THALIA DRIE RARE SNUITERS Pimpernel Smith O Reünie Bioscoop Theater O en schoife O Verhoogd jamrantsoen Boklcecij ,,De> ti/oap" Wij hsbbsn viel sicces gibid Schouwburg-Bioscoop Slager RIDDERSMA Een katje..., Slagerij 1. VAH LEEUWEN, Kogge Gouwe 1, Gouda, hief. 2089 Radio-programma Leslie Howard een Meisje van hedenavond. Hilversum I. 301 M. 6 u. Ster van den dagMaggie Teytè, 6.30 u. Kwartier van den Arbeid, C. v. d. Lende over „Het congres van het Wereld- verbond van Vakvereenigingen te parijs", 6.45 u. Andre Kosteianetz speelt Mark Twain, 7 u. Nieuwsberichten en reportage, 7.30 u. Jan Corduwener non-stop, 8 u. Ned. herrijst, Dr. P. J. Meertens over „De dood straf", 8.15 u. Radio philharmonisch orkest o.l.v. Albert van Raalte, solist cello Samuel Bach, ongeveer 9-9 20 u. pauze, cultureele dgenda, 10.15 u. Mensch en Maatschappij, profvvdr. P. Geyl over „Nationaliteitsbesef in onze historie" (2). 10.30 u. Pro Arte kwartet. FN^u. Nieuwsberichten, 11.15 u. Avondwijding,' Ds. E. H. Blauwendraad, Ned. Herv. Pred. te Baarn, 11.30 u. Afkon diging en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 6 u. Nieuwsberichten, „Wij spreken met en pers-overzicht, 6 30 u. Al Bowlly, zang ed Sydney Torch, orgel, 7 u. Stephan As- kenase, piano. 7.30 u. Programma voor de Nedcrlandsche Strijdkrachten. 8 u. Omroep orkest o.l.v. Marinus van 'tWoud, 10.30 u. Landbouwpraatje, Ir. C. Maliepaard, over „De boer en de arbeiders", 8.45 u. Omroep orkest o.f»M« Marinus van''t Woud, 9 u. Regeeringsvoorlichtingsdienst antwoordt, 9.15 Zangvaria. 9.45 u. Avondwijding, pater Leopold Verhagen O.E.S.A. (Augustijn) platen, 10 u. Nieuwsberichten, 10.15 u. Het dansorkest van de week. Ambrose, met zang van o a. Jack Cooper, Vera Lynn en Anne Shelton, 11 u. Afkondiging en Wilhelmus. Herplaatsingsrecht. Met ingang van 15 October 1945 is een nieuwe regeling van de arbeidsverhoudingen in werking getreden het buitengewoon be sluit arbeidsverhoudingen 1945. Krachtens artikel 4 van dat besluit hebben werknemers, wier arbeidsverhouding door toedoen van den bezetter of in verband met de onder de bezetting heerschen^de omstan digheden, anders dan uit vrije w 1, is beein - digd. recht op herplaatsing. Dit geldt dus b.v. voor ontslagen joden, maar ook voor hen. die door Verwalters e.d. uit hun betrekking zijn verwijderd. Ook zij, die geevacueerd werden en daardoor hun dienstbetrekking verbroken zagen, komen in aanmerking voor herplaatsing op de voet van de nieuwe regeling, evenals onderduikers. Ten\aanzien van de laatsten is uitdrukke lijk bepaald, dat zij in eik geval gerekend moeten worden, hun arbeidsverhouding anders dan uit vrije wil te hebben beëindigd. Degene, die van dit herplaatsingsrecht ge bruik willen maken, moet zich daartoe bij zijn vroegeren werkgever aanmelden binnen een maand, nadat de gelegenheid daartoe voor hem ontstond. In de meeste gevallen ontstaat die gelegenheid door het in werking treden van het besluit. De aanmelding bij den ouden werkgever dient dus uiterlijk op 14 November 1945 t« geschieden. De wederindlenstneming moet geschieden binnen 2 dagen na de aanmelding en wel op de voorwaarden, zooals die thans in het be drijf gelden. De werknemer, die in een andere dienst betrekking werkzaam is, doch die weder bij zijn vroegeren werkgever wenscht terug te keeren. kan met het oog daarop ontslag ne men, zonder hij daarvoor toestemming be hoeft van den directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Er is hem echter geen vrij stelling toegekend van de verplichting, de gewone termijn van opzegging in acht te nemen of anders schadeloosstelling te betalen. Ook de werknemer die ziek is, kan zich voor herplaatsing aanmelden, hij heeft dan aanspraak op ziekengeld van den dag der herplaatsing af. De werkgever is niet verplicht tot her plaatsing over te gaan, wanneer de werk nemer aangesloten is geweest bij de N.S.B. of een daaraan verwante fascistische orga nisatie of instelling, daarvoor werkzaam is geweest, propaganda heeft gemaakt e.d. Geschillen over herplaatsingsregeling kun nen worden voorgelegd aan den Directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, die een bindende