GOUDA-VENLO-WEEK KocEs- Schoenenmagazijn ItttetHcdiotiaic Bcdleiavond J.L.BRUNS 1 Dagmeisje gevraagd Groote Belooning!! Balletgroep Pieter van der Sloot BIJ Net 2e Meisje dekens Radio-programma PTT Aangifte radio-ontvangtoestellen BIEZENPANTOFFELS VERKOCHT SCHEERMESJES een\ avondjurk geblokkeerde rekening kost en inwoning een werkster van hedenavond. Hilversum 1. 301 M. 6 u. Ster van den dagArthur Rubinstein, 6.20 u. Programma voor de rijpere leugd, 6.45 u. Opnamen vap Jehudi Menuhin, 7 u. Nieuwsberichten, 7.15 Reportage, 7.30 u. Cantabile-septet, 8 u. Nederl. herrijst, „De Fox",' 8.15 u. Anton Beuving presenteert „Schoppen is troef", 9 u. De stem onzer bondgenooten, een geallieerd officier. 9.15 u. Omroeporkest o.l.v. K. v. d. Griend, Beet hoven programma, 10 15 u. Mensch en Maatschappij, dr. A. Severijnen over „Gees telijke onvolwaardigheid als sociaal probleem" (5), 10.30 u. Lichte avondklanken, II u. Nieuwsberichten, 11.15 u. Avondwijding, DS. E,. D. Spelberg, bied. Herv. pred. te Hilversum, 11.30 u Sluiting en Wilhelmus. Hilversum 11. 415 M, 6 u. Nieuwsberichten, „Wij spreken met en pers-overzicht, 6 30 u. Ted Powder en zijn orkest, 7 u. Orkesten-parade, 7.30 u. Programma voor de Ned. strijdkrachten, 8 u. Berthe Lowey, sopraan, Henk Lowey, cello eu Co- van Boven, piano, 8.30 u. Land- bouwpraatje door D., Besemer over „De bestrijdingsmiddelen-positie in ons land", 8.45 u. Benedict Silbermann and his „Novelty Serenaders", 9.15 u. Bekende stemmen be zingen Ierland, 9.45 u. Avondwijding, kap. J. M. C. Kwantem. kap. O.L. Vrouwe par. te Bussum. 10 u. Nieuwsberichten en post scriptum, 10.15 Gramofoontnuziek, 10.45 u. Zang door The National Cavaliers, 11 u. Sluiting en Wilhelmus. Verkoop en aflevering van kogel' en rollagers. Met ingang van 10 October 1945 is het verbod, tot verkoop en aflevering van kogel en rollagers opgeheven. Deze artikelen kun nen dus worden verhandeld zonder dat daar- .voor een door of namens het bureau grond stoffen voor toewijzing afgeteekend bestel formulier noodig is. Overdracht van mate riaal is evenmin meer Vereischt, zoodat het bovengenoemde materiaal geheel vrij kan worden verhandeld. OFFICIEELE PUBLICATIE. „Aangifte Nederlandsche vorderingen 'op Duitschland". Onder verwijzing naar hetgeen reeds werd gepubliceerd door het Comm. Gen. v. d. Ned. Econ. Belangen in Duitschland wordt thans bekend gemaakt, dat met ingang, van 5 November 1945 de gelegenheid wordt opengesteld voor indiening van de vorderin gen op Duitschland- met uitzondering van vorderingen inzake effecten belichaamde waarden en die wegens geleden oorlogs schade. De indiening moet geschieden ten kantore van het Nederl. Clearinginstituut Rokin 6 te Amsterdam vóór 30 November 1945 op speciaal daartoe bestemde formu lieren. De formulieren zijn verkrijgbaar bij het Nederl. Clearinginstituut, de 'Kamers van Koophandel en fabrieken, Bankinstellingen en soortgelijke. Chocolade-artikelen en suikerwerken. Het Centraal Distributiekantoor maakt in verband met de distributie van chocolade artikelen en suikerwerken bekend, dat de fabrikanten van deze artikelen de tot hun afnemers behoorende grossiers en detaillisten in den loop van het tijdvak van heden t/m 8 December a.s. voorschotten van genoemde artikelen moeten verstrekken, zonder dat daarbij toewijzingen in ontvangst behoeven te worden genomen. In de plaats hiervan moet de grossier of detaillist bij ontvangst der goederen een onderteekend ontvangst bewijs aan zijn leverancier afgeven. De fa brikanten en grossiers dienen bij het ver strekken van deze voorschotten hun voor raden over hm afnemers te vèrdeelen in een verhouding, welke is gebaseerd op hetgeen deze afnemers voorheen van hen plachten te betrekken. De bevoorrading van de gros siers door de fabrikanten dient zoodanig te geschieden, dat de grossiers in staat zijn op hun beurt tijdig, d.w.z. voor 8 December a.s. te