TWEEDE MEISJE, DAGMEISJE Qtoodfc KLEURWEDSTRIJD Oorlogswinterplaat 1944-'45 KANTOORBEDIENDE <m. v,> Ansjovis Filets - Zure en zoetzure Augurken WERKSTER Nette flinke jongen „Groot GojidtT r geroutineerde Typiste Flinke DIENSTBODE Dames en Heeren 1 MEISJE voor halve dagen 1000 gld.aan geldprijzen en 5000 troostprijzen Radio-programma A. Eikelenboom of WERKSTER zoekt plaatsing BROODBAKKER Zie SCHARLEMAN's Vischhandel BREIDSTER te huur of te koop gevraagd van hedenavond. Hilversum I. 301 M. 6 u. Ster van den dag, 6.20 u. Uitzending voor de rijpere jeugd, 6.45 u. Zang van Lucienne Boyer, 7 u. Nieuwsberichten, 7.15 u. Reportage, 7.30 u. Röntgen Kwartet kamermuziek, 8 ii. Ned. herrijstde Fox, 8.15 u. Eddy Walls speelt. 9 u. Stem onzer bondgenooten Een geallieerd officier spreekt, 9.15.U. Een kwartiertje marschmuziek,9.30 u. Corduwener non stop, 10 u. Zang van Hilde- garde en )ean Sablon, 10.15 u. Menseh en maatschappij, dr. A. Severijnen spreekt over „Geestelijke onvolwaardigheid als sociaal probleem" (3), 10.30 u. Het Boyd Neel strijkorkest speelt Engelsche muziek, 11 u, Nieuwsberichten, 11,15 u. A vond wijding, ds. J. Zuurdeeg, Ned. Herv. Pred. te Hil versum, 11.30 u. Afkondiging en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 6 u. Nieuwsberichten, „Wij spreken met en dagbladen-overzicht, 6.30 u. Bernhard Drukker orgel, 7 u. Cantabile, sextet, 7.30 u. Programma voqr de Ned. Strijdkrachten, 8 u. Het koor van het Russische Roode Leger, 8.30 u. Landbouwpraatje door dr. P. Boekei, Insp. van het Zuivelwezen. 8.45 u. Omroeporkest o.l.v. Koos van der Griend, 9.45 u. Avondwijding, ds. H. v. d. Elskamp, Ger. Pred. te Hilversum, 10 u. Nieuwsbe richten en postscriptum, 10.15 u. Op den drempel van den nacht, 11 u. Afkondiging en Wilhelmus. Buitgemaakte voorraden overgedragen aan Nederland. Bijna 10.000 buitgemaakte vervoermidde len van alle soorten zijn docfr het hoofd kwartier der C.F.N. overgedragen aan de Nederlandsche autoriteiten, aldus bericht de Canadian Public Relation Service. Zeer groote hoeveelheden voorraden en uitrustingsstukken zijn eveneens aan Neder land aangeboden. De lijst van Duitsche of door de Duit- schers gevorderde goederen, die door de Canadeesche legerautoriteiten aan Neder land zijn overgedragen, varieert van houten schroeven en smalspoorrails tot auto's en kleeding. Met de liquidatie van het eerste Canadee sche corps kwam de totale voorraad aan Duitsche uitrustingen van het Canadeesche leger in West-Nederland ter beschikking van Nederland. Uit de drie groote depóts in Amsterdam, Den Haag en de Harskamp kwamen groote hoeveelheden van alle mogelijke artikelen, waaronder voorraden burgerkleeding, die door de Duitschers gestolen waren. Behalve deze drie depóts waren er kleinere voorraden, die in Nederlandsche handen overgingen. 3000 dekens vormden slechts een onder deel van den voorraad in een opslagplaats. Alle voorraden burgerkleeding en andere artikelen zijn uit de depóts van het Cana deesche leger in Groningen en Enschedé ter beschikking gesteld van de Nederlandsche bevolking. Omstreeks Juni waren reeds 5427 gevor derde voertuigen aan Nederland overge dragen. BUITENLAND. Volledige ledenlijst der nazi-partij gevonden. De door de geallieerden doorgevoerde zuivering in Duitschland zal aanzienlijk wor den vergemakkelijkt door het vinden van een volledige ledenlijst van de nazi-partij, welke meer dan 8 millioen namen telt met inbegrip van de aanhangers in het buitenland'. Deze lijst werd ontdekt in de partij-archieven in Berlijn. De eerste lijst bevat de namen en photo's van de nazi's in Duitschland, de tweede lijst die der buitenlandsche leden, volgens de landen geclassificeerd. Het ge allieerde militaire bestuur is tevens in het bezit van de namen van 200.000 personen, aan wie den toegang tot de partij werd ont zegd. De lijst der „auslands-deutsche" is ge heel compleet. Het vinden van deze lijst heeft reeds eenigen tijd geleden plaatsgehad, maar is tot dusverre nog niet bekendgemaakt om veiligheidsmaatregelen te treffen en de nazi's onkundig te laten. De afgetreden Gouverneur-Generaal. In een kort onderhoud, dat