lftoodie nit meisje of werkster 0 Jllluillll Café-Rest. „De Beursklok IfllUi Jftefodisi&t DISTRI BUTIENI EU WS. MEISJES gevraagd lonp voor bikkorijnork V Woningruil Adverteert in «Groot Gouda» administratief werk Bcuidstóilet Radio-programma l/lUUilMtllUtelrtMldtl TH. RICKEN COUDSCH CONSERVATORIUM NETTE WERKSTER lob>. (fCOaftOhd Markt 40 Gouda vanaf Zaterdag 27 October nette dienstbode Engelsche les Alles wat de +Ned.Roode ontvangen en inzamelen .".wordt GRATIS uitgereikt aan oorlogsgetroffenen van hedenavond. Hilversum I. 301 M.„ 6 u. Ster van den dag, 6.30 u. Engelsche les, 7 u. Nieuwsberichten, 7.15 u. Reportage of gram. muziekBenny Goodman, 7.30 u Operette-fragmenten, 8 u. Nederland herrijst, oud-minister v. d. Broek over„Annexatie", 8.15 u. Politiek weekoverzicht door L. de Jong, 8.30 u. Ensemble George Frank, 9 u Op de brug. Min. Pres. Schermerhorn De liquidatie van het Mil. Gezag, 9.15 u. Populaire gramofoonmuziek, 9.30 u. Radio philharmonisch orkest o l.v. Albert v. Raalte, in de pauze: Mensch en Maatschappij, Prof. dr. C. A. Mennicke„Het verband tusschen maatschappij, opvoeding en onderwijs", 11 u. Nieuwsberichten, 11.15 u. Avondwijding, ds. A. A. van Ruler, 11.30 u. Afkondiging en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 6 u. Nieuwsberichten, „Wij spreken met en pers-overzicht, 6 30 u. Tino Rossi zing liefdesliederen, 6 50 u. Voor je slapen gaat' 7 u. To v. d. Sluis, sopraan met pianobe geleiding, 7.30 u. Programma voor de Ned. Strijdkrachten, 8 u. Ted Powder en zijn orkest, 8.30 u. Voor de werkende vrouw, Mevr. Irene Vorrink over„In tijden als deze....'' 8.45 u. Negro Spirituals door Marian Andersen en Paul Robeson, 9 u. Op de brug, (zie Hilversum I), 9,15 u. Gramo foonmuziek, viool- en piano-soli, 9.45 u. Avondwijding. Pater dr. Ant. Wouters, w.p. witte Pater van 't Klooster St. Bonifacius te 's-Heerenberg, 10 u. Nieuwsberichten en postscriptum, 10.15 u. Op de drempel van den nacht, 11 u. Afkondiging en Wilhelmus. BUITENLAND. Mac Arthur wil op de hoogte blijven. Krachtens een heden hier uitgevaardigde beschikking moet elk nieuw wetsontwerp eerst worden voorgelegd aan generaal Mac Arthur. Tevens moet de geallieerde opper bevelhebber op de hoogte gehouden worden van de desbetreffende debatten en de even- tueele wijzigingen van het pntwerp in den Japanschen Rijksdag. Ook Soeratvaja bezet Om 10.30 uur Batavia-tijd zijn te Soera- baja heden de eerste troepen zonder verzet aan land gegaan, Jir waren geen Nederland- sche troepen bij. De bemanningen van de vliegtuigen, die de landingen vanuit de lucht beschermden meldden, dat er veel rood-witte vlaggen zichtbaar waren, maar dat er geen teekenen van verzet waargenomen konden worden. De landingen werden uitgevoerd door de 49e Britsch-Indische Infanterie Bri gade. De Brigade, die Anbarawa en Maga- lan bezette, viel een vriendelijke ontvangst ten deel. In Semaraug zijn alle banken door de geallieerden overgenomen, die ook het radio station controleeren. Handvest der vereenigde volken thans van kracht Gisterenavond omstreeks kwart voor elf is de organisatie der vereenigde volken officieel haar bestaan begonnen. De Min. van Bultenlandsche Zaken James F. Byrnes teekende toen het protocol van ontvangst der ratificaties van 29 verschlltende landen. Byrnes maakte de ontvangst van het meeren- deel der ratificaties, waaronder die der groote vijf, Engelana, Frankrijk, Rusland, China en de Ver. Staten. Nieuwe bonnenlijst. Officlëele bonnenlijst voor de eerste helft van de 12e periode 1945 (28 October t.m. 10 November '45) voor het noorden des lands (Noord-holland, Zuidholland m. uitzondering van Goerae, Overflakkee en Utrecht). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van t Bonkaarten ka, 100 t/m 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116, 117 b 01, b 02 03 Nieuwe bepaling in de wachtgeldregeling. De Minister van Sociale Zaken heeft be paald, dat met ingang van 1 November 1945 elke onderneming, die een wachtgeldregeling heeft, naast de arbeidslijst elke week een staat moet ophangen, waarop zijn vermeld de namen van de arbeiders, die in die week voor wachtgelduitkeering in aanmerking komen, en het aantal uren, dat door hen zal worden gewerkt. Als er in een week geen wachtgelders zijn, moet zulks ook op den staat worden vermeld. Ondernemingen, die niet verplicht zijn, een arbeidslijst aan te houden, moeten niet temin een dergelijken staat ophangen op een plaats, die vrij toegankelijk is voor alle ar beiders, en op zoodanige wijze» dat daarvan gemakkelijk kan worden kennis genomen. Officiëele ürtublicaties» Speelgoederen, Kunstnijverheidsardkelen enz. De Directeur-Generaal van de prijzen maakt bekend, dat speelgoederen, tunstnijverheids- artikelen, houten huishoudelijke artikelen en artikelen van imitatie-leder voor de vaststel ling van codenummer en prijs uitsluitend kunnen worden ingezonden naar de sectie Prijsvorming Hout en Houtproducten, Hee rengracht 136, Amsterdam. De bureaus voor de codeering te Tilburg en Deventer zijn derhalve opgeheven. De ingezonden monsters dienen vergezeld te zijn van een calculatie en een copie van de Verwerking^- of Vervaar- digings-vergunning voor het gebruikte mate- riaal, welke vergunning kan worden aange- 03. 04 05 05, kb. kc, 512 800 gram brood 200 gram bloem 125 gram biscuits 400 gram suiker 200 gram koffie 125 gram boter 250 gram margarine 100 gram vet 200 gram kaas 150 gram vleesch 2 kg. aardappelen 400 gram brood 1 ei 1 kg. aardappelen 2 liter melk c 05 3'/j liter melk ke 512 800 gram brood 200 gram bloem 250 gr. rijst of kindermeel 125 gram biscuits 500 gram suiker 250 gram boter 125 gram margarine 200 gram kaas 1 ei 6 liter melk 150 gram vleesch 1 kg. aardappelen 400 gram brood 250 gr. rijst of kindermeel ^Tabakskaarten q 413 03 2 rants, tabaksartikelen (geen importsigaretten). Bonkaarten kd, 200, 201 202 203 2< 206 207 208 209 210 211 212 d 01, e 01 d 02 De bonnen voor vleesch, melk en aard appelen zijn geldig tot en met Zaterdag 3 November a.s. Zooals uit bovenstaande lijst blijkt, ont vangen personen van 4 jaar en ouder I kg. aard pelen per week meer, dan tot dusverre. Dit gedurende eenige weken achtereen plaats vinden. De ««tra hoeveelheid van 1 kg. per persoon is bestemd om een voorraad te vormen. Men houde hiermede dus rekening en beware iedere week 1 kg. aardappelen. Op de bonnenll4 en 208 zal in't Westen des lands 100 gram Amerikaansche kaas en •100 gram Hollandsche kaas worden geleverd, in het Oosten des lands zal uitsluitend 200 gram Hollandsche kaas verkrijgbaar zijn. De Hollandsche kaas zal voor de helft in vol vette of 40 plus kaas én voor de helft in magere of 20 plus kaas worden geleverd. De eieren op bon b 03. c»03 en 209 zijn verkrijgbaar bij een handelaar die eieren op rantsoenbonnen voor zieken pleegt te ver- koopen. Op de broodbonnen kan men Engelsche biscuits betrekken, voor zoover de detaillist of bakker deze nog voorradig heeft. Opeen bon, welke recht geeft op 400 gram brood, is voortaan 400 gram Engelsche biscuits verkrijgbaar. Op de bonnen 108 en 204 wordt binnen- landsche biscuit verstrekt, waarvan de distri butie onlangs is aangekondigd. Voor de week van 4-10 Nov. a.s. zullen nog bonnen worden aangewezen vopr vleesch, melk, aardappelen, bloem, zout, jam, peul vruchten en huishoudzeep. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 October a.s., van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 29 Oktober mag worden afgeleverd. Zelfverzorgers voor graan, vleesch, melk, of aardappelen moeten op door de distri butiediensten te bepalen dagen aldaar in leveren resp. de bonnen voor brood, vleesch, melk of aardappelen. vraagd bij het desbetreffende Rijksbureau, speelgoederen vervaardigd uit papier of car ton behooren te worden ingezonden bij de sectie Prijsvorming Papier, Keizersgracht 115, Amsterdam» Inwisseling Eibonnen. Het Centraal Distributiekantoor maakt be kend, dat detaillisten in eieren de voor een ei aangewezen bonnen B 03, C 03 en 209 gedurende de periode van 28 October tot en met 10 November a.s. dagelijks bij de Distri butiediensten tegen toewijzingen kunnen in wisselen. Zegelkaarten voor Zelfverzorgers. Het Centraal Distributiekantoor deelt me de, dat door stagnatie in de verzending der zegelkaarten een aantal Distributiediensten, welke de bonkaarten K 513 reeds hebben uitgereikt, nog niet in het bezit is van zegel kaarten voor zelfverzorgers. Uiteraard mogen echter de zelfverzorgers de bonnen voor die artikelen, waarvoor zij zelfverzorger zijn, niet gebruiken. Zij moeten deze bonnen zorgvuldig bewaren en bij eer sten oproep inleveren bij den plaatselijken Distributiedienst. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders CORNELIS VOS en CORNELIA VOS- Grendel op 8 Nov. a.s., hun 40-jarig j Huwelijksfeest te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Walestraat 21. Receptie 8 November 4 5 uur j Waar blijft WEGGEVLOGEN Jonge duif, donkerkras wit- pen met sproetelkop ringno. 294049-1941. Tegen belooning terug te bezorgen J. A. KASTELEIN, Ridder van Catsweg 73, Gouda Vakkundige en snelle reparatie van alle soorten Huishoud-, Ambacht- én Industrie-naaimachine* Zoutman straat 4 - Gouda HUWELIJK Ook U wilt eens een gelukkig Huwelijk sluiten. Aarzelt daarom niet langer, maar vraagt heden nog om inlichtingen. Wij verstrekken deze geheel kosteloos en vrijblijvend, in blanco enveloppe. Geheimhouding is bij ons verzekerd. Bureau KUNZE, Postbus 8006, Amsterdam-West. DirecteurNico Verhoeff - Gebouw „Concordia" Westhaven 27, Tetefoon 3483 PRIVAATLES in alle .vakken vanaf f 5.50 per maand Zang klassen f 4.50 per kwartaal Spraakles- en Declamatiecursus vanaf f9.— per kwartaal. SPECIALE CURSUS voor alle blaasinstrumenten en SLAGWERK door musici van de Koninklijke Militaire Kapel, vanaf f 2.75 per maand. Cursus Blokfluit vanaf f 2.25 per maand. Cursus Mandoline, Guitaar, Ukele, Banjo, vanaf f 2.25 per maand Cursus Rytmische Gymnastiek vanaf f 4.50 p.m. Theorieklassen vanaf f 12.— per Jaar Kunstklasse piano o.a. Meesterklasse Viool Leni Noske-Friedlacnder WILLEM NOSKE Middelklasse en Kunstklasse Solozang o.a. Bram van Luyn. Jo Lutz Harmonie- en Comp. leer. Koor-orkest directie o.a. Nico Ver hoeff Inschrijving dagelijks van 9-4 uur, uitgezonderd Maandag. Dinsdag van 9—7 uur. Voor muziekles naar 't Conservatorium Gevraagd in klein gezin Van Baerlestraat 33 Gezocht bij mij thuis. Schrijfmachine aan wezig. Brieven onder no. 795, bureau van dit blad. Leerling 3de klas Mulo zoekt gelegenheid onder toezicht huiswerk te maken. Zoo noodig bijwerken, Brieven met prijsopgaaf onder no. 825, bureau van dit blad. „DB PELIKAAN" Amerika 21 gevraagd voor Donderdag, Vrijdag of Zaterdag. Aanmelden Mevr. TIMMER, Wielewaalstr. 12 Heerenkapper - de la Reijlaan 12 4 persoons bediening Ook aan huis te ontbieden Speciaal adres kinderen knippen GEVRAAGD 's-Zondags vrij. VAN BEEK, Groenendaal 15 Te koop gevraagd een Brieven onder no. 830 bureau van dit blad. Haalt men bij de Koffie- en Theezaak Wegens teleurstelling Vanaf 1 November iederen Donderdag- en Zaterdag avond DANSEN H. I. MARREE Gevraagd een BURG. MARTENSSINGEL 98 gevraagd door gevorderd leerling. Brieven onder ao. 803, bur. v. d. bl. Opsporing verzocht tegen be looning, van mijn radio, door de Duitschers in Oct. '44 weggehaald» en in Februari '45 naar Gouda getransporteerd. Merk Waldorp model 168, nummer 7552. M. A. M. Verzijden, Oranjelaan 15 Waddinxveen .Wie wenscht zijn Heerenhuis te ruilen voor keurige Middenstands woning met flinke vrije tuin, ge legen aan de Burg. Martensslngel Brieven onder no. 921, bureau van dit blad. llimuill Eigenaar

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2