ontvangen goederen aan de detaillisten door te leveren. Voor verdere bijzonder heden wordt verwezen naar de instructies, welke de fabrikanten en grossiers, hetzij van hun vakgroepen, hetzij van het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten, dan wel van het bedrijfschap voor suiker hebben ontvangen.Detaillisten of grossiers, die geen Verloofd META DE GROOT en KEES REVET Gouda, 4 November 1945. Fluweelensingel 29. OoBtbaven 65. WALLY RIESZ en J. Chr. JONKER Huwelijksvoltrekking 17 Novem ber 1945, te 14.30 uur. Gelegenheid tot gelukwenschen 17 Nov. Hotel de Zalm, Gouda van 3.30-5 uur. Gouda, 1 Nov. 1945. Getrouwd Mr. W. Rutgers en Itf. A. J. van Vrijberghe de Coningh Gouda, 5 November 1945. Regentesseplantsoen 12 Neile gehuwde vertegen woordiger gevraagd op vast loon en hooge provisie en met zèer goede vooruitzichten. Uit voerige gegevens te richten aan „Mariëtte", Breed 34, Hoorn. Zonder vergunning van Reeuwijk's zelfstandig kunnende werken en koken. Aanmelden 's-aVonds na 6 uur. ARTS, L. Tlendeweg 19a. Gouda leverancier hebben tót wien zij zich kunnen wenden tot het verkrijgen van een voorschot dienen zich in verbinding te stellen met hun vakgroep. Afwijkingen van richtlijnen voor granen, zaden en peulvruchten. Het wordt wenschelijk geacht er bij telers van granen, zaden en peulvruchten de aan dacht op te vestigen, dat de richtprijzen, welke voor een gezofid, boerenschoon en houdbaar product van gemiddelde kwaliteit. Dit houdt derhalve in, dat afwijkingen van den richtprijs naar boven of naar beneden slechts zijn toegestaan, indien en voorzoover zulks gerechtvaardigd is in verband met een betere resp, mindere conditie of kwaliteit van het verkochte product. Afwijkingen welke hieraan niet voldoen, zullen als prijs- overtredingen worden gestraft. Distributie van binderdoek. Landbouwers, die binderdoek voor hun graimaaier-zelfbinders wenschen aan te schaf fen, dienen hiertoe een aanvraagformulier in te vullen, dat zij bij hun P.B.H. kunnen verkrijgen. Het volledig ingevulde en getee- kende formulier moet daarna worden afgegeven bij den door den aanvrager te bepalen handelaar. Dit dient echter (e geschieden voor 15 November 1945. Na dezen datum kunnen geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. De betrokkenen zullen zichzelf dupeeren, indien zij niet voor tijdige inlevering van het aanvraagformulier zorg dragen. Geen peulvruchten zonder bon. In den laatsten tijd wordt meer en meer geconstateerd, dat grossiers peulvruchten af leveren zonder distributiebescheiden in - te nemen. Dit euvel heeft zoon omvang aan genomen, dat de C.C.D. een strenge con trole instelt en in veel gevallen reeds proces verbaal heeft opgemaakt. Uitsluitend winkeliers mogen restant eipoeder zónder bon verkoopen. Het eipoeder, dat nog in kleine hoeveel heden bij de detaillisten aanwezig is, kan met onmiddellijken ihgang vrij, dus zonder bon, worden verkocht. In dezen vrijen very koop,mogen niet de voorraden worden opge- ^nomen^ie^uitende bedfijven der detail listen aanwezig zijn. Er kan over deze (grossiers-) voorraden slechts worden be schikt op aanwijzing van het hoofdbedrijf schap voor akkerbouwproducten. Na-inlevering van 100biljetten uif onder beheer gestelde vermogens. Het Ministerie van Financiën heeft in overleg met het Nederlandsche Beheersinsti tuut bepaald, dat de P.O.D.'s, de afdeeling, van, de Nederlandsche Binnenlandsche Strijd krachten, de commandanten van bewakipgs- en intemeeringskampen, de politie en andere instanties, welke bank- en muntbiljetten van 100.— in bewaring hebben, van personen wier vermogen ingevolge het besluit vijan delijk vermogen (Stbl. no. E. 133) onder beheer is gesteld, deze biljetten vóór 1 Dec. moeten inleveren ten kantore van den ver tegenwoordiger (het bureau) van het Ne derlandsche Beheersinstituut, onder wien (onder hetwelk) de inleverende instantie ressorteert. Hierbij moeten worden opgege ven, naam en adres van den eigenaar, de reden van het verzuim tot tijdig inleveren en in het bijzonder of dit verzuim ligt aan de zijde van de hierbovenvermelde instanties dan wel aan de zijde van de(n) deli- J quent(e). Na-inlevering 100.