de Indische redacteur van het A.N.P. gisterenmiddag mocht hebben met den zoo juist afgetreden Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indië, Jhr.Mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, deelde de gewezen land voogd hem het een en ander medé over zijn plannen. Zooals gemeld vertrekt Jhr. van Starkenborgh heden per vliegtuig naar Enge land om vandaar zich per boot naar Amerika te begeven. „Het eenige wat ik op het oogenblik in den zin heb, is mij bij mijn gezin in Amerika te voegen. Dan zullen we samen overleggen wat we gaan doen. En die plannen zullen uiteraard afhankelijk" zijn van den gezond heidstoestand van mijn vrouw en dochter". „Ik voor mij zou het liefst me hier weer ergens in Holland gaan vestigen, maar de woningnood is daarbij het groote vraagstuk. We zouden dan eerst moeten zien of we een geschikte woning kunnen krijgen". Op de vraag-of de gewezen Landvoogd zekere ambities had om een andere loop baan te beginnen, antwoordde Jhr. van Star kenborgh ontkennend. „Nu alles zoo geloo- pen is als het is gegaan, heb ik in deze op het oogenblik geen enkel voor nemen of vooruitzicht," waren zijn woorden. 7.000 Man Nederlandsche troepen van Manilla naar Java. Volgens een correspondent van het New- Yorksche blad „PM" bevinden zich te Ma nilla 7.000 goedgevoede en geheel herstelde Nederlandsch-Indische soldaten, die ernaar verlangen naar Java te vertrekken. Dit zijn allen bevrijde krijgsgevangenen. Uit Britschë bron wordt vernomen, dat een aantal sche pen te Manilla is aangekomen voor het transport naar Java. United Press voegt hier nog aan toe, dat de mannen zich tot Presi dent Truman hebben gewend om transport middelen te verkrijgen. De Nederlandsche commandant, kapitein W. School, ontkent echter iets af te weten van een verplaatsing der afdeeling. Hij wacht de komst af van generaal Bakkers van het K.N.I.L., die uit Melbourne vertrekt. Radio Bandoeng gééft „Voorlichting". «De Indonesiche Minister van Voorlichting"' heeft vannacht voor radio Bandoeng beloofd, alle eigendommen van vreemdelingen te respecteeren. Hij bood aan een gemeenschap pelijk comité te vormen, met vertegenwoor digers van geallieerde strijdkrachten, dat zich bezig zal houden met het tijdelijk beheer van de vreemde eigendommen, die de Japanners zijn ontnomen. De Indonesische radiozender van Bandoeng verklaarde vandaag t De Indonesiërs zouden de Nederlanders gaarne willen ontvangen in hun midden en met hen samenwerken, maar zij verzetten zich ten sterkste tegen Nederlandsche ovcrheerschlng en zijn vastbesloten hun onafhankelijkheid te handhaven en te verde digen tegen elke agressor. Semarang bezet. Volgens ontvangen berichten hebben de Britsche troepen gisteren Semarang bezet. Heden ontvingen wij hettreurige bericht dat op 28-2-'43 in een kamp in Tjimahi, Java, op 59- Jarigen leeftijd overleden is, onze lieve Vader, Broeder cn Zwager PIETER GLAVIMANS. lift aller naam, E. J. H. GLAVIMANS Rotterdam,Heemraadsingel 170 WEGGELOOPEN Kleine grijsbruine hond (gecou peerde staart, staande ooren) luiste rende naar den naam Bobby, op Donderdag op 'de Varkensmarkt. Terug te bezorgen bij A. Oudijk, Waddinxveen, 2de Blok 9 Laat Uw kleeding keeren, maken en ver maken bij Vest 103 Gouda Gevraagd VERZIJL, K. Tiendeweg 1. Mevr. VAN WOERDEN Westhaven 34, vraagt een van 82 uur. Aanmelden 's avonds. Wegens huwelijk der tegen woordige gevraagd flink P. G., v. g. g.v., per half November Mevrouw PROSMAN, Van Itersonlaan 26. Jongeman, 19 jaar, diploma A.B.S. en Avondschool ia Bankwerker!) of Macltinefabr. Brieven onder letter K 3684, aan Boekhandel KARSSEN te Bodegraven. Officiëele Publicaties. Ook deblokkeering voor leden Bedrijfsgroep Schadeverzekering. Het Ministerie van Financiën deelt mede, dat de Nederlandsche Bank aan de betrokken financieele instellingen een algemeene ver gunning (nr. 17) heeft gegeven om deblok keering te verleenen van geblokkeerde reke ning van leden van de Bedrijfsgroep Schade- verrekening voor zoover het betreft bepaalde schade-uitkeeringen, die volgens de usance door de leden in contanten werden, uitbe taald. De bedoelde