ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN „OOG EN OOR" te Gouda. Weec&eaM NUMMER 81 ZATERDAG 17 NOVEMBER 1945 Vergeet U niet EENDRACHT MAAKT MACHT STADSNIEUWS. Door den mist. Brutale diefstal. De zooveelste. De treinenloop wordt ingekrompen dat U M.dag Uw nieuwe distri butiekaart moet halen en Uw snoep- of tabakskaart, als Uw naam ligt tusschen PICKO - v. d. SCHOUW Een ongelukkige val. PREDIKBEURTEN. Dokters- en Apothekersdienst. Burgerlijke stand. De Indië avond. Geslaagd. SPORTNIEUWS Christelijke Sportvereeniging „De Jodan Boys". Hockey. Wat is er in Gouda te doen? WAT GEBEURDE ER? Handbal. De wedstrijden van Zondag. DISTRICTS-NIEUWS. HAASTRECHT. Zondagsdienst doktoren. Zondagsdienst van Zaterdagmid dag 12 uur tot, Maandagmorgen 8 uur: Dr. J. J. Hoving te Oude- water. - REEUWIJK DISTRIBUTIE Het agentschap Reeuwijk maakt be kend. a.s. Maandag voórm. van 912 uur afhalen van rantsoenbonnen voor a.s. en jonge moeders. Nieuwe stamkaart en stamkaart baby medebrengen. Woensdag a.s. voorm. van 912 uur afhalen van ziekenbonnen, nieuwe stamkaart mede brengen. DE HOND BLAFTE Donderdagnacht brachten inbrekers een bezoek aan de woning van v.. d. M. aan den Middelburgscheweg. De sluiting van het bij de' woning^ staand schuurtje weid verbroken, maar' de hond die in de schuur overnachtte, begon te blaffen. De dieven kozen daar op het hazenpad, want de in hét schuur tje aanwezige fietsen bleven onaange roerd staan. De bewoners werden door het geblaf van den hond wakker en stel den onmiddellijk een onderzoek in, maar de dieven waren reeds gevlogen. GROOT GOUDA Redactie: L. J. A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Ver2ijl,Gouda Administratie: M, J. van Loo Bur.: Markt 2Q, Gouda. Tel.3098. Abonn.p,w.25ct Losse nummlOct. In Gouda is thans een agentschap geves tigd van de Regeeringsdienst „Oog en Oor'" waarvan gisteren de officieuze opening plaats vond. In de daarbij gehouden bijeenkomst hadden wij gelegenheid het contact te ver nieuwen met den beer Th Arts. die voor onze lezers, evenmin als voor ons een on bekende is. De heer Arts treedt thars op als plaatselijk agent van „Oog en Oor" en heeft zijn bureau gevestigd in het kantoor van de Kamer van Koophandel. De heer van Keulen, hoofd van het Dis trictsbureau Zuid-Holland 2 te Rotferdam, zette nogmaals, de werkwijze van den dienst uiteen. Het is de bedoeling in alle plaatsen met meer dan 20.000 inwoners een agent schap te vestigen. Kleinere plaatsen krijgen een correspondent. Reeds ter gelegenheid van de opening van het Rotterdamsche bureau gaven wii een uit eenzetting van de wetkwijze en het doel van „Oog en Oor", zoodat wij er ditmaal mede willen volstaan, te wijzen op dé verschillen de afdeelingen, die het bureau heeft. De be langrijkste is wd de informatie-afdeeling. Hier wordt elke vraag die gesteld wordt, op haar belangrijkheid onderzocht en dadelijk behandeld. Diegene, die zich met zijn klach- of wensthen tot het bureau wendt, kan er verzekerd van zijn, dat aan zijn geval de volle aandacht besteed \yprdt. Is de zaak inderdaad van algemeen belang, dan wordt er zorg voor gedragen, dat de betreffende regeeringsinstantie daar ook van in kennis worden gesteld. „Oog en Oor" wil ook bemiddelinq ver- leenen in die gevallen, waarin gecoördipeerd zou kunnen worden. Zonder eenige pressie uit te oefenen, legt de dienst