Brandhout te koop BOEKHOUDSTER moderne Poppenwagen tjtooct{e Dick Sirre mi iitti SLAGERSIEBIEHOE "distributie-nieuws. Bah// Weec iecug. in fouda -Attractie Orkest een flinke huisnaaister Radio-programma WEMCfTER LOOPJONGEN een Aardewerk-Plateelfabriek van Siervazen, Potten etc. gebakken en koud mann HUISHOUDSTER nette Dienstbode Jongen gevraagd net meisje Woningruil een flinke dienstbode flinke DIENSTBODE 1 of 2 KAMERS van hedenavond. Hilversum I. 301 M. 6 u. Ster van den dagJack Hylton, 6.30 -Engelsche les. 7 u. Reportage, 7.30 Vogels van diverse pluimage, 8 Nederland her rijst. Mr. Petra Aldering over: „De oood- straf", 8.15 Vragenkwartier door L. de Jong, 8.30 u. Radlo-Philarmonisch Orkest o. 1. v. Albert van Raalte, 9.15 u. D* gevolgen van een glimlach, 10.15 u. Menich en Maatschap pij. Bernard Verhoeven over „Kunst en Le ven", 10.30 u. Ninon Vallin, sopraan, Paul Robeson, bas en Eileen Joyce, piano, 11 u. Nieuwsberichten, 11.15 Avondwijdlng, rector G. J. Braakhuis, rector v. d. St. Ludgerus Kweekschool, Hilversum. 11.30 Sluiting en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 6 u. Nieuwsberichten, „Wij spreken met en pers-overzicht, 6 30 u. Het wekelijksche mHreden van Janie Bron, 6.50 u. Voor je Aj§ty»^gaat.... Met Reglna naar droomen- land, 7 u- Oude kamermuziek, 7.30 u. Pro gramma voor de Ned. strijdkrachten, 8 u. Jan Corduwener non-stop, 8.39 u De wer kende vrouw, intervieuw met een illegaal werkster, 8.45 u. De werkende vrouw, de 'zingende vrouw, 9 u. Departementen spreken... 9.15 u. Ensemble George Flank, 9.45 u. Avondwijding. Ds. P. N. V. Kruijswijck, Ger, Kerk, Hilversum, 10 u. Nieuwsberichten en postscriptum, 10.15 u. Wil Walts met sweet and swing, 11 u. Sluiting en Wilhelmus. BINNENLAND. Schout bij Nacht Doorman van zijn voetstuk. Het standbeeld van Schout bij Nacht Door man, den held van de Javazee, dat eenige tijd geleden, tot groote ergernis van velen, die het allerminst een geslaagde proeve van beeldbouwkunst vonden, te Rotterdam werd geplaatst is gisternacht van zijn voetstuk geworpen en vernietigd. Voorbijgangers von den nog een ladder en het touw, waarmee de 'daad bedreven was, alsmede een briefje. Daarop stond geschreven: Wilt gij Uw zee helden eeren, tracht dan de kunstenaars niet te blameeren. Het herstel van de spoorbruggen. De voorloopige data, behoudens mogelijke tegenslag, van de indienstneming van de spoorwegbruggen in Nederland zijn als volgt: Maasbrug bij Roermond einde Novem ber; Rijnbrug te Oosterbeek bij Arnhem 17 Nov. a.s. hopen onze Ouders J. VERMULM en A. VERMULM-Hol den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in het Huwelijk zijn getreden. Hun dankbare Clara en Flip Graaf v. Bloisstraat 31 Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Zoon, Broeder en Zwager Simon Piet de Weger in den ouderdom van 20 jaar. ,A. de Weger A. de Weger-Timbergen F. de Weger D. de Weger-v. d. Graaff Gouda, 5 November 1945. Boschweg 10. De begrafenis zal plaats hebben op 8 November 1945, om 11.45 uur, op de Algemeene Begraafplaats te Gouda. Ondergeteekendeo betuigen langs dezen weg hun hartelijken dank aan familie, vrienden en kennissen, alsmede aan de Fa. de Gruil en Zn. en personeel van de Firma De Gruil voor hun belangstelling bij ons 40-jarig Huwelijk. t>. SWANENBURG C. A. SWANENüURG-v. d. Klijn Westérkade 53, Gouda Gevraagd een voor Maandagmorgen en Vrijdag morgen of Vrijdag