beslissing geeft. Bij eventueele moeilijkheden, kan men zich het beste wenden tot zijn vakbondsafdeeling of tot de bureaux voor arbeidsrecht. Staking bij Draka nadert het einde. De Directie van de N.V. Holl. Draad- en Kabelfabriek (Draka) deelt ons mede, dat zich geleidelijk zooveel meisjes hebben aan gemeld, dat verwacht kan worden, dat het minimum van 50 goedgekeurde vrouwelijke werkkrachten dezer dagen bereikt zal zijn. Aangezien daarmede de behoefte aan ge detineerde werkkrachten voorloopig verdwe nen is, is van de zijdfe van het M.G. mede gedeeld, dat er geen reden meer is van het personeel het teekenen van de verklaring in zake tewerkstelling van gedetineerde werk krachten te eischen. 0 De Directie zal daarom Vrijdag a.s. de af- deelingen, waar het vrouwelijk personeel werkt, openstellen. Wanneer de opkomst tevredenstellend is, zal Maandag het geheele bedrijf weer volledig op gang worden ge bracht, waarmede het conflict beëindigd zal zijn. Kinderschoenen voor Nederland. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft be richt ontvangen van het Holland Hjaelpen Comité in Denemarken dat het den Deen- schen fabrieken opdracht heeft gegeven, 100.000 paar kinderschoenen te vervaardi gen voor ons land. Het is mogelijk gebleken met ingang van 4 November het jaizrantsoen te brengen op de oorspronkelijk gedachte hoeveelheid, n.l. 250 gram per 14 dagen. Op den jambon kan desgewenscht in plaats van jam, hagelslag, stroop of kunsthontng worden gekocht. Reizigérstarieven worden met 25 pCt. verhoogd. Naar wij vernemen, worden de tarieven voor reizigersverkeer bij de Nederlandsche Spoorwegen met ingang van 1 December a.s met 25 pCt. verhoogd. Men overweegtom. met ingang van 1 Januari de retours weer in te voeren. Nederlandsche regeering betnigt haar deelneming. De Nederlandsche regeering neemt met groot leedwezen kennis van den moord op den brigade-generaal A. W. Mallaby, tijdens een bespreking met Nationalisten in Soerabaja. Zij heeft haar deelneming aan de nage laten betrekkingen en aan de regeering van het Vereenigd Koninkrijk betuigd. Zij spreekt haar afschuw uit over deze laaghartige daad tegenover een man, die streefde naar herstel van rust en orde in het belang van allen. Zij is overtuigd dat de Indonesische be volking in overgroote meerderheid naast haar staat in haar afkeuring over het gebruik van zulke middelen, DISTRIBUTIE-NIEUWS Bon voor honden- en kattenbrood. Van 1 tot en met 30 November 1945 wor den op bon no. 9 van de noodkaarten voor honden- en kattenbrood met de serieletters B. T. W. D. L. R. C. en BK, alsmede op bon no. 9 met opdruk „asyl" de gebruike lijke hoeveelheden honden- en kattenbrood op -meel beschikbaar gesteld. Na 30 No vember is bon 9 ongeldig. Officiëele t ublicatics. De nieuwe vischkaart. In verband met de invoering van visch- kaarten kan nog worden meegedeeld, dat de aanwijzing van een bon een plaatselijke aan gelegenheid is. Nadat het Bedrijfschap voor visscherijpro ducten een bepaalden distributiekring een toewijzing voor visch zal hebben verleend, zullen burgemeester en wethouders van de gemeente: die voor het in ontvangst nemen is aangewezen, hiervan kennis geven aan het plaatselijk distributiekantoor en in sa menwerking daarmede een bon aanwijzen, waarop visch verkrijgbaar wordt gesteld. Het rantsoen per bon is voorloopig vast gesteld op 300 gram versche zeevisch, 150 gram versche zeevisch in mooten, 150 gram gerookte visch, 100 gram gefileerde gerookte visch. Aangifte radio-ontvangtoestellen. Betaling luisterbijdrage. Op grond van de radioluisterbeschikking 1945 moeten de houders van een radio-ont vangtoestel, of van een aftakking van een radio-ontvangtoestel, daarvan aangifte doen. Hiervan zijn slechts uitgezonderd de houders van toestellen, welke uitsluitend tot vervoer of in opslag bij hen aanwezig zijn. De aangifte moet worden gedaan bij de postinrichtingen, met uitzondering van de postagentschappen. De houders der radio-ontvanginrichtingen moeten zich ten kantore vervoegen op den dag, die daarvoor voor hen is aangewezen in de advertenties in de bladen en in de aan kondigingen op de brievenbussen. De betrokkenen zullen op den voor hen aangewezen dag een aangifte-formulier met aangehechte strook moeten Invullen, tegen afgifte waarvan zij een genummerde luister vergunning zullen ontvangen. De aangifte formulieren zijn kosteloos op de postkanto ren verkrijgbaar. De luisterbijdrage moet maandelijks wor den voldaan door het plakken van een radio zegel, waarvan de prijs 1.