contact tusschen vereenigingen en instanties, die allen op een zelfde terrein werkzaam zijn. teneinde tot een samenwerking te komen. Daardoor wordt veelal voorkomen, dat vereenigingen met hetzelfde doel elkaar doorkruisen of zelfs - dikwijls ongewild - tegenwerken. Ook werkt de dienst als zeef. HIJ vangt de vragenstroom dienaar de regeeringsbureauxloopt op, om die in de juiste banen te leiden. Tevens staat den medewerkers het doel voor oogen, te trachten de bureaucratie eenig terrein te la ten verliezen. De heer Arts, die, a's bekend Gouwenaar, over vele relaties beschikt, zal hier zeker nuttig werk kunnen verrichten. Zoowel plaat selijk als landelijk - via het hoofdbureau - zal hij uw belangen kunnen behartigen. Uw goede ideeën zullen door kunnen dringen op de bureaux, waar zij van nut kunnen zijn. Uw klachten kunnen onder de oogen worden gebracht van diegenen, die in de gewraakte tcestanden inderdaad verandering kunnen brengen. „U spreekt te Rotterdam met de regeering", luidt het parool van „Oog en Oor". Dat zal thans ook via het Goudsche agentschap mo- gelllk zijn. - Vermelden wij nog, dat het bureau is ge opend „van 10 tot 1 uur en van 2 tot 4 uur. Zaterdags van 10 tot 12 uur. De naaste toekomst zal leeren, dat het bu reau o~k hier in een dringende behoefte voorziet en als bemiddling tusschen het pu bliek en de regeering, begroeten wij het ook hier mei vreugde. De heer S. uit de Joubertstraat kwam met zijn auto uit den tunnel en zag door den mist de wagen van V. uit Woerden niet. Een botsing was het gevolg. Lichte schade aan beide wagens ontstond. Ofschoon V. voorrang had werd geen proces-verbaal op gemaakt, daar beide bestuurders de zaak on derling regelden. Door het openbreken van de roef van een turfschip, dat aan den Bleekerssingel lag, ver schafte een onverlaat zich toegang, terwijl de schipper even afwezig was Er werden menige schoenen, kleeding en levensmiddelen gestolen. „Ten nadeelie van W. van de Westhaveö werd gisteren een flets, die onbeheerd voor een perceel in de Crabethstraat was geplaatst ontvreemd, Dit euvel schijnt de wereld nog nlet^ult te zijn. Na de snelle uitbreidingen, die de treinen loop op de baanvakken langs Gouda heeft ondergaan, zal het voor velen een teleur-, stel.ling zijn, thans te moeten vernemen, dat er weder treinen zullen uitvallen. Met ingang van Maandag 19 November a.s. zullen, in verband met het uitvallen van enkele diesel- electrische treinstellen de volgende treinen niet meer rijden. Baanvak Den Haag SS. Gouda: vertrek van Den Haag 8.48-18.38. Baanvak Rotterdam M.—Gouda vertrek Jletterdam M. 11.40-21.40. Baanvak Gouda Rotterdam M. vertrek Gou^a 10.41-20.36. Baanvak Gouda Den Haag S.S. vertrek Gouda 7.37-13 37-17.30- U behoeft alleen Uw tweede stamkaart en het inlegvel mede te nemen. U kunt aan de loketten 5-7-9-11 van het GYMNASTIEKLOKAAL In de PEPERSTRAAT terecht tusschen 9.30 en 12 uur en 2-3.3Ö uur. De monteur B. uit Reeuwijk moest gisteren tn de Bonera-fabriek een ventilator demon- teeren. Hij droeg het 55 kg. wegende appa raat van een hoogte van ongeveer 3 mtr op zijn rug naar beneden Doordat hij zijn evenwicht verloor kwam hij te vallen, waarbij het zware toestel op zijn borst terecht kwam Met Inwendige kneuzingen is hij in het van Iterson-ziekenhuis opgenomen. Zondag, 18 November 1945. Nederl. Hervormde Kerk (St. Janskerk. 