Sky master te Batavia aangekomen. Dt Gaulle treedt af. Rusland an de rest van tie wereld. net meisje Radio-programma Voor Zondag DE VBOOLIJKE VRIENDEN van hedenavond. Hilversum 1. 301 M. IJ.,— Ster van den dag 18.2© Gramofoontnuziek. 18.30 Het rijk overzee. F. G. J. vanEmden, oud-Ind. hoofdambtenaar over „Het Westersch Cultuurleven." 18.45 Zang door the prairie Rambler» en Bob Mallin. J9.— Nieuwiberichten. 19.15 Reportage. 19.30 Janny- van Wering, clavecymbel en Carel van Leeuwen Boo nkamp, violoncel. 20.— Nederland herrijst. Lichtbaken van Pater Henri de Greeve. 20.15 Bónte avond. 21.30 Sportpraatje door den heer Chris Geudeker. 21.45 Filmmuziek' door Louis Levy en zijn orkest. 22*15 Mensch en Maatschappij. Drs O. Darosté over: Stoische Verzekerdheid 22.30 Romance. 23.— Nieuwiberichten. 2315. Avondwijding. Ds. A. L. Broer, 0 Doopsgez. pred. te Hilversum. 23.30 Rustige lichte Muziek. 2l!- Sluiting en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 18.^ Nieuwsberichten, „Wij spreken met en pers-overzicht. 18.30 Gevtaagde Platen-programma. 19 30 Programma v. de Ned. Strijdkrachten io - Het Omroeporkest o.l. v. Marinus yan 't Woud. 20.45 ..De inbreker", een hoorspel van W. van Cappellen. 21.— Rubriek van den Opbouw. 21.15 Jan Corduwener Non Stop. 21.45 Avondwijding. Kap. P Janssens, kap. v d. parochie v. St. Petrus te Eind hoven/ 22.— Nieuwiberichten en ,post scriptum. 22.15 Dansmuziek. 23!- Afkondiging en Wilhelmus. Hilversum 1. 301 M. 8.30 u. Vanman tot man.;Ds. W. Willems, Ned. Herv. pred. te Hilversum; 9 u. Nieuwsberichten; 9.20 u. Lichte muziek; 9.30!u. Zondagmorgenconcert; 10.30 u. Prof. kerkdienst. Jeugddienst voor buiten kerkelijken vanuit het A.M.v.J.-gebouw, Leidscheboschq Amsterdam, voorganger: Ds. F. Kooyman, Ned. Herv. pred. Bus- sum; 12 u. Middagconcert m.m.v. Jussi Björling; 13 u. Nieuwsberichten; 13.20 11. Orkest Carlocacassole; 14 u. De Spoor wegen spreken. Dr. P. Th. Posthumus Meyes; 14.10 u. Roepieensche volksklan ken; 14.30 u. Radio Pihilharmonnisch Or kest o.l.v. Albert van Raalte Solist: Her man Schey, Bariton. Clavecimbel: Hans Brandts Buys en het koor van de Hilver- sumsche Cantate vereeniging. 16.30 u. Luthersche kerkdienst' vanuit de Maarten Luther kerk, Uiterwaardenstraat, Amster dam (Z.) Voorgangers., Ds. Dr. B. J. Kooiman, Ds. van Heest en Ds. Riemers; 17.30 u. Oude muziek; 18 u. Regnald Foort, orgel en Jessie Mathews, zang; 18.30 u. Muziek van de week; 19 u. Nieuwsberichten; 19.15 u. Reportage; 19.30 u. In het Rosarium van de Zwarte Schijf; 20. u. Nederland Herrijst. Ir. H. Damme, President Directeur van Werk spoor N.V:, over herstelwerkzaamheden van Werkkspoor; 20.15, u. Brieven van onzen Londenschen correspondent J. H. Huizinga;20.30 u. 'Vaudeville-Orkest o.l.v. Cor v. d. Linden; 21.15 Litteraire voor dracht; 21.30 u. Recital door Gerard Hen- geveld; 22 u.Lucrezia Bori en Tito Schipa 22.15 Mensch en Maatschappij. Prof. Dr. S. F. H. J. Berkelbach van den Sprenkel: 's- Menschen geloof"; 22.30 Fred Hart ley en zijn ork. m. zang v. Jack Coöper en David Lloyd; 23 u. Nieuwsberichten; 23.15 Avondwijding. Ds. P. Boendermat- ker, Ev. Luth. Pred. te Hilvirsum; 23.30 u. Sluiting en Wilhelmus. Hilversum II. 415 M. 8 u. Nieuwsberichten; 8.20 Qraaggehoor- de piano- en vioolsoli; 9 u. Hoogmis van uit de St. Gerardus Majella-kerk, Ambon- plein, Amsterdam (O). Predicatie door Kap. Henricus Steur. Het parochiale kerk koor o.l.v. Toon Vrancken aan :het oorgel: Herman Schiering; 10.30 u. Gevarieerd Zondagochtendconcert; 11.25 u. Gedich ten van Guido Gezelle door Johan "Lap- perre, voordr. 11.30 u. Omroep kameror kest o.l.v. Jaap van Ginneken. 12 u. Nieuwsberichten; 12.20 u. Orkest van Jack Louis; 13 u. Elsie Carlile, zang, Rawicz en Landauer, piano-duo, Eduardo Bianca en zijn orkest; 13.45 u. Weekbla den overzicht; 14 u. Het Ned. Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel; 14.30 u. Orgelcon cert door Bernard Drukker; 15 u. Ind. actualiteiten door G. A. van Bovene; 15.15 u. Gramofoonmuziek; 16 u. Benny Vrede,11 presenteert „The Complet"; 16.30 u. Ed dy Walis speelt; 17 u. Gramofoonmuziek; 17.30 u. De avonturen van Oome Keesje; 18 u. Nieuwsberichten; 18.20 u. Operette- Selecties; 18.45 u. Denksport door Prof. Dr. F. Schuh; 19 u. Luchtige instrumen tale'soli; 19.30 u. Programma voor de Nederlandsche Strijdkrachten; 20 u. Om roeporkest o.l.V. Koos v. d. Griend, solist: JanKeesen, viool; 21.15 u. Uit Opera's van Vncenzo Bellini; 21.45 u, Avondwij ding. Ds. A. A. van Rulèr, Ned. Herv. pred. Hilversum; 22 u; Nieuwsberichten; 22.15 u. Op den dremppel van den nacht; 23 u. Sluiting en Wilhelmus. (ongecorrigeerd) BUITENLAND. Gistermorgen om 10 uur Nederlandsche tijd is de eerste D.C. 4, die na den oorlog weer in dienst kwam, te Batavia gearri veerd. De Skymaster heeft 2 dagen ver traging in Colombo gehad, waar men moest wachten op de toestemming van de R.A.F. om pver Penang te vliegen. Te Colombo moest de gezagsvoerder zes passagiers achterlaten, n.l. de heer en mevrouw Weeder en de heeren Hui- zinga, van der Meulen, Valeton en van der Valk. De terugtocht zal waarschijnlijk gevlo gen worden via Penang, Rangoon, 'Alla- habab, Karachi enz. De reis had een vlot verloop. MAANDAG moeten aanvragen voor schoenen worden ingediend door diegenen, wier naam ligt tusschen: DE KEDTS - KONINGS DE GAULLE ANTWOORDT THOREZ De Gaulle, heeft aan Maurice Thorez in antwoord op diens schrijven Donderdag avond een brief\doen toekomen, waarin hij het volgende zegt: „Het is noodzakelijk, dat Frankrijk zoo spoedig mogelijk een regeering heeft, om dat ik van de Nationale constitueerende vergadering eenstemmig het mandaat heb gekregen tot het vormen van een regee ring, heb ik den communisten verzocht in de regeerihg zitting te nemen en mij hun voorwaarden te doen weten. Het spreekt vanzelf, dat ik mijzelf het recht heb voor behouden van verdeeling der portefeuil les. Ik herhaal echter de voorstellen, die ik< reeds gedaan heb en verzoek U mij zonder uitstel uw definitief antwoord mede te deelen\ Vannacht werd officieel te Parijs medegedeeld» dat Generaal De Gaulle het mandaat, dat hem door de Assemblee Constituante ge geven was, weer ter beschikking heeft gesteld. Het aftreden van De Gaulle ligt in een conflictmetde Communisten In Parijs hadden gisteravond be toogingen plaats. Het milder, worden van de Russische censuur op nieuwsberichten, die uit Rus land naar het buitenland worden gezon den, wordt door den wereldbekenden medewerker van de New York Herald Tribune, majoor George Fielding .Eliot als „een van de meest belangrijke gebeurte nissen uit de periode van na den oorlog" bestempeld. Hij noemt het tevens een nieuwen stap om de barrières van wan trouwen uit den-weg te ruimen, die het werkelijke vertrouwen en het elkander begrijpen van de Vereenigde Staten en de Sovjet-Unie belemmerden. Komende op een oogenbh'k, waarop de president der Vereenigde Staten en de eerste ministers van Groot-Brittannië en Canada elkander te Washington ontmoe ten, komende op den vooravond van de eerste vergadering van de algemeene As semble van de organisatie der Vereenigde Naties en komende vlak na de rede van Molotow over Rusland's buitenlandsche politiek, schijnt het, dat de Russen de rest van de wereld hun hand aanbieden en dat het een poging is den Westelijken naties te zeggen: „laat ons elkander beter leeren kennen en daardoor in staat zijn samen te werken voor een verbetering van het geheele menschdom. GENERAAL EISENHOWER BEPLEIT ALGEMEENEN DIENSTPLICHT Generaal Eisenhower heeft het woord gericht tot het congres en een pleidooi gehouden "voor de invoering van den al- gemeenen dienstplicht in de V.S. „De sterkste der op zichzelf staande krachten, die heden ten dage den wereldvrede be vorderen» is het oorlogspotentieel van de V.S.", meende de generaal. Naar zijn meening heeft de techniek zich thans zoo ver, ontwikkeld, dat de Vereenigde Staten zich voldoende te weer zouden kunnen steljen, indien zij zouden worden aan- gevallen. BIJEENKOMST TE BATAVIA OP HET LAATSTE OOGENBLIK AFGEZEGD De bijeenkomst tusschen Nederland sche en Indonesische vertegenwoordigers, die gisteravond te Batavia zou plaats vinden, i$ op het laatste oogenblik af gezegd. Terwijl de Nederlandsche autori teiten verklaard hebben: „Wij hebben geen vrijheid om te ont hullen waarom dit geschied is", heeft het Britsche hoofdkwartier medegedeeld: „morgen zal een volledige verklaring worden uitgegeven". Soetan Sjarir heeft in verband met deze questie gezegd: „ik begrijp niet waarom de Britten de bij eenkomst hebben afgezegd". In sommige kringen te Batavia is men van meening dat de Britten de bijeen komst hetojjèn afgezegd, omdat zij dé vier Republikeinsche vertegenwoordigers, die door Soekarno waren ^angewezen noch voor Van Mook, noch voor Sjarir aanvaardbaar achtten. Soekarno had de volgende personen aangewezen: Soe- bardjo, Hadji Salim, Abdoel Gaffa, de rejjublikensche Staatssecretaris, en Boe- diardjo, de secretaris van den republi- keinschen „minister" van voorlichting. Sjarin had echter in de bijeenkomst toegestemd. DISTRIBUTIE-NIEUW S Schoenen. Mededeelingen plaatselijke Distributiedienst n Gouda. Wederom wordt op Maandag 19 Nov. de mogelijkheid geopend tot het indienen Vdii een aanvraagformulier ter verkrijging vane is bon voor een paar schoenen. De formulieren kunnen worden afgehaald bij den portier van den Distributiedien; t. Westhaven 33. De ingevulde aanvraagformulieren dienen onder overlegging van de le en 2e distribi tie-s'amkaart aan de afdeeling schoenen. Peperstraat, loket 24 te worden ingediend Formulieren, welke per post e.d. worden ingezonden, worden niet aanvaard en ter zijde gelegd. Voor de Indiening Is voor de komende week het volgende schema opgesteld: Voor hen wier geslachtsnaam gelegen is tusschen cén der hamen (beide namen inbe grepen): de Kedts-Konings op Maandag 19 Nov. deKoogel-Kijk in de vegte op Dinsdag 20 Nov. v. d. Laak-Denzlng op Woensdag 21 Nov. Lepelaar-Mazzer op Donderdag 22 Nov. Mebius-Neven op Vrijdag 23 Nov. Alle dagen van 9.30-12 uur en van 2-3 30 uur. Afwnking van het schema kan niet worden toegestaan. 1 Ter voorkoming van onaangenaamheden is het noodzakelijk dat ook zij, die reeds een aanvraag inzonden, doch daarop nog geen antwoord ontvingen, toch een aanvraag in zenden. Met de nog onafgedane aanvragen wordt bij komende verdeeling uiteraard rekening 9C Aangezien de Distributiedienst Gouda bon nen voor schoenen ter verdeeling niet be schikbaar heeft, is het onnoodlg hierovter e correspondearen. telefoneeren enz. Ondertrouwd F. H[. DEGEN en L. M. J. JANSEN Huwelijksvoltrekking 30 Nov. Santpoort. Duinweg 22. Gouda, Fluweelensingel 76. Toekomstig adres Santpoort, Middenduinerweg 32 Getrouwd J. CHR. JONKER en WALLY R1ESZ De Heer en Mevr. Jonker-Riesz zeggen hierbij, mede namens weder- zijdsche Ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Gouda, 17 November 1945 Nieuwe Park 8 D.V. op 24 November a s. hopen onze geliefde ouders H. RIETVELD en A. C. RIETVELD- Verveer den dag te herdenken dat' zij voor 40 jaar in het huwelijk zijn ver honden Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen Stolwijkersluls, Gouweg B 285 1905 1945 Heden ontsliep zacht en kalm na een "langdurig geduldig ge dragen lijden, onze lieveVrouw, Moeder,Grootmoeder, Behuwd zuster en Tante MARIA VAN DE WATER- van Klaveren in den ouderdom van ruim 69 j. L. v. d. Water Gouda W. v. d. Water S. v. d. Water-de Mooij Rotterdam A. v. d. Water W. v. d. Water- v. Hofwegen Wed H. J. v. d. Water- v. d. Oest en kleinkinderen Waddinxveen, 16 Nov. 1945 Zuidkade 74 Na een geduldig gedragen lijden werd heden van ons weggeno men onze lieve, altijd zorgende Man, Vader en Grootvader, de heer H. C. J DE MAN oud 57 jaar. W. C. de Man- Rollfs of Roelofs Gouda, 16 Nov. 1945 Maandag November hopen onze kennissen, de Heer en Mevrouw L BLOK-Holihuizen. Ooslhavenö den dag ie herdenken, waarop zij voor 3 jaar in hei Huwelijk iraden. Gelegenheid lol felicileeren van 8-24 uur Ondergeteékenden betugen, mede namens hun kinderen, aan familie, vrienden en kennisseh, hun harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun 50- jarig Huwelijk ondervonden A. VERBRUGGEN S. VERBRUGGEN-v. Harten Gouda, Rusthuis .Juliana Gevraagd voor heele dagen, met volle koit, in slagersgezin. Brieven onder no. 1689, bureau van dit blad Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de zeer vele blijken van deelneming en mede leven ons betoond bij het overlijden van onze jongste lieveling FEMIA G. A. van Tol A. H. van Tol-Bnnschoten Willy - Janny - Aartje Cornelis - Gerard - Conny Gouda, November 1945 Graaf van Blolsstraat 59 Voor de vele en innige bewijzen van deelneming, ontvangen bi) het overlijden van onzen besten Zoon, Vader, Broeder cn Behuwdbroeder Dr. WILLEM DB MOL betalgen wij hartelijk dank. Uit aller naam, W. de Mol P. de Mol-de Munnik Gouda, 8 November 1945 ABONNEERT U OP ».GROOT GOUDA'' D.V. hopen op 1 December a.a. onze geliefde oudere GERRIT TOLLENAAR en NEELTJE IOHANNA TOLLENAAR-De Wit hun 40-|. Echtver. te herdenken Dat zij beiden nog vele jaren ge spaard mogeD blij ven is dS*-weosch van hun dankbare kioderen.be- huwdkinderen en kleinkinderen Gouda. 17 Nov. 1945. Ridder v. Catsw. 174 Iu leven Organist van de Groote of St. 'anskerk eo Stads-Beiaa«iier te Gouda Namens de familie, Liever geen bezoek eo geen bloemen Krugerlaan 63 De begrafenis zal plaats vinden op Dinsdag 20 Nov. 1945. n m. 2.45 uur. op de Alg. Begraafplaats te Gouda

Groot Gouda | 1945 | | pagina 3