— bedraagt. Ingeval iemand meer dan een ontvangtoe stel bezit, moet hij vo:r elk toestel wat hij bezit, moet 'hij voor elk toestel een aengifte- formulier invullen. Hem zal dan een even groot aantal luistervergunningen worden uit gereikt. Degenen, die van oordeelteijn, dat zij niet voor elke ontvanginrichting luisterbij drage verschuldigd zijn, kunnen zich met vermelding van bijzondèrheden yenden tot het hoofdbestuur der FYT.T., Se afdeeling, Mauritskade 17 te 's-Gravenhage. Het publiek wordt er op gewezen, dat strenge contröle zal worden uitgeoefend op de aangifte van alle ontvanginrichtingen en op de tijdige betaling der luisterbijdrage. Bij mijn vertrek naar Hilversum groet ik langs dezen weg hartelijk, al mijn Goudsche vrienden en ADR1 WANSINK. kennissen. Gr. Florisweg 26c. Kometenstraat 35. Jongeman 18 jaar zoekt KOSTHUIS Geen beroeps. Brieven onder no. 1180, bureau v. d. blad. Waar blijft Scheikundig Ingenieur, zoekt een passende werkkring Brieven onder letter 1218, bur. van dit blad. vraagt bckw. banketbakker broodbakkersbediende halfwas broodbakker broodbezorger Ifssellaarï 40a, Gouda Komt U ook eens kijken Fa. CKAARS, WESTHAVEN 36 - GOUDA H.H. INDÜSTRIEËLEN Wij kunnen wederom CCllulOSC-lclkkCll leveren Verkoopkantoor te Gouda, C. I. den Hertog Fluweelensingel 103 Kleiweg 103 Gouda Telefoon 2230 Van Vrijdag 2 Nov. tot en met Woensdag 7 Nov. De oerkomische en muzikale comedie (OVER SHE GOES) in de hoofdrol Engelands meest gevierde komiek Stanley Lopino verdere medespelers SALLY GRAY en MAX BAER Lachsalvo's aan den loopenden band Toegang alle leeftijden Een. uitgebreid voorprogramma gaat vooraf, Neerland* Nieuw# en voor de watersportliefhebbers een film over Zeilen. Aanvang voorstellingen 7 u. 9.15 u. Vrijdag, Zaterdag, Maandag en Dinsdag 3 u., 7 u. en 9.15 uur. Woensdag 9.15 uur. BOELEKADE - GOUDA Van Vrijdag tot cn met Dinsdag als de geheimzinnige bevrijder van vooraanstaande personen uit Duitsche concentratie-kampen in de film vol spanning en actie Bij deze film zult U zich kostelijk amuseeren als U ziet hoe de nazi's bij den neus genomen worden Toegang ALLB leeftijden Aanvang der voorstellingen; 3 uur. 7 uur, 9.15 uur. Zondag 4 voorstellingen 3 uur, 5 uur, 7 uur en 9.15 uur. voor den dag SLUIJTER, Oosthaven 58. een nette jongen voor magazijn- en bestelwerk leeftijd 16 a 17 jaar. Aanm. Zater dagmorgen. C. NOORDEGRAAF, Groenendaal 62 Deze week iets bijzonders HAMWORST 19 ct. p. ons 130 gram per bon J. ALDERSHOF, v.h. G. J. Bergenia, WESTHAVEN 38. B.a.tPo.tk.ntoor BELEGT UW BOTERHAM MET WORST Gouwe 186 Telefoon 2067 Van Vrijdag tot en met Woensdag Aanvang der voorstellingen Vrijdag 7 u. en 9.15 uur Zaterdag 3 u.. 7 u. en 9.15 uur. Zondag 3 u„ 5 u., 7 u. en 9.15 uur. Maandag, Dinsdag en Woensdag 3 u 7 u. en 9.15 uur. Plaatsbespreken dagelijks li uur voor den aanvang van iedere voorstelling Wij brengen II een 'film met verrassende geestige handeling de beroemde GITTA ALPAR ,n Toegang ALLE leeftijden Vooraf o.a. De nieuwste Actualiteiten, in Gouda en een daverend lachsucces. lste vertooning Als van ouds iedere week een goed programma BESTEEDT UW RANTSOENEN VOORDEELIG 25 jaren in Petroleum-industrie en 2 jaren als Personeelschef werk zaam geweest, Belegging voor de boterham of een prachtig stukje vleesch met een vet randje (echter nog in bescheiden hoeveelheden) Vraagt inlichtingen bij: Verfhandel M. Zwolsman. Gevraagd Gevraagd Koopt Uw vleeschwaren bij den vakman, dan kunt U verzekerd zijn van prima kwaliteit. maar dan van DIR T. J. VAN DER TOOREN v NAAR REÜNIE, IEDEREEN DOET 'T Bon 115. 3 ons Tongeworst of 225 gram Boterhamworst Per rantsoenbon, 2 ons Tongeworst of 1,5 ons Boterhamworst Geldersche Rookworst 100 gr. per rantsoen Vette Runderlappen 80 ct. per pond

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2