— biljetten uit onder beheer gestelde vermogens. Het Ministerie van Financiën heeft in overleg met'het Nederlandsche Beheersinsti tuut een regeling getroffen met betrekking tot de na-inlevering van bank- en muntbil jetten van 100.—, toebehoorende aan per sonen, wier vermogen ingevolge de betaling en van het besluit vijandelijk vermogen (Stbl. nr. E.W.M. 133) 'van rechtswege on der beheer zijn gesteld. Voor bijzonderheden raadplege men de officieele publicatie. KORTE BERICHTEN. De Deensche Socialisten zullen geen zitting nemen in het nieuwe Kabinet. 17.000 geleerden over de geheele we reld hebben om opheffing over de geheim houding van de atoombom verzocht. Abonneert U op „Groot Gouda"! Wie heeft in den avond van WOENSDAG 31 Oct. 1945, tusschen 8 en 9 uur op .den Ridder van Catsweg, in den tunnel, opjden Kleiweg en de Markt, de inbrekers van GEBR. VAN DER TOOREN gezien, die een ladder vervoerden 7 7 Van wie is die ladder? 7 7 Wie kan voorts inlichtingen verschaffen over een gesloten auto met blokband (taxiband) en voorzien van het provinciaal ken,teeken M die dienzelfden avond tusschen 8 en 's-nachts 1 uur in de st^d geweest is. Op 2 portieren van de auto waren 2 groote sterren aangebracht. Inlichtingen worden ten spoedigste ingewacht bij den plv. Commissaris van politie te Gouda. Markt 27 (Arti-Legi) Alle houders van radio-ontvangtoestellen en zij die een aftakking van een radiotoestel van een ander hebben, moeten in den loop van December aangifte doen bij een postinrichlting (geen postagentschap) Tot vervoer of in opslag aanwezige radio-ontvang toestellen vallen hier buiten. De aangifte-formulieren zijn kosteloos verkrijgbaar bij de postkantoren. In December ^ijn aan de beurt 6 Dec. 7 Dec. 10 Dec. 11 Dec. 12 Dec. Poq t/m Rob Roc-einde R S t/m Sc Sd t/m Stok Stol t/m Toom 13 Dec. Toon t/m Ver 14 Dec. Ves - einde V 17 Dec. W t/m Wil 18 Dec. Wim - einde W 19 Dec. X, IJ en Z Van 8 tot en met 15 November worden er ten bate der slachtoffers in Venlo GOUDA HELPT VENLO Prijs 6.00 KLEIWEG 9 Telefoon 2455 )f Te koop gevraagd gebruikte voor fabrieksdoeleinden. Aanbiedingen )n elk kwantum, Potgieter straat 16, "Zoutmanstr. 46 H, Schielandsche Zeedijk 23 Te koop aangeboden VIOOL z.g.a.n. met stok en kist I- P. HEIjESTRAAT 10 Ter overnamje gevraagd m. 44. Barendstraat 3, BOSKOOP Op verzoek herhaling van de Dinsdag 6 November in „Concordia" 's-avonds 8 uur precies, door de me een 'verzoekprogramma Prijzen der plaatsen t f 1.-4-, f 2,— en f 3.— Overschrijving van Uw is mogelijk f Het geweldige Roode Kruiswerk moet ook nu voortgang vinden. Daarom is in de „Beschikking deblokkeering" de mogelijkheid ge opend tot overschrijving van be dragen van geblokkeerde rekenin gen op de bankrekening van het Hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis bij de Twentsche Bank, de Rotterdamsche Bankver- eeniging, de Nederlandsche Han- deLMaatschappl) of. op haar giro rekening no. 22120. Doe het. Het Roode Kruis kan niet zonder U - JA Ul Het i Nederlandsche Roode Krnis Waar blijft VERLOREN Zondagmorgen j.l. tusschen Tunnel en Klelwegkerk een gouden armbandhorloge Tegen goede bel. terug te bez. HOUDIJK, Jan v. Henegouwenstr 9 Werkman zoekt bij eenvoudige menscheq. Geen beroeps. Brieven onder no. 997, bureau van dit blad KLEIWEG - COUPA. GEVRAAGD voor Vrijdag of Zaterdag' H. DEN BOONIJssellaan 35 GEVRAAGD Mevr. Kamphuizen - Gouwe 19' Vltra klaadjas, handge- wev.n 12.90-13.90-15.- Sckeorstaanleopara 11.50 - 14.50 Talalklaadaa 48.50 - 54— - 62.- Thaemutien 8.50 - 9.50 WONINGINRICM flNG Nw. Blnnanwag 30 - R'daw v VERKOOP PARTERRE

Groot Gouda | 1945 | | pagina 4