7 K/ij- of de Duilschecs Lachsucces- Magazijn-bediende Eigilscki Cmnrutiilu 1NDIË-AVOND Wie zal de schade betalen 2 kamers of zit-slaipkamer zoekt een betrekking Ir. A. PLATE uit Rotterdam GEOPEND: Bureau „OOG OOR" van de RVD een dagmeisje in Thalia-Theater, op Donderdag 15 November 8 uur precies 2 persoons kano net meisje Het Goudsche Clownduo DIENSTBODE DISTRIBUTIE-NIEUWS Geldigheidsduur rantsoenbonnen. Het Centraal distributiekantoor deelt ter voorkoming van misverstand mede, dat de rantsoenbonnen met den opdruk„een raM- soen artikel A" (zeep); .een rantsoen artik. c" (zout); „een* rantsoen artikel d" (fruit); „een rantsoen artikel f" (beschuit); en „een rantssen artikel g" (zuidvruchten) ook na 10 November geldig blijven. Cacaobon verlengd. Het Centraal distributiekantoor deelt méde, dat de geldigheidsduur van den voor ICO gram cacao aangewezen bon 747 der bon kaarten 511 verlengd wordt tot en met 24 November. Geen ruiling van oude rantsoen en wisselbonnen. In verband roet de omstandigheid, dat de oude rantsoenbonnen en wisselbonnen na 10 November a,s. niet meer geldig zijn, vestigt het Centraal Distributiekantoor er de aan dacht op, dat ruiling van deze bonnen tegen nieuwe rantsoen- of wisselbonnen bij de plaatselijke distributiedienstcn niet mogelijk is. Zij, die in het bezit zftn van oude wissel bonnen, dienen deze voor 10 November te gebruiken bij een restaurant of dergelijke instelling. Nieuwe rantsoen bonnen huishoudzeep. Het Centraal Distributiekantoor maakt bekend, dat met ingang van 11 November voor huishoudzeep een nieuwe rantsoenbon zal worden ingevoerd. Deze bon draagt den opdruk „a 41 een rantsoen huishoudzeep". Op dezen bon is plm. 225 gram huishoud zeep verkrijgbaar. De rantsoenbonnen met den opdruk „een rantsoen artikel a", welke recht geven op 1/4 rantsoen (plm. 56 gram) huishoudzeep blijven geldig. Kaasprijzen. De Directeur-Generaal van de prijzen maakt bekend, dat, evenals in voorgaande jaren, de prijzen van kaas in de wintermaan den zullen worden verhoogd met de aan den opslag verbonden kosten. De prijzen zullen met ingang van Maandag 12 November ten hoogste mogen bedragen als volgt: a. Votvette kaas f 1.75 f2.— b. Alle soorten 40plus kaas, al of niet voorzien van kruidnagelen en/of komijn, met uitzondering van de soorten, genoemd onder c, geni. f 1.65 f 1.90 c. 40plus Friesche nagelk. en zg. kanterkaas 40plus f 1.75 f 2.— d. Alle soorten 20pl. kaas, al of niet voorzien van kruidnagels en/of komijn, met uitzondering van de soorten genoemd onder e, h. en j. f 1.35 f 1.60 e. 20pl.fabrieksLeidsche, 20plus Friesche nagelkaas en zgn. kanterkaas 20pl. f 1.50 f 1.75 f. Boeren I,eidsrhe en Delftsche kaas f 1.70 f 1.95 g. 40plus korstlooze kaas (blokkaas) f 1.50 f 1.75 h. 20p!us korstlooze kaas (blokkaas) f 1.35 f 1.60 i. 40plus smeerkaas f 1.35 f 1.60 j. 20plus smeerkaas f 1.25 f 1.50 k. Van Overzee aange-. voerde (dus Amerikaansche en Argentijnsche) kaas f 1.75 f2 Alle prijzen gelden per kg. netto. OFFICIEELE PUBLICATIE. Erkenning vereischt voor hooihandelaren In aansluiting op de publicatie, dat met ingang van 15 October het verhandelen van hooi aan geen enkele verbodsbepaling is onderworpen, deelt het bedrijfschap voor hooi, stroo en ruwvoeder nog mede, dat al het hooi, dat niet door verbouwers krachtens een inleveringsverplichting aan de perplaats wordt ingeleverd en dat evenmin door ver-' bouwers rechtsstreeks aan uiteindelijk gebrui kers wordt verkocht, slechts mag worden verhandeld