E>p i&K ALGEMEEN NIEUWSBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN Vergeet U niet.... Uitspraken Kantongerecht. WeecbeciM f EENDRACHT HAAKT MACHT Redactie: L. J. A v. d. Steenhoven Mr. A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Verzijl,Gouda DAGBLAD NUMMER 77 DINSDAG 13 NOVEMBER 1945 Administratie; M, van Loon Bur.: Markt 20,Gouda. Tel.3098. Abonn.p.w. 25 ct Losse numm 10 ct. STADSNIEUWS. De Nocdgemeenteraad komt bijieen. Naar wij vernemen zal de Goud- sche noodgemeenteraad op Vrijdag 23 November voor de eerste maal in vergadering bijeen komen. Eeno2mingen. Burgemeester en Wethouders hebben benoemd ijl vasten dienst bij Gemeentewerken, met ingang van 1 November 1945: J. de Waal, grondwerker; W. Leeflang, timmerman; G. J. Gro tenhuis, plantsoenarbeider; A. Vonk, plantsoenarbeider; J, Vuijk, schilder; C. v. d. Starre, metselaar; D. J. Fokkers, schilder; G. Kok, werkman havendienst; J. H. van Dijk, smid; A. Tuinenburg, werk man havendienst; J. P. Bakker, timmerman; J. van der Veer, op perman-metselaar. Tot adjunct-commies ten kan tore van den Gemeente-Ontvanger werd H. A. M. V. Duijnstee be noemd. De Nederlandsche Volksbeweging. De Afd. Gouda vata de Ned. Volksbew. verzoekt ons mede te deelen, dat op haar Kader-bijeen- -komst hedenavond zal worden ge sproken over „Arbeidsloos-Inko- men", zulks in tegenstelling met bet aangekondigde onderwerp: -Rechtsstaat", dat wegens verhin dering van den betreffenden inlei der niet zal worden behandeld. „De Jonge Bomtfers". Bovengenoemde Jeugdbond, wel ke 2 weken geleden werd opgericht telt thans in haar jongerenafdee- ling voor meisjes en jongens van 1015 jaar, 30 leden. Wegens de zen snellen groei en toenemende belangstelling zijn Zaterdag j.l. een leidsters en 2 nieüwe assistentlei ders aangesteld. De bijeenkomsten hebben iederen Zaterdagmiddag plaats in „Ons Huis", Turfmarkt 59 en vangen aan tei 2 uur. Nieuwe leden zijn hartelijk wel kom. Tenslotte vestigt de leiding er den aandacht op dat de jeugd bond niets met die politiek te ma ken heeft. Dc Donglas DC 4 nadert Batavia. Ook de „Tarakan" het m.s. der Mij. Nederland is onderweg recht- f streeks van Nederland naar Indië. Al is hij dan ook nog betrekkelijk zwak, den directen band tusschen Indië en Nederland is men weer aan het herstellen. Nu meer dan ooit, wenscht U dan ook ce weten dat U morgen Uw nieuwe distri butiekaart moet halen en Uw snoep- of tabakskaart, als Uw naam ligt tusschen HUBER—KNIJNENBURG U behoeft alieen Uw tweede stamkaart en het inlegvel mede te nemen. U kunt aan de loketten 5-7-9-11 van het GYMNASTIEKLOKAAL in de PEPERSTRAAT terecht tusschen 9.30 en 12 nur en 2-3.30 uar. hoe het in Indië was, hoe het er is, en wat er te dóen valt. Welnu, Donderdagavond zal een bekend Indië- en Japankenner ob jectief dit belangwekkende onder werp voor U nader uiteenzetten in den Indischen Avond, die om 8 uur dien avond in Thalia Theated ge houden wordt. Het is ons blad gelukt, in sa menwerking met het Comité voor Actueele Onderwerpen, de heer de Keizer uit Den Haag bereid te vinden voor het Goudsche publiek dezen avond het woord te voerén. Tevens wordt hiermede ingeleid het Ned.-Ind. Roode Kruis-werk, waarover Dr. J. P. de Jong ons een en ander nader zal mededee- len. Bovendien zijn ook de baten van dezen avond geheel voor het Ned.-Indische Roode Kruis-werk bestemd. Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij U nog wel naar de annonce welke gisteren in ons blad was opgenomen. Strafzitting dd. 7 November 1945. Veroordeeld zijn wegens; Openbare dronkenschap, N. de G. te Gouderak f 15.s. 6 dg. h. Baldadiglijk met een ijzerdraad een knop van een deur vastbinden aan een ijzeren pijp leiding, K. G. en M. de K. te Ouderkerk a. d. IJssel f 10. s. 2 wk. tsch. Baldadiglijk afsteken van vuurwerk, waar door schade kon ontstaan, B. den B. te Zeg veld f 7.50 s. 3 dg. h. Het laten loopen van twee biggen op grond die bezaaid en beplant was, zonder daartoe gerechtigd te zijn, S. v. d. B.