den geheeltn dag, KREEUWEN, Turfmarkt 13a. Gevraagd Keramisch Instituut T.N.O. Lange Tiendeweg 59 half December; Maasbrug bij Venlo be gin Februari; Hollandsch Diep bij den Moer dijk Zomer 1946; Brug over de Oude Maas bij Dordrecht Zomer 1946; Maas brug bij Hedel Zomer 1946; Waalbrug bij Zaltbommel' 1 Januari 1947; IJssel- brug Zwolle, Katerveer niet bekend; Merwedebrug bij Baanhoek, Sliedrecht niet bekend. Herziening Statuut Ned. Bank. Het Ministerie van Financiën deelt mede, dat een commissie is ingesteld tot herziening van het statuut van de Nederlandsche Bank. Deze commissie heeft tot taak den Minister van Financiën van advies te dienen nopens versterking van het gemeenschapsedement in het statuut van de Ned. Bank ter bereiking van den overgang van de Bank van parti culieren eigendom in publiekrechtelijken of semi-publiekrechtelijken eigendom. Als voor zitter der commissie zal optreden Prof. Mr. F. de Vries, höogleeraar aan de Gem. Uni versiteit te Amsterdam. Gestrande goederen.. Door het Ministerie van Handel en Nij verheid is de commissie van aangehouden lading „Coval", De Ruyterkade 139, Am sterdam-C, aangewezen als de instantie, die belast is met de afwikkeling volgens nader door de regeering aan te geven richtlijnen van de door de oorlogsomstandigheden in de geallieerde en de verschillende neutrale landen z.g. „gestrande goederen", welke tot dusverre door de Netherland Shipping and Trading Committee' Ltd. te Londen en de Netherland Shipping and Trading Commit tee te New-York zijn behandeld. De afwik keling van de in '39 en '40 door den Engel- schen contrabandedienst aangehouden Ne derlandsche ladingen berust eveneens bij de „Coval". Belanghebbenden dienen zich te wenden tot voornoemde commissie voor aangehouden lading te Amsterdam, die op aanvraag aanmeldingsformulieren ter be schikking stelt. De door de belanghebbenden in de drie Zuidelijke provincies aan hun Kamers van Koophandel verstrekte gegevens zijn reeds in het bezit van de „Coval". Canadeesche programma's over Hilversum 2. Dank zij df medewerking van „Herrijzend Nederland" zullen speciale programma's voor het Canadeesche leger in Nederland en Noord-West Duitsdül'and iederen dag wor den uitgezonden over den zender Hilver sum 2, 415 Meter, en wel 's middags van half twee tot zes uur. Het zullen program ma's zijn voor en door de Cagadeezen: nieuws uit Canada, deels gerelayeérd, deels in de studio in Hilversum uitgesproken, lichte muziekprogramma's, en causerieën, die voor^le^oldater^anbelangzijn. De proefvlucht naar Indië. Het DC4-vliegtuig, dat een proefvlucht naar Ned.-Indië zal maken, zal door onvoor ziene omstandigheden niet op 7 November, doch op Zaterdag 10 November vertrekken. BUITENLAND. Amerikaansche leening aan Indië. Naar Reuter verneemt overweegt de Ame rikaansche Export- en -Import Bank om Ned.-Indië een leening van 100.000.000 te verstrekken. De door Amerika niet erkende Indonesische republiek biedt aan om Ameri kaansche schepen met groote hoeveelheden rubber en kapok te laden, die volgens den leider der Nationalisten in een onbekende haven van Java zijn opgeslagen. Naar aan leiding hiervan verklaarde de Amerikaan sche Consul te Batavia van deze zaak niets af te weten. Hierbij wordt aangeteekend, dat de rubber- en kapokvoorraden, welke zich in republikeinsche handen bevinden, hoogst waarschijnlijk het eigendom van Amerikaan sche, Britsche of Nederlandsche Maat schappijen zijn. Repatrieering van Nederlanders uit Indië. Omtrent de repatrieering van Nederland sche ex-krijgsgevangenen en geïnterneerden in Ned.