10 uur Ds. G. Elzenga. 5 uur Ds, Gerh. Huls met het onderwerp „Dansen is onze regel niet." Westerkerk v.m. 10 uur Ds. M. C. Koole s namiddags 5 uur geen dienst, Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Kleine Kerk, Peperstraat 128, 10.30 uur v.m Ds. E. D Spelberg van Hilversum. Vereenig. Calvijn, Turfmarkt. Ds. Pot van Rotterdam. Remonstr. Gereform. Gemeente, 10.30 uur Prof. Dr. G J. Heering. Oegstgeest. Evang Luthersche Kerk 10 -uur voorm. Ds. C. C. G. Visser van Rotterdam. Oud-Katholieke Kerk 10.30 en 6.— uur Pastoor Giskes. Gereformeerde, Kerk 10 uur Ds. P. C. ten Brink, 5 uur nam. Ds. Ch. Swen van Linschoten. Geref. Zondagschool „Jozef, Groen van Prinstererschool, Groenendaal, van kwart voor 3 tot kwart voor 4. Gereformeerde Kerk,art.31. 8.30 uur vm Chr. Geref. Kerk en 4 uur nm. Rem. Kerk Ds. G. Koenekoop. Geref Gemeente Stationsweg, 10en5 uur Ds. A. de Blois. Christel. Gereform. Kerk 10 en 5 uur Leesdienst. Nederl. Gereform. Gemeente. Turfmarkt 54 10 én 5 uur Ds. Joh. van Weizen. Woensdagavond 7.30 u. Ds. Joh. v. Weizen. Vrije Evang. gem. getf. Zengestraat 38. 9.— en 10.30 v.m. en5 u/n.m. Ds. H.C. Leep. Woensdag 21 Nov.. 3 u. Gebedsuur. Leger des Heils, 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 u. Openlucht «amenkomst op de Nieuwe Markt. 7.30 a. Openb. samenkomst. Leider Majoor Brouwer. Dinsdag 7.30 uur nam. Leden verg. Donderdag 7.30 uur Openbare Samenkomst. De Zondagdiensten worden waargenomen door Dr. C. van Elk, Kattensingel 79. en Dr. H. A. M. Eijkman, Westhaven 63. Men gelieve boodschappen af te geven des morgens voor 10 uur. Apothekersd. Apotheek Dee, Westhaven 14. GEBOREN: 12 Nov. Theodora M. d. v. J. A. Tillemans en M, I. Kiparenko, Willens 67. - Theodorus, z. v. W. E. Verkaik en A. de Ruijter, Dijkstraat 5. - Lodewijk B. z. v. M. C. Baas en G. van Os, Bothastraat 14. - 14 Nov. Johannes Chr. z. V. Chr. Hornes en R. van der Ree, Slapperdel 13. - 15 Nov. Francisca. L. d. v.C. Chr. J. Jansen en B. J, va de Koolwijk, C. Katelstraat 15. ONDERTROUWD: 15 Nov. W.C.van der Kleijn en C. Kowalczyk. - W. H. van der Ende en S. Vahapova. - J. F. Dijkstra en P. M. J. Stalenberg H. van den Eng en A. Roodbeen. - P. M. de Groot en D, de Jong. GETROUWD: 14 Nov. Z. Groenewoud en M. J. Ruijs. - W. P. A. Kempers en A. Geul, J. A. F. H. Hofstede en J. v. d. Meide. - J. A. Vergeer en H. Koek. - T. Deelmann en L. van Wijk. - A. A. Verschut en K. Schep. - C. H. Merbis en H. Rietveld - B. A. Kal- meijer en M. M. de Korte - W. A. Heij en N. Semiannikoff - C. van Dijk en G. J. Gekowa. - C. F. Jansen en D. Nuvelstijn. - M- Roos en E. M. de Jong. - J. van Ton geren en W. C. Kremp. OVERLEDEN: 13 Nov. P. J. Bokhoven. 88 jaar. De opbrengst van de collecte, welke op de Indië-avond in Thalia-Theater gehouden werd ten bate van het Ned. Ind. Roode Kruis bedroeg f 183.05. Voor het praktijk-examen Engelsche Han delscorrespondentie slaagde de heer A. Poot te Reeuwijk, leerling van den heer C. J.van der Putte, alhier. Jodan Boys heeftgrgote plannen. Allereerst is er de Zaterdagmiddagcompetitie der afd. Gouda, die nu een feit wordt. Jodan Boys zal hieraan deelnemen met zqo mogelijk drie Senior-elftallen. Tevens hebben andere clubs uit de omgeving reeds toezeggingen gedaan. De competitiewedstrijd der afd. Rotterdam welke voor hedenmiddag thuis tegen W.I.A. I (R'dam) vastgesteld