schade-uitkeringen zijn: uitkeering tengevolge van overlijden door een ongevalvan den verzekerde tot een maximum van 500,uitkeering wegens tijdelijke of blijvende ongeschiktheid tenge volge van een ongeval tot een maximum van 100,— per week. Uitkeering van zieken geld tot een maximum van 100,per week, uitkeering van fraude- en be- roovingsverzekering voor zoover het be tref tóntvreemde bedragen, die na 26 Sep tember 1945 in contanten bij den'getroffene aanwezig waren. Uitkeering voor verzeke ring van ziekenhuis- en andere ziektekosten voor zoover het betalingen betreft aan ver zekerden die aantoonen in contanten een ge lijk of hooger bedrag aan een ziekenhuis (auto), specialist, apotheker of instel ling voor ziekenvervoer te hebben voldaan of voorzooVer het z.g. sommenverzekering betreft een b edrag van de verschuldigde daguitkeering met een maximum van 5,-— per dag. Deze vergunning strekt alleen voor zoover het lid van de bedrijfsgroep schadeverzekering verklaart niet 'over vrij tegoed te beschikken behoudens een bedrag benoodigd voor normaal kasbeheer. Pensionneering. De Pensioenraad vestigt er de aandacht op, dat het om practische redenen niet moge lijk zal zijn om aan alle verzoeken van ge- pensionneerden, die tot dusver hun pen sioen ten laste van het algemeen burgerlijk pensioenfonds door bijschrijving op een post rekening hebben' ontvangen en' die thans wenschen dat dé betaalbaarstelling per post- chèque zal geschieden, aanstonds gevolg te geven. Mededeelingen van den Plaatselijken Distributiedicnst Gouda. Op bon D 774 van de bonkaart KD 511, geldig verklaard voor het koopen van 6 liter gestandaardiseerde melk, zal in den dis- tribufiekring Gouda, tevens Yi liter karne melk worden afgeleverd. Uitreiking formulieren MD 323-13 voor petroleum voor verlichting. Op Dinsdag 23 en Woensdag 24 October 1945 kunnen formulieren MD 323-13 voor petroleum voor verlichting worden afge haald, aan loket I van den Distributiedienst, Westhaven 33. Ingevulde formulieren dienen te worden ingeleverd uiterlijk Zaterdag 27 October d.a.v. Belanghebbenden zullen worden opgeroev pen voor in ontvangstneming der petroleum- kaarten. Waar blijft Wegens enorm succes met onze oorlogswinterplaat 1944-1945 besloten wij tot een landelijk georganiseerde kleur wedstrijd voor Jong en Oud. Platen zijn verkrijgbaar bij den boekhandel a 0.75 per stuk Inzendingen vóór 1 December 1945 bij den winkelier waar ze gekocht is. - Uitslag wedstrijd 15 Dec. 1945 Uitgeverij en Engroshandel «VONDEL» Adm. de Ruijtcrweg 51 (W.), Amsterdam Zie raambiljetten V. GEVRAAGD AanmeldenNieuwe Haven 1 BROOD- EN BANKET BAKKERIJEN - GOUDA N. SAMSOM N*V\, Uitgever, Alpen ad. Rijn vraagt Speciaal voor correspondentie Vereischten Mulo-dipl. en typen. Leeft, niet beneden 18 jaar. Reiskosten worden vergoed. Brieven met volledige inl. worden spoedig ingewacht N. SAMSOM N.V., Uitgever, Alphen a. d. Rijn vraagt een geroutineerde Mulq- en Type-diploma vereischt. Reiskosten worden vergoed. Eigenhandig geschreven sollicitaties worden gaarne ingewacht. etalagesLange Tiendeweg 75 - Wijdstraat 14 Beslist bekwame gevraagd. GROENENDAAL 9. Te huur aangeboden voor dame alleen een Zit-Slaapkamer, ongem. zonder pens. of gebruik v. keuken. Brieven no. 0880, bur. v. d. blad. Wegens overcompleet te koop: een Eenpers. Opklapbed, met rubber matras, m mm zonder ombouwkost I Të bevragen IJssellaan 81. gevraagd voor Dinsdag en Vrijdag. A. L. J. van der VEER's Kleedin gbedrij ven LANGE TIENDEWEG 3 Gem. Kamers en Keuken te Huur voor dame alleem Goede stand. Briev. no. 885, bur. v. d. bl. Te koop aangebodenEen Schrijfmachine (eenvingersysteem) een Projectie-apparaat (Toover- lantaarn). Ben binnen- en buiten band 26 x 2, Een kl. Electro -motor IJSSELLAAN 227, gevraagd bij STOOMWASSCHERIJ Daalirians om voor stoker te worden opgeleid. Aanmelden aan het' kantoor FLUWEELENSINGEL 25 8—12 en van 2—6 uur. Brieven onder no. 932, bureau van dit blad gevraagd. Goed kunnende koken Uitsluitend voor de huishouding- MEJ. v. d. POST, Groenendaal 105 Abonneert U op teenland WÏNKÏÏPANÖ

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2