-Indië en elders in het verre Oosten deelt hët Departement van Overzeesche Ge- baedsdeelen mede, dat in het algemeen in de eerste plaats naar Nederland zullen worden teruggezonden, zij, die herstel van gezond heid behoeven. In de maand November zul len de eerste transporten uit het Oosten ver trekken. Voorshands kan» geen opgave wor den verstrekt van personen, die naar Neder land zullen;terugkeeren. De -toestand op Java. Op Java heerscht nog steeds spanning. Er zijn meer troepen geland in Soerabaia, ter wijl de evacuatie van vrouwen en' kinderen wordt voortgezet. Van Magelang zijn geen incidenten gemeld. Daar zijn de gurka's bezig munitiedepots over te nemen. Piloten van verkenningsvliegtuigen, die boven Java geopereerd hebben, hebben gemeld, dat in tal van plaatsen volksbijeenkomsten plaats hadden. Bij de gevechten, die in Batavia den geheelen nacht voort duurden, wierpen de Indonesiërs twee handgranaten over de om heining van Hotel des Indes, dat nu een ver trekcentrum is voor geïnterneerde vrouwen. Aan de achterkant van het Hotel werden Nederlandsche soldaten en barakken bescho ten met een machinegeweer uit een Indone sische auto. Vroeg in den morgen werden nog steeds schoten gewisseld in Batavia. Volgens officieele schatting stonden in de afgeloopen week te Soerabaja 2500 Britsche en Britsch-Indische sqldaten tegenover 20.000 door de Japanners uitgeruste en op- geleide Indonesische soldaten en een halfuit- geruste bende van 100.000 Indonesiërs. Indo nesische leiders hebben verklaard, dat gedu rende de gevechten 3000 Indonesiërs zijn ge dood. De Britsche verliezen zijn nog niet gepubliceerd, maar officieel is verklaard, dat zij gering rijn, uitgezonderd wat de officie ren betrefT Distributie van versnaperingen begint 11 November. De distributie van versnaperingen (choco lade-artikelen en suikerwerken) gaat op 11 Nov. a.s. .beginnen. Voor de periode van 11 tlm 25 November zal voor alle leeftijdens- groepeti een bon worden aangewezen welke recht geeft op het koopen van 100 gram ver snaperingen. In aansluiting daarop zal door de periode van 25 November t/m 7 Decem ber van de versnaperingen- en van de ge combineerde tabaks/versnaperingenkaart een bon worden aangewezen voor het koopen van 200 resp. 100 gram versnaperingen. Bovehdien zal voor de week van 1—8 Dec., met het oog op het Sint Nicolaasfeest, nog maals een algemeene bon worden aangewe zen, rechtgevende op aankoop van 100 gram versnaperingen. Daarna zal naar het zich laat aanzien, per 14 dagen regelmatig een bon van de versnaperingenkaart en van de gecombineerde kaart kunnen worden be kend gemaakt met rantsoenen van resp. 200 en 100 gram. Chocolade-artikelen en suikerwerken. Ten veiVolge op $e publicatie inzake chocolade-artikele,n en suikerwerken maakt het Centraal Distributiekantoor bekend, dat na afloop van de eerste distributieperiode (11 t/n» 24 Novembër a.s.) de detaillisten in de week van 25 November t/m 1 December a.s. toewijzingen ontvangen gelijk aan het aantal ingeleverde bonnen, Deze toewijzingen geven zonder meer recht op herbevoorrading. Na de tweede distributieperiode (25 Nov. t/m 8 December a.s.) dienen de detaillisten in de week van 9 t/m 15 December a.s. bij de inlevering der bonnen