stond, is hiermede komen te vervallen. Daarvoor in de plaats werd er vriendschappelijk gespeeld Jodan Boys I— Waddiqxveen I en Waddinxveen II—Jodan Boys II. Ben nieuwe mijlpaal is bereikt voor de Zaterdagmlddagsport in Gouda. Jodan Boys gaat verder. Ook voor wat betreft andere takken van sport, w.o. gymnastiek, handbal, zwemmen, athletiek enz. Een veelomvattende donateursactie is be gonnen. Aangezien er momenteel geen nieuwe terreinen beschikbaar zijn, kan met een leden werfactie nog geen aanvang worden gemaakt. De Jodan Boys telt thans 80 leden en 150 donateurs. Nieuwe terreinen en een goede accommodatie staan als eerste punt op het programma.. Een groote propaganda-avond met dona teurs zal vermoedelijk eind Januari worden gehouden ter inleiding van het l2'/2-jarig bestaan op 1 November 1946. De clubgeest is uitstekend en de „indoortraining" in de Prinses Julianaschool, waarn\ede men al een week of zes geleden is begonnen, wordt druk bezocht. „Sport, maar niet op Zondag" en „Fair Play" is en blijft hun leuze. Zondag zullen er op het Gouda-terrein ongetwijfeld twee spannende wedstrijden wor den gehouden, nl.: G.M.H.C. I - Sparta 2 (R'dam), Dames 12 uur GM.H.C. I-NOAD2 Heeren 2 De komende gasten, Spartaan 2 cnNOAD 2, zijn tot nu toe ongeslagen en dus gevaar lijke kampioenspretendenten. Niettegenstaande heeft de Goudsche Hockeyclub zich tot nu toe danig weten te weren. De dames-leden verliespunten door gelijkspel, terwijl de heeren 1 verliespunt door gelijkspel hebben geleden. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond. Wordt verwacht: Matige in het Z.W. des lands vrij krachtige wind tusschen O. en Z.O. Licht tot half bewolkt', droog weer. Nog eenige verdere stijging van tem peratuur. Reünie: Vrijdag t./m. Woensdag: De Graaf van Monte Christo. Thalia-Theater: Vrijdag t./m. Woensdag „Potpourri". Schouwburg-biosc.Vrijdag t/m Donder dag: „Het zit in de lucht". Zondag 18 Nov. 10 vm. Nieuwe Schouw burg Cabaretvoorstelling van „De Waarheid" Woensdag 21 November, 8 uur, Concor dia: Gezelschap Triumph met een Cabaret avond. 17 November 1944 Heythuizen en Baexem bevrijd. Meijel <fc en Donk veroverd. Geilenkirchen bij Aken veroverd. Landingen óp Mapia ten N.W. van Nieuw-Guinea. Spanje erkend de regeering de Gaulle. Het broodrantsoen teruggebracht van 12G0 gram op 400 gram per week. 1942 .Goebbels in het verwoeste Ruhrgebied 1941 Alfred Rosenberg wordt Rijksminister voor de bezette gebieden in het O. 1939 De voorzitter van de 9 studentenor ganisaties te Praag gefusilleerd. In vele districten van het protectoraat is het standrecht afgekondigd. De tele foonverbindingen verbroken. 50.000 arrestaties. Voor de dames 3e klasse C (rayon Gouda) is de plaatselijke ontmoeting Excelsior I Vires et Celeritas I vastgesteld, welke op het Ona-terrein aan de Walvisstraat gespeeld wordt. Aanvang 11.15 uur. De dames van Excelsior, die ongeslagen bovenaan staan, hebben de beste papieren in handen en zul- •fèn het Vires et Celeritas ook heel moeilijk maken.' Men zal Zondag a.s. dan ook zeer zeker een spannenden wedstrijd zien. Voor de heeren 2e klasse B tafd. R'dam) wordt a.s. Zondag om 10 uur op het Ona- terrein de wedstrijd Excelsior I Meeuwenl (R'dam). De Meeuwen, die ook een woordje mee spreken in de kopgroep,'zullen het niet cadeau krijgen van Excelsior.

Groot Gouda | 1945 | | pagina 1