ALGEMEEN NIEUWSBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN EENDBAtMr Kb. inlokken terug «Wie zal de schade betalen Vergect U niet Hedenavond 8 uur Begrijpt den toestand. MAAKT MACHT Administratie; M, J. van Loon Bur.: Markt 20,Gouda. Tel.3098. Abonn.p.w. 25 ct. Losse numm 10 ct. meer nen. Redactie: L.A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. Rijksen Drukker: Driikkerij Verzijl.Gouda dagblad NUMMER 78 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1945 STADSNIEUWS. No cd bij Ouden van dagen. Zij vercenigen zich. Dezer dagen is in het stadsdeel de Korte Akkeren opgericht een vereeniging van ouden van dagen. Een vooraf gevormd comité uit deze groep onzer samenleving had daartoe het initiatief genomen, ftv de ON.A.-bar, welwillend beschik baar gesteld, waren de oudjes in vergadering bijeen geroepen. De opkomst was boven ieders ver wachting. De Voorzitter, de heer J. J. v. d. Speld, memoreerde in zijn openingswoord het doel en streven, waarna de lieer W. Mei lof, als spreker de urgentie van organisatie besprak en den nood der oudjes in meerderen vorm belicht te. Een en ander werd met gröote aandacht gevolgd. Immers, voor de meesten is er in het productie proces geen plaats meer, sterk ge krompen inkomsten, armoede. Als zwarte schaduw de steeds stijgen de duurte, hulpbehoevend, enz., Dit kwam sterk tot uiting biji de ge stelde gelegenheid de miserabele toestanden naar voren te brengen. De toestand der ouden van dagen vraagt dan ook dringend aandacht en verbetering. Thans, nog op de zen leeftijd hebben zij hun belan gen in den schoot der organisatie ge legd en nemen daarmede hun lots verbetering in eigen hand. Het comité is als volgt samen gesteld: J. J. v. d. Speld, voorz., C. J. IJsselstein, secretaris, Vorst manstraat 31; A. T. Vermeij, pen ningmeester, vormend het dag. be stuur. Als leden L. van Kersbergen, C. Cabout, W. Meilof en M. A. Kolster Sr. Geld voor een ieder beschikbaar. Veel ouders zijn dezer dagen ver blijd met een aantal punten voor textiel, welke hun kinderen van school meebrachten. In verband met de geldsaneering doen echter bij den aankoop van nood zakelijke kleeding voor kinderen <en voor ouderen, groote moeilijkheden van financieelen aard voor. De punten en de kleeding zijn er, het geld om het aan te schaffen ontbreekt veelal op dit oogenblik, terwijl de behoeften met het oog op den komenden winter groot zijn Het Goudsche Borgstellingsfonds verstrekt daarom aan werknemers en kleine zelfstandigen een crediet tegen een lagen rentestandaard. De gemeente Gouda stelt dit geld schikbaar. De terugbetaling ge schiedt in wekelijksche termijnen welke door de gemeentebank wor den opgehaald. Niemand behoeft zich dus meer bij de aanschaffing van dringende levensbehoeften zor gen te maken. Indien de vergun- dat II morgen Uw nieuwe distri butiekaart moet halen en Uw snoep- of tabakskaart, als Uw naam ligt tusschen KOCH-LOUWS U behoeft alleen Uw tweede nkaart en het inlegvel mede te nemd - U kont aan de loketten 5-7-j het GYMNASTIEKLOKAAl PEPERSTRAAT terecht tusa en 12 uur en 2-3.30 uur. 11 van in de m9.30 in den Nieuwen Schouwburg spreekt Ir. A. PLATE over Woont dezen avond bij. De toekomst Cvan ons land ligt ook in uw hanc Toegang vrijl Zuivering P.T.T.