-v. V. te Berg ambacht f 15.— s. 6 dg. h. Het laten loopen van een geit op grond die bepoot en beplant was, zonder daartoe gerechtigd te zijn, K. te Bergambacht, f 2.50 s. 1 dg. h. Zonder vergunning visschen, A. de H. te Amersfoort f 7.50 s, 3 dg. h. Visschen zonder schriftelijke vergunning van den rechthebbende van het vischwater, A. de H. te Amersfoort enJ.P. E. te 's-Gra- venhage f 5.— s. 2 dg. h. Het zitten op een brugleuning, P. V. te G. f 1.— s, 1 wk. tsch. Niet toonen van het rijbewijs, C. P. v. O. te Gouda f5.— s. 2 dg. h. Loopen op de spoorbaan, zonder daartoe gerechtigd te zijn, H J. te Gouda f4.— s. 2 dg. h., H. J. A. v. d. B. te Gouda f 1.— s. 1 d. h., A. T. te Gouda f 4.— s. 2 dg. h. Rijden over een openbaren weg die voor eenrichtingverkeer was opengesteld, v. L. te Harmeien f 3.— s. 1 dg. h., J. C. A. W. te Utrecht idem, P. G. J. S. te Oudewater idem. Niet gebruiken van een bestaand rijwiel pad, H. K. te Reeuwijk f 2.— s. 1 dg. h.. W. M. B. te Ouderkerk a, d. IJssel f 2.50 s. 1 dg. h. Zonder schriftelijke vergunning oprichten van een stroomijt binnen de bebouwde kom der gemeente Gouda, D. M. de J. te Gouda f 6.— s. 3 dg. h. Van A. tot Z. Op Donderdag 15 Nov. a.s. voert bet Muziek- en Revue-gezelschap „Aer Laoet" in den Nieuwen Schouwburg de revue „Van A tot Z" op. In verband hiermede wordt ons verzocht mede te deelen, dat niemand in de zaal wordt toege laten, wanneer het doek open is. Een ieder zij dus tijdig aanwezig. Slaap, kindje, slaap, daar buiten liep een schaap..... Maar de heer H- P- B. uit de Krugerlaan zong dit liedje niet, maar maakte tevens een eind aan de wandeling van het schaap. Alles wat bij zoo'n beestje hoort, zooals vel, vleesdh en ingewanden werd van dit frauduleus geslachte beestje in beslag genomen. i Burgerlijke Stand. Geboren: 9 Nov. Ada Wil- helmina, dr. v. G. G. Vermaas en G. H. Zorg, Joubertstraat 174; 10 Nov. Maria L., dr. v. S. A. Els- hout en J. S. v. d. Brink, Lazarus kade 43; 10 Nov. Maria Chr. A., dr. v. P. A. Boegheim en M- B. Snel, Boelekade 58. Gehuwd: 10 Nov. J. C. Jue en A. C. Spoelder. Ondertrouwd: 12 Nov. W. Poot en Th. Roggeveen. Overleden: 10 Nov. W. J. M. Blom, oud 3 j.; 11 Nov. K. F. L. Nolte, oud 73 j. SPORTNIEUWS G.D.A, 1-O.N.A. 1 2-2. Een wedstrijd van gemiste kan sen zou men hem kunnen noemen. Maar een die op behoorlijk peil stond. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Waar vooral de thuisclub de aanvallen over de vleugels leidde, waarbij vooral de uiterst snelle - rechtsbuiten een groot aandeel had. Maar het bin- nentrio wist den telkens weer ge boden kansen niet te benutten. Gelijk dient evenwel vermeld, dat de achterhoede van O.N.A. met doelman Flier aan het hoofd, vele aanvallen onschadelijk maakte Het veld, dat goed bespeelbaar! was, maar door den steeds aan houdenden regen zeer glad werd, stelde den spelers de hoogste eischen wat balcontrole betreft. Aan beide zijden werd goed voet bal te zien gegeven. Over het spel- verloop het volgende. Als om even voor half drie scheidsrechter D. v. Dijk, die den wedstrijd subliem leidde, de beide elftallen in het veld blaast, blijkt G.D.A. volledig en O.N.A. 2 invallers te hebben. Het begin kenmerkt zich door een snel heen en weer golvenden strijd. Bij een G.D.A. aanval be sloten met een hard schot van den midvoor, weet doelman Flier met een bravoursprong op mees terlijke wijzie te redden. Na 20 minuten spelen geeft Biesheuvel met een schitterend schot .ON.A. de leiding. Niet ontmoedigd valt G.D.A. aan, dit wordt beloond als zij 10 min. voor de rust, door haar rèchtsbinnen gelijk maakt, met welken stand de rust aanbreekt. Na de rust is O.N.A. een tijd lang, gesteund door het windvoor- deel, in den aanval. Van Willigen weet in deze periode met een mooi schot O.N.A. wederom de leiding te bezorgen. Daarna gaat de strijd weer gelijk op. G.D.A. dringt sterk op, wat haar bijna noodlottig wordt als eerst O.N.A.'s rechtsbuiten en daarna den' midvoor doorbreekt, maar hun schoten worden door den G.D.A.