£aaUU FANFARE Effecten registratie manl. Bediende MÉISJE i aankomend bediende SCHOUWBURG-BIOSCOOP REEDS THANS KUNNEN Dividend- en Couponbladen Rotterdamsche Bankvereeniging n.v. Ds, Vroegindeweij Flinke joage Werkster SIMON DE WIT N.V. Werkster gevraagd MEISJES Radio-programma WED. KNOX 8c DORTLAND BOBLEKADE GOUDA Woensdagmiddag 3 uur, Donderdag 3 uur, 7 uur en 9.15 uur Woensdagavond GEEN - voorstelling W. J» v. ALPHEN, Burg. Martenssingel 65a bij ons gedeponeerd worden van hedenavond. Hilversum I. 301 M. 6 u. Ster van den dag Emanuel Feuerman, 6.30 u. Engelsche les, 7 u. Nieuwsberichten, reportage, 7.30 u. Orkest Piet CoOmans, 8 u. Nederland herrijs,!, Oud-minister Weiter „Nederland helpt I'ndië", 8.15 u. Vragen- kwartier door L. de Jong, 10.30 u. Omroep orkest o.l.v. Willem Lohoff, m.m.v. Jose Candel, sopraan, 9.30 u. Departementen sprekenP. A. Wansihk over „Doel der Regeeringsvoorl. dienst"9.45 u. Sy 1 vester-triq, 10.15 u. Mensch en. Maatschappij, Bernard Verhoeven.over „Kunst en leven (3). 10.30 u. Werken voor twee piano's uit te voeren door mevr. Fie Loopuit-Roeper er mej. Mia Tibbe, 11 u. Nieuwsberichten, 11.15 u. Avondwijding, ds. J. Zuurdeeg, Ned. herv. pred. te Hilversum, 12.30 u. Afkondigingen Wilhelmus. v.y- v Hilversum II. 415 M. 6 uANieuwsberichten, „Wij spreken met en pers-overzicht, 6 30 u. Het wekelijks Optreden van Janis Bron, met oude en nieuwe songs, 6.50 u. Voor je slapen gaat, met Regina naar droomecland, 7 u. Annie Hermes, alt en Felix de Nobel, piano, 7.30 u. Progr. voor de Ned. Strijdkrachten, 8 u. Bidstonde in de groote kerk te Amsterdam bij de opening van de nieuwe synode, voorganger ds. prof. dr. K. H Miskotte, 9.15 u. Cantaoile Septet, 9 45 u. Avonnwijding, pater Gilbertus Lohuis o.f.m. (Francisscaan), 10 u. Nieuws berichten en postscriptum, 10.15 u. Wim Walis met Sweet en Swing, 11 u. Afkon diging en Wilhelmus. Vreet het nazi-gif door? De Duitsche radio heeft een gedeelte doen hooren uit een herderlijken brief van Mgr. Von Preyslng, den Bisschop van Berlijn. Deze zegt o.m.: Opvoeding zonder gods dienstonderwijs is niet neutraal, maar anti godsdienstig. De onderwijsautoriteiten van Berlijn zijn bezig de resten der godsdienstige vorming in de scholen te vernietigen, iets waarin de nazi's nooit geslaand zijn. De brief roept alle R.K. ouders om een petitie te teekenen, strekkende tot de inrichting van bijzondere scholen met godsdienstig onder wijs dus, resp. het weder instellen van uren voor godsdienstonderwijs in de gewone scholen. Mqr. Von Preysing richtte den ner- delijken brief tot zijn diocees n.h.v. het voor stel van de onderwijsautoriteiten van Berlijn om het godsdienstonderwijs van het lesroos ter te schrappen. Wereld-onderwijs conferentie. De News Chronicle meldt, dat de groot ste conferentie op het gebied van onder wijs, welke ooit gehouden is, door premier Attlee Donderdag in Westminster geopend zal worden. Circa 600 afgevaardigden van de Vereenigde Volkeren zullen een per manente, internationale onderwijsorganisatie oprichten. De ministers van onderwijs der Vereenigde Volken hebben reeds plannen voor de wetgeving der organisatie naar het voorbeeld van het Internationale Arbeids bureau uitgewerkt. Bovendien heeft de Fransche regeering een geheel nieuw aan tal voorstellen ingediend. Russen zoeken naar het geheim van den atoombom. Volgens de News Chr9twefc=-4*eeft Dr. Günter Hillmann van het Kaiser-Wilhelm- instituut in Berlijn verklaard, dat de atoom deskundigen van de Sovjet Unie met assis tentie van Duitsche deskundigen en Duit sche installaties en gegevens druk bezig zijn met het voortzetten van atoombom-experi menten. Zooals president Truman Zaterdag heeft verklaard, zal het geheimvan den atoom bom niet worden prijsgegeven. Zullen de Russen erin slagen eveneens het geheim machtig te worden? De schatten van den Keizer. Het Japansche blad „Yomioeri", doet mededeelingen aangaande de bezittingen van Keizer Hirohito van Japan. Volgens A.F.P. zijn de inlichtingen niet volledig, maar geven niettemin een indruk van 's Keizers rijkdom ep van het feit, dat tot dusver hieromtrent de diepste geheimhouding werd betracht. De Mikado heeft