-parsonael. In ons blad van 5 Nov. maakten wij er melding van, dat voor het district Gouda een zmwringscofn- missie is ingesteld voor het P.T.T. personeel. De termijn, waarin klachten en gegevens kunnen worden ingediend is echter verlengd tot 21 Nov. a.s. Tot dien datum is het dus mogelijk ter zake dienejule gegevens schrif telijk in te zenden aan den secre taris van de ommissie, den heer A. W. den «oer, IJsselveere te Oudewater. ningen zijn verstrekt, behoeven c. :inanciën geen bezwaar te zijn. Voor credieten van bovengenoem- den aard is het Eorgstellingsfonds ('gevestigd Crabethstraat 12) Dins dags- en Vrijdagsavonds tusschen 7 en 8 uur geopend. In de gemeen ten rondom Gouda is een derge- ijke maatregel nog niet getroffen, hoewel hij ook daar dringend ge- wenscht is. Een gouden bruiloft. Gisteren herdachten de heer en mevrouw P. B. Snel-v. d. Heiden het feit, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk zijn getreden. Onopgemerkt ging dat zeker niet voorbij. Talloozé bloemstukken ge tuigden van het medeleven van vrienden en bekenden. De Har monie „CaeciKa" bracht 's avonds de woning in de Stoofsteeg een muzikale hulde. Reeds Zaterdag j.l. vierde de fa milie het feest. Er waren toep 82 kinderen, kleinkinderen, neven en nichten aanwezig. t Is moeilijk, zei iemand ons eens, „om op de hoogte te komen van wat er zich in Indië afspeelt". Hij moest eerlijk bekennen, dat hij van Indië niet veel meer afwist, dan wat hij op school had geleerd. Ja, om den toestand te begrij pen, moeten wij weten, wat er achter ons ligt. Vanzelfsprekend zullen wij dan ook weten, wat ons te wachten staat, d.w.z. gemaakte fouten goed maken en begrip too- nen. Begrijpelijkerwijs voelen zij, die Indië kennen, zich aanstonds dooi onderwerp van den bekenden spreker, den heer W. de Keizer, die morgenavond om 8 uur in Tha lia Theater zal spreken, aange trokken'. Doch hebben alle anderen, die Indië nooit zagen, ook geen be lang bij het Indië-vraagstuk Zon der twijfel zullen alle toehoorders morgenavond zich meer thuis voelen in de netelige Indië- kwestia. k Bovendien.... U steunt h<?t Indi sche Roode Kruis, dat zorg draagt voor de 200.000 Nederlanders in het Verre Oosten. Een reden te- om dezen avond bij te wo- Kaarten zijn verkrijgbaar aan het bureau van ons blad en Donder dagavond tusschen 7 en 8 uur aan het Thalia Theater. Onze uitgemergelde landgenoo- het verre Oosten rekenen Hedenmorgen is aafr den IJssel èen schip aangekomen met de uit Goudsche torens gestolen klokken aan boord. De herplaatsing zal wel dra ter hand worden genomen. SPORTNIEUWS A.S.C. GOUDA. De uitslagen van de competitie van de A.S.C. „Gouda", luiden: lste tiental A. v- Eijk-A. v. d- Zaan 01 J. Tom-M.. Flux afgebr. A. de Zeeuw-A. Broekhuizen afgebr. 2de tiental: A. v. d. Berg-J. de Jong 10 C. Pille-K. de Jong y2-Vj A. M. Nieveld-A. v. d. Berg 10 3de tiental: J. J. Roon-M. Wiener 01 M. Wiener-M. Benninga 10 J. J. Roon-M. Benninga 1 A. Barelds-W. Verhoeven 01 DISTRIC TS-NIE UWS. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond. Wordt verwacht Meest zwaar bewolkt met nu en dan eenige regen, plaatselijk vermengd met wat natte snecnw. Matige O. wind. Zelfde temperatuur. Wat Is er in Gouda te doen I Reünie: Vrijdag t./m. Woensdag: De avonturen vad MarcO Polo. Thai ia-TheaterVrijdag t./m. Woensdag, „De Zwarte Kamer". Woensdag 14 Nov. „De Beursklok", 8 u..' 'Hts-varieté. Woensdag 14 Nov. bovenzaal „Reünie", 7 u. n.m. Ls. J. Börger over „West-Europa en de Democratie, d.w.z. de geest der vrij- ïeid" in verband met „De mensch van mor- gen Idem. 8 u., Nieuwen SchouwburgComité voor Gebiedsuitbreiding. Spreker Ir. A. Plate Donderdag 15 Nov. 8 u.. Reünie: Volks universiteit, Cursus „Kijken, zien en genie ten" (3); Idem. 8 u., Nieuwen Schouwburg: „Aer Laoet" met de revue „Van A lot Z". Idem 8 u. Thalia Theater „Indiê-avond". Sprekers W. G. H. de Keizer over „De taak die ons in Indië wacht" en Dr. J. P. de Jong over „Het Ned.