ALGEMEEN DAGBLAD VOOR GOUDA EN OMSTREKEN adjggggm fiooit niet mw eigen ratten in 1 Qctft aan \ZotUshccsUl k/eccéeUM Van wie is dit? Beter één kamer lees, dan Uw huis in puin Redactie: L. J. A. v. d. Steenhoven Mr. A. A. J. Rijksen Drukker: Drukkerij Verzijl, Gouda NUMMKR 85 DONDERDAG 22 NOVEMBER W5 Adfninistratie: M. J. van Loon Bur.: Markt 20, Gouda. Tel. 3098. Abonn. p.w. 25 ct. Losse numm. 10 ct. STADSNIEUWS- Geeft uw glas aan Venlo. Venlo zit in nood. B. en W- van Venlo doen een dringend be roep op ons Gouwenaars. De win ter is aangebroken en ondanks alle inspanning zijn de ramen van de halfvernielde stad bij lange na nog niet gerepareerd bij gebrek aan glas. Kinderen slapen in kamers, waar regen en wind vrij spel heb ben. Woonkamers zijn dicht ge spijkerd met triplex en carton, zoodat in deze toch al trieste om geving, elk lichtstraaltje ontbreekt. Voor ons, boven de rivieren is het reeds wanhopig om aan te zien. Voor de slachtoffers in Venlo is de toestand nog wanhopiger. Daarom doet Venlo een dringend beroep op ons. Snuffelt uw geheele huis eens door en spoort elk stukje glas, dat U niet meer gebruikt, op. Misschien hebt U op zolder nog een oud schilderij staan. Geeft het glas ervan aan Venlo. Misschien ontdekt U een spiegel, die niet meer wordt gebruikt (het kwik zilver ervan is wel te verwijderen). Geeft haar aan Venlo. Misschien hebt U glazen etalageplaten, die niet meer worden gebruikt of flin ke scherven glas. Geeft deze aan Venlo! Zoekt, zoekt. Elk stukje glas, dat hier waardeloos ligt, be wijst in Venlo onschatbare dien ten. De Goudsche schilderspatroons en -gezellen hebben zich geheel belangloos beschikbaar gesteld om in samenwerking met N.V.H. het glas bij U te komen afhalen. De tijd is kort. Zij komen daarom spoedig. Zaterdag a.s., overmorgen dus, dei morgens 8 uur, vangen zij run tocht door Gouda aan. Laten zij niet vergeefs bij U aanbellen. ZATERDAG GLASDAG voor Venlo. Eereschuld en Dankbaarheid etaleert bij Van Hulzen. Bij de Fa. van Hulzen op de Markt zijn een aantal werkstukken van de Ned. gewonde militairen tentoongesteld. Naast wandver siering, zijn er ook kleine en prac- tische meubelstukken, zooals kran- tenbakken en naaikistjes. Niet al leen ziet de etalage er keurig ver zorgd uit, ook de werkstukken ma ken een prima indruk. Afgewerkt naar den eisch en»van goed mate riaal vervaardigd, dwingen deze stukken tot koopen. Veel animo is er natuurlijk, voor- ai waar er ook een goed doel mee gediend wordt. Door de Politie zijn ïnbeslag ge nomen: le. een broodmes én 2e. een bat ter ij van 1600 branduren. Deze goederen zijn door jongens ontvreemd vanaf schuiten, die in den Turf singel, nabij de Kaarsen fabriek lagen. Eigenaars' kunnen zich voor ont vangst wenden aan het bureau van Politie (Arti Legi) alhier. Jubileum. Gisteren herdacht de heer Joh. Weijman den dag waarop hij voor 35 jaar als machinist in dienst trad bij de N.V. Stoomtimmerfabriek en Houthandel „De Morgenster" vh. J. H. de Wilde aan den Katten- singel. Door kantoor- en fabneksperso neel werd hem een bloemenhulde gebracht. Uit handen van den di recteur, den heer G. de Wilde, mocht hij een cadeau onder cou vert ontvangen. De verdere dag werd door den jubilaris in huiselijken kring door gebracht. Geluk of wijsheid? Degenen, die gisterennacht het schuurtje openbraken bij den heer van G. aan de