Min. Lieftinck neemt' verdere maatregelen. Blokkering van safes, in bewaring gegeven trommels, koffers, doozen, pakketten en dergelijke voorwerpen. Récht van toegang tot alle plaatsen voor belastingambtenaren, ten einde belastingschulden vast te stellen. Eveneens kunnen zij beslag leggen tot zekerheidsstelling van betaling van belastingschulden. Safes, in bewaring gegeven trommels e.d. mogen niet zonder toestemming der Inspecteurs der belastingen geopend worden. Vanaf hedenmorgen is bet ver boden safes, welke men gehuurd ieeft, trommels, koffers, doozen e.d., welke men in bewaring ge geven heeft, zonder toestemming van den Inspecteur der Belastin gen te openen. Goederen^ welke zich op een zoodanige plaats be vinden, mogen niet zonder toe stemming Van dien inspecteur wor den verwijderd. .Tevens is verbo den, pakketten, welke men in be waring gegeven heeft bij een bank, te openen of toe te laten, dat zij geopend worden or dat goederen hieruit worden verwijderd zonder toestemming van dien inspecteur. Safes kunnen worden verzegeld of worden bewaakt. De verhuurder is verplicht toe te zien, dat de ver zegeling niet wordt verbroken. De huurders van safes en van plaatsen, waar bovenvermelde goederen zijn geplaatst en wat zich daar bevindt, zijn verplicht dat volledig op te geven. De verhuurders zijn eveneens verplicht uiterlijk Donderdag a.s. in drievoud op te geven: Nummer van de safe, naam en adres van den gebruiker hiervan. Tevens Tevens moeten de nummers van de niet-verhuurde safes worden op gegeven. De huurdeis moeten hun opga ven indienen bij de verhuurder van den $afe (meestal een bank), dus niet bij den inspecteur der 'belas tingen. Zij kupnen dit idesge wenscht doen in een gesloten enveloppe en hierop vermeldenDeblokkeering safe, of trommel e.d. De huurder moet een volledige opgave indienen van de inhoud van de safe. Hij kan volstaan met de volgen de aangifte: Euitenlandsche effec ten, 'dan wel mantels, couponbla den of dividendbladen daarvan, tenzij waardeloos;, volstaan 'kan worden met een opgave van aan tal en soort der stukken; vreemd geld on alle bescheiden betreffende in vreemd geld luidende vorderin gen of waarden; goud, paarlen, édelgesteenten, platina en andere kostbaarheden; volstaan kan wor den met een opgave van aantal, soort en te goeder troufw geschatte totale waarde. De huurder moet uiterlijk Zaterdag a.s. hiervan op gave doen bij de bank. juiste opgave bevordert een spoe dige dèblokkeering van de safes of crommels. Een aantal personen zal niet precies aangifte kunnen doen van hetgeen zich in de s^fe, trommels e.d. bevindt. Men moet een zoo juist mogelijke opgave indienen en er bij vermelden datifleen preciese opgave niet mogelijk is. De safe, rom mei e.d. zal dan onder toezicht van den belastinginspecteur pf diens gemachtigde worden ge opend, teneinde de juiste inhoud vast te stellen. Noodgedwongen zal deblokkeering van dergelijke safes vertraging ondervinden. De mogelijkheid bestaat, dat de huurder van een safe ernstig bena deeld wordt door de blokkeering. Zij kan kasgeld en- verdere noodige bescheiden gangbaar Nederlandsch geld bevatten. Spoedopening is dan mogelijk met toestemming én onder toezicht van den Inspecteur door den beheerder van de bank. Nauw keurig moet dan genoteerd wor den in een speciaal register, dat gene, wat verwijderd is. Dameswedstrijd G..M.H.G I-N.O.A.D. II (2-2) BINNENLAND. SPORTNIEUWS. Goudsch elftal- N»V.B<~elftal (rayon Gouda) 1-4» HOCKEY» Herren wedstrijd G.M.H.C. I—Spartaan II (3-1) Herdenking 700-jarig bestaan van Haarlem. De productie van Dekens. In verband met het feit, dat het eerste bataljon van het vierde regiment infan terie in den loop van de volgende week naar Engeland zal vertrekken, om'daar scheep te gaan voör