-Indische Roode Kruiswerk". Vriidag 16 Nov. 8 u., Concordia Goud sche Tooneelkring met „Comediespelen". WAT GEBEURDE ER? 14 November 1944 Het Duitsche slagschip „Tirpitz" door Lancasters tot zinken gebracht. Tito verovert CatiDje m Montenegro en Skolpje. 1942 15 Nedarlanders als saboteur ter dood veroordeeld. 1949 Accoord te Batavia over olie-leveran ties aan Japan. Engeland koopt 120 vrachtschepen in de V.S. BURGELIJKE STAND Geboren: Jannigje, dr. van N. den Boer en A. Graveland; Hillegonda, dr. van C Faase en A. van Klaveren; Nicolaas Wil helmus Maria, zn. van G. Straver. en C M. Boere. Gehuwd: H. L. Vos 27 j. en E. van Wensveen 24 j. LOOP DER BEVOLKING Vertrokken zijn:- R. Visser uit F 22a naar Busswtt; H. Stolwijk uit K 62 naar Lange Ruige Weide; M. C. Redegeld uit H 48 naar Den Haag; A. Esveldt H 155 naar Moordrecht; A. de Knikker uit E 87 naar Groningen; F. Roe uit H 113 naar Ooltgensplaat; J. J. Roe uit H 113 naar Ooltgensplaat; G. J. Kalkman uit E 59 naar Den Haag; J. Hogenelst uit D 58 naar Noórdwijk; N. Slappendel uit E 17 naar Boskoop; G. Vink uit H 236 naar Laren; A. van Dijk uit E 45a naar Moor drecht; A. A. Groenendijk uit B 4 naar Maasbree. HUISSLACHTINGEN Over de laatste week werden ter Ge meentesecretarie aangegeven: 4 huis- slachtingen schapen, 9 varkens en 2 geiten. VERLOREN VOORWERPEN Over de laatste week werd ter Gemeen tesecretarie als verloren voorwerpen aan gegeven: een bruine das, en een porte- monnaie met inhoud. Verloren door Vêr- weij Nieuwerbrug No. 81. ...STEUNVERLEEN1NG In de week van 21—27 October werd aan een 25 tal werkzoekenden steunver*-' leend tot een totaal bedrag van 534,23. Ook werd aan 1 kleinen boer pei aan 1 zelfstandige steun verleend. BILJARTEN. De competitie-standen over de laatste week van „D.O.S." Reeuwijk luiden als volgt: le Klasse: Per Aspera I (6) (35); D.O.S. I (6) (28); Belvedère Ib (6) (27); Thalia's Vr. 1 (4) (19); Excelsior I (5) (18); Tunnel I (5) (16); Concordia" (5) (13). 2e Klasse: Spil II (5) (25); D.O.S. II (5) (22); Belvedère II (5) (20); Zuid II (5) (17); Witte Ballon II (5) (16); Het Westen II (5) (17). 3e Klasse A: Per Aspera III (7) (33); Tunnel III (6) (33); 't.Westen (6) (30); K.O.T-. lil (6) (21); D.O.S. Hla (6) (19); Doele III (5) (18); Stolwijkersluis I (5) (13). 3e Klasse B: Thalia's Vr. Hla (7) (36); N.S.H. 1Mb (6) (27); Belvedère III (7) (26); Concordia III (7) (25); D.O.S. 1Mb (5) (22); Zuid 1Mb (6) (22); Excel sior III (6) (20). De op Vrijdag 16 dezer vastgestelde wedstrijd D.O.S. 1Per Aspera 1 is door omstandigheden uitgesteld moeten wor den en wordt gespeeld op Maandag 19 Nov. a.s. in het clublokaal „Hotel Zo- merzorg" aan de Reeuwijkschebrug. Het programma voor de a.s. week luidt als volgt: Maandag 19 Nov.: D.O.S.—Per Aspera 1. Belverdêre IIID.O.S. 11Ib. Dinsdag 20 Nov.: Excelsior 1D.O.S. 1. Donderdag 22 Nov.: D.O.S. MaDoeie [lib. Vrijdag 23 Nov.: D.O.l HBelverdêre U Vorige week schrevew wij reeds dat de ontmoeting D.O.S. I—"er Aspera I van groot belang is voor het bezetten van de eerste plaats, welke momenteel door Per Aspera wordt ingenomen. Spelers van D.O.S. Reeuwijk kent uw taak en maakt dat Reeuwijk trotsch kan zijn op haar le team. De spelers van D.O.S. zijn: W. Reijn- ders, J. van Vliet, H. Uiterwijk en Bal lering, die resp. moeten spelen tegen D. E. Maree, H. Sleutelberg, C. G. de Graauw en W. Kok. Ook het 2e team maakt Vrijdag a.s. een goede kans om No. 1 van de rang lijst te worden. Hoewel Belverdêre een niet te onderschatten tegenstander is, hebben wij het volste vertrouwen in de spelers van ons He. Tot de volgende week

Groot Gouda | 1945 | | pagina 1