Joubertstraat, meen den daar een fiets te vinden, maar de vrouw des huises had het goede idee om het rijwiel maar in de gang te plaatsen. Voelde zij de booze geesten naderbij. Do-Wa-No. ,Tof ontspanning van zijn1 leden el ter versteviging van de kas, gaf de reeds bestaande Buurtver. \en de Doele-, Wale- en Nood- godsstraat f een geslaagden feest avond in de Beursklok. Wegens ziekte kon de heer Jochems niet aanwezig zijn, wat jammer was, daar door zijn bezieling het slagen van dezen feestelijken avond goed deels zijn werk was Er schuilen meerdere krachten met veel aanleg onder de Do-Wa No'ers en met elan bracht men menige vroolijke schets ten too- neele. Ongetwijfeld heeft deze avond de bewoners dezer wijk ge zellig te samengebracht. Met' een bal werd de avond besloten. BRIDGE-DRIVE- Roei- en Zeilvereeniging „Gouda". Zaterdagavond 8 uur organiseert de Roei- en Zeilver. „Gouda" in de bovenzaal van Café-Restaurant „Het Schaakbord" voor haar leden en donateurs een bridge-drive. Het inleggeld bedraagt f 1.— per persoon, terwijl men dringend verzocht wordt.per paar een stel kaarten mede te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: 19 Nov. Marinus, zn. v. P. Eerland en D>- C. v. d. Woensel, F. W. Reitzstr. 46; 20 STov. Frans, zn. v. H- B. Peuk en C. Bos, 3e Kade 37. Getrouwd: 21 Nov. H.Kooi- str& en D- A. v. d- GraafJ- Klei- veg en P. E. M. Rutten; A- Zever boom en C. Berg; N. Bruijniks en T. Boelhouwer; J. J. Vorst en B- M. Tuijthof; F. A. R- Shaw en C. H. W. M. Frederiks; S- Meijer en S. R- Teixeira de Mattos; R. Bak ker en G. A. Brenkman; M. A- Voorwinden en W. M. M. Nobel; W. J. Zeltenrijch en M. Brussé- Overleden: 18 Nov. A. Pronk, oud 6 jaren. SPORTNIEUWS VOETBAL De wedstrijdeb voor Zondag Voor Zondag 25 November ataan de volgende wedstrijden op het programma: le kl. A. Donk 2-Gouda 4, 12 u.Vepl- Ona 4, 2.30 u. le kl. B. Olympia 3-Zwervera 2, 11 u., G.S.V. 3-Lekkerkerk 3, 12 u. 2e kl. A. Gouda 5-Ona 5,11 u., Olympia 4- Ammerst. S.V. 2, 11 u. 2e kl. B. Waddinxveen 3-GS.V. 4, 2 u. 3e kl. B. Moordrecht 3-Donk 5, 12 u., G.D S. 2-Ona 6, 12 u. 3e kl. C. Vep 3-Gouda 6, 12.30 jl G.S.V. 5-Bodegraven 4, 10 Distributie van voetballen - Blijkens mededeelingen van het Departe ment van O., K. en W. zullen er binnenkort voetballen beschikbaar worden gesteld, welke onder de vereenigingen kunnen worden ge distribueerd. Het aantal is niet groot, xoodat een beroep wordt gedaan op de vereenigingen, om zeer bescheiden te zijn. Hoofdzaak is, dat zooveel mogelijk iedere verecniging, die niet in het bezit is van een behoorlijken voetbal, in de eerste plaats aan een bal kan worden geholpen. Valt het aantal ballen mee, dan zal met hat distribu- eeren er van. daarmede rekening worden gehouden. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij het Bondsbureau van den N.V.B., v. d. Spiegelstraat 21, Den Haag. ook voor ver- eenigingen, die uitsluitend spelen in de com petitiefs van de Afdeeling Gouda. V oetbalschoenen De vereenigingen kunnen bij den N.V B.. v. d Spiegelstraat 21, den Haag een aan vraag indienen voor voetbalschoenen. Aantal en ma*en duidelijk opgeven. De N.V.B verstrekt zegels, die bij den leverancier in geleverd moeten worden. De aflevering der schoenen vangt spoedig aan. DAMMEN. GoudaDamlust 2616- De uitslag van den Dinsdag gé- houden beslissingswedstrijd van Damclub Gouda tegen