via erkende handelaren. Aan anderen dan hooiverbouwers, die niet door het bedrijfschap als groothandelaar of klein handelaar in hooi zijn erkend, blijft derhalve het verhandelen van hooi verboden. Taxatiemarkten voor paarden In tegenstelling met het eerder gepubli ceerde wordt bekendgemaakt, dat op 12 November a.s. te Gorinchem en op 13 November a.s. te Rotterdam geen paarden- taxatiemarkten zullen worden gehouden. Pootaardappelen voor export Het bedrijfschap voor zaaizaad en poot- goed voor akker- en weidebouw maakt be kend, dat de in de kcuringsklassen ab, b en c goedgekeurdepootaardappelen van de rassen Bintje, Voran, Bevelander, Eigenheimer. Furore, Industrie, Alpha, Noordeling en Wilpo, met een vierkantsmaat van 45 mm. opwaarts niet meer met binnenlandsche be stemming mogen worden afgeleverd en ver handeld. Zij kunnen in sorteering 45/60 mm. bi) de B.E.A.II worden aangeboden, waarna zij door het bedsijfschap voor export zullen worden aangekocht. Ontheffing van dezen maatregel kan slechts in zeer bijzondere gevallen worden gegeven. Aanvragen daartoe moeten worden ingediend bij het bureau van den Provincialenvoedselcommissarens.Tevens wordt bekendgemaakt, dat erkende binnen landsche poetaardappelhandelaren door an deren geteelde pootaardappelen aan de B.E.A.II mogen aanbieden en verkoopen. Het Tabaksrantsoen Ter voorkoming van misverstand wordt medegedeeld, dat de bonnen 05 en 06 van de tabakskaart ieder recht geven tot het koopen van twee rantsoenen tabak op beide bonnen. Tezamen krijgt men dus tachtig cigaretten of de over eenkomstige hoeveelheid shagtabak of si garen. Dit rantsoen is bestemd voor tweè weken., Op het zoo langzamerhand ge bruikelijk geworden rantsoe importsiga- retten behoeft men volgende week niet te rekenen. Als de Argentijnsche kaas niet te snijden is. Het voorlichtingsbureau, van den Voe dingsraad schrijft: op een deel van de kaasbonnen wordt op het oogenblik veel al Argentijnsche kaas verstrekt. Dit is oude, belegen kaas, die bij het snijden al gauw in brokjes uiteen valt. Men kan deze kaas daarom beter ras pen dan snijden. Ook is de kaas door haar pittigen smaak bijzonder geschikt om in een boterhamsmeersel of in een vleesch- of vischloozen warmen maaltijd ver werkt te worden Boterhamsmeersel van Argen tijnsche kaas. 2 d.L. melk en/of water, 12 gr. bloem, nootmuskaat surrogaat, geraspte Argen tijnsche kaas naar smaak, tenminste 50 gram. De melk aan de kook brengen en bin- den met de aangemengde bloem. Het sausje doorkoken en op smaak afmaken met (zout, nootmuskaat-surrogaat en) ge raspte kaas. Naar verkiezing kan men boter toevoegen. De boterham behoeft dan niet gesmeerd te worden. Stamppot met Argentijnsche kaas. 2 kg. aardappelen, 500 gr. andijvie, 100 a 200 gr. in blokjes gesneden Argen tijnsche kaas, melk, boter, margarine of vet, zout, nootmuskaatsurrogaat. De aardappelen schoonboenen, opzetten met weinig kokend water en zout en in een gesloten pan gaarkoken. Kooktijd 25 minuten. De andijvie wasschen en zeer fijn snijden, melk, in blokjes gesneden kaas, andijvie en boter, margarine of vet toe voegen en de aardappelen zoo kort mo gelijk fijnstampen. Alle bestanddeelen dooreenmengen. Naar smaak nootmuskaat toevoegen. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje PAULA SOPHIA. J. DEN BROEDER C. DEN BROEDER- Slieker. Stolwijkersluis D 115, 11 November 1945. Heden overleed zacht en kalm, onze beste Broer, Zwager en Oom. Karei frederik Lodewfjk Nolte, in den ouderdom van 73 j. Namens de familie, G. M. Nolte-Snel Gouda, 11 Nov. 1945. Goejanverwellendijk 31. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 15 Novem ber a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Gouda, te 2 uur Vertrek van het sterfhuis, te 1.20 uur. GEVRAAGD of WERKSTER voor enkele dagen per week 9. Loon, Gr. Florisweg 28d 4 personen vragen Liefst aan huis. KLOOSTERMAN, Wachtelstraat 18 Te koop gevraagd EEN ZEILBOOT ln prima staat. Liefst groote B.M. Br. onder no. 1531, bur v. d. blad Net persoon 41 jaar Onverschillig wat. Brieven onder no. 1517 van dit blad. - Te koop gevraagd 12 badhanddoeken ook genegen te ruilen voor een btlge kleurig Reebo bontmanteltje it oag. 38, Keizerstraat'62 Sprekers: W. G. H. de Keizer, voorheen journalist in Indië en Japan over: „De taak die ons in Indië wacht" en Dr. P. de Jong, over:„Het Nederl Indische Roode Kruiswerk" Toegangsprijs i 0,75 per plaats. Abonné's „Groot Gouda" legen overgave van onderstaande coupon f 0.50 De baten van dezen avond zijn besiemd voor het Nederlandsch Indischë Roode Kruis. Plaaisen verkrijgbaar bureau „Grool Gouda", Marki 20 en Donderdag van 7-8 uur aan de zaal. REDUCTIE-BON voor abonné's „Groot Gouda" NAAM.ADRES wenschtplaatsen f 0.50 voor den Indië-avond in Thalia- Theater op Donderdag 15 November Nederlandsch Comité voor Gebiedsuitbreiding Wij achten het vanzelfsprekend dat de Duitscliers dit doen Voorzitter van de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel zal op Woensdag 14 Nov. 1945, des avonds 8 uur in den Nieuwen Schouwburg te Gouda uiteenzetten, op welke wijze dit dient te geschieden. Hcf CpUda-<omité Gelegenheid tot debat 1 Toegang vrij Te koop gevraagd Brieven onder no. 1410, bureau van dit blad. Gevraagd voor den dag, in gezin zonder kinderenZelfstandig kunnende werken. Niet beneden T8jaar. Brieven no. 1412,bureauv.dbl. Jong echtpaar zoekt met gebruik van keuken Brieven no. 1416, bur. y, d. blad 3 sportieve jongelui, zoeken dito dames, Iftftijd 22-jaar P.G. om gezellig met elkaar uit te gaan. Brieven met foto, op eerewoord retour, onder no. 1417, bureau vein dit bind. Vraagt inl. Chr. de Wethstraat 10 Buuftvereenigingen aparte condities Heeft U ideeën, klachten of wen- schen. waarvan U meent, dat zij ter kennis moeten komen van de betrokken autoriteit, richt U zich dan tot „Oog Oor" RVD. Het Districtsbureau „Oog fle Oor" is voor het publiek geopend op werkdagen van 10-1 en 2-4 uur. (Zaterdags van 10-12 uur). HEEMRAADSINGEL 194, TEL. 35810 ROTTERDAM Uw persoonlijk contact rnet de regeering! Modern bovenhuis, Bosch- weg 54, f 4.50 p. w. of woning Bodegr.straatweg 32 f6.— p. w. ruilen tegen woning in de stad, huurprijs tot f 40.p. maand Te bevr. Bodegr.straatweg 32 Net persoon biedt zich aan als ook genegen huiswerk te verrichten Brieven no. 1425, bur. v. d. blad Aangeboden zit- en slaapkamer of zlt-slaapkamer aaet vrije keuken. Brieven onder ar. 1427, bureau vaa dit blad. Waar blij ft OPROEPING De houder van de Spaarboekje» nos. 5591 en 6161 uitgegeven door de STADSSPAARBAh K t« Goods wordt beleefd verzocht deze boek' jes ten spoedigste te bezorgen ten kantore der bank GOtlWB 2 Gevraagd een voor halve dagen. 's-Zaterdag* vrij. Mevr. KEPPELS. Kaoaal- straat 28. Bij levering aan PRIJS detaillisten franco voor den plaats v. bestemm. consu- incl. verpakking. ment maakt Uw gezellige bijeenkomsten tot een 'K~ f 1w- REGEER INGS VOOR UCHTINOSDIENST Hoofdbureau- Wassenaarscheweg 10 - Den Haag

Groot Gouda | 1945 | | pagina 4