonen wij eert buitengewone mooie film van de Paramount Gespeeld door: <HOLD BACK THE DAWN) Olivia de Haviland - Paulette Goddard Charles Boyer e.a. Een romance in de gloedvolle sfeer van Mexicaansche nachten. Drama, waarin noodlot en liefde even onafwendbaar zijn, als het komen van de dageraad. AANVANG der Voorstellingen t Vrijdag 7 uur en 9.15 uur - Zaterdag, Maandag en Dinsdag 3 u., 7 u. en 9.15 uur. Zondag 4 voorstellingen 3 uur, 5 uur, 7 uur en 9.15 uur Plaatsbespreking 1 UUR voor iedere voorstelling Kaashandel Maatschappij „GOUDA" N V. te Gouda van Aandeelhouders op Donderdag 1 Nov. 1945, des nam. te 4 uur in Hotel „de Zalm" te Gouda. De agenda alsmede de jaarstukken, liggen vanaf heden voor Aandeel houders ter inzagee ten kantore der Vennootschap en bi) de Heeren Jan Kal ff en Co. te Amsterdam, alwaar afschriften dezer stukken voor hen verkrijgbaar zijn. Aandeelhouders, die aan de beraad slagingen en stemmingen wenschen deel te nemen, zijn gehouden hunne aandeelen uiterlijk 27 October a.s. te deponeeren bij de H.H. R. Mees en Zonen, Rotterdam en 's-Graven- hage, Jan Kalff en Co. te Amster dam of ten kantore der Vennoot schap. De Commissarissen. Gouda, 18 October 1945. Gevraagd een voor heele of halve dagen. VAN LOON. Dubbele Buurt 13. DIVERSEN: BB WINDV OEKING Door het Nederlandsch Beheers instituut is bij besluit d.d. 15 Oct. '45 ondergeteekende benoemd tot be windvoerder voor Mevr. ROSETTE VAN CREVELD, Wed. Alex. Sternfcld, Antwerpen Hij verzoekt allen die goederen, gelden en/of geldwaarden onder zfch hebben of verschuldigd zijn aan voornoemde Rosette v.Creveld, wed. Alex. Sternfeld, hiervan vóór 15 Nov. a.s. mededeeling te doen. Dr. Mr. J. SMIT. Advocaat en Procureur L-Tiendeweg 51. Gouda, 16 October 1945. BEHEER. Allen, die gelden of goederen onder zich hebben van, of betalingen verschuldigd zijn aan, dan wel pre tenties hebben ten laste van W. KRöGER, Bleekerasingel 4 te Gouda dienen hiervan voor 1 Nov. 1945 opgave te doen ten kantore van den beheerder Mr. J. W. Blankert, Regentesseplantsoen 28 te Gouda. De Beheerder, Mr. J. W. BLANKERT MEISJES gevraagd „DE PELIKAAN" Amerika 21 «GROOT GOUDA» vraagt een Aanmelden Markt 20 Te huur gevraagd met gebruik van keukenof gedeelte van woning met kruken. Brieven aan E. Hol. Hoogstr, 48, Haastrecht' Kleiweg 103 Gouda Telefoon 2230 Van Vrijdag 19 Oct. tot cn met Woensdag 24 Oct. Na Première Amsterdam, NU GOUDA Het triomphale Fransche filmwerk Regie Abel Grance Een aandoenlijke film. machtig met vroolijke scènes Een der mooiste liefdeshistories. Fernand Gravey, welbekend uit de film „De onnterfelijke Wals" TOEGANG BOVEN 14 JAAR Aanvang der voorstellingenVrijdag en Woensdag 7 u. en 9.15 u. Zaterdag 3 u„ 7 u. en 9.15 u. Zondag 3 u., 5 u., 7 u. en 9.15 u. Maandag en Dinsdag 3 u., 7 u. en 9.15 uur Plaatsbesprekcn 1 u. voor iedere voorstelling Directie T. J. v. d. Tooren Gouda Vanaf Vrijdag 19 Oct. tot en met Woensdag 24 Oct. Attentie Middag- en Avondvoorstellingen Attentie AANVANG Vrijdag 7 uur en 9.15 uur. Zaterdag 3 u„ 7 u. en 9,15 u, Zondag: 3 uur, 5 uur, 7 uur en 9.15 uur. Maandag, Dinsdagen Woensdag 3 uur, 7 uur en 9.15 uur. - Plaatsbespreken dagelijks 1t uur voor den aanvang van ieTiera voorstelling. Telefonisch kunnen geen plaatsen worden aangenomen Wij brengen 111 Het alles overtreffende lachsucces Toegang boven 14 jaar In ons voorprogramma o.a,: De zeer geestige teekenfilm SCRAPPY'S BAND CONCERT De nieuwste actualiteiten, eerste vertooning te Gouda Deo 25»ten October a.a. hopen onze ge liefde Oudere den dag te herdenken, waarop zij voor 40 jaar In het Huwelijk traden. Dat zij nog lang geepaard mogen blijven, ie de wenech van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gouda. Weeterkade 53. Verloten een portcaonnale net inbond. Tegen btiooning terug te bezorgen SuSjibde 21

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2