Damclub Damlust, Stolwijkersluis, luidt: Gouda Damlust A. A. de Jong—A. v- d. Berg 1—1 P. v. d. Linde-C- Molenaar 0—2 M. v. Vliet-J. Blokland 2—0 J. Goudriaan-C. J. Barbier 2—0 H. Tenwolde-M. Zijlstra 1 1 Op den Kamp-H. v. Eijk 0—2 J. Hoogendoorn-P. Tom 11 Th. v.d. Veer-A. d. Frankrijker 2—0 H. Luidens-N. v. d- Wouden 02 H. de Jong-J. L. Bol 2—0 Hazelbag-A. Kooy 2—0 P. v. d. Pauw-Verhoeven 11 A. v. Setten-J. Backer 2—0 D. v. d. Linde-Beuzenkom 20 C. Bouter-S. Schrooder 20 T. Bak-A. Boer 0—2 P. Bouter-P. Versloot 20 Heetland-C. de Pater 0 2 G. v. Ardenne-J. de Boodie 2jO A. v. Leeuwen-P. Schouten 02 J. Woerlee-P. Verboom 20 vTotaal 2616 Door dit resultaat is Gouda in het bezit gekomen van de Medaille. De zuivering in de Athletiek. De zuiveringscommissie van de Kon. Ned- Athletiek Unie heeft advies uitgebracht aan het Bonds- bestuur, dat zich met den uitspraak Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.l. tot morgenavond. Wordt verwacht Meest zwaar bewolkt of nevelig. O. wind. In het N. lichte vorst des nachts. Overigens temp. om het vr.pnnt Wat is er in Gouda te doen I Reünie: Vrijdag t ,/m. Woensdag: „Tarzan en de Groene Godin". Thalia-TheaterVrijdag t,/m. Woensdag „Het begon met Eva". Schouwburg-biosc.Vrijdag t/m Dinsdag: „Herinner je den dag". Donderdag 22 Nov, 3 uur. Concordia: Max Croiset draagt voor: „De Gedachte", van Andrejew. Positshj 22 Nov. 6 uur, Kunstmin: Derde G.S.V.-Ontspanningsavond met de revue „G.S.V. Ons Ideaal". Donderdag 22 Nov. 8 uur, 't Blauwe Kruis: Volksuniversiteit Cursus Dr. J.Leest, De tijd van het Imperialisme (1870-1914)". Vrijdag 23 Nov. 8 uur. Beursklok: feest avond E.H.B.O. Vrijdag 23 Nov. 8 uur Concordia» „De Logé". Zaterdag 24 Nov. 8 uur, Concordia; Billardvereeniging „Het Westen" houdt een Variété-avond. Zaterdag 24 Nov. 2.30 u. Nieuwe Schouw burg, Hans en Grietje. Sinterklaas komt! WAT GEBEURDE ER? 22 November 1944 Amerikanen geland op de Asia-edan- den. Razzia's in Den Haag. 1943 Rust in Libanon hersteld, de regeering weer in functie. Te Moskou sluit Benesj voOr Tsjecho-Slowakije een bondgenootschap met de Sovjet-Unie. 1940 Roemenië treedt toe tot het Drlemo- gendhedenpact. 1939 Opstand In Warchau, massa-arrestaties en terechtstellingen Het Nederlandsche motortankschip „Slledrecht" door een Duitsche onderzeeboot getorpedeerd. Van de 31 opvarenden werden er 26 vermist. van de commissie volkomen heeft vereenigd. Onder de geschorschte leden be vinden zich o.m. W. Kaan, van de Athletiek ver. Haarlem, die be kendheid verwierf door zijn pre staties op de 110 M. Hordenloop en M. Ossendarp die langen tijd Nederlands snelste 100 en 200 M. looper was. Hij was een bekend lid van de S.S. Verder werden geschorst W. Penn, H. Kalkman en Drs. W. v. Leeuwen, eveneens bekende ath- leten. DISTRICTS-NIE U WS. WADDINXVEEN. Benoeming. In de vacature aan de apenbare lagere school A alhier, ontstaan door de benoeming van Mej. Ok- ker te Gouda, is benoemd de heer A. L. de Vries, onderwijzer te Wieringermeer. Hulppolitie. Tengevolge van de vele deta cheering van de Mareschaussee al hier, is opnieuw een hulp-mare chaussee aangesteld. Het is de heer G. Buwalda uit 's Gravenhage, die voorheen bij de Militaire Politie was ingedeeld. Intusschen is de wachtmeester Stöop teruggekeerd en zal weer in Waddinxveen dienst doen. O GROOT GOUDA

Groot Gouda | 1945 | | pagina 1