-keeper schitterend gestopt. Daarna weer een snellen aanval van G.D.A., wat een corner oplevert, welke schitterend wordt geplaatst. Doelman Flier kan de bal niet in zijn bezit krijgen, stompt hem het veld in, juist voor de voeten van den ver naar voren gekomen M.- half, die door een kluwen van spelers hard inschiet. Een schit terend doelpunt. Heel G.D.A. trekt ten aanval, maar .ON.A. weet van geen wijken. Flier keert alles Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond. Wordt verwacht Tijdelijk toenemende N.O.-wind. Zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien. Vrij koud. Wat is er in Gouda *te doen? Reünie: Vrijdag t./m. Woensdag; ;De avonturen van Marco Polo. Thalia-TheaterVrijdag t./m. Woensdag „De Zwarte Kamer". Schouwburg-Bioscoop Vrijdag tot en met Dinsdag Ergens in Nederland. Dinsdag 13 Nov. #„De Beursklok". 8 u., Flits-varieté. Woensdag 14 Nov. „De Beursklok", 8 u., Flits-varieté. Woensdag 14 Nov. bovenzaal „Reünie", 7 u. n.m. Ls. J. Borger over „West-Europa en de Democratie, d.w.z. de geest der vrij heid" in verband met „De mensch van mor gen". Idem. 8 u.', Nieuwen Schouwburg»Comité voor Gebiedsuitbreiding. Spreker Ir. A. Plate. Donderdag 14 Nov. 8 u., Reünie: Volks universiteit, Cursus „Kijken, zien en genie ten" (3). Idem. 8 u., Nieuwen Schouwburg; „Aer Laoet" met de revue „Van A tot Z". Vrijdag 16 Nov. 8 u., ConcordiaGoud sche Toneelgroep met „Comediespelen". WAT GEBEURDE ER? 13 November 1944 Waarschuwing aan de buitenlandsche arbeiders in Duitschland. H.M. de Koningin zendt een telegram aan den Pres. van de Sovjet-Unie ter gelegen heid van de 27e verjaardag van de Sovjet-Unie. 1943 Shitomir door de Russen bevrijd. Duitschland produceert minder dan 2000 vliegtuigen per maand. Vrijwel alle textielproducten voortaan slechts op speciale vergunningen verkrijgbaar. De Landwacht ingesteld door Seyss Inquart. 1942 Britten veroveren Tobroek. Smuts „1945 jaar van het groote offensief". 1939 Min. de Geer stelt het Ned. volk in eer radiotoespraak gerust. Een Finsche delegatie vertrekt uit Moskou zonder tot overeenstemming te zijn gekomen. goed door zijn beide achterspelers gesteund. Enkele aanvallen van O.N.A. le veren niets- op en onder groote spanning verstrijken de laatste mi nuten, doch gedoelpunt wordt er niet meer. Zoo heeft O.N.A. haar eerste puntje binnen. Scbpveningien-Qlympia 63. Op het B.M.T.-terrein heeft Scheveningen een verdiende zij het eenigszins geflateerde overwinning op onze stadsgenooten behaald, die in een gewijzigde opstelling op het veld verscheen, welke in het alge meen wel voldeed. Scheveningen is direct in den aanval, doch' Kriege en Spek houden goed stand. Ge leidelijk wordt Olympia sterker en dooi den nieuwen spil (en oud voorhoede speler) L. Duijs goed gestuwd, trekt de voorhoede ten aanval. Na twintig minuten wist Muijlwijk Olympia de leiding te geven 01. Ook de Scheveningers laten zich niet onbetuigd en Ver-, meij moet verschillende malen de situatie redden. Aan den anderen kant brengt de paal redding, als Muijlwijk een onverwachtsch schot plaats. Hierna neemt Scheveningen het initiatief over en Olympia wordt op haar helft teruggedron gen. Als iedereen den gelijkmaker (Vervolg Sportnieuws 2de pag.)' O GROOT GOUDA

Groot Gouda | 1945 | | pagina 1