een opgave in van het aantal rant soenen, dat zij vóór 9 December van hun leveranciers zonder toewijzingen hebben ontvangen. Behalve de toewijzing vóór in geleverde bonnen ontvangen de detaillisten dan toewijzingen voor een voorschot, ge splitst naar de hoeveelheden door de ver schillende leveranciers geleverd, gelijk aan bovengenoemde opgave. Hiermede kunnen zij de oorspronkelijke voorschotten tegen teruggave van de ontvangstbewijzen afmos- sen, hetgeen plaats moet vinden vóór 22 December a.s. Kachelklaar, geen stobben, kurkdroog* Zeer ge schikt om aanmaakhout. te maken. Vlugge levering, contant. Franco huis. Bestelling Tel. 10441, UTRECHT AARDEWERK-PLATEELFABRIËK Te huur, ter overname of te koop gevraagd: Moet volledig ingericht zijn. Stilliggende bedrijven komen ook in aanmerking. Brieven (op de omslag te vermelden Aardewerkfabriekaan Accoun- tantshantoor G. J. VAN DIJK. Bergweg 98, Rotterdam Gevraagd Zelfstandig kunnènde werken In moeder), gezin (Vader en zoon) te Gouda besch. en betr. gevraagd, niet ouder dan 45 jaar. Br. met voll. inlichtingen, onder no. 76, van Burk's Advertentie- blreau, Kleiweg 39. Mevr. GOEDEWAAGEN Regentesseplantsoen 16 vraagt een 15—16 jaar. W. BOOM. Weth. Venteweg H 135 N. THIE, (/,et adres voor fijne Bontwerken Wij maken Uw oude jaa weer all nieuw. Ook hebben wij heel jnoote bontvellen voor dUv- garneeringen. Rijnvis Feithstraat 2 Voor directe indiensttreding gevraagd v.g.g.v. K. J. VAN TRIET Slager - REEUWIJK Gevraagd in klein gezin Werktijden nader overeen te komen MEVR. SLEUTELBERG Jan v. Renesseplein 10 Bovenhuis bevattende 3 kamers en auite, zijkamer, keuken en zolder met 2 kamers, Huur ,f 32.— per maand, Nieuwe Binnenweg Rotterdam-West voor kleiner huis in Gouda, op netten stand. Brieven A. VAN ZELM, Naaier- straat 13, Gouda. Te koop gevraagd een Fluweelensingel 104 Leger des Heils - Turfmarkt 111 - Gouda Extra predikbeurt A.s. Donderdag een bijzondere Heiligings-samenkomst SprekersK. S. Ma|. P. IJsseUtein en Seretaris Joh. den Hertog Toegang vrij Aanvang 7.30 u. n.m. Chauffeur-Monteur biedt zich aan voor transport- of autobusdienst. Is stipt eerlijk en heeft een jarenlange ervaring, be kend in alle groote plaatsen in Nederland. Brieven onder no. 10C0 bureau van dit blad. /Waar blijft Zonder vergunning KAPSTOKKEN handwerk. MEUBELTJES theewagens WAMDMEUBELEN van Reeuwijk's Gevraagd bij Amarlkaansche fam. in Den Haag zelfstandig kunnende werken. Intern Aanm. dagelijks. Mevr. Beyerlcy, Koninginnegracht 39, Den Ha'ag Prima Dans- en Amusements-muziek Permanèné-adres BURGVLIET KA Gevraagd Geheel zelfstandig kunnende.werken Goed loon - 's-Zondags vrij N. VAN SPRANG, Lange Tiendeweg 28, Gouda Gevraagd eeil ItlCiSjC van 8—2, met middagkost Zaterdag en Zondag vrij PELS Stolwijkersluis H 22 Welke besch. bef oeps-of amateur- dansleeraar is bereid op Zaterdagmiddag of avond aan 2 jongelui privé lessen te geven. Br. onder no. 858, bur. v. d. blad 2 Jongedames ongev. 20 j. zoeken kennismaking met 2 Heeren. Brieven met foto, onder eerewoord retour, onder no. 875, Bureau van dit blad. WIE HELPT jonge menschen die wenschen te trouwen aan met kookgelegenheid of gebruik van keuken. Brieven onder no. 1065 bureau van dit blad. Gevraagd Goed kunnende verstellen. Briévenwonder no. 1035, bureau van dit blad OCUOA i, WONINGINRICHTING Nw. Binnenweg 30 - k'dam

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2