veertienduizend hectare boach- en weidegrond bezeten, dat is zes procent van alle bosch en welde in Japan. „Yomioeri" zwijgt over het bouwland, dat eigendom van den Keizer moet zijn geweest en dat eveneens een aanzienlijke uitgestrekt heid moet hebben gehqd- De totale waarde van obligaties en aan- deelen, onder s Keizers berusting aangetroffen, zou ongeveer zeventig millioen yen zijn (dat is bij benadering hetzelfde bedrag aan voor- oorlogsche guldens). De Mikado bezit 25% der aandeelen van de Japansche Bank en evenveel aandeelen in de „Srapciebank" te Yokohama, hetgeen neerkomt op bedragen van 21 en .22 mil. yen. Hirohito heeft voorts voor een kleine drie millioen yen aandeelen in de Mitsoei-bank. Bij scheepvaartmaat schappijen, net name o.a. de de „Nippon Yoesen Kaisja", is hij geïnteresseerd voor 8 millioen. De banken van Formosa en Korea zijn evenzoo voor een deel zijn eigendom. De inkomsten van den Keizer zouden 25 millioen yen per jaar bedragen. Attlee naar Washington. Van gezaghebbende Zijde te Washington is verklaard, dat de Britschè eerste minister Attlee besloten heeft in den loop van de komende drie weken een bezoek aan Was hington te brengen. President Truman zou al zijn, voor de eerst komende vijf weken vastgesteld, reizen buiten Washington wegens dringende werkzaamheden hebben afgezegd. Nederlanders uit Zuid-Afrika terug uit Indië. Vijf Nederlanders uit Zuid-Afrika die in 1940 vrijwillig hadden dienst genromen en op Java krijgsgevangen waren gemaakt, zija behouden te Petroria teruggekeerd. Zij zijn ontvangen door den Nederlandschen gezant en den chef van de Ned. Militaire missie. Zij verklaarden o.m., dat tijdens werk aan den spoorweg tusschen Maolmen en Bang kok in Birma 700 Nederlanders omgekomen zijn. De namen van de teruggekeerden zijn; Vaandrig A. de Waal, Kaapstad, vroeger Bourbonstraat, RotterdamLuit. J. M. van Zanten, Johannisburg, vroeger Loosdrecht- scheweg 57, Hilversum Serg. J. K.-Pettlnga, Pretoria, vroeger BedumSerg. R. H. H. Siegers, Kaapstad, vroeger Vlissingen Luit. A. Kroon, Brakpan Home, vroeger Roerstr. 41 Amst'erdam. Met diep leedwezen geven wij U kennis, dat plotseling Is over leden, mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Grootmoeder, Mevrouw GBERTRUDA ANNA MARIA GALAMA, in den ouderdom van 71 jaar. Gouda, C. K. Galama. N. IJ. A. Galama, C. J. M. Galama van Dokkum en kinderen Hilversum, Dr. E. G. A. Galama. M. T. Galama— vau Costanje en kind Gouda, M. J. A. Wever— Galama. E. P. M. Wever. G. J. A. Galama en Verloofde Gouda, 29 October 1945. Gouwe 155. RozenkransgebedDinsdag, Woensdag en Donderdag 5 uur, in de kerk aan de Gouwe. DeH.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochie kerk van den H. Joseph aeus de Gouwe op Vrijdag 2 Nov. te 7, 7.30 en 8 uur de stille H.H. Missen en te 10 uur de Plech tige H. Mis van Requiem, waar na de begrafenis vanuit de Kerk in het familiegraf op het R.K. Kerkhof. Verwarming d.m.v. gas en elec triciteit. Het Rijkskoienbureau bericht, dat voor woningen, waarvan verwarming met vaste brandstoffen wegens practische redenen niet mogelijk is, gas of electriciteit voor verwar ming kan worden toegewezeik, mits de brand- stoffenkaart T 509 (voor zuidelijk Nederland T 505) bij den distrlbutiedienst wordt inge leverd. Ook kamerbewoners kunnen voor gas of electriciteit in aanmerking komen, nadat de hun reeds verstrekte rantsoen- bonnen voor vaste brandstoffen bij den distrlbutiedienst zijn ingeleverd. Voor de ingeleverde kaarten en rantsoenbonnen ver strekt de distributledlenst een ontvangstbewijs M. D. 204. Men moet ziah mef een desbetreffend ver zoek, onder overlegging van het ontvangst bewijs M. D. 204 tot het betrokken gas- of electriciteitsbedrijf wenden, welke bedrijven voor elke ingeleverde geldige kolenbon 150 M*. gas of 500 kwh. electriciteit zullen kunnen toewijzen. Indien aan de kaart T 509 (T 505) ont brekende bonnen, of de Voor kamerverhuur ders verstrekte rantsoenbonnen bij den kolenhandelaar zijn ingeleverd, kan de be trokkene dezen verzoeken hierop geen af levering te verrichten. De handelbar dient dan een schriftelijke verklaring af te geven, dat op de in aanmerking komende bonnen