Nederlandsch-Indië, heeft Z.K.H. Pins Bérnhard Zaterdag morgen te 's-Gravenhage dit bataljon ge ïnspecteerd. PHILIPS PRODUCTEN NAAR IERLAND Dé eerste zending radio-onderdeelen, wegende negen tdh, die Eire sinds 1939 uit de Philips-fabrieken te Endhoven be reikt, is met de „Pr. Willem vaif Oranje" te Dublin uit Rotterdam aangekomen. Onder de scheepslading bevond zich ook drie ton bloembollen, een geschenk van de Nederlandsche regeering aan die van Eire. Zij zullen gepoot worden in de openbare parken van Dublin. Een der bladen plaatste als kop boven het be richt van de aankomst der bloembollen: „De Nederlanders bedanken met bloe men". RUIMERE TOEWIJZINGEN VOOR HOTELS EN RESTAURANTS Teneinde het herstel vanhet zakenleven en het maatschappelijk verkeer te bevor deren zullen de restaurant-bedrijven en de hotels voortaan toewijzingen voor le vensmiddelen ontvangen. Zonder dat zij daarvoor consum.bonnen b,ehoeven in te leveren. Hiervan is uitgezondérd de toe wijzing voor vleesch. De Regeering heeft gemeend, deze rtfgeling te moeten invoe ren, eenerzijds, om eén betere verzorging te waarborgen van hen, die bij de vervul ling van hun werkzaamheden gedwongen tijdelijk buitenshuis leven en anderzijds om het economisch herstel van de horeca bedrijven ruimer mogelijkheid te geven. Dit wil geenszins zeggen, dat de horeca bedrijven «niet gebonden blijven aan be palingen omtrent hoeveelheid. Zij zullen zich in verband daarmede dan ook zelf de noodige beperkingen moeten opleggen. SUIKER IN PLAATS VAN BLOEM OR BROODO VOOR A.S. EN JONGE MOEDERS Het Centraal distributie kantoor deelt mede, da a.s. en jonge moeders in den vervolge geen 700 gram bloem of '800 gram brood extra meer zullen ontvangen, doch in plaats hiervan 500 gram suikef, A.s. en jonge moeders ontvangen dus voortaan als extra-rantsoen per 4 weken: 1.000 gram havermout, 1.000 gram gort, 20 liter melk, 500 gram boter, 500 gram suiker «&#-400 gram vleesch. DE PRINSES IN OVERIJSEL UITBUNDIG ONTVANGEN In aansluiting op Haar bezoek aan de provincie Drente heeft H.K.H. Prinses Juliana Zaterdag een bezoek gebracht aan Overijsel. De ontvangst, welke haar in deze provincie ten deel viel, is een uit bundige geweest. De Amerikaansche hulp voor Nederland Volgens de scheepvaartberichten van de American Relief for Holland Inc., welke uiti New York door Nederlandsch Volks herstel, Paleisstraat 1 in Den Haag ont vangen werden, bereiken groote scheeps ladingen met hulpmatriaal Nederland. American Relief for Holland is het bu reau, waarin de verschillende organisa ties in de Vereenigde Staten, welke zich ten doel stellen Nederland te helpn, sa menwerken. Uit de cijfers September blijkt, dat zes schepen 56.855 kisten met 'hulpartikelen, tezamen 891.950 kilogram wegend, gedu rende die maand in Nederlansche havens aan land gezet hebben. Sedert Februari, toen de eerste scheepszending van de Americair Relief for Holland in T5ns land arriveerde, heb ben in het geheel 25 schepen. 105.046 kis ten met levensmiddelen en andere waren, van een gezamelijk gewicht van 1.843.312 kilogram afgeleverd. <5 De scheepsladingen in de verschillende maanden waren als volgt: Februari 1 schip, 3.991 kisten gewicht 51.512 kilo gram, Maart: 2, 1.244, 50.640, April: 1 500. 32.400, Mei: 4, 6.234, 147.845, Juni: 3, 20.195, 397.323, Juli: 3, 11.397, 194.207, Augustus: 5. 4.63Ö, 177.435, September: 6, 56.855 891.950. Totaal 25 schepen 105.046 kisten a 1.943,312 kilogram. Alle medicamenten en levensmiddelen, welke door de Amercan Relief for Hol land gestuurd worden, worden aan het Nederlansche Roode Kruis ter verdeeling gegeven. Andere goederen, zooals klee- ren, schoenen en zeep worden door de H.A.R.K, verdeeld. Een telegram, dat door Nederlands Volksherstel utt New York ontvangen werd. deelde mede, dat American Relief for Holland een toewijzing van 100.000 paar lederen schoenen van de regeering der Ver. Staten ontvangen heeft, welke voor verdeeling in Nederland bestemd zijn. HULP AAN DOCTOREN De eerste wagens van een aantal nieuwe AAustin-autp's, dat bestemd is voor Ne derlandsche doktoren in de getroffen ge bieden, en dat hier komt door bemidde ling van Nederlands Volksherstel, zijn uit Engeland gearriveerd. Zij zijn een ge schenk van de American Relief for Hol land. DE KOMENDE FEESTDAGEN De Minister van Sociale Zaken heeft aan patrqons in wier fabrieken of werk plaatsen op Maandag 24 December en/of Maandag 31 December a.s. geen arbejd wordt verricht, onder .de gebruikelijke voorwaawlen toegestaan, het aantal daar door verzuimde uren, tot een maximum 8>/2 uur voor elk der heidedagen, te doen inhalen op de eerste vijf werkdagen der weken, gelegen in het tijdvak van 3 De cember 1945 tot en met 15 Januari 1946. zeer goeden voorzet van me). Kengen, de linksbuiten mej. Verduijn hard inschiet (1-0). Het spel gapt zich steeds meer naar de Rotterdamsche helft verplaatsen. De snelle rechtsbuiten ine). Kengen heeft ten slótte suc ces (2-0). In de tweede helft probeert Spar taan het nog eens opnieuw, doch de ver dediging en niet in het minst de keepster me). Hess weten er wel raad mee. Een snelle aanval over de Goudsche rechtervleugel wordt met een goed schot van de rechtsbuiten be sloten (3-0). Zes minuten voor het einde krijgt Spar taan dan eindelijk het volkomen verdiende tegenpuntje door middel van haar rechts- rniten, zij het ook op fortuinlijke wijze 3-1 Na een uiterst spannenden wedstrijd, welke ondanks het zware terrein toch zeer snel gespeeld werd, is deze belangrijke ontmoe ting, in een draw geëindigd. Noad beschikte ongetwijfeld over een meer gerbutlneerde ploeg, maar G.M.H C. weet met haar ent housiasme en goede clubgeest toch veel te bereiken. Voor de rust wordt Gouda langen tijd overspeeld door Noad, doch zij kan haar meerderheid slechts in één doelpunt uitdrukken. Aan het eind van de eerste helft, is G.M.H.C. zoover ingespeeld dat ze haar eerste gevaarlijke doorbraak heeft. In eeri snellen aanval, passeert R. van Wingerden de backs, doch glijdt voor den keeper uit •p het gladde veld. Noad heeft pech, als zij uit een strafcorner keihard tegen de doelpaal schiet. Na de thee bU)ft Noad in de meer derheid door snelle ed gëvaarlijke aanvallen, i, vatfgt i' Hij één daarvan, onker den bal te^en het lichaam op, doch hij blijft in zijn/beenbeschermers A zitten en valt achter hem neer (0-2). G.M.H C. begint nu met groot élan een serie tegenaanvallen, (larenbeek weet, dank zij Gallas op sublieme wijze te scoren (1-2) B. de jong maakt uit een goeden voorzet van Catz den gelijk maker. De laatste tien minuten is G.M H C. voortdurend in den aanval en beleeft Noad nog verscheidene benauwde oogenblikken voor haar doel. De stand blijft echter on gewijzigd. Van het Goudsche elfttl is niet veel gceds te vertellen. De „stedelingen" hebben ver diend verloren van de „buitenmenschen Deze hebben een goed n en enthousiasten wedstrijd gespeeld. Versteeg (Haastrecht) was de besle man van het veld. Ook de keeper van Dam en de midvoor v d. Horst speel den een goeden wedstrijd, terwijl de belde backs goel verdelgden. Het geheele elftal was sneller dan he' Goudsche elftal. Van de „stedelingen" was de voorhoede het minst slechte gedeelte. Onder leiding van v. Willigen werd menig go$de aanval opge bouwd. Echter vöor den doelmond haperde het weieens of werd naast of overgeschoten. Huizer (Oiympta) speelde soms weieens wat te onbesuisd. Hti „ineens spelen is mooi en verrassend, maar men moet wel eenigszlns berekenen waar de bal terechtkomt. Overigens is deze speler enthousiast genoeg en werkt hard. Vermeer(G.S V.)en Ottevanger(Gouda) de beide vleugelsplers. waren middelmatig v. Willigen en Biesheuvel (Ona) waren goed. ofschoon zit in hun <*toen club wel betere wedstrijden hebben q-^neeid. 1 'e middenlinie was het slechtste gei T.van het elfral. De spil T. Duys was in hooi» m?te minder dan zijn collega aan den and-ren kant. Later hoorden wij. dat hij vel last van zijn knie heeft gehad Kerk (G S.V.) was slechr De vijandelijke vleuoel tegenover hen had in vele gevallen vrij spel. De jong (Donk) is wat te langzaam. De beide backs waren, hoewel niet zoo slecht als de middenlinie, niet best. Vporal v. Genderen (Ona) miste nogal eens. Boef (Gouda) was iets beter. Flier (Ona) de keeper speelde een normalen wedstrijd. Het eerste doelpunt werd gemaakt door het rayon-elftal v d. Horst liep door de Goudsche verdediging heen. Deze dacht.dat het buitenspel was. v. d. Horst schoo't in (0-1). Hierna kwam een aanval van het Goudsche elftal, maar v. Dam redde twee maal in successie. Het rayon-elftal komt steeds meer in den aanval. Een enkele maal doet het Goudtche elftal een uitval, maar óf de keeper keerde het schot óf de bal werd naast of over ge schoten. Het tweede doelpunt was-weer voor het rayon-elftal Hierover was men bil de Gouda-verdediging niet te spreken, zij dach ten. dat het buitenspel was en speelden niet meer. De scheidsrechter floot echter niet. zoodat de voorhoede vrij spel had (0-2). Vanaf onze plaats gezien was het ook inder daad buitenspel. Eindelijk gelukte het aan v. Willigen het eerste Goudsche doelpuntte scoren, dat naderhand het eenige bleek te zijn (1-2). Maar bet rayon-elftal antwoordde direct en na prachtig samenspel van de voor hoede gelukte het v. d. Horst een mooie goal te maken (1-3). Ook het vierde doel punt werd op deze tfijze verkregen en de linksbinnen had hem maar voor hetinschie ten (1-4). Even leek het of Gouda nog van plan was o-n een doelpunt te maken, maar het was ijdrie- hoop De „stedelinqen" von den hel blijkbaar welletjes en speelden op heel kalme manier den wedstrijd uit Er was een groote publieke belangstelling zoodat waarschiinlilk een flink bedrag in het N.V.B-steunfonds kan worden gestort, waar voor de opbrengst van dezen wedstrijd was bestemd- Het Goudsche damesteam heefteen prach tig succes behaald door haar rivale op over tuigende wijze te slaan. De wedstrijd werd enthousiast en in een vlug temp* gespeeld Aanvankelijk is Spartaan in de meerder held. doch de Goudsche verdediging is ten volle voor haar taak berekend. G.M.H C. weet het eerst het net te vinden als na een de Goudsche keeper Gala-Concert op 23 November Vrijdag a s., den dag: waarop het 700 jaar geleden zal zijn. dat Haarlem stadsrechten verkreeg, geeft de H O. V. een feestconcén met een bijzonder programma vBn werken van Haarlemtche componisten, terwijl de uitvoerenden stad- en oud-stadgenooten zijn. In verband mét den noodtoestand in de getroffen gebieden heeft de regeering alles in het werk gesteld om de dekenindustrie weer op gang te brengen. Door den aanvoer van voldoende grondstoffen, katoen en wol, is zij daarin geslaagd, temeer, nu de kolen- productie geleidelijk verbetert. In het voorjaar van 1946 zullen aanmerkelijk meer kolen beschikbaar komen, ook voor de textiel, industrie. De productie van dekens bedraagt thans reeds 200.000 per maand. Behalve aan dekens wordt vooral aandacht geschonken aan de vervaardiging van ondergoed voor kleine kinderen. Door den aankoop van garens in België, hoopt men de vervaardigirg van stoffen te bespoedigen. De spinnerijen werken namelijk nog niet op volle capaciteit, zoodat de weverijen onvoldoende van garens zijn voorzien. PRINS BERNHARD INSPECTEERT TROEPEN, DIE NAAR INDIE VERTROKKEN

Groot Gouda | 1945 | | pagina 2