geen aflevering zal plaats vinden. Deze ver klaring moet bij de gasfabriek of het electri citeitsbedrijf worden ingediend, waarna voor deze bonnen alsnog verstrekking -van gas of electriciteit zal volgen. Ook voor het verwarmen van andere gebouwen met gas of electriciteit kan een rantsoen worden toegekend, mits in 1939/40 deze wijze van verwarming toepassing vond en er nog geen kolentoewijzing werd afge geven. Men wende zich tot het betrokken gas- resp. electriciteitsbedrijf. Restaurants, café s, winkels en gebouwen voor publieke vermakelijkheden komen voor- loopig niet voor deze regeling in aanmerking. Schoenen voor het Noorden des lands. In het tijdvak van 1 t.nK 15 Nov. a.s., zullen op nader bekend te maken dagen in het geheele Noorden dss lands, dus in Nederland boven Haringvliet en Waal, wederom bonnen voor beroeps- en werkschoenen worden uitgereikt. De schoenenbonnen moeten voor 25 Nov. a.s. bij een handelaar worden ingeleverd. Men kan wederom aanvragen voor ortho- paedlsch schoeisel of gewoon schoeisel op medisch attest indienen, op dezelfde wijze als voorheen het geval was. REGISTRATIE VAN AUTO'S EN MOTORRIJWIELEN. „Het regeeringsdirectoraat voor motor voertuigen brengt hiermede ter kennis van alle eigenaren c.q. houders van personen auto's en motorrijwielen (al dan niet rijvaar- dig en al dan niet voorzien van een rijver gunning): a. alle eigenaren c.q. houders van rijvaar- dige personenautos' en motorrijwielen, voorzien van een rijvergunning, dienen hun motorrijtuig (auto of motor) vóór Zaterdag, 3 November 1945 te doen registreeren bij een der registratieposten. b. alle eigenaren c.q. houders van niet rij vaardige personenauto's en motoren, al dan niet voorzien van een vergun ning, dienen vóór genoemden datum schriftelijk of mondeling opgave te doen van de plaats, waar hun motorvoertuig zich bevindt, bij een der registratie- posten, dan wel bij de Rijksverkeers inspectie. Deze motorvoertuigen zullen ter plaatse waar het voertuig aanwezig is, door de zorg van het R.D.M. worden geregistreerd." t Dinsdag 13 Nov. hopen onze ge- f f iiefde Ouders, Behuwd-, Groot- en Overgrootouders Piefsr Bartholomeos Snel en Msrgrietha Snel-v. d. Heiden j hun 50-jarige Echtvereenlging 1 te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen J f blijven, is de wensch van hun I dankbare Kinderen, Behuwd,- Klein- en Achterkleinkinderen, Gouda. 1 November 1945. j Stoofsteeg 8. Wij danken U voor de bi) ons huwelijk betoonde belangstelling. KOO en BEP SCHOLTEN Utrecht, 1 November 1945. Hëndelstraat 27. DANKBETUIGING. Hiermede betuigt ondergeteekende, mede namens familie, zijn welge- meenden en oprechten dank aan de Directie en Personeel van de Wassche rijDe drie Notenboomen" voor de schitterende cadeanx en den onvergetelijken dag mij aan geboden op Zaterdag 27 Oct. j.l. ia Hotel „Central" ter gelegenheid van mijn 25-jarig ambtsjubileum. Tevens onzen oprechten dank aan de Middenstandscentrale voor het toekennen van het getuigschrift met zilveren draagpenniag, alsmede aan de vakgroep der Witwasscherij voor het aanbieden van het Diploma voor trouwe dienstvervulling. A. SIEBES, IJssellaan 33 Bankiers te Gouda, vragen voor spoedige indienst treding een Leeftijd 20-25 jaar. Kennis van boekhouden strekt tot aanbeveling ADVERTEERT IN „GROOT GOUDA' van de vroolijke, mooiste Revue-Film Wis- en Natuurkunde- en Mechanicalessen leerlingen Hoofdacte M.T.S. Gymnasium, H.B.S., U.L.O. etc. etc. Waar blijft Vereen. „CALVIJN" DONDERDAG 1 NÖV. des avonds 7.30 uur Bidstond voor 't Gewas biedt zich aan voor drie dagen per week Dinsdag, Donderdag en V rijdag. Aan hetzelfde adres ook Borduurwerk gevraagd. Brieven onder no. 1190, aan het bureau van dit blad. vraagt voor filiaal Gouda een boven de 15 jaar l1/* dag per week, in klein gezin. KIEVITSTRAAT 39 Gevraagd voor halve dagen. Mevr. ZANEN, Burg. Martenssingel 68 gevraagd „PB PELIKAAN- Amerika 21 DIVERSEN gab. Van dar Zanda, PiftfiF RirflinlnmaMD Caal aa Receptie: Dinidag 13Nor. van 3-5 uur j voor i vay Waddinxveen Verlortn Bruine portefeuille. Tegen hooge belooning